GNU grep-2.20.72 - en to ca translation catalogue (109 entries)

en: invalid argument %s for %s
ca: l'argument %s no és vàlid per %s

en: ambiguous argument %s for %s
ca: l'argument %s és ambigu per %s

en: Valid arguments are:
ca: Els arguments vàlids són:

en: write error
ca: error d'escriptura

en: unbalanced [
ca: [ desaparellat

en: invalid character class
ca: La classe de caràcter no és vàlida

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
ca: La sintaxi de la classe de caràcter és [[:espai]], no [:espai:]

en: unfinished \ escape
ca: Codi d'escapada \ inacabat

en: invalid content of \{\}
ca: el context de \{\} no és vàlid

en: regular expression too big
ca: l'expressió regular és massa gran

en: unbalanced (
ca: ( desaparellat

en: no syntax specified
ca: no s'ha especificat cap sintaxi

en: unbalanced )
ca: ) desaparellat

en: Unknown system error
ca: Error desconegut del sistema

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
ca: %s: l'opció «%s» és ambigua; possibilitats:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «--%s» no permet un argument

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «%c%s» no permet un argument

en: %s: option '--%s' requires an argument
ca: %s: l'opció «--%s» necessita un argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
ca: %s: l'opció és desconeguda «--%s»

en: %s: unrecognized option '%c%s'
ca: %s: no es reconeix l'opció «%c%s»

en: %s: invalid option -- '%c'
ca: %s: l'opció no és vàlida -- «%c»

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ca: %s: l'opció necessita un argument -- «%c»

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
ca: %s: l'opció «-W %s» és ambigua

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
ca: %s: l'opció «-W %s» no permet un argument

en: %s: option '-W %s' requires an argument
ca: %s: l'opció «-W %s» necessita un argument

en: memory exhausted
ca: memòria exhaurida

en: unable to record current working directory
ca: no es pot enregistrar el directori de treball actual

en: failed to return to initial working directory
ca: no s'ha pogut tornar al directori de treball inicial

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
ca: «

en: '
ca: »

en: Success
ca: Èxit

en: No match
ca: No coincideix

en: Invalid regular expression
ca: L'expressió regular no és vàlida

en: Invalid collation character
ca: La compaginació del caràcter no és vàlida

en: Invalid character class name
ca: El nom de la classe del caràcter no és vàlida

en: Trailing backslash
ca: Barra inversa final

en: Invalid back reference
ca: La referència anterior no és vàlida

en: Unmatched ( or \(
ca: falten o sobren ( o \(

en: Unmatched \{
ca: Falten o sobren \{

en: Invalid content of \{\}
ca: El context de \{\} no és vàlid

en: Invalid range end
ca: L'abast no és vàlid

en: Memory exhausted
ca: Memòria exhaurida

en: Invalid preceding regular expression
ca: L'expressió regular precedent no és vàlida

en: Premature end of regular expression
ca: Final prematur de l'expressió regular

en: Regular expression too big
ca: L'expressió regular és massa gran

en: Unmatched ) or \)
ca: Falten o sobren ) o \)

en: No previous regular expression
ca: No hi ha una expressió regular prèvia

en: Packaged by %s (%s)
ca: Empaquetat per %s (%s)

en: Packaged by %s
ca: Empaquetat per %s

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
ca: 
    GPLv3+: llicència GNU GPL ver. 3 o posterior <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Aquest és un programari lliure: podeu modificar-lo i redistribuir-lo si voleu.
    No hi ha CAP GARANTIA, en la mesura que ho permeti la llei.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
ca: Escrit per %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
ca: Escrit per %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
ca: Escrit per %s, %s i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
ca: Escrit per %s, %s, %s.
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ca: Escrit per %s, %s, %s.
    %s, i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
ca: Escrit per %s, %s, %s.
    %s, %s, i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
ca: Escrit per %s, %s, %s.
    %s, %s, %s, i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
ca: Escrit per %s, %s, %s.
    %s, %s, %s, %s,
    i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ca: Escrit per %s, %s, %s.
    %s, %s, %s, %s,
    %s, i %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
ca: Escrit per %s, %s, %s.
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, i altres.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Report bugs to: %s
ca: 
    Informeu dels errors a: %s

en: Report %s bugs to: %s
ca: Informeu dels errors de %s a: %s

en: %s home page: <%s>
ca: Pàgina inicial de %s: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
ca: Pàgina inicial de %s: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
ca: Ajuda general d'utilització del programari de GNU: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: invalid %s%s argument '%s'
ca: l'argument «%s» de %s%s no és vàlid

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
ca: el sufix «%s» de %s%s no és vàlid

en: %s%s argument '%s' too large
ca: l'argument «%s» de %s%s és massa gran

en: others, see <http://git.sv.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>
ca: la resta, vegeu <http://git.sv.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>

en: invalid context length argument
ca: la longitud de l'argument no és vàlida

en: input is too large to count
ca: l'entrada és massa llarga per a comptar

en: lseek failed
ca: l'lseek ha fallat

en: Binary file %s matches
ca: Hi ha coincidències en el fitxer binari %s

en: warning: %s: %s
ca: aví­s: %s: %s

en: recursive directory loop
ca: bucle de directori recursiu

en: input file %s is also the output
ca: el fitxer d'entrada %s és també la sortida

en: (standard input)
ca: (entrada estàndard)

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
ca: Forma d'ús: %s [OPCIÓ]... PATRÓ [FITXER] ...

en: Try '%s --help' for more information.
ca: Feu servir «%s --help» per a obtenir més informació.

en: Search for PATTERN in each FILE or standard input.
ca: Busca el PATRÓ a cada FITXER o a l'entrada estàndard.

en: PATTERN is, by default, a basic regular expression (BRE).
ca: El PATRÓ és, per defecte, una expressió regular bàsica (ERB).

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    
    Regexp selection and interpretation:
ca: Exemple: %s -i "hola món" menu.h main.c
    
    Selecció i interpretació de l'expressió regular:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERN is an extended regular expression (ERE)
      -F, --fixed-strings       PATTERN is a set of newline-separated strings
      -G, --basic-regexp        PATTERN is a basic regular expression (BRE)
      -P, --perl-regexp         PATTERN is a Perl regular expression
ca:   -E, --extended-regexp     PATRÓ és una expressió regular ampliada (ERA)
      -F, --fixed-strings       PATRÓ és un conjunt de cadenes separades per salts de lí­nia
      -G, --basic-regexp        PATRÓ és un expressió regular bàsica (ERB)
      -P, --perl-regexp         PATRÓ és un expressió regular de Perl

en:   -e, --regexp=PATTERN      use PATTERN for matching
      -f, --file=FILE           obtain PATTERN from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions
      -w, --word-regexp         force PATTERN to match only whole words
      -x, --line-regexp         force PATTERN to match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
ca:   -e, --regexp=PATRÓ        utilitza el PATRÓ com a expressió regular
      -f, --file=FITXER         obté el PATRÓ del FITXER
      -i, --ignore-case         no diferencia entre majúscules i minúscules
      -w, --word-regexp         força la concordança del PATRÓ amb paraules completes
      -x, --line-regexp         força la concordança del PATRÓ amb línies completes
      -z, --null-data           considera que una lí­nia de dades acaba amb byte 0 i no amb un salt de línia

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             display version information and exit
          --help                display this help text and exit
ca: 
    Miscel·lània:
      -s, --no-messages         suprimeix els missatges d'error
      -v, --invert-match        selecciona les línies que no coincideixen
      -V, --version             mostra la informació sobre la versió i surt
          --help                mostra aquesta ajuda i surt

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM matches
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print the file name for each match
      -h, --no-filename         suppress the file name prefix on output
          --label=LABEL         use LABEL as the standard input file name prefix
ca: 
    Control de sortida:
      -m, --max-count=NUM       s'atura després de NUM coincidències
      -b, --byte-offset         mostra el byte de desplaçament amb les línies de sortida
      -n, --line-number         mostra el número de lí­nia amb les línies de sortida
          --line-buffered       bolca la sortida a cada línia
      -H, --with-filename       mostra el nom del fitxer a cada coincidència
      -h, --no-filename         elimina els noms dels fitxers de la sortida
          --label=ETIQUETA         fes servir ETIQUETA com a prefix del nom del fitxer per l'entrada estàndard

en:   -o, --only-matching       show only the part of a line matching PATTERN
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE;
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
ca:   -o, --only-matching       mostra només la part de la lí­nia que coincideix amb el PATRÓ
      -q, --quiet, --silent     elimina la sortida normal
          --binary-files=TIPUS   assumeix que els fitxers binaris són de tipus TIPUS;
                                TIPUS pot ser «binary», «text» o «without-match»
      -a, --text                equivalent a --binary-files=text

en:   -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories;
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets;
                                ACTION is 'read' or 'skip'
      -r, --recursive           like --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  likewise, but follow all symlinks
ca:   -I                        equivalent a --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACCIÓ   com cal tractar els directoris;
                                ACCIÓ pot ser: «read», «recurse», o «skip»
      -D, --devices=ACCIÓ       com tractar els dispositius, FIFOs i sòcols;
                                ACCIÓ pot ser: «read» o «skip»
      -r, --recursive           equivalent a --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  igual que l'anterior, però segueix tots els enllaços simbòlics

en:       --include=FILE_PATTERN  search only files that match FILE_PATTERN
          --exclude=FILE_PATTERN  skip files and directories matching FILE_PATTERN
          --exclude-from=FILE   skip files matching any file pattern from FILE
          --exclude-dir=PATTERN  directories that match PATTERN will be skipped.
ca:       --include=FITXER_PATRÓ  busca els fitxers que coincideixin amb el FITXER_PATRÓ
          --exclude=FITXER_PATRÓ  salta els fitxers i directoris que coincideixin amb FITXER_PATRÓ
          --exclude-from=FITXER   salta els fitxers que coincideixin amb qualsevol patró del FITXER
          --exclude-dir=PATRÓ  salta els directoris que coincideixin amb el PATRÓ.

en:   -L, --files-without-match  print only names of FILEs containing no match
      -l, --files-with-matches  print only names of FILEs containing matches
      -c, --count               print only a count of matching lines per FILE
      -T, --initial-tab         make tabs line up (if needed)
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
ca:   -L, --files-without-match  mostra només els noms dels FITXERs que no tinguin cap coincidència
      -l, --files-with-matches  mostra només els noms dels FITXERs que continguin alguna coincidència
      -c, --count               mostra només el nombre de línies coincidents per FITXER
      -T, --initial-tab         alinea les tabulacions (si cal)
      -Z, --null                mostra 0 byte després del nom de FITXER

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
ca: 
    Control del context:
      -B, --before-context=NOMBRE mostra un NOMBRE de línies del context anterior
      -A, --after-context=NOMBRE  mostra un NOMBRE de línies del context posterior
      -C, --context=NOMBRE        mostra un NOMBRE de línies del context de sortida

en:   -NUM                      same as --context=NUM
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to highlight the matching strings;
                                WHEN is 'always', 'never', or 'auto'
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS/Windows)
      -u, --unix-byte-offsets   report offsets as if CRs were not there
                                (MSDOS/Windows)
ca:   -NUM                        el mateix que --context=NUM
          --color[=QUAN],
          --colour[=QUAN]         ressalta amb marcadors les cadenes coincidents;
                                  QUAN pot ser: «always», «never» o «auto»
      -U, --binary                no elimina els caràcters CR als EOL (MSDOS/Windows)
      -u, --unix-byte-offsets     considera els desplaçaments com si no hi haguessin CR
                                  (MSDOS/Windows)

en: 'egrep' means 'grep -E'.  'fgrep' means 'grep -F'.
    Direct invocation as either 'egrep' or 'fgrep' is deprecated.
ca: «egrep» ara és «grep -E». «fgrep» ara és «grep -F».
    La crida directa tant de «egrep» com de «fgrep» és obsoleta.

en: When FILE is -, read standard input.  With no FILE, read . if a command-line
    -r is given, - otherwise.  If fewer than two FILEs are given, assume -h.
    Exit status is 0 if any line is selected, 1 otherwise;
    if any error occurs and -q is not given, the exit status is 2.
ca: Quan el FITXER és -, llegeix l'entrada estàndard. Si no s'indica el FITXER, llegeix . si s'indica
    una línia de comandes -r, si no -. Si s'indiquen menys de dos FITXERs, assumeix -h.
    L'estat de sortida és 0 si s'havia seleccionat alguna línia, si no 1.
    Si hi ha algun error i no s'ha indicat -q, l'estat de sortida és 2.

en: conflicting matchers specified
ca: s'han especificat expressions conflictives

en: invalid matcher %s
ca: l'expressió %s no és vàlida

en: warning: GREP_OPTIONS is deprecated; please use an alias or script
ca: avís: GREP_OPTIONS està desfasat; feu servir un alies o un script

en: unknown devices method
ca: el mètode de dispositius és desconegut

en: invalid max count
ca: el comptador de màxims no és vàlid

en: unknown binary-files type
ca: el tipus de fitxer binari és desconegut

en: failed to allocate memory for the PCRE JIT stack
ca: no s'ha pogut assignar memòria per la pila JIT del PCRE

en: support for the -P option is not compiled into this --disable-perl-regexp binary
ca: el suport per l'opció -P no està  compilat a aquest binari --disable-perl-regexp

en: -P supports only unibyte and UTF-8 locales
ca: -P només permet la configuració local en unibyte i en UTF-8

en: the -P option only supports a single pattern
ca: l'opció -P només suporta un sol patró

en: internal error (should never happen)
ca: error intern (no hauria de passar mai)

en: internal error
ca: error intern

en: exceeded PCRE's line length limit
ca: s'ha superat el límit de longitud de línia del PCRE

en: exceeded PCRE's backtracking limit
ca: s'ha superat el límit de l'estratègia «tornada enrere» del PCRE

en: internal PCRE error: %d
ca: error intern del PCRE: %d
