seahub - en to fi translation catalogue (1201 entries)

en: Name is too long (maximum is 64 characters)
fi: Nimi on liian pitkä (maksimi on 64 merkkiä)

en: Name should not include '/'.
fi: Nimi ei voi sisältää '/'

en: Login id can't be empty
fi: Login id ei voi olla tyhjä

en: Login id %s already exists.
fi: Login id %s on jo olemassa.

en: Department is too long (maximum is 512 characters)
fi: Osasto on liian pitkä (maksimi 512 merkkiä)

en: Space quota can't be empty
fi: Tilakiintiö ei voi olla tyhjä

en: Must be an integer that is greater than or equal to 0.
fi: Pitää olla integer joka on suurempi tai samansuuruinen kuin 0.

en: Space quota is too low (minimum value is 0)
fi: Tilakiintiö on liian pieni (minimissään 0)

en: Failed to set quota: maximum quota is %d MB
fi: Kiintiö asettaminen epäonnistui: maksimikiintiö on %d MB

en: My Library
fi: Oma Kirjasto

en: Group name can only contain letters, numbers, blank, hyphen or underscore
fi: Ryhmän nimi voi ainoastaan sisältää kirjaimia, numeroita, välimerkin, tavuviivan tai alaviivan

en: There is already a group with that name.
fi: On olemassa jo samanniminen ryhmä.

en: User %s is already group owner.
fi: Käyttäjä %s on jo ryhmän omistaja.

en: System library can not be deleted.
fi: Järjestelmäkirjastoa ei voi poistaa.

en: User %s is already library owner.
fi: Käyttäjä %s on jo kirjaston omistaja.

en: Email %s invalid.
fi: Sähköpostiosoite %s on virheellinen.

en: must be an integer that is greater than or equal to 0.
fi: pitää olla integer joka on suurempi tai samansuuruinen kuin 0.

en: Invalid destination path
fi: Virheellinen kohdepolku

en: Destination path is too long.
fi: Kohdepolku on liian pitkä.

en: Can not move directory %(src)s to its subdirectory %(des)s
fi: Hakemistoa %(src)s ei voi siirtää sen alihakemistoon %(des)s

en: Cancel failed
fi: Peruutus epäonnistui

en: username invalid.
fi: Käyttäjätunnus ei kelpaa.

en: User %s not found.
fi: Käyttäjää %s ei löydy.

en: This item has been shared to %s.
fi: Tämä on jaettu kohteelle %s.

en: Check file lock error
fi: Tarkista tiedoston lukitusvirhe

en: File is locked
fi: Tiedosto on lukittu

en: Internal Server Error
fi: Sisäinen palvelinvirhe

en: Permission denied.
fi: Pääsy estetty.

en: User %s is already a group member.
fi: Käyttäjä %s on jo ryhmän jäsen.

en: User %s not found in organization.
fi: Käyttäjää %s ei löydy organisaatiosta.

en: The email address is not allowed to be invited as a guest.
fi: Sähköpostiosoitteella ei ole sallittua kutsua vierasta.

en: %s is already invited.
fi: %s on jo kutsuttu.

en: User %s already exists.
fi: Käyttäjä %s on jo olemassa.

en: Error
fi: Virhe

en: Wrong password
fi: Väärä salasana

en: Internal server error
fi: Sisäinen palvelinvirhe

en: Decrypt library error
fi: Salauksenpurkukirjaston virhe

en: Wrong old password
fi: Väärä vanha salasana

en: Sending shared link failed. Email service is not properly configured, please contact administrator.
fi: Jaetun linkin lähetys epäonnistui. Sähköpostipalvelu ei ole oikein konfiguroitu. Ota yhteyttä ylläpitäjään.

en: file
fi: tiedosto

en: A file is shared to you on %s
fi: Sinulle on jaettu tiedosto palvelussa %s

en: directory
fi: hakemisto

en: A directory is shared to you on %s
fi: Hakemisto on jaettu sinulle palvelussa %s

en: An upload link is shared to you on %s
fi: Sinulle on jaettu latauslinkki palveluun %s

en: Password is too short.
fi: Salasana on liian lyhyt.

en: Password is too short
fi: Salasana on liian lyhyt

en: %(ext)s is an invalid file extension. Authorized extensions are : %(valid_exts_list)s
fi: %(ext)s on vääränlainen tiedostolisäosa. Sallittuja lisäosia ovat :%(valid_exts_list)s

en: Your file is too big (%(size)s), the maximum allowed size is %(max_valid_size)s
fi: Tiedostosi on liian iso (%(size)s), maksimi sallittu tiedostokoko on %(max_valid_size)s

en: You already have %(nb_avatars)d avatars, and the maximum allowed is %(nb_max_avatars)d.
fi: Sinulla on jo %(nb_avatars)d avataria, maksimi sallittu määrä on %(nb_max_avatars)d.

en: Total size exceeds limit.
fi: Kokonaiskoko ylittää limiitin.

en: Personal info
fi: Henkilökohtaiset tiedot

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Important dates
fi: Tärkeät päivämäärät

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Password changed successfully.
fi: Salasana vaihdettiin onnistuneesti.

en: Change password: %s
fi: Vaihda salasana: %s

en: Please log in.
fi: Kirjaudu sisään.

en: Email or Username
fi: Sähköposti tai käyttäjänimi

en: Password
fi: Salasana

en: Please enter a correct email/username and password. Note that both fields are case-sensitive.
fi: Anna oikea sähköposti/käyttäjätunnus ja salasana. Huomaa, että molemmissa kentissä kirjainkoko on oltava oikein.

en: This account is inactive.
fi: Tämä käyttäjätunnus on toimeton.

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
fi: Web-selaimesi ei salli tällä hetkellä keksejä. Kirjautuminen vaatii keksien sallimisen.

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Failed to send email, email service is not properly configured, please contact administrator.
fi: Sähköpostin lähetys epäonnistui, sähköpostipalvelu ei ole oikein konfiguroitu, ottakaa yhteyttä palvelimen ylläpitäjään.

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
fi: Sähköpostiosoitteella ei ole vastaavaa käyttäjätunnusta. Oletko varmasti rekisteröitynyt?

en: Can not reset password, please contact LDAP admin.
fi: Salasanaa ei voitu nollata, ota yhteys LDAP-ylläpitäjään.

en: Reset Password on %s
fi: Nollaa Salasana %s

en: New password
fi: Uusi salasana

en: New password confirmation
fi: Uusi salasanan hyväksyntä

en: The two password fields didn't match.
fi: Salasanat eivät täsmänneet.

en: Old password
fi: Vanha salasana

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
fi: Vanha salasanasi syötettiin väärin. Syötä se uudelleen.

en: Password (again)
fi: Salasana (uudelleen)

en: Enter a valid e-mail address.
fi: Syötä kelpo sähköpostiosoite.

en: This account has been frozen due to too many failed login attempts.
fi: Käyttäjätili on jäädytetty liian monen virheellisen kirjautumisyrityksen johdosta.

en: Logged out
fi: Kirjauduttiin ulos

en: Failed to send email, please contact administrator.
fi: Sähköpostin lähetys epäonnistui, ottakaa yhteys ylläpitäjään.

en: Can not update password, please contact LDAP admin.
fi: Salasanaa ei voitu päivittää, ottakaa yhteys LDAP-ylläpitäjään.

en: Avatar for %s
fi: Avatar %s

en: Upload Avatar
fi: Lisää Avatar

en: Your current avatar:
fi: Sinun nykyinen avatarisi:

en: Upload New Avatar:
fi: Lisää uusi Avatar:

en: Upload New Image
fi: Lisää uusi kuva

en: Please select the avatars that you would like to delete.
fi: Valitse poistettavat avatarit.

en: You have no avatars to delete. Please <a href="%(avatar_change_url)s">upload one</a> now.
fi: Sinulla ei ole poistettavia avatareita. Ole hyvä, <a href="%(avatar_change_url)s">lisää yksi</a> nyt.

en: Delete These
fi: Poista Nämä

en: <a href="%(user_url)s">%(avatar_creator)s</a> has updated their avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.
fi: <a href="%(user_url)s">%(avatar_creator)s</a> on päivittänyt avatariaan <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.

en: You have updated your avatar <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.
fi: Olet päivittänyt avatariasi <a href="%(avatar_url)s">%(avatar)s</a>.

en: Successfully uploaded a new avatar.
fi: Onnistuneesti lähetettu uusi avatar.

en: Successfully updated your avatar.
fi: Onnistuneesti päivitettiin avatariasi.

en: Successfully deleted the requested avatars.
fi: Pyydetyt avatarit poistettiin onnistuneesti.

en: Account %(account)s froze on %(site)s.
fi: Tili %(account)s jäädytetty %(site)s.

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: This value must be of length 40
fi: Tämän arvon pituus on oltava 40

en: The number of users exceeds the limit.
fi: Käyttäjien määrä on ylittänyt limiitin.

en: Enter a valid email address.
fi: Syötä kelpo sähköpostiosoite.

en: Invalid user id.
fi: Epäkelpo käyttäjätunniste.

en: name
fi: nimi

en: department
fi: osasto

en: telephone
fi: puhelin

en: note
fi: huomautus

en: Files in this library can not be viewed online.
fi: Tämän kirjaston tiedostoja ei voida näyttää julkisesti.

en: Email
fi: Sähköposti

en: Name
fi: Nimi

en: Contact Email
fi: Yhteyssähköposti

en: Status
fi: Tila

en: Role
fi: Rooli

en: Space Usage
fi: Tilankäyttö

en: Space Quota
fi: Tilakiintiö

en: Create At
fi: Luotu

en: Last Login
fi: Viimeisin kirjautuminen

en: Admin
fi: Ylläpitäjä

en: LDAP(imported)
fi: LDAP(tuotu)

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: Yes
fi: Kyllä

en: Guest
fi: Vieras

en: Default
fi: Oletus

en: Added
fi: Lisätty

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Removed
fi: Poistettu

en: Modified
fi: Muokattu

en: Renamed
fi: Nimetty uudelleen

en: Moved
fi: Siirretty

en: Added directory
fi: Lisätty kansio

en: Removed directory
fi: Poistettu kansio

en: Renamed directory
fi: Uudelleennimetty kansio

en: Moved directory
fi: Siirretty kansio

en: Added or modified
fi: Lisätty tai muokattu

en: Reverted library to status at
fi: Kirjasto palautettu statukseen

en: Reverted file "%(file)s" to status at %(time)s.
fi: Palautettu tiedosto"%(file)s" statukseen %(time)s.

en: Recovered deleted directory
fi: Palautettiin poistettu kansio

en: Changed library name or description
fi: Muutettiin kirjaston nimi tai kuvaus

en: Auto merge by seafile system
fi: Automaattinen sulautus seafile systeemin toimesta

en: Just now
fi: Juuri nyt

en: %(days)d day ago | %(days)d days ago
fi[0]: %(days)d päivä sitten
fi[1]: %(days)d päivää sitten

en: %(hours)d hour ago | %(hours)d hours ago
fi[0]: %(hours)d tunti sitten
fi[1]: %(hours)d tuntia sitten

en: %(minutes)d minute ago | %(minutes)d minutes ago
fi[0]: %(minutes)d minuutti sitten
fi[1]: %(minutes)d minuuttia sitten

en: %(seconds)d second ago | %(seconds)d seconds ago
fi[0]: %(seconds)d sekunti sitten
fi[1]: %(seconds)d sekuntia sitten

en: Read-Write
fi: Luku-Kirjoitus

en: Read-Only
fi: Vain-Luku

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
fi[0]: %(size)d tavu
fi[1]: %(size)d tavua

en: Email is required.
fi: Sähköposti on vaadittu.

en: Contacts
fi: Kontaktit

en: Add Contacts
fi: Lisää kontakteja

en: Email
fi: Sähköposti

en: Note
fi: Huomautus

en: Operations
fi: Toiminnot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete
fi: Poista

en: You don't have any contacts
fi: Sinulla ei ole kontakteja

en: Add your contacts so you can quickly share libraries and send file shared link.
fi: Lisää kontakteihisi, jotta voit nopeasti jakaa kirjastoja ja jakaa tiedostoja linkkien avulla.

en: Note(optional)
fi: Huomautus (valinnainen)

en: Submit
fi: Hyväksy

en: Edit Contact
fi: Muokkaa Kontaktia

en: Failed. Please check the network.
fi: Epäonnistui. Ole hyvä ja tarkista verkkoyhteys.

en: Delete Contact
fi: Poista Kontakti

en: Are you sure you want to delete %s ?
fi: Haluatko varmasti poistaa %s ?

en: You cannot add yourself.
fi: Et voi lisätä itseäsi.

en: %s is not a valid email.
fi: %s ei ole kelpo sähköpostiosoite.

en: %s is already in your contacts.
fi: %s on jo kontakteissasi.

en: Successfully added %s to contacts.
fi: Onnistuneesti lisättiin %s kontakteihisi.

en: Failed to add %s to contacts.
fi: Epäonnistuttiin lisäämään %s kontakteihisi.

en: Successfully edited %s.
fi: Onnistuneesti muutettiin %s.

en: Successfully Deleted %s
fi: Onnistuneesti Tuhottiin %s

en: A user with this email already exists.
fi: Tällä sähköpostiosoitteella löytyi jo käyttäjä

en: The two passwords didn't match.
fi: Salasanat eivät täsmänneet

en: Name can't be empty
fi: Nimi ei voi olla tyhjä

en: Name is too long (maximum is 255 characters)
fi: Nimi on liian pitkä (maksimissaan 255 merkkiä)

en: Description can't be empty
fi: Kuvaus ei voi olla tyhjä

en: Description is too long (maximum is 100 characters)
fi: Kuvaus on liian pitkä (maksimissaan 100 merkkiä)

en: Name %s is not valid
fi: Nimi %s ei ole sallittu

en: Argument missing
fi: Argumentti puuttuu

en: Oldname is required
fi: Vanhanimi on vaadittu

en: It's too long.
fi: Se on liian pitkä.

en: It's required.
fi: Se on vaadittu.

en: Name "%s" is not valid
fi: Nimi "%s" ei ole sallittu

en: Library name is required
fi: Kirjaston nimi on vaadittu

en: Please enter a number
fi: Syötä numero

en: Name is required
fi: Nimi vaaditaan

en: Please enter a valid number
fi: Ole hyvä ja anna kelvollinen numero

en: Text is required
fi: Teksti vaaditaan

en: The group has already created
fi: Ryhmä on jo lisätty

en: Failed to create group
fi: Epäonnistuttiin ryhmän luonnissa

en: The group has already created in this org.
fi: Ryhmä on jo valmiiksi luotu tässä organisaatiossa.

en: Failed to create org group.
fi: Ryhmän luonti epäonnistui.

en: Permission error: only group staff can add member
fi: Käyttöoikeusvirhe: ainoastaan ryhmän ylläpitäjä voi lisätä jäseniä

en: Group does not exist
fi: Ryhmää ei ole olemassa

en: Group is full
fi: Ryhmä on täynnä

en: Failed to add member to group
fi: Epäonnistuttiin lisäämään jäsen ryhmään

en: Only group staff can remove member
fi: Ainoastaan ryhmän ylläpitäjä voi poistaa jäseniä

en: Can not remove myself
fi: Et voi poistaa itseäsi

en: Group name can't be empty
fi: Ryhmän nimikenttä ei voi olla tyhjä

en: Group name is too long (maximum is 255 characters)
fi: Ryhmän nimi on liian pitkä (maksimi on 255 merkkiä)

en: Verification message can't be empty
fi: Vahvistusviesti ei voi olla tyhjä

en: Verification message is too long (maximun is 255 characters)
fi: Vahvistusviesti on liian pitkä (maksimi on 255 merkkiä)

en: "%s" is not a valid name
fi: "%s" ei ole kelpo nimi

en: Hi,
fi: Hei,

en: %(escaped_nickname)s invited you to join group %(grp_name)s on %(site_name)s:
fi: %(escaped_nickname)s kutsui sinut liittymään ryhmään %(grp_name)s sivustolla %(site_name)s:

en: Close
fi: Sulje

en: %(user)s want to join to Group "%(group_name)s", here is the verification message:
fi: %(user)s haluaa liittyä Ryhmään "%(group_name)s", tässä on vahvistusviesti:

en: Thanks for using our site!
fi: Kiitos sivustomme käytöstä!

en: The %(site_name)s team
fi: %(site_name)s tiimi

en: Wiki Index
fi: Wiki Tunniste

en: No index now.
fi: Ei tunnistetta nyt.

en: Create
fi: Luo

en: This group currently has no wiki
fi: Tällä ryhmällä ei ole wikiä

en: Seafile Wiki enables you to organize your knowledge in a simple way. The contents of wiki is stored in a normal library with pre-defined file/folder structure. This enables you to edit your wiki in your desktop and then sync back to the server.
fi: Seafilen Wikillä voit organisoida tiedon helpolla tavalla. Wikin sisältö tallennetaan normaaliin kirjastoon ennalta määritettyyn tiedosto/hakemisto rakenteeseen. Tällä tavoin voit muokata wikiä työpöytäympäristössä ja synkronoida sen sitten takaisin palvelimelle.

en: Create Wiki Now
fi: Luo Wiki nyt

en: Choose a library as wiki
fi: Valitse kirjasto Wikiksi

en: Create Wiki
fi: Luo Wiki

en: Description
fi: Kuvaus

en: Wiki Pages
fi: Wiki-sivut

en: Choose a library as wiki:
fi: Valitse kirjasto Wikiksi:

en: Please click and choose a library.
fi: Klikkaa ja valitse kirjasto.

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Home
fi: Koti

en: Pages
fi: Sivut

en: Wiki History
fi: Wikin historia

en: New Page
fi: Uusi sivu

en: Delete Page
fi: Poista sivu

en: Edit Page
fi: Muokkaa sivua

en: Page History
fi: Sivuhistoria

en: Last modified by %(modifier)s, %(modify_time)s
fi: Viimeksi muokannut %(modifier)s, %(modify_time)s

en: Are you sure you want to delete this page?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän sivun?

en: Name is required.
fi: Nimi vaaditaan.

en: Description is required.
fi: Kuvaus vaaditaan.

en: Permission denied
fi: Lupa evätty

en: You are invited to join a group on %s
fi: Sinulle on lähetetty kutsu liittyä ryhmään %s

en: Failed to create: the group does not exist.
fi: Epäonnistuttiin luomaan: ryhmää ei ole olemassa.

en: Failed to create: you are not in the group.
fi: Epäonnistuttiin luomaan: et kuulu ryhmään.

en: Failed to create
fi: Epäonnistuttiin luomaan

en: Failed to create: internal error.
fi: Epäonnistuttiin luomaan: sisäinen virhe.

en: Failed to create wiki page. Please retry later.
fi: Epäonnistuttiin luomaan wiki-sivu. Yritä uudestaan myöhemmin.

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Wiki does not exists.
fi: Wikiä ei ole olemassa.

en: Failed to create home page. Please retry later
fi: Epäonnistuttiin kotisivun luonnissa. Yritä uudestaan myöhemmin

en: Failed to set wiki library.
fi: Epäonnistuttiin asettamaan Wiki-kirjsto.

en: Wiki is not found.
fi: Wikiä ei löydetty.

en: Page "%s" already exists.
fi: Sivu "%s" on jo olemassa.

en: Successfully deleted "%s".
fi: Onnistuneesti tuhottiin "%s".

en: Failed to delete "%s". Please retry later.
fi: Epäonnistuttiin poistamaan "%s". Yritä myöhemmin uudestaan.

en: Desktop Client and Syncing
fi: Työpöytä asiakasohjelma ja synkronointi

en: Install and sync Files
fi: Asenna ja synkronoi tiedostot

en: Syncing existing folders
fi: Synkronoidaan olemassa olevia kansioita

en: Selective sync sub-folders
fi: Alikansioiden valikoiva synkronointi

en: Unsync and resync libraries
fi: Poista synkronointi ja synkronoi kirjastot uudestaan

en: Setting sync interval
fi: Asetetaan synkronoinnin aikaväli

en: Proxy settings
fi: Välipalvelimen asetukset

en: File conflicts
fi: Ristiriitaiset tiedostot

en: Excluding files
fi: Tiedostojen poislukeminen

en: Security and Encryption
fi: Tietoturva ja salaus

en: How to use encrypted libraries
fi: Miten salattuja kirjastoja käytetään

en: Once you and your friends sync a shared file library onto your computers, you may add, delete or edit files in the library together. Every change you make to the library would be automatically synced to others' computers.
fi: Kun sinä ja ystäväsi synkronoitte jaetun kirjaston tietokoneille, niin voitte lisätä, poistaa tai muokata kirjastoa yhdessä. Kaikki muutokset joita teette kirjastoon synkronoituvat automaattisesti muille tietokoneille.

en: Sometimes you and your friends may edit the same file at the same time. Your changes may conflict with each other's. In this case, Seafile would keep the first version synced to the cloud unchanged, while rename the other version to a "conflict file". A conflict file's name ends with it's author's email address, plus the current time, e.g. test.txt (SFConflict name@example.com 2015-03-07-11-30-28).
fi: Joskus sinä ja ystäväsi saatatte muokata samaa tiedostoa yhtä aikaa. Tällöin muutokset saattavat olla ristiriidassa keskenään. Tässä tapauksessa Seafile pitää ensimmäisen version verkkopalvelimella muuttumattomana, kun taas ristiriitaisen tiedoston nimi päättyy sen luojan sähköpostiosoitteeseen ja luontiaikaan, esim. (SFConflict name@example.com 2015-03-07-11-30-28).

en: Using Proxy in Seafile Client
fi: Käytetään välipalvelinta Seafilen asiakasohjelmassa

en: Seafile client supports 3 types of proxy servers: HTTP proxy, SOCKS5 proxy and system proxy settings.
fi: Seafilen asiakasohjelma tukee 3:n tyyppistä välityspalvelinta: HTTP-välityspalvelin, SOCKS5-välityspalvelin ja järjestelmän välityspalvelin asetus.

en: HTTP proxy and SOCKS5 proxy requires you to enter the proxy server's address and port. If you use system proxy settings, Seafile client reads proxy settings from the operating system. The operating system has some mechanisms to auto-detect proxy server information. So you don't have to manually enter proxy server address.
fi: HTTP- ja SOCKS5-välipalvelin tarvitsee välipalvelimen osoitteen ja portin. Jos käytät järjestelmän välipalvelinta, niin Seafilen asiakasohjelma lukee välipalvelimen asetukset järjestelmän tiedoista. Tässä tapauksessa sinun ei tarvitse syöttää välipalvelimen osoitetta manuaalisesti.

en: To change proxy settings, click the Seafile icon in the system notification area. Choose "Settings" in the menu. In the pop-up settings dialog, you can change proxy settings in the "Network" tab.
fi: Vaihtaaksesi välityspalvelimen asetuksia klikkaa Seafilen kuvaketta järjestelmän ilmoitusalueelta. Valitse valikosta  "Asetukset".  Voit muokata välityspalvelimen asetuksia "Verkko" välilehdeltä.

en: How to Use Encrypted Libraries
fi: Miten salattuja kirjastoja käytetään:

en: Seafile provides client-side end-to-end data encryption. You can create encrypted libraries to use this feature. File contents in encrypted libraries are encrypted on client side. The encryption password is not stored on the server. So even the server administrator can't access your file contents.
fi: Seafile tarjoaa asiakaspäässä tapahtuvan, datan päätepisteeseen asti ulottuvan salauksen. Tällä ominaisuudella voit luoda salattuja kirjastoja. Salatun kirjaston tiedostot salataan asiakaspäässä. Salausavaimia ei tallenneta verkkopalvelimelle, joten edes pääkäyttäjä ei voi nähdä tiedostojen sisältöä.

en: When creating an encrypted library:
fi: Salattua kirjastoa luodessa:

en: If you create an encrypted library in the web app, the password is sent to the server. The server use this password to create the library. But it doesn't store the plain text password.
fi: Jos luot salatun kirjaston web-sovelluksen kautta, niin salasana lähetetään palvelimelle. Palvelin käyttää tätä salasanaa kirjaston luonnissa, mutta ei tallenna sitä selkokielisenä.

en: If you create an encrypted library from a local folder with the desktop client (see <a href="%(SITE_ROOT)shelp/install/">file syncing</a>), the password is not sent to the server.
fi: Jos luot salatun kansion asiakasohjelmalla paikallisesta kansiosta (katso <a href="%(SITE_ROOT)shelp/install/>tiedoston synkronointi</a>, niin salasanaa ei lähetetä verkkopalvelimelle.)

en: When you access the encrypted library:
fi: Kun avaat salatun kirjaston:

en: If you use web app, you have to input the password to the server. The server will cache the password in encrypted format for 1 hour. It won't store the password on disk.
fi: Jos käytät web-sovellusta, niin sinun täytyy syöttää salasana palvelimelle. Palvelin pitää salasanaa välimuistissa salatussa muodossa 1 tunnin ajan. Se ei tallenna salasanaa levylle.

en: If you use desktop client to sync the library, the password is not sent to the server. The client decrypt and encrypt file contents locally. The plain text password is not stored on the client disk too.
fi: Jos käytät työpöydän asiakasohjelmaa kirjaston synkronointiin, niin salasanaa ei lähetetä palvelimelle. Asiakasohjelma purkaa ja salaa tiedoston sisällön paikallisesti. Salasanaa ei tallenneta levylle selkokielisenä.

en: iOS client supports client side encryption since version 2.1.6. Android client support it since version 2.1.0.
fi: iOS-asiakasohjelma tukee asiakaspään salausta versiosta 2.1.6 ja Android-asiakasohjelma versiosta 2.1.0.

en: Note that encrypted library only encrypt the contents of the files, but not the folder and file names.
fi: Huomioi, että salatussa kirjastossa salataan ainoastaan tiedostojen sisältö, mutta ei kansioiden ja tiedostojen nimiä.

en: More technical details of encrypted library can be found at <a href="http://manual.seafile.com/security/security_features.html">Seafile Manual</a>.
fi: Muuta teknistä tietoa salatuista kirjastoista löytyy osoitteesta <a href="http://manual.seafile.com/security/security_features.html">Seafile Manual</a>

en: Excluding files/folders from syncing
fi: Tiedostojen ja hakemistojen poislukeminen synkronoinnista.

en: Sometimes you don't want to sync some files or folders inside a library. To achieve this, create a seafile-ignore.txt file in the root folder of a library. This special file specifies the files and folders that Seafile should not sync. Each line in a ignore.txt file specifies a pattern. The following pattern format are supported.
fi: Joissain tapauksissa et halua synkronoida joitain tiedostoja tai hakemistoja kirjaston sisältä. Tässä tapauksessa voit lisätä tiedoston nimeltä seafile-ignore.txt kirjaston juurihakemistoon. Tällä erikoistiedostolla voit määritää tiedostot ja kansiot joita Seafilen ei pidä synkronoida. Jokainen rivi tässä tiedostossa määrittää mallin. Seuraavat mallin formaatit ovat tuettuja.

en: A blank line matches no files.
fi: Tyhjä rivi ei vastaa mitään tiedostoja.

en: A line starting with # serves as a comment.
fi: Rivi joka alkaa # on kommentti.

en: Seafile supports wildcards in the pattern. For example, "foo/*" matches "foo/1" and "foo/hello". "foo/?" matches "foo/1" but not "foo/hello". Note that the wildcard character * recursively matches all the paths under a folder. For instance, "foo/*.html" matches "foo/a.html" and "foo/templates/b.html".
fi: Seafile tukee jokerimerkkejä mallissa. Esimerkiksi, "foo/*" täsmää "foo/1"  ja "foo/hello". "foo/?" täsmää "foo/1" mutta ei "foo/hello". Huomioi, että jokerimerkki * täsmää rekursiivisesti kaikkiin polkuihin hakemiston alla. Esimerkiksi, "foo/*.html" täsmää "foo/a.html" ja "foo/templates/b.html".

en: If the pattern ends with a slash, it would only match a folder. In other words, "foo/" will match a folder "foo" and paths underneath it, but will not match a regular file or a symbolic link "foo".
fi: Jos malli päättyy kauttaviivaan, se täsmää ainoastaa hakemistoon. Toisin sanoen, foo/ täsmää ainoastaan hakemistoon "foo" ja polkuihin sen alla, mutta ei täsmää tavalliseen tiedostoon tai symbooliseen linkkiin "foo"

en: If a pattern doesn't end with a slash or a wildcard, it would not match a folder. For example, "foo" can only match regular file "foo" or a symbolic link; while "foo/" and "foo*" match a folder and paths under it.
fi: Jos malli ei pääty kauttaviivaan tai jokerimerkkiin, niin se ei täsmää mihinkään hakemistoon. Esimerkiksi "foo" voi täsmätä ainoastaan tavalliseen tiedostoon "foo" tai symbooliseen linkkiin; kun taas "foo/" ja "foo*" täsmää hakemistoon ja polkuihin sen alla.

en: Example
fi: Esimerkki

en: Notes
fi: Huomioitavaa

en: The seafile-ignore.txt file only controls which files to exclude on the client side. You can still create a file from seahub web interface that's excluded on the client. In this case,
fi: Tiedosto seafile-ignore.txt kontrolloi ainoastaan mitkä tiedostot jätetään pois asiakasohjelman päässä. Voit silti edelleen luoda asiakasohjelmassa pois jätettävän tiedoston seahubin web-käyttöliittymässä. Tässä tapauksessa,

en: The created file will still be synced back to clients. But any later local changes to those files will be ignored.
fi: Luotu tiedosto synkronoidaan edelleen asiakasohjelmiin, mutta myöhemmin tehdyt muutokset jätetään huomioimatta.

en: If the file is modified on seahub, the new version will also be synced back to clients; If the file on the client is also modified, a conflict file will be generated on the client.
fi: Jos tiedosto on muokattu seahubissa, niin uusi versio synkronoidaan edelleen takaisin asiakasohjelmiin; Jos tiedostoa on muokattu myös asiakaspäässä, niin ristiriitatiedosto luodaan asiakaspäähän.

en: seafile-ignore.txt only ignores files that are not synced yet. If a file is already synced, and some time later you add it to the ignore list, its existing versions won't be removed.
fi: seafile-ignore.txt jättää huomioimatta ainoastaan tiedostot joita ei olla vielä synkronoitu. Jos tiedosto on jo synkronoitu ja lisäät sen myöhemmin pois jätettävien listalle, niin olemassa olevia versioita ei poisteta.

en: Installing Seafile Client Program
fi: Asennetaan Seafilen asiakasohjelmaa

en: After downloading Seafile client program, you have 3 steps left to get it up and running.
fi: Ladattuasi Seafilen asiakasohjelman sinulla on 3 vaihetta jäljellä ohjelman asennuksessa.

en: 1. Select a disk partition to store local Seafile data
fi: 1. Valitse levypartitio Seafilen paikallisen datan tallentamiseen

en: Selecting a folder to store Seafile data
fi: Valitaan kansiota Seafilen datalle.

en: 2. Add an account
fi: 2. Lisää tili

en: Add an account on your private Seafile server or our public server.
fi: Lisää tili paikalliseen Seafile palvelimeen tai julkiseen palvelimeen.

en: 3. Sync a library
fi: 3. Synkronoi kirjasto

en: Click the "Sync this library" button to sync it with a local folder.
fi: Klikkaa "Synkronoi tämä kirjasto" painiketta synkronoidaksesi paikallisen hakemiston.

en: Then you add some files into the library. They will be automatically synced with cloud platform.
fi: Lisää joitain tiedostoja kirjastoon. Ne synkronoidaan automaattisesti palvelimelle.

en: 4. (Optional) Create a library
fi: 4. (Optio) Lisää kirjasto

en: You can also create a library from a local folder.
fi: Voit myös luoda kirjaston paikallisesta hakemistosta.

en: 5. Browse files on the cloud
fi: Selaa tiedostoja verkkopalvelimella

en: In some occasions, you want to modify files on the cloud directly without syncing them. Seafile client comes with a "cloud file browser" to meet this need. Click an unsynced library will open the cloud file browser.
fi: Jossain tapauksissa, haluat muokata tiedostoja suoraan pilvessä ilman synkronointia paikalliselle koneella. Seafile tulee "pilvi tiedostoselain" ominaisuudella joka täyttää tämän tarpeen. Klikkaamalla synkronoimatonta kirjastoa avaa pilvi tiedostoselaimen.

en: Selective Sync Sub-folders
fi: Alikansioiden valikoiva synkronointi

en: You may have some very large libraries on the Seafile server. And you're currently only interested in a sub-folder inside one library. If your Seafile server is Pro edition, you can selectively sync a sub-folder in a library, instead of syncing the entire library.
fi: Sinulla on voi olla erittäin suuria kirjastoja Seafile palvelimelle. Ja sinua tällä hetkellä kiinnostaa vaan alihakemisto yhden kirjaston sisällä. Jos Seafile palvelin on Pro versio, voit selektiivisesti synkronoida alihakemiston kirjastosta, koko kirjaston synkronoinnin sijaan.

en: To sync a sub-folder, open cloud file browser by double clicking a library which hasn't been synced. Navigate into the parent folder of that sub-folder. Right click on the sub-folder. Choose "Sync this folder" in the pop-up menu.
fi: Alihakemiston synkronointi, avaa pilvi tiedostoselain tuplaklikkaamalla kirjastoa jota ei ole synkronoitu. Navigoi alihakemiston juurihakemistoon. klikkaan hiiren oikealla painikkeella alihakemistoa. Valitse "Synkronoi tämä kansio" pop-up menussa.

en: After syncing the sub-folder, you can see its syncing status in the "Synced Libraries" group in the client's main window.
fi: Alihakemiston synkronoinnin jälkeen, näet alihakemiston synkronoinnin tilan "Synkronoidut Kirjastot" ryhmässä asiakasohjelman pääikkunassa.

en: Syncing With an Existing Folder
fi: Synkronoidaan olemassa olevan kansion kanssa

en: Sometimes you already have a library on the Seafile server (shared by others, or uploaded from another computer). You can sync this library with an existing folder on your computer. The local folder must have the same name as the library. The files in the local folder will be merged with the files in the library. No file in the local folder or the library will be overwritten or lost. The merge will produce some <a href="%(SITE_ROOT)shelp/conflicts/">conflict files</a> if file contents are different in the local folder and the library.
fi: Joskus sinulla on jo kirjasto Seafile palvelimella (toisten jakama, tai ladattu toiselta koneelta). Voit synkronoida tämän kirjaston tietokoneella olemassa olevan hakemiston kanssa. Paikallinen hakemisto pitää olla samanniminen kuin synkronoitava kirjasto. Paikallisella hakemistolla olevat tiedostot yhdistyvät kirjastossa olevien tiedostojen kanssa. Kirjaston sekä paikallisen hakemiston tiedostoja ei ylikirjoiteta tai kadoteta. Yhdistyminen tuottaa joitain <a href="%(SITE_ROOT)shelp/conflicts/">konflikti tiedostoja</a> jos tiedoston sisältö ovat eri paikallisessa hakemistossa sekä kirjastossa.

en: To sync a library with an existing folder, right click on the library in Seafile client's main window and click "Sync this library".
fi: Synkronoidaksesi kirjaston olemassa olevan kansion kanssa, klikkaa oikealla painikkeella kirjastoa Seafile asiakasohjelman pääikkunassa ja valitse "Synkronoi tämä kirjasto".

en: In the pop-up dialog, click the "Sync with an existing folder" link.
fi: Pop-up dialogissa, klikkaa "Synkronoi olemassa olevan kansion kanssa" linkkiä.

en: Then choose an existing folder to sync with this library.
fi: Valitse olemassa oleva kansio synkronoitavaksi tämän kirjaston kanssa.

en: Setting Sync Interval
fi: Asetus Synkronointi Aikaväli

en: Usually Seafile client automatically detects changes on local folder and upload the changes to server. However, if the local folder is in a Windows network share drive, Seafile client cannot detect changes reliably. In this case, you can ask Seafile client to periodically checks for changes in the local folder. You can set the interval of this periodic sync. The interval is set in the unit of seconds.
fi: Yleensä Seafile asiakasohjelma automaattisesti havaitsee muutokset paikallisessa kansiossa ja lähettää muutokset palvelimelle. Kuitenkin, jos paikallinen kansio on jaetulla verkkolevyllä, Seafile asiakasohjelma ei voi havaita muutoksia luotettavasti. Tässä tapauksessa, voit pyytää Seafile asiakasohjelmistoa tarkistamaan ajastetusti onko muutoksia paikallisella levyllä. Voit asettaa jaksottaisen synkronoinnin. Aikaväli asetetaan sekunnin yksiköissä.

en: Unsync and Resync Library
fi: Poista synkronointi ja synkronoi kirjasto uudestaan

en: When you no longer want to sync a local folder with a library, you can unsync it. After you unsync a library, changes to the local folder and files will not be uploaded, and changes in the library will not be downloaded. If you want to sync the library with the local folder again, you can use <a href="%(SITE_ROOT)shelp/sync_existing/">sync with existing folder</a> feature.
fi: Kun et enään halua synkronoida paikallista hakemistoa kirjaston kanssa, voit poistaa synkronoinnin. Kun poistat synkronoinnin, muutoksia paikallisessa hakemistossa ei enään ladata kirjastoon, eikä muutoksia kirjastossa ladata hakemistolle. Jos haluat synkronoida kirjaston paikallisen hakemiston kanssa uudestaan, voit käyttää <a href="%(SITE_ROOT)shelp/sync_existing/">synkronoi olemassa olevan hakemiston kanssa</a> ominaisuutta.

en: Sometimes there are internal errors in the client which blocks syncing. In these cases, it's usually helpful to "resync" the library. Resync means unsync and then immediately sync the library with the same folder. You can find this action in the pop-up menu of the client's main window.
fi: Joskus on sisäisiä virheitä asiakasohjelmistossa joka estää synkronoinnin. Näissä tapauksissa auttaa kirjaston "uudelleen synkronointi". Uudelleen synkronointi tarkoittaa, synkronoinnin poistamista sekä välittömästi kirjaston uudelleen synkronointia saman hakemiston kanssa. Löydät tämän toiminnon pop-up menusta asiakasohjelmiston pääikkunasta.

en: Exit admin panel
fi: Poistu pääkäyttäjän paneelista

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Search users...
fi: Etsi käyttäjiä...

en: Libraries
fi: Kirjastot

en: Activated Users
fi: Aktivoidut käyttäjät

en: Total Users
fi: Käyttäjiä yhteensä

en: Profile
fi: Profiili

en: Owned Libs
fi: Omistetut kirjastot

[ctx: true name]
en: Name
fi: Nimi

en: Department
fi: Osasto

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Space Used
fi: Tilaa käytetty

en: Set Quota
fi: Aseta kiintiö

en: Set user storage limit
fi: Aseta käyttäjän levykiintiö

en: Available quota:
fi: Käytettävissä oleva kiintiö:

en: Size
fi: Koko

en: Last Update
fi: Viimeisin päivitys

en: Encrypted
fi: Salattu

en: library icon
fi: kirjaston ikoni

en: This user has not created any libraries
fi: Tämä käyttäjä ei ole luonut kirjastoja

en: This user has not created or joined any groups
fi: Tämä käyttäjä ei ole luonut tai liittynyt mihinkään ryhmiin

en: Space Quota can't be empty
fi: Tilakiintiö ei voi olla tyhjä

en: Create At / Last Login
fi: Luotu / Kirjautunut

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Activating..., please wait
fi: Aktivoidaan..., ole hyvä ja odota

en: Delete User
fi: Poista käyttäjä

en: Edit succeeded, an email has been sent.
fi: Muokkaus onnistui, sähköposti on lähetetty.

en: Edit succeeded, but failed to send email, please check your email configuration.
fi: Muokkaus onnistui, mutta sähköpostin lähetys epäonnistui. Ole hyvä tarkasta sähköpostin konfiguraatio.

en: Edit succeeded
fi: Muokkaus onnistui

en: Edit failed.
fi: Muokkaus epäonnistui.

en: Search User
fi: Etsi käyttäjä

en: Result
fi: Tulos

en: Owner
fi: Omistaja

en: Member
fi: Jäsen

en: Successfully deleted %s
fi: Poistettu onnistuneesti %s

en: Failed to delete: the user does not exist
fi: Poistaminen epäonnistui: käyttäjää ei ole

en: %(user)s invited you to join %(site_name)s.
fi: %(user)s lähetti sinulle kutsun liittyä %(site_name)s-palveluun.

en: Hi,
fi: Hei,

en: %(inviter)s invited you to join %(site_name)s. Please click the link below:
fi: %(inviter)s  lähetti sinulle kutsun liittyä sivustolle %(site_name)s. Ole hyvä ja klikkaa seuraavaa linkkiä:

en: Create Account
fi: Luo tili

en: Set your password
fi: Aseta salasana

en: It is required.
fi: Vaaditaan

en: Virus detected on %s
fi: Virus havaittu kohteessa %s

en: New notice on %s
fi: Uusi ilmoitus %s

en: Internal error
fi: Sisäinen virhe

en: A file named <a href='%(file_link)s'>%(file_name)s</a> is uploaded to <a href='%(link)s'>%(name)s</a>
fi: Tiedosto nimeltä <a href='%(file_link)s'>%(file_name)s</a> on lähetetty <a href='%(link)s'>%(name)s</a>

en: A file named <strong>%(file_name)s</strong> is uploaded to <strong>Deleted Library</strong>
fi: Tiedosto nimeltä <strong>%(file_name)s</strong> on lähetetty <strong>Poistetut kirjastoon</strong>

en: %(user)s has shared a library named <a href='%(href)s'>%(repo_name)s</a> to you.
fi: %(user)s jakoi sinulle kirjaston nimeltä <a href='%(href)s'>%(repo_name)s</a>.

en: %(user)s has shared a library named <a href='%(repo_href)s'>%(repo_name)s</a> to group <a href='%(group_href)s'>%(group_name)s</a>.
fi: %(user)s on jakanut kirjaston nimeltä <a href='%(repo_href)s'>%(repo_name)s</a> ryhmälle <a href='%(group_href)s'>%(group_name)s</a>.

en: <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a> has a new discussion.
fi: <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a> ryhmässä on uusi keskustelu.

en: %(user)s posted a new discussion in <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>.
fi: %(user)s lisäsi uuden keskustelun ryhmään <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>.

en: User <a href='%(user_profile)s'>%(username)s</a> has asked to join group <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>, verification message: %(join_request_msg)s
fi: Käyttäjä <a href='%(user_profile)s'>%(username)s</a> on pyytänyt liittyä ryhmään <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>, vahvistusviesti: %(join_request_msg)s

en: User <a href='%(user_profile)s'>%(group_staff)s</a> has added you to group <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>
fi: Käyttäjä <a href='%(user_profile)s'>%(group_staff)s</a> on lisännyt sinut ryhmään <a href='%(href)s'>%(group_name)s</a>

en: File <a href='%(file_url)s'>%(file_name)s</a> has a new comment from user %(author)s
fi: Tiedostolla <a href='%(file_url)s'>%(file_name)s</a> on uusi kommentti käyttäjältä %(author)s

en: Hi, %(name)s
fi: Hei, %(name)s

en: 
    You've got 1 new notice on %(site_name)s:
     | 
    You've got %(num)s new notices on %(site_name)s:
fi[0]: 
    Sinulla on 1 uusi ilmoitus sivulla %(site_name)s:
fi[1]: 
    Sinulla on %(num)s uutta ilmoitusta sivulla %(site_name)s:

en: Message
fi: Viesti

en: Time
fi: Aika

en: %(user)s posted a new discussion in <a href="%(url_base)s%(grp_url)s">%(grp_name)s</a>
fi: %(user)s lisäsi uuden keskustelun ryhmään <a href="%(url_base)s%(grp_url)s">%(grp_name)s</a>

en: %(user)s has shared a library named <a href="%(url_base)s%(lib_url)s">%(lib_name)s</a> to you.
fi: %(user)s jakoi sinulle kirjaston <a href="%(url_base)s%(lib_url)s">%(lib_name)s</a>

en: %(user)s has shared a library named <a href="%(url_base)s%(lib_url)s">%(lib_name)s</a> to group <a href="%(url_base)s%(group_url)s">%(group_name)s</a>.
fi: %(user)s on jakanut kirjaston nimeltä <a href="%(url_base)s%(lib_url)s">%(lib_name)s</a> ryhmälle<a href="%(url_base)s%(group_url)s">%(group_name)s</a>.

en: You have received a <a href="%(url_base)s%(msg_url)s">new message</a> from %(user)s.
fi: Olet saanut  <a href="%(url_base)s%(msg_url)s">uuden viestin</a> käyttäjältä %(user)s.

en: A file named <a href="%(url_base)s%(file_url)s">%(file_name)s</a> is uploaded to your folder <a href="%(url_base)s%(folder_url)s">%(folder_name)s</a>.
fi: Tiedosto nimeltä <a href="%(url_base)s%(file_url)s">%(file_name)s</a> on lähetetty sinun kansioon <a href="%(url_base)s%(folder_url)s">%(folder_name)s</a>.

en: User <a href="%(url_base)s%(user_url)s">%(user)s</a> has asked to join group <a href="%(url_base)s%(grp_url)s">%(grp_name)s</a>, verification message: %(msg)s
fi: Käyttäjä <a href="%(url_base)s%(user_url)s">%(user)s</a> on pyytänyt liittyä ryhmään <a href="%(url_base)s%(grp_url)s">%(grp_name)s</a>, vahvistusviesti: %(msg)s

en: User <a href="%(url_base)s%(user_url)s">%(user)s</a> has added you to group <a href="%(url_base)s%(grp_url)s">%(grp_name)s</a>
fi: Käyttäjä <a href="%(url_base)s%(user_url)s">%(user)s</a> on lisännyt sinut ryhmään <a href="%(url_base)s%(grp_url)s">%(grp_name)s</a>

en: File <a href="%(url_base)s%(file_url)s">%(file_name)s</a> has a new comment from user %(author)s
fi: Tiedostolla <a href="%(url_base)s%(file_url)s">%(file_name)s</a> on uusi komentti käyttäjältä%(author)s

en: Go check out at the following page:
fi: Käy katsomassa seuraavaa sivua:

en: All Notifications
fi: Kaikki ilmoitukset

en: Add new notification
fi: Lisää uusi ilmoitus

en: Notification Detail
fi: Ilmoituksen sisältö

en: (current notification)
fi: (nykyinen ilmoitus)

en: Set to current
fi: Aseta nykyiseksi

en: Delete Notification
fi: Poista ilmoitus

en: Virus detected in file <a href="%(url_base)s%(file_url)s" target="_blank">%(file_name)s</a> during regular scanning.
fi: Virus havaittu tiedostossa <a href="%(url_base)s%(file_url)s" target="_blank">%(file_name)s</a>ajastetun tarkistuksen aikana.

en: Virus is detected on regular scanning. Please check the report at:
fi: Virus havaittu säännöllisessä skannauksessa. Ole hyvä ja katso raportti:

en: Notices
fi: Ilmoitukset

en: Mark all read
fi: Merkitse kaikki luetuksi

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: More
fi: Lisää

en: Successfully cleared all notices.
fi: Kaikki ilmoitukset poistettu onnistuneesti.

en: Please choose how to view encrypted libraries online:
fi: Ole hyvä ja valitse kuinka salatut kirjastot näytetään verkossa:

en: Send passwords to the server.
fi: Lähetä salasanat palvelimelle.

en: Files will be decrypted in the server before being sent to you.
fi: Tiedostojen salaus puretaan palvelimella ennen kuin tiedostot lähetetään sinulle.

en: Save passwords in your browser.
fi: Tallenna salasanat selaimeen.

en: Files will be decrypted in your browser when you download them.
fi: Tiedostojen salaus puretaan selaimessa kun lataat ne.

en: Tip: the latter way is more secure, but it is not supported well by all browsers. We advise you to use the latest version of Chrome or Firefox.
fi: Vinkki: jälkimmäinen tapa on turvallisempi, mutta se ei ole tuettu hyvin kaikissa selaimissa. Ohjeistamme sinua käyttämään viimeisintä versiota Chromesta tai Firefoxista.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Language
fi: Kieli

en: Default Library
fi: Oletuskirjasto

en: Two-Factor Authentication
fi: Kaksisuuntainen tunnistautuminen

en: Delete Account
fi: Poista tili

en: Profile Setting
fi: Profiilin asetus

en: Change
fi: Muuta

en: Password:
fi: Salasana:

en: Update
fi: Päivitä

[ctx: true name]
en: Name:
fi: Nimi:

en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

en: You can use this field at login.
fi: Voit käyttää tätä kenttää kirjautumisessa.

en: Contact Email:
fi: Sähköposti

en: Your notifications will be sent to this email.
fi: Sinun ilmoitukset lähetetään tähän sähköpostiin.

en: Department:
fi: Osasto:

en: Telephone:
fi: Puhelin:

en: Language Setting
fi: Kieliasetus

en: Default Library Setting
fi: Kirjaston oletusasetus

en: Your default library:
fi: Oletuskirjastosi on:

en: Default library is the default place to store your personal documents and pictures.
fi: Oletuskirjasto on ensisijainen paikka henkilökohtaisille dokumenteille ja kuville.

en: Choose Default Library
fi: Valitse oletuskirjasto

en: Choose default library:
fi: Valitse oletuskirjasto:

en: enabled
fi: käytössä

en: Disable Two-Factor Authentication
fi: Poista kaksisuuntainen tunnistautuminen käytöstä

en: If you don't have any device with you, you can access your account using backup codes.
fi: Jos teillä ei ole mitään laitteita mukana, voit päästä käyttämään tiliäsi varakoodeilla.

en: You have only one backup code remaining. | You have %(counter)s backup codes remaining.
fi[0]: yuhgjtgjtj
fi[1]: Sinulla on %(counter)s varmuuskopiointi koodia jäljellä.

en: Show Codes
fi: Näytä Koodit

en: Two-factor authentication is not enabled for your account. Enable two-factor authentication for enhanced account security.
fi: Kaksitasoinen todennus ei ole käytössä tilissäsi. Ota kaksitasoinen tunnistus käyttöön suojataksesi paremmin tilisi.

en: Enable Two-Factor Authentication
fi: Ota käyttöön Kaksisuuntainen Tunnistautuminen

en: This operation will not be reverted. Please think twice!
fi: Tätä toimintoa ei voi perua. Ole hyvä ja harkitse kahdesti!

en:  is not supported. Please choose an image file.
fi: ei ole tuettu. Ole hyvä ja valitse kuvatiedosto.

en:  is not supported. File extensions can only be
fi: ei ole tuettu. Tiedostopäätteet voivat olla ainostaan

en:  is too large. Allowed maximum size is 1MB.
fi: on liian iso. Sallittu maksimikoko on 1MB.

en: Really want to delete your account?
fi: Haluatko varmasti poistaa tilin?

en: Success
fi: Onnistui

en: Successfully edited profile.
fi: Profiili muokattu onnistuneesti.

en: Failed to edit profile
fi: Profiilin muokkaus epäonnistui

en: Has not accepted invitation yet
fi: Ei ole vielä hyväksynyt kutsua

en: Demo account can not be deleted.
fi: Demo-tiliä ei voi poistaa.

en: Failed to set default library.
fi: Oletuskirjaston asetus epäonnistui.

en: Can not set encrypted library as default library.
fi: Salattua kirjasto ei voi asettaa oletuskirjastoksi.

en: Successfully set "%s" as your default library.
fi: Onnistuneesti asetettu "%s" sinun oletuskirjastoksi.

en: Email is required
fi: Sähköpostiosoite on vaadittu

en: Email is not longer than 512 characters
fi: Sähköposti ei ole pidempi kuin 512 merkkiä

en: Password can't be empty
fi: Salasana ei voi olla tyhjä

en: Please enter a correct password.
fi: Ole hyvä ja anna oikea salasana.

en: Your code is %(code)s, this code will be valid for one hour.
fi: Sinun koodisi on %(code)s, tämä koodi on voimassa yhden tunnin ajan.

en: Email Verification
fi: Sähköpostivarmistus

en: Please provide your email address to continue.
fi: Ole hyvä ja anna sähköpostiosoitteesi päästäksesi eteenpäin.

en: Get code
fi: Hanki koodi

en: Verification code
fi: Vahvistuskoodi

en: A verification code has been sent to the email.
fi: Vahvistuskoodi on lähetetty sähköpostiosoitteeseen.

en: Internal server error, or please check the email(s) you entered
fi: Palvelimen sisäinen virhe, tai katso syöttämäsi sähköposti(t).

en: Please choose a directory.
fi: Ole hyvä ja valitse hakemisto.

en: Successfully saved.
fi: Tallennettu onnistuneesti.

en: Sending shared upload link failed. Email service is not properly configured, please contact administrator.
fi: Jaetun lähetyslinkin lähettäminen epäonnistui. Sähköpostipalvelu on virheellisesti konfiguroitu. Ole hyvä ja ota yhteys ylläpitoon.

en: Library does not exist.
fi: Kirjastoa ei ole.

en: Directory does not exist.
fi: Hakemistoa ei ole.

en: Only the owner of the library has permission to share it.
fi: Ainoastaan kirjaston omistajalla on oikeus ja se.

en: Please check the email(s) you entered
fi: Ole hyvä ja tarkista syöttämäsi sähköposti(t)

en: Email address is not valid
fi: Sähköpostiosoite ei ole kelpo

en: Share link is not found
fi: Jakolinkkiä ei löydy

en: Verification code for visiting share links
fi: Vahvistukoodi jakolinkkien vierailua varten

en: Failed to send a verification code, please try again later.
fi: Vahvistuskoodin lähetys epäonnistui, yritä myöhemmin uudelleen.

en: Sorry, but the requested page could not be found.
fi: Pahoittelut, mutta pyytämääsi sivua ei löydy.

en: File Collaboration Team Organization
fi: Tiedosto Yhteistyö Tiimi Organisaatio

en: Side Nav Menu
fi: Sivu Navigointi -valikko

en: View profile and more
fi: Katse profiilia ja muita tietoja

en: System Admin
fi: Järjestelmän hallinta

en: Organization Admin
fi: Organisaation hallinnoija

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: No
fi: Ei

en: We no longer support this version of IE. Please upgrade it to version 10 or above.
fi: Emme tue enään tätä versiota IE:stä. Ole hyvä ja päivitä se versioon 10 tai uudempaan.

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Welcome to %(site_name)s
fi: Tervetuloa%(site_name)s

en: %(site_name)s organizes files into libraries. Each library can be synced and shared separately. We have created a personal library for you. You can create more libraries later.
fi: %(site_name)s järjestää tiedostot kirjastoihin. Jokaisen kirjaston voi synkronoida ja jakaa erikseen. Olemme luonee henkilökohtaisen kirjaston sinulle. Voit luoda lisää kirjastoja myöhemmin.

en: %(site_name)s organizes files into libraries. Each library can be synced and shared separately. Howerver, since you are a guest user now, you can not create libraries.
fi: %(site_name)s järjestää tiedostot kirjastoihin. Jokaisen kirjaston voi synkronoida ja jakaa erikseen. Mutta koska olet vieraskäyttäjä juuri nyt, niin et voi luoda kirjastoja.

en: Signup
fi: Kirjaudu

en: Create a personal account
fi: Luo henkilökohtainen tili

en: Create an organization account
fi: Luo organisaation tili

en: This library is encrypted. Please input the password if you want to browse it online. And the password will be kept on the server for only 1 hour.
fi: Tämä kirjasto on salattu. Ole hyvä ja syötä salasana jos haluat selailla sitä verkossa. Salasana tallennetaan palvelimelle ainoastaan tunniksi.

en: Password:
fi: Salasana:

en: Please enter the password.
fi: Ole hyvä ja syötä salasana.

en: Download
fi: Lataa

en: Access Log
fi: Käyttölogi

en: Current Path:
fi: Nykyinen polku:

en: User
fi: Käyttäjä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Device Name
fi: Laitteen nimi

en: Date
fi: Päiväys

en: Anonymous User
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Previous
fi: Jälkimmäinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Per page:
fi: Per sivu:

en: This file has (apparently) not been accessed yet
fi: Tätä tiedostoa ei ole (ilmeisesti) vielä avattu

en: Current path:
fi: Nykyinen polku:

en: Draft saved.
fi: Luonnos tallennettu.

en: Library
fi: Kirjasto

en: is encrypted
fi: on salattu

en: The password will be kept in the server for only 1 hour.
fi: Salasanaa pidetään palvelimella vain 1 tunti.

en: Choose a file
fi: Valitse tiedosto

en: Please choose a file.
fi: Ole hyvä ja valitse tiedosto.

en: Draft Available
fi: Luonnos saatavilla

en: There's a saved draft for this file, would you like to load it?
fi: Tästä tiedostosta on luonnos, haluatko ladata sen?

en: Load
fi: Lataa

en: Discard
fi: Hylkää

en: Failed to save draft, exceeded max quota
fi: Luonnoksen tallennus epäonnistui, kiintiön maksimi ylitetty

en: Draft successfully loaded
fi: Luonnos ladattu onnistuneesti

en: Please check the network.
fi: Ole hyvä ja tarkista verkko.

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Italic
fi: Kursivoitu

en: Heading 1
fi: Otsikko 1

en: Heading 2
fi: Otsikko 2

en: Heading 3
fi: Otsikko 3

en: Heading 4
fi: Otsikko 4

en: Unordered list
fi: Lista

en: Ordered list
fi: Numeroitu lista

en: Horizontal rule
fi: Vaakaviiva

en: Link
fi: Linkki

en: File
fi: Tiedosto

en: Image
fi: Kuva

en: Table
fi: Taulu

en: Undo(Ctrl+Z)
fi: Kumoa (Ctrl+Z)

en: Redo(Ctrl+Y)
fi: Tee uudestaan (Ctrl+Y)

en: Close live preview
fi: Sulje esikatselu

en: Live preview
fi: Esikatselu

en: Fullscreen
fi: Kokonäyttö

en: Title
fi: Otsikko

en: Please enter URL.
fi: Ole hyvä ja syötä URL.

en: Cells
fi: Solut

en: Align
fi: Tasaa

en: Rows
fi: Rivit

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Align left
fi: Tasaa vasemmalle

en: Align center
fi: Tasaa keskelle

en: Align right
fi: Tasaa oikealle

en: Submit failed. Please check the network.
fi: Hyväksyminen epäonnistu. Ole hyvä ja tarkista verkkoyhteys.

en: Password is required.
fi: Salasana vaaditaan

en: History
fi: Historia

en: <span class="op-target">%(u_filename)s</span> Version History
fi: <span class="op-target">%(u_filename)s</span> Versiohistoria

en: Back
fi: Takaisin

en: Tip: a new version will be generated after each modification, and you can restore the file to a previous version.
fi: Vinkki: uusi versio luodaan jokaisen muokkauksen jälkeen ja voit palauttaa tiedoston edelliseen versioon.

en: a week
fi: viikko

en: a month
fi: kuukausi

en: all
fi: kaikki

en: Modifier
fi: Muokkaaja

en: (current version)
fi: (nykyinen versio

en: (Renamed or moved from %(old_path)s)
fi: (Nimetty uudelleen tai poistettu kohteesta %(old_path)s)

en: Restore
fi: Palauta

en: View
fi: Katso

en: Diff
fi: Erot

en: Successfully restored {filename}
fi: Onnistuneesti palautettu {filename}

en: Plan
fi: Suunnitelma

en: Files
fi: Tiedostot

en: My Libraries
fi: Minun Kirjastot

en: Shared with me
fi: Jaettu minulle

en: Shared with all
fi: Jaettu kaikille

en: Shared with groups
fi: Jaettu ryhmille

en: All Groups
fi: Kaikki ryhmät

en: Tools
fi: Työkalut

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Activities
fi: Aktiviteetit

en: Personal Wiki
fi: Oma Wiki

en: Linked Devices
fi: Yhdistetyt Laitteet

en: Invite People
fi: Kutsu Ihmisiä

en: Share Admin
fi: Jakojen hallinta

en: Folders
fi: Hakemistot

en: Links
fi: Linkit

en: Enable Modules
fi: Valitse moduulit

en: Upload Folder
fi: Lisää kansio

en: Add auto expiration
fi: Lisää automaattinen vanheneminen

en: Days
fi: Päivää

en: Shared Links
fi: Jaetut linkit

en: View and manage all the shared links in this library.
fi: Katso ja hallitse kaikkia jaettuja linkkejä tässä kirjastossa.

en: Shared Libs
fi: Jaetut kirjastot

en: Setting library history is disabled by Admin
fi: Kirjaston historian asettaminen on poistettu käytöstä pääkäyttäjän toimesta

en: Keep full history
fi: Pidä täysi historia

en: Don't keep history
fi: Älä pidä historiaa

en: Only keep a period of history:
fi: Pidä historia ainoastaan tietyn ajan:

en: days
fi: päivää

en: New Folder
fi: Uusi hakemisto

en: Current Library
fi: Nykyinen kirjasto

en: Other Libraries
fi: Muut kirjastot

en: Please click and choose a directory.
fi: Ole hyvä ja valitse hakemisto

en: File Upload
fi: Tiedoston lähettäminen

en: Cancel All
fi: Peruuta kaikki

en: Saving...
fi: Tallennetaan...

en: This library is password protected
fi: Tämä hakemisto on suojattu salasanalla

en: *The password will be kept in the server for only 1 hour.
fi: *Salasana pidetään palvelimella vain yhden tunnin.

en: A file with the same name already exists in this folder.
fi: Hakemistossa on jo saman niminen tiedosto.

en: Replacing it will overwrite its content.
fi: Korvaaminen kirjoittaa sisällön yli.

en: Replace
fi: Korvaa

en: Don't replace
fi: Älä korvaa

en: Statistic
fi: Tilastot

en: Devices
fi: Laitteet

en: Organizations
fi: Organisaatiot

en: Institutions
fi: Instituutiot

en: Logs
fi: Logi

en: Virus Scan
fi: Virusskannaus

en: Invitations
fi: Kutsut

en: Terms and Conditions
fi: Käyttöehdot

en: Admin Logs
fi: Admin Logit

en: Search libraries by name...
fi: Etsi kirjastoja nimellä...

en: Search libraries by owner...
fi: Etsi kirjastoja omistajalla...

en: Search groups by name...
fi: Etsi ryhmiä nimellä...

en: System Info
fi: Järjestelmän info

en: licensed to
fi: Lisensoitu

en: expires on
fi: vanhenee

en: Upload licence
fi: Lataa lisenssi

en: Community Edition
fi: Community versio

en: Upgrade to Pro Edition
fi: Päivitä Pro versioon

en: Storage Used
fi: Käytetty tila

en: Total Devices
fi: Laitteita yhteensä

en: Current Connected Devices
fi: Nykyiset Yhdistetyt Laitteet

en: Limits
fi: Rajat

en: Errors
fi: Virheet

en: Platform
fi: Alusta

en: Version
fi: Versiot

en: Last Access
fi: Viimeisin käyttö

en: No connected devices
fi: Ei yhdistettyjä laitteita

en: Unlink
fi: Poista linkki

en: Clean
fi: Siivoa

en: Device
fi: Laite

en: No sync errors
fi: Ei synkronointi virheitä

en: All
fi: Kaikki

en: System
fi: Järjestelmä

en: Trash
fi: Roskakori

en: New Library
fi: Uusi Kirjasto

en: Files / Size
fi: Tiedostot / Koko

en: No libraries
fi: Ei kirjastoja

en: (If left blank, owner will be admin)
fi: (jos jätetty tyhjäksi, omistaja on admin)

en: Search Library
fi: Etsi kirjasto

en: Tip: you can search by keyword in name or owner or both.
fi: Vinkki: voit etsiä hakusanalla nimestä tai omistajasta tai molemmista.

en: Transfer
fi: Siirrä

en: More Operations
fi: Lisää toimintoja

en: Share
fi: Jaa

en: History Setting
fi: Historian asetukset

en: Tip: libraries deleted 30 days ago will be cleaned automatically.
fi: Vinkki: 30 päivää sitten poistetut kirjastot siivotaan automaattisesti.

en: Deleted Time
fi: Poistoaika

en: No library deleted yet
fi: Kirjastoja ei ole vielä poistettu

en: Upload
fi: Lisää

en: New Group
fi: Uusi ryhmä

en: Export Excel
fi: Vie Exceliin

en: Created At
fi: Luotu

en: No groups
fi: Ei ryhmiä

en: Search Group
fi: Etsi Ryhmiä

en: Tip: you can search by keyword in name.
fi: Vinkki: voit etsiä hakusanalla nimestä.

en: Share to user
fi: Jaa käyttäjälle

en: Share to group
fi: Jaa ryhmälle

en: Permission
fi: Oikeus

en: Group
fi: Ryhmä

en: Members
fi: Jäsenet

en: Add Member
fi: Lisää Jäseniä

en: Shared By
fi: Jakaja

en: Unshare
fi: Poista jako

en: No members
fi: Ei jäseniä

en: Admin Login Logs
fi: Admin Kirjautumis Lokit

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Detail
fi: Selite

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Template
fi: Pohja

en: Select a template
fi: Valitse pohja

en: Share Permission
fi: Jaon oikeus

en: Encrypt
fi: Salattu

en: (at least %(repo_password_min_length)s characters)
fi:  (vähintään %(repo_password_min_length)s merkkiä)

en: Password again
fi: Salasana uudestaan

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Change Password
fi: Vaihda salasana

en: Share Links
fi: Jakolinkit

en: Folder Permission
fi: Hakemiston oikeudet

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Broken (please contact your administrator to fix this library)
fi: Virheellinen (ole hyvä ja ota yhteyttä järjestelmän ylläpitäjään korjataksesi tämän kirjaston)

en: Move
fi: Siirrä

en: Copy
fi: Kopioi

en: Upload Files
fi: Lisää tiedostoja

en: Out of quota
fi: Tila loppu

en: New
fi: Uusi

en: New File
fi: Uusi tiedosto

en: New Markdown File
fi: Uusi Markdown tiedosto

en: New Excel File
fi: Uusi Excel tiedosto

en: New PowerPoint File
fi: Uusi PowerPoint tiedosto

en: New Word File
fi: Uusi Word tiedosto

en: List
fi: Listaa

en: list view
fi: listanäkymä

en: Grid
fi: Ruudukko

en: grid view
fi: ruudukkonäkymä

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Sort:
fi: Lajittele:

en: last update
fi: viime päivitys

en: Open via Client
fi: Avaa asiakasohjelmassa

en: starred
fi: suosikki

en: unstarred
fi: ei suosikki

en: locked
fi: lukittu

en: Unlock
fi: Poista lukitus

en: Lock
fi: Lukitse

en: Fetch failed
fi: Haku epäonnistui

en: Location
fi: Sijainti

en: Tags
fi: Tagit

en: Download Link
fi: Latauslinkki

en: Upload Link
fi: Lähetyslinkki

en: Add password protection
fi: Lisää salasanasuojaus

en: (at least %(share_link_password_min_length)s characters)
fi:  (vähintään %(share_link_password_min_length)s merkkiä)

en: Show
fi: Näytä

en: Generate a random password
fi: Luo satunnainen salasana

en: Online preview only
fi: Online esikatselu ainoastaan

en: Generate
fi: Luo

en: Link:
fi: Linkki:

en: Direct Download Link:
fi: Suora latauslinkki:

en: Send
fi: Lähetä

en: Send to:
fi: Lähetä kohteeseen:

en: Emails, Seperated by ','
fi: Sähköpostiosoitteet, eroitettuna ','

en: Message (optional):
fi: Viesti (valinnainen)

en: Sending...
fi: Lähettää...

en: You can share the generated link to others and then they can upload files to this directory via the link.
fi: Voit jakaa luodun linkin muille ja he voivat lähettää tiedostoja tähän hakemistoon linkin kautta.

en: Upload Link:
fi: Lähetyslinkki:

en: Leave Share
fi: Poistu jaosta

en: Discussion
fi: Keskustelu

en: User Permission
fi: Käyttäjän oikeudet

en: Group Permission
fi: Ryhmän oikeudet

en: File Name
fi: Tiedoston nimi

en: icon
fi: ikoni

en: Unstar
fi: Poista merkintä

en: Library Type
fi: Kirjaston tyyppi

en: Select libraries to share
fi: Valitse jaettavat kirjastot

en: Created library
fi: Luotiin kirjasto

en: Deleted library
fi: Poistettu kirjasto

en: Modification Details
fi: Muokkauksen yksityiskohdat

en: Search files in this wiki
fi: Etsi tiedostoja tästä wikistä

en: Search files in this library
fi: Etsi tiedostoja tästä kirjastosta

en: Search Files
fi: Etsi tiedostoja

en: advanced
fi: edistynyt

en: No library is shared to this group
fi: Mitään kirjastoa ei ole jaettu tälle ryhmälle

en: owner
fi: omistaja

en: admin
fi: ylläpitäjä

en: Reply
fi: Vastaa

en: Add Wiki
fi: Lisää Wiki

en: Remove Wiki
fi: Poista Wiki

en: Import Members
fi: Tuo jäseniä

en: Manage Members
fi: Hallitse jäseniä

en: Dismiss
fi: Erota

en: Leave group
fi: Poistu ryhmästä

en: Rename Group To
fi: Nimeä ryhmä uudelleen

en: Transfer Group To
fi: Siirrä Ryhmä

en: Import group members from a CSV file
fi: Tuo jäseniä CSV-tiedostosta

en: File format: user@mail.com
fi: Tiedoston muoto: user@mail.com

en: Add
fi: Lisää

en: Download Links
fi: Latauslinkit

en: Upload Links
fi: Lähetyslinkit

en: Created By
fi: Luonut

en: Visits
fi: Vierailut

en: Directory icon
fi: Kansioikoni

en: Remove
fi: Poista

en: Folder
fi: Hakemisto

en: Select a folder
fi: Valitse hakemisto

en: Old Password
fi: Vanha salasana

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: New Password Again
fi: Uusi salasana uudestaan

en: See All Notifications
fi: Katso kaikki ilmoitukset

en: Share To
fi: Jaa

en: You have not shared any libraries
fi: Et ole jakanut yhtään kirjastoa

en: all members
fi: kaikki käyttäjät

en: You have not shared any folders
fi: Et ole jakanut yhtään hakemistoa

en: You can share a single folder with a registered user if you don't want to share a whole library.
fi: Voit jakaa hakemiston rekisteröityneen käyttäjän kanssa, jos et halua jakaa koko kirjastoa.

en: Expiration
fi: Päättyminen

en: You don't have any download links
fi: Sinulla ei ole yhtään latauslinkkiä

en: Invite Time
fi: Kutsu Aika

en: Accepted
fi: Hyväksytty

en: You have not invited any people.
fi: Et ole kutsunut yhtään ihmistä.

en: Deleted Libraries
fi: Poistetut Kirjastot

en: You have not created any libraries
fi: Et ole luonut yhtään kirjastoa

en: You can create a library to organize your files. For example, you can create one for each of your projects. Each library can be synchronized and shared separately.
fi: Voida luoda kirjaston järjestääksesi tiedostot. Esimerkiksi, voit luoda yhden kirjaston jokaiselle projektillesi. Jokaisen kirjaston voi synkronoida ja jakaa erikseen.

en: No deleted libraries.
fi: Ei poistettuja kirjastoja.

en: Add Library
fi: Lisää kirjasto

en: Share existing libraries
fi: Jaa olemassa olevia kirjastoja

en: Create a new library
fi: Luo uusi kirjasto

en: No public libraries
fi: Ei julkisia kirjastoja

en: My Groups
fi: Omat ryhmät

en: You are not in any groups
fi: Et ole missään ryhmässä

en: You can share libraries by clicking the "New Library" button above or the "Share" icon on your libraries list.
fi: Voit jakaa kirjastoja klikkaamalla ylhäällä "Uusi Kirjasto"-painiketta tai "Jaa"-ikonia kirjastolistauksessa.

en: Libraries shared as writable can be downloaded and synced by other group members. Read only libraries can only be downloaded, updates by others will not be uploaded.
fi: Kirjastot jaettuna kirjoitusoikeudella voidaan ladata ja synkronoida ryhmän jäsenten johdosta. Lukuoikeudella jaetut kirjastot voidaan ainoastaan ladata, muiden tekemiä päivityksiä ei päivitetä niihin.

en: Discussions
fi: Keskustelut

en: More...
fi: Lisää..

en: No discussion in this group yet.
fi: Tässä ryhmässä ei ole vielä keskusteluja.

en: Add a discussion...
fi: Lisää keskustelu...

en: You don't have any starred files yet
fi: Sinulla ei ole vielä yhtään suosikkitiedostoja

en: You do not have connected devices
fi: Sinulla ei ole yhdistettyjä laitteita

en: Your clients (Desktop/Android/iOS) will be listed here.
fi: Sinun asiakasohjelmat (Työpöytä/Android/iOS) listataan tässä.

en: Help
fi: Tuki

en: About
fi: Tietoa

en: Clients
fi: Asiakasohjelmat

en: Server Version:
fi: Palvelimen versio:

en: About Us
fi: Tietoa meistä

en: You (or someone pretending to be you) have asked to register an account at %(site_name)s. If this wasn't you, please ignore this email and your address will be removed from our records.
fi: Sinä (tai joku joka teeskentelee olevansa sinä) on pyytänyt tilin rekisteröintiä sivulle %(site_name)s. Jos et lähettänyt pyyntöä, niin voit jättää tämän sähköpostin huomioimatta ja sinun osoite poistetaan meidän tiedoista.

en: To activate this account, please click the following link within the next %(expiration_days)s days:
fi: Aktivoidaksesi tämän tilin, ole hyvä ja klikkaa seuraavaa linkkiä %(expiration_days)s päivän sisällä.

en: Sign Up
fi: Kirjaudu

en: Log In
fi: Kirjaudu

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Incorrect email or password
fi: Väärä sähköposti tai salasana

en: Remember me for %(remember_days)s days
fi: Muista minut %(remember_days)s päivää

en: Forgot password?
fi: Unohtunut salasana?

en: Failed to refresh the CAPTCHA, please try again later.
fi: CAPTCHAn päivitys epäonnistui. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: Email or username cannot be blank
fi: Sähköposti tai salasana ei voi olla tyhjä

en: Password cannot be blank
fi: Salasana ei voi olla tyhjä

en: Log Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Thanks for your participation!
fi: Kiitos osallistumisesta!

en: Log in again
fi: Kirjaudu uudestaan

en: Password Change Successfully
fi: Salasana vaihdettu onnistuneesti

en: Your password has been changed successfully.
fi: Sinun salasana on vaihdettu onnistuneesti.

en: Password Modification
fi: Salasanan muokkaus

en: Please update your password before continue.
fi: Ole hyvä ja päivitä salasana ennen jatkamista.

en: Current Password
fi: Nykyinen salasana

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: Passwords must have at least %(min_len)s characters and contain %(level)s of the following: uppercase letters, lowercase letters, numbers, and symbols.
fi: Salasanassa täytyy olla vähintään %(min_len)s merkkiä ja sen täytyy sisältää %(level)s seuraavaa: isoja ja pieniä kirjaimia, numeroita ja symboleita.

en: Current password cannot be blank
fi: Nykyinen salasana ei voi olla tyhjä

en: Please enter the password again
fi: Ole hyvä ja syötä salasana uudelleen

en: Passwords don't match
fi: Salasanat eivät täsmää

en: Successfully reset password
fi: Salasana nollattu onnistuneesti

en: Successfully reset password.
fi: Salasana nollattu onnistuneesti.

en: Password Reset
fi: Salasanan nollaus

en: Reset Password
fi: Nollaa salasana

en: New Password:
fi: Uusi salasana:

en: Confirm Password:
fi: Vahvista salasana:

en: Failed to reset password: this link is no longer available.
fi: Salasanan nollaus epäonnistui: tämä linkki ei ole enää saatavilla.

en: We've sent a password reset email to your mailbox.
fi: Lähetimme sinulle sähköpostin salasanan nollaukseen.

en: To reset the password of your account %(account)s on %(site_name)s, please click the following link:
fi: Nollataksesi salasanan tilille %(account)s sivustolla %(site_name)s, ole hyvä ja klikkaa seuraavaa linkkiä:

en: If you did not request it, just skip it.
fi: Jos et pyytänyt sitä, niin voit ohittaa tämän.

en: Your email used in login:
fi: Kirjautumiseen käyttämäsi sähköposti:

en: We will send you an email to set new password
fi: Lähetämme sinulle sähköpostin jonka kautta voit vaihtaa uuden salasanan

en: Registration complete
fi: Rekisteröinti valmis

en: An activation email has been sent. Please check your email and click on the link to activate your account.
fi: Aktivointisähköposti on lähetetty. Ole hyvä ja tarkasta sähköpostisi ja klikkaa linkkiä aktivoidaksesi tilin.

en: Registration complete, please wait for administrator to activate your account.
fi: Rekisteröinti on valmis. Ole hyvä ja odota että ylläpitäjä aktivoi sinun tilisi.

en: Signup function is not enabled.
fi: Kirjautuminen ei ole käytössä.

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Welcome back, you are already signed in.
fi: Tervetuloa takaisin, olet jo kirjautunut sisäään.

en: Email cannot be blank
fi: Sähköposti ei voi olla tyhjä

en: <span class="op-target">%(repo_dir_name)s</span> Trash
fi: <span class="op-target">%(repo_dir_name)s</span> Roskakori

en: Delete Time
fi: Poistoaika

en: Clear files in trash and history：
fi: Poista historia ja tiedostot roskakorista :

en: 3 days ago
fi: 3 päivää sitten

en: 1 week ago
fi: 1 viikko sitten

en: 1 month ago
fi: 1 kuukausi sitten

en: Successfully restored 1 item.
fi: Onnistuneesti palautettu 1 kohde.

en: <span class="op-target">%(repo_name)s</span> Modification History
fi: <span class="op-target">%(repo_name)s</span> Muokkaushistoria

en: Tip: a snapshot will be generated after modification, which records the library state after the modification.
fi: Vinkki: Kirjaston tilannekuva tallennetaan muokkauksen jälkeen.

en: None
fi: Ei mitään

en: Current Version
fi: Nykyinen versio

en: View Snapshot
fi: Katso tilannekuva

en: <span class="op-target">%(repo_name)s</span> Snapshot
fi: <span class="op-target">%(repo_name)s</span> Tilannekuva

en: Directory
fi: Hakemisto

en: Restore Library
fi: Palauta Kirjasto

en: Are you sure you want to restore this library?
fi: Oletko varma, että haluat palauttaa tämän kirjaston?

en: Successfully restored {dirent_name}
fi: Onnistuneesti palautettu {dirent_name}

en: Please input the password if you want to browse the shared file/directory.
fi: Ole hyvä ja syötä salasana jos haluat katsoa jaettua tiedostoa/hakemistoa.

en: File download is disabled: the share link traffic of owner is used up.
fi: Tiedoston lataus on suljettu: linkin omistajan kaista on täynnä.

en: Shared by:
fi: Jakaja:

en: Save to...
fi: Tallenna kohteeseen...

en: Save To:
fi: Tallenna kohteeseen:

en: %(escaped_nickname)s shared a %(file_shared_type)s <span style="font-weight:bold;">%(file_shared_name)s</span> to you on %(site_name)s:
fi: %(escaped_nickname)s jakoi %(file_shared_type)s <span style="font-weight:bold;">%(file_shared_name)s</span> sinulle %(site_name)s:

en: %(escaped_nickname)s shared an upload link to you on %(site_name)s.
fi: %(escaped_nickname)s  jakoi sinulle tiedostojen lähetyslinkin sivustolla %(site_name)s.

en: You can go to the following page and upload your files:
fi: Voit lähettää tiedostoja palvelimelle tämän linkin kautta:

en: Your account is created successfully, please wait for administrator to activate your account.
fi: Sinun tili on luotu. Ole hyvä ja odota, että pääkäyttäjä aktivoi sen.

en: You don't have any library at present
fi: Sinulla ei ole tällä hetkellä yhtään kirjastoa

en: you can also press ←
fi: voit painaa myös ←

en: you can also press →
fi: voit painaa myös →

en: To view it online, you can use firefox, chrome or IE 9.
fi: Katsoaksesi sitä verkossa, voit käyttää Firefoxia, Chromea tai IE 9.

en: Encoding:
fi: Koodaus

en: auto detect
fi: Tunnista automaattisesti

en: Share %(name)s
fi: Jako %(name)s

en: New files
fi: Uudet tiedostot

en: Deleted files
fi: Poistetut tiedostot

en: Renamed or Moved files
fi: Uudelleen nimetyt tai siirretyt tiedostot

en: Modified files
fi: Muokatut tiedostot

en: New directories
fi: Uudet hakemistot

en: Deleted directories
fi: Poistetut hakemistot

en: Unknown error.
fi: Tuntematon virhe.

en: This file has more than 50 pages, and only the first 50 will be shown here.
fi: Tiedostossa on enemmän kuin 50 sivua, vain ensimmäiset 50 sivua näytetään.

en: Document convertion failed.
fi: Dokumentin konversio epäonnistui.

en: Failed to load this page.
fi: Sivun lataus epäonnistui.

en: too weak
fi: liian heikko

en: weak
fi: heikko

en: medium
fi: keskitaso

en: strong
fi: vahva

en: You can use IE 10 or other browsers, for example, Firefox, to view it online.
fi: Voit käyttää IE 10 tai muita selaimia, esimerkiksi Firefoxia, katsoaksesi sitä verkossa.

en: Description is required
fi: Kuvaus vaaditaan

en: Please enter password
fi: Ole hyvä ja syötä salasana

en: In all libraries
fi: Kaikissa kirjastoissa

en: In this wiki
fi: Tässä wikissä

en: In this library
fi: Tässä kirjastossa

en: in %(name)s
fi: nimissä %(name)s

en: All file types
fi: Kaikki tiedostotyypit

en: Custom file types
fi: Muokatut tiedostotyypit

en: Text files
fi: Tekstitiedostot

en: Documents
fi: Dokumentit

en: Images
fi: Kuvat

en: Input file extensions here, separate with ','
fi: Syötä tiedostopäätteet tänne, erotettuna merkillä ','

en: Please select at least one file type or input at least one file extension
fi: Ole hyvä ja valitse ainakin yksi tiedostotyyppi tai määritä ainakin yksi tiedostopääte

en: Please input at least an email.
fi: Ole hyvä ja syötä ainakin sähköposti.

en: Successfully sent to {placeholder}
fi: Lähetetty onnistuneesti kohteeseen {placeholder}

en: Failed to send to {placeholder}
fi: Lähettäminen kohteeseen {placeholder} epäonnistui

en: Please enter days
fi: Ole hyvä ja syötä päivät

en: Please enter valid days
fi: Ole hyvä ja syötä validit päivät

en: Used:
fi: Käytetty:

en: Traffic this month:
fi: Liikenne tässä kuussa:

en: Payment
fi: Maksu

en: Creator
fi: Luoja

en: Created At / Expiration
fi: Luotu / Vanhenee

en: Transfer Library
fi: Siirrä Kirjasto

en: Transfer %(lib_name)s to:
fi: Siirretään %(lib_name)s:

en: Search user or enter email and press Enter
fi: Etsi käyttäjää, tai syötä sähköposti ja paina Enter

en: Please enter 1 or more character
fi: Ole hyvä ja syötä 1 tai useampi merkki

en: No matches
fi: Ei osumia

en: Searching...
fi: Etsitään...

en: Loading failed
fi: Lataus epäonnistui

en: You cannot select any more choices
fi: Et voi valita enenpää vaihtoehtoja

en: Delete Library
fi: Poista kirjasto

en: Successfully deleted 1 item.
fi: Onnistuneesti tuhottu 1 kohde.

en: Note: Settings via web interface are saved in database table (seahub-db/constance_config). They have a higher priority over the settings in config files.
fi: Huom: Web sivuston kautta tehdyt asetukset tallennetaan tietokannan (seahub-db/constance_config) tauluun. Näillä asetuksilla on suurempi prioriteetti kuin config tiedostoissa olevilla asetuksilla.

en: The URL of the server, like https://seafile.example.com or http://192.168.1.2:8000
fi: Palvelimen URL, kuten https://seafile.example.com tai http://192.168.1.2:8000

en: The internal URL for downloading/uploading files. Users will not be able to download/upload files if this is not set correctly. If you config Seafile behind Nginx/Apache, it should be SERVICE_URL/seafhttp, like https://seafile.example.com/seafhttp .
fi: Sisäinen URL latauksia/lähetyksiä varten. Käyttäjät eivät voi ladata/lähettää tiedostoja jos sitä ei ole määritetty oikein. Jos Seafile on asennettu Nginx/Apache taakse, sen pitäisi olla SERVICE_URL/seafhttp, kuten https://seafile.example.com/seafhttp .

en: allow new registrations
fi: salli uudet rekisteröitymiset

en: Allow new user registrations. Uncheck this to prevent anyone from creating a new account.
fi: Salli uusien käyttäjien rekisteröitymisen. Poistamalla tämän valinnan estää uusien tilien luonnin.

en: activate after registration
fi: aktivoi rekisteröinnin jälkeen

en: send activation email
fi: lähetä aktivointisähköposti

en: Send activation Email after user registration.
fi: Lähetä aktivointisähköposti käyttäjän rekisteröitymisen jälkeen.

en: keep sign in
fi: pidä sisäänkirjautuneena

en: Number of days that keep user sign in.
fi: Päivien määrä jona pidetään käyttäjä sisäänkirjautuneena.

en: The maximum number of failed login attempts before showing CAPTCHA.
fi: Enimmäismäärä epäonnistuneita kirjautumisyrityksiä ennen CAPTCHA näyttämistä.

en: Freeze user account when failed login attempts exceed limit.
fi: Jäädytä käyttäjätili liian monen epäonnistuneen kirjautumisyrityksen jälkeen.

en: strong password
fi: vahva salasana

en: Force user to use a strong password when sign up or change password.
fi: Pakota käyttämään vahvaa salasanaa tiliä tehdessä tai kun salasanaa vaihdetaan.

en: force password change
fi: pakota salasanan vaihto

en: Force user to change password when account is newly added or reset by admin
fi: Pakota käyttäjän vaihtamaan salasana jos tili on juuri lisätty tai resetoitu järjestelmänvalvojan toimesta

en: password minimum length
fi: salasanan minimi pituus

en: The least number of characters an account password should include.
fi: Vähimmäismäärä merkeille käyttäjätunnuksen salasanassa.

en: password strength level
fi: salasanan vahvuus taso

en: The level(1-4) of an account password's strength. For example, '3' means password must have at least 3 of the following: num, upper letter, lower letter and other symbols
fi: Taso(1-4) tilin salasanan vahvuus. Esimerkiksi, '3' tarkoittaa salasanan pitää sisältää seuraavat, numero, iso kirjain, pieni kirjain ja muita symboleja.

en: enable two factor authentication
fi: ota käyttöön kaksisuuntainen tunnistautuminen

en: Enable two factor authentication
fi: Ota käyttöön kaksisuuntainen tunnistautuminen

en: library history
fi: kirjastohistoria

en: encrypted library
fi: salattu kirjasto

en: library password minimum length
fi: kirjasto salasanan minimipituus

en: The least number of characters an encrypted library password should include.
fi: Vähimmäismäärä merkeille salatun kirjaston salasanassa.

en: download/upload link password minimum length
fi: lataus/lähetys linkin salasanan minimipituus

en: The least number of characters a download/upload link password should include.
fi: Vähimmäismäärä lataus/lähetys linkin salasanan merkeille.

en: Sync
fi: Synkronoi

en: If turn on, the desktop clients will not be able to sync a folder outside the default Seafile folder.
fi: Jos valittuna, työasema asiakasohjelmat eivät voi synkronoida kansioita Seafile oletuskansio ulkopuolelta.

en: Confirm password to continue
fi: Vahvista salasana jatkaaksesi

en: Incorrect password
fi: Väärä salasana

en: Tip:
fi: Vinkki:

en: You are entering admin area, we won't ask for your password again for a few hours.
fi: Olet siirtymässä ylläpitoon, emme pyydä salasanaa uudestaan muutamaan tuntiin.

en: All Institutions
fi: Kaikki instituutiot

en: Add institution
fi: Lisää instituutio

en: Name can not be blank
fi: Nimi ei voi olla tyhjä

en: Delete Institution
fi: Poista instituutio

en: Admins
fi: Ylläpitäjät

en: Revoke Admin
fi: Kumoa ylläpitäjä

en: Number of members
fi: Jäsenien määrä

en: Set storage limit
fi: Aseta levykiintiö

en: Tip: 0 means default limit
fi: Vinkki: 0 tarkoittaa oletuskiintiötä

en: Add Members
fi: Lisää Jäseniä

en: Set Admin
fi: Aseta pääkäyttäjä

en: No result
fi: Ei tulosta

en: All Invitations
fi: Kaikki kutsut

en: Delete Expired Invitations
fi: Poista vanhentuneet kutsut

en: Inviter
fi: Kutsuja

en: Accepter
fi: Hyväksyjä

en: Invited at
fi: Kutsuttu

en: Accepted at
fi: Hyväksytty kohteessa

en: Expired at
fi: Vanhentunut

en: There is no invitation yet.
fi: Ei ole vielä kutsua.

en: Add organization
fi: Lisää organisaatio

en: Url Prefix
fi: Url:in etuliite

en: Owner can use admin panel in an organization, must be a new account.
fi: Omistaja voi käyttää organisaation ylläpitopaneelia, täytyy olla uusi tili.

en: None.
fi: Ei mitään.

en: Url can not be blank
fi: Url ei voi olla tyhjä

en: Owner can not be blank
fi: Omistaja ei voi olla tyhjä

en: Password can not be blank
fi: Salasana ei voi olla tyhjä

en: Passwords do not match
fi: Salasanat ei täsmää

en: Remove Trial
fi: Poista koeversio

en: Are you sure you want to remove trial for %s ?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa koeversion %s ?

en: Back to organization list
fi: Takaisin organisaatiolistaan

en: Number of groups
fi: Ryhmien määrä

en: Set org storage limit
fi: Aseta organisaation levykiintiö

en: An integer that is greater than or equal to 0.
fi: Integer joka on suurempi tai samansuuruinen kuin 0.

en: This organization doesn't have any groups
fi: Tällä organisaatiolla ei ole mitään ryhmiä

en: Delete Group
fi: Poista ryhmä

en: This organization doesn't have any libraries
fi: Tällä organisaatiolla ei ole mitään kirjastoja

en: Rename Organization
fi: Nimeä organisaatio uudelleen

en: New Name
fi: Uusi nimi

en: Limit Organization User Number
fi: Rajoita organisaation käyttäjämäärä

en: Max User Number
fi: Käyttäjien maksimimäärä

en: Input should be a number
fi: Syöte pitää olla numero

en: Input number should be greater than 0
fi: Syötetty numero pitää olla suurempi kuin 0

en: Add user
fi: Lisää käyttäjä

en: ResetPwd
fi: Nollaa salasana

en: Name(optional)
fi: Nimi(valinnainen)

en: Hide
fi: Piiloita

en: Are you sure you want to reset the password of %s ?
fi: Oletko varma, että haluat nollata salasanan %s ?

en: Tip: you can search by keyword in name or creator or both.
fi: Vinkki: voit etsiä hakusanalla nimestä tai luojasta tai molemmista.

en: Quota can not be empty
fi: Kiintiö ei voi olla tyhjä

en: All Public Links
fi: Kaikki julkiset linkit

en: Count
fi: Määrä

en: Storage
fi: Tila

en: Traffic
fi: Liikenne

en: 24 Hours
fi: 24 Tuntia

en: 7 Days
fi: 7 Päivää

en: 30 Days
fi: 30 Päivää

en: 1 Year
fi: 1 Vuosi

[ctx: files visited]
en: Visited
fi: Vierailtu

[ctx: files added]
en: Added
fi: Lisätty

[ctx: files deleted]
en: Deleted
fi: Poistettu

en: File Operations
fi: Tiedosto Operaatiot

en: Total storage
fi: Kokonaistila

en: Active Users
fi: Aktiiviset käyttäjät

en: Text
fi: Teksti

en: Created
fi: Luotu

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: Add Terms and Conditions
fi: Lisää Käyttöehdot

en: Version Number
fi: Versionumero

en: Update Terms and Conditions
fi: Päivitä Käyttöehdot

en: Tip: the traffic only includes the traffic used by sharing links.
fi: Vinkki: liikenne pitää sisällään vain jaettujen linkkien käyttämän liikenteen.

en: Month:
fi: Kuukausi:

en: Total Usage
fi: Kokonaiskäyttö

en: Database
fi: Tietokanta

en: Set quota
fi: Aseta kiintiö

en: Set institution
fi: Aseta instituutio

en: Delete users
fi: Poista käyttäjät

en: No LDAP users have been imported
fi: LDAP käyttäjiä ei ole tuotu

en: Import users
fi: Tuo käyttäjiä

en: Department(optional)
fi: Osasto(valinnainen)

en: You can also add a user as a guest, who will not be allowed to create libraries and groups.
fi: Voit myös lisätä käyttäjän vieraaksi jotka eivät voi luoda kirjastoja ja ryhmiä.

en: Import users from a CSV file
fi: Tuo käyttäjiä CSV-tiedostosta

en: File format: user@mail.com,password,name,department,role,quota
fi: Tiedostomuoto: user@mail.com,salasana,nimi,osasto,rooli,kiintiö

en: Name, department, role and quota are optional.
fi: Nimi, osasto, rooli ja kiintiö ovat valinnaisia

en: Please choose a CSV file
fi: Ole hyvä ja valitse CSV-tiedosto

en: A new server version %(v)s is available.
fi: Uusi palvelinversio %(v)s on saatavilla.

en: Add admin
fi: Lisää ylläpitäjä

en: Add admins
fi: Lisää ylläpitäjiä

en: Enter
fi: Valitse

en: emails, separated by ','
fi: sähköpostit, erotettuna ','

en: Tip: the emails should be the users already added.
fi: Vinkki: sähköpostit pitää olla jo lisättyjä käyttäjiä.

en: Space Used / Quota
fi: Käytetty Tila / Kiintiö

en: Virus Scan Records
fi: Viruskannauksen tulos

en: Virus File
fi: Virustiedosto

en: Handled
fi: Käsitelty

en: Your account %(username)s on %(site_name)s has been activated.
fi: Sinun tili %(username)s sivustolla %(site_name)s on aktivoitu.

en: %(escaped_nickname)s invited you to join organization "%(org_name)s" on %(site_name)s.
fi: %(escaped_nickname)s lähetti sinulle kutsun liittyä organisaatioon "%(org_name)s" sivustolla %(site_name)s.

en: %(escaped_nickname)s invited you to join %(site_name)s.
fi: %(escaped_nickname)s kutsui sinut liittymään %(site_name)s.

en: Here is your account information:
fi: Tässä on sinulle luodun tilin tiedot:

en: Email: %(email)s
fi: Sähköposti %(email)s

en: Password: %(password)s
fi: Salasana: %(password)s

en: Account %(user)s froze due to excessive failed logins. Please check at:
fi: Tili %(user)s jäädytettiin liian monen epäonnistuneen kirjautumisen jälkeen. Tarkista osoitteessa:

en: Your password on %(site_name)s has been reset. Now it is %(password)s. Please change it as soon as possible.
fi: Sinun salasana sivustolla %(site_name)s on nollattu. Salasana on nyt %(password)s. Ole hyvä ja vaihda se mahdollisimman pian.

en: Are you sure you want to revoke the admin permission of %s ?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa ylläpitäjän oikeudet käyttäjältä %s ?

en: Successfully set institution for {users}.
fi: Onnistuneesti asetettu instituution {users}.

en: Are you sure you want to delete the selected user(s) ?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa valitun käyttäjän (käyttäjät)?

en: Successfully deleted {users}.
fi: Onnistuneesti poistettu {users}.

en: Successfully set quota for {users}.
fi: Onnistuneesti asetettu kiintiö käyttäjille {users}.

en: Successfully set quota for {user}.
fi: Onnistuneesti asetettu kiintiö käyttäjälle {user}.

en: Institution
fi: Instituutio

[ctx: System Administrator]
en: System Admin
fi: Järjestelmän hallinta

en: Edit Quota
fi: Muokkaa kiitiötä

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Set user name
fi: Aseta käyttäjätunnus

en: Set user department
fi: Aseta käyttäjän osasto

en: Set user Login ID
fi: Aseta käyttäjän Login ID

en: Share From
fi: Jaettu kohteesta

en: This user has no shared libraries
fi: Tällä käyttäjällä ei ole jaettuja kirjastoja

en: This user has not created any shared links
fi: Tämä käyttäjä ei ole luonut jaettuja linkkejä

en: Accept
fi: Hyväksy

en: modification details
fi: muokkauksen yksityiskohdat

en: It's a newly-created blank file.
fi: Se on juuri luotu tyhjä tiedosto.

en: before modification
fi: ennen muokkausta

en: after modification
fi: muokkauksen jälkeen

en: Sorry, this user is not registered yet.
fi: Pahoittelut, tämä käyttäjä ei ole vielä rekisteröitynyt.

en: updated this file
fi: tiedosto päivitettiin

en: Open parent folder
fi: Avaa isäntäkansio

en: Comment
fi: Kommentti

en: Back to top
fi: Takaisin alkuun

en: top
fi: alku

en: Comments
fi: Kommentit

en: No comment yet.
fi: Ei kommentteja vielä.

en: Add a comment...
fi: Lisää kommentti...

en: Close (Esc)
fi: Sulje (Esc)

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Previous (Left arrow key)
fi: Edellinen (Vasen nuolinäppäin)

en: Next (Right arrow key)
fi: Seuraava (Oikea nuolinäppäin)

en: %%curr%% of %%total%%
fi: %%curr%% kokonaismäärästä %%total%%

en: Open in New Tab
fi: Avaa uudessa välilehdessä

en: <a href="%%url%%" target="_blank">The image</a> could not be loaded.
fi: <a href="%%url%%" target="_blank">Kuvaa</a> ei voitu ladata.

en: Packaging...
fi: Pakataan...

en: Upload files to <span class="op-target">%(dir_name)s</span>
fi: Lähetä tiedostoja kohteeseen <span class="op-target">%(dir_name)s</span>

en: shared by:
fi: jakaja:

en: The owner of this library has run out of space.
fi: Tämän kirjaston omistaja on ylittänyt levykiintiön.

en: Add Files
fi: Lisää tiedostoja

en: Add folder
fi: Lisää kansio

en: File Drag & Drop is supported for Chrome, Safari 5.0+, Firefox 4.0+, IE 10.0+
fi: Tiedoston Raahaaminen & Pudottaminen on tuettu Chromessa, Safari 5+, Firefox 4.0+ ja IE 10.0+

en: Folder Drag & Drop is supported for Chrome
fi: Hakemiston Raahaus & Pudotus on tuettu Chromessa

en: File size should be smaller than %(max_file_size)s
fi: Tiedoston koko pitää olla pienempi kuin %(max_file_size)s

en: File is too big
fi: Tiedosto on liian suuri

en: File is too small
fi: Tiedosto on liian pieni

en: Filetype not allowed
fi: Tiedostotyyppi ei ole sallittu

en: Max number of files exceeded
fi: Tiedostojen maksimäärä on ylitetty

en: Uploaded bytes exceed file size
fi: Lähtetyt tavut ylittävät tiedoston koon

en: Empty file upload result
fi: Tiedoston lähetys oli tulokseton

en: uploaded
fi: lähetetty

en: canceled
fi: peruutettu

en: Start
fi: Aloita

en: Failed to get upload url
fi: Lähetyslinkin haku epäonnistui

en: Current Path:
fi: Nykyinen polku:

en: You do not have personal wiki
fi: Sinulla ei ole henkilökohtaista wikiä

en: personal-wiki
fi: oma wiki

en: Personal Wiki Pages
fi: Henkilökohtaisen Wikin sivut

en: Invalid arguments.
fi: Virheelliset argumentit.

en: Failed to create thumbnail.
fi: Esikatselukuvan luonti epäonnistui.

en: Invalid token.
fi: Virheellinen tunniste.

en: permission error
fi: virhe oikeuksissa

en: Unable to view recycle page
fi: Roskakorin sivun katselu epäonnistui

en: Unable to view library modification
fi: Kirjaston muokkauksen katselu epäonnistui

en: Library does not exist
fi: Kirjastoa ei ole

en: Please specify history ID
fi: Ole hyvä ja määritä historian ID

en: History you specified does not exist
fi: Määrittämääsi historiaa ei ole

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: No revisions found
fi: Versioita ei löydy

en: "%s" does not exist.
fi: "%s" ei ole olemassa.

en: Internal Error
fi: Sisäinen virhe

en: Unable to download directory "%s": size is too large.
fi: Hakemiston lataus epäonnistui "%s": koko on liian suuri.

en: Unable to download "%s"
fi: Kohteen "%s" lataus ei onnistu

en: Successfully enable "Personal Wiki".
fi: Onnistuneesti otettu käyttöön "Oma Wiki".

en: Successfully disable "Personal Wiki".
fi: "Oma Wiki" poistettu onnistuneesti käytöstä.

en: You don't have permission to access the library.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia tämän kirjaston avaamiseen.

en: No path.
fi: Ei polkua.

en: The group doesn't exist
fi: Ryhmää ei löydy

en: Library is encrypted.
fi: Kirjasto on salattu

en: Error: no head commit id
fi: Virhe: ei head commit id:tä

en: Argument missing.
fi: Puuttuva argumentti.

en: Internal error. Failed to delete %s.
fi: Sisäinen virhe. Kohteen %s poisto epäonnistui.

en: Destination path is too long for %s.
fi: Kohdepolku on liian pitkä kohteelle %s.

en: Out of quota.
fi: Tila loppu.

en: You do not have permission to copy files/folders in this directory
fi: Sinulla ei ole oikeuksia kopioida tiedostoja/hakemistoja tähän hakemistoon

en: Can not copy directory %(src)s to its subdirectory %(des)s
fi: Hakemistoa %(src)s ei voi kopioida sen alihakemistoon %(des)s

en: Failed to get file block list
fi: Estettyjen tiedostojen listan haku epäonnistui

en: FileServer access token invalid.
fi: Tiedostopalvelimen tunniste virheellinen.

en: Wrong repo id
fi: Väärä säiliön id

en: File does not exist
fi: Tiedostoa ei ole olemassa.

en: Bad upload link token.
fi: Virheellinen tunniste lähetyslinkissä.

en: Bad repo id in upload link.
fi: Virheellinen säiliön id lähetyslinkissä.

en: No conflict in the merge.
fi: Ei ristiriitoja yhdistämisessä.

en: Failed, file is too large
fi: Epäonnistui, tiedosto on liian suuri

en: HTTPError: failed to open file online
fi: HTTPError: tiedoston avaus verkossa epäonnistui

en: URLError: failed to open file online
fi: URLError: tiedoston avaus verkossa epäonnistui

en: The encoding you chose is not proper.
fi: Valitsemasi koodaus ei ole kelvollinen.

en: Unknown file encoding
fi: Tunnistamaton tiedostokoodaus

en: File size surpasses %s, can not be opened online.
fi: Tiedoston koko ylittää %s, sitä ei voida avata verkossa.

en: The library is encrypted, can not open file online.
fi: Kirjasto on salattu, sitä ei voi avata verkossa.

en: Unable to view file
fi: Tiedoston katselu epäonnistui

en: Unable to download file, invalid file path
fi: Tiedoston lataus epäonnistui, virheellinen tiedostopolku

en: Unable to download file, wrong file path
fi: Tiedoston lataus epäonnistui, väärä tiedostopolku

en: Unable to download file, share link traffic is used up.
fi: Tiedoston lataus epäonnistui, jakolinkin kaista on käytetty.

en: Unable to download file.
fi: Tiedoston lataus epäonnistui.

en: Unable to view raw file, share link traffic is used up.
fi: Epäonnistui esikatsella raw tiedostoa, jakolinkin kaista on käytetty.

en: The library does not exist.
fi: Kirjastoa ei löydy.

en: The library is encrypted.
fi: Kirjasto on salattu.

en: Unable to edit file
fi: Tiedostoa ei pysty muokkaamaan

en: The file does not exist.
fi: Tiedostoa ei löydy.

en: Edit online is not offered for this type of file.
fi: Muokkaus verkossa ei ole tarjolla tämäntyyppiselle tiedostolle.

en: Unable to download file
fi: Tiedostoa ei voi ladata

en: Failed to export Excel
fi: Vienti Exceliin epäonnistui

en: Failed to set quota: internal server error
fi: Kiintiön asettaminen epäonnistui: sisäinen palvelinvirhe

en: Failed to delete: the user is an organization creator
fi: Poisto epäonnistui: käyttäjä on organisaation luoja

en: Successfully remove trial for: %s
fi: Koekäyttö poistettu onnistuneesti kohteelta: %s

en: Successfully revoke the admin permission of %s
fi: Ylläpitäjän oikeudet poistettu onnistuneesti käyttäjältä %s

en: Failed to revoke admin: the user does not exist
fi: Ylläpitäjän poisto epäonnistui: käyttäjää ei ole

en: Your account on %s is activated
fi: Sinun tili kohteessa %s on aktivoitu

en: Password has been reset on %s
fi: Salasana on nollattu kohteessa %s

en: Successfully reset password to %(passwd)s, an email has been sent to %(user)s.
fi: Salasana nollattu onnistuneesti, sähköposti on lähetty käyttäjälle %(user)s. Uusi salasana on %(passwd)s.

en: Successfully reset password to %(passwd)s, but failed to send email to %(user)s, please check your email configuration.
fi: Salasana nollattu onnistuneesti, mutta sähköpostin lähettäminen käyttäjälle %(user)s epäonnistui, ole hyvä ja tarkista sähköpostin asetukset. Uusi salasana on %(passwd)s.

en: Successfully reset password to %(passwd)s for user %(user)s.
fi: Salasana nollattu onnistuneesti. Uusi salasana käyttäjälle %(user)s on %(passwd)s.

en: Successfully reset password to %(passwd)s for user %(user)s. But email notification can not be sent, because Email service is not properly configured.
fi: Salasana nollattu onnistuneesti käyttäjälle %(user)s, mutta sähköpostin lähettäminen epäonnistui, koska sähköpostipalvelu ei ole oikein konfiguroitu. Uusi salasana on %(passwd)s.

en: Failed to reset password: user does not exist
fi: Salasanan nollaus epäonnistui: käyttäjää ei ole

en: You are invited to join %s
fi: Sinulle on lähetetty kutsu liittyä %s-palveluun

en: Fail to add user %s.
fi: Käyttäjän %s lisääminen epäonnistui.

en: Successfully added user %s. An email notification has been sent.
fi: Käyttäjä %s lisätty onnistuneesti. Sähköposti ilmoitus on lähetetty.

en: Successfully added user %s. An error accurs when sending email notification, please check your email configuration.
fi: Käyttäjä %s lisätty onnistuneesti. Sähköpostin lähetyksessä tapahtui virhe, ole hyvä ja tarkista sähköpostiasetukset.

en: Successfully added user %s.
fi: Käyttäjä %s lisätty onnistuneesti.

en: Successfully added user %s. But email notification can not be sent, because Email service is not properly configured.
fi: Käyttäjä %s lisätty onnistuneesti, mutta sähköpostia ei voitu lähettää koska sähköpostiasetukset on väärin konfiguroitu.

en: Failed to rename organization
fi: Organisaation nimen vaihto epäonnistui

en: Successfully deleted.
fi: Poistettu onnistuneesti.

en: Failed to transfer, invalid arguments.
fi: Siirto epäonnistui, virheelliset argumentit.

en: Failed to transfer, user %s not found
fi: Siirto epäonnistui, käyttäjää %s ei löydy

en: Can not transfer organization library
fi: Organisaation kirjastoa ei voi siirtää

en: Can not transfer library to organization user %s
fi: Kirjastoa ei voida siirtää organisaation käyttäjälle %s

en: Successfully transfered.
fi: Siirretty onnistuneesti.

en: Failed to delete, please try again later.
fi: Poisto epäonnistui, ole hyvä ja yritä myöhemmin uudestaan.

en: Successfully set %s as admin.
fi: Onnistuneesti asetettu %s ylläpitäjäksi

en: Failed to set %s as admin: user does not exist.
fi: Käyttäjän %s asetus ylläpitäjäksi epäonnistui: käyttäjää ei ole

en: Import succeeded
fi: Tuonti onnistui

en: Please select a csv file first.
fi: Ole hyvä ja valitse ensin csv-tiedosto.

en: Invalid setting
fi: Virheellinen asetus

en: Invalid value
fi: Virheellinen arvo

en: Failed to add %s to the institution: user already belongs to an institution
fi: Epäonnistui %s lisääminen instituutioon: käyttäjä kuuluu jo instituutioon

en: Successfully added %s to the institution.
fi: Onnistuneesti %s lisätty instituutioon.

en: Successfully deleted 1 item
fi: Onnistuneesti poistettu 1 kohde

en: You do not have permission to create wiki
fi: Sinulla ei ole oikeutta luoda wikiä
