wget 1.18.109 - en to pl translation catalogue (604 entries)

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: Address family for hostname not supported
pl: Rodzina adresów dla podanej nazwy hosta nie jest obsługiwana

en: Temporary failure in name resolution
pl: Tymczasowy błąd rozwiązywania nazw

en: Bad value for ai_flags
pl: Błędna wartość ai_flags

en: Non-recoverable failure in name resolution
pl: Nienaprawialny błąd w rozwiązywaniu nazw

en: ai_family not supported
pl: ai_family zawiera nie obsługiwaną rodzinę protokołów

en: Memory allocation failure
pl: Błąd przydzielania pamięci

en: No address associated with hostname
pl: Brak adresu związanego z nazwą hosta

en: Name or service not known
pl: Nieznana nazwa lub usługa

en: Servname not supported for ai_socktype
pl: Usługa nie obsługiwana dla danego ai_socktype

en: ai_socktype not supported
pl: ai_socktype zawiera nie obsługiwany typ gniazda

en: System error
pl: Błąd systemowy

en: Argument buffer too small
pl: Bufor argumentu zbyt mały

en: Processing request in progress
pl: Przetwarzanie żądania jest w toku

en: Request canceled
pl: Żądanie anulowane

en: Request not canceled
pl: Żądanie nie anulowane

en: All requests done
pl: Wszystkie żądania wykonane

en: Interrupted by a signal
pl: Przerwane przez sygnał

en: Parameter string not correctly encoded
pl: Łańcuch parametru niepoprawnie zakodowany

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
pl: %s: opcja '%s' jest niejednoznaczna; możliwości:

en: %s: option '%s' is ambiguous
pl: %s: opcja '%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '--%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%c%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '--%s' requires an argument
pl: %s: opcja '--%s' musi mieć argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
pl: %s: nieznana opcja '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
pl: %s: nieznana opcja '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: błędna opcja -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja musi mieć argument -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
pl: %s: opcja '-W %s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '-W %s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '-W %s' requires an argument
pl: %s: opcja ' -W %s' musi mieć argument

en: Success
pl: Sukces

en: No match
pl: Nic nie pasuje

en: Invalid regular expression
pl: Błędne wyrażenie regularne

en: Invalid collation character
pl: Błędny znak sortowany

en: Invalid character class name
pl: Błędna nazwa klasy znaków

en: Trailing backslash
pl: Kończący znak `\'

en: Invalid back reference
pl: Błędne odniesienie wstecz

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
pl: Niesparowane [, [^, [:, [. lub [=

en: Unmatched ( or \(
pl: Niesparowane ( lub \(

en: Unmatched \{
pl: Niesparowane \{

en: Invalid content of \{\}
pl: Błędna zawartość \{\}

en: Invalid range end
pl: Błędny koniec zakresu

en: Memory exhausted
pl: Pamięć wyczerpana

en: Invalid preceding regular expression
pl: Błędne poprzedzające wyrażenie regularne

en: Premature end of regular expression
pl: Przedwczesny koniec wyrażenia regularnego

en: Regular expression too big
pl: Wyrażenie regularne zbyt duże

en: Unmatched ) or \)
pl: Niesparowane ) lub \)

en: No previous regular expression
pl: Brak poprzedniego wyrażenia regularnego

en: cannot create pipe
pl: nie można utworzyć potoku

en: %s subprocess failed
pl: podproces %s zawiódł

en: _open_osfhandle failed
pl: _open_osfhandle nie powiodło się

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
pl: nie można odtworzyć fd %d: dup2 nie powiodło się

en: %s subprocess
pl: podproces %s

en: %s subprocess got fatal signal %d
pl: podproces %s dostał krytyczny sygnał %d

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: %s: unable to resolve bind address %s; disabling bind.
pl: %s: nie można rozwiązać adresu bind `%s': wyłączenie bind.

en: Connecting to %s|%s|:%d...
pl: Łączenie się z %s|%s|:%d...

en: Connecting to %s:%d...
pl: Łączenie się z %s:%d...

en: Connecting to [%s]:%d...
pl: Łączenie się z [%s]:%d...

en: setsockopt SO_RCVBUF failed: %s
pl: setsockopt SO_RCVBUF nie powiodło się: %s

en: connected.
pl: połączono.

en: failed: %s.
pl: nieudane: %s.

en: %s: unable to resolve host address %s
pl: %s: nie udało się rozwiązać adresu hosta %s

en: setsockopt SO_REUSEADDR failed: %s
pl: setsockopt SO_REUSEADDR nie powiodło się: %s

en: Too many fds open.  Cannot use select on a fd >= %d
pl: Za dużo otwartych deskryptorów. Nie można użyć funkcji select na fd >= %d

en: Converted links in %d files in %s seconds.
pl: Przekonwertowano odnośniki w %d plikach w %s sekund.

en: Converting links in %s...
pl: Konwertowanie odnośników w %s...

en: nothing to do.
pl: nic do roboty.

en: Cannot convert links in %s: %s
pl: Nie można przekonwertować odnośników w %s: %s

en: Unable to delete %s: %s
pl: Nie udało się usunąć %s: %s

en: Cannot back up %s as %s: %s
pl: Nie można stworzyć kopii zapasowej %s jako %s: %s

en: Unable to get cookie for %s
pl: Nie udało się uzyskać ciasteczka dla %s

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
pl: Błąd składni w Set-Cookie: %s na pozycji %d.

en: Cookie coming from %s attempted to set domain to
pl: Ciasteczko pochodzące z %s próbowało ustawić domenę na

en: Cannot open cookies file %s: %s
pl: Nie można otworzyć pliku ciasteczek %s: %s

en: Error writing to %s: %s
pl: Błąd podczas zapisu do %s: %s

en: Error closing %s: %s
pl: Błąd podczas zamykania %s: %s

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
pl: Nieobsługiwany typ listy plików, próbowanie analizatora list Uniksowych.

en: Index of /%s on %s:%d
pl: Indeks /%s na %s:%d

en: time unknown
pl: czas nieznany

en: File
pl: Plik

en: Directory
pl: Katalog

en: Link
pl: Odnośnik

en: Not sure
pl: Nie pewny

en:  (%s bytes)
pl:  (%s bajtów)

en: Length: %s
pl: Długość: %s

en: , %s (%s) remaining
pl: , %s (%s) pozostało

en: , %s remaining
pl: , %s pozostało

en:  (unauthoritative)
pl:  (nie autorytatywne)

en: Could not initialize SSL. It will be disabled.
pl: Nie udało się zainicjować SSL. Zostanie wyłączony.

en: Logging in as %s ...
pl: Logowanie się jako %s ...

en: Error in server response, closing control connection.
pl: Błąd w odpowiedzi serwera, zamykanie połączenia sterującego.

en: Error in server greeting.
pl: Błąd w powitaniu serwera.

en: Write failed, closing control connection.
pl: Niepowodzenie podczas zapisu, zamykanie połączenia sterującego.

en: The server refuses login.
pl: Serwer nie pozwala na zalogowanie się.

en: Login incorrect.
pl: Nieprawidłowy login lub hasło.

en: Logged in!
pl: Zalogowano się!

en: Server did not accept the 'PBSZ 0' command.
pl: Serwer nie przyjął polecenia 'PBSZ 0'.

en: Server did not accept the 'PROT %c' command.
pl: Serwer nie przyjął polecenia 'PROT %c'.

en: Server error, can't determine system type.
pl: Błąd serwera, nie można ustalić typu systemu.

en: done.
pl: zrobiono.

en: done.
pl: zrobiono.

en: Unknown type `%c', closing control connection.
pl: Nieznany typ `%c', zamykanie połączenia sterującego.

en: done.
pl: zrobiono.

en: ==> CWD not needed.
pl: ==> CWD nie jest potrzebne.

en: Logically impossible section reached in getftp()
pl: Osiągnięto logicznie niemożliwy warunek w getftp()

en: No such directory %s.
pl: Nie ma katalogu %s.

en: ==> CWD not required.
pl: ==> CWD nie wymagane.

en: File has already been retrieved.
pl: Plik został już pobrany.

en: Cannot initiate PASV transfer.
pl: Nie można zainicjować przesyłania typu PASV.

en: Cannot parse PASV response.
pl: Nie można przeanalizować składni odpowiedzi PASV.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
pl: nie udało się połączyć z %s:%d: %s

en: Bind error (%s).
pl: Błąd Bind (%s).

en: Invalid PORT.
pl: Nieprawidłowe PORT.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
pl: 
    REST nieudane, rozpoczynanie od początku.

en: File %s exists.
pl: Plik %s istnieje.

en: No such file %s.
pl: Brak pliku %s.

en: No such file %s.
pl: Nie ma pliku %s.

en: No such file or directory %s.
pl: Nie ma pliku ani katalogu %s.

en: %s has sprung into existence.
pl: %s zaczął istnieć.

en: %s: %s, closing control connection.
pl: %s: %s, zamykanie połączenia sterującego.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
pl: %s (%s) - Połączenie danych: %s;

en: Control connection closed.
pl: Zamknięto połączenie sterujące.

en: Data transfer aborted.
pl: Przerwano przesyłanie danych.

en: File %s already there; not retrieving.
pl: Plik %s już istnieje, bez pobierania.

en: (try:%2d)
pl: (próba:%2d)

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s]
pl: %s (%s) - zapisano na standardowe wyjście %s[%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s]
pl: %s (%s) - zapisano %s [%s]

en: Removing %s.
pl: Usuwanie %s.

en: Using %s as listing tmp file.
pl: Użycie %s jako tymczasowego pliku dla listy.

en: Removed %s.
pl: Usunięto %s.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
pl: Głębokość rekurencji %d przekroczyła maksymalną głębokość %d.

en: Remote file no newer than local file %s -- not retrieving.
pl: Plik po stronie serwera nie jest nowszy niż lokalny %s -- bez pobierania.

en: Remote file is newer than local file %s -- retrieving.
pl: Plik po stronie serwera jest nowszy niż lokalny %s -- pobieranie.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
pl: Rozmiary się różnią (lokalny %s) -- pobieranie.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
pl: Nieprawidłowa nazwa dowiązania symbolicznego, pomijanie.

en: Already have correct symlink %s -> %s
pl: Już istnieje poprawne dowiązanie symboliczne %s -> %s

en: Creating symlink %s -> %s
pl: Tworzenie dowiązania symbolicznego %s -> %s

en: Symlinks not supported, skipping symlink %s.
pl: Dowiązania symboliczne nie są obsługiwane, pomijanie dowiązania %s.

en: Skipping directory %s.
pl: Pomijanie katalogu %s.

en: %s: unknown/unsupported file type.
pl: %s: nieznany/nieobsługiwany typ pliku.

en: Failed to set permissions for %s.
pl: Nie udało się ustawić uprawnień %s.

en: %s: corrupt time-stamp.
pl: %s: znacznik czasowy uszkodzony.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
pl: Nie będą pobierane katalogi, gdyż głębokość wynosi %d (maks. %d).

en: Not descending to %s as it is excluded/not-included.
pl: Bez wchodzenia do %s, ponieważ jest on wyłączony/nie-włączony.

en: Rejecting %s.
pl: Odrzucanie %s.

en: Error matching %s against %s: %s
pl: Błąd podczas dopasowywania %s względem %s: %s

en: No matches on pattern %s.
pl: Brak pasujących do wzorca %s.

en: Wrote HTML-ized index to %s [%s].
pl: Zapisano indeks w postaci HTML-a w %s [%s].

en: Wrote HTML-ized index to %s.
pl: Zapisano indeks w postaci HTML-a w %s.

en: ERROR: Cannot open directory %s.
pl: BŁĄD: Nie można otworzyć katalogu %s.

en: ERROR: Failed to open cert %s: (%d).
pl: BŁĄD: Nie udało się otworzyć certyfikatu %s: (%d).

en: Loaded CA certificate '%s'
pl: Załadowano certyfikat CA '%s'

en: ERROR: Failed to load CRL file '%s': (%d)
pl: BŁĄD: Nie udało się załadować pliku CRL '%s': (%d)

en: Loaded CRL file '%s'
pl: Załadowano plik CRL '%s'

en: ERROR: GnuTLS requires the key and the cert to be of the same type.
pl: BŁĄD: GnuTLS wymaga, aby klucz i certyfikat były tego samego typu.

en: Please report this issue to bug-wget@gnu.org
pl: Prosimy o zgłoszenie tego błędu na adres bug-wget@gnu.org.

en: GnuTLS: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
pl: GnuTLS: nie zaimplementowana wartość opcji 'secure-protocol' %d

en: ERROR
pl: BŁĄD

en: WARNING
pl: UWAGA

en: %s: No certificate presented by %s.
pl: %s: Żaden certyfikat nie został przedstawiony przez %s.

en: %s: The certificate of %s is not trusted.
pl: %s: Żaden certyfikat nie został przedstawiony przez %s.

en: %s: The certificate of %s hasn't got a known issuer.
pl: %s: Certyfikat %s nie ma znanego wystawcy.

en: %s: The certificate of %s has been revoked.
pl: %s: Certyfikat %s został unieważniony.

en: %s: The certificate signer of %s was not a CA.
pl: %s: Podpisujący certyfikat %s nie był CA.

en: %s: The certificate of %s was signed using an insecure algorithm.
pl: %s: Certyfikat %s został podpisany algorytmem, który nie jest bezpieczny.

en: %s: The certificate of %s is not yet activated.
pl: %s: Certyfikat %s nie jest jeszcze aktywny.

en: %s: The certificate of %s has expired.
pl: %s: Certyfikat %s wygasł.

en: Error initializing X509 certificate: %s
pl: Błąd inicjalizacji certyfikatu X509: %s

en: No certificate found
pl: Nie znaleziono certyfikatu

en: Error parsing certificate: %s
pl: Błąd podczas analizy certyfikatu: %s

en: The certificate has not yet been activated
pl: Certyfikat nie został jeszcze aktywowany.

en: The certificate has expired
pl: Certyfikat wygasł.

en: The certificate's owner does not match hostname %s
pl: Właściciel certyfikatu nie pasuje do nazwy hosta %s

en: The public key does not match pinned public key!
pl: Klucz publiczny nie pasuje do przypiętego klucza publicznego!

en: Certificate must be X.509
pl: Certyfikat musi być w formacie X.509

en: Error in handling the address list.
pl: Błąd w obsłudze listy adresów.

en: Unknown host
pl: Nieznany host

en: Resolving %s...
pl: Translacja %s...

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
pl: błąd: brak adresu IPv4/IPv6 dla hosta.

en: failed: timed out.
pl: błąd: przekroczono limit czasu oczekiwania.

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
pl: %s: Nie udało się przeanalizować niedokończonego łącza %s.

en: %s: Invalid URL %s: %s
pl: %s: Nieprawidłowy URL %s: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
pl: Nie powiodło się wysyłanie żądania HTTP: %s.

en: No headers, assuming HTTP/0.9
pl: Brak nagłówków, przyjęto HTTP/0.9

en: File %s already there; not retrieving.
pl: Plik %s już istnieje, bez pobierania.

en: gmtime failed. This is probably a bug.
pl: gmtime nie powiodło się. To prawdopodobnie błąd.

en: Cannot convert timestamp to http format. Falling back to time 0 as last modification time.
pl: Nie można przekształcić znacznika czasu na format http. Degradacja do czasu 0 jako czasu ostatniej modyfikacji.

en: BODY data file %s missing: %s
pl: Brak pliku danych BODY %s: %s

en: Reusing existing connection to [%s]:%d.
pl: Ponowne użycie połączenia do [%s]:%d.

en: Reusing existing connection to %s:%d.
pl: Ponowne użycie połączenia do %s:%d.

en: Failed reading proxy response: %s
pl: Nie powiodło się odczytanie odpowiedzi proxy: %s.

en: %s ERROR %d: %s.
pl: %s BŁĄD %d: %s.

en: Malformed status line
pl: Źle sformułowana linia statusu

en: Proxy tunneling failed: %s
pl: Tunelowanie proxy nie powiodło się: %s

en: Unknown authentication scheme.
pl: Nieznana metoda uwierzytelniania.

en: Authentication selected: %s
pl: Wybrano uwierzytelnienie: %s

en: Saving to: %s
pl: Zapis do: %s

en: When downloading signature:
    %s: %s.
pl: Podczas pobierania podpisu:
    %s: %s.

en: Unable to read signature content from temporary file. Skipping.
pl: Nie udało się odczytać treści podpisu z pliku tymczasowego. Pominięto.

en: Could not create temporary file. Skipping signature download.
pl: Nie udało się utworzyć pliku tymczasowego. Pominięto pobieranie podpisu.

en: Invalid pri value. Assuming %d.
pl: Nieprawidłowa wartość pri. Domniemano %d.

en: Could not find acceptable digest for Metalink resources.
    Ignoring them.
pl: Nie udało się odnaleźć akceptowalnego skrótu dla zasobów Metalink.
    Zignorowano je.

en: Disabling SSL due to encountered errors.
pl: Wyłączenie SSL ze względu na napotkane błędy

en: %s request sent, awaiting response...
pl: Żądanie %s wysłano, oczekiwanie na odpowiedź...

en: No data received.
pl: Brak danych w odpowiedzi.

en: Read error (%s) in headers.
pl: Błąd odczytu (%s) w nagłówkach.

en: (no description)
pl: (brak opisu)

en: Location: %s%s
pl: Lokalizacja: %s%s

en: unspecified
pl: nieznana

en:  [following]
pl:  [podążanie]

en: File %s not modified on server. Omitting download.
pl: Plik %s nie został zmodyfikowany na serwerze. Pominięto pobranie.

en: Server ignored If-Modified-Since header for file %s.
    You might want to add --no-if-modified-since option.
pl: Serwer zignorował nagłówek If-Modified-Since dla pliku %s.
    Może warto dodać opcję --no-if-modified-since.

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
pl: 
        Plik już został w pełni pobrany; nic do roboty.

en: Length:
pl: Długość:

en: ignored
pl: zignorowano

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
pl: Ostrzeżenie: znaki globalne nie są obsługiwane w HTTP.

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
pl: Tryb spider włączony. Sprawdź czy zdalny plik istnieje.

en: Cannot write to %s (%s).
pl: Nie można zapisać do %s (%s).

en: Required attribute missing from Header received.
pl: W odebranym nagłówku brak wymaganego atrybutu.

en: Username/Password Authentication Failed.
pl: Uwierzytelnienie użytkownik/hasło nie powiodło się.

en: Cannot write to WARC file.
pl: Nie można zapisać do pliku WARC.

en: Cannot write to temporary WARC file.
pl: Nie można zapisać do tymczasowego pliku WARC.

en: Unable to establish SSL connection.
pl: Niemożliwe utworzenie połączenia SSL.

en: Cannot unlink %s (%s).
pl: Nie można usunąć %s (%s).

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
pl: BŁĄD: Przekierowanie (%d) bez lokalizacji.

en: Could not find Metalink data in HTTP response. Downloading file using HTTP GET.
pl: Nie udało się odnaleźć danych Metalink w odpowiedzi HTTP. Pobieranie pliku przy użyciu HTTP GET.

en: Metalink headers found. Switching to Metalink mode.
pl: Napotkano nagłówek Metalink. Przełączanie w tryb Metalink.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
pl: Zdalny plik nie istnieje -- zepsuty odnośnik!!!

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
pl: Brak nagłówka Last-modified -- znaczniki czasu wyłączone.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
pl: Błędny nagłówek Last-modified -- znacznik czasu zignorowany.

en: Server file no newer than local file %s -- not retrieving.
pl: Plik po stronie serwera nie nowszy niż plik lokalny %s -- bez pobierania.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
pl: Rozmiary się różnią (lokalny %s) -- pobieranie.

en: Remote file is newer, retrieving.
pl: Plik na zdalnym serwerze jest nowszy, pobieranie.

en: Remote file exists and could contain links to other resources -- retrieving.
pl: Plik po stronie serwera istnieje i zawiera odnośniki do innych źródeł -- pobieranie.

en: Remote file exists but does not contain any link -- not retrieving.
pl: Plik po stronie serwera istnieje, ale nie posiada odnośników -- nie pobieram.

en: Remote file exists and could contain further links,
    but recursion is disabled -- not retrieving.
pl: Zdalny plik istnieje i może zawierać dalsze odnośniki,
    jednak rekurencja jest wyłączona -- nie pobieram.

en: Remote file exists.
pl: Plik na zdalnym serwerze istnieje.

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s/%s]
pl: %s (%s) - zapisano na standardowe wyjście %s[%s/%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s/%s]
pl: %s (%s) - zapisano %s [%s/%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
pl: %s (%s) - Połączenie zamknięte przy %s bajcie.

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
pl: %s (%s) - Błąd podczas odczytu przy bajcie %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
pl: %s (%s) - Błąd podczas odczytu przy bajcie %s/%s (%s).

en: Unsupported quality of protection '%s'.
pl: Nieobsługiwana jakość zabezpieczenia '%s'.

en: Unsupported algorithm '%s'.
pl: Nieobsługiwany algorytm '%s'.

en: %s: Cannot read %s (%s).
pl: %s: Nie można odczytać %s (%s).

en: %s: Error in %s at line %d.
pl: %s: Błąd w %s w linii %d.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
pl: %s: Błąd składni w %s w linii %d.

en: %s: Unknown command %s in %s at line %d.
pl: %s: Nieznane polecenie %s w %s w linii %d.

en: Parsing system wgetrc file (env SYSTEM_WGETRC) failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
pl: Analiza systemowego pliku wgetrc (zmienna SYSTEM_WGETRC) nie powiodła się.
    Proszę sprawdzić '%s',
    lub wskazać inny plik przy użyciu --config.

en: Parsing system wgetrc file failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
pl: Analiza systemowego pliku wgetrc nie powiodła się. Proszę sprawdzić
    '%s',
    lub wskazać inny plik przy użyciu --config.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to %s.
pl: %s: Ostrzeżenie: Zarówno wgetrc systemowy jak i użytkownika wskazują na %s.

en: %s: Invalid --execute command %s
pl: %s: Nieprawidłowe polecenie --execute %s

en: %s: %s: Invalid boolean %s; use `on' or `off'.
pl: %s: %s: Nieprawidłowa wartość logiczna %s; proszę podać on lub off.

en: %s: %s: Invalid %s; use `on', `off' or `quiet'.
pl: %s: %s: Nieprawidłowa wartość %s; proszę podać on, off lub quiet.

en: %s: %s: Invalid number %s.
pl: %s: %s: Niewłaściwa liczba %s.

en: %s: %s must only be used once
pl: %s: %s musi być użyte tylko raz

en: %s: %s: Invalid byte value %s
pl: %s: %s: Nieprawidłowa wartość bajtu %s.

en: %s: %s: Invalid time period %s
pl: %s: %s: Nieprawidłowa wartość okresu czasu %s.

en: use-askpass requires a string or either environment variable WGET_ASKPASS or SSH_ASKPASS to be set.
pl: use-askpass wymaga łańcucha znaków albo ustawienia zmiennej środowiskowej WGET_ASKPASS lub SSH_ASKPASS.

en: %s: %s: Invalid value %s.
pl: %s: %s: Nieprawidłowa wartość %s.

en: %s: %s: Invalid header %s.
pl: %s: %s: Nieprawidłowy nagłówek %s.

en: %s: %s: Invalid WARC header %s.
pl: %s: %s: Nieprawidłowy nagłówek WARC %s.

en: %s: %s: Invalid progress type %s.
pl: %s: %s: Nieprawidłowy typ wskaźnika postępu %s.

en: %s: %s: Invalid restriction %s,
        use [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].
pl: %s: %s: Nieprawidłowe ograniczenie %s,
        należy użyć [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].

en: Encoding %s isn't valid
pl: Kodowanie %s nie jest prawidłowe

en: Conversion from %s to %s isn't supported
pl: Konwersja z %s do %s nie jest obsługiwana

en: Incomplete or invalid multibyte sequence encountered
pl: Napotkano niekompletną lub nieprawidłową sekwencję wielobajtową

en: Unhandled errno %d
pl: Nieobsługiwane errno %d

en: locale_to_utf8: locale is unset
pl: locale_to_utf8: nie ustawiono lokalizacji

en: idn_encode failed (%d): %s
pl: idn_encode nie powiodło się (%d): %s

en: Failed to convert to lower: %d: %s
pl: Nie udało się zamienić na małe litery: %d: %s

en: 
    Redirecting output to %s.
pl: 
    Przekierowanie wyjścia do %s.

en: %s: %s; disabling logging.
pl: %s: %s; logowanie zostało wyłączone.

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
pl: Składnia: %s [OPCJE]... [URL]...

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
pl: Obowiązkowe argumenty długich opcji są też obowiązkowe dla opcji krótkich.

en: Startup:
pl: Uruchamianie:

en:   -V,  --version                   display the version of Wget and exit
pl:   -V,  --version                   wyświetla wersję Wgeta i kończy działanie

en:   -h,  --help                      print this help
pl:   -h,  --help                      wypisuje tę pomoc

en:   -b,  --background                go to background after startup
pl:   -b,  --background                przejście w tło po uruchomieniu

en:   -e,  --execute=COMMAND           execute a `.wgetrc'-style command
pl:   -e,  --execute=KOMENDA           wykonuje polecenie jak z `.wgetrc'

en: Logging and input file:
pl: Rejestracja pracy i plik wejściowy:

en:   -o,  --output-file=FILE          log messages to FILE
pl:   -o,  --output-file=PLIK          rejestruje komunikaty w PLIKu

en:   -a,  --append-output=FILE        append messages to FILE
pl:   -a,  --append-output=PLIK        dołącza komunikaty do PLIKu

en:   -d,  --debug                     print lots of debugging information
pl:   -d,  --debug                     wypisuje informacje diagnostyczne

en:        --wdebug                    print Watt-32 debug output
pl:        --wdebug                    wypisuje informacje diagnostyczne z Watt-32

en:   -q,  --quiet                     quiet (no output)
pl:   -q,  --quiet                     cisza (żadnych komunikatów)

en:   -v,  --verbose                   be verbose (this is the default)
pl:   -v,  --verbose                   szczegółowe komunikaty (zachowanie domyślne)

en:   -nv, --no-verbose                turn off verboseness, without being quiet
pl:   -nv, --no-verbose                bez szczegółowych komunikatów, ale nie cisza

en:        --report-speed=TYPE         output bandwidth as TYPE.  TYPE can be bits
pl:        --report-speed=JAK          wypisuje szybkość w podany sposób; może być "bits"

en:   -i,  --input-file=FILE           download URLs found in local or external FILE
pl:   -i,  --input-file=PLIK           wczytuje URL-e z lokalnego lub zewnętrznego PLIKu

en:        --input-metalink=FILE       download files covered in local Metalink FILE
pl:        --input-metalink=PLIK       wczytuje pliki obecne w lokalnym PLIKu Metalink

en:   -F,  --force-html                treat input file as HTML
pl:   -F,  --force-html                traktuje plik wejściowy jako HTML

en:   -B,  --base=URL                  resolves HTML input-file links (-i -F)
                                         relative to URL
pl:   -B,  --base=URL                  rozwiązuje odnośniki pliku wejściowego HTML
                                         (-i -F) względem URL-a

en:        --config=FILE               specify config file to use
pl:        --config=PLIK               określa plik konfiguracyjny do użycia

en:        --no-config                 do not read any config file
pl:        --no-config                 pomija odczyt pliku konfiguracyjnego

en:        --rejected-log=FILE         log reasons for URL rejection to FILE
pl:        --rejected-log=PLIK         rejestruje przyczyny odrzucenia URL-i w PLIKu

en: Download:
pl: Pobieranie:

en:   -t,  --tries=NUMBER              set number of retries to NUMBER (0 unlimits)
pl:   -t,  --tries=LICZBA              ustawia LICZBĘ ponownych prób (0 bez limitu)

en:        --retry-connrefused         retry even if connection is refused
pl:        --retry-connrefused         ponawia pobieranie nawet po odrzuceniu
                                       połączenia

en:   -O,  --output-document=FILE      write documents to FILE
pl:   -O   --output-document=PLIK      zapisuje dokumenty do PLIKu

en:   -nc, --no-clobber                skip downloads that would download to
                                         existing files (overwriting them)
pl:   -nc, --no-clobber                zakazuje nadpisywania istniejących plików

en:   -c,  --continue                  resume getting a partially-downloaded file
pl:   -c,  --continue                  wznawia ściąganie częściowo pobranego pliku

en:        --start-pos=OFFSET          start downloading from zero-based position OFFSET
pl:        --start-pos=OFFSET          rozpoczyna pobieranie od podanego OFFSETu

en:        --progress=TYPE             select progress gauge type
pl:        --progress=TYP              ustawia tryb wizualizacji postępów

en:        --show-progress             display the progress bar in any verbosity mode
pl:        --show-progress             pasek postępu niezależnie od trybu komunikatów

en:   -N,  --timestamping              don't re-retrieve files unless newer than
                                         local
pl:   -N,  --timestamping              nie pobiera ponownie plików, chyba że są
                                         nowsze niż lokalne.

en:        --no-if-modified-since      don't use conditional if-modified-since get
                                         requests in timestamping mode
pl:        --no-if-modified-since      bez używania żądań pobrań warunkowych
                                         if-modified-since w trybie ze zn. czasu

en:        --no-use-server-timestamps  don't set the local file's timestamp by
                                         the one on the server
pl:        --no-use-server-timestamps  bez ustawiania czasu pliku lokalnego na
                                         czas taki, jak na serwerze

en:   -S,  --server-response           print server response
pl:   -S,  --server-response           wyświetla odpowiedzi serwera

en:        --spider                    don't download anything
pl:        --spider                    nie pobiera niczego

en:   -T,  --timeout=SECONDS           set all timeout values to SECONDS
pl:   -T,  --timeout=SEKUND            ustawia wszystkie limity czasu na zadaną
                                         liczbę SEKUND

en:        --dns-servers=ADDRESSES     list of DNS servers to query (comma separated)
pl:        --dns-servers=ADRESY        lista serwerów DNS do odpytania (z przecinkami)

en:        --bind-dns-address=ADDRESS  bind DNS resolver to ADDRESS (hostname or IP) on local host
pl:        --bind-dns-address=ADRES    dowiązanie klienta DNS do lokalnego ADRESu (nazwy lub IP)

en:        --dns-timeout=SECS          set the DNS lookup timeout to SECS
pl:        --dns-timeout=SEKUND        ustawia limit czasu odpytywania DNS-a na
                                         zadaną liczbę SEKUND

en:        --connect-timeout=SECS      set the connect timeout to SECS
pl:        --connect-timeout=SEKUND    ustawia limit czasu łączenia na zadaną
                                         liczbę SEKUND

en:        --read-timeout=SECS         set the read timeout to SECS
pl:        --read-timeout=SEKUND       ustawia limit czasu odczytu na zadaną
                                         liczbę SEKUND

en:   -w,  --wait=SECONDS              wait SECONDS between retrievals
pl:   -w,  --wait=SEKUND               czeka SEKUND pomiędzy pobraniami

en:        --waitretry=SECONDS         wait 1..SECONDS between retries of a retrieval
pl:        --waitretry=SEKUND          czeka 1...SEKUND pomiędzy ponowną próbą
                                         wznowienia pobrania

en:        --random-wait               wait from 0.5*WAIT...1.5*WAIT secs between retrievals
pl:        --random-wait               czeka 0.5*WAIT...1.5*WAIT sekund między pobraniami

en:        --no-proxy                  explicitly turn off proxy
pl:        --no-proxy                  jawnie wyłącza proxy

en:   -Q,  --quota=NUMBER              set retrieval quota to NUMBER
pl:   -Q,  --quota=ROZMIAR             ustawia ograniczenie pobieranych danych
                                         na ROZMIAR

en:        --bind-address=ADDRESS      bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host
pl:        --bind-address=ADRES        użycie lokalnego ADRESu (nazwy lub IP)

en:        --limit-rate=RATE           limit download rate to RATE
pl:        --limit-rate=SZYBKOŚĆ       ogranicza szybkość pobierania do SZYBKOŚĆ

en:        --no-dns-cache              disable caching DNS lookups
pl:        --no-dns-cache              wyłącza zapisywanie podręcznych informacji
                                         o wyszukanych adresach DNS

en:        --restrict-file-names=OS    restrict chars in file names to ones OS allows
pl:        --restrict-file-names=OS    ogranicza znaki w nazwach pliku do
                                         obsługiwanych przez system operacyjny OS

en:        --ignore-case               ignore case when matching files/directories
pl:        --ignore-case               ignorowanie wielkości liter podczas
                                         dopasowywania plików/katalogów.

en:   -4,  --inet4-only                connect only to IPv4 addresses
pl:   -4,  --inet4-only                łączenie wyłącznie na adresy IPv4

en:   -6,  --inet6-only                connect only to IPv6 addresses
pl:   -6,  --inet6-only                łączenie wyłącznie na adresy IPv6

en:        --prefer-family=FAMILY      connect first to addresses of specified family,
                                         one of IPv6, IPv4, or none
pl:        --prefer-family=RODZINA     łączenie najpierw z adresami z podanej
                                         rodziny: IPv6, IPv4, none

en:        --user=USER                 set both ftp and http user to USER
pl:        --user=UŻYTKOWNIK           ustawia UŻYTKOWNIKA dla ftp i http

en:        --password=PASS             set both ftp and http password to PASS
pl:        --password=HASŁO            ustawia HASŁO dla ftp i http

en:        --ask-password              prompt for passwords
pl:        --ask-password              prosi o podanie haseł

en:        --use-askpass=COMMAND       specify credential handler for requesting 
                                         username and password.  If no COMMAND is 
                                         specified the WGET_ASKPASS or the SSH_ASKPASS 
                                         environment variable is used.
pl:        --use-askpass=POLECENIE     określa program do żądania nazwy użytkownika i hasła.
                                         Jeśli nie podano POLECENIA, używana jest zmienna
                                         środowiskowa WGET_ASKPASS lub SSH_ASKPASS.

en:        --no-iri                    turn off IRI support
pl:        --no-iri                    wyłącza obsługę IRI

en:        --local-encoding=ENC        use ENC as the local encoding for IRIs
pl:        --local-encoding=KOD        użycie podanego lokalnego kodowania IRI

en:        --remote-encoding=ENC       use ENC as the default remote encoding
pl:        --remote-encoding=KOD       użycie podanego domyślnego zdalnego kodowania

en:        --unlink                    remove file before clobber
pl:        --unlink                    usuwanie plików przed nadpisaniem

en:        --keep-badhash              keep files with checksum mismatch (append .badhash)
pl:        --keep-badhash              zachowanie plików z niezgodną sumą (dołącza .badhash)

en:        --metalink-index=NUMBER     Metalink application/metalink4+xml metaurl ordinal NUMBER
pl:        --metalink-index=LICZBA     LICZBA porządkowa metaurla metalink application/metalink4+xml

en:        --metalink-over-http        use Metalink metadata from HTTP response headers
pl:        --metalink-over-http        użycie metadanych Metalink z nagłówków odpowiedzi HTTP

en:        --preferred-location        preferred location for Metalink resources
pl:        --preferred-location        preferowana lokalizacja zasobów Metalink

en:        --no-xattr                  turn off storage of metadata in extended file attributes
pl:        --no-xattr                  wyłącza zapisywanie metadanych w rozszerzonych atrybutach

en: Directories:
pl: Katalogi:

en:   -nd, --no-directories            don't create directories
pl:   -nd  --no-directories            zakazuje tworzenia katalogów

en:   -x,  --force-directories         force creation of directories
pl:   -x,  --force-directories         wymusza tworzenie katalogów

en:   -nH, --no-host-directories       don't create host directories
pl:   -nH, --no-host-directories       zakazuje tworzenia katalogu o nazwie hosta

en:        --protocol-directories      use protocol name in directories
pl:        --protocol-directories      użycie nazwy protokołu w katalogach

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/..
pl:   -P,  --directory-prefix=PRZEDR   zapis plików w PRZEDR/...

en:        --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components
pl:        --cut-dirs=LICZBA           ignoruje określoną LICZBĘ zdalnych katalogów

en: HTTP options:
pl: Opcje HTTP:

en:        --http-user=USER            set http user to USER
pl:        --http-user=UŻYTKOWNIK      ustawia UŻYTKOWNIKA dla http

en:        --http-password=PASS        set http password to PASS
pl:        --http-password=HASŁO       ustawia HASŁO dla http

en:        --no-cache                  disallow server-cached data
pl:        --no-cache                  zakazuje korzystania z buforowania
                                         danych przez serwer.

en:        --default-page=NAME         change the default page name (normally
                                         this is 'index.html'.)
pl:        --default-page=NAZWA        zmiana domyślnej nazwy strony (zwykle jest
                                         to index.html).

en:   -E,  --adjust-extension          save HTML/CSS documents with proper extensions
pl:   -E,  --adjust-extension          zapis dokumentów HTML/CSS z właściwymi
                                         rozszerzeniami.

en:        --ignore-length             ignore 'Content-Length' header field
pl:        --ignore-length             ignorowanie pola `Content-Length' nagłówka

en:        --header=STRING             insert STRING among the headers
pl:        --header=ŁAŃCUCH            wstawienie ŁAŃCUCHa w nagłówki

en:        --max-redirect              maximum redirections allowed per page
pl:        --max-redirect              maksymalna dozwolona liczba przekierowań na stronie.

en:        --proxy-user=USER           set USER as proxy username
pl:        --proxy-user=UŻYTKOWNIK     ustawia nazwę UŻYTKOWNIKA dla proxy

en:        --proxy-password=PASS       set PASS as proxy password
pl:        --proxy-passwd=HASŁO        ustawia HASŁO dla proxy

en:        --referer=URL               include 'Referer: URL' header in HTTP request
pl:        --referer=URL               dołącza nagłówek `Referer: URL' do żądania HTTP

en:        --save-headers              save the HTTP headers to file
pl:        --save-headers              zapis nagłówków HTTP w pliku

en:   -U,  --user-agent=AGENT          identify as AGENT instead of Wget/VERSION
pl:   -U,  --user-agent=AGENT          identyfikacja jako AGENT zamiast Wget/WERSJA

en:        --no-http-keep-alive        disable HTTP keep-alive (persistent connections)
pl:        --no-http-keep-alive        wyłącza HTTP keep-alive (trwałe połączenia)

en:        --no-cookies                don't use cookies
pl:        --no-cookies                bez używania ciasteczek

en:        --load-cookies=FILE         load cookies from FILE before session
pl:        --load-cookies=PLIK         wczytuje ciasteczka z PLIKu przed sesją

en:        --save-cookies=FILE         save cookies to FILE after session
pl:        --save-cookies=PLIK         zapis ciasteczek do PLIKu po sesji

en:        --keep-session-cookies      load and save session (non-permanent) cookies
pl:        --keep-session-cookies      wczytuje i zapisuje ciasteczka sesji (nietrwałe)

en:        --post-data=STRING          use the POST method; send STRING as the data
pl:        --post-data=ŁAŃCUCH         użycie metody POST z ŁAŃCUCHem jako danymi

en:        --post-file=FILE            use the POST method; send contents of FILE
pl:        --post-file=PLIK            użycie metody POST z wysłaniem zawartości PLIKu

en:        --method=HTTPMethod         use method "HTTPMethod" in the request
pl:        --method=MetodaHTTP         użycie podanej metody w żądaniu

en:        --body-data=STRING          send STRING as data. --method MUST be set
pl:        --body-data=ŁAŃCUCH         wysłanie ŁAŃCUCHA jako danych; wymagane --method

en:        --body-file=FILE            send contents of FILE. --method MUST be set
pl:        --body-file=PLIK            wysłanie zawartości PLIKu; wymagane --method

en:        --content-disposition       honor the Content-Disposition header when
                                         choosing local file names (EXPERIMENTAL)
pl:        --content-disposition       uwzględnienie nagłówka Content-Disposition
                                         podczas określania lokalnej nazwy pliku
                                         (EKSPERYMENTALNE).

en:        --content-on-error          output the received content on server errors
pl:        --content-on-error          wypisanie otrzymanej treści po błędzie serwera

en:        --auth-no-challenge         send Basic HTTP authentication information
                                         without first waiting for the server's
                                         challenge
pl:        --auth-no-challenge         wysłanie danych prostego uwierzytelnienia
                                         HTTP bez oczekiwania na wywołanie ze
                                         strony serwera

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
pl: Opcje HTTPS (SSL/TLS):

en:        --https-only                only follow secure HTTPS links
pl:        --https-only                podążanie tylko za bezpiecznymi odnośnikami HTTPS

en:        --no-check-certificate      don't validate the server's certificate
pl:        --no-check-certificate      bez sprawdzania certyfikatu serwera

en:        --certificate=FILE          client certificate file
pl:        --certificate=PLIK          plik z certyfikatem klienta

en:        --certificate-type=TYPE     client certificate type, PEM or DER
pl:        --certificate-type=TYP      typ certyfikatu klienta: PEM lub DER

en:        --private-key=FILE          private key file
pl:        --private-key=PLIK          plik klucza prywatnego

en:        --private-key-type=TYPE     private key type, PEM or DER
pl:        --private-key-type=TYP      typ klucza prywatnego: PEM lub DER

en:        --ca-certificate=FILE       file with the bundle of CAs
pl:        --ca-certificate=PLIK       plik z zestawem CA

en:        --ca-directory=DIR          directory where hash list of CAs is stored
pl:        --ca-directory=KATALOG      katalog z listą skrótów CA

en:        --crl-file=FILE             file with bundle of CRLs
pl:        --crl-file=PLIK             plik z zestawem CRL

en:        --pinnedpubkey=FILE/HASHES  Public key (PEM/DER) file, or any number
                                       of base64 encoded sha256 hashes preceded by
                                       'sha256//' and separated by ';', to verify
                                       peer against
pl:        --pinnedpubkey=PLIK/SKRÓTY  Plik klucza publicznego (PEM/DER) lub
                                       dowolna liczba skrótów sha256 w kodowaniu
                                       base64 poprzedzonych 'sha256//',
                                       rozdzielonych ';' do sprawdzenia drugiej
                                       strony połączenia

en:        --random-file=FILE          file with random data for seeding the SSL PRNG
pl:        --random-file=PLIK          plik z danymi losowymi do karmienia PRNG SSL

en:        --egd-file=FILE             file naming the EGD socket with random data
pl:        --egd-file=PLIK             nazwa pliku gniazda EGD z danymi losowymi

en: HSTS options:
pl: Opcje HSTS:

en:        --no-hsts                   disable HSTS
pl:        --no-hsts                   wyłącza HSTS

en:        --hsts-file                 path of HSTS database (will override default)
pl:        --hsts-file                 ścieżka bazy danych HSTS (przykrywa domyślną)

en: FTP options:
pl: Opcje FTP:

en:        --ftp-stmlf                 use Stream_LF format for all binary FTP files
pl:        --ftp-stmlf                 użycie formatu Stream_LF dla wszystkich
                                         binarnych plików FTP

en:        --ftp-user=USER             set ftp user to USER
pl:        --ftp-user=UŻYTKOWNIK       ustawia UŻYTKOWNIKA dla ftp

en:        --ftp-password=PASS         set ftp password to PASS
pl:        --ftp-password=HASŁO        ustawia HASŁO dla ftp

en:        --no-remove-listing         don't remove '.listing' files
pl:        --no-remove-listing         bez usuwania plików '.listing'

en:        --no-glob                   turn off FTP file name globbing
pl:        --no-glob                   wyłącza używanie znaków globalnych dla FTP

en:        --no-passive-ftp            disable the "passive" transfer mode
pl:        --no-passive-ftp            wyłącza "pasywny" tryb przesyłania

en:        --preserve-permissions      preserve remote file permissions
pl:        --preserve-permissions      zachowanie uprawnień plików zdalnych

en:        --retr-symlinks             when recursing, get linked-to files (not dir)
pl:        --retr-symlinks             przy pracy rekurencyjnej pobieranie plików,
                                         (nie katalogów), do których są dowiązania

en: FTPS options:
pl: Opcje FTPS:

en:        --ftps-implicit                 use implicit FTPS (default port is 990)
pl:        --ftps-implicit                 użycie domniemanego FTPS (port domyślny 990)

en:        --ftps-resume-ssl               resume the SSL/TLS session started in the control connection when
                                             opening a data connection
pl:        --ftps-resume-ssl               wznowienie sesji SSL/TLS rozpoczętej w połączeniu
                                             sterującym przy otwieraniu połączenia danych

en:        --ftps-clear-data-connection    cipher the control channel only; all the data will be in plaintext
pl:        --ftps-clear-data-connection    szyfrowanie tylko kanału sterującego; wszystkie dane nieszyfrowane

en:        --ftps-fallback-to-ftp          fall back to FTP if FTPS is not supported in the target server
pl:        --ftps-fallback-to-ftp          degradowanie do FTP jeśli FTPS nie jest obsługiwane przez serwer

en: WARC options:
pl: Opcje WARC:

en:        --warc-file=FILENAME        save request/response data to a .warc.gz file
pl:        --warc-file=PLIK            zapis danych żądanie/odpowiedź do pliku .warc.gz.

en:        --warc-header=STRING        insert STRING into the warcinfo record
pl:        --warc-header=ŁAŃCUCH       wstawienie ŁAŃCUCHa do rekordu warcinfo

en:        --warc-max-size=NUMBER      set maximum size of WARC files to NUMBER
pl:        --warc-max-size=ROZMIAR     ustawia maksymalny ROZMIAR plików WARC

en:        --warc-cdx                  write CDX index files
pl:        --warc-cdx                  zapis plików indeksowych CDX

en:        --warc-dedup=FILENAME       do not store records listed in this CDX file
pl:        --warc-dedup=PLIK           bez zapisu rekordów wymienionych w PLIKu CDX

en:        --no-warc-compression       do not compress WARC files with GZIP
pl:        --no-warc-compression       bez kompresji plików WARC gzipem

en:        --no-warc-digests           do not calculate SHA1 digests
pl:        --no-warc-digests           bez obliczania skrótów SHA1

en:        --no-warc-keep-log          do not store the log file in a WARC record
pl:        --no-warc-keep-log          bez zapisu pliku logu w rekordzie WARC

en:        --warc-tempdir=DIRECTORY    location for temporary files created by the
                                         WARC writer
pl:        --warc-tempdir=KATALOG      położenie plików tymczasowych tworzonych przy
                                         zapisie WARC.

en: Recursive download:
pl: Pobieranie rekurencyjne:

en:   -r,  --recursive                 specify recursive download
pl:   -r,  --recursive                 praca rekurencyjna

en:   -l,  --level=NUMBER              maximum recursion depth (inf or 0 for infinite)
pl:   -l,  --level=NUMER               maksymalny poziom zagłębienia przy rekurencji
                                         (inf lub 0 oznacza brak ograniczeń)

en:        --delete-after              delete files locally after downloading them
pl:        --delete-after              usunięcie plików lokalnie po ich pobraniu

en:   -k,  --convert-links             make links in downloaded HTML or CSS point to
                                         local files
pl:   -k,  --convert-links             zmiana odnośników w ściąganych plikach HTML
                                         i CSS, aby wskazywały na pliki lokalne

en:        --convert-file-only         convert the file part of the URLs only (usually known as the basename)
pl:        --convert-file-only         przekształcenie tylko plikowej części URL-i (nazw bazowych)

en:        --backups=N                 before writing file X, rotate up to N backup files
pl:        --backups=N                 przed zapisem pliku X rotacja do N kopii zapasowych

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X_orig
pl:   -K,  --backup-converted          przed konwersją pliku X zapis jego kopii
                                         jako X_orig

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X.orig
pl:   -K,  --backup-converted          przed konwersją pliku X zapis jego kopii
                                         jako X.orig

en:   -m,  --mirror                    shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing
pl:   -m,  --mirror                    skrót dla -N -r -l inf --no-remove-listing

en:   -p,  --page-requisites           get all images, etc. needed to display HTML page
pl:   -p,  --page-requisites           pobranie wszystkich obrazków itp.
                                         potrzebnych by wyświetlić stronę HTML

en:        --strict-comments           turn on strict (SGML) handling of HTML comments
pl:        --strict-comments           włącza ścisłą (SGML) interpretację komentarzy HTML

en: Recursive accept/reject:
pl: Akceptowanie/odrzucanie przy pracy rekurencyjnej:

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions
pl:   -A,  --accept=LISTA              lista oddzielonych przecinkami akceptowanych
                                         rozszerzeń

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions
pl:   -R,  --reject=LISTA              lista oddzielonych przecinkami odrzucanych
                                         rozszerzeń

en:        --accept-regex=REGEX        regex matching accepted URLs
pl:        --accept-regex=WYRAŻENIE    wyr. regularne określające akceptowane URL-e

en:        --reject-regex=REGEX        regex matching rejected URLs
pl:        --reject-regex=WYRAŻENIE    wyr. regularne określające odrzucane URL-e

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix|pcre)
pl:        --regex-type=RODZAJ         rodzaj wyrażeń regularnych (posix|pcre)

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix)
pl:        --regex-type=RODZAJ         rodzaj wyrażeń regularnych (posix)

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains
pl:   -D,  --domains=LISTA             lista oddzielonych przecinkami akceptowanych
                                         domen

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains
pl:        --exclude-domains=LISTA     lista oddzielonych przecinkami odrzucanych
                                         domen

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents
pl:        --follow-ftp                podążanie za odnośnikami FTP ze stron HTML

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags
pl:        --follow-tags=LISTA         lista oddzielonych przecinkami znaczników
                                         HTML, za którymi program ma podążać

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags
pl:        --ignore-tags=LISTA         lista oddzielonych przecinkami znaczników
                                         HTML, które mają być ignorowane

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive
pl:   -H,  --span-hosts                przechodzenie na obce maszyny podczas
                                         pracy rekurencyjnej

en:   -L,  --relative                  follow relative links only
pl:   -L,  --relative                  podążanie tylko za odnośnikami względnymi

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories
pl:   -I,  --include-directories=LISTA lista dozwolonych katalogów

en:        --trust-server-names        use the name specified by the redirection
                                         URL's last component
pl:        --trust-server-names        użycie nazw podanych jako ostatnich
                                         elementów URL-i przekierowań

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories
pl:   -X,  --exclude-directories=LISTA lista odrzucanych katalogów

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory
pl:   -np, --no-parent                 bez wychodzenia poza katalog nadrzędny

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>
pl: Prosimy o zgłaszanie błędów i propozycji na adres <bug-wget@gnu.org>

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
pl: GNU Wget %s, nie-interaktywny pobieracz sieciowy.

en: Password for user %s:
pl: Hasło dla użytkownika %s:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Cannot create pipe
pl: Nie można utworzyć potoku

en: Error initializing spawn file actions for use-askpass: %d
pl: Błąd inicjowania akcji plikowych posix_spawn dla use-askpass: %d

en: Error setting spawn file actions for use-askpass: %d
pl: Błąd ustawiania akcji plikowych posix_spawn dla use-askpass: %d

en: Error reading response from command "%s %s": %s
pl: Błąd odczytu odpowiedzi od polecenia "%s %s": %s

en: Username for '%s%s':
pl: Nazwa użytkownika dla '%s%s':

en: Password for '%s%s@%s':
pl: Hasło dla '%s%s@%s':

en: Locale:
pl: Lokalizacja:

en: Compile:
pl: Kompilacja:

en: Link:
pl: Odnośnik:

en: GNU Wget %s built on %s.
pl: GNU Wget %s zbudowany na systemie %s.

en:     %s (env)
pl:     %s (środowisko)

en:     %s (user)
pl:     %s (użytkownik)

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
pl: Licencja GPLv3+: GNU GPL w wersji 3 lub późniejszej
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Niniejszy program jest oprogramowaniem wolnodostępnym: można go
    modyfikować i rozpowszechniać.
    Nie ma ŻADNEJ GWARANCJI w zakresie dopuszczalnym przez prawo.

note: TRANSLATORS: When available, please use the proper diacritics for names such as this one. See en_US.po for reference.
en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
pl: 
    Autor oryginału Hrvoje Niksic <hniksic@arsdigita.com>.

en: Please send bug reports and questions to <bug-wget@gnu.org>.
pl: Prosimy o zgłaszanie błędów i propozycji na adres <bug-wget@gnu.org>.

en: Memory allocation problem
pl: Problem z przydzieleniem pamięci

en: Exiting due to error in %s
pl: Zakończenie z powodu błędu w %s

en: Try `%s --help' for more options.
pl: Polecenie `%s --help' wyświetli więcej opcji.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
pl: %s: nieprawidłowa opcja -- `n%c'

en: Debugging support not compiled in. Ignoring --debug flag.
pl: Obsługa diagnostyki nie jest wkompilowana. Zigorowano flagę --debug.

en: Both --no-clobber and --convert-links were specified, only --convert-links will be used.
pl: Podano jednocześnie --no-clobber i --convert-links, zostanie użyte tylko --convert-links.

en: Both --no-clobber and --convert-file-only were specified, only --convert-file-only will be used.
pl: Podano jednocześnie --no-clobber i --convert-file-only, zostanie użyte tylko --convert-file-only.

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
pl: Nie można jednocześnie wyświetlać więcej informacji i w ogóle nic nie wyświetlać.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
pl: Nie można jednocześnie używać znaczników czasu i zakazać nadpisywania starych plików.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
pl: Nie można podać jednocześnie --inet4-only i --inet6-only.

en: Cannot specify both -k or --convert-file-only and -O if multiple URLs are given, or in combination
    with -p or -r. See the manual for details.
pl: Nie można podać jednocześnie -k lub --convert-file-only oraz -O, jeśli podano kilka URL-i,
    lub w połączeniu z -p lub -r. Więcej informacji w podręczniku.

en: WARNING: combining -O with -r or -p will mean that all downloaded content
    will be placed in the single file you specified.
pl: UWAGA: łączenie -O z -r lub -p spowoduje umieszczenie całej pobranej treści
    we wskazanym pliku.

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O. See the manual
    for details.
pl: UWAGA: korzystanie ze znaczników czasu nie działa w połączeniu z -O.
    Szczegóły w podręczniku.

en: File `%s' already there; not retrieving.
pl: Plik `%s' już istnieje, bez pobierania.

en: WARC output does not work with --no-clobber, --no-clobber will be disabled.
pl: Wyjście WARC nie działa z --no-clobber, --no-clobber zostanie wyłączone.

en: WARC output does not work with timestamping, timestamping will be disabled.
pl: Wyjście WARC nie działa ze znacznikami czasu, zostaną one wyłączone.

en: WARC output does not work with --spider.
pl: Wyjście WARC nie działa z --spider.

en: WARC output does not work with --continue or --start-pos, they will be disabled.
pl: Wyjście WARC nie działa z --continue ani --start-pos, opcje te zostaną wyłączone.

en: Digests are disabled; WARC deduplication will not find duplicate records.
pl: Skróty są wyłączone; deduplikacja WARC nie znajdzie powtórzonych rekordów.

en: Cannot specify both --ask-password and --password.
pl: Nie można podać jednocześnie --ask-password i --password.

en: Specifying both --start-pos and --continue is not recommended; --continue will be disabled.
pl: Określenie jednocześnie --start-pos oraz --continue nie jest zalecane; --continue zostanie wyłączone.

en: %s: missing URL
pl: %s: brakujący URL

en: You cannot specify both --post-data and --post-file.
pl: Nie można podać jednocześnie --post-data i --post-file.

en: You cannot use --post-data or --post-file along with --method. --method expects data through --body-data and --body-file options
pl: Nie można użyć --post-data ani --post-file wraz z --method. --method oczekuje przekazania danych opcją --body-data lub --body-file

en: You must specify a method through --method=HTTPMethod to use with --body-data or --body-file.
pl: Żeby użyć parametru --body-data lub --mody-file, trzeba określić metodę przez --method=MetodaHTTP.

en: You cannot specify both --body-data and --body-file.
pl: Nie można podać jednocześnie --body-data i --body-file.

en: This version does not have support for IRIs
pl: Ta wersja nie obsługuje IRI

en: -k or -r can be used together with -O only if outputting to a regular file.
pl: -k lub -r może być użyte wraz z -O tylko jeśli wyjściem jest zwykły plik.

en: --convert-links or --convert-file-only can be used together only if outputting to a regular file.
pl: --convert-links lub --convert-file-only można użyć razem tylko jeśli wyjściem jest zwykły plik.

en: Failed to init libcares
pl: Nie udało się zainicjować biblioteki libcares

en: Failed to init c-ares channel
pl: Nie udało się zainicjować kanału c-ares

en: Failed to parse IP address '%s'
pl: Nie udało się odczytać adresu IP '%s'

en: Failed to set DNS server(s) '%s' (%d)
pl: Nie udało się ustawić serwera(ów) DNS '%s' (%d)

en: No URLs found in %s.
pl: Nie znaleziono URL-i w %s.

en: Unable to parse metalink file %s.
pl: Nie udało się przeanalizować pliku metalink %s.

en: Could not download all resources from %s.
pl: Nie udało się pobrać wszystkich zasobów z %s.

en: FINISHED --%s--
    Total wall clock time: %s
    Downloaded: %d files, %s in %s (%s)
pl: ZAKOŃCZONO --%s--
    Całkowity czas zegarowy: %s
    Pobrano: %d plików, %s w %s (%s)

en: Download quota of %s EXCEEDED!
pl: Ograniczenie na ilość pobieranych danych (%s bajtów) PRZEKROCZONE!

en: -O not supported for metalink download. Ignoring.
pl: -O nie jest obsługiwany dla pobrań metalink. Zignorowano.

en: Planned metalink file: %s
pl: Planowy plik metalink: %s

en: Secured metalink file: %s
pl: Zabezpieczony plik metalink: %s

en: Rejecting metalink file. Unsafe name.
pl: Odrzucenie pliku metalink. Nazwa nie jest bezpieczna.

en: Processing metaurl %s...
pl: Przetwarzanie metaurla %s...

en: Rejecting metaurl file %s. Unsafe name.
pl: Odrzucenie pliku metaurl %s. Nazwa nie jest bezpieczna.

en: Failed to download %s. Skipping metaurl.
pl: Nie udało się pobrać %s. Pominięto metaurl.

en: Unable to parse metaurl file %s.
pl: Nie udało się przeanalizować pliku metaurl %s.

en: Metaurls processing returned with error.
pl: Przetwarzanie metaurli zakończyło się błędem.

en: Resource type %s not supported, ignoring...
pl: Typ zasobu %s nie jest obsługiwany, zignorowano...

en: Could not open downloaded file.
pl: Nie udało się otworzyć pobranego pliku.

en: Computing size for %s
pl: Obliczanie rozmiaru %s

en: File size not declared. Skipping check.
pl: Nie określono rozmiaru pliku. Pominięto sprawdzenie.

en: Could not get downloaded file's size.
pl: Nie udało się pobrać rozmiaru pliku.

en: Size mismatch for file %s.
pl: Niezgodność rozmiaru dla pliku %s.

en: Size matches.
pl: Rozmiar się zgadza.

en: Computing checksum for %s
pl: Obliczanie sumy kontrolnej %s

en: Checksum matches.
pl: Suma kontrolna jest zgodna.

en: Checksum mismatch for file %s.
pl: Niezgodność sumy kontrolnej dla pliku %s.

en: Could not open downloaded file for signature verification.
pl: Nie udało się otworzyć pobranego pliku w celu sprawdzenia podpisu.

en: Signature validation succeeded.
pl: Sprawdzenie podpisu powiodło się.

en: Invalid signature. Rejecting resource.
pl: Błędny podpis. Odrzucono zasób.

en: Data matches signature, but signature is not trusted.
pl: Dane pasują do podpisu, ale podpis nie jest zaufany.

en: No checksums found.
pl: Nie znaleziono sum kontrolnych.

en: Failed to download %s. Skipping resource.
pl: Nie udało się pobrać %s. Pominięto zasób.

en: File %s retrieved but size does not match.
pl: Plik %s został pobrany, ale rozmiar się nie zgadza.

en: File %s retrieved but checksum does not match.
pl: Plik %s został pobrany, ale suma kontrolna się nie zgadza.

en: File %s retrieved but signature does not match.
pl: Plik %s został pobrany, ale podpis się nie zgadza.

en: Renaming %s to %s.
pl: Zmiana nazwy %s na %s.

en: Continuing in background.
pl: Kontynuacja w tle.

en: Continuing in background, pid %lu.
pl: Kontynuacja w tle, pid %lu.

en: Output will be written to %s.
pl: Wyjście zostanie zapisane do %s.

en: fake_fork_child() failed
pl: fake_fork_child() nie powiodło się

en: fake_fork() failed
pl: fake_fork() nie powiodło się

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
pl: %s: Nie można znaleźć dającego się użyć sterownika do gniazd (socket).

en: ioctl() failed.  The socket could not be set as blocking.
pl: ioctl() nie powiodło się. Nie udało się ustawić gniazda w tryb blokujący.

en: %s: %s:%d: warning: %s token appears before any machine name
pl: %s: %s:%d: uwaga: element %s pojawia się przed każdą nazwą komputera

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
pl: %s: %s:%d: nieznany element (token) "%s"

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
pl: Składnia: %s NETRC [NAZWA_HOSTA]

en: %s: cannot stat %s: %s
pl: %s: nie można pobrać informacji o %s: %s

en: WARNING: using a weak random seed.
pl: UWAGA: użycie słabego zarodka liczb losowych.

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
pl: Nie udało się nakarmić PRNG; proszę rozważyć użycie --random-file.

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.1
pl: Użyta wersja OpenSSL jest zbyt stara, aby obsłużyć TLSv1.1

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.2
pl: Użyta wersja OpenSSL jest zbyt stara, aby obsłużyć TLSv1.2

en: OpenSSL: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
pl: OpenSSL: nie zaimplementowana wartość opcji 'secure-protocol' %d

en: %s: cannot verify %s's certificate, issued by %s:
pl: %s: błąd kontroli certyfikatu dla %s, wystawionego przez %s:

en:   Unable to locally verify the issuer's authority.
pl:  Błąd lokalnej kontroli centrum certyfikacji.

en:   Self-signed certificate encountered.
pl:  Napotkano samodzielnie podpisany certyfikat.

en:   Issued certificate not yet valid.
pl:  Wydany certyfikat nie jest jeszcze ważny.

en:   Issued certificate has expired.
pl:  Wydany certyfikat wygasł.

en: %s: no certificate subject alternative name matches
    	requested host name %s.
pl: %s: żadna z alternatywnych nazw w certyfikacie nie pasuje
    	do żądanej nazwy hosta %s.

en:     %s: certificate common name %s doesn't match requested host name %s.
pl:     %s: nazwa w certyfikacie %s nie pasuje do żądanej nazwy hosta %s.

en:     %s: certificate common name is invalid (contains a NUL character).
        This may be an indication that the host is not who it claims to be
        (that is, it is not the real %s).
pl:     %s: nazwa w certyfikacie jest nieprawidłowa (zawiera znak NUL).
        Może to oznaczać, że host nie jest tym, za który się podaje
        (tzn. nie jest prawdziwym %s).

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
pl: Aby połączyć się z %s w sposób niebezpieczny, można użyć `--no-check-certificate'.

en: 
    %*s[ skipping %sK ]
pl: 
    %*s[ pomijanie %sK ]

en: Invalid dot style specification %s; leaving unchanged.
pl: Nieprawidłowa specyfikacja stylu wizualizacji %s; pozostawiono bez zmian.

en:     in
pl:      w

en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
pl: Nie można pobrać częstotliwości zegara czasu rzeczywistego: %s

en: Removing %s since it should be rejected.
pl: Usuwanie %s ponieważ powinien być odrzucony.

en: Cannot open %s: %s
pl: Nie można otworzyć %s: %s

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
pl: Wczytywanie robots.txt; proszę zignorować błędy.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
pl: Błąd podczas analizy składni URL-a proxy %s: %s.

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
pl: Błąd w URL-u proxy %s: Musi być HTTP.

en: %d redirections exceeded.
pl: przekroczono %d przekierowań.

en: Giving up.
pl: Program nie może sobie poradzić.

en: Retrying.
pl: Ponawianie próby.

en: No error
pl: Brak błędu

en: Unsupported scheme %s
pl: Nieobsługiwany schemat %s

en: Scheme missing
pl: Brak schematu

en: Invalid host name
pl: Niewłaściwa nazwa hosta

en: Bad port number
pl: Niewłaściwy numer portu

en: Invalid user name
pl: Niewłaściwa nazwa użytkownika

en: Unterminated IPv6 numeric address
pl: Niedokończony adres numeryczny IPv6

en: IPv6 addresses not supported
pl: Adresy IPv6 nie są obsługiwane

en: Invalid IPv6 numeric address
pl: Niewłaściwy adres numeryczny IPv6

en: HTTPS support not compiled in
pl: Obsługa HTTPS nie została wkompilowana

en: %s: %s: Failed to allocate enough memory; memory exhausted.
pl: %s: %s: Nie udało się przydzielić wystarczającej ilości pamięci; pamięć wyczerpana.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
pl: %s: %s: Nie udało się przydzielić %ld bajtów; pamięć wyczerpana.

en: %s: aprintf: text buffer is too big (%d bytes), aborting.
pl: %s: aprintf: bufor tekstu zbyt duży (%d bajtów), przerwano.

en: Continuing in background, pid %d.
pl: Kontynuacja w tle, pid %d.

en: Failed to unlink symlink %s: %s
pl: Nie udało się usunąć dowiązania symbolicznego %s: %s

en: Invalid regular expression %s, %s
pl: Błędne wyrażenie regularne %s, %s

en: Error while matching %s: %d
pl: Błąd podczas dopasowywania %s: %d

en: Error opening GZIP stream to WARC file.
pl: Błąd otwierania strumienia GZIP do pliku WARC.

en: Error writing warcinfo record to WARC file.
pl: Błąd zapisu rekordu warcinfo do pliku WARC.

en: Opening WARC file %s.
pl: Otwieranie pliku WARC %s.

en: Error opening WARC file %s.
pl: Błąd otwierania pliku WARC %s.

en: CDX file does not list original urls. (Missing column 'a'.)
pl: Plik CDX nie zawiera oryginalnych URL-i (brak kolumny 'a').

en: CDX file does not list checksums. (Missing column 'k'.)
pl: Plik CDX nie zawiera sum kontrolnych (brak kolumny 'k').

en: CDX file does not list record ids. (Missing column 'u'.)
pl: Plik CDX nie zawiera id rekordów (brak kolumny 'u').

en: Loaded %d record from CDX.
    
     | Loaded %d records from CDX.
pl[0]: Wczytano %d rekord z pliku CDX.
pl[1]: Wczytano %d rekordy z pliku CDX.
pl[2]: Wczytano %d rekordów z pliku CDX.

en: Could not read CDX file %s for deduplication.
pl: Nie udało się odczytać pliku CDX %s do deduplikacji.

en: Could not open temporary WARC manifest file.
pl: Nie udało się otworzyć pliku tymczasowego manifestu WARC.

en: Could not open temporary WARC log file.
pl: Nie udało się otworzyć pliku tymczasowego logu WARC.

en: Could not open WARC file.
pl: Nie udało się otworzyć pliku WARC.

en: Could not open CDX file for output.
pl: Nie udało się otworzyć pliku CDX do zapisu.

en: Could not open temporary WARC file.
pl: Nie udało się otworzyć pliku tymczasowego WARC.

en: Found exact match in CDX file. Saving revisit record to WARC.
pl: Znaleziono dokładne dopasowanie w pliku CDX. Zapis rekordu revisit do WARC.
