GNU wget 1.18.109 - en to sk translation catalogue (609 entries)

en: Unknown system error
sk: Neznáma systémová chyba

en: Address family for hostname not supported
sk: Rodina adries pre hostiteľa nie je podporovaná

en: Temporary failure in name resolution
sk: Dočasné zlyhanie pri prevode názvu

en: Bad value for ai_flags
sk: Zlá hodnota pre ai_flags

en: Non-recoverable failure in name resolution
sk: Nezotaviteľné zlyhanie pri prevode názvu

en: ai_family not supported
sk: nepodporované ai_family

en: Memory allocation failure
sk: Zlyhanie pri alokovaní pamäte

en: No address associated with hostname
sk: Žiadna adresa nie je priradená k hostiteľovi

en: Name or service not known
sk: Názov alebo služba neznáme

en: Servname not supported for ai_socktype
sk: Názov servera nie je podporovaný pre ai_socktype

en: ai_socktype not supported
sk: nepodporované ai_socktype

en: System error
sk: Systémová chyba

en: Argument buffer too small
sk: Pamäť pre parameter je príliš malá

en: Processing request in progress
sk: Prebieha spracovanie požiadavky

en: Request canceled
sk: Požiadavka zrušená

en: Request not canceled
sk: Požiadavka nie je zrušená

en: All requests done
sk: Všetky požiadavky hotové

en: Interrupted by a signal
sk: Prerušenie signálom

en: Parameter string not correctly encoded
sk: Reťazec parametra nie je správne zakódovaný

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
sk: %s: voľba '%s' je nejednoznačná, možnosti:

en: %s: option '%s' is ambiguous
sk: %s: voľba '%s' je nejednoznačná

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba '--%s' nepodporuje parameter

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba '%c%s' nepodporuje parameter

en: %s: option '--%s' requires an argument
sk: %s: voľba '--%s' vyžaduje parameter

en: %s: unrecognized option '--%s'
sk: %s: neznáma voľba '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
sk: %s: neznáma voľba '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
sk: %s: neplatná voľba -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sk: %s: voľba vyžaduje parameter -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
sk: %s: voľba '-W %s' je nejednoznačná

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba '-W %s' nepodporuje parameter

en: %s: option '-W %s' requires an argument
sk: %s: voľba '-W %s' vyžaduje parameter

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sk: „

en: '
sk: “

en: Success
sk: Úspech

en: No match
sk: Bez zhody

en: Invalid regular expression
sk: Neplatný regulárny výraz

en: Invalid collation character
sk: Neplatný znak radenia

en: Invalid character class name
sk: Neplatný názov triedy znaku

en: Trailing backslash
sk: Koncová spätná lomka

en: Invalid back reference
sk: Neplatný spätný odkaz

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sk: Nepárové [, [^, [:, [.  alebo [=

en: Unmatched ( or \(
sk: Nepárové ( alebo \(

en: Unmatched \{
sk: Nepárové \{

en: Invalid content of \{\}
sk: Neplatný obsah \{\}

en: Invalid range end
sk: Neplatný koniec rozsahu

en: Memory exhausted
sk: Pamäť vyčerpaná

en: Invalid preceding regular expression
sk: Neplatný predošlý regulárny výraz

en: Premature end of regular expression
sk: Predčasný koniec regulárneho výrazu

en: Regular expression too big
sk: Regulárny výraz príliš veľký

en: Unmatched ) or \)
sk: Nepárové ) alebo \)

en: No previous regular expression
sk: Bez predchádzajúceho regulárneho výraz

en: cannot create pipe
sk: nepodarilo sa vytvoriť dátovod

en: %s subprocess failed
sk: podproces %s zlyhal

en: _open_osfhandle failed
sk: _open_osfhandle zlyhalo

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
sk: nie je možné obnoviť fd %d: dup2 zlyhalo

en: %s subprocess
sk: podproces %s

en: %s subprocess got fatal signal %d
sk: podproces %s dostal závažný signál %d

en: memory exhausted
sk: pamäť vyčerpaná

en: %s: unable to resolve bind address %s; disabling bind.
sk: %s: nepodarilo sa previesť adresu zviazania %s; deaktivujem zviazanie.

en: Connecting to %s|%s|:%d...
sk: Pripájanie k %s|%s|:%d...

en: Connecting to %s:%d...
sk: Pripájanie k %s:%d...

en: Connecting to [%s]:%d...
sk: Pripájanie k [%s]:%d...

en: setsockopt SO_RCVBUF failed: %s
sk: zlyhalo setsockopt SO_RCVBUF: %s

en: connected.
sk: pripojené.

en: failed: %s.
sk: zlyhalo: %s.

en: %s: unable to resolve host address %s
sk: %s: nepodarilo sa previesť adresu hostiteľa %s

en: setsockopt SO_REUSEADDR failed: %s
sk: zlyhalo setsockopt SO_REUSEADDR: %s

en: Too many fds open.  Cannot use select on a fd >= %d
sk: Príliš veľa otvorených fd.  Nie je možné použiť select na fd >= %d

en: Converted links in %d files in %s seconds.
sk: Skonvertované odkazy v %d súboroch za %s sekúnd.

en: Converting links in %s...
sk: Konvertovanie odkazov v %s...

en: nothing to do.
sk: niet čo robiť.

en: Cannot convert links in %s: %s
sk: Nie je možné previesť odkazy v %s: %s

en: Unable to delete %s: %s
sk: Nepodarilo sa zmazať %s: %s

en: Cannot back up %s as %s: %s
sk: Nie je možné zálohovať %s ako %s: %s

en: Unable to get cookie for %s
sk: Nepodarilo sa získať koláčik pre %s

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
sk: Chyba syntaxe v Set-Cookie: %s na pozícii %d.

en: Cookie coming from %s attempted to set domain to
sk: Koláčiky prichádzajúce z %s sa pokúsili nastaviť doménu na

en: Cannot open cookies file %s: %s
sk: Nie je možné otvoriť súbor s koláčikmi %s: %s

en: Error writing to %s: %s
sk: Chyba pri zápise do %s: %s

en: Error closing %s: %s
sk: Chyba pri zatváraní %s: %s

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
sk: Nepodporovaný typ výpisu, skúša sa unixový parser.

en: Index of /%s on %s:%d
sk: Obsah /%s na %s:%d

en: time unknown
sk: čas neznámy

en: File
sk: Súbor

en: Directory
sk: Adresár

en: Link
sk: Sym. odkaz

en: Not sure
sk: Nie je isté

en:  (%s bytes)
sk:  (%s bajtov)

en: Length: %s
sk: Dĺžka: %s

en: , %s (%s) remaining
sk: , ostáva %s (%s)

en: , %s remaining
sk: , ostáva %s

en:  (unauthoritative)
sk:  (nie je smerodajné)

en: Could not initialize SSL. It will be disabled.
sk: Nepodarilo sa inicializovať SSL.  Bude deaktivované.

en: Logging in as %s ...
sk: Prihlasovanie ako %s ...

en: Error in server response, closing control connection.
sk: Server odpovedal chybne, riadiace spojenie sa uzatvára.

en: Error in server greeting.
sk: Úvodná odpoveď servera je chybná.

en: Write failed, closing control connection.
sk: Zápis dát zlyhal, riadiace spojenie sa uzatvára.

en: The server refuses login.
sk: Server odmieta prihlásenie.

en: Login incorrect.
sk: Chyba pri prihlásení.

en: Logged in!
sk: Prihlásený!

en: Server did not accept the 'PBSZ 0' command.
sk: Server neakceptoval príkaz 'PBSZ 0'.

en: Server did not accept the 'PROT %c' command.
sk: Server neakceptoval príkaz 'PROT %c'.

en: Server error, can't determine system type.
sk: Chyba servera, nie je možné zistiť typ systému.

en: done.
sk: hotovo.

en: done.
sk: hotovo.

en: Unknown type `%c', closing control connection.
sk: Neznámy typ `%c', riadiace spojenie sa uzatvára.

en: done.
sk: hotovo.

en: ==> CWD not needed.
sk: ==> CWD nie je potrebné.

en: Logically impossible section reached in getftp()
sk: Dosiahnutá logicky nemožná časť v getftp()

en: No such directory %s.
sk: Adresár %s neexistuje.

en: ==> CWD not required.
sk: ==> CWD nie je potrebné.

en: File has already been retrieved.
sk: Súbor už bol prenesený.

en: Cannot initiate PASV transfer.
sk: Nie je možné iniciovať prenos príkazom PASV.

en: Cannot parse PASV response.
sk: Nie je možné analyzovať odpoveď na PASV.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
sk: nepodarilo sa pripojiť k %s port %d: %s

en: Bind error (%s).
sk: Chyba pri operácii "bind" (%s).

en: Invalid PORT.
sk: Neplatný PORT.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
sk: 
    REST zlyhal, začína sa odznova.

en: File %s exists.
sk: Súbor %s existuje.

en: No such file %s.
sk: Súbor %s neexistuje.

en: No such file %s.
sk: Súbor %s neexistuje.

en: No such file or directory %s.
sk: Súbor alebo adresár %s neexistuje.

en: %s has sprung into existence.
sk: %s bol odpružený do existencie.

en: %s: %s, closing control connection.
sk: %s: %s, riadiace spojenie sa uzatvára.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
sk: %s (%s) - Dátové spojenie: %s;

en: Control connection closed.
sk: Riadiace spojenie uzatvorené.

en: Data transfer aborted.
sk: Prenos dát bol predčasne ukončený.

en: File %s already there; not retrieving.
sk: Súbor %s je už tam, nebude sa prenášať.

en: (try:%2d)
sk: (pokus:%2d)

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s]
sk: %s (%s) - zapísané na štandardný výstup %s[%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s]
sk: %s (%s) - %s uložený [%s]

en: Removing %s.
sk: Odstraňuje sa %s.

en: Using %s as listing tmp file.
sk: Použiť %s ako dočasný súbor zoznamu.

en: Removed %s.
sk: Odstránené %s.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
sk: Hĺbka rekurzie %d prekročila maximálnu hĺbku %d.

en: Remote file no newer than local file %s -- not retrieving.
sk: Vzdialený súbor nie je novší ako miestny súbor %s -- neprenáša sa.

en: Remote file is newer than local file %s -- retrieving.
sk: Vzdialený súbor je novší ako miestny súbor %s -- prenáša sa.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
sk: Veľkosti se nezhodujú (miestny %s) -- prenáša sa.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
sk: Neplatný názov symoblického odkazu, preskakuje sa.

en: Already have correct symlink %s -> %s
sk: Korektný symbolický odkaz %s -> %s už existuje.

en: Creating symlink %s -> %s
sk: Vytvára sa symbolický odkaz %s -> %s

en: Symlinks not supported, skipping symlink %s.
sk: Symbolické odkazy nie sú podporované, preskakuje sa symbolický odkaz %s.

en: Skipping directory %s.
sk: Preskakuje sa adresár %s.

en: %s: unknown/unsupported file type.
sk: %s: neznámy/nepodporovaný typ súboru.

en: Failed to set permissions for %s.
sk: Nastavenie prístupových práv pre %s zlyhalo.

en: %s: corrupt time-stamp.
sk: %s: časové značka súboru je porušená.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
sk: Nebudú sa prenášať adresáre, pretože hĺbka je %d (maximum je %d).

en: Not descending to %s as it is excluded/not-included.
sk: Nezostupuje sa do %s, pretože je vylúčený/nezačlenený.

en: Rejecting %s.
sk: Odmieta sa %s.

en: Error matching %s against %s: %s
sk: Chyba pri hľadaní zhody %s s %s: %s

en: No matches on pattern %s.
sk: Vzoru %s nič nezodpovedá.

en: Wrote HTML-ized index to %s [%s].
sk: Výpis adresára v HTML formáte bol zapísaný do %s [%s].

en: Wrote HTML-ized index to %s.
sk: Výpis adresára v HTML formáte bol zapísaný do %s.

en: ERROR: Cannot open directory %s.
sk: CHYBA: Nie je možné otvoriť adresár %s.

en: ERROR: Failed to open cert %s: (%d).
sk: CHYBA: Otvorenie certifikátu %s zlyhalo: (%d).

en: Loaded CA certificate '%s'
sk: Načítaný CA certifikát '%s'

en: ERROR: Failed to load CRL file '%s': (%d)
sk: CHYBA: Načítanie CRL súboru '%s' zlyhalo: (%d)

en: Loaded CRL file '%s'
sk: Načítaný CRL súbor '%s'

en: ERROR: GnuTLS requires the key and the cert to be of the same type.
sk: CHYBA: GnuTLS vyžaduje, aby kľúč a certifikát boli rovnakého typu.

en: Please report this issue to bug-wget@gnu.org
sk: Oznámte, prosím, tento problém na bug-wget@gnu.org (iba anglicky)

en: GnuTLS: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
sk: GnuTLS: neimplementovaná hodnota %d voľby 'secure-protocol'

en: ERROR
sk: CHYBA

en: WARNING
sk: UPOZORNENIE

en: %s: No certificate presented by %s.
sk: %s: %s neprezentoval certifikát.

en: %s: The certificate of %s is not trusted.
sk: %s: Certifikát %s nie je dôveryhodný.

en: %s: The certificate of %s hasn't got a known issuer.
sk: %s: Certifikát %s nedostal známeho vydavateľa.

en: %s: The certificate of %s has been revoked.
sk: %s: Certifikát %s bol zrušený.

en: %s: The certificate signer of %s was not a CA.
sk: %s: Ten, kto podpísal %s, nebol CA.

en: %s: The certificate of %s was signed using an insecure algorithm.
sk: %s: Certifikát %s bol podpísaný pomocou algoritmu, ktorý nie je bezpečný.

en: %s: The certificate of %s is not yet activated.
sk: %s: Certifikát %s ešte nie je aktivovaný.

en: %s: The certificate of %s has expired.
sk: %s: Certifikátu %s vypršala platnosť.

en: Error initializing X509 certificate: %s
sk: Chyba pri inicializácii certifikátu X509: %s

en: No certificate found
sk: Certifikát nenájdený

en: Error parsing certificate: %s
sk: Chyba pri analýze certifikátu: %s

en: The certificate has not yet been activated
sk: Certifikát ešte nebol aktivovaný

en: The certificate has expired
sk: Certifikátu vypršala platnosť

en: The certificate's owner does not match hostname %s
sk: Majiteľ certifikátu sa nezhoduje s názvom hostiteľa %s

en: The public key does not match pinned public key!
sk: Verejný kľúč sa nezhoduje so zadaným verejným kľúčom!

en: Certificate must be X.509
sk: Certifikát musí byť X.509

en: Error in handling the address list.
sk: Chyba pri spracovaní zoznamu adries.

en: Unknown host
sk: Neznámy hostiteľ

en: Resolving %s...
sk: Prevádza sa %s na IP adresu...

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
sk: zlyhalo: Hostiteľ nemá IPv4/IPv6 adresy.

en: failed: timed out.
sk: zlyhalo: časový limit vypršal.

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
sk: %s: Nie je možné rozložiť neúplný odkaz %s.

en: %s: Invalid URL %s: %s
sk: %s: Neplatné URL %s: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
sk: Požiadavku HTTP nebolo možné odoslať: %s.

en: No headers, assuming HTTP/0.9
sk: Bez hlavičiek, predpokladá sa HTTP/0.9

en: File %s already there; not retrieving.
sk: Súbor %s je už tam, nebude sa prenášať.

en: gmtime failed. This is probably a bug.
sk: gmtime zlyhalo. Toto je pravdepodobne programátorská chyba.

en: Cannot convert timestamp to http format. Falling back to time 0 as last modification time.
sk: Nemožno previesť časovú značku do formátu http. Použije sa čas 0 ako čas poslednej zmeny.

en: BODY data file %s missing: %s
sk: Chýba BODY dátový súbor %s: %s

en: Reusing existing connection to [%s]:%d.
sk: Použije sa existujúce spojenie s [%s]:%d.

en: Reusing existing connection to %s:%d.
sk: Použije sa existujúce spojenie s %s:%d.

en: Failed reading proxy response: %s
sk: Zlyhalo čítanie odpovede z proxy: %s

en: %s ERROR %d: %s.
sk: %s CHYBA %d: %s.

en: Malformed status line
sk: Odpoveď servera má skomolený stavový riadok

en: Proxy tunneling failed: %s
sk: Tunelovanie proxy zlyhalo: %s

en: Unknown authentication scheme.
sk: Neznámy spôsob autentifikácie.

en: Authentication selected: %s
sk: Vybraná autentifikácia: %s

en: Saving to: %s
sk: Ukladá sa do: %s

en: When downloading signature:
    %s: %s.
sk: Pri sťahovaní podpisu:
    %s: %s.

en: Unable to read signature content from temporary file. Skipping.
sk: Nie je možné prečítať obsah podpisu z dočasného súboru.  Preskakuje sa.

en: Could not create temporary file. Skipping signature download.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný súbor.  Preskakuje sa sťahovanie podpisu.

en: Invalid pri value. Assuming %d.
sk: Neplatná hodnota pri. Predpoklá sa %d.

en: Could not find acceptable digest for Metalink resources.
    Ignoring them.
sk: Nepodarilo sa nájsť prijateľný kontrolný súčet pre zdroje Metalink.

en: Disabling SSL due to encountered errors.
sk: Deaktivuje sa SSL z dôvodu výskytu chýb.

en: %s request sent, awaiting response...
sk: %s požiadavka odoslaná, čakám na odpoveď...

en: No data received.
sk: Neboli prijaté žiadne dáta.

en: Read error (%s) in headers.
sk: Chyba (%s) pri čítaní hlavičiek.

en: (no description)
sk: (bez popisu)

en: Location: %s%s
sk: Presmerované na: %s%s

en: unspecified
sk: neudané

en:  [following]
sk:  [nasledované]

en: File %s not modified on server. Omitting download.
sk: Súbor %s nezmenený na serveri.  Sťahovanie vynechané.

en: Server ignored If-Modified-Since header for file %s.
    You might want to add --no-if-modified-since option.
sk: Server ignoroval hlavičku If-Modified-Since pre súbor %s.
    Mohli by ste chcieť pridať voľbu --no-if-modified-since.

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
sk: 
        Tento súbor je už kompletne prenesený; netreba nič robiť.

en: Length:
sk: Dĺžka:

en: ignored
sk: ignorované

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
sk: Upozornenie: HTTP nepodporuje žolíkové znaky.

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
sk: Povolený režim pavúka. Skontrolujte, či vzdialený súbor existuje.

en: Cannot write to %s (%s).
sk: Nie je možné zapísať do %s (%s).

en: Required attribute missing from Header received.
sk: Prijatá hlavička neobsahuje povinný atribút.

en: Username/Password Authentication Failed.
sk: Zlyhalo overenie používateľa/hesla.

en: Cannot write to WARC file.
sk: Nie je možné zapísať do súboru WARC.

en: Cannot write to temporary WARC file.
sk: Nie je možné zapísať do dočasného súboru WARC.

en: Unable to establish SSL connection.
sk: Nepodarilo sa nadviazať SSL spojenie.

en: Cannot unlink %s (%s).
sk: Nie je možné odstrániť %s (%s).

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
sk: CHYBA: Presmerovanie (%d) bez udanej novej adresy.

en: Could not find Metalink data in HTTP response. Downloading file using HTTP GET.
sk: Nepodarilo sa v HTTP odpovedi nájsť dáta Metalink. Súbor sa sťahuje pomocou HTTP GET.

en: Metalink headers found. Switching to Metalink mode.
sk: Nájdené hlavičky Metalink. Prepnutie do režimu Metalink.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
sk: Vzdialený súbor neexistuje -- poškodený odkaz!!!

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
sk: Hlavička Last-modified chýba -- nebudú sa používať časové značky.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
sk: Hlavička Last-modified je neplatná -- časové značky ignorované.

en: Server file no newer than local file %s -- not retrieving.
sk: Súbor na serveri nie je novší ako miestny súbor %s -- neprenáša sa.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
sk: Veľkosti se nezhodujú (miestny %s) -- prenáša sa.

en: Remote file is newer, retrieving.
sk: Vzdialený súbor je novší, prenáša sa.

en: Remote file exists and could contain links to other resources -- retrieving.
sk: Vzdialený súbor existuje a mohol by obsahovať odkazy na iné zdroje -- prenáša sa.

en: Remote file exists but does not contain any link -- not retrieving.
sk: Vzdialený súbor, ale neobsahuje žiadne odkazy -- neprenáša sa.

en: Remote file exists and could contain further links,
    but recursion is disabled -- not retrieving.
sk: Vzdialený súbor existuje a mohol by obsahovať ďalšie odkazy,
    ale rekurzia nie je povolená -- neprenáša sa.

en: Remote file exists.
sk: Vzdialený súbor existuje.

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s/%s]
sk: %s (%s) - zapísané na štandardný výstup %s[%s/%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s/%s]
sk: %s (%s) - %s uložené [%s/%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
sk: %s (%s) - Spojenie uzatvorené na bajte %s.

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
sk: %s (%s) - Chyba pri čítaní na bajte %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
sk: %s (%s) - Chyba pri čítaní na bajte %s/%s (%s).

en: Unsupported quality of protection '%s'.
sk: Nepodporovaná kvalita ochrany '%s'.

en: Unsupported algorithm '%s'.
sk: Nepodporovaný algoritmus '%s'.

en: %s: Cannot read %s (%s).
sk: %s: Nie je možné prečítať %s (%s).

en: %s: Error in %s at line %d.
sk: %s: Chyba v %s na riadku %d.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
sk: %s: Chyba syntaxe v %s na riadku %d.

en: %s: Unknown command %s in %s at line %d.
sk: %s: Neznámy príkaz %s v %s na riadku %d.

en: Parsing system wgetrc file (env SYSTEM_WGETRC) failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
sk: Analýza systémového wgetrc súboru (premenná SYSTEM_WGETRC) zlyhala.
    Prosím, skontrolujte '%s',
    alebo zadajte iný súbor pomocou --config.

en: Parsing system wgetrc file failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
sk: Analýza systémového wgetrc súboru zlyhala. Prosím, skontrolujte
    '%s',
    alebo zadajte iný súbor pomocou --config.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to %s.
sk: %s: Upozornenie: Systémový aj používateľov súbor wgetrc úkazujú na %s.

en: %s: Invalid --execute command %s
sk: %s: Neplatný príkaz --execute %s

en: %s: %s: Invalid boolean %s; use `on' or `off'.
sk: %s: %s: Neplatná logická hodnota %s; použite `on' alebo `off'.

en: %s: %s: Invalid %s; use `on', `off' or `quiet'.
sk: %s: %s: Neplatné %s; použite `on', `off' alebo `quiet'.

en: %s: %s: Invalid number %s.
sk: %s: %s: Neplatné číslo %s.

en: %s: %s must only be used once
sk: %s: %s musí byť použité len raz

en: %s: %s: Invalid byte value %s
sk: %s: %s: Neplatná hodnota bajtu %s.

en: %s: %s: Invalid time period %s
sk: %s: %s: Neplatný časový interval %s

en: use-askpass requires a string or either environment variable WGET_ASKPASS or SSH_ASKPASS to be set.
sk: use-askpass vyžaduje reťazec alebo nastavenú premennú prostredia WGET_ASKPASS alebo SSH_ASKPASS.

en: %s: %s: Invalid value %s.
sk: %s: %s: Neplatná hodnota %s.

en: %s: %s: Invalid header %s.
sk: %s: %s: Neplatná hlavička %s.

en: %s: %s: Invalid WARC header %s.
sk: %s: %s: Neplatná WARC hlavička %s.

en: %s: %s: Invalid progress type %s.
sk: %s: %s: Neplatný typ postupu %s.

en: %s: %s: Invalid restriction %s,
        use [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].
sk: %s: %s: Neplatné obmedzenie %s,
        použite [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].

en: Encoding %s isn't valid
sk: Kódovanie %s nie je platné

en: Conversion from %s to %s isn't supported
sk: Konverzia z %s na %s nie je podporovaná

en: Incomplete or invalid multibyte sequence encountered
sk: Vyskytla sa nekompletná alebo neplatná viacbajtová postupnosť

en: Unhandled errno %d
sk: Nespracované errno %d

en: locale_to_utf8: locale is unset
sk: locale_to_utf8: národné prostredie je nenastavené

en: idn_encode failed (%d): %s
sk: idn_encode zlyhalo (%d): %s

en: Failed to convert to lower: %d: %s
sk: Zlyhala konverzia na malé: %d: %s

en: 
    Redirecting output to %s.
sk: 
    Výstup sa presmerováva do %s.

en: %s: %s; disabling logging.
sk: %s: %s; protokolovaniei sa vypína.

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
sk: Použitie: %s [VOĽBA]... [URL]...

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
sk: Parametre povinné pri dlhých voľbách sú povinné aj pre skrátené voľby.

en: Startup:
sk: Spustenie:

en:   -V,  --version                   display the version of Wget and exit
sk:   -V,  --version                   zobraziť verziu programu Wget a skončiť

en:   -h,  --help                      print this help
sk:   -h,  --help                      vytlačiť túto pomoc

en:   -b,  --background                go to background after startup
sk:   -b,  --background                prejsť do pozadia po spustení

en:   -e,  --execute=COMMAND           execute a `.wgetrc'-style command
sk:   -e,  --execute=PRÍKAZ            vykonať príkaz štýlu .wgetrc

en: Logging and input file:
sk: Zaznamenávanie a vstupný súbor:

en:   -o,  --output-file=FILE          log messages to FILE
sk:   -o,  --output-file=SÚBOR         zaznamenať správy do SÚBORu

en:   -a,  --append-output=FILE        append messages to FILE
sk:   -a,  --append-output=SÚBOR       pridať správy do SÚBORu

en:   -d,  --debug                     print lots of debugging information
sk:   -d,  --debug                     vytlačiť množstvo ladiacich informácií

en:        --wdebug                    print Watt-32 debug output
sk:        --wdebug                    vytlačiť ladiaci výstup Watt-32

en:   -q,  --quiet                     quiet (no output)
sk:   -q,  --quiet                     potichu (bez výstupu)

en:   -v,  --verbose                   be verbose (this is the default)
sk:   -v,  --verbose                   byť rozvláčny (toto je štandard)

en:   -nv, --no-verbose                turn off verboseness, without being quiet
sk:   -nv, --no-verbose                vypnúť rozvláčnosť bez toho, aby bolo ticho

en:        --report-speed=TYPE         output bandwidth as TYPE.  TYPE can be bits
sk:        --report-speed=TYP          vypisovať šírku pásma ako TYP. TYP môže byť `bits'

en:   -i,  --input-file=FILE           download URLs found in local or external FILE
sk:   -i,  --input-file=SÚBOR          stiahnuť URL, ktoré sa nachádzajú v miestnom
                                         alebo externom SÚBORe

en:        --input-metalink=FILE       download files covered in local Metalink FILE
sk:        --input-metalink=SÚBOR      stiahnuť súbory zahrnuté v miestnom Metalink SÚBORe

en:   -F,  --force-html                treat input file as HTML
sk:   -F,  --force-html                spracovať vstupný súbor ako HTML

en:   -B,  --base=URL                  resolves HTML input-file links (-i -F)
                                         relative to URL
sk:   -B,  --base=URL                  prevedie HTML odkazy vstupného súboru (-i -F)
                                         relatívne k URL

en:        --config=FILE               specify config file to use
sk:        --config=SÚBOR              určiť, ktorý konfiguračný súbor použiť

en:        --no-config                 do not read any config file
sk:        --no-config                 nenačítať žiaden konfiguračný súbor

en:        --rejected-log=FILE         log reasons for URL rejection to FILE
sk:        --rejected-log=SÚBOR        zaznamenať dôvody pre odmietnutie URL do SÚBORu

en: Download:
sk: Sťahovanie:

en:   -t,  --tries=NUMBER              set number of retries to NUMBER (0 unlimits)
sk:   -t,  --tries=ČÍSLO               nastaviť počet opakovaní na ČÍSLO (0 neobmedzene)

en:        --retry-connrefused         retry even if connection is refused
sk:        --retry-connrefused         pokúsiť sa znova, aj keď bolo spojenie odmietnuté

en:   -O,  --output-document=FILE      write documents to FILE
sk:   -O,  --output-document=SÚBOR     zapísať dokumenty do SÚBORu

en:   -nc, --no-clobber                skip downloads that would download to
                                         existing files (overwriting them)
sk:   -nc, --no-clobber                preskočiť sťahovania, ktoré by sťahovali
                                         do existujúcich súborov (prepísali ich)

en:   -c,  --continue                  resume getting a partially-downloaded file
sk:   -c,  --continue                  obnoviť získavanie čiastočne stiahnutého súboru

en:        --start-pos=OFFSET          start downloading from zero-based position OFFSET
sk:        --start-pos=POSUV           začať sťahovanie od pozície POSUV (začína nulou)

en:        --progress=TYPE             select progress gauge type
sk:        --progress=TYP              zvoliť typ zobrazenia postupu

en:        --show-progress             display the progress bar in any verbosity mode
sk:        --show-progress             zobraziť lištu postupu v každom režime rozvláčnosti

en:   -N,  --timestamping              don't re-retrieve files unless newer than
                                         local
sk:   -N,  --timestamping              nesťahovať opäť súbory, pokiaľ nie sú novšie
                                         ako miestne

en:        --no-if-modified-since      don't use conditional if-modified-since get
                                         requests in timestamping mode
sk:        --no-if-modified-since      nepoužívať požiadavky sťahovania s podmienkou
                                         if-modified-since v režime označovania
                                         časovými značkami

en:        --no-use-server-timestamps  don't set the local file's timestamp by
                                         the one on the server
sk:        --no-use-server-timestamps  nenastavovať časové značky miestnych súborov
                                         podľa toho ako sú na serveri

en:   -S,  --server-response           print server response
sk:   -S,  --server-response           vytlačiť odpoveď servera

en:        --spider                    don't download anything
sk:        --spider                    nesťahovať nič

en:   -T,  --timeout=SECONDS           set all timeout values to SECONDS
sk:   -T,  --timeout=SEKUNDY           nastaviť všetky hodnoty časových limitov na SEKUNDY

en:        --dns-servers=ADDRESSES     list of DNS servers to query (comma separated)
sk:        --dns-servers=ADRESY        zoznam DNS serverov, na ktoré posielať požiadavky (oddelené čiarkou)

en:        --bind-dns-address=ADDRESS  bind DNS resolver to ADDRESS (hostname or IP) on local host
sk:        --bind-dns-address=ADRESA   zviazať DNS resolver s ADRESOU (názov hostiteľa alebo IP) na miestnom hostiteľovi

en:        --dns-timeout=SECS          set the DNS lookup timeout to SECS
sk:        --dns-timeout=SEKUNDY       nastaviť časový limit DNS vyhľadávania na SEKUNDY

en:        --connect-timeout=SECS      set the connect timeout to SECS
sk:        --connect-timeout=SEKUNDY   nastaviť časový limit spojenia na SEKUNDY

en:        --read-timeout=SECS         set the read timeout to SECS
sk:        --read-timeout=SEKUNDY      nastaviť časový limit čítania na SEKUNDY

en:   -w,  --wait=SECONDS              wait SECONDS between retrievals
sk:   -w,  --wait=SEKUNDY              počkať SEKUNDY medzi sťahovaniami

en:        --waitretry=SECONDS         wait 1..SECONDS between retries of a retrieval
sk:        --waitretry=SEKÚND          počkať 1..SEKÚND medzi pokusmi o sťahovanie

en:        --random-wait               wait from 0.5*WAIT...1.5*WAIT secs between retrievals
sk:        --random-wait               počkať od 0,5 × POČKAŤ ... 1,5 × POČKAŤ sekúnd medzi
                                         sťahovaniami

en:        --no-proxy                  explicitly turn off proxy
sk:        --no-proxy                  explicitne vypnúť proxy

en:   -Q,  --quota=NUMBER              set retrieval quota to NUMBER
sk:   -Q,  --quota=ČÍSLO               nastaviť limit sťahovania na ČÍSLO

en:        --bind-address=ADDRESS      bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host
sk:        --bind-address=ADRESA       zviazať s ADRESOU (názov hostiteľa alebo IP) na miestnom hostiteľovi

en:        --limit-rate=RATE           limit download rate to RATE
sk:        --limit-rate=RÝCHLOSŤ       obmedziť rýchlosť sťahovania na RÝCHLOSŤ

en:        --no-dns-cache              disable caching DNS lookups
sk:        --no-dns-cache              zakázať dočasné ukladanie DNS vyhľadávania

en:        --restrict-file-names=OS    restrict chars in file names to ones OS allows
sk:        --restrict-file-names=OS    obmedziť znaky v názvoch súborov na tie, ktoré povoľuje OS

en:        --ignore-case               ignore case when matching files/directories
sk:        --ignore-case               ignorovať veľkosť písmen pri porovnávaní súborov/adresárov

en:   -4,  --inet4-only                connect only to IPv4 addresses
sk:   -4,  --inet4-only                pripájať sa len na adresy IPv4

en:   -6,  --inet6-only                connect only to IPv6 addresses
sk:   -6,  --inet6-only                pripájať sa len na adresy IPv6

en:        --prefer-family=FAMILY      connect first to addresses of specified family,
                                         one of IPv6, IPv4, or none
sk:        --prefer-family=RODINA      pripájať sa najskôr k adresám zadanej rodiny,
                                         jedno z IPv6, IPv4 alebo none

en:        --user=USER                 set both ftp and http user to USER
sk:        --user=POUŽÍVATEĽ           nastaviť ftp a http používateľov na POUŽÍVATEĽ

en:        --password=PASS             set both ftp and http password to PASS
sk:        --password=HESLO            nastaviť ftp a http heslo na HESLO

en:        --ask-password              prompt for passwords
sk:        --ask-password              pýtať sa na heslá

en:        --use-askpass=COMMAND       specify credential handler for requesting 
                                         username and password.  If no COMMAND is 
                                         specified the WGET_ASKPASS or the SSH_ASKPASS 
                                         environment variable is used.
sk:        --use-askpass=PRÍKAZ        určuje poverujúci obslužný program na vyžiadanie 
                                         mena používateľa a hesla.  Ak nie je PRÍKAZ 
                                         uvedený, použije sa premenná prostredia 
                                         WGET_ASKPASS alebo SSH_ASKPASS.

en:        --no-iri                    turn off IRI support
sk:        --no-iri                    vypnúť podporu IRI

en:        --local-encoding=ENC        use ENC as the local encoding for IRIs
sk:        --local-encoding=KÓD        použiť KÓD ako miestne kódovanie pre IRI

en:        --remote-encoding=ENC       use ENC as the default remote encoding
sk:        --remote-encoding=KÓD       použiť KÓD ako predvolené vzdialené kódovanie

en:        --unlink                    remove file before clobber
sk:        --unlink                    odstrániť súbor pred čistením

en:        --keep-badhash              keep files with checksum mismatch (append .badhash)
sk:        --keep-badhash              ponechať súbory s nesúhlasiacim kontrolným súčtom (pridať .badhash)

en:        --metalink-index=NUMBER     Metalink application/metalink4+xml metaurl ordinal NUMBER
sk:        --metalink-index=ČÍSLO      Poradové ČÍSLO metaurl Metalink application/metalink4+xml

en:        --metalink-over-http        use Metalink metadata from HTTP response headers
sk:        --metalink-over-http        použiť metadáta Metalink z hlavičiek odpovede HTTP

en:        --preferred-location        preferred location for Metalink resources
sk:        --preferred-location        uprednostňované umiestnenie pre zdroje Metalink

en:        --no-xattr                  turn off storage of metadata in extended file attributes
sk:        --no-xattr                  vypnúť ukladanie metaúdajov v rozšírených príznakoch súborov

en: Directories:
sk: Adresáre:

en:   -nd, --no-directories            don't create directories
sk:   -nd, --no-directories            nevytvárať adresáre

en:   -x,  --force-directories         force creation of directories
sk:   -x,  --force-directories         vynútiť vytváranie adresárov

en:   -nH, --no-host-directories       don't create host directories
sk:   -nH, --no-host-directories       nevytvárať adresáre hostiteľa

en:        --protocol-directories      use protocol name in directories
sk:        --protocol-directories      použiť názov protokolu v adresároch

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/..
sk:   -P,  --directory-prefix=PREDP    uložiť súbory do PREDP/..

en:        --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components
sk:        --cur-dirs=POČET            ignorovať POČET vzdialených častí názvu adresára

en: HTTP options:
sk: HTTP voľby:

en:        --http-user=USER            set http user to USER
sk:        --http-user=POUŽÍVATEĽ      nastaviť http používateľa na POUŽÍVATEĽ

en:        --http-password=PASS        set http password to PASS
sk:        --http-password=HESLO       nastaviť http heslo na HESLO

en:        --no-cache                  disallow server-cached data
sk:        --no-cache                  nepovoliť dočasne uložené dáta na serveri

en:        --default-page=NAME         change the default page name (normally
                                         this is 'index.html'.)
sk:        --default-page=NÁZOV        zmeniť názov predvolenej stránky (štandardne
                                         je to `index.html'.)

en:   -E,  --adjust-extension          save HTML/CSS documents with proper extensions
sk:   -E,  --html-extension            uložiť HTML/CSS dokumenty so správnou príponou

en:        --ignore-length             ignore 'Content-Length' header field
sk:        --ignore-length             ignorovať pole 'Content-Length' v hlavičke

en:        --header=STRING             insert STRING among the headers
sk:        --header=REŤAZEC            vložiť REŤAZEC do hlavičky

en:        --max-redirect              maximum redirections allowed per page
sk:        --max-redirect              maximum povolených presmerovaní na stránku

en:        --proxy-user=USER           set USER as proxy username
sk:        --proxy-user=POUŽÍVATEĽ     nastaviť POUŽÍVATEĽa ako používateľa proxy

en:        --proxy-password=PASS       set PASS as proxy password
sk:        --proxy-password=HESLO      nastaviť HESLO ako heslo proxy

en:        --referer=URL               include 'Referer: URL' header in HTTP request
sk:        --referer=URL               zahrnúť hlavičku 'Referer: URL' do HTTP požiadavky

en:        --save-headers              save the HTTP headers to file
sk:        --save-headers              uložiť HTTP hlavičky do súboru

en:   -U,  --user-agent=AGENT          identify as AGENT instead of Wget/VERSION
sk:   -U,  --user-agent=AGENT          identifikovať sa ako AGENT namiesto Wget/VERZIA

en:        --no-http-keep-alive        disable HTTP keep-alive (persistent connections)
sk:        --no-http-keep-alive        zakázať HTTP keep-alive (trvalé spojenia)

en:        --no-cookies                don't use cookies
sk:        --no-cookies                nepoužívať koláčiky

en:        --load-cookies=FILE         load cookies from FILE before session
sk:        --load-cookies=SÚBOR        pre sedením načítať koláčiky zo SÚBORu

en:        --save-cookies=FILE         save cookies to FILE after session
sk:        --save-cookies=SÚBOR        po sedení uložiť koláčiky do SÚBORu

en:        --keep-session-cookies      load and save session (non-permanent) cookies
sk:        --keep-session-cookies      načítať a uložiť koláčiky sedenia (nie trvalé)

en:        --post-data=STRING          use the POST method; send STRING as the data
sk:        --post-data=REŤAZEC         použiť POST metódu; poslať REŤAZEC ako dáta

en:        --post-file=FILE            use the POST method; send contents of FILE
sk:        --post-file=SÚBOR           použiť POST metódu; poslať obsah SÚBORu

en:        --method=HTTPMethod         use method "HTTPMethod" in the request
sk:        --method=HTTPmetóda         použiť metódu "HTTPmetóda" v požiadavke

en:        --body-data=STRING          send STRING as data. --method MUST be set
sk:        --body-data=REŤAZEC         poslať REŤAZEC ako dáta. --method MUSÍ byť nastavené

en:        --body-file=FILE            send contents of FILE. --method MUST be set
sk:        --body-file=SÚBOR           poslať obsah SÚBORu.  --method MUSÍ byť nastavené

en:        --content-disposition       honor the Content-Disposition header when
                                         choosing local file names (EXPERIMENTAL)
sk:        --content-disposition       dodržať hlavičku Content-Disposition pri
                                         voľbe miestnych názvov súborov
                                         (EXPERIMENTÁLNE)

en:        --content-on-error          output the received content on server errors
sk:        --content-on-error          vypisovať prijatý obsah pri chybách servera

en:        --auth-no-challenge         send Basic HTTP authentication information
                                         without first waiting for the server's
                                         challenge
sk:        --auth-no-challenge         poslať informáciu o základnom overení totožnosti
                                         HTTP bez počiatočného čakania na výzvu servera

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
sk: Voľby HTTPS (SSL/TLS):

en:        --https-only                only follow secure HTTPS links
sk:        --htttps-only               nasledovať len bezpečné HTTPS odkazy

en:        --no-check-certificate      don't validate the server's certificate
sk:        --no-check-certificate      neoverovať certifikát servera

en:        --certificate=FILE          client certificate file
sk:        --certificate=SÚBOR         súbor certifikátu klienta

en:        --certificate-type=TYPE     client certificate type, PEM or DER
sk:        --certificate-type=TYP      typ certifikátu klienta, PEM alebo DER

en:        --private-key=FILE          private key file
sk:        --private-key=SÚBOR         súbor súkromného kľúča

en:        --private-key-type=TYPE     private key type, PEM or DER
sk:        --private-key-type=TYP      typ súkromného kľúča, PEM alebo DER

en:        --ca-certificate=FILE       file with the bundle of CAs
sk:        --ca-certificate=SÚBOR      súbor s balíkom CA

en:        --ca-directory=DIR          directory where hash list of CAs is stored
sk:        --ca-directory=ADR          adresár, kde je uložený hašovaný zoznam CA

en:        --crl-file=FILE             file with bundle of CRLs
sk:        --crl-file=SÚBOR            súbor s balíkom CRL

en:        --pinnedpubkey=FILE/HASHES  Public key (PEM/DER) file, or any number
                                       of base64 encoded sha256 hashes preceded by
                                       'sha256//' and separated by ';', to verify
                                       peer against
sk:        --pinnedpubkey=SÚBOR/HAŠE   Súbor verejného kľúča (PEM/DER), alebo ľubovoľný počet
                                       sha256 hašov, zakódovaných v base64 a uvedených reťazcom
                                       'sha256//', oddelených ';', pomocou ktorých sa bude
                                       overovať protistrana

en:        --random-file=FILE          file with random data for seeding the SSL PRNG
sk:        --random-file=SÚBOR         súbor s náhodnými dátami, pre spustenie SSL PRNG

en:        --egd-file=FILE             file naming the EGD socket with random data
sk:        --egd-file=SÚBOR            súbor s pomenovaním EGD soketu s náhodnými dátami

en: HSTS options:
sk: HSTS voľby:

en:        --no-hsts                   disable HSTS
sk:        --no-hsts                   zakázať HSTS

en:        --hsts-file                 path of HSTS database (will override default)
sk:        --hsts-file                 cesta k databáze HSTS (nahradí predvolenú)

en: FTP options:
sk: FTP voľby:

en:        --ftp-stmlf                 use Stream_LF format for all binary FTP files
sk:        --ftp-stmlf                 použiť formát Stream_LF pre všetky binárne súbory FTP

en:        --ftp-user=USER             set ftp user to USER
sk:        --ftp-user=POUŽÍVATEĽ       nastaviť ftp používateľa na POUŽÍVATEĽ

en:        --ftp-password=PASS         set ftp password to PASS
sk:        --ftp-password=HESLO        nastaviť ftp heslo na HESLO

en:        --no-remove-listing         don't remove '.listing' files
sk:        --no-remove-listing         neodstraňovať súbory '.listing'

en:        --no-glob                   turn off FTP file name globbing
sk:        --no-glob                   pri FTP vypnúť používanie divokých znakov v názvoch súborov

en:        --no-passive-ftp            disable the "passive" transfer mode
sk:        --no-passive-ftp            zakázať "pasívny" režim prenosu

en:        --preserve-permissions      preserve remote file permissions
sk:        --preserve-permissions      zachovať vzdialené prístupové práva súborov

en:        --retr-symlinks             when recursing, get linked-to files (not dir)
sk:        --retr-symlinks             pri rekurzii získať odkazované súbory (nie adresáre)

en: FTPS options:
sk: FTPS voľby:

en:        --ftps-implicit                 use implicit FTPS (default port is 990)
sk:        --ftps-implicit                 použiť implicitné FTPS (štandardný port je 990)

en:        --ftps-resume-ssl               resume the SSL/TLS session started in the control connection when
                                             opening a data connection
sk:        --ftps-resume-ssl               pri otváraní dátového spojenia pokračovať v SSL/TLS sedení začatom
                                             riadiacim spojením

en:        --ftps-clear-data-connection    cipher the control channel only; all the data will be in plaintext
sk:        --ftps-clear-data-connection    šifrovať len riadiace spojenie; všetky dáta budú nešifrované

en:        --ftps-fallback-to-ftp          fall back to FTP if FTPS is not supported in the target server
sk:        --ftps-fallback-to-ftp          vrátiť sa k FTP ak FTPS nie je podporované na cieľovom serveri

en: WARC options:
sk: WARC voľby:

en:        --warc-file=FILENAME        save request/response data to a .warc.gz file
sk:        --warc-file=NÁZOVSÚBORU     uložiť údaje o požiadavkách/odpovediach do súboru .warc.gz

en:        --warc-header=STRING        insert STRING into the warcinfo record
sk:        --warc-header=REŤAZEC       vložiť REŤAZEC do záznamu warcinfo

en:        --warc-max-size=NUMBER      set maximum size of WARC files to NUMBER
sk:        --warc-max-size=ČÍSLO       nastaviť maximálnu veľkosť WARC súborov na ČÍSLO

en:        --warc-cdx                  write CDX index files
sk:        --warc-cdx                  zapísať indexové súbory CDX

en:        --warc-dedup=FILENAME       do not store records listed in this CDX file
sk:        --warc-dedup=NÁZOVSÚBORU    neukladať záznamy uvedené v tomto CDX súbore

en:        --no-warc-compression       do not compress WARC files with GZIP
sk:        --no-warc-compression       nekomprimovať súbory WARC pomocou GZIP

en:        --no-warc-digests           do not calculate SHA1 digests
sk:        --no-warc-digests           nepočítať kontrolné súčty SHA1

en:        --no-warc-keep-log          do not store the log file in a WARC record
sk:        --no-warc-keep-log          neukladať súbor so záznamom do WARC záznamu

en:        --warc-tempdir=DIRECTORY    location for temporary files created by the
                                         WARC writer
sk:        --warc-tempdir=ADRESÁR      umiestnenie dočasných súborov vytvorených
                                         WARC zapisovačom

en: Recursive download:
sk: Rekurzívne sťahovanie:

en:   -r,  --recursive                 specify recursive download
sk:   -r,  --recursive                 nastaviť rekurzívne sťahovanie

en:   -l,  --level=NUMBER              maximum recursion depth (inf or 0 for infinite)
sk:   -l,  --level=ČÍSLO               maximálna hĺbka rekurzie (inf alebo 0 pre nekonečno)

en:        --delete-after              delete files locally after downloading them
sk:        --delete-after              odstrániť miestne súbory po ich stiahnutí

en:   -k,  --convert-links             make links in downloaded HTML or CSS point to
                                         local files
sk:   -k,  --convert-links             zmeniť odkazy v stiahnutých HTML a CSS tak,
                                         aby ukazovaly na miestne súbory

en:        --convert-file-only         convert the file part of the URLs only (usually known as the basename)
sk:        --convert-file-only         previesť len súborovú časť URL (väčšinou nazývané aj basename)

en:        --backups=N                 before writing file X, rotate up to N backup files
sk:        --backups=N                 pred zapísaním súboru X, zachovať až N záložných súborov

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X_orig
sk:   -K,  --backup-converted          pred konverziou súboru X ho zazálohovať ako X_orig

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X.orig
sk:   -K,  --backup-converted          pred konverziou súboru X ho zazálohovať ako X.orig

en:   -m,  --mirror                    shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing
sk:   -m,  --mirror                    skratka pre -N -r -l inf --no-remove-listing

en:   -p,  --page-requisites           get all images, etc. needed to display HTML page
sk:   -p,  --page-requisites           získať všetky obrázky, atď. potrebné pre zobrazenie HTML stránky

en:        --strict-comments           turn on strict (SGML) handling of HTML comments
sk:        --strict-comments           zapnúť striktné (SGML) spracovávanie HTML komentárov

en: Recursive accept/reject:
sk: Rekurzívne akceptovanie/odmietnutie:

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions
sk:   -A,  --accept=ZOZNAM             čiarkou oddelený zoznam akceptovaných prípon

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions
sk:   -R,  --reject=ZOZNAM             čiarkou oddelený zoznam odmietnutých prípon

en:        --accept-regex=REGEX        regex matching accepted URLs
sk:        --accept-regex=REGVÝRAZ     regulárny výraz pre akceptované URL

en:        --reject-regex=REGEX        regex matching rejected URLs
sk:        --reject-regex=REGVÝRAZ     regulárny výraz je odmietnuté URL

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix|pcre)
sk:        --regex-type=TYP            typ regulárneho výrazu (posix|pcre)

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix)
sk:        --regex-type=TYP            typ regulárneho výrazu (posix)

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains
sk:   -D,  --domains=ZOZNAM            čiarkou oddelený zoznam akceptovaných domén

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains
sk:        --exclude-domains=ZOZNAM    čiarkou oddelený zoznam odmietnutých domén

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents
sk:        --follow-ftp                nasledovať FTP odkazy z HTML dokumentov

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags
sk:        --follow-tags=ZOZNAM        čiarkou oddelený zoznam nasledovaných HTML značiek

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags
sk:        --ignore-tags=ZOZNAM        čiarkou oddelený zoznam ignorovaných HTML značiek

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive
sk:   -H,  --span-hosts                prejsť na cudzích hostiteľov pri rekurzii

en:   -L,  --relative                  follow relative links only
sk:   -L,  --relative                  nasledovať len relatívne odkazy

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories
sk:   -I,  --include-directories=ZOZNAM zoznam povolených adresárov

en:        --trust-server-names        use the name specified by the redirection
                                         URL's last component
sk:   --trust-server-names             použiť názov určený posledným komponentom
                                         URL presmerovania

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories
sk:   -X,  --exclude-directories=ZOZNAM zoznam vynechaných adresárov

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory
sk:   -np, --no-parent                 nevystupovať do rodičovského adresára

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>
sk: Správy o chybách a návrhy na vylepšenie zasielajte na adresu
    <bug-wget@gnu.org> (iba anglicky); komentáre k slovenskému
    prekladu zasielajte na adresu <sk-i18n@lists.linux.sk>

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
sk: GNU Wget %s, program pre neinteraktívne sťahovanie súborov.

en: Password for user %s:
sk: Heslo pre používateľa %s:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Cannot create pipe
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dátovod

en: Error initializing spawn file actions for use-askpass: %d
sk: Chyba pri inicializácii spúšťacích súborových akcií pre use-askpass: %d

en: Error setting spawn file actions for use-askpass: %d
sk: Chyba pri nastavovaní spúšťacích súborových akcií pre use-askpass: %d

en: Error reading response from command "%s %s": %s
sk: Chyba pri čítaní odpovede príkazu "%s %s": %s

en: Username for '%s%s':
sk: Meno používateľa pre '%s%s:

en: Password for '%s%s@%s':
sk: Heslo pre '%s%s@%s':

en: Locale:
sk: Národné prostredie:

en: Compile:
sk: Kompilácia:

en: Link:
sk: Odkaz:

en: GNU Wget %s built on %s.
sk: GNU Wget %s zostavený na %s.

en:     %s (env)
sk:     %s (prostredie)

en:     %s (user)
sk:     %s (používateľ)

en:     %s (system)
sk:     %s (systém)

note: TRANSLATORS: When available, an actual copyright character (circle-c) should be used in preference to "(C)".
en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
sk: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sk: Licencia GPLv3+: GNU GPL verzia 3 alebo novšia
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Toto je slobodný softvér: môžete ho ľubovoľne meniť a distribuovať.
    BEZ ZÁRUKY v rozsahu povolenom zákonom.

note: TRANSLATORS: When available, please use the proper diacritics for names such as this one. See en_US.po for reference.
en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
sk: 
    Pôvodným autorom tohoto programu je Hrvoje Nikšić <hniksic@xemacs.com>

en: Please send bug reports and questions to <bug-wget@gnu.org>.
sk: Hlásenia o chybách a otázky zasielajte, prosím, na adresu
    <bug-wget@gnu.org> (iba anglicky).
    Komentáre k slovenskému prekladu zasielajte na adresu <sk-i18n@lists.linux.sk>.

en: Memory allocation problem
sk: Problém s alokovaním pamäte

en: Exiting due to error in %s
sk: Koniec z dôvodu chyby v %s

en: Try `%s --help' for more options.
sk: Príkaz `%s --help' vypíše viac volieb.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
sk: %s: neprípustná voľba -- `-n%c'

en: Debugging support not compiled in. Ignoring --debug flag.
sk: Podpora ladenia nebola zahrnutá pri zostavovaní. Príznak --debug sa ignoruje.

en: Both --no-clobber and --convert-links were specified, only --convert-links will be used.
sk: Oboje --no-clobber a --convert-links bolo zadané. Použije sa len --convert-links.

en: Both --no-clobber and --convert-file-only were specified, only --convert-file-only will be used.
sk: Oboje --no-clobber a --convert-file-only bolo zadané. Použije sa len --convert-links.

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
sk: Nie je možné byť zároveň rozvláčny aj byť ticho.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
sk: Nie je možné používať časové značky a nemazať pritom staré súbory.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
sk: Nie je možné zadať naraz --inet4-only aj --inet6-only.

en: Cannot specify both -k or --convert-file-only and -O if multiple URLs are given, or in combination
    with -p or -r. See the manual for details.
sk: Nie je možné zadať -k alebo --convert-file-only spolu s -O ak sú zadané viaceré URL, alebo v kombinácii
    s -p alebo -r. Podrobnosti nájdete v návode.

en: WARNING: combining -O with -r or -p will mean that all downloaded content
    will be placed in the single file you specified.
sk: UPOZORNENIE: kombinácia -O s -r alebo -p bude znamenať, že celý stiahnutý
    obsah bude umiestnený do jedného vami zadaného súboru.

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O. See the manual
    for details.
sk: UPOZORNENIE: označovanie časovými značkami nerobí nič, ak je kombinované s -O.
    Podrobnosti nájdete v návode.

en: File `%s' already there; not retrieving.
sk: Súbor `%s' je už tam, nebudem ho prenášať.

en: WARC output does not work with --no-clobber, --no-clobber will be disabled.
sk: WARC výstup nefunguje s --no-clobber, --no-clobber bude deaktivované.

en: WARC output does not work with timestamping, timestamping will be disabled.
sk: WARC výstup nefunguje s označovaním časovými značkami, označovanie časovými značkame
    bude deaktivované.

en: WARC output does not work with --spider.
sk: WARC výstup nefunguje so --spider.

en: WARC output does not work with --continue or --start-pos, they will be disabled.
sk:  WARC výstup nefunguje s --continue alebo --start-pos, tieto budú deaktivované.

en: Digests are disabled; WARC deduplication will not find duplicate records.
sk: Kontrolné súčty nie sú povolené; WARC deduplikácia nenájde duplikátne záznamy.

en: Cannot specify both --ask-password and --password.
sk: Nie je možné zadať naraz --ask-password aj --password.

en: Specifying both --start-pos and --continue is not recommended; --continue will be disabled.
sk: Zadanie --start-pos aj --continue je neodporúčané; --continue bude deaktivované.

en: %s: missing URL
sk: %s: chýba URL

en: You cannot specify both --post-data and --post-file.
sk: Nemôžete zadať naraz --post-data aj --post-file.

en: You cannot use --post-data or --post-file along with --method. --method expects data through --body-data and --body-file options
sk: Nemôžete použiť --post-data alebo --post-file spolu s --method. --method očakáva dáta pomocou voľby --body-data a --body-file

en: You must specify a method through --method=HTTPMethod to use with --body-data or --body-file.
sk: Metódu, ktorá sa má použiť s --body-data alebo --body-file, musíte zadať pomocou --method=HTTPmetóda.

en: You cannot specify both --body-data and --body-file.
sk: Nemôžete zadať naraz --body-data aj --body-file.

en: This version does not have support for IRIs
sk: Táto verzia nemá podporu pre IRI

en: -k or -r can be used together with -O only if outputting to a regular file.
sk: -k alebo -r môže byť použité spolu s -O, len ak je výstup do bežného súboru.

en: --convert-links or --convert-file-only can be used together only if outputting to a regular file.
sk: --convert-links alebo --convert-file-only môžu byť použité spolu, len ak je výstup do bežného súboru.

en: Failed to init libcares
sk: Zlyhala inicializácia libcares

en: Failed to init c-ares channel
sk: Zlyhala inicializácia kanála c-ares

en: Failed to parse IP address '%s'
sk: Zlyhala analýza IP adresy '%s'

en: Failed to set DNS server(s) '%s' (%d)
sk: Zlyhalo nastavenie DNS server(ov) '%s' (%d)

en: No URLs found in %s.
sk: V %s neboli nájdené URL.

en: Unable to parse metalink file %s.
sk: Nepodarilo sa analyzovať metalink súbor %s.

en: Could not download all resources from %s.
sk: Nepodarilo sa stiahnuť všetky zdroje z %s.

en: FINISHED --%s--
    Total wall clock time: %s
    Downloaded: %d files, %s in %s (%s)
sk: UKONČENÉ --%s--
    Celkový čas: %s
    Stiahnutých: %d súborov, %s za %s (%s)

en: Download quota of %s EXCEEDED!
sk: Limit objemu stiahnutych dát %s PREKROČENÝ!

en: -O not supported for metalink download. Ignoring.
sk: -O nie je podporované pre sťahovanie metalink. Ignoruje sa.

en: Planned metalink file: %s
sk: Plánovaný metalink súbor: %s

en: Secured metalink file: %s
sk: Zabezpečený metalink súbor: %s

en: Rejecting metalink file. Unsafe name.
sk: Odmietnutý metalink súbor. Meno nie je bezpečné.

en: Processing metaurl %s...
sk: Spracováva sa metaurl %s...

en: Rejecting metaurl file %s. Unsafe name.
sk: Odmietnutý metaurl súbor %s. Meno nie je bezpečné.

en: Failed to download %s. Skipping metaurl.
sk: Sťahovanie %s zlyhalo. Preskočené metaurl.

en: Unable to parse metaurl file %s.
sk: Nepodarilo sa analyzovať metaurl súbor %s.

en: Metaurls processing returned with error.
sk: Spracovanie metaurl skončilo s chybou.

en: Resource type %s not supported, ignoring...
sk: Typ zdroja %s nepodporovaný, ignoruje sa...

en: Could not open downloaded file.
sk: Nepodarilo sa otvoriť stiahnutý súbor.

en: Computing size for %s
sk: Počítanie veľkosti pre %s

en: File size not declared. Skipping check.
sk: Neuvedená veľkosť súboru. Kontrola preskočená.

en: Could not get downloaded file's size.
sk: Nepodarilo sa získať veľkost stiahnutého súboru.

en: Size mismatch for file %s.
sk: Veľkosť súboru %s nesúhlasí.

en: Size matches.
sk: Veľkosť súhlasí.

en: Computing checksum for %s
sk: Počítanie kontrolného súčtu pre %s

en: Checksum matches.
sk: Kontrolný súčet súhlasí.

en: Checksum mismatch for file %s.
sk: Kontrolný súčet súboru %s nesúhlasí.

en: Could not open downloaded file for signature verification.
sk: Nepodarilo sa otvoriť stiahnutý súbor na overenie podpisu.

en: Signature validation succeeded.
sk: Overenie podpisu úspešné.

en: Invalid signature. Rejecting resource.
sk: Neplatný podpis. Zdroj odmietnutý.

en: Data matches signature, but signature is not trusted.
sk: Údaje zodpovedajú podpisu, ale podpis nie je dôveryhodný.

en: No checksums found.
sk: Kontrolné súčty nenájdené.

en: Failed to download %s. Skipping resource.
sk: Sťahovanie %s zlyhalo. Zdroj preskočený.

en: File %s retrieved but size does not match.
sk: Súbor %s bol získaný, ale veľkosť nesúhlasí.

en: File %s retrieved but checksum does not match.
sk: Súbor %s bol získaný, ale kontrolný súčet nesúhlasí.

en: File %s retrieved but signature does not match.
sk: Súbor %s bol získaný, ale podpis nesúhlasí.

en: Renaming %s to %s.
sk: Premenováva sa %s na %s.

en: Continuing in background.
sk: Pokračovanie v behu na pozadí.

en: Continuing in background, pid %lu.
sk: Pokračovanie v behu na pozadí, pid %lu.

en: Output will be written to %s.
sk: Výstup bude zapísaný do %s.

en: fake_fork_child() failed
sk: zlyhalo fake_fork_child()

en: fake_fork() failed
sk: zlyhalo fake_fork()

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
sk: %s: Nepodarilo sa nájsť použiteľný ovládač soketov.

en: ioctl() failed.  The socket could not be set as blocking.
sk: Zlyhalo ioctl(). Soket nemohol byť nastavený ako blokujúci.

en: %s: %s:%d: warning: %s token appears before any machine name
sk: %s: %s:%d: upozornenie: token %s je uvedený pred akýmkoľvek názvom počítača

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
sk: %s: %s:%d: neznámy token "%s"

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
sk: Použitie: %s NETRC [NÁZOV_POČÍTAČA]

en: %s: cannot stat %s: %s
sk: %s: volanie `stat %s' skončilo s chybou: %s

en: WARNING: using a weak random seed.
sk: UPOZORNENIE: používané slabé spúšťacie zrnko pre náhodné čísla.

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
sk: Nepodarilo sa inicializovať PRNG; zvážte použitie --random-file.

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.1
sk: Vaša verzia OpenSSL je príliš stará, aby podporovala TLSv1.1

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.2
sk: Vaša verzia OpenSSL je príliš stará, aby podporovala TLSv1.2

en: OpenSSL: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
sk: OpenSSL: neimplementovaná hodnota %d voľby 'secure-protocol'

en: %s: cannot verify %s's certificate, issued by %s:
sk: %s: nie je možné overiť certifikát pre %s, vydaný %s:

en:   Unable to locally verify the issuer's authority.
sk:   Nie je možné miestne overiť autoritu vydavateľa.

en:   Self-signed certificate encountered.
sk:   Vyskytol sa certifikát podpísaný samým sebou.

en:   Issued certificate not yet valid.
sk:   Vydaný certifikát je ešte neplatný.

en:   Issued certificate has expired.
sk:   Vydanému certifikátu vypršala platnosť.

en: %s: no certificate subject alternative name matches
    	requested host name %s.
sk: %s: žiadny alternatívny názov predmetu v certifikáte
    	sa nezhoduje s požadovaným názvom hostiteľa %s.

en:     %s: certificate common name %s doesn't match requested host name %s.
sk:     %s: bežný názov %s v certifikáte sa nezhoduje s požadovaným názvom hostiteľa %s.

en:     %s: certificate common name is invalid (contains a NUL character).
        This may be an indication that the host is not who it claims to be
        (that is, it is not the real %s).
sk:     %s: bežný názov v certifikáte je neplatný (obsahuje znak NUL).
        To môže byť znamením toho, že hostiteľ nie je tým, za koho sa vydáva
        (to znamená, nie je to reálne %s).

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
sk: Na nie bezpečné pripojenie k %s použite `--no-check-certificate'.

en: 
    %*s[ skipping %sK ]
sk: 
    %*s[ preskakuje sa %sK ]

en: Invalid dot style specification %s; leaving unchanged.
sk: Neplatná bodková špecifikácia %s; ponecháva sa nezmenené.

note: TRANSLATORS: "ETA" is English-centric, but this must be short, ideally 3 chars.  Abbreviate if necessary.
en:     eta %s
sk:     odh %s

en:     in
sk:     za

en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
sk: Nie je možné získať frekvenciu hodín reálneho času: %s

en: Removing %s since it should be rejected.
sk: Odstraňuje sa %s, pretože by mal byť odmietnutý.

en: Cannot open %s: %s
sk: Nie je možné otvoriť %s: %s

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
sk: Načítava sa robots.txt. Chybové hlásenia ignorujte, prosím.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
sk: Chyba pri analýze proxy URL %s: %s

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
sk: Chyba v proxy URL %s: Musí byť HTTP.

en: %d redirections exceeded.
sk: Prekročený limit %d presmerovaní.

en: Giving up.
sk: Nemá to zmysel.

en: Retrying.
sk: Skúša sa znova.

en: No error
sk: Bez chyby

en: Unsupported scheme %s
sk: Nepodporovaná schéma %s

en: Scheme missing
sk: Schéma chýba

en: Invalid host name
sk: Neplatný názov hostiteľa

en: Bad port number
sk: Zlé číslo portu

en: Invalid user name
sk: Neplatné meno používateľa

en: Unterminated IPv6 numeric address
sk: Neukončená číselná adresa pre IPv6

en: IPv6 addresses not supported
sk: IPv6 adresy nie sú podporované

en: Invalid IPv6 numeric address
sk: Neplatná číselná adresa IPv6

en: HTTPS support not compiled in
sk: Podpora pre HTTPS nie je zakompilovaná

en: %s: %s: Failed to allocate enough memory; memory exhausted.
sk: %s: %s: Zlyhalo vyžiadanie dostatočnej pamäte; pamäť je vyčerpaná.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
sk: %s: %s: Zlyhalo vyžiadanie %ld bajtov; pamäť je vyčerpaná.

en: %s: aprintf: text buffer is too big (%d bytes), aborting.
sk: %s: aprintf: pamäť na text je príliš veľká (%d bajtov), predčasne ukončujem.

en: Continuing in background, pid %d.
sk: Pokračovanie v behu na pozadí, pid %d.

en: Failed to unlink symlink %s: %s
sk: Nebolo možné odstrániť symbolický odkaz %s: %s

en: Invalid regular expression %s, %s
sk: Neplatný regulárny výraz %s, %s

en: Error while matching %s: %d
sk: Chyba pri hľadaní zhody %s: %d

en: Error opening GZIP stream to WARC file.
sk: Chyba pri otváraní prúdu GZIP do súboru WARC.

en: Error writing warcinfo record to WARC file.
sk: Chyba pri zápise warcinfo záznamu do súboru WARC.

en: Opening WARC file %s.
sk: Otváranie súboru WARC %s.

en: Error opening WARC file %s.
sk: Chyba pri otváraní súboru WARC %s.

en: CDX file does not list original urls. (Missing column 'a'.)
sk: Súbor CDX neobsahuje pôvodné url. (Chýba stlpec 'a'.)

en: CDX file does not list checksums. (Missing column 'k'.)
sk: Súbor CDX neobsahuje kontrolné súčty. (Chýba stlpec 'k'.)

en: CDX file does not list record ids. (Missing column 'u'.)
sk: Súbor CDX neobsahuje identifikátory záznamov. (Chýba stlpec 'u'.)

en: Loaded %d record from CDX.
    
     | Loaded %d records from CDX.
sk[0]: Načítaných %d záznamov z CDX.
sk[1]: Načítaný %d záznam z CDX.
sk[2]: Načítané %d záznamy z CDX.

en: Could not read CDX file %s for deduplication.
sk: Nepodarilo sa prečítať súbor CDX %s na vylúčenie duplicít.

en: Could not open temporary WARC manifest file.
sk: Nepodarilo sa otvoriť dočasný súbor manifestu WARC.

en: Could not open temporary WARC log file.
sk: Nepodarilo sa otvoriť dočasný súbor so záznamom WARC.

en: Could not open WARC file.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor WARC.

en: Could not open CDX file for output.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor CDX ako výstup.

en: Could not open temporary WARC file.
sk: Nepodarilo sa otvoriť dočasný súbor WARC.

en: Found exact match in CDX file. Saving revisit record to WARC.
sk: Našla sa presná zhoda v súbore CDX. Ukladá sa záznam opätovného navštívenia do WARC.
