grilo-plugins master - en to sv translation catalogue (130 entries)

en: Bookmarks
sv: Bokmärken

en: A source for organizing media bookmarks
sv: En källa för att organisera bokmärken för media

en: Failed to get bookmark metadata
sv: Misslyckades med att hämta bokmärkes-metadata

en: Failed to find bookmarks: %s
sv: Misslyckades med att hitta bokmärken: %s

en: Failed to remove: %s
sv: Misslyckades med att ta bort: %s

en: Failed to store: %s
sv: Misslyckades med att lagra: %s

en: No database connection
sv: Ingen databasanslutning

en: A plugin to get metadata using gstreamer framework
sv: En insticksmodul för att hämta metadata med gstreamer-ramverket

en: A source for browsing the DLNA server '%s'
sv: En källa för att bläddra på DLNA-servern ”%s”

en: Upload failed, target source destroyed
sv: Sändning misslyckades, målkällan förstörd

en: Upload failed, '%s', transferred %lu of %lu bytes
sv: Sändning misslyckades, ”%s”, överförde %lu av %lu byte

en: Failed to retrieve item properties (BrowseObjects error %d: %s)
sv: Misslyckades med att anskaffa objektegenskaper (BrowseObjects-fel %d: %s)

en: Upload failed, URL missing on the media object to be transferred
sv: Sändning misslyckades, URL saknas på mediaobjektet som ska överföras

en: A source for browsing the DAAP server '%s'
sv: En källa för att bläddra på DAAP-servern ”%s”

en: Albums
sv: Album

en: Artists
sv: Artister

en: Invalid container identifier %s
sv: Ogiltig behållaridentifierare %s

en: A source for browsing the DPAP server '%s'
sv: En källa för att bläddra på DPAP-servern ”%s”

en: Photos
sv: Foton

en: Filesystem
sv: Filsystem

en: A source for browsing the filesystem
sv: En källa för att bläddra på filsystemet

en: File %s does not exist
sv: Fil %s finns inte

en: Cannot get media from %s
sv: Kunde inte erhålla media från %s

en: A source for browsing and searching Flickr photos
sv: En källa för att bläddra och söka bland foton på Flickr

note: "%s" is a full user name, like "John Doe"
en: %s's Flickr
sv: Flickr för %s

note: "%s" is a full user name, like "John Doe"
en: A source for browsing and searching %s's flickr photos
sv: En källa för att bläddra och söka bland foton på flickr som tillhör %s

en: A source for browsing Freebox TV channels
sv: En källa för att bläddra bland Freebox TV-kanaler

en: A source for browsing Freebox radio channels
sv: En källa för att bläddra bland Freebox radio-kanaler

en: Avatar provider from Gravatar
sv: Profilbildsleverantör för Gravatar

en: A plugin to get avatars for artist and author fields
sv: En insticksmodul för att hämta profilbilder för artist- och författarfält

en: A source for browsing and searching Jamendo music
sv: En källa för att bläddra och söka bland musik på Jamendo

en: Albums of the week
sv: Veckans album

en: Tracks of the week
sv: Veckans låtar

en: New releases
sv: Nyheter

en: Top artists
sv: Toppartister

en: Top albums
sv: Toppalbum

en: Top tracks
sv: Topplåtar

en: Failed to parse response
sv: Misslyckades med att tolka svar

en: Empty response
sv: Tomt svar

en: Failed to connect: %s
sv: Anslutning misslyckades: %s

en: Feeds
sv: Flöden

en: Invalid identifier %s
sv: Ogiltig identifierare %s

en: Invalid category identifier %s
sv: Ogiltig kategoriidentifierare %s

en: Failed to browse: %s is a track
sv: Misslyckades med bläddring: %s är en låt

en: Malformed query "%s"
sv: Felaktig sökfråga ”%s”

en: Local Metadata Provider
sv: Leverantör av lokal metadata

en: A source providing locally available metadata
sv: En källa som tillhandahåller lokalt tillgänglig metadata

en: Failed to resolve: %s
sv: Misslyckades med att slå upp: %s

en: Cannot resolve any of the given keys
sv: Kan inte slå upp någon av de givna nycklarna

en: A GIO supported URL for images is required
sv: En GIO-stödd URL för bilder krävs

en: Genres
sv: Genrer

en: A source for browsing music
sv: En källa för att bläddra bland musik

en: Failed to get database from magnatune: %s
sv: Misslyckades med att hämta databas från magnatune: %s

en: Failed to save database from magnatune - '%s'
sv: Misslyckades med att spara databas från magnatune - ”%s”

en: Failed to get table from magnatune db: %s
sv: Misslyckades med att hämta tabell från magnatunedatabasen: %s

en: Fail before returning media to user: %s
sv: Misslyckas innan media överlämnas till användare: %s

en: Metadata Store
sv: Metadata-lager

en: A plugin for storing extra metadata information
sv: En insticksmodul för att lagra extra metadata-information

en: Failed to update metadata: %s
sv: Misslyckades med att uppdatera metadata: %s

en: specified keys are not writable
sv: Angivna nycklar är inte skrivbara

en: Failed to update metadata
sv: Misslyckades med att uppdatera metadata

en: "source-id" not available
sv: ”source-id” är inte tillgängligt

en: Failed to resolve
sv: Uppslagning misslyckades

en: Failed to search: %s
sv: Sökning misslyckades: %s

en: OpenSubtitles Provider
sv: OpenSubtitles-leverantör

en: A source providing a list of subtitles for a video
sv: En källa som tillhandahåller en lista av undertexter för en video

en: Optical Media
sv: Optiskt media

en: A source for browsing optical media
sv: En källa för att bläddra på optiskt media

en: A source for browsing podcasts
sv: En källa för att bläddra bland poddsändningar

en: Failed to get podcast streams: %s
sv: Misslyckades med att hämta strömmar för poddsändning: %s

en: Failed to parse content
sv: Misslyckades med att tolka innehåll

en: Failed to parse podcast contents
sv: Misslyckades med att tolka innehåll för poddsändning

en: Failed to get podcast information
sv: Misslyckades med att hämta information för poddsändning

en: Failed to get podcasts list: %s
sv: Misslyckades med att hämta poddsändnings-förteckning: %s

en: Failed to get podcast stream metadata
sv: Misslyckades med att hämta metadata-ström för poddsändning

en: Failed to get podcast metadata
sv: Misslyckades med att hämta metadata för poddsändning

en: Cannot create containers. Only feeds are accepted
sv: Kan inte skapa behållare. Endast flöden accepteras

en: URL required
sv: URL krävs

en: Most Popular
sv: Populärast

en: Recent
sv: Senaste

en: A source for browsing and searching Rai.tv videos
sv: En källa för att bläddra och söka bland filmer på Rai.tv

en: All
sv: Alla

en: Black and White
sv: Svartvita

en: Cinema
sv: Bio

en: Comedians
sv: Komiker

en: Chronicle
sv: Krönikor

en: Culture
sv: Kultur

en: Economy
sv: Ekonomi

en: Fiction
sv: Fiktion

en: Junior
sv: Ungdom

en: Investigations
sv: Granskningar

en: Interviews
sv: Intervjuer

en: Music
sv: Musik

en: News
sv: Nyheter

en: Health
sv: Hälsa

en: Satire
sv: Satir

en: Society
sv: Samhälle

en: Show
sv: Föreställning

en: History
sv: Historia

en: Politics
sv: Politik

en: Leisure
sv: Fritid

en: Travel
sv: Resor

en: Failed to browse: %s
sv: Bläddring misslyckades: %s

en: A source for browsing SHOUTcast radios
sv: En källa för att bläddra bland SHOUTcast-radiosändningar

en: Cannot find media %s
sv: Kan inte hitta media %s

en: non-NULL search text is required
sv: icke-NULL söktext krävs

en: A source for fetching metadata of television shows
sv: En källa för att hämta metadata för tv-program

en: Remote data does not contain valid identifier
sv: Fjärrdata innehåller ingen giltig identifierare

note: I can haz templatze ?? Only emit this last one if more result than expected Schedule the next line to parse
en: Failed to query: %s
sv: Sökfråga misslyckades: %s

en: Failed to get media from uri: %s
sv: Misslyckades med att hämta media från uri: %s

en: Empty query
sv: Tom sökfråga

en: ID '%s' is not known in this source
sv: ID:t ”%s” är inte känt i denna källa

en: A plugin for searching multimedia content using Tracker
sv: En insticksmodul för att söka efter multimediainnehåll via Tracker

en: Removable - %s
sv: Flyttbar - %s

en: Local files
sv: Lokala filer

en: A source for browsing and searching Vimeo videos
sv: En källa för att bläddra och söka bland filmer på Vimeo

en: Standard feeds
sv: Standardflöden

en: Categories
sv: Kategorier

en: Top Rated
sv: Högst betyg

en: Top Favorites
sv: Populärast

en: Most Viewed
sv: Mest sedda

en: Most Recent
sv: Senaste

en: Most Discussed
sv: Mest omtalade

en: Most Linked
sv: Mest länkade

en: Most Responded
sv: Mest besvarade

en: Recently Featured
sv: Senaste presenterade

en: Watch On Mobile
sv: Titta på mobil

en: A source for browsing and searching YouTube videos
sv: En källa för att bläddra och söka bland filmer på YouTube

en: Failed to get feed
sv: Misslyckades med att hämta flöde

en: Invalid feed identifier %s
sv: Flödet har en ogiltig identifierare %s
