wget 1.18.109 - en to tr translation catalogue (606 entries)

en: Unknown system error
tr: Bilinmeyen sistem hatası

en: Address family for hostname not supported
tr: Sunucu adı için adres ailesi desteklenmiyor

en: Temporary failure in name resolution
tr: İsim çözümlemesinde geçici bir hata oluştu

en: Bad value for ai_flags
tr: ai_flags için bozuk değer

en: Non-recoverable failure in name resolution
tr: İsim çözümlemesinde kurtarılamaz bir hata oluştu

en: ai_family not supported
tr: ai_family desteklenmiyor

en: Memory allocation failure
tr: Bellek ayırma başarısız

en: No address associated with hostname
tr: Sunucu adı ile bir adres ilişkilendirilmemiş

en: Name or service not known
tr: İsim veya hizmet bilinmiyor

en: Servname not supported for ai_socktype
tr: ai_socktype için servname desteklenmiyor

en: ai_socktype not supported
tr: ai_socktype desteklenmiyor

en: System error
tr: Sistem hatası

en: Argument buffer too small
tr: Argüman tamponu çok küçük

en: Processing request in progress
tr: İşleme talebi ele alınıyor

en: Request canceled
tr: İstek iptal edildi

en: Request not canceled
tr: İstek iptal edilmedi

en: All requests done
tr: Tüm istekler tamamlandı

en: Interrupted by a signal
tr: Bir sinyal tarafından iptal edildi

en: Parameter string not correctly encoded
tr: Parametre dizgesi doğru bir şekilde kodlanmamış

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
tr: %s: '%s' seçeneği belirsiz; olasılıklar:

en: %s: option '%s' is ambiguous
tr: %s: '%s' seçeneği belirsiz

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
tr: %s: '--%s' seçeneği bağımsız değişkene izin vermiyor

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
tr: %s: '%c%s' seçeneği bağımsız değişkene izin vermiyor

en: %s: option '--%s' requires an argument
tr: %s: '--%s' seçeneği bağımsız bir değişken gerektiriyor

en: %s: unrecognized option '--%s'
tr: %s: tanınmayan seçenek '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
tr: %s: tanınmayan seçenek '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
tr: %s: geçersiz seçenek -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
tr: %s: seçenek bir bağımsız değişken gerektiriyor -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
tr: %s: '-W %s' seçeneği belirsiz

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
tr: %s: '-W %s' seçeneği bağımsız bir değişkene izin vermiyor

en: %s: option '-W %s' requires an argument
tr: %s: '-W %s' seçeneği bağımsız bir değişken gerektiriyor

en: Success
tr: Başarılı

en: No match
tr: Eşleşme yok

en: Invalid regular expression
tr: Geçersiz düzenli ifade

en: Invalid collation character
tr: Geçersiz katıştırma karakteri

en: Invalid character class name
tr: Geçersiz karakter sınıfı adı

en: Trailing backslash
tr: Satır sonunda ters bölü

en: Invalid back reference
tr: Geçersiz geri referans

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
tr: Eşleşmeyen [, [^, [:, [., ya da [=

en: Unmatched ( or \(
tr: Eşleşmeyen ( ya da \(

en: Unmatched \{
tr: Eşleşmeyen \{

en: Invalid content of \{\}
tr: Geçersiz \{\} içeriği

en: Invalid range end
tr: Geçersiz aralık sonu

en: Memory exhausted
tr: Bellek tükendi

en: Invalid preceding regular expression
tr: Geçersiz önce gelen düzenli ifade

en: Premature end of regular expression
tr: Düzenli ifadenin erken sonu

en: Regular expression too big
tr: Düzenli ifade çok büyük

en: Unmatched ) or \)
tr: Eşleşmeyen ) ya da \)

en: No previous regular expression
tr: Önceki düzenli ifade yok

en: cannot create pipe
tr: veriyolu oluşturulamıyor

en: %s subprocess failed
tr: %s alt süreç başarısız

en: _open_osfhandle failed
tr: _open_osfhandle başarısız

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
tr: fd geri yüklenemiyor %d: dup2 başarısız

en: %s subprocess
tr: %s alt süreç

en: %s subprocess got fatal signal %d
tr: %s alt süreci %d ölümcül sinyalini aldı

en: memory exhausted
tr: bellek tükendi

en: %s: unable to resolve bind address %s; disabling bind.
tr: %s: %s bağ adresi çözümlenemedi; bağ devre dışı bırakılıyor.

en: Connecting to %s|%s|:%d...
tr: %s[%s]:%d bağlanılıyor...

en: Connecting to %s:%d...
tr: %s:%d bağlanılıyor...

en: Connecting to [%s]:%d...
tr: Bağlanılıyor [%s]:%d...

en: setsockopt SO_RCVBUF failed: %s
tr: setsockopt SO_RCVBUF başarısız: %s

en: connected.
tr: bağlantı kuruldu.

en: failed: %s.
tr: olmadı: %s.

en: %s: unable to resolve host address %s
tr: %s: %s makine adresi çözümlenemedi

en: setsockopt SO_REUSEADDR failed: %s
tr: setsockopt SO_REUSEADDR başarısız: %s

en: Too many fds open.  Cannot use select on a fd >= %d
tr: Çok fazla fd açık.  %d'ye eşit ya da daha büyük bir fd üzerinde seçim yapılamaz

en: Converted links in %d files in %s seconds.
tr: Bağlantılar %d dosyada, %s saniyede dönüştürüldü.

en: Converting links in %s...
tr: %s içindeki bağlar dönüştürülüyor...

en: nothing to do.
tr: birşey yapılmadı.

en: Cannot convert links in %s: %s
tr: %s deki bağlar dönüştürülemiyor: %s

en: Unable to delete %s: %s
tr: %s silinemedi: %s

en: Cannot back up %s as %s: %s
tr: %s, %s olarak yedeklenemiyor: %s

en: Unable to get cookie for %s
tr: %s için çerez alınamadı

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
tr: Set-Cookie'de sözdizimi hatası: %2$d. konumda %1$s.

en: Cookie coming from %s attempted to set domain to
tr: %s adresinden gelen çerez alan adını şu yapmaya çalıştı:

en: Cannot open cookies file %s: %s
tr: Çerez dosyası %s açılamadı: %s

en: Error writing to %s: %s
tr: %s üzerine yazmada hata: %s

en: Error closing %s: %s
tr: %s'i kapatmada hata: %s

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
tr: Desteklenmeyen listeleme türü, Unix liste çözümleyici deneniyor.

en: Index of /%s on %s:%d
tr: %2$s:%3$d üstünde /%1$s indeksi

en: time unknown
tr: zaman bilinmiyor

en: File
tr: Dosya

en: Directory
tr: Dizin

en: Link
tr: Bağ

en: Not sure
tr: Kesin değil

en:  (%s bytes)
tr:  (%s bayt)

en: Length: %s
tr: Uzunluk: %s

en: , %s (%s) remaining
tr: , %s (%s) kalan

en: , %s remaining
tr: , %s kalan

en:  (unauthoritative)
tr:  (yetkin değil)

en: Could not initialize SSL. It will be disabled.
tr: SSL ilklendirilemedi. Devre dışı bırakılacak.

en: Logging in as %s ...
tr: %s olarak oturuma giriliyor ...

en: Error in server response, closing control connection.
tr: Sunucu yanıtında hata, kontrol bağlantısı kapatılıyor.

en: Error in server greeting.
tr: Sunucu karşılama iletisinde hata.

en: Write failed, closing control connection.
tr: Yazma başarısız, kontrol bağlantısı kapatılıyor.

en: The server refuses login.
tr: Sunucu oturum açmayı reddetti.

en: Login incorrect.
tr: Oturum açma başarısız.

en: Logged in!
tr: Oturum açıldı!

en: Server did not accept the 'PBSZ 0' command.
tr: Sunucu 'PBSZ 0' komutunu kabul etmedi.

en: Server did not accept the 'PROT %c' command.
tr: Sunucu 'PROT %c' komutunu kabul etmedi.

en: Server error, can't determine system type.
tr: Sunucu hatası, sistem türü saptanamadı.

en: done.
tr: tamam.

en: done.
tr: tamam.

en: Unknown type `%c', closing control connection.
tr: Tür `%c' bilinmiyor, kontrol bağlantısı kapatılıyor.

en: done.
tr: tamam.

en: ==> CWD not needed.
tr: ==> CWD gereksiz.

en: Logically impossible section reached in getftp()
tr: getftp()'de mantıksal olarak imkansız bir bölüme ulaşıldı

en: No such directory %s.
tr: %s diye bir dizin yok.

en: ==> CWD not required.
tr: ==> CWD gerekli değil.

en: File has already been retrieved.
tr: Dosya zaten indirilmiş.

en: Cannot initiate PASV transfer.
tr: PASV aktarımı başlatılamadı.

en: Cannot parse PASV response.
tr: PASV yanıtı çözümlenemedi.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
tr: bağlanılamadı: %s:%d: %s

en: Bind error (%s).
tr: Bağlanma hatası (%s).

en: Invalid PORT.
tr: PORT geçersiz.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
tr: 
    REST başarısız, baştan başlanıyor.

en: File %s exists.
tr: %s dosyası mevcut.

en: No such file %s.
tr: %s diye bir dosya yok.

en: No such file %s.
tr: %s diye bir dosya yok.

en: No such file or directory %s.
tr: %s diye bir dosya veya dizin yok.

en: %s has sprung into existence.
tr: %s birden ortaya çıktı.

en: %s: %s, closing control connection.
tr: %s: %s, kontrol bağlantısı kapatılıyor.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
tr: %s (%s) - Veri bağlantısı: %s;

en: Control connection closed.
tr: Kontrol bağlantısı kapatıldı.

en: Data transfer aborted.
tr: Veri aktarımı kesildi.

en: File %s already there; not retrieving.
tr: %s dosyası zaten orada; indirilmiyor.

en: (try:%2d)
tr: (deneme: %2d)

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s]
tr: %s (%s) - şuraya yazıldı stdout %s[%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s]
tr: %s (%s) - %s kaydedildi [%s]

en: Removing %s.
tr: %s kaldırılıyor.

en: Using %s as listing tmp file.
tr: Geçici dosya listelenirken %s kullanılıyor.

en: Removed %s.
tr: %s kaldırıldı.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
tr: Yineleme derinliği %d aşıldı. En fazla derinlik %d.

en: Remote file no newer than local file %s -- not retrieving.
tr: Uzak dosya %s yerel dosyasından daha yeni değil -- indirilmiyor.

en: Remote file is newer than local file %s -- retrieving.
tr: Uzak dosya %s yerel dosyasından daha yeni -- indiriliyor.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
tr: Uzunlukları aynı değil (bizdeki %s), -- alınıyor.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
tr: Sembolik bağın ismi geçersiz, atlanıyor.

en: Already have correct symlink %s -> %s
tr: Zaten doğru sembolik bağ var: %s -> %s

en: Creating symlink %s -> %s
tr: Sembolik bağ oluşturuluyor: %s -> %s

en: Symlinks not supported, skipping symlink %s.
tr: Sembolik bağlantılar desteklenmiyor, %s sembolik bağlantısı atlanıyor.

en: Skipping directory %s.
tr: %s dizini atlanıyor.

en: %s: unknown/unsupported file type.
tr: %s: bilinmeyen/desteklenmeyen dosya türü.

en: Failed to set permissions for %s.
tr: %s için izinler ayarlanamadı.

en: %s: corrupt time-stamp.
tr: %s: zaman damgası bozuk.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
tr: %d derinliğindeki dizinler alınamayacak (en çok %d)

en: Not descending to %s as it is excluded/not-included.
tr: %s dışlandığı/dahil edilmediği için alçalmıyor.

en: Rejecting %s.
tr: %s iptal ediliyor.

en: Error matching %s against %s: %s
tr: %s - %s eşleştirmesinde hata: %s

en: No matches on pattern %s.
tr: Arama kriterine uygun sonuç bulunamadı %s.

en: Wrote HTML-ized index to %s [%s].
tr: HTML'leştirilen dizin %s [%s] içine yazıldı.

en: Wrote HTML-ized index to %s.
tr: HTML'leştirilen dizin %s içine yazıldı.

en: ERROR: Cannot open directory %s.
tr: HATA: %s dizini açılamıyor.

en: ERROR: Failed to open cert %s: (%d).
tr: HATA: %s sertifikası açılamıyor: (%d).

en: Loaded CA certificate '%s'
tr: CA sertifikası '%s' yüklendi

en: ERROR: Failed to load CRL file '%s': (%d)
tr: HATA: CRL dosyası '%s' yüklenemedi: (%d)

en: Loaded CRL file '%s'
tr: CRL dosyası '%s' yüklendi

en: ERROR: GnuTLS requires the key and the cert to be of the same type.
tr: HATA: GnuTLS, anahtar ve sertifikanın aynı türde olmasını gerektirir.

en: Please report this issue to bug-wget@gnu.org
tr: Lütfen bu sorunu bug-wget@gnu.org adresine bildirin.

en: GnuTLS: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
tr: GnuTLS: uygulanmamış 'secure-protocol' seçeneği değeri %d

en: ERROR
tr: HATA

en: WARNING
tr: DİKKAT

en: %s: No certificate presented by %s.
tr: %s: %s tarafından sunulun böyle bir sertifika yok.

en: %s: The certificate of %s is not trusted.
tr: %s: %s sertifikası güvenilir değil.

en: %s: The certificate of %s hasn't got a known issuer.
tr: %s: %s sertifikası bilinen bir yayımcıya ait değil.

en: %s: The certificate of %s has been revoked.
tr: %s: %s sertifikası iptal edilmiş.

en: %s: The certificate signer of %s was not a CA.
tr: %s: %s sertifikası imzalayanı bir CA değil.

en: %s: The certificate of %s was signed using an insecure algorithm.
tr: %s: %s sertifikası güvensiz bir algoritma kullanılarak imzalanmış.

en: %s: The certificate of %s is not yet activated.
tr: %s: %s sertifikası henüz etkin değil.

en: %s: The certificate of %s has expired.
tr: %s: %s sertifikasının geçerlilik süresi dolmuş.

en: Error initializing X509 certificate: %s
tr: X509 sertifikası başlatmada hata: %s

en: No certificate found
tr: Hiçbir sertifika bulunamadı

en: Error parsing certificate: %s
tr: Sertifika çözümlenmesinde hata: %s

en: The certificate has not yet been activated
tr: Sertifika henüz etkinleştirilmedi

en: The certificate has expired
tr: Sertifikanın kullanım süresi dolmuş

en: The certificate's owner does not match hostname %s
tr: Sertifika sahibi host adı ile uyuşmuyor %s

en: The public key does not match pinned public key!
tr: Açık anahtar sabitlenen açık anahtarla eşleşmiyor!

en: Certificate must be X.509
tr: Sertifika X.509 olmalıdır

en: Error in handling the address list.
tr: Adres listesi düzenlemesinde hata.

en: Unknown host
tr: Bilinmeyen makine

en: Resolving %s...
tr: %s çözümleniyor...

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
tr: olmadı: Makinenin bir IPv4/IPv6 adresi yok.

en: failed: timed out.
tr: olmadı: zamanaşımı.

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
tr: %s: İçi boş %s bağı çözümlenemez.

en: %s: Invalid URL %s: %s
tr: %s: URL `%s' geçersiz: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
tr: HTTP isteğini yazma başarısız: %s.

en: No headers, assuming HTTP/0.9
tr: Başlıklar eksik, HTTP/0.9 olduğu varsayılıyor

en: File %s already there; not retrieving.
tr: %s dosyası mevcut; tekrar indirilmiyor.

en: gmtime failed. This is probably a bug.
tr: gmtime başarısız. Bu muhtemelen bir hata(bug).

en: Cannot convert timestamp to http format. Falling back to time 0 as last modification time.
tr: zaman damgası http biçimine dönüştürülemedi. Son değişiklik zamanı olarak 0 a geri dönülüyor.

en: BODY data file %s missing: %s
tr: BODY veri dosyası %s kayıp: %s

en: Reusing existing connection to [%s]:%d.
tr: [%s] için mevcut bağlantı yeniden kullanılıyor:%d.

en: Reusing existing connection to %s:%d.
tr: Bağlantı tekrar kullanılıyor: %s:%d.

en: Failed reading proxy response: %s
tr: Vekilin yanıtı okunamadı: %s

en: %s ERROR %d: %s.
tr: %s HATA %d: %s.

en: Malformed status line
tr: Durum satırı bozuk

en: Proxy tunneling failed: %s
tr: Vekil tünellenemedi: %s

en: Unknown authentication scheme.
tr: Kimlik tanımlama şeması bilinmiyor.

en: Authentication selected: %s
tr: Kimlik doğrulama seçildi: %s

en: Saving to: %s
tr: Kayıt yeri: %s

en: When downloading signature:
    %s: %s.
tr: İmza indirilirken:
    %s: %s.

en: Unable to read signature content from temporary file. Skipping.
tr: İmza içeriği geçici dosyadan okunamadı. Atlanıyor.

en: Could not create temporary file. Skipping signature download.
tr: Geçici dosya oluşturulamadı. İmza indirme işlemi atlanıyor.

en: Invalid pri value. Assuming %d.
tr: Geçersiz pri değeri. %d varsayılıyor.

en: Could not find acceptable digest for Metalink resources.
    Ignoring them.
tr: Üst bağlantı kaynakları için kabul edilebilir özet bulunamadı.
    Bunlar gözardı ediliyor.

en: Disabling SSL due to encountered errors.
tr: Ne olduğu belirsiz hatalardan dolayı SSL iptal ediliyor.

en: %s request sent, awaiting response...
tr: %s isteği gönderildi, yanıt bekleniyor...

en: No data received.
tr: Hiçbir veri alınmadı.

en: Read error (%s) in headers.
tr: Başlıklar okunurken hata (%s).

en: (no description)
tr: (açıklama yok)

en: Location: %s%s
tr: Yer: %s%s

en: unspecified
tr: belirtilmeyen

en:  [following]
tr:  [izleyen]

en: File %s not modified on server. Omitting download.
tr: Dosya %s sunucuda değişmedi. İndirme atlanıyor.

en: Server ignored If-Modified-Since header for file %s.
    You might want to add --no-if-modified-since option.
tr: Sunucu If-Modified-Since başlığını %s dosyası için yoksaydı.
    --no-if-modified-since seçeneğini eklemek isteyebilirsiniz.

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
tr: 
        Dosya zaten alınmıştı; birşey yapılmadı.

en: Length:
tr: Uzunluk:

en: ignored
tr: yoksayıldı

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
tr: Uyarı: HTTP ile genel arama karakterleri kullanılamaz.

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
tr: Örümcek kipi etkin. Uzak dosyanın mevcut olup olmadığını denetleyin.

en: Cannot write to %s (%s).
tr: %s (%s) konumuna yazılamıyor.

en: Required attribute missing from Header received.
tr: Alınan Başlıktan gerekli nitelik eksik.

en: Username/Password Authentication Failed.
tr: Kullanıcı Adı/Parola Kimlik Doğrulaması Başarısız.

en: Cannot write to WARC file.
tr: WARC dosyasına yazılamıyor.

en: Cannot write to temporary WARC file.
tr: Geçici WARC dosyasına yazılamıyor.

en: Unable to establish SSL connection.
tr: SSL bağlantısı kurulamıyor.

en: Cannot unlink %s (%s).
tr: %s (%s) bağlantısı kesilemiyor.

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
tr: HATA: Yönlendirmede (%d) yer belirtilmemiş.

en: Could not find Metalink data in HTTP response. Downloading file using HTTP GET.
tr: Metalink verisi HTTP yanıtında bulunamadı. Dosya HTTP GET ile indiriliyor.

en: Metalink headers found. Switching to Metalink mode.
tr: Metalink başlıkları bulundu. Metalink moduna geçiliyor.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
tr: Uzak dosya bulunamıyor -- kırık adres!!!

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
tr: Last-modified başlığı kayıp -- zaman damgası kapatıldı.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
tr: Last-modified başlığı geçersiz -- zaman damgası yoksayıldı.

en: Server file no newer than local file %s -- not retrieving.
tr: Sunucudaki dosya yerel dosya %s ile aynı -- tekrar indirilmiyor.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
tr: Uzunlukları aynı değil (bizdeki %s), -- alınıyor.

en: Remote file is newer, retrieving.
tr: Uzak dosya daha yeni, alınıyor.

en: Remote file exists and could contain links to other resources -- retrieving.
tr: Uzak dosya mevcut ve diğer kaynaklara bağlantılar içeriyor olabilir - getiriliyor.

en: Remote file exists but does not contain any link -- not retrieving.
tr: Uzak dosya buluntu fakat herhangi bir bağlantı içermiyor -- alınamıyor.

en: Remote file exists and could contain further links,
    but recursion is disabled -- not retrieving.
tr: Uzak dosya bulundu ve ek bağlantılar içerebilir, 
    fakat önyineleme devredışı -- alınamıyor.

en: Remote file exists.
tr: Uzak dosya mevcut.

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s/%s]
tr: %s (%s) - stdout %s[%s/%s] içine yazıldı

en: %s (%s) - %s saved [%s/%s]
tr: %s (%s) - %s kaydedildi [%s/%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
tr: %s (%s) - %s baytta bağlantı kesildi.

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
tr: %s (%s) - %s. baytta okuma hatası (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
tr: %s (%s) - %s/%s baytta okuma hatası (%s).

en: Unsupported quality of protection '%s'.
tr: Desteklenmeyen koruma kalitesi '%s'.

en: Unsupported algorithm '%s'.
tr: Desteklenmeyen algoritma '%s'.

en: %s: Cannot read %s (%s).
tr: %s: %s okunamadı (%s).

en: %s: Error in %s at line %d.
tr: %s: %s dosyasının %d. satırında hata.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
tr: %s: %s dosyasının %d. satırında sözdizimi hatası.

en: %s: Unknown command %s in %s at line %d.
tr: %s: Bilinmeyen komut %s. %s içinde, satır %d.

en: Parsing system wgetrc file (env SYSTEM_WGETRC) failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
tr: wgetrc dosyasını (env SYSTEM_WGETRC) ayıklama başarısız. Lütfen
    '%s' dosyasını denetleyin,
    veya --config ile farklı bir dosya belirtin.

en: Parsing system wgetrc file failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
tr: wgetrc dosyasını ayıklama başarısız. Lütfen
    '%s' dosyasını denetleyin,
    veya --config ile farklı bir dosya belirtin.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to %s.
tr: %s: Uyarı: Sistem ve kullanıcı wgetrc'si %s konumunu işaret ediyor.

en: %s: Invalid --execute command %s
tr: %s: Geçersiz --execute komutu %s

en: %s: %s: Invalid boolean %s; use `on' or `off'.
tr: %s: %s: %s geçersiz değer; `on' veya `off değeri kullanın.

en: %s: %s: Invalid %s; use `on', `off' or `quiet'.
tr: %s: %s: Geçersiz %s; `on', `off' ya da `quiet' kullanın.

en: %s: %s: Invalid number %s.
tr: %s: %s: Geçersiz sayı %s.

en: %s: %s must only be used once
tr: %s: %s sadece bir defa kullanılmalı

en: %s: %s: Invalid byte value %s
tr: %s: %s: Geçersiz bayt değeri %s

en: %s: %s: Invalid time period %s
tr: %s: %s: %s geçersiz bir zaman aralığı

en: use-askpass requires a string or either environment variable WGET_ASKPASS or SSH_ASKPASS to be set.
tr: use-askpass bir karakter dizisi ya da WGET_ASKPASS veya SSH_ASKPASS ortam değişkenlerinden birinin ayarlanmasını gerektirir.

en: %s: %s: Invalid value %s.
tr: %s: %s: Geçersiz değer %s.

en: %s: %s: Invalid header %s.
tr: %s: %s: Geçersiz başlık bilgisi %s.

en: %s: %s: Invalid WARC header %s.
tr: %s: %s: Geçersiz WARC başlığı %s.

en: %s: %s: Invalid progress type %s.
tr: %s: %s: Geçersiz süreç türü %s.

en: %s: %s: Invalid restriction %s,
        use [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].
tr: %s: %s: Geçersiz kısıtlama %s,
        [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii] kullan.

en: Encoding %s isn't valid
tr: %s kodlaması geçerli değil

en: Conversion from %s to %s isn't supported
tr: %s 'ten %s 'e dönüştürme desteklenmiyor

en: Incomplete or invalid multibyte sequence encountered
tr: Tamamlanmamış veya geçersiz çoklu bayt dizisi ile karşılaşıldı

en: Unhandled errno %d
tr: Bilinmeyen hata kodu %d

en: locale_to_utf8: locale is unset
tr: locale_to_utf8: yerel ayarlı değil

en: idn_encode failed (%d): %s
tr: idn_encode başarısız (%d): %s

en: Failed to convert to lower: %d: %s
tr: Küçük harfe dönüştürme başarısız:%d: %s

en: 
    Redirecting output to %s.
tr: 
    Çıktı şuraya yönlendiriliyor: %s.

en: %s: %s; disabling logging.
tr: %s: %s; giriş iptalediliyor.

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
tr: Kullanımı: %s [SEÇENEK]... [URL]...

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
tr: Uzun seçeneklerdeki zorunlu argümanlar kısa seçeneklerde de zorunludur.

en: Startup:
tr: Başlangıç:

en:   -V,  --version                   display the version of Wget and exit
tr:   -V,  --version                   Wget sürümünü gösterir ve çıkar

en:   -h,  --help                      print this help
tr:   -h,  --help                 bu yardım metnini göster

en:   -b,  --background                go to background after startup
tr:   -b,  --background           arkaplanda başlatılır

en:   -e,  --execute=COMMAND           execute a `.wgetrc'-style command
tr:   -e,  --execute=COMMAND           `.wgetrc'-tarzı bir komut çalıştır

en: Logging and input file:
tr: Günlük kaydı ve girdi dosyası:

en:   -o,  --output-file=FILE          log messages to FILE
tr:   -o,  --output-file=DOSYA          günlük kayıtlarını DOSYA'ya yaz

en:   -a,  --append-output=FILE        append messages to FILE
tr:   -a,  --append-output=DOSYA        iletileri DOSYAya ekle

en:   -d,  --debug                     print lots of debugging information
tr:   -d,  --debug                     çokça hata ayıklama bilgisi göster

en:        --wdebug                    print Watt-32 debug output
tr:        --wdebug              Watt-32 hata ayıklama çıktısını yazdır

en:   -q,  --quiet                     quiet (no output)
tr:   -q,  --quiet                sessiz (çıktı yok)

en:   -v,  --verbose                   be verbose (this is the default)
tr:   -v,  --verbose              ayrıntılı bilgi ver (bu parametre öntanımlıdır)

en:   -nv, --no-verbose                turn off verboseness, without being quiet
tr:   -nv, --no-verbose           ayrıntılı bilgi vermeyi kapat, sessiz olmadan

en:        --report-speed=TYPE         output bandwidth as TYPE.  TYPE can be bits
tr:        --report-speed=TÜR   bant genişliğini TÜR olarak çık. TÜR bit olabilir

en:   -i,  --input-file=FILE           download URLs found in local or external FILE
tr:   -i,  --input-file=DOSYA     yerelde ya da dışarıda bulunan DOSYA içerisindeki adresleri indir

en:        --input-metalink=FILE       download files covered in local Metalink FILE
tr:        --metalink-file=DOSYA       yerel Metalink DOSYAsında belirtilen dosyaları indir

en:   -F,  --force-html                treat input file as HTML
tr:   -F,  --force-html           girdi dosyasının HTML olduğu varsay

en:   -B,  --base=URL                  resolves HTML input-file links (-i -F)
                                         relative to URL
tr:   -B,  --base=URL            HTML girdi-dosya bağlantılarını dönüştür (-i -F)
                                 URL'ye bağlı olarak

en:        --config=FILE               specify config file to use
tr:        --config=DOSYA               kullanılacak yapılandırma dosyasını belirt

en:        --no-config                 do not read any config file
tr:        --no-config                 herhangi bir yapılandırma dosyası okuma

en:        --rejected-log=FILE         log reasons for URL rejection to FILE
tr:        --rejected-log=DOSYA         reddedilen URLlerin sebeplerini DOSYAya yaz

en: Download:
tr: İndirme:

en:   -t,  --tries=NUMBER              set number of retries to NUMBER (0 unlimits)
tr:   -t,  --tries=SAYI              yeniden deneme sayısını SAYI olarak ayarla (0 sınırsız)

en:        --retry-connrefused         retry even if connection is refused
tr:        --retry-connrefused         bağlantı reddedilse bile yeniden dene

en:   -O,  --output-document=FILE      write documents to FILE
tr:   -O,  --output-document=DOSYA      belgeleri DOSYAya yaz

en:   -nc, --no-clobber                skip downloads that would download to
                                         existing files (overwriting them)
tr:   -nc, --no-clobber                varolan dostaların üzerine yazacak
                                         indirmeleri atla (dosyaları ezecek)

en:   -c,  --continue                  resume getting a partially-downloaded file
tr:   -c,  --continue             parçalı-indirilen dosyayı indirmeye devam et

en:        --start-pos=OFFSET          start downloading from zero-based position OFFSET
tr:        --start-pos=UZAKLIK          indirmeyi sıfır-tabanlı pozisyon UZAKLIK'ından başlat

en:        --progress=TYPE             select progress gauge type
tr:        --progress=TÜR         süreç ölçekleme TÜRünü seç

en:        --show-progress             display the progress bar in any verbosity mode
tr:        --show-progress             işlem çubuğunu herhangi ayrıntı seviyesi modunda göster

en:   -N,  --timestamping              don't re-retrieve files unless newer than
                                         local
tr:   -N,  --timestamping              yerelden daha yeni olmayan dosyaları yeniden
                                         indirme

en:        --no-if-modified-since      don't use conditional if-modified-since get
                                         requests in timestamping mode
tr:        --no-if-modified-since      timestamping modundaki get isteklerinde durumsal
                                         if-modified-since parametresini kullanma

en:        --no-use-server-timestamps  don't set the local file's timestamp by
                                         the one on the server
tr:   --no-use-server-timestamps     yerel dosyanın zaman damgasını sunucu
                                     üzerindekine ayarlama

en:   -S,  --server-response           print server response
tr:   -S,  --server-response      sunucunun yanıtını göster

en:        --spider                    don't download anything
tr:        --spider               hiçbir şey indirme

en:   -T,  --timeout=SECONDS           set all timeout values to SECONDS
tr:   -T,  --timeout=SANİYE           bütün zaman aşımı değerlerini SANİYE olarak ayarla

en:        --dns-servers=ADDRESSES     list of DNS servers to query (comma separated)
tr:        --dns-servers=ADRESLER     sorgulanacak DNS sucunuları listesi (virgülle ayrılmış)

en:        --bind-dns-address=ADDRESS  bind DNS resolver to ADDRESS (hostname or IP) on local host
tr:        --bind-dns-address=ADRES  yerel makinede DNS çözücüyü ADRES (makine adı ya da IP) e bağla

en:        --dns-timeout=SECS          set the DNS lookup timeout to SECS
tr:        --dns-timeout=SANİYE          DNS sorgulama zaman aşımı süzesini SANİYE olarak ayarla

en:        --connect-timeout=SECS      set the connect timeout to SECS
tr:        --connect-timeout=SANIYE      bağlantı zaman aşımı süresini SANIYE olarak ayarla

en:        --read-timeout=SECS         set the read timeout to SECS
tr:        --read-timeout=SANİYE         okuma zaman aşımı süresini SANİYE olarak ayarla

en:   -w,  --wait=SECONDS              wait SECONDS between retrievals
tr:   -w,  --wait=SANİYE              bilgi çekmeler arasında SANİYE kadar bekle

en:        --waitretry=SECONDS         wait 1..SECONDS between retries of a retrieval
tr:        --waitretry=SANİYE         bilgi çekme yeniden denemeleri arasında 1 ..SANİYE bekle

en:        --random-wait               wait from 0.5*WAIT...1.5*WAIT secs between retrievals
tr:        --random-wait                bilgi çekmeler arasında 0.5*WAIT...1.5*WAIT sn bekle

en:        --no-proxy                  explicitly turn off proxy
tr:        --no-proxy             vekil sunucuyu kapat

en:   -Q,  --quota=NUMBER              set retrieval quota to NUMBER
tr:   -Q,  --quota=SAYI           alım kotasını SAYIya ayarla

en:        --bind-address=ADDRESS      bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host
tr:        --bind-address=ADRES   yerel makinede ADRES (makine ismi ya da IP) e bağlan

en:        --limit-rate=RATE           limit download rate to RATE
tr:        --limit-rate=ORAN         indirme oranını ORAN olarak sınırla

en:        --no-dns-cache              disable caching DNS lookups
tr:        --no-dns-cache         DNS ön belleklemesini kapat

en:        --restrict-file-names=OS    restrict chars in file names to ones OS allows
tr:        --restrict-file-names=İS    dosya isimlerini İşletim Sistemi'nin izin verdiği karakterlerle sınırla

en:        --ignore-case               ignore case when matching files/directories
tr:        --ignore-case             dosya/dizin eşleştirmesinde büyük/küçük harf ayrımını gözardı et

en:   -4,  --inet4-only                connect only to IPv4 addresses
tr:   -4,  --inet4-only           sadece IPv4 adreslere bağlan

en:   -6,  --inet6-only                connect only to IPv6 addresses
tr:   -6,  --inet6-only           sadece IPv6 adreslere bağlan

en:        --prefer-family=FAMILY      connect first to addresses of specified family,
                                         one of IPv6, IPv4, or none
tr:        --prefer-family=AİLE      önce belirtilen ailedeki adreslere bağlan,
                                         Pv6, IPv4, ya da none arasından biri

en:        --user=USER                 set both ftp and http user to USER
tr:        --user=KULLANICI                 hem ftp hem de http kullanıcısını KULLANICI olarak ayarla

en:        --password=PASS             set both ftp and http password to PASS
tr:        --password=PAROLA             hem ftp hem de http kullanıcı parolasını PAROLA olarak ayarla

en:        --ask-password              prompt for passwords
tr:        --ask-password              parola sor

en:        --use-askpass=COMMAND       specify credential handler for requesting 
                                         username and password.  If no COMMAND is 
                                         specified the WGET_ASKPASS or the SSH_ASKPASS 
                                         environment variable is used.
tr:        --use-askpass=KOMUT       kullanıcı adı ve parolası istemek için kullanıcı 
                                         bilgileri işleyicisini belirtin. Eğer herhangi bir KOMUT 
                                         belirtilmezse WGET_ASKPASS ya da SSH_ASKPASS 
                                         ortam değişkenleri kullanılacaktır.

en:        --no-iri                    turn off IRI support
tr:        --no-iri                    IRI desteğini kapat

en:        --local-encoding=ENC        use ENC as the local encoding for IRIs
tr:        --local-encoding=ENC        IRI'ler için yerel kodlama olarak ENC kullan

en:        --remote-encoding=ENC       use ENC as the default remote encoding
tr:        --remote-encoding=ENC       varsayılan uzak kodlama olarak ENC kullan

en:        --unlink                    remove file before clobber
tr:        --unlink                    dosyayı bozmadan önce kaldır

en:        --keep-badhash              keep files with checksum mismatch (append .badhash)
tr:        --keep-badhash              checksum değerleri eşleşmeyen dosyaları koru (.badhash ekle)

en:        --metalink-index=NUMBER     Metalink application/metalink4+xml metaurl ordinal NUMBER
tr:        --metalink-index=SAYI       Üst bağlantı uygulaması/metalink4+xml üst url sıra SAYISI

en:        --metalink-over-http        use Metalink metadata from HTTP response headers
tr:        --metalink-over-http        HTTP yanıtı başlıklarından gelen Üst bağlantı (Metalink) üst verilerini kullan

en:        --preferred-location        preferred location for Metalink resources
tr:        --preferred-location        Üst bağlantı (Metalink) kaynakları için tercih edilen konum

en:        --no-xattr                  turn off storage of metadata in extended file attributes
tr:        --no-xattr                  genişletilmiş dosya özelliklerinde üstveri depolamasını kapat

en: Directories:
tr: Dizinler:

en:   -nd, --no-directories            don't create directories
tr:   -nd, --no-directories    dizin oluşturma

en:   -x,  --force-directories         force creation of directories
tr:   -x,  --force-directories         dizin oluşturulmasını zorla

en:   -nH, --no-host-directories       don't create host directories
tr:   -nH, --no-host-directories       istemci dizinleri oluşturma

en:        --protocol-directories      use protocol name in directories
tr:        --protocol-directories      dizinlerde protokol ismi kullan

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/..
tr:   -P,  --directory-prefix=ÖNEK   dosyaları ÖNEKe kaydet/..

en:        --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components
tr:        --cut-dirs=SAYI           SAYI kadar uzak dizin bileşenini yoksay

en: HTTP options:
tr: HTTP seçenekleri:

en:        --http-user=USER            set http user to USER
tr:        --http-user=KULLANICI            http kullanıcısını KULLANICI olarak ayarla

en:        --http-password=PASS        set http password to PASS
tr:        --http-password=PAROLA        http kullanıcı parolasını PAROLA olarak ayarla

en:        --no-cache                  disallow server-cached data
tr:        --no-cache                  sunucu veri önbelleklemesine izin verme

en:        --default-page=NAME         change the default page name (normally
                                         this is 'index.html'.)
tr:        --default-page=İSİM         varsayılan ana sayfayı değiştir(normalde
                                         bu sayfa 'index.html'dir.)

en:   -E,  --adjust-extension          save HTML/CSS documents with proper extensions
tr:   -E,  --adjust-extension          HTML/CSS belgelerini uygun uzantılarla kaydet

en:        --ignore-length             ignore 'Content-Length' header field
tr:        --ignore-length             'Content-Length' başlık alanını yoksay

en:        --header=STRING             insert STRING among the headers
tr:        --header=KARAKTERDİZİSİ             başlıklar boyunca KARAKTERDİZİSİ ekle

en:        --max-redirect              maximum redirections allowed per page
tr:        --max-redirect          sayfa başına izin verilen en fazla yönlendirme sayısı

en:        --proxy-user=USER           set USER as proxy username
tr:        --proxy-user=İSİM      vekil sunucu kullanıcı ismini İSMİ olarak ayarla

en:        --proxy-password=PASS       set PASS as proxy password
tr:        --proxy-password=PAROLA        vekil sunucu kullanıcı parolasını PAROLA olarak ayarla

en:        --referer=URL               include 'Referer: URL' header in HTTP request
tr:        --referer=URL               HTTP isteğine 'Referer: URL' başlığını da ekle

en:        --save-headers              save the HTTP headers to file
tr:        --save-headers              HTTP başlıklarını dosyaya kaydet

en:   -U,  --user-agent=AGENT          identify as AGENT instead of Wget/VERSION
tr:   -U,  --user-agent=AJAN      Wget/SÜRÜM yerine AJAN olarak tanımla

en:        --no-http-keep-alive        disable HTTP keep-alive (persistent connections)
tr:        --no-http-keep-alive   HTTP keep-alive (sürekli bağlantı) özelliğini kapat

en:        --no-cookies                don't use cookies
tr:        --no-cookies           çerezler kullanma.

en:        --load-cookies=FILE         load cookies from FILE before session
tr:        --load-cookies=DOSYA         çerezleri oturumdan önce DOSYAdan yükle

en:        --save-cookies=FILE         save cookies to FILE after session
tr:        --save-cookies=DOSYA         oturum sonrası çerezleri DOSYAya kaydet

en:        --keep-session-cookies      load and save session (non-permanent) cookies
tr:        --keep-session-cookies      oturum (kalıcı-olmayan) çerezlerini yükle ve kaydet

en:        --post-data=STRING          use the POST method; send STRING as the data
tr:        --post-data=KARAKTERDİZİSİ          POST metodunu kullan; veri olarak KARAKTERDİZİSİni gönder

en:        --post-file=FILE            use the POST method; send contents of FILE
tr:        --post-file=DOSYA            POST metodunu kullan; veri olarak DOSYA içeriğini gönder

en:        --method=HTTPMethod         use method "HTTPMethod" in the request
tr:        --method=HTTPMetod         istekteki "HTTPMetod" metodunu kullan

en:        --body-data=STRING          send STRING as data. --method MUST be set
tr:        --body-data=KARAKTERDIZISI          veri olarak KARAKTERDİZİSİni gönder. --method ayalanmış OLMALIDIR

en:        --body-file=FILE            send contents of FILE. --method MUST be set
tr:        --body-file=DOSYA        DOSYAnın içeriklerini gönder. --method AYARLANMALIDIR

en:        --content-disposition       honor the Content-Disposition header when
                                         choosing local file names (EXPERIMENTAL)
tr:        --content-disposition   Content-Disposition başlığını yerel
                                   dosya adları seçerken kabul et (DENEYSEL)

en:        --content-on-error          output the received content on server errors
tr:        --content-on-error      sunucu hatalarında alınan içeriği göster

en:        --auth-no-challenge         send Basic HTTP authentication information
                                         without first waiting for the server's
                                         challenge
tr:        --auth-no-challenge         Temel HTTP yetkilendirme bilgisini önce
                                         sunucu meydan okumasını beklemeden
                                         gönder

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
tr: HTTPS (SSL/TLS) seçenekleri:

en:        --https-only                only follow secure HTTPS links
tr:        --https-only             sadece güvenli HTTPS bağlantılarını izle

en:        --no-check-certificate      don't validate the server's certificate
tr:        --no-check-certificate      sunucu sertifikasını doğrulama

en:        --certificate=FILE          client certificate file
tr:        --certificate=DOSYA          istemci sertifika dosyası

en:        --certificate-type=TYPE     client certificate type, PEM or DER
tr:        --certificate-type=TÜR     istemci sertifika türü, PEM ya da DER

en:        --private-key=FILE          private key file
tr:        --private-key=DOSYA          gizli anahtar dosyası

en:        --private-key-type=TYPE     private key type, PEM or DER
tr:        --private-key-type=TÜR     gizli anahtar türü, PEM ya da DER

en:        --ca-certificate=FILE       file with the bundle of CAs
tr:        --ca-certificate=DOSYA       CA paketini içeren dosya

en:        --ca-directory=DIR          directory where hash list of CAs is stored
tr:        --ca-directory=DİZİN          CA'ların hash listelerinin depolandığı dizin

en:        --crl-file=FILE             file with bundle of CRLs
tr:        --crl-file=DOSYA             CRL paketlerini içeren dosya

en:        --pinnedpubkey=FILE/HASHES  Public key (PEM/DER) file, or any number
                                       of base64 encoded sha256 hashes preceded by
                                       'sha256//' and separated by ';', to verify
                                       peer against
tr:        --pinnedpubkey=DOSYA/KARMALAR  Eşi doğrulamak için genel anahtar (PEM/DER)
                                          dosyası ya da önüne 'sha256//' konmuş ve ';'
                                          ile birbirinden ayrılmış herhangi bir sayıda,
                                          base64 ile şifrelenmiş sha256 karması

en:        --random-file=FILE          file with random data for seeding the SSL PRNG
tr:        --random-file=DOSYA          SSL PRNG'i beslemek için rastgele veri içeren dosya

en:        --egd-file=FILE             file naming the EGD socket with random data
tr:        --egd-file=FILE             EGD soketini isimlendirmek için rastgele veri içeren dosya

en: HSTS options:
tr: HSTS seçenekleri:

en:        --no-hsts                   disable HSTS
tr:        --no-hsts                   HSTS'i kapat

en:        --hsts-file                 path of HSTS database (will override default)
tr:        --hsts-file                 HSTS veritabanı yolu (varsayılanı ezer)

en: FTP options:
tr: FTP seçenekleri:

en:        --ftp-stmlf                 use Stream_LF format for all binary FTP files
tr:        --ftp-stmlf                 bütün ikili FTP dosyaları için Stream_LF biçimini kullan

en:        --ftp-user=USER             set ftp user to USER
tr:        --ftp-user=KULLANICI             ftp kullanıcısını KULLANICI olarak ayarla

en:        --ftp-password=PASS         set ftp password to PASS
tr:        --ftp-password=PAROLA         ftp kullanıcı parolasını PAROLA olarak ayarla

en:        --no-remove-listing         don't remove '.listing' files
tr:        --no-remove-listing         '.listing' dosyalarını silme

en:        --no-glob                   turn off FTP file name globbing
tr:        --no-glob              FTP dosya ismi arama kalıplarını kapat

en:        --no-passive-ftp            disable the "passive" transfer mode
tr:        --no-passive-ftp            "passive" aktarma modunu kapat

en:        --preserve-permissions      preserve remote file permissions
tr:        --preserve-permissions      uzak dosya izinlerini koru

en:        --retr-symlinks             when recursing, get linked-to files (not dir)
tr:        --retr-symlinks             yineleme sırasında, bağlantılanan dosyaları getir (dizinler değil)

en: FTPS options:
tr: FTP seçenekleri:

en:        --ftps-implicit                 use implicit FTPS (default port is 990)
tr:        --ftps-implicit                 dahili FTPS'i kullan (varsayılan port 990)

en:        --ftps-resume-ssl               resume the SSL/TLS session started in the control connection when
                                             opening a data connection
tr:        --ftps-resume-ssl               bir veri bağlantısı açılışı sırasında kontrol bağlantısında başlatılan
                                             SSL/TLS oturumunu devam ettir

en:        --ftps-clear-data-connection    cipher the control channel only; all the data will be in plaintext
tr:        --ftps-clear-data-connection    sadece kontrol kanalını şifrele; bütün veri düz metin olacak

en:        --ftps-fallback-to-ftp          fall back to FTP if FTPS is not supported in the target server
tr:        --ftps-fallback-to-ftp          hedef sunucuda FTPS desteklenmiyorsa FTP kullan

en: WARC options:
tr: WARC seçenekleri:

en:        --warc-file=FILENAME        save request/response data to a .warc.gz file
tr:        --warc-file=DOSYAADI        istek/yanıt verisini bir .warc.gz dosyasına kaydet

en:        --warc-header=STRING        insert STRING into the warcinfo record
tr:        --warc-header=DİZGE         DİZGEyi warcinfo kaydına ekle

en:        --warc-max-size=NUMBER      set maximum size of WARC files to NUMBER
tr:        --warc-max-size=SAYI        WARC dosyaların azami boyutunu SAYI olarak ayarla

en:        --warc-cdx                  write CDX index files
tr:        --warc-cdx                CDX dizin dosyalarını yaz

en:        --warc-dedup=FILENAME       do not store records listed in this CDX file
tr:        --warc-dedup=DOSYAISMI       bu CDX dosyasında listeli kayıtları kaydetme

en:        --no-warc-compression       do not compress WARC files with GZIP
tr:        --no-warc-compression       WARC dosyalarını GZIP ile sıkıştırma

en:        --no-warc-digests           do not calculate SHA1 digests
tr:        --no-warc-digests           SHA1 özetlerini hesaplama

en:        --no-warc-keep-log          do not store the log file in a WARC record
tr:        --no-warc-keep-log          günlük dosyasını bir WARC kaydında depolama

en:        --warc-tempdir=DIRECTORY    location for temporary files created by the
                                         WARC writer
tr:        --warc-tempdir=DİZİN    lWARC yazıcı tarafından oluşturulan geçici dosyalar
                                         için konum

en: Recursive download:
tr: Yinelemeli indirme:

en:   -r,  --recursive                 specify recursive download
tr:   -r,  --recursive                 yinelemeli indirmeyi etkinleştir

en:   -l,  --level=NUMBER              maximum recursion depth (inf or 0 for infinite)
tr:   -l,  --level=SAYI              en fazla yineleme derinliği (sonsuz için inf ya da 0)

en:        --delete-after              delete files locally after downloading them
tr:        --delete-after              indirdikten sonra dosyaları yerel olarak sil

en:   -k,  --convert-links             make links in downloaded HTML or CSS point to
                                         local files
tr:   -k,  --convert-links             indirilen HTML ya da CSS dosyalarındaki bağlantıları yerel
                                         dosyaları gösterecek şekilde değiştir

en:        --convert-file-only         convert the file part of the URLs only (usually known as the basename)
tr:        --convert-file-only         URLlerde sadece dosya kısımlarını dönüştür (genellikle basename olarak bilinir)

en:        --backups=N                 before writing file X, rotate up to N backup files
tr:        --backups=N                 X dosyasını yazmadan önce, N kadar yedek dosyası çevir

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X_orig
tr:   -K,  --backup-converted          X dosyasını dönüştürmeden önce, X_orig olarak yedekle

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X.orig
tr:   -K,  --backup-converted          X dosyasını dönüştürmeden önce, X.orig olarak yedekle

en:   -m,  --mirror                    shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing
tr:   -m,  --mirror                    -N -r -l inf--no-remove-listing için kısayol

en:   -p,  --page-requisites           get all images, etc. needed to display HTML page
tr:   -p,  --page-requisites           HTML sayfada gösterilmesi gerekenleri, bütün resimler vs. indir

en:        --strict-comments           turn on strict (SGML) handling of HTML comments
tr:        --strict-comments           HTTP yorumlarının sıkı şekilde ele alınmasını (SGML) aç

en: Recursive accept/reject:
tr: Yinelemeli kabul/red seçenekleri:

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions
tr:   -A,  --accept=LISTE               kabul edilen uzantıların virgülle-ayrılmış listesi

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions
tr:   -R,  --reject=LISTE               reddedilen uzantıların virgülle-ayrılmış listesi

en:        --accept-regex=REGEX        regex matching accepted URLs
tr:        --accept-regex=DÜZENLİİFADE        kabul edilen URLler için düzenli ifade

en:        --reject-regex=REGEX        regex matching rejected URLs
tr:        --reject-regex=DÜZENLİİFADE        reddedilen URLler için düzenli ifade

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix|pcre)
tr:        --regex-type=TÜR           düzenli ifade türü (posix|pcre)

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix)
tr:        --regex-type=TÜR           düzenli ifade türü (posix)

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains
tr:   -D,  --domains=LIST              kabul edilen alan adlarının virgülle-ayrılmış listesi

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains
tr:        --exclude-domains=LIST      reddedilen alan adlarının virgülle-ayrılmış listesi

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents
tr:        --follow-ftp                HTML belgelerindeki FTP bağlantılarını takip et

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags
tr:        --follow-tags=LISTE          takip edilen HTML etiketlerini virgülle-ayrılmış listesi

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags
tr:        --ignore-tags=LISTE          gözardı edilen HTML etiketlerinin virgülle-ayrılmış listesi

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive
tr:   -H,  --span-hosts                yinelemeli modda yabancı istemcilere git

en:   -L,  --relative                  follow relative links only
tr:   -L,  --relative                  sadece göreli bağlantıları takip et

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories
tr:   -I,  --include-directories=LISTE  izin verilen dizinlerin listesi

en:        --trust-server-names        use the name specified by the redirection
                                         URL's last component
tr:        --trust-server-names        yönlendirme URLinin son bileşeni ile belirtilen
                                         ismi kullan

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories
tr:   -X,  --exclude-directories=LIST  dışlanan dizinlerin listesi

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory
tr:   -np, --no-parent                 bir üst dizine çıkma

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>
tr: Yazılım hatalarını ve önerilerinizi <bug-wget@gnu.org> adresine bildirin

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
tr: GNU Wget %s, bir etkileşimsiz dosya/dizin indirme aracı.

en: Password for user %s:
tr: %s kullanıcısının parolası:

en: Password:
tr: Parola:

en: Cannot create pipe
tr: veriyolu oluşturulamıyor

en: Error initializing spawn file actions for use-askpass: %d
tr: use-askpass için oluşturma dosyası eylemlerini başlatma hatası: %d

en: Error setting spawn file actions for use-askpass: %d
tr: use-askpass için oluşturma dosyası eylemlerini ayarlama hatası: %d

en: Error reading response from command "%s %s": %s
tr: "%s %s" komutundan yanıt okuma hatası: %s

en: Username for '%s%s':
tr: '%s%s' için kullanıcı adı:

en: Password for '%s%s@%s':
tr: '%s%s@%s' için kullanıcı parolası:

en: Locale:
tr: Yerel:

en: Compile:
tr: Derle:

en: Link:
tr: Bağlantı:

en: GNU Wget %s built on %s.
tr: GNU Wget %s, %s üzerinde inşa edildi.

en:     %s (user)
tr:     %s (kullanıcı)

en:     %s (system)
tr:     %s (sistem)

note: TRANSLATORS: When available, an actual copyright character (circle-c) should be used in preference to "(C)".
en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
tr: Telif Hakkı (C) %s Özgür Yazılım Vakfı, AŞ.

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
tr: Lisans GPLv3+: GNU GPL sürüm 3 veya sonrası
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Bu, özgür bir yazılımdır: değiştirmek ve tekrar dağıtmakta özgürsünüz.
    İzin verilen yasalar kapsamı dahilinde GARANTİSİ YOKTUR.

note: TRANSLATORS: When available, please use the proper diacritics for names such as this one. See en_US.po for reference.
en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
tr: 
    Özgün olarak Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org> tarafından yazıldı.

en: Please send bug reports and questions to <bug-wget@gnu.org>.
tr: Lütfen hata raporlarını ve sorularınızı <bug-wget@gnu.org> adresine gönderin.

en: Memory allocation problem
tr: Bellek tahsis sorunu

en: Exiting due to error in %s
tr: %s içindeki hata nedeniyle çıkılıyor

en: Try `%s --help' for more options.
tr: Daha fazla seçenek için `%s --help' yazın.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
tr: %s: seçenek uygun değil -- `-n%c'

en: Debugging support not compiled in. Ignoring --debug flag.
tr: Hata yıklama desteği derlemeye dahil edilmedi. --debug bayrağı yoksayılıyor.

en: Both --no-clobber and --convert-links were specified, only --convert-links will be used.
tr: --no-clobber ve --convert-links aynı anda belirtildi, sadece --convert-links kullanılacak.

en: Both --no-clobber and --convert-file-only were specified, only --convert-file-only will be used.
tr: --no-clobber ve --convert-file-only aynı anda belirtildi, sadece -convert-file-only kullanılacak.

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
tr: Hem çok detaylı hem de sessiz olmaz.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
tr: Eski dosyaları hem zaman damgalamak hem de dokunmamak olmaz.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
tr: Hem --inet4-only hem de --inet6-only olmaz.

en: Cannot specify both -k or --convert-file-only and -O if multiple URLs are given, or in combination
    with -p or -r. See the manual for details.
tr: Birden fazla bağlantı girilmişse -k ve -O aynı anda veya
    -p veya -r ile birlikte belirtilemez. Ayrıntılar için kılavuza bakın.

en: WARNING: combining -O with -r or -p will mean that all downloaded content
    will be placed in the single file you specified.
tr: UYARI: -O seçeneğini -r ya da -p ile birlikte kullanmak indirilen tüm içeriğin
    belirteceğiniz tek dosyaya kaydedilmesini sağlar.

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O. See the manual
    for details.
tr: UYARI: zaman damgası, -O ile bileşik kullanılırsa hiçbir şey yapmaz. Ayrıntılar için
    kılavuza bakın.

en: File `%s' already there; not retrieving.
tr: `%s' dosyası zaten var; alınmayacak.

en: WARC output does not work with --no-clobber, --no-clobber will be disabled.
tr: WARC çıktısı --no-clobber ile çalışamayacağından, --no-clobber devre dışı bırakılacak.

en: WARC output does not work with timestamping, timestamping will be disabled.
tr: WARC çıktısı zaman damgası ile çalışamayacağından, zaman damgası devre dışı bırakılacak.

en: WARC output does not work with --spider.
tr: WARC çıktısı --spider ile çalışmaz.

en: WARC output does not work with --continue or --start-pos, they will be disabled.
tr: WARC çıktısı --continue ya da --start-pos ile çalışamayacağından, bunlar devre dışı bırakılacak.

en: Digests are disabled; WARC deduplication will not find duplicate records.
tr: Özetler devre dışı; WARC kopya kaldırıcı kopya kayıtlarını bulmayacak.

en: Cannot specify both --ask-password and --password.
tr: --ask-password ve --password seçenekleri birlikte kullanılamaz.

en: Specifying both --start-pos and --continue is not recommended; --continue will be disabled.
tr: Hem --start-pos hem de --continue belirtmek önerilmez; --continue devre dışı bırakılacak.

en: %s: missing URL
tr: %s: URL kayıp

en: You cannot specify both --post-data and --post-file.
tr: --post-data ve --post-file aynı anda kullanılamaz.

en: You cannot use --post-data or --post-file along with --method. --method expects data through --body-data and --body-file options
tr: --post-data veya --post-file seçeneklerini --method ile birlikte kullanamazsınız. --method, --body-data ve --body-file seçenekleri ile veri bekler

en: You must specify a method through --method=HTTPMethod to use with --body-data or --body-file.
tr: --body-data veya --body-file ile kullanılabilmesi için --method=HTTPMethod ile bir yöntem belirtmelisiniz.

en: You cannot specify both --body-data and --body-file.
tr: --body-data ve --body-file aynı anda kullanılamaz.

en: This version does not have support for IRIs
tr: Bu sürüm IRI'ler için destek sunmuyor

en: -k or -r can be used together with -O only if outputting to a regular file.
tr: -k ya da -r, -O seçeneği ile sadece düzenli bir dosyaya çıktı alınıyorsa birlikte
    kullanılabilir.

en: --convert-links or --convert-file-only can be used together only if outputting to a regular file.
tr: --convert-links ya da --convert-file-only seçenekleri, sadece düzenli bir dosyaya çıktı alınıyorsa birlikte
    kullanılabilir.

en: Failed to init libcares
tr: libcares ilklendirilemedi

en: Failed to init c-ares channel
tr: c-ares kanalı ilklendirilemedi

en: Failed to parse IP address '%s'
tr: '%s' IP adresi çözümlenemedi

en: Failed to set DNS server(s) '%s' (%d)
tr: DNS sunucu(ları) '%s' (%d) ayarlanamadı

en: No URLs found in %s.
tr: %s de URL yok.

en: Unable to parse metalink file %s.
tr: Üst bağlantı dosyası %s çözümlenemedi.

en: Could not download all resources from %s.
tr: %s'den bütün kaynaklar indirilemedi

en: FINISHED --%s--
    Total wall clock time: %s
    Downloaded: %d files, %s in %s (%s)
tr: TAMAMLANDI --%s--
    Toplam duvar saati zamanı: %s
    İndirilen: %d dosya, %s, %s (%s) içerisinde

en: Download quota of %s EXCEEDED!
tr: Dosya indirme kotası %s AŞILDI!

en: -O not supported for metalink download. Ignoring.
tr: -O, üst bağlantı indirmesi için desteklenmiyor. Gözardı edilecek.

en: Planned metalink file: %s
tr: Planlanan üst bağlantı dosyası: %s

en: Secured metalink file: %s
tr: Güvenli üst bağlantı dosyası: %s

en: Rejecting metalink file. Unsafe name.
tr: Üst bağlantı dosyası reddediliyor. Güvensiz ad.

en: Processing metaurl %s...
tr: Üstbağlantı işleniyor %s...

en: Rejecting metaurl file %s. Unsafe name.
tr: Üstbağlantı dosyası %s reddediliyor. Güvensiz isim.

en: Failed to download %s. Skipping metaurl.
tr: %s'in indirilmesi başarısız oldu. Üst url atlanıyor.

en: Unable to parse metaurl file %s.
tr: Üst url dosyası %s çözümlenemedi.

en: Metaurls processing returned with error.
tr: Üst url (metaurl) işleme, hata döndürdü.

en: Resource type %s not supported, ignoring...
tr: %s kaynak türü desteklenmiyor, gözardı edilecek...

en: Could not open downloaded file.
tr: İndirilen dosya açılamadı.

en: Computing size for %s
tr: %s için boyut hesaplanıyor

en: File size not declared. Skipping check.
tr: Dosya boyutu bildirilmedi. Denetim atlanıyor.

en: Could not get downloaded file's size.
tr: İndirilen dosyanın boyutu alınamadı.

en: Size mismatch for file %s.
tr: %s dosyası için boyut eşleşmiyor.

en: Size matches.
tr: Boyut eşleşiyor.

en: Computing checksum for %s
tr: %s için sağlama toplamı hesaplanıyor

en: Checksum matches.
tr: Sağlama toplamı eşleşiyor.

en: Checksum mismatch for file %s.
tr: %s için sağlama toplamı eşleşmiyor.

en: Could not open downloaded file for signature verification.
tr: İmza doğrulaması için indirilen dosya açılamadı.

en: Signature validation succeeded.
tr: İmza doğrulama başarıyla tamamlandı.

en: Invalid signature. Rejecting resource.
tr: Geçersiz imza. Kaynak reddediliyor.

en: Data matches signature, but signature is not trusted.
tr: Veriler imzayla eşleşiyor fakat imzaya güvenilmiyor.

en: No checksums found.
tr: Hiçbir sağlama bulunamadı.

en: Failed to download %s. Skipping resource.
tr: %s'in indirilmesi başarısız oldu. Kaynak atlanıyor.

en: File %s retrieved but size does not match.
tr: %s dosyası alındı ancak boyut eşleşmiyor.

en: File %s retrieved but checksum does not match.
tr: %s dosyası alındı ancak sağlama toplamı eşleşmiyor.

en: File %s retrieved but signature does not match.
tr: %s dosyası alındı ancak imza eşleşmiyor.

en: Renaming %s to %s.
tr: %s, %s olarak yeniden adlandırılıyor.

en: Continuing in background.
tr: Ardalanda sürüyor.

en: Continuing in background, pid %lu.
tr: İşlem PID %lu ile artalanda sürüyor.

en: Output will be written to %s.
tr: Çıktı şuraya yazılacak: %s.

en: fake_fork_child() failed
tr: fake_fork_child() başarısız

en: fake_fork() failed
tr: fake_fork() başarısız

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
tr: %s: Kullanılabilir soket sürücü bulunamadı.

en: ioctl() failed.  The socket could not be set as blocking.
tr: ioctl() başarısız. Yuva, engelleyici olarak ayarlanamadı.

en: %s: %s:%d: warning: %s token appears before any machine name
tr: %s: %s:%d: uyarı: %s andacı herhangi bir makine adından önce görünüyor

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
tr: %s: %s:%d: bilinmeyen dizgecik "%s"

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
tr: Kullanım: %s NETRC [MAKİNA-ADI]

en: %s: cannot stat %s: %s
tr: %s: %s durumlanamadı: %s

en: WARNING: using a weak random seed.
tr: DİKKAT: rasgele sayı üreteci yeterli değil.

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
tr: Rasgele sayı üreteci tohumlanamadı; --random-file kullanılabilir.

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.1
tr: OpenSSL versiyonunuz TLSv1.1'i destemek için çok eski.

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.2
tr: OpenSSL versiyonunuz TLSv1.2'i destemek için çok eski.

en: OpenSSL: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
tr: OpenSSL: uygulanmayan 'secure-protocol' seçenek değeri %d

en: %s: cannot verify %s's certificate, issued by %s:
tr: %s: %s sertifikası doğrulanamıyor. %s tarafından sağlanmış:

en:   Unable to locally verify the issuer's authority.
tr:   Yerel olarak sağlayıcının kimliği doğrulanamıyor.

en:   Self-signed certificate encountered.
tr:   Kendinden imzalı sertifika tespit edildi.

en:   Issued certificate not yet valid.
tr:   Verilen sertifika henüz geçerli değil.

en:   Issued certificate has expired.
tr:   Verilen sertifikanın süresi dolmuş.

en: %s: no certificate subject alternative name matches
    	requested host name %s.
tr: %s: sertifika konu alternatif ismi istenen
    	makine adı %s ile eşleşmiyor.

en:     %s: certificate common name %s doesn't match requested host name %s.
tr:     %s: ortak sertifika adı %s, istenen makine adı %s ile eşleşmiyor.

en:     %s: certificate common name is invalid (contains a NUL character).
        This may be an indication that the host is not who it claims to be
        (that is, it is not the real %s).
tr:     %s: ortak sertifika ismi geçersiz (NUL karakteri içeriyor).
        Bu, olduğunu iddia ettiği sunucu olmama göstergesi olabilir
        (gerçek %s değil demektir).

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
tr: %s adresine güvenliği gözardı ederek bağlanmak için `--no-check-certificate' seçeneğini kullanın.

en: 
    %*s[ skipping %sK ]
tr: 
    %*s[ atlanıyor %sK ]

en: Invalid dot style specification %s; leaving unchanged.
tr: Geçersiz nokta biçem niteliği %s; değiştirilmeden bırakılıyor.

note: TRANSLATORS: "ETA" is English-centric, but this must be short, ideally 3 chars.  Abbreviate if necessary.
en:     eta %s
tr:     kalan %s

en:     in
tr:     içinde

en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
tr: RTC saptanamadı: %s

en: Removing %s since it should be rejected.
tr: Reddedileceğinden %s kaldırılıyor.

en: Cannot open %s: %s
tr: %s açılamıyor: %s

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
tr: robots.txt yükleniyor; lütfen hataları yoksayın.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
tr: Vekil URLsi %s çözümlenirken hata: %s

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
tr: Vekil URLsi %s: HTTP olmalı.

en: %d redirections exceeded.
tr: %d yönlendirme geçildi.

en: Giving up.
tr: Vazgeçiliyor.

en: Retrying.
tr: Tekrarlanıyor.

en: No error
tr: Hata yok

en: Unsupported scheme %s
tr: Desteklenmeyen şema %s

en: Scheme missing
tr: Şema eksik

en: Invalid host name
tr: Makine ismi geçersiz

en: Bad port number
tr: Port numarası hatalı

en: Invalid user name
tr: Kullanıcı ismi geçersiz

en: Unterminated IPv6 numeric address
tr: IPv6 sayısal adresi sonlandırılmamış

en: IPv6 addresses not supported
tr: IPv6 adresler desteklenmiyor

en: Invalid IPv6 numeric address
tr: IPv6 sayısal adresi geçersiz

en: HTTPS support not compiled in
tr: HTTPS desteği derlenirken eklenmemiş

en: %s: %s: Failed to allocate enough memory; memory exhausted.
tr: %s: %s: Yeterince bellek ayırma başarısız; bellek yoruldu.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
tr: %s: %s: %ld baytı ayırmak mümkün olmadı; bellek tükenmiş olabilir.

en: %s: aprintf: text buffer is too big (%d bytes), aborting.
tr: %s: aprintf: metin tamponu çok büyük (%d bytes), iptal ediliyor.

en: Continuing in background, pid %d.
tr: Ardalanda sürüyor, pid %d.

en: Failed to unlink symlink %s: %s
tr: Symlink %s bağlantısı kaldırılamıyor: %s

en: Invalid regular expression %s, %s
tr: Geçersiz düzenli ifade %s, %s

en: Error while matching %s: %d
tr: %s eşleştirilirken hata: %d

en: Error opening GZIP stream to WARC file.
tr: WARC dosyasına GZIP akışı açılırken hata.

en: Error writing warcinfo record to WARC file.
tr: WARC dosyasına warcinfo kaydı yazılırken hata.

en: Opening WARC file %s.
tr: %s WARC dosyası açılıyor.

en: Error opening WARC file %s.
tr: %s WARC dosyası açılırken hata.

en: CDX file does not list original urls. (Missing column 'a'.)
tr: CDX dosyası özgün adresleri listelemiyor. ('a' sütunu eksik.)

en: CDX file does not list checksums. (Missing column 'k'.)
tr: CDX dosyası sağlama toplamını listelemiyor. ('k' sütunu eksik.)

en: CDX file does not list record ids. (Missing column 'u'.)
tr: CDX dosyası kayıt kimliklerini listelemiyor ('u' sütunu eksik)

en: Loaded %d record from CDX.
    
     | Loaded %d records from CDX.
tr[0]: CDX dosyasından %d kayıt yüklendi.

en: Could not read CDX file %s for deduplication.
tr: Yineleme kaldırması için %s CDX dosyası okunamadı.

en: Could not open temporary WARC manifest file.
tr: Geçici WARC bildirim dosyası açılamadı.

en: Could not open temporary WARC log file.
tr: Geçici WARC günlük dosyası açılamadı.

en: Could not open WARC file.
tr: WARC dosyası açılamadı.

en: Could not open CDX file for output.
tr: CDX dosyası çıktı için açılamadı.

en: Could not open temporary WARC file.
tr: Geçici WARC dosyası açılamadı.

en: Found exact match in CDX file. Saving revisit record to WARC.
tr: CDX dosyasında tam eşleşme bulundu. Tekrar ziyaret kaydı WARC'a kaydediliyor.
