sysstat 10.0.3 - en to eo translation catalogue (59 entries)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ]
eo: Uzado: %s [ elektebloj ] [ <intervalo> [ <nombro> ] ]

en: Options are:
    [ --debuginfo ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]
eo: Elektebloj estas:
    [ --debuginfo ] [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]

en: Options are:
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]
eo: Elektebloj estas:
    [ -h ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ]

en: sysstat version %s
eo: sysstat versio %s

en: Cannot open %s: %s
eo: Ni ne povas malfermi %s: %s

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -N ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -z ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ] [ --debuginfo ]
eo: Elektebloj estas:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -N ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -z ]
    [ <aparato> [...] | ALL ] [ -p [ <aparato> [,...] | ALL ] ] [ --debuginfo ]

en: Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -N ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -z ]
    [ <device> [...] | ALL ] [ -p [ <device> [,...] | ALL ] ]
eo: Elektebloj estas:
    [ -c ] [ -d ] [ -h ] [ -N ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -x ] [ -z ]
    [ <aparato> [...] | ALL ] [ -p [ <aparato> [,...] | ALL ] ]

en: Cannot find disk data
eo: Ni ne povas trovi disk-datumaron

en: Options are:
    [ -A ] [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -u ]
    [ -P { <cpu> [,...] | ON | ALL } ] [ -V ]
eo: Elektebloj estas:
    [ -A ] [ -I { SUM | CPU | SCPU | ALL } ] [ -u ]
    [ -P { <cpu> [,...] | ON | ALL } ] [ -V ]

en: Average:
eo: Meznombro:

en: Not that many processors!
eo: Ne ekzistas tiom da procesoroj!

en: Options are:
    [ -C <command> ] [ -d ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -r ] [ -s ]
    [ -t ] [ -u ] [ -V ] [ -w ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
eo: Elektebloj estas:
    [ -C <komando> ] [ -d ] [ -h ] [ -I ] [ -l ] [ -r ] [ -s ]
    [ -t ] [ -u ] [ -V ] [ -w ]
    [ -p { <pid> [,...] | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]

en: Requested activities not available
eo: Petitaj aktivaĵoj ne disponeblas

en: Summary
eo: Resumo

en: Other devices not listed here
eo: Aliaj aparatoj ne listataj ĉi tie

en: Cannot handle so many processors!
eo: Ni ne povas trakti tiom da procesoroj!

en: Error while reading system activity file: %s
eo: Eraro dum legado de sistem-aktivaĵa dosiero: %s

en: End of system activity file unexpected
eo: Ne atendata fino de sistem-aktivaĵa dosiero

en: File created using sar/sadc from sysstat version %d.%d.%d
eo: Dosiero kreita uzante sar/sadc el sysstat versio %d.%d.%d

en: Invalid system activity file: %s
eo: Malvalida sistem-aktivaĵa dosiero: %s

en: Current sysstat version can no longer read the format of this file (%#x)
eo: La nuna versio de sysstat ne plu povas legi la formon de tiu ĉi dosiero(%#x)

en: Requested activities not available in file %s
eo: Petitaj aktivaĵoj ne disponeblas en la dosiero %s

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
eo: Uzado: %s [ elektebloj ] [ <intervalo> [ <nombro> ] ] [ <eligdosiero> ]

en: Options are:
    [ -C <comment> ] [ -F ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]
eo: Elektebloj estas:
    [ -C <komento> ] [ -F ] [ -L ] [ -V ]
    [ -S { INT | DISK | IPV6 | POWER | SNMP | XDISK | ALL | XALL } ]

en: Cannot write data to system activity file: %s
eo: Ni ne povas skribi datumaron al sistem-aktivaĵa dosiero: %s

en: Cannot write system activity file header: %s
eo: Ni ne povas skribi kapon de sistem-aktivaĵa dosiero: %s

en: Cannot append data to that file (%s)
eo: Ni ne povas postaldoni datumaron al tiu dosiero (%s)

en: Usage: %s [ options ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> ]
eo: Uzado: %s [ elektebloj ] [ <intervalo> [ <nombro> ] ] [ <datumdosiero> ]

en: Options are:
    [ -d | -j | -p | -x ] [ -C ] [ -H ] [ -h ] [ -T ] [ -t ] [ -V ]
    [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ] [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]
    [ -- <sar_options> ]
eo: Elektebloj estas:
    [ -d | -j | -p | -x ] [ -C ] [ -H ] [ -h ] [ -T ] [ -t ] [ -V ]
    [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ] [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]
    [ -- <elektebloj_sar> ]

en: System activity data file: %s (%#x)
eo: Sistem-aktivaĵa datumara dosiero: %s (%#x)

en: Host:
eo: Gastiganto:

en: Size of a long int: %d
eo: Grando de long int: %d

en: List of activities:
eo: Listo de aktivaĵoj:

en: 	[Unknown activity format]
eo: 	[Nekonata aktivaĵ-formo]

en: Options are:
    [ -A ] [ -b ] [ -B ] [ -C ] [ -d ] [ -h ] [ -H ] [ -p ] [ -q ] [ -r ]
    [ -R ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -v ] [ -V ] [ -w ] [ -W ] [ -y ]
    [ -I { <int> [,...] | SUM | ALL | XALL } ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ -m { <keyword> [,...] | ALL } ] [ -n { <keyword> [,...] | ALL } ]
    [ -o [ <filename> ] | -f [ <filename> ] ]
    [ -i <interval> ] [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]
eo: Elektebloj estas:
    [ -A ] [ -b ] [ -B ] [ -C ] [ -d ] [ -h ] [ -H ] [ -p ] [ -q ] [ -r ]
    [ -R ] [ -S ] [ -t ] [ -u [ ALL ] ] [ -v ] [ -V ] [ -w ] [ -W ] [ -y ]
    [ -I { <int> [,...] | SUM | ALL | XALL } ] [ -P { <cpu> [,...] | ALL } ]
    [ -m { <ŝlosilvorto> [,...] | ALL } ] [ -n { <ŝlosilvorto> [,...] | ALL } ]
    [ -o [ <dosiernomo> ] | -f [ <dosiernomo> ] ]
    [ -i <intervalo> ] [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]

en: Main options and reports:
eo: Ĉefaj elektebloj kaj raportoj:

en: 	-b	I/O and transfer rate statistics
eo: 	-b	Statistikoj pri En/Eligo kaj pri transig-rapido

en: 	-B	Paging statistics
eo: 	-B	Statistikoj pri paĝigo

en: 	-d	Block device statistics
eo: 	-d	Statistikoj pri blok-aparatoj

en: 	-H	Hugepages utilization statistics
eo: 	-H	Statistikoj pri uzado de paĝegoj

en: 	-I { <int> | SUM | ALL | XALL }
    		Interrupts statistics
eo: 	-I { <int> | SUM | ALL | XALL }
    		Statistikoj pri interrompoj

en: 	-m { <keyword> [,...] | ALL }
    		Power management statistics
    		Keywords are:
    		CPU	CPU instantaneous clock frequency
    		FAN	Fans speed
    		FREQ	CPU average clock frequency
    		IN	Voltage inputs
    		TEMP	Devices temperature
    		USB	USB devices plugged into the system
eo: 	-m { <ŝlosilvorto> [,...] | ALL }
    		Statistikoj pri energi-administrado
    		Ŝlosilvortoj estas:
    		CPU	Momenta horloĝ-frekvenco de CPU
    		FAN	Rapideco de ventoliloj
    		FREQ	Meznombra horloĝ-frekvenco de CPU
    		IN	Tensiaj enigoj
    		TEMP	Temperaturo de aparatoj
    		USB	Aparatoj USB konektataj al la sistemo

en: 	-n { <keyword> [,...] | ALL }
    		Network statistics
    		Keywords are:
    		DEV	Network interfaces
    		EDEV	Network interfaces (errors)
    		NFS	NFS client
    		NFSD	NFS server
    		SOCK	Sockets	(v4)
    		IP	IP traffic	(v4)
    		EIP	IP traffic	(v4) (errors)
    		ICMP	ICMP traffic	(v4)
    		EICMP	ICMP traffic	(v4) (errors)
    		TCP	TCP traffic	(v4)
    		ETCP	TCP traffic	(v4) (errors)
    		UDP	UDP traffic	(v4)
    		SOCK6	Sockets	(v6)
    		IP6	IP traffic	(v6)
    		EIP6	IP traffic	(v6) (errors)
    		ICMP6	ICMP traffic	(v6)
    		EICMP6	ICMP traffic	(v6) (errors)
    		UDP6	UDP traffic	(v6)
eo: 	-n { <ŝlosilvorto> [,...] | ALL }
    		Statistikoj pri reto
    		Ŝlosilvortoj estas:
    		DEV	Retaj interfacoj
    		EDEV	Retaj interfacoj (eraroj)
    		NFS	kliento NFS
    		NFSD	servilo NFS
    		SOCK	Ingoj	(v4)
    		IP	IP-trafiko	(v4)
    		EIP	IP-trafiko	(v4) (eraroj)
    		ICMP	ICMP-trafiko	(v4)
    		EICMP	ICMP-trafiko	(v4) (eraroj)
    		TCP	TCP-trafiko	(v4)
    		ETCP	TCP-trafiko	(v4) (eraroj)
    		UDP	UDP-trafiko	(v4)
    		SOCK6	Ingoj	(v6)
    		IP6	IP-trafiko	(v6)
    		EIP6	IP-trafiko	(v6) (eraroj)
    		ICMP6	ICMP-trafiko	(v6)
    		EICMP6	ICMP-trafiko	(v6) (eraroj)
    		UDP6	UDP-trafiko	(v6)

en: 	-q	Queue length and load average statistics
eo: 	-q	Statistikoj pri longeco de vico kaj pri meznombra ŝarĝado

en: 	-r	Memory utilization statistics
eo: 	-r	Statistikoj pri memor-uzado

en: 	-R	Memory statistics
eo: 	-R	Statistikoj pri memoro

en: 	-S	Swap space utilization statistics
eo: 	-S	Statistikoj pri uzado de permuto-spaco

en: 	-u [ ALL ]
    		CPU utilization statistics
eo: 	-u [ ALL ]
    		Statistikoj pri uzado de CPU

en: 	-v	Kernel table statistics
eo: 	-v	Statistikoj pri kerno-tabelo

en: 	-w	Task creation and system switching statistics
eo: 	-w	Statistikoj pri tasko-kreado kaj pri sistem-ŝaltado

en: 	-W	Swapping statistics
eo: 	-W	Statistikoj pri permutado

en: 	-y	TTY device statistics
eo: 	-y	Statistikoj pri TTY-aparato

en: End of data collecting unexpected
eo: Ne atendita fino de datumar-kolektado

en: Invalid data format
eo: Malvalida datumar-formo

en: Using a wrong data collector from a different sysstat version
eo: Uzo de malĝusta datumar-kolektilo el alia versio de sysstat

en: Inconsistent input data
eo: Nekongrua enig-datumaro

en: -f and -o options are mutually exclusive
eo: Elektebloj -f kaj -o ne povas aperi kune

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
eo: Ni ne legas el sistem-aktivaĵa dosiero (uzu elekteblon -f)

en: Cannot find the data collector (%s)
eo: Ni ne povas trovi la datumar-kolektilon (%s)
