sysstat 4.1.2 - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: sysstat version %s
ro: sysstat versiunea %s

en: Cannot open %s: %s
ro: Nu se poate deschide %s: %s

en: Cannot handle so many processors!
ro: Numar prea mare de procesoare!

en: Usage: %s [ options... ] [ <interval> [ <count> ] ]
    Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -N ] [ -n ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -x ]
    [ <device> [ ... ] | ALL ] [ -p [ <device> | ALL ] ]
ro: Utilizare: %s [ optiuni... ] [ <interval> [ <repetitii> ] ]
    Optiuni disponibile:
    [ -c ] [ -d ] [ -N ] [ -n ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -x ]
    [ <dispozitiv> [ ... ] | ALL ] [ -p [ <dispozitiv> | ALL ] ]

en: Time: %s
ro: Ora:  %s

en: -x and -p options are mutually exclusive
ro: Optiunile -x si -p se exclud reciproc

en: Usage: %s [ options... ] [ <interval> [ <count> ] ]
    Options are:
    [ -P { <cpu> | ALL } ] [ -V ]
ro: Utilizare: %s [ optiuni... ] [ <interval> [ <repetitii> ] ]
    Optiuni disponibile:
    [ -P { <cpu> | ALL } ] [ -V ]

en: Average:
ro: Media:

en: Not that many processors!
ro: Prea multe procesoare specificate!

en: Usage: %s [ options... ] [ <interval> [ <count> ] ]
    Options are:
    [ -C <comm> ] [ -d ] [ -I ] [ -r ] [ -t ] [ -u ] [ -V ] [ -w ]
    [ -p { <pid> | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
ro: Utilizare: %s [ optiuni... ] [ <interval> [ <repetitii> ] ]
    Optiuni disponibile:
    [ -C <comm> ] [ -d ] [ -I ] [ -r ] [ -t ] [ -u ] [ -V ] [ -w ]
    [ -p { <pid> | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]

en: Requested activities not available
ro: Statistica solicitata nu este disponibila

en: Error while reading system activity file: %s
ro: A aparut o eroare la citirea fisierului de activitate al sistemului: %s

en: End of system activity file unexpected
ro: Sfarsit neasteptat al fisierului de activitate al sistemului

en: Invalid system activity file: %s (%#x)
ro: Fisier de activitate a sistemului invalid: %s (%#x)

en: Requested activities not available in file
ro: Activitatile solicitate nu se regasesc in fisier

en: Usage: %s [ options... ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
    Options are:
    [ -C <comment> ] [ -d ] [ -F ] [ -I ] [ -V ]
ro: Utilizare: %s [ optiuni... ] [ <interval> [ <repetitii> ] ] [ <fisier> ]
    Optiuni disponibile:
    [ -C <comment> ] [ -d ] [ -F ] [ -I ] [ -V ]

en: Cannot write data to system activity file: %s
ro: Nu se poate scrie in fisierul de activitate sistem: %s

en: Cannot write system activity file header: %s
ro: Nu se poate scrie headerul fisierului de activitate sistem: %s

en: Cannot append data to that file
ro: Nu se pot adauga date in acel fisier

en: Usage: %s [ options... ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> ]
    Options are:
    [ -d | -D | -H | -p | -x ] [ -t ] [ -V ]
    [ -P { <cpu> | ALL } ] [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]
    [ -- <sar_options...> ]
ro: Utilizare: %s [ optiuni... ] [ <interval> [ <repetitii> ] ] [ <fisier> ]
    Optiuni disponibile:
    [ -d | -D | -H | -p | -x ] [ -t ] [ -V ]
    [ -P { <cpu> | ALL } ] [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]
    [ -- <sar_optiuni...> ]

en: Usage: %s [ options... ] [ <interval> [ <count> ] ]
    Options are:
    [ -A ] [ -b ] [ -B ] [ -c ] [ -C ] [ -d ] [ -i <interval> ] [ -p ] [ -q ]
    [ -r ] [ -R ] [ -t ] [ -u ] [ -v ] [ -V ] [ -w ] [ -W ] [ -y ]
    [ -I { <irq> | SUM | ALL | XALL } ] [ -P { <cpu> | ALL } ]
    [ -n { DEV | EDEV | NFS | NFSD | SOCK | ALL } ]
    [ -o [ <filename> ] | -f [ <filename> ] ]
    [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]
ro: Utilizare: %s [ optiuni... ] [ <interval> [ <repetitii> ] ]
    Optiuni disponibile:
    [ -A ] [ -b ] [ -B ] [ -c ] [ -C ] [ -d ] [ -i <intervallo> ] [ -p ] [ -q ]
    [ -r ] [ -R ] [ -t ] [ -u ] [ -v ] [ -V ] [ -w ] [ -W ] [ -y ]
    [ -I { <irq> | SUM | ALL | XALL } ] [ -P { <cpu> | ALL } ]
    [ -n { DEV | EDEV | NFS | NFSD | SOCK | ALL } ]
    [ -o [ <file> ] | -f [ <file> ] ]
    [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]

en: Not an SMP machine...
ro: Nu este sistem multiprocesor...

en: Invalid data format
ro: Format invalid de data

en: -f and -o options are mutually exclusive
ro: Optiunile -f si -o se exclud reciproc

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
ro: Nu se citeste dintr-un fisier activitate sistem (utilizati -f)
