mailman - en to et translation catalogue (1251 entries)

en: 
    
    NOTE NOTE NOTE NOTE NOTE
    
        You are upgrading an existing Mailman installation, but I can't tell what
        version you were previously running.
    
        If you are upgrading from Mailman 1.0b9 or earlier you will need to
        manually update your mailing lists.  For each mailing list you need to
        copy the file templates/options.html lists/<listname>/options.html.
    
        However, if you have edited this file via the Web interface, you will have
        to merge your changes into this file, otherwise you will lose your
        changes.
    
    NOTE NOTE NOTE NOTE NOTE
et: 
    
    NB NB NB NB
    
    Sa oled installeerimas uut Mailmani vrsiooni, kuid see skript ei suutnud
    kindlaks teha milline versioon eelnevalt kasutuses oli.
    
    Kui sa oled uuendamas Mailmani versiooni 1.0b9 või varasem, siis
    tuleb sul listid käsitsi uuendada. Iga listi jaoks tuleb kopeerida failtemplates/options.html kataloogi lists/<listi nimi>.
    
    Kui seda faili on läbi veebiliidese muudetud, siis tuleb muudatused
    käsitsi sellesse faili lisada, vastasel korral lähevad muudatused kaduma.
    
    
    NB NB NB NB NB

en: 
        confirm <confirmation-string>
            Confirm an action.  The confirmation-string is required and should be
            supplied by a mailback confirmation notice.
et: 
        confirm <kinnituskood>
            Kinnita tegevust. Kinnituskoodi leiab Mailmani poolt saadetud
           kirjast

en: 
        echo [args]
            Simply echo an acknowledgement.  Args are echoed back unchanged.
et: 
        echo [argument]
            Väljastab argumendi nii nagu ta ette anti.

en: 
        end
            Stop processing commands.  Use this if your mail program automatically
            adds a signature file.
et: 
        end
            Peata korralduste töötlemine. Kasuta seda, kui sinu meiliprogramm lisab signatuuri automaatselt

en: 
        help
            Print this help message.
et: 
        help
            See tekst.

en: 
        info
            Get information about this mailing list.
et: 
        info
            Lähem info selle listi kohta.

en: 
        lists
            See a list of the public mailing lists on this GNU Mailman server.
et: 
        lists
            Selle GNU Mailman listserver poolt teenindavate avalike listide nimekiri.

en: 
        password [<oldpassword> <newpassword>] [address=<address>]
            Retrieve or change your password.  With no arguments, this returns
            your current password.  With arguments <oldpassword> and <newpassword>
            you can change your password.
    
            If you're posting from an address other than your membership address,
            specify your membership address with `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!).  Note that in this case the
            response is always sent to the subscribed address.
et: 
        password [<vana parool> <uus parool>] [address=<aadress>]
            Parooli meeldetuletus või muutmine. Ilma argumentideta
            tagastab kehtiva parooli. Argumentidega <vana parool> ja         <uus parool> saab kehtivat parooli vahetada
    
            Kui sa mingil põhjusel ei saa saata meili sellelt aadressilt, kuhu
            list on tellitud, siis kirjuta see aadress kõige lõppu kujul
             address=<aadress> (ilma nurksulgudeta)
            Sel juhul saadetakse ka kinnitus sellele aadressile

en: 
        set ...
            Set or view your membership options.
    
            Use `set help' (without the quotes) to get a more detailed list of the
            options you can change.
    
            Use `set show' (without the quotes) to view your current option
            settings.
et: 
        set ...
            Tellimuse profiili vaatamine või muutmine.
    
            "set help" (ilma jutumärkideta) annab täpsemat infot
            seadistuste kohta, mida muuta saab.
    
            "set show" (ilma jutumärkideta) näitab kehtivat tellimuse
            profiili.

en: 
        set help
            Show this detailed help.
    
        set show [address=<address>]
            View your current option settings.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set authenticate <password> [address=<address>]
            To set any of your options, you must include this command first, along
            with your membership password.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set ack on
        set ack off
            When the `ack' option is turned on, you will receive an
            acknowledgement message whenever you post a message to the list.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            When the `digest' option is turned off, you will receive postings
            immediately when they are posted.  Use `set digest plain' if instead
            you want to receive postings bundled into a plain text digest
            (i.e. RFC 1153 digest).  Use `set digest mime' if instead you want to
            receive postings bundled together into a MIME digest.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Turn delivery on or off.  This does not unsubscribe you, but instead
            tells Mailman not to deliver messages to you for now.  This is useful
            if you're going on vacation.  Be sure to use `set delivery on' when
            you return from vacation!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Use `set myposts off' to not receive copies of messages you post to
            the list.  This has no effect if you're receiving digests.
    
        set hide on
        set hide off
            Use `set hide on' to conceal your email address when people request
            the membership list.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Use `set duplicates off' if you want Mailman to not send you messages
            if your address is explicitly mentioned in the To: or Cc: fields of
            the message.  This can reduce the number of duplicate postings you
            will receive.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Use `set reminders off' if you want to disable the monthly password
            reminder for this mailing list.
et: 
        set help
            See tekst.
    
        set show [address=<aadress>]
            Tellimuse profiili näitamine. Kui tellimuse aadress erineb praegu kasutavast, 
             siis tuleks see aadress lisada kujul
            `address=<aadress>' (ilma nurksulgudeta aadressi ümber ja ilma
            apostroofideta!).
    
        set authenticate <parool> [address=<aadress>]
            Tellimuse profiili muutmiseks tuleb esimese korraldusena kasutada
            just seda korraldust koos tellimuse parooliga. Kui tellimuse aadress
            erineb praegu kasutatavast, siis tuleks see aadress lisada kujul
            `address=<aadress>' (ilma nurksulgudeta aadressi ümber ja ilma
            apostroofideta!).
    
        set ack on
        set ack off
            Kui `ack' seadistus on sisse lülitatud, siis saadetakse iga listi saadetud
            kirja kohta kinnituss.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            Kui `digest' seadistus on välja lülitatud, siis saate iga listi saadetud kirja
            kätte peagi peale selle postitamist. Kasuta `set digest plain' korraldust, 
            kui soovid kirju saada kokkuvõtetena (RFC 1153). Kasuta
            `set digest mime' korraldust, kui soovid kirju saada kokkuvõtetena 
            ja kujul, kus iga üksik kiri on eraldi manusena.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Lülitab kirjade saatmise sisse või välja. Selle käsu kasutamine ei lõpeta
            tellimust, vaid peatab selle ajutiselt. Kasulik näiteks juhul, kui lähete
            puhkusele. Ärge unustage tagasi jõudes tellimust taastada korraldusega
            `set delivery on'
    
        set myposts on
        set myposts off
            Kasutage korraldust `set myposts off', kui te ei soovi saada listist
            enda saadetud kirju. Sellel korraldusel pole mingit efekti, kui teil on
            tellitud kokkuvõtted.
    
        set hide on
        set hide off
            Kasutage korraldust`set hide on', kui soovite et teie aadressi ei näidataks
            listi liikmete nimekirjas.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Kui kasutate `set duplicates off' korraldust, siis ei saadeta teile listist
            koopiat sellistest kirjadest, mille To või Cc ridadel olid nii teie kui ka listi
            aadressid.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Kasutage `set reminders off' korraldust, kui te ei soovi iga kuu alguses
            saada meeldetuletust oma selle listi parooli kohta.

en: 
        subscribe [password] [digest|nodigest] [address=<address>]
            Subscribe to this mailing list.  Your password must be given to
            unsubscribe or change your options, but if you omit the password, one
            will be generated for you.  You may be periodically reminded of your
            password.
    
            The next argument may be either: `nodigest' or `digest' (no quotes!).
            If you wish to subscribe an address other than the address you sent
            this request from, you may specify `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!)
et: 
        subscribe [parool] [digest|nodigest] [address=<aadress>]
            Listi tellimine. Parooli läheb tarvis tellimuse lõpetamiseks või tellimuse
            profiili muutmiseks. Kui te parooli ei kirjuta, siis genereeritakse see
            automaatselt. Sõltuvalt listi seadistustest võidakse teile teie
            parooli automaatselt iga kuu alguses meelde tuletada.
    
            Järgmine argument on kas `nodigest' või `digest' (ilma apostroofideta).
            Kui soovite listi tellida aadressile, mis erineb sellest, millelt seda
            kirja saadad, siis sisesta see aadress kujul `address=<aadress>'
            (ilma nurksulgudeta aadressi ümber ja ilma apostroofideta

en: 
        unsubscribe [password] [address=<address>]
            Unsubscribe from the mailing list.  If given, your password must match
            your current password.  If omitted, a confirmation email will be sent
            to the unsubscribing address. If you wish to unsubscribe an address
            other than the address you sent this request from, you may specify
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!)
et: 
        unsubscribe [parool] [address=<aadress>]
            Listi tellimuse lõpetamine. Kui kirjutate parooli, siis peab see
            olema hetkel kehtiv parool. Kui te parooli ei sisestada, siis saadetakse
            teie tellimuse aadressile kinnitusmeil. Kui te ei saa kasutada seda
            aadressi, millele list tellitud on, siis kirjutage see aadress kõige lõppu
            kujul `address=<aadress>'(ilma nurksulgudeta aadressi ümber ja ilma
            apostroofideta!)

en: 
        who password
            See everyone who is on this mailing list.  The roster is limited to
            list administrators and moderators only; you must supply the list
            admin or moderator password to retrieve the roster.
et: 
        who parool
            Näitab listi liikmete nimekirja. Et nimekirja vaatamine on lubatud
            ainult listi omanikele ja toimetajatele, siis peate korraldusele lisama
            listi omaniku või toimetaja parooli.

en: 
    %(listname)s has both public and private mbox archives.  Since this list
    currently uses private archiving, I'm installing the private mbox archive
    -- %(o_pri_mbox_file)s -- as the active archive, and renaming
            %(o_pub_mbox_file)s
    to
            %(o_pub_mbox_file)s.preb6
    
    You can integrate that into the archives if you want by using the 'arch'
    script.
et: 
    %(listname)s omab nii avalikke kui ka privaatseid mbox arhiive. Kuna
    see list on seadistatud kasutama privaatseid arhiive, siis installeeritakse
    %(o_pri_mbox_file)s aktiivseks arhiiviks ja faili
    %(o_pub_mbox_file)s nimetatakse
    ümber
    %(o_pub_mbox_file)s.preb6
    
    Seda faili saab arhiivi integreerida kasutades 'arch' skripti.

en: 
    - Done.
et: 
    - Tehtud.

en: 
    - Ignored:
et: 
    - eirati:

en: 
    - Unprocessed:
et: 
    - Töötlemata:

en: 
    Check a given Mailman translation, making sure that variables and
    tags referenced in translation are the same variables and tags in
    the original templates and catalog.
    
    Usage:
    
    cd $MAILMAN_DIR
    %(program)s [-q] <lang>
    
    Where <lang> is your country code (e.g. 'it' for Italy) and -q is
    to ask for a brief summary.
et: 
    Kontrollib Mailmani tõlget, s.t. vaatab üle kas tõlkes esinevad muutujad
    ja märgendid on samas mis esialgsetes mallides ja kataloogis.
    
    Kasutamine:
    
    cd $MAILMAN_DIR
    %(program)s [-q] <lang>
    
    <lang> on maa kood (näiteks 'it' tähistab Itaaliat) ja -q väljastab
    lühiülevaate.

en: 
    ERROR:
    
    The locks for some lists could not be acquired.  This means that either
    Mailman was still active when you upgraded, or there were stale locks in the
    %(lockdir)s directory.
    
    You must put Mailman into a quiescent state and remove all stale locks, then
    re-run "make update" manually.  See the INSTALL and UPGRADE files for details.
et: 
    VIGA:
    
    Mõnede listide lukustamine ei õnnestunud. Võimalikud põhjused:
    Mailman käis uuendamise hetkel või %(lockdir)s 
    kataloogis oli vigaseid lukufaile.
    
    Lahendus on Mailmani seiskamine ja kõigi vigaste lukkude eemaldamine.
    Seejärel tuleks "make update" käsitsi käivitada.INSTALL ja UPGRADE
    failidest saab lähemat infot.

en: 
    Pending posts:
et: 
    Ootel postitused:

en: 
    To finish removing your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by removing the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
    
    ## %(listname)s mailing list
et: 
    Selleks, et list täielikult eemaldada , tuleb /etc/aliases
    (või analoogse otstarbega) failist eemaldama allpool toodud read ning seejärel käivitada 'newaliases' nimeline programm.
    
    ## %(listname)s list

en: 
    Usage:
et: 
    Kasutamine:

en: 
    You are subscribed to this list with the case-preserved address
    <em>%(cpuser)s</em>.
et: 
    See list on teil tellitud järgmise tõstutundliku (??) aadressiga
    <em>%(cpuser)s</em>.

en:             You have successfully canceled the posting of your message with
                the Subject: header <em>%(subject)s</em> to the mailing list
                %(listname)s.
et: Sinu postitus teemal <em>%(subject)s</em> listi %(listname)s on kustutatud.

en:             You have successfully changed your address on the %(listname)s
                mailing list from <b>%(oldaddr)s</b> to <b>%(newaddr)s</b>.  You
                can now <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership
                login page</a>.
et: Sinu aadress listis %(listname)s on edukalt vahetatud. Vana aadress oli <b>%(oldaddr)s</b>, uus aadress on <b>%(newaddr)s</b>. Kui soovid, siis saad ka <a href="%(optionsurl)s">muuta tellimuse omadusi</a>.

en:             You have successfully confirmed your subscription request for
                "%(addr)s" to the %(listname)s mailing list.  A separate
                confirmation message will be sent to your email address, along
                with your password, and other useful information and links.
    
                <p>You can now
                <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership login
                page</a>.
et:             Kinnitasid oma %(listname)s listi tellimust aadressile
                "%(addr)s". Selle aadressile saadetakse kohe ka vastav
                meil, mis sisaldab sinu parooli ning abiinfot listi kasutamise
               kohta.
                <p>Tellimuse seadistamiseks             <a href="%(optionsurl)s">logi sisse</a>.

en:             You have successfully confirmed your subscription request to the
                mailing list %(listname)s, however final approval is required from
                the list moderator before you will be subscribed.  Your request
                has been forwarded to the list moderator, and you will be notified
                of the moderator's decision.
et: Kinnitasid oma %(listname)s listi tellimust, kuid enne tellimuse
    jõustumist vaatab listi toimetaja sinu soovi veelkord üle
    Toimetaja otsusest saad teada meili teel.

en:             You have successfully re-enabled your membership in the
                %(listname)s mailing list.  You can now <a
                href="%(optionsurl)s">visit your member options page</a>.
et:            Listi %(listname)s tellimus on taastatud. Kui soovid, siis võid <a href="%(optionsurl)s">muuta tellimuse omadusi</a>.

en:             You have successfully unsubscribed from the %(listname)s mailing
                list.  You can now <a href="%(listinfourl)s">visit the list's main
                information page</a>.
et: Sinu %(listname)s tellimus on lõpetatud.
    <a href="%(listinfourl)s">Listi üldinfo leht.</a>

en:             You were not invited to this mailing list.  The invitation has
                been discarded, and both list administrators have been
                alerted.
et: Sind pole siia listi kutsutud. Kutse kustutati ja listi haldajaid
    teavitati sinu tegevusest.

en:      Description: %(description)s
et:      Kirjeldus: %(description)s

en:      Requests to: %(requestaddr)s
et:      Päringud aadressile: %(requestaddr)s

en:     %(status)s (%(how)s on %(date)s)
et:     %(status)s (%(how)s  %(date)s)

en:     address not found:
et:    aadressi ei leitud.

en:     checking gid and mode for %(path)s
et:     kontrollin %(path)s ligipääsuõigusi ja grupikuuluvust

en:     checking permissions on: %(path)s
et:     kontrollin loabitte: %(path)s

en:     checking set-gid for %(path)s
et:      kontrollin %(path)s grupikuuluvust.

en:     clone address added:
et:    kloonitud aadress lisati:

en:     clone address is already a member:
et:    kloonitud aadress on juba liige:

en:     duplicates %(onoff)s
et:    duplikaadid %(onoff)s

en:     hide %(onoff)s
et:     peida %(onoff)s

en:     myposts %(onoff)s
et:     minu kirjad %(onoff)s

en:     new list owners:
et:    uued listi omanikud

en:     original address removed:
et:    vana aadress eemaldati:

en:     reminders %(onoff)s
et:    meeldetuletused %(onoff)s

en:     scanning list owners:
et:     skaneerin listi omanikke:

en:     unknown file in the way, moving
            %(o_pri_mbox_file)s
        to
            %(newname)s
et:     tundmatu fail risti jalus,
            %(o_pri_mbox_file)s nimetatakse
         ümber
            %(newname)s

en:     unknown file in the way, moving
            %(o_pub_mbox_file)s
        to
            %(newname)s
et:     tundmatu fail risti jalus, 
            %(o_pub_mbox_file)s nimetatakse
        ümber
            %(newname)s

en:    %(file)s: okay
et:     %(file)s: OK

en:   Thread
et:   Lõim

en:  %(size)i bytes
et:  %(size)i baiti

en:  (%(count)d of %(total)d)
et:  (%(count)d / %(total)d)

en:  (Digest mode)
et:  (Kokkuvõtted)

en:  (but we obscure the addresses so they are not
                    easily recognizable by spammers).
et: (aga aadresse moonutatakse nii, et spämmeritel oleks
    neid võimalikult raske kätte saada).

en:  (requires authorization)
et:  (vajab autoriseerimist)

en:  (requires confirmation)<br>&nbsp;<br>
et:  (vajab kinnitust)<br>&nbsp;<br>

en:  <p>Enter your
et: <p>Sisesta

en:  If you leave the field blank, you will be prompted for
            your email address
et: Kui jätad selle välja tühjaks, siis küsitakse sinult su meiliaadressi

en:  The last bounce received from you was dated %(date)s
et:  Viimase tagastuse kuupäevs %(date)s

en:  To visit the general information page for an unadvertised list,
            open a URL similar to this one, but with a '/' and the %(adj)s
            list name appended.
            <p>List administrators, you can visit
et: Nimekirjast puuduva listi üldinfo lehe vaatamiseks lisage URLi lõppu '/' ja %(adj)s listi nimi. <p>Listi omanikud pääsevad

en:  and password to visit  the subscribers list: <p><center>
et:  ja parool listi liikmete nimekirja nägemiseks: <p><center>

en:  bytes
et:  baiti

en:  is already a member
et:  on juba liige

en:  subscribers:
et:  liikmete nimekiri

en:  to find the management interface for your list.
             <p>If you are having trouble using the lists, please contact
et: oma listi seadistama.
    <p>Küsimuste ja kommentaaridega pöörduge

en: # -*- python -*-
    # -*- coding: %(charset)s -*-
    ## "%(listname)s" mailing list configuration settings
    ## captured on %(when)s
et: # -*- python -*-
    # -*- coding: %(charset)s -*-
    ## "%(listname)s" listi seaded -*- python -*-
    ## loodud %(when)s

en: ## %(listname)s mailing list
et: ## "%(listname)s" list.

en: %(address)s is not a member of the %(listname)s mailing list
et: %(address)s ei ole listi %(listname)s listi liige

en: %(address)s was invited to a different mailing
    list, but in a deliberate malicious attempt they tried to confirm the
    invitation to your list.  We just thought you'd like to know.  No further
    action by you is required.
et: %(address)s kutsuti teise listi, aga saaja üritas selle
    abil trügida sinu listi liikmeksks. See on automaatselt
    genereeritud teade. Sa ei pea sellele kuidagi reageerima.

en: %(allcnt)s members total
et: Kokku %(allcnt)s liiget

en: %(allcnt)s members total, %(membercnt)s shown
et: Kokku on %(allcnt)s liiget, selles nimekirjas %(membercnt)s

en: %(count)d %(realname)s moderator request(s) waiting
et: %(count)d %(realname)s modereerimisnõuet ootel.

en: %(dbfile)s owned by %(owner)s (must be owned by %(user)s
et: Faili %(dbfile)s omanik on %(owner)s (aga peab olema %(user)s)

en: %(dbfile)s permissions must be 066x (got %(octmode)s)
et: faili %(dbfile)s ligipääsuõigused peavad olema 066x (aga on %(octmode)s)

en: %(file)s permissions must be 066x (got %(octmode)s)
et: faili %(file)s ligipääsuõigused peavad olema 066x (aga on %(octmode)s)

en: %(host)s mailing list memberships reminder
et: %(host)s listide tellimuste meeldetuletus

en: %(hostname)s Mailing Lists
et: Listid serveris %(hostname)s

en: %(hostname)s mailing lists - Admin Links
et: %(hostname)s listid - Administreerimine

en: %(i)3d. List name:   %(realname)s
et: %(i)3d. Listi nimi: %(realname)s

en: %(listfullname)s mailing list reminder
et: %(listfullname)s listi meeldetuletus

en: %(listinfo_link)s list run by %(owner_link)s
et: Listi %(listinfo_link)s omanik on %(owner_link)s

en: %(listname)s %(msg)s not found as %(filename)s
et: %(listname)s %(msg)s ei leitud failist %(filename)s

en: %(listname)s mailing list probe message
et: %(listname)s listi testkiri

en: %(listname)s post from %(sender)s requires approval
et: Kiri listi %(listname)s aadressilt %(sender)s vajab kinnitust.

en: %(messages)d messages found
et: Leiti %(messages)d meili

en: %(name)s runs the %(runnername)s qrunner
et: %(name)s käivitab the %(runnername)s järjekorra töötlemise

en: %(newaddr)s is already a member of the list.
et: %(newaddr)s on juba selle listi tellinud.

en: %(ord)s quarter %(year)i
et: %(year)i %(ord)s kvartal

en: %(path)s bad group (has: %(groupname)s, expected %(MAILMAN_GROUP)s)
et: %(path)s kuulub valele grupile (on %(groupname)s, peab olema %(MAILMAN_GROUP)s)

en: %(path)s must be set-gid
et: %(path)s peab olema set-gid

en: %(private)s must not be other-readable
et: %(private)s ei tohi olla kõigile loetav.

en: %(pwfile)s permissions must be exactly 0640 (got %(octmode)s)
et: %(pwfile)s loabitid peavad olema 0640 (aga on %(octmode)s)

en: %(realname)s -- Edit html for %(template_info)s
et: %(realname)s - Muuda %(template_info)s HTMLi

en: %(realname)s -- HTML Page Editing
et: %(realname)s -- HTMLi muutmine

en: %(realname)s Administration (%(label)s)
et: %(realname)s administreerimine (%(label)s)

en: %(realname)s Administrative Database
et: Listi %(realname)s administratiivtaotluste andmebaas

en: %(realname)s Administrative Database Results
et: %(realname)s administratiivtaotluste andmebaas

en: %(realname)s Digest, Vol %(volume)d, Issue %(issue)d
et: %(realname)s kokkuvõte, köide %(volume)d, number %(issue)d

en: %(realname)s Mailing list Configuration Help
        <br><em>%(varname)s</em> Option
et: %(realname)s listi seadistamise abiinfo
       <br>Termin: <em>%(varname)s</em>

en: %(realname)s administrative interface
et: %(realname)s administreerimine

en: %(realname)s list: member options for user %(safeuser)s
et: Listi %(realname)s seadistused liikmele %(safeuser)s

en: %(realname)s list: member options login page
et: List %(realname)s: Logi sisse

en: %(realname)s mailing list administration<br>%(label)s Section
et: %(realname)s listi seadistamine.<br>Kategooria: %(label)s

en: %(realname)s moderator request check result
et: %(realname)s modereerimisnõuete kontrolli tulemus

en: %(realname)s post acknowledgement
et: %(realname)s postituse kinnitus

en: %(realname)s roster authentication failed.
et: %(realname)s autoriseerimine ebaõnnestus.

en: %(realname)s subscription notification
et: %(realname)s tellimuse teavitus

en: %(realname)s unsubscribe notification
et: %(realname)s tellimuse lõpetamise teavitus

en: %(safetemplatename)s: Invalid template
et: %(safetemplatename)s: Vigane template

en: %(wday)s %(mon)s %(day)2i %(hh)02i:%(mm)02i:%(ss)02i %(tzname)s %(year)04i
et: %(wday)s %(mon)s %(day)2i %(hh)02i:%(mm)02i:%(ss)02i %(tzname)s%(year)04i

en: %(wrapper)s must be set-gid
et: %(wrapper)s peab olema set-gid

en: %s has both public and private mbox archives.  Since this list
    currently uses public archiving, I'm installing the public mbox file
    archive file (%s) as the active one, and renaming
            %s
        to
            %s.preb6
    
    You can integrate that into the archives if you want by using the 'arch'
    script.
et: %s omab nii avalikke kui ka privaatseid mbox arhiive. Kuna
    see list on seadistatud kasutama privaatseid arhiive, siis ma installeerin
    (%s) aktiivseks arhiiviks ja nimetan faili
    %s
    ümber
    %s.preb6
    
    Seda faili saab arhiivi integreerida kasutades 'arch' skripti.

en: &lt;blank line&gt;
et: &lt;tühi rida&gt;

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                    members.</i>)
et: (<i>%(which)s on nähtav ainult listi liikmetele.</i>)

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                administrator.</i>)
et: (<i>%(which)s nähtav ainult listi omanikele.</i>)

en: (Administrivia filter) Check postings and intercept ones
                 that seem to be administrative requests?
et: (Haldusfilter) Kas otsida kirjade sisust halduskorraldusi
    ja nende leidmisel töödelda kirja ka vastavalt?

en: (Note - you are subscribing to a list of mailing lists, so the %(type)s notice will be sent to the admin address for your membership, %(addr)s.)<p>
et: (NB! Sa oled tellimas listide listi, see tähendab et %(type)s meeldetuletused
    saadetakse sinu tellimuse %(addr)s admin aadressile.)<p>

en: (as owner)
et: (omanik)

en: (fixing)
et: (parandan)

en: (help)
et: (abi)

en: (locked)
et: (lukus)

en: (no change)
et: (midagi ei tehtud)

en: (no subject)
et: (teemat pole)

en: (unlocked)
et: (lukustamata)

en: - %(o_tmpl)s doesn't exist, leaving untouched
et: -%(o_tmpl)s pole olemas, jääb puutumata

en: - Results:
et: - Tulemused:

en: - This list looks like it might have <= b4 list templates around
et: Tundub, et sellel listil on b4-st vanema versiooni templated

en: - both %(o_tmpl)s and %(n_tmpl)s exist, leaving untouched
et: - nii %(o_tmpl)s kui ka %(n_tmpl)s eksisteerivad, jääb vahele

en: - moved %(o_tmpl)s to %(n_tmpl)s
et: - %(o_tmpl)s liigutati %(n_tmpl)s

en: - nothing to update here
et: - siin pole midagi vaja uuendada.

en: - updating old private mbox file
et:  vana privaatse mbox faili uuendamine

en: - updating old public mbox file
et:  vana avaliku mbox faili uuendamine

en: - usenet watermarks updated and gate_watermarks removed
et: - usenet watermarks uuendati ja gate_watermarks kustutati

en: --all requires --run
et: --all eeldab --run olemasolu

en: ...after this one.
et: ...selle järele.

en: ...before this one.
et: ...selle ette.

en: ...or specify a file to upload:
et: ...või vali aadresse sisaldav fail:

en: ; it was disabled by the list administrator
et:  listi omanik peatas tellimuse

en: ; it was disabled by you
et: sa ise peatasid tellimuse

en: ; it was disabled due to excessive bounces.  The
                last bounce was received on %(date)s
et: tellimus peatati tagastuste tõttu. Viimane tagastus tuli %(date)s

en: ; it was disabled for unknown reasons
et:  tellimus peatati, täpsem põhjus teadmata.

en: <----- start object %(cnt)s ----->
et: <----- objekt algab %(cnt)s ----->

en: <P>Currently, there are no archives. </P>
et: <P>Arhiiv on tühi. </P>

en: <b><i>either</i></b>
et: <b><i>või</i></b>

en: <b>Cancel</b> and return to list administration
et: <b>Katkesta tegevus</a> ja naase listi haldamisse.

en: <b>ack</b> -- Does the member get acknowledgements of their
            posts?
et: <b>kinnitus</b> -- Saata liikmele kinnitus tema kirja listi edastamise kohta

en: <b>digest</b> -- Does the member get messages in digests?
            (otherwise, individual messages)
et: <b>kokkuvõte</b> --  Saata sellele aadressile kokkuvõtteid.
            (kui see pole märgistatud, siis saadetakse üksikkirju)

en: <b>hide</b> -- Is the member's address concealed on
            the list of subscribers?
et: <b>peida</b> -- Seda aadressi ei tohi näidata liikmete nimekirjas.

en: <b>language</b> -- Language preferred by the user
et: <b>keel</b> -- Eelistatud keel

en: <b>mod</b> -- The user's personal moderation flag.  If this is
            set, postings from them will be moderated, otherwise they will be
            approved.
et: <b>mod</b> -- Modereerimine. Kui see kast on märgitud, siis peetakse sellelt aadressilt tulnud kirjad ülevaatuseks kinni. Kui see pole märgitud, siis lubatakse kirjad listi.

en: <b>nodupes</b> -- Does the member want to avoid duplicates of the
            same message?
et: <b>väldi koopiat</b> -- Liikmetele ei saadeta kirja, kui tema aadress oli mõne sissetuleva kirja päises.

en: <b>nomail</b> -- Is delivery to the member disabled?  If so, an
            abbreviation will be given describing the reason for the disabled
            delivery:
                <ul><li><b>U</b> -- Delivery was disabled by the user via their
                        personal options page.
                    <li><b>A</b> -- Delivery was disabled by the list
                        administrators.
                    <li><b>B</b> -- Delivery was disabled by the system due to
                        excessive bouncing from the member's address.
                    <li><b>?</b> -- The reason for disabled delivery isn't known.
                        This is the case for all memberships which were disabled
                        in older versions of Mailman.
                </ul>
et: <b>peatatud</b> -- Tellimus on peatatud, põhjust näitab
            vastav lühend:
                <ul><li><b>K</b> -- Liikme soovil.
                    <li><b>A</b> -- Listi omaniku otsus.
                    <li><b>T</b> -- Saadetud kirjad tagastatakse.
                    <li><b>?</b> -- Põhjus pole teada. Seda näidatakse kõigi Mailmani varasemates versioonides tehtud tellimuste peatamiste põhjusena.
                </ul>

en: <b>not metoo</b> -- Does the member want to avoid copies of their
            own postings?
et: <b>v.a. autor</b> -- Edasta kiri kõigile listi liikmetele v.a. autor ise?

en: <b>plain</b> -- If getting digests, does the member get plain
            text digests?  (otherwise, MIME)
et: <b>lihttekst</b> -- Kokkuvõtted on vormistatud lihttekstina
            (kui see pole märgistatud, siis kasutatakse MIMEt)

en: <b>real_name</b> attribute not
                changed!  It must differ from the list's name by case
                only.
et: <b>real_name</b> muutust ei salvestatud!
                See peab olema identne listi nimega, varieerida tohib ainult suuri ja väikesi
                tähti.

en: <b>unsub</b> -- Click on this to unsubscribe the member.
et: <b>kustuta</b> -- Kui tahad aadressi kustutada, siis märgista see.

en: <br>(Details for <b>%(varname)s</b>)
et: <br>(<b>%(varname)s</b> info</b>)

en: <br>(Edit <b>%(varname)s</b>)
et: <br>(<b>%(varname)s</b> redigeerimine</b>)

en: <br><em>...specify a file to upload</em><br>
et: <br><em>...vali soovitud teksti sisaldav fail</em><br>

en: <br><em><strong>Note:</strong>
            setting this value performs an immediate action but does not modify
            permanent state.</em>
et: <br><em><strong>NB:</strong>
            Sellele seadistusele vastav tegevus sooritatakse kohe, kuid permanentset
            staatust ei muudeta.</em>

en: <br>Return to the
et: <br>Tagasi

en: <em>(%(num_concealed)d private members not shown)</em>
et: <em>(%(num_concealed)d liiget soovivad jääda anonüümseks)</em>

en: <em>(1 private member not shown)</em>
et: <em> (1 liige soovib jääda anonüümseks)</em>

en: <em><strong>Warning:</strong> changing this option here
        could cause other screens to be out-of-sync.  Be sure to reload any other
        pages that are displaying this option for this mailing list.  You can also
et: <em><strong>Hoiatus:</strong> selle seadistuse muutmine siin
    ei kajastu teistes akendes. Värskenda teisi aknaid, milles selle listi
    see seadistus kuvatud on. Võid ka...

en: <em>Enter the text below, or...</em><br>
et: <em>Sisesta tekst või </em><br>

en: <em>Message with id #%(id)d is corrupted.
et: <em>Kiri numbriga #%(id)d on vigane.

en: <em>Message with id #%(id)d was lost.
et: <em>Kiri numbriga #%(id)d on kustunud.

en: <em>No topics defined</em>
et: <em>Ühtegi teemat pole määratud</em>

en: <em>Not available</em>
et: <em>pole teada</em>

en: <em>The sender is now a member of this list</em>
et: <em>Saatja on nüüd listi liige</em>

en: <em>Yes, I really want to unsubscribe</em>
et: <em>Jah, ma tahan tellimust katkestada</em>

en: <em>not available</em>
et: <em> pole teada</em>

en: <li>Set everyone's moderation bit, including
                those members not currently visible
et: <li>Kehtestada kõigile kasutajatele 'mod' lipuke.

en: <missing>
et: <puudub>

en: <p>%(note)s
    
                <p>You may have disabled list delivery intentionally,
                or it may have been triggered by bounces from your email
                address.  In either case, to re-enable delivery, change the
                %(link)s option below.  Contact %(mailto)s if you have any
                questions or need assistance.
et: <p>%(note)s
    
                <p>Sa kas peatasid tellimuse ise või see peatati sest sinu
    aadressile saadetud kirjad tulevad tagasi. Tellimuse taastamiseks kasuta
    %(link)s seadistust allpool. Küsimuste ja probleemidega pöördu %(mailto)s poole.

en: <p>(Note that this is an umbrella list, intended to
                have only other mailing lists as members.  Among other things,
                this means that your confirmation request will be sent to the
                `%(sfx)s' account for your address.)
et: <p>(See on liitlist, mille liikmeteks on ainult teised listid. Muuhulgas
    tähendab see seda et kinnitus saadetakse 
    '%(sfx)s' aadressile.)

en: <p>(Send questions and comments to
et: <p>(Küsimused ja kommentaarid saada

en: <p>... <b><i>or</i></b> select your entry from
                          the subscribers list (see above).
et: <p>... vali oma aadress ülal olevast nimekirjast.

en: <p><em>To view more members, click on the appropriate
            range listed below:</em>
et: <p><em>Nimestiku teiste osade nägemiseks klikkige allpool olevatele
            numbritega linkidele:</em>

en: <p>Below is a listing of all the public mailing lists on
                %(hostname)s.  Click on a list name to get more information about
                the list, or to subscribe, unsubscribe, and change the preferences
                on your subscription.
et: <p>%(hostname)s Mailman listid
    .      Kliki listi nimele listi kohta lähema info saamiseks, listi tellimiseks,
         tellimuse katkestamiseks või tellimuse omaduste muutmiseks.

en: <p>Below is the collection of publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.  Click on a list
                name to visit the configuration pages for that list.
et: <p>Siin on nimekiri kõigist avalikest
                     %(mailmanlink)s listidest serveris %(hostname)s. Kliki listi
                     nimel listi seadistamise lehe avamiseks.

en: <p>There currently are no publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.
et: <p>Serveris %(hostname)s ei ole ühtegi avalikku
                %(mailmanlink)s listi.

en: <p>There currently are no publicly-advertised %(mailmanlink)s
                mailing lists on %(hostname)s.
et: <p>Serveris %(hostname)s ei ole ühtegi avalikku %(mailmanlink)s
                    listi.

en: <p>We have received some recent bounces from your
                address.  Your current <em>bounce score</em> is %(score)s out of a
                maximum of %(total)s.  Please double check that your subscribed
                address is correct and that there are no problems with delivery to
                this address.  Your bounce score will be automatically reset if
                the problems are corrected soon.
et: <p>Sinu aadressile saadetud kirjad põrkavad tagasi. <em>Tagastuste
    skoor</em> on hetkel %(score)s ja max. lubatud on %(total)s. Palun
    veenud et tellimuse aadress on ikka õige ja et kirjade toimetamisega
    sellele aadressile pole probleeme. Skoor nullitakse automaatselt kui
    kirju enam ei tagastata.

en: <tt>Reply-To:</tt> header munging
et: <tt>Reply-To:</tt> päise töötlemine

en: <ul><li><b>Hold</b> -- this holds the message for approval
                 by the list moderators.
    
                 <p><li><b>Reject</b> -- this automatically rejects the message by
                 sending a bounce notice to the post's author.  The text of the
                 bounce notice can be <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >configured by you</a>.
    
                 <p><li><b>Discard</b> -- this simply discards the message, with
                 no notice sent to the post's author.
                 </ul>
et: <ul><li><b>Pea kinni</b> -- peab kirja kinni läbivaatuseks toimetaja poolt
    
                 <p><li><b>Keeldu</b> -- Kirja listi saatmisest keeldutakse
    ja saatjat teavitatakse sellest
     <a href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >Teavituse teksti saab muuta</a>.
    
                 <p><li><b>Kustuta</b> -- Kiri kustutatakse ilma
    saatjat teavitamata</ul>

en: A confirmation message has been sent to %(newaddr)s.
et: Kinnitus saadeti aadressile %(newaddr)s.

en: A digest has been sent.
et: Kokkuvõte on saadetud.

en: A list name is required
et: Listi nimi on määramata

en: A reminder of your password has been emailed to you.
et: Sinu parool saadeti sulle meiliga.

en: A terse phrase identifying this list.
et: Lühike listi tutvustav fraas.

en: Accept
et: Luba listi

en: Accepts
et: Lubab listi

en: Acknowledge the member's posting
et: Saada liikmele kinnitus tema kirja listi saatmise kohta

en: Action to take for postings from non-members for which no
                 explicit action is defined.
et: Mida teha liikmete nimekirjast puuduvatelt aadressidelt saadetud
    kirjadega, mille jaoks tegevust pole valitud.

en: Action to take on all these held messages:
et: Mida kõigi nende kinni peetud kirjadega teha?

en: Action to take when a message matches the content filtering
                 rules.
et: Mida teha filtritesse kinni jäänud kirjadega?

en: Action to take when a moderated member posts to the
                 list.
et: Mida teha modereeritud liikme poolt listi saadetud kirjaga?

en: Action:
et: Tegevus:

en: Add <b>%(esender)s</b> to one of these sender filters:
et: Lisa <b>%(esender)s</b> ühte nendest saatjafiltritest

en: Add a non-fuzzy translation to the dictionary.
et: Lisa täpne tõlge sõnaraamatusse.

en: Add new item...
et: Lisa uus element...

en: Added  : %(s)s
et: Lisatud  : %(s)s

en: Additional Member Tasks
et: Muud tellimuse seaded

en: Additional settings
et: Teised seaded

en: Additionally, forward this message to:
et: ja edasta ka aadressile:

en: Address/name
et: Aadress/nimi

en: Address:
et: Aadress:

en: Addresses did not match!
et: Aadressid ei olnud ühesugused!

en: Addresses in this list are banned outright from subscribing
                 to this mailing list, with no further moderation required.  Add
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.
et: Selles nimekirjas olevatel aadressidele ei saa listi tellida
    . Kirjuta iga aadress eraldi reale; alusta rida ^-ga kui tegemist
    on regulaaravaldisega.

en: Addresses may not be blank
et: Aadressid ei tohi olla tühjad

en: Admin address:
et: Omaniku aadress:

en: Administrative requests for mailing list:
et: Administratiivtaotlused listile:

en: Administrator
et: omaniku

en: Administrator passwords did not match
et: Omaniku paroolid erinesid üksteisest

en: Administrivia tests will check postings to see whether it's
                 really meant as an administrative request (like subscribe,
                 unsubscribe, etc), and will add it to the the administrative
                 requests queue, notifying the administrator of the new request,
                 in the process.
et: Haldusfiltrite abil kontrollitakse listi saadetud kirjade sisu
    et leida sealt näiteks subscribe või unsubscribe korraldusi)
    ja nende leidmisel töödeldakse kirja vastavalt.

en: Advertise this list when people ask what lists are on this
                 machine?
et: List on nähtav avalike listide nimekirjas?

en: After content filtering, the message was empty
et: Peale sisu filtreerimist ei jäänud kirjast mitte midagi järgi

en: Again to confirm password:
et: Korda parooli:

en: Alias names (regexps) which qualify as explicit to or cc
                 destination names for this list.
et: Aliased (regulaaravaldised), mida aktsepteeritakse listi
    aadressi asemel To või CC ridadel.

en: All runs all the above qrunners
et: 'All' käivitab kõik eelpool nimetatud järjekordade töötlejad

en: Already a member
et: On juba liige

en: Already a member: %(member)s
et: %(member)s on juba liige

en: Also delete archives?
et: Kustutada ka arhiivid?

en: Always
et: Alati

en: An HTML attachment was scrubbed...
    URL: %(url)s
et: HTML manus eemaldati...
    URL: %(url)s

en: An attempt was made to subscribe your address to the mailing list
    %(listaddr)s.  You are already subscribed to this mailing list.
    
    Note that the list membership is not public, so it is possible that a bad
    person was trying to probe the list for its membership.  This would be a
    privacy violation if we let them do this, but we didn't.
    
    If you submitted the subscription request and forgot that you were already
    subscribed to the list, then you can ignore this message.  If you suspect that
    an attempt is being made to covertly discover whether you are a member of this
    list, and you are worried about your privacy, then feel free to send a message
    to the list administrator at %(listowner)s.
et: Keegi üritas sinu aadressile tellida listi %(listaddr)s, aga sul on see
    list juba tellitud
    
    Selle listi liikmete nimekiri on privaatne, seega on võimalik, et
    mõni pahalane üritas liikmete nimekirjaga tutvuda. Seda me tal
    teha ei luba.
    
    Kui tellijaks olid sina ise ja sa oled lihtsalt unustanud, et see list
    on sul juba tellitud, siis lihtsalt eira seda kirja. Kui sul on
    alust arvata, et keegi üritas teada saada kas sa oled selle listi
    liige või mitte, siis võid ühendust võtta listi omanikuga aadressil
    %(listowner)s.

en: An introductory description - a few paragraphs - about the
                 list.  It will be included, as html, at the top of the listinfo
                 page.  Carriage returns will end a paragraph - see the details
                 for more info.
et: Paarist lausest koosnev lühike sissejuhatus listi kohta. See lisatakse HTML-ina
    listi infolehe algusse. Reavahetused lõpetavad lõigu. Loe ka detailsemat
    infot.

en: Anyone
et: Kõik

en: Approve
et: Nõus

en: Apr
et: Aprill

en: April
et: Aprill

en: Archive messages?
et: Arhiveerida kirjad?

en: Archiving Options
et: Arhiivid

en: As needed
et: Vajadusel

en: Aug
et: August

en: Authentication failed.
et: Autoriseerimine ebaõnnestus.

en: Authorization failed.
et: Autoriseerimine ebaõnnestus.

en: Auto-discard notification
et: Teade automaatsest kustutamisest

en: Auto-generate initial list password?
et: Genereerida parool automaatselt?

en: Auto-responder
et: Automaatvastaja

en: Auto-responder characteristics.<p>
    
    In the text fields below, string interpolation is performed with
    the following key/value substitutions:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>gets the name of the mailing list</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>gets the list's listinfo URL</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>gets the list's -request address</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>gets the list's -owner address</em>
    </ul>
    
    <p>For each text field, you can either enter the text directly into the text
    box, or you can specify a file on your local system to upload as the text.
et: Automaatvastaja seadistused<p>
    
    Neis tekstiväljades saab kasutada järgmisi muutujaid
    <p><ul>
    <li><b>listname</b> - <em>listi nimi</em>
    <li><b>listurl</b> - <em>listi infolehe URL</em>
    <li><b>requestemail</b>- <em>listi -request aadress</em>
    <li><b>owneremail</b> - <em>listi -owner aadress</em>
    </ul>
    
    Iga välja teksti võib sisestada otse vastavasse lahtrisse või uploadida
    teksti sisaldava faili.

en: Auto-response for your message to the "%(realname)s" mailing list
et: Automaatne vastus kirjale listi "%(realname)s"

en: Auto-response text to send to -owner emails.
et: -owner aadressile saadetud kirja automaatvastuse tekst.

en: Auto-response text to send to -request emails.
et: Automaatvastuse tekst -request aadressile saadetud kirjadele.

en: Auto-response text to send to mailing list posters.
et: Automaatvastuse tekst.

en: Awaiting moderator approval
et: Ootab toimetaja otsust

en: B
et: T

en: Bad --digest option: %(kind)s
et: Vigane --digest argument: %(kind)s

en: Bad --nomail option: %(why)s
et: Vigane --nomail argument: %(why)s

en: Bad MIME type ignored: %(spectype)s
et: Vigast MIME tüüpi eirati: %(spectype)s

en: Bad URL specification
et: Vigane URL

en: Bad approval password given.  Held message is still being held.
et: Vale parool. Peatatud kirjaga ei tehtud midagi.

en: Bad argument to -a/--admin-notify: %(arg)s
et: Vigane -a/--admin-notify argument: %(arg)s

en: Bad argument to -w/--welcome-msg: %(arg)s
et: Vigane -w/--welcome-msg argument: %(arg)s

en: Bad argument: %(arg)s
et: Vigane argument: %(arg)s

en: Bad arguments: %(pargs)s
et: Vigased argumendid: %(pargs)s

en: Bad arguments: %(strargs)s
et: Vigased argumendid: %(strargs)s

en: Bad choice: %(yesno)s
et: Vigane valik: %(yesno)s

en: Bad command: %(command)s
et: Vigane korraldus: %(command)s

en: Bad confirmation string
et: Vigane kinnituskood

en: Bad digest specifier: %(arg)s
et: Vigane argument digest seadistusele: %(arg)s

en: Bad email address for option %(k)s: %(v)s
et: Vigane meiliaadress %(k)s: %(v)s

en: Bad email address for option %(property)s: %(error)s
et: Vigane meiliaadress seades %(property)s: %(error)s

en: Bad email address provided
et: Vigane meiliaadress

en: Bad moderation flag value
et: Vigane modereerimislipu väärtus

en: Bad owner email address: %(s)s
et: Viga halduri aadressis: %(s)s

en: Bad queue directory: %(qdir)s
et: Vigane järjekorra kataloog: %(qdir)s

en: Bad regular expression:
et: Vigane regulaaravaldis:

en: Bad set command: %(subcmd)s
et: Vigane seadistuskorraldus: %(subcmd)s

en: Bad status number: %(arg)s
et: Vigane staatus: %(arg)s

en: Bad value for <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s
et: Vigane väärtus <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s

en: Bad/Invalid email address
et: Vigane meiliaadress

en: Bad/Invalid email address: %(member)s
et: Vigane meiliaadress: %(member)s

en: Bad/Invalid email address: blank line
et: Vigane meiliaadress: tühi rida

en: Badly formed options entry:
     %(record)s
et: Seadistus on vigaselt vormistatud:
     %(record)s

en: Ban <b>%(esender)s</b> from ever subscribing to this
                        mailing list
et: Ära luba liikmel aadressiga <b>%(esender)s</b> seda listi
     enam tellida

en: Ban list
et: Must nimekiri

en: Batched-delivery digest characteristics.
et: Kokkuvõtete seadistused

en: Below, enter additional text to be added to the
        top of your invitation or the subscription notification.  Include at least
        one blank line at the end...
et: Kui soovite kutse või tervituse algusse teksti lisada,
    siis kirjutage see siia. Lõppu jätke vähemalt üks tühi rida.

en: Blind carbon copies or other implicit destinations are
    not allowed.  Try reposting your message by explicitly including the list
    address in the To: or Cc: fields.
et: Pimekoopiad (BCC) ja teised tobedad trikid on keelatud.
    Postita oma kiri uuesti lisades listi aadressi To või CC
    ridadele.

en: Bounce action notification
et: Tõrge kirja saatmisel

en: Bounce detection sensitivity
et: Tagastuste töötlemise peenhäälestus

en: Bounce processing
et: Tagastuste töötlemine

en: By clicking on the <em>Remind</em> button, your
        password will be emailed to you.
et: Kui klikid nupul <em>Tuleta meelde</em>, saadetakse sinu
    parool su lle meiliga.

en: By clicking on the <em>Unsubscribe</em> button, a
        confirmation message will be emailed to you.  This message will have a
        link that you should click on to complete the removal process (you can
        also confirm by email; see the instructions in the confirmation
        message).
et: Kui klikid <em>Lõpeta tellimus</em> nuppu,meilitakse sulle
    kinnitus. Selles meilis on link, mida peab tellimuse lõpetamiseks
    kklikkima (kinnitada saab ka meili teel, vastav juhend sisaldub samuti
    selles kirjas).

en: By default, should new list member postings be moderated?
et: Suunata uute liikmete kirjad modereerimisele?

en: By setting this value to <em>No</em>, you disable all
                 automatic bounce processing for this list, however bounce
                 messages will still be discarded so that the list administrator
                 isn't inundated with them.
et: Kui valid siit <em>Ei</em>, siis ei töödelda edaspidi
    enam selle listi tagastusi. Tagastused kustutatakse, et vältida listi
    omaniku postkasti ummistumist.

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member is unsubscribed due to excessive bounces.  An
                 attempt to notify the member will always be made.
et: Kui valida siit <em>Ei</em>, siis ei teavitata listi omanikku enam
    tellimuse lõpetamisest tagastuste tõttu. liiget üritatakse alati
    teavitada.

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member's delivery is disabled due to excessive bounces.
                 An attempt to notify the member will always be made.
et: Kui valida siit <em>Ei</em>, siis ei teavitata listi omanikku enam
    tellimuse peatamisest tagastuste tõttu. liiget üritatakse alati
    teavitada.

en: CGI script error
et: CGI skripti viga

en: Can list members choose to receive list traffic bunched in digests?
et: Kas liikmed saavad tellida kokkuvõtteid?

en: Can subscribers choose to receive mail immediately, rather
                 than in batched digests?
et: Kas üksikkirju saab tellida?

en: Can't have empty html page.
et: Tühi HTML leht pole lubatud.

en: Cancel
et: Tühista

en: Cancel and discard
et: Tühista

en: Cancel held message posting
et: Kustuta peatatud kiri

en: Cancel my subscription request
et: Mõtlesin ümber, ei telli

en: Cancel posting
et: kustuta kiri

en: Cannot open mbox file %(mbox)s: %(msg)s
et: Ei saanud avada mbox faili %(mbox)s: %(msg)s

en: Cannot read address file: %(filename)s: %(msg)s
et: Aadressifaili %(filename)s lugemine ebaõnnestus: %(msg)s

en: Cannot read both digest and normal members from standard input.
et: Üksikirjade ja kokkuvõtete tellijaid ei saa korraga sisestada.

en: Cannot unshunt message %(filebase)s, skipping:
    %(e)s
et: Kirja %(filebase)s töötlemine ebaõnnestus:
    %(e)s

en: Cannot unsubscribe non-members:
et: Neid liikmete nimekirjast puuduvaid aadresse ei saa ka eemaldada:

en: Catalan
et: Katalaani

en: Ceiling on acceptable number of recipients for a posting.
et: Max.lubatud sihtaadresside arv kirjal.

en: Change My Address and Name
et: Muuda minu aadressi ja nime

en: Change My Password
et: Vaheta parooli

en: Change a list's password.
    
    Prior to Mailman 2.1, list passwords were kept in crypt'd format -- usually.
    Some Python installations didn't have the crypt module available, so they'd
    fall back to md5.  Then suddenly the Python installation might grow a crypt
    module and all list passwords would be broken.
    
    In Mailman 2.1, all list and site passwords are stored in SHA1 hexdigest
    form.  This breaks list passwords for all existing pre-Mailman 2.1 lists, and
    since those passwords aren't stored anywhere in plain text, they cannot be
    retrieved and updated.
    
    Thus, this script generates new passwords for a list, and optionally sends it
    to all the owners of the list.
    
    Usage: change_pw [options]
    
    Options:
    
        --all / -a
            Change the password for all lists.
    
        --domain=domain
        -d domain
            Change the password for all lists in the virtual domain `domain'.  It
            is okay to give multiple -d options.
    
        --listname=listname
        -l listname
            Change the password only for the named list.  It is okay to give
            multiple -l options.
    
        --password=newpassword
        -p newpassword
            Use the supplied plain text password `newpassword' as the new password
            for any lists that are being changed (as specified by the -a, -d, and
            -l options).  If not given, lists will be assigned a randomly
            generated new password.
    
        --quiet / -q
            Don't notify list owners of the new password.  You'll have to have
            some other way of letting the list owners know the new password
            (presumably out-of-band).
    
        --help / -h
            Print this help message and exit.
et: Listi parooli vahetamine.
    
    Mailmani versioonid mille number on väiksem kui 2.1 hoidsid listi paroole
    'crypt' formaadis. Mõnedel Pythoni versioonidel aga polnud crypt moodulit kaasas,
    ja nii laskuti md5 taandresiimi. Kui siis korraga Pythonile crypt moodul lisati
    ei olnud listide paroolid enam loetavad.
    
    Alates versioonist 2.1 on kõigi listide ja listserveri paroolid SHA1 hexdigest
    formaadis. See tähendab et kõik varasemad paroolid enam ei kehti ja kuna
    neid pole kusagil vabatekstis salvestatud siis ei saa neid taastada ega konvertida.
    
    Seega, see skript genereerib listile uued paroolid ja soovi korral saadab need ka
    listi omanikele.
    
    Kasutamine: change_pw [valikud]
    
    Valikud:
    
        --all / -a
            Vahetada kõigi listide paroolid.
    
        --domain=domeen
    
        -d domeen
            Vaheta ainult `domeen'i virtuaalhosti listide paroolid. Korraga saab ette
            ka mitu -d valikut.
    
        --password=uusparool
        -p uusparool
            Kehtesta kõigi määratud listide uueks parooliks ette antud vabatekst-parool
            Listid antakse ette -a, -d ja -l valikutega. Kui seda valikut ei kasutata, siis
            genereeritakse juhuslikud uued paroolid.
    
        --quiet / -q
           Listi omanikke ei teavitata uutest paroolidest. Sa pead uute paroolide
            edastamiseks leidma mõne teise tee.
    
    
        --help / -h
            Väljastab selle teate ja lõpetab programmi töö.

en: Change address
et: Vaheta aadressi

en: Change list ownership passwords
et: Muuda listi omanikuparooli

en: Change of address request confirmed
et: Aadressi vahetus on kinnitatud.

en: Changing passwords for list: %(listname)s
et:  %(listname)s listi paroolivahetus

en: Check a list's config database file for integrity.
    
    All of the following files are checked:
    
        config.pck
        config.pck.last
        config.db
        config.db.last
        config.safety
    
    It's okay if any of these are missing.  config.pck and config.pck.last are
    pickled versions of the config database file for 2.1a3 and beyond.  config.db
    and config.db.last are used in all earlier versions, and these are Python
    marshals.  config.safety is a pickle written by 2.1a3 and beyond when the
    primary config.pck file could not be read.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname [listname ...]]
    
    Options:
    
        --all / -a
            Check the databases for all lists.  Otherwise only the lists named on
            the command line are checked.
    
        --verbose / -v
            Verbose output.  The state of every tested file is printed.
            Otherwise only corrupt files are displayed.
    
        --help / -h
            Print this text and exit.
et: Listi konfiguratsioonifailide struktuuri kontroll.
    
    Kontrollitakse järgnevaid faile:
    
        config.pck
        config.pck.last
        config.db
        config.db.last
        config.safety
    
    Kui mõni neist failidest puudub siis pole ka midagi katki.  config.pck ja config.pck.last
    sisaldavad listi konfiguratsiooni konvserveeritud kujul alates versioonist 2.1a3.
    config.db ja config.db.last olid kasutusel varasemates versioonides ja need on
    Pythoni marshalid. config.safety tekitatakse 2.1.a3 ja uuemate versioonide
    poolt kui config.pck faili lugemine ei õnnestu.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [valikud] [list [list]]
    
    Valikud:
    
        --all / -a
            Kontrolli kõigi listide konfiguratsioonifaile. Vastasel korral kontrollitakse
            ainult käsurealt ette antud liste.
    
        --verbose / -v
            Annab põhjalikuma ülevaate programmi tööst, iga testitud faili staatus
            väljastakse. Vastasel korral väljastatakse ainult katkiste failide nimed.
    
        --help / -h
            Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.

en: Check for pending admin requests and mail the list owners if necessary.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
et: Kontrollib kas listidel on töötlemata taotlusi ja saadab vajadusel omanikele meili.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [valikud]
    
    Valikud:
    
        -h/--help
           Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.

en: Check the permissions for the Mailman installation.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [-f] [-v] [-h]
    
    With no arguments, just check and report all the files that have bogus
    permissions or group ownership.  With -f (and run as root), fix all the
    permission problems found.  With -v be verbose.
et: Mailmani failide ligipääsuõiguste kontroll.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [-f] [-v] [-h]
    
    Ilma argumentideta kontrollitakse kõikide failide loabitte
    ja teatatakse nendest, mis võivad probleeme põhjustada.-f argument (käivitades programmi root kasutajana), 
    parandab kõik leitud probleemid. -v kasutamisel antakse rohkem
    infot toimuva kohta.

en: Chinese (China)
et: Hiina

en: Chinese (Taiwan)
et: Hiina (Taivan)

en: Clear Form
et: Tühjenda vorm

en: Clear this member's <em>moderate</em> flag
et: Eemalda liikme <em>modereerimis</em> lipp

en: Click here for the list of
et: Kliki siia, et näha

en: Click here to hide the legend for this table.
et: Kliki siia selle tabeli abiinfo peitmiseks.

en: Click here to include the legend for this table.
et: Kliki siia selle tabeli abiinfo nägemiseks.

en: Click here to reload this page.
et: Kliki siia selle lehe uuesti laadimiseks

en: Click on a link to visit your options page for the
            requested mailing list.
et: Kliki mõnel lingil, et muuta oma listi tellimuse seadistusi.

en: Click on the message number to view the individual
                message, or you can
et: Klikk kirja numbril näitab selle sisu;

en: Clone a member address.
    
    Cloning a member address means that a new member will be added who has all the
    same options and passwords as the original member address.  Note that this
    operation is fairly trusting of the user who runs it -- it does no
    verification to the new address, it does not send out a welcome message, etc.
    
    The existing member's subscription is usually not modified in any way.  If you
    want to remove the old address, use the -r flag.  If you also want to change
    any list admin addresses, use the -a flag.
    
    Usage:
        clone_member [options] fromoldaddr tonewaddr
    
    Where:
    
        --listname=listname
        -l listname
            Check and modify only the named mailing lists.  If -l is not given,
            then all mailing lists are scanned from the address.  Multiple -l
            options can be supplied.
    
        --remove
        -r
            Remove the old address from the mailing list after it's been cloned.
    
        --admin
        -a
            Scan the list admin addresses for the old address, and clone or change
            them too.
    
        --quiet
        -q
            Do the modifications quietly.
    
        --nomodify
        -n
            Print what would be done, but don't actually do it.  Inhibits the
            --quiet flag.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
     fromoldaddr (`from old address') is the old address of the user.  tonewaddr
     (`to new address') is the new address of the user.
et: Klooni liikme aadressi.
    
    Liikme kloonimine tähendab uue tellija loomist, kelle profiili seadistused
    võetakse originaali käest. See käsk eeldab, et tema käivitaja teab täpselt
    mida teeb -- uue aadressi vormingut ei kontrollita, tervitusteadet ei saadeta, jne
    
    Originaali profiili seadistused jäävad puutumata. Kui soovid originaalaadressi
    eemaldada, kasuta -r võtit. Kui tahad muuta ka listi omanike aadresse, siis
    Kasuta -a võtit.
    
    Kasutamine:
        clone_member [võtmed] originaalaadress uusaadress
    
    Kus:
    
        --listname=listi nimi
        -l list
            Kontrolli ja muuda ainult nimetatud liste. Kui -l võtit ei anta, siis
            töödeltakse kõiki liste. Korraga saab kasutada ka rohkema kui ühte
            -l võtit.
    
        --remove
        -r
            Kustuta originaalaadress peale kloonimist listist.
    
        --admin
        -a
            Töötle ka listi omanike aadresse ja vastavuse leidmisel teosta kloonimine
            või vahetus.
    
        --quiet
        -q         Ära anna tagasisidet muudatuste kohta
    
        --nomodify
        -n
            Kirjeldab teostatavaid tegevusi aga ei tee neid tegelikult. Tühistab -q võtme mõju
    
        --help
        -h
           Väljastab selle abiteksti ja lõpetab programmi töö.
    
     originaalaadress on nn vana aadress
     uusaadress on liikme uus aadress.

en: Computing threaded index
et: Lõimede indeksi tekitamine

en: Conceal the member's address
et: Peida liikme aadress

en: Configuration Categories
et: Kategooriad

en: Confirm
et: Liikme kinnitust

en: Confirm (*) - email confirmation required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br> This prevents
                               mischievous (or malicious) people from creating
                               subscriptions for others without their consent.
et: Omaniku nõusolek - listi omanik peab tellimuse kinnitama
    <br>                           liikme kinnitus ja omaniku nõusolek- mõlemad eelnevad tingimused
                               
                               <p>(*) kui keegi soovib listi tellida, siis vastab Mailman
                               talle kinnituskoodi sisaldava kirjaga, millele peab vastama
                               tellimuse jõustumiseks.<br>
    
                               See ei lase pahalastel tellida listi aadressidele, mis pole
                               nende omad.

en: Confirm administrator password:
et: Kinnita omaniku parooli:

en: Confirm and approve
et: Liikme kinnitust ja omaniku nõusolekut

en: Confirm change of address request
et: Kinnita aadressi vahetust

en: Confirm initial password:
et: Korda parooli:

en: Confirm moderator password:
et: Kinnita toimetaja parooli:

en: Confirm subscription request
et: Kinnita tellimust

en: Confirm unsubscription request
et: Kinnita tellimuse lõpetamist

en: Confirmation from your email address is required, to prevent anyone from
    subscribing you without permission.  Instructions are being sent to you at
    %(email)s.  Please note your subscription will not start until you confirm
    your subscription.
et: Et vältida olukorda, kus keegi teine tellib sulle listi ilma sinu nõusolekuta
    on vajalik sinu aadressilt saadetud kinnitus. Vastav juhend saadeti sulle
    aadressile %(email)s. Sinu tellimus jõustub alles peale kinnitust.

en: Confirmation string was empty.
et: Kinnitusstring oli tühi.

en: Confirmation string:
et: Kinnituskood:

en: Confirmation succeeded
et: Kinnitust aktsepteeriti.

en: Content filtered message notification
et: Sisufiltri teavitus

en: Content&nbsp;filtering
et: Sisufiltrid

en: Continue awaiting approval
et: Jätka ootamist.

en: Convert a list's interpolation strings from %-strings to $-strings.
    
    This script is intended to be run as a bin/withlist script, i.e.
    
    % bin/withlist -l -r convert <mylist>
et: Konverdib listi interpolatsioonistringid %-string kujult $-string kujule.
    
    See skript on mõeldud kasutamiseks koos bin/withlist-iga, näiteks
    
    % bin/withlist -l -r convert <minulist>

en: Could not open file for reading: %(filename)s.
et: Faili avamine lugemiseks ebaõnnestus: %(filename)s.

en: Could not open file for writing:
et: Faili avamine kirjutamiseks ebaõnnestus:

en: Create List
et: Loo list

en: Create a %(hostname)s Mailing List
et: Loo uus list serverisse %(hostname)s

en: Create another list
et: Loo veel üks list

en: Creating archive directory
et: Arhiivikataloogi loomine

en: Croatian
et: Horvaadi

en: Czech
et: T&scaron;ehhi

en: Daily
et: iga päev

en: Danish
et: Taani

en: Database Updated...
et: Andmebaas uuendatud...

en: Dec
et: Detsember

en: December
et: Detsember

en: Default language for this list.
et: Vaikimisi kasutatav keel:

en: Default options for new members joining this list.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">
et: Vaikimisi seaded uutele liikmetele..<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">

en: Defer
et: Las jääb praegu

en: Delete
et: Kustuta

en: Delete this list
et: Kustuta see list

en: Delete this mailing list
et: Kustuta see list

en: Delivered by Mailman<br>version %(version)s
et: Kirja toimetas kätte Mailman<br> versioon %(version)s

en: Description
et: Kirjeldus

en: Description:
et: Kirjeldus:

en: Description:  %(description)s
et: Kirjeldus: %(description)s

en: Detailed instructions for the administrative database
et: administratiivtaotluste andmebaasi abiinfo

en: Digest
et: Kokkuvõte

en: Digest Footer
et: Kokkuvõtte jalus

en: Digest Header
et: Kokkuvõtte päis

en: Digest members:
et: Kokkuvõtete tellijad:

en: Digest options
et: Kokkuvõtted

en: Disabled
et: Ei

en: Discard
et: Kustuta

en: Discard all messages marked <em>Defer</em>
et: Kustutada kõik kirjad staatusega <em>peatatud</em>

en: Discard held messages older than this number of days.
                Use 0 for no automatic discarding.
et: Kustutada kõik peatatud kirjad, mille vanus päevades on suurem kui siia kirjutatud number.
    Kui sisestada 0, siis automaatset kustutust ei toimu.

en: Discard held messages.
    
    Usage:
        discard [options] file ...
    
    Options:
        --help / -h
            Print this help message and exit.
    
        --quiet / -q
            Don't print status messages.
et: Peatatud kirjade kustutamine.
    
    Kasutamine:
        discard [argumendid] fail   
    
    Argumendid:
        --help / -h
            Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.
    
        --quiet / -q
            Üksikutest kustutamisoperatsioonidest ei teatata

en: Discarded held msg #%(id)s for list %(listname)s
et: Peatatud kiri msg #%(id)s kustutakse listist %(listname)s

en: Discards
et: Kustutab

en: Dispatch digests for lists w/pending messages and digest_send_periodic set.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -h / --help
            Print this message and exit.
    
        -l listname
        --listname=listname
            Send the digest for the given list only, otherwise the digests for all
            lists are sent out.
et: Saadab listide kokkuvõtted.
    
    Kasutamien: %(PROGRAM)s [valikud]
    
    Valikud:
        -h / --help
           Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.
    
        -l list
        --listname=list
            Saada ainult nimetatud listi kokkuvõtte, kui see valik ära jätta siis
            saadetakse kõigi listide kokkuvõtted.

en: Do not send a copy of a member's own post
et: Ära saada liikmele koopiaid tema enda kirjadest

en: Downgrade detected, from version %(hexlversion)s to version %(hextversion)s
    This is probably not safe.
    Exiting.
et: Avastati downgrade versioonilt %(hexlversion)s versioonile %(hextversion)s
    Head nahka sellest ei tule
    Lõpetan.

en: Dry run mode
et: Testrežiim

en: Dump the contents of any Mailman `database' file.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] filename
    
    Options:
    
        --marshal/-m
            Assume the file contains a Python marshal, overridding any automatic
            guessing.
    
        --pickle/-p
            Assume the file contains a Python pickle, overridding any automatic
            guessing.
    
        --noprint/-n
            Don't attempt to pretty print the object.  This is useful if there's
            some problem with the object and you just want to get an unpickled
            representation.  Useful with `python -i bin/dumpdb <file>'.  In that
            case, the root of the tree will be left in a global called "msg".
    
        --help/-h
            Print this help message and exit
    
    If the filename ends with `.db', then it is assumed that the file contains a
    Python marshal.  If the file ends with `.pck' then it is assumed to contain a
    Python pickle.  In either case, if you want to override the default assumption
    -- or if the file ends in neither suffix -- use the -p or -m flags.
et: Mailmani `andmebaasifaili' sisu väljastamine.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [valikud] fail
    
    Valikud:
    
        --marshal/-m
            Oletab et faili vorming on Pythoni marshal, kõrgema prioriteediga kui
            automaatne tuvastus.
    
        --pickle/-p
            Oletab et faili vorming on Pythoni pickle, kõrgema prioriteediga kui
            automaatne tuvastus.
    
        --noprint/-n
            Ei ürita objekti enne väljastamist vormindada. See on kasulik juhul kui
            objektiga oli mingi probleem ja sul on tarvis saada lihtsalt lahti pakitud
            info. Soovitav kasutamine `python -i bin/dumpdb <fail>'. Peale seda käsku
            sisaldab globaalne muutuja nimega "msg" puu juurobjekti. 
    
        -help/-h
            Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö
    
    Kui faili nime lõpus on `.db', siis eeldatakse et faili sisuks on Pythoni marshal. Kui
    faili nime lõpus on `.pck', siis eeldatakse et faili sisuks on Pythoni pickle. Kui tahad
    automaatset tuvastust üle kavaldada või failil pole üldse laiendit, siis kasuta
    -p või -m valikuid.

en: Dutch
et: Taani

en: Each list member has a <em>moderation flag</em> which says
                 whether messages from the list member can be posted directly to
                 the list, or must first be approved by the list moderator.  When
                 the moderation flag is turned on, list member postings must be
                 approved first.  You, the list administrator can decide whether a
                 specific individual's postings will be moderated or not.
    
                 <p>When a new member is subscribed, their initial moderation flag
                 takes its value from this option.  Turn this option off to accept
                 member postings by default.  Turn this option on to, by default,
                 moderate member postings first.  You can always manually set an
                 individual member's moderation bit by using the
                 <a href="%(adminurl)s/members">membership management
                 screens</a>.
et: Igal liikmel on <em>modereerimislipp</em> mille olekust sõltub
    selle liikme kirjade saatus - need kas edastakse otse listi või peab listi toimetaja need
    enne heaks kiitma. Listi haldaja otsustab milliste liikmete kirjad tuleb
    modereerimiseks kinni pidada ja millised mitte.
    
    <p>Kui listiga liitub uus liige, siis võetakse tema modereerimislipu
    väärtus sellest seadistusest. Vali "Ei" kui uusi liikmeid pole tarvis modereerida.
    Vali "Jah" kui uusi liikmeid on vaja modereerida. Iga liikme modereerimislippu
    saab muuta <a href="%(adminurl)s/members">liikmete halduses</a>.

en: Each subscriber is assigned a bounce score, as a floating
                 point number.  Whenever Mailman receives a bounce from a list
                 member, that member's score is incremented.  Hard bounces (fatal
                 errors) increase the score by 1, while soft bounces (temporary
                 errors) increase the score by 0.5.  Only one bounce per day
                 counts against a member's score, so even if 10 bounces are
                 received for a member on the same day, their score will increase
                 by just 1.
    
                 This variable describes the upper limit for a member's bounce
                 score, above which they are automatically disabled, but not
                 removed from the mailing list.
et: Igale liikmelele arvutatakse tagastuste skoor reaalarvuna. Seda numbrit
    suurendatakse iga kord, kui Mailman saab tagastuse mõne listi liikme aadressilt
    Tõsiste häirete puhul (fataalsed vead) suureneb number 1 võrra, kergete
    häirete (ajutised probleemid) puhul 0.5 võrra. Arvesse läheb ainult 1 tagastus
    päevas, nii et isegi juhul ühelt aadressilt tuleb päeva jooksul 10 tagastust, liidetakse
    skoorile ikkagi ainult 1.
    
    Kui skoor ületab selle muutuja väärtuse, siis peatakse tellimus automaatselt, kuigi
    aadress jääb liikmete nimekirja alles.

en: Each topic keyword is actually a regular expression, which is
                 matched against certain parts of a mail message, specifically the
                 <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code> message headers.
                 Note that the first few lines of the body of the message can also
                 contain a <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code>
                 "header" on which matching is also performed.
et: Iga kategooria võtmesõna on tegelikult regulaaravaldis, millega skaneeritakse
    teatud osa kirjas, näiteks <code>Keywords:</code> ja <code>Subject:</code>
    päiseid. Oluline on teada et ka kirja esimesed read võivad sisaldada
    <code>Keywords:</code> ja <code>Subject:</code> "päiseid", mida siis
    samuti skaneerimisl kasutatakse.

en: Edit HTML : Error
et: HTMLi muutmine : Viga

en: Edit Options
et: Muuda seadeid

en: Edit the public HTML pages and text files
et: Avalike HTML lehtede ja tekstifailide muutmine

en: Email My Password To Me
et: Meili mulle mu parool

en: Email address:
et: E-posti aadress:

en: Emergency hold on all list traffic is in effect
et: Eriiolukord, kõik listi saadetud kirjad peetakse läbivaatuseks kinni.

en: Emergency moderation of all list traffic is enabled
et: Kõik listi saadetud kirjad peetakse modereerimiseks kinni

en: Emergency moderation of all list traffic.
et: Kõik listi saadetud kirjad peetakse modereerimisks kinni.

en: Empty list passwords are not allowed
et: Tühjad paroolid pole lubatud.

en: Enabled
et: Jah

en: Encode the
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">subject
                 prefix</a> even when it consists of only ASCII characters?
et: Kodeerida
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">teema
                 prefiks</a> ka siis, kui see sisaldab ainult ASCII märke?

en: End of
et: Lõpp

en: English (USA)
et: Inglise (USA)

en: Enter confirmation cookie
et: Sisesta kinnituskood

en: Enter new administrator password:
et: Sisesta uus omanikuparool:

en: Enter new moderator password:
et: Sisesta uus toimetaja parool:

en: Enter one address per line below...
et: Iga aadress eraldi reale...

en: Enter the email of the person running the list:
et: Listi omaniku meiliaadress:

en: Enter the name of the list:
et: Listi nimi:

en: Error
et: Viga

en: Error Unsubscribing:
et: Viga aadressi kustutamisel:

en: Error inviting:
et: Viga kutsete saatmisel:

en: Error opening list "%(listname)s", skipping.
    %(e)s
et: Viga listi "%(listname)s" avamisel, jätan vahele.
    %(e)s

en: Error opening list %(listname)s... skipping.
et: Viga listi %(listname)s töötlemisel .. jätan vahele.

en: Error subscribing:
et: Viga aadresside lisamisel:

en: Error:
et: Viga:

en: Estonian
et: Eesti

en: Euskara
et: Baski

en: Explicit <tt>Reply-To:</tt> header.
et: Kirjadele määratav <tt>Reply-To</tt> päis

en: Explicit address
et: Aadressile

en: Feb
et: Veebruar

en: February
et: Veebruar

en: Filter out duplicate messages to list members (if possible)
et: Filtreeri listi liikmete duplikaatkirju (kui võimalik)

en: Filter rules to match against the headers of a message.
et: Ruulid kirja päiste jaoks.

en: Finalizing
et: Lõpetan

en: Find all lists that a member's address is on.
    
    Usage:
        find_member [options] regex [regex [...]]
    
    Where:
        --listname=listname
        -l listname
            Include only the named list in the search.
    
        --exclude=listname
        -x listname
            Exclude the named list from the search.
    
        --owners
        -w
            Search list owners as well as members.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
        regex
            A Python regular expression to match against.
    
    The interaction between -l and -x is as follows.  If any -l option is given
    then only the named list will be included in the search.  If any -x option is
    given but no -l option is given, then all lists will be search except those
    specifically excluded.
    
    Regular expression syntax is Perl5-like, using the Python re module.  Complete
    specifications are at:
    
    http://docs.python.org/library/re.html
    
    Address matches are case-insensitive, but case-preserved addresses are
    displayed.
et: Listidest liikme aadressi otsimine.
    
    Kasutamine:
        find_member [valikud] regex [regex[...]]
    
    Kus:
        --listname=list
        -l list
            Otsida ainult nimetatud listist.
    
        --exclude=list
        -x list
            Otsida kõigist listidest v.a. nimetatu
    
        --owners
        -w
            Otsida nii omanike kui liikmete aadresse.
    
        --help
        -h
            Väljastab selle teate ja lõpetab programmi töö.
    
        regex
            Pythoni regulaaravaldis otsinguks.
    
    -l ja -x võtmed käituvad järgnevalt. Kui -l võti on antud, siis otsitakse ainult
    nimetatud listist. Kui -x võti on antud aga -l võtit pole, siis otsitakse kõigist listidest
    v.a. nendest mis eraldi välja toodi.
    
    Regulaaravaldiste süntaks on sama mis Perlis, kasutusel on Pythoni re moodul,
    mille täielik ülevaade on aadressil:
    
    http://docs.python.org/library/re.html
    
    Otsing on tõstutundetu kui aadressid kuvatakse nii nagu nad listis kirjas on.

en: Find member %(link)s:
et: Otsi aadressi %(link)s:

en: Finnish
et: Soome

en: First
et: Esimene

en: Fix the MM2.1b4 archives.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] file ...
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
    Only use this to `fix' some archive database files that may have gotten
    written in Mailman 2.1b4 with some bogus data.  Use like this from your
    $PREFIX directory
    
    %% %(PROGRAM)s `grep -l _mlist archives/private/*/database/*-article`
    
    (note the backquotes are required)
    
    You will need to run `bin/check_perms -f' after running this script.
et: MM2.1b4 arhiivide parandamine.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [valikud] fail ...
    
    Valikud on:
        -h / --help
            Väljastab selle teate ja lõpetab programmi töö.
    
    Selle skriptiga saab parandada Mailman 2.1b4 poolt rikutud arhiive.
    Kasutamiseks käivita see oma $PREFIX kataloogist
    
    %%%(PROGRAM)s `grep -l _mlist archives/private/*/database/*-article`
    
    (sellised jutumärgid on kohustuslikud)
    
    Peale seda skripti tuleb käivitada ka `bin/check_perms -f' .

en: Fixing language templates: %(listname)s
et: %(listname)s keeletempleitide parandamine

en: Footer added to every digest
et: Kokkuvõtte jalus

en: Footer added to mail sent to regular list members
et: Üksikkirjade jalus

en: For some reason, %(mbox_dir)s exists as a file.  This won't work with
    b6, so I'm renaming it to %(mbox_dir)s.tmp and proceeding.
et: Mingil põhjusel eksisteerib %(mbox_dir)s failina. See ei tööta
    b6-ga; jätkamiseks nimetatakse see ümber, uus nimi on %(mbox_dir)s.tmp.

en: For some unknown reason
et: Tundmatu põhjus

en: Forward messages (individually) to:
et: Edasta aadressile:

en: Forward of moderated message
et: Modereeritud kirja edastus

en: Forward to List Owner
et: Edasta omanikule

en: Forwarding options
et: Edastamisseaded

en: Fourth
et: Neljas

en: French
et: Prantsuse

en: Fri
et: R

en: From:
et: Kellelt:

en: From: %(sender)s on %(date)s
    Subject: %(subject)s
    Cause: %(reason)s
et: Kellelt: %(sender)s  %(date)s
    Teema: %(subject)s
    Põhjus: %(reason)s

en: Full Personalization
et: Personaliseerimine

en: Fundamental list characteristics, including descriptive
                info and basic behaviors.
et: Üldseadistused ja kirjeldused.

en: General Options
et: Üldine

en: General framework for interacting with a mailing list object.
    
    There are two ways to use this script: interactively or programmatically.
    Using it interactively allows you to play with, examine and modify a MailList
    object from Python's interactive interpreter.  When running interactively, a
    MailList object called `m' will be available in the global namespace.  It also
    loads the class MailList into the global namespace.
    
    Programmatically, you can write a function to operate on a MailList object,
    and this script will take care of the housekeeping (see below for examples).
    In that case, the general usage syntax is:
    
    %% bin/withlist [options] listname [args ...]
    
    Options:
    
        -l / --lock
            Lock the list when opening.  Normally the list is opened unlocked
            (e.g. for read-only operations).  You can always lock the file after
            the fact by typing `m.Lock()'
    
            Note that if you use this option, you should explicitly call m.Save()
            before exiting, since the interpreter's clean up procedure will not
            automatically save changes to the MailList object (but it will unlock
            the list).
    
        -i / --interactive
            Leaves you at an interactive prompt after all other processing is
            complete.  This is the default unless the -r option is given.
    
        --run [module.]callable
        -r [module.]callable
            This can be used to run a script with the opened MailList object.
            This works by attempting to import `module' (which must be in the
            directory containing withlist, or already be accessible on your
            sys.path), and then calling `callable' from the module.  callable can
            be a class or function; it is called with the MailList object as the
            first argument.  If additional args are given on the command line,
            they are passed as subsequent positional args to the callable.
    
            Note that `module.' is optional; if it is omitted then a module with
            the name `callable' will be imported.
    
            The global variable `r' will be set to the results of this call.
    
        --all / -a
            This option only works with the -r option.  Use this if you want to
            execute the script on all mailing lists.  When you use -a you should
            not include a listname argument on the command line.  The variable `r'
            will be a list of all the results.
    
        --quiet / -q
            Suppress all status messages.
    
        --help / -h
            Print this message and exit
    
    
    Here's an example of how to use the -r option.  Say you have a file in the
    Mailman installation directory called `listaddr.py', with the following
    two functions:
    
    def listaddr(mlist):
        print mlist.GetListEmail()
    
    def requestaddr(mlist):
        print mlist.GetRequestEmail()
    
    Now, from the command line you can print the list's posting address by running
    the following from the command line:
    
    %% bin/withlist -r listaddr mylist
    Loading list: mylist (unlocked)
    Importing listaddr ...
    Running listaddr.listaddr() ...
    mylist@myhost.com
    
    And you can print the list's request address by running:
    
    %% bin/withlist -r listaddr.requestaddr mylist
    Loading list: mylist (unlocked)
    Importing listaddr ...
    Running listaddr.requestaddr() ...
    mylist-request@myhost.com
    
    As another example, say you wanted to change the password for a particular
    user on a particular list.  You could put the following function in a file
    called `changepw.py':
    
    from Mailman.Errors import NotAMemberError
    
    def changepw(mlist, addr, newpasswd):
        try:
            mlist.setMemberPassword(addr, newpasswd)
            mlist.Save()
        except NotAMemberError:
            print 'No address matched:', addr
    
    and run this from the command line:
     %% bin/withlist -l -r changepw mylist somebody@somewhere.org foobar
et: Keskkond meililisti objektiga tegelemiseks.
    
    Seda skripti saab kasutada kahte moodi: interaktiivselt või programselt.
    Interaktiivne kasutus tähendab et saad mängida, vaadata ja muuta MailList
    objekti Pythoni interpretaatori kaudu. Interaktiivses kasutuses luuakse globaalsesse
    skoopi MailList objekt nimega `m' ning laetakse ka MailList klass ise.
    
    Programseks kasutamiseks tuleb kirjutada funktsioon MailList objekti
    modifitseerimisks ja see skript hoolitseb kogu ülejäänud majapidamise eest (allpool on ka mõned näited).
    Süntaks on järgmine:
    
    %% bin/withlist [valikud] list [argumendid...]
    
    Kus valikud on:
    
        -l / --lock
           Listi objekt lukustatakse peale avamist. Vaikimis objekti ei lukustata, s.t.
           (teda ei saa muuta). Sessiooni kestel saab listi lukustada kirjutades m.Lock()
    
           Selle võtme kasutamisel tuleb tingimata käivitada m.Save() enne töö lõpetamist
           sest interpretaator ei salvesta muudatusi automaatselt (küll aga võtab luku maha)
    
       -i / --interactive
           Annab peale initsialiseerimist käskud sisestamiseks viiba
           Seda tehakse ka vaikimis kui just -r valikut antud pole.

en: General list information page
et: Listi üldinfo leht

en: General list personality
et: Üldseaded

en: Generate binary message catalog from textual translation description.
    
    This program converts a textual Uniforum-style message catalog (.po file) into
    a binary GNU catalog (.mo file).  This is essentially the same function as the
    GNU msgfmt program, however, it is a simpler implementation.
    
    Usage: msgfmt.py [OPTIONS] filename.po
    
    Options:
        -o file
        --output-file=file
            Specify the output file to write to.  If omitted, output will go to a
            file named filename.mo (based off the input file name).
    
        -h
        --help
            Print this message and exit.
    
        -V
        --version
            Display version information and exit.
et: Binaarse tõlkekataloogi genereerimine teksti kujul olevast tõlkgest.
    
    See programm konverdib teksti kujul oleva teadete kataloogi (.po fail)
    binaarseks GNU kataloogiks (.mo fail). Põhimõtteliselt siis sama asi
    mida teeb GNU msgfmt programm, kuid see implementatsioon on
    oluliselt lihtsam.
    
    Kasutamine: msgfmt.py [valikud] fail.po
    
    Valikud:
        -o fail
        -output-file=fail
            Fail kuhu väljund kirjutatakse. Kui ära jätta siis tuletatakse see sisendfaili
            nimest (laiend vahetatakse ära).
    
        -h
        --help
            Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.
    
        -V
        --version
            Väljastab versiooni numbri ja lõpetab programmi töö.

en: German
et: Saksa

en: Gnu's Not Unix
et: Gnu's Not Unix (Gnu ei ole Unix)

en: Go to list archives
et: Arhiivid

en: Go to the general list information page
et: Listi infoleht

en: Gzip'd Text%(sz)s
et: Gzip pakitud tekst %(sz)s

en: HTML Unchanged.
et: HTML muutmata.

en: HTML attachment scrubbed and removed
et: HTML manus eemaldati.

en: HTML successfully updated.
et: HTML salvestatud.

en: Header added to every digest
et: Kokkuvõtte päis

en: Header added to mail sent to regular list members
et: Üksikkirjade päis

en: Header filter rules require a pattern.
                    Incomplete filter rules will be ignored.
et: Päisefiltrid koosnevad reeglitest.
    Poolikuid reegleid eiratakse.

en: Header filters
et: Päisefiltrid

en: Hide the sender of a message, replacing it with the list
                 address (Removes From, Sender and Reply-To fields)
et: Asendada saatja aadress listi aadressiga (From, Sender ja Reply-To päised eemaldatakse)

en: Hit enter to notify %(listname)s owner...
et: Vajuta Enterit %(listname)s omaniku teavitamiseks...

en: Hold
et: Pea kinni

en: Hold posts with header value matching a specified regexp.
et: Pea kinni kirjad, mille päised vastavad regulaaravaldisele.

en: Holds
et: Peab kinni

en: Host name this list prefers for email.
et: Hosti nimi, mida see list kasutab.

en: Hostile address (illegal characters)
et: Keelatud märke sisaldav meiliaadress

en: Hostile address (illegal characters): %(member)s
et: Aadress sisaldab keelatud märke: %(member)s

en: Hostile subscription attempt detected
et: Avastati pahatahtlik tellimiskatse.

en: How many <em>Your Membership Is Disabled</em> warnings a
                 disabled member should get before their address is removed from
                 the mailing list.  Set to 0 to immediately remove an address from
                 the list once their bounce score exceeds the threshold.  This
                 value must be an integer.
et: Mitu <em>Sinu tellimus on peatatud</em> teadet saata
    enne kui aadress liikmete nimekirjast kustutatakse. 0 tähendab, et
    aadress kohe kui tagastuste arv ületab lubatud piiri
    Peab olema täisarv.

en: How many body lines should the topic matcher scan?
et: Mitut rida kirja sisust kategoriseerija analüüsib?

en: How often should a new archive volume be started?
et: Kui tihti uut arhiivi alustatakse?

en: How often should a new digest volume be started?
et: Kui tihti uut kokkuvõtete köidet alustatakse?

en: Hungarian
et: Ungari

en: If a posting has this number, or more, of recipients, it is
                 held for admin approval.  Use 0 for no ceiling.
et: Kui listi saadetud kirjall on nii palju või rohkem adressaate, siis
         peetakse kiri ülevaatuseks kinni. Kui sisestad 0, siis seda
         kontrolli ei tehta.

en: If you reject this post,<br>please explain (optional):
et: Kui keeldud kirja edastamisest <br>ja soovid seda põhjendada, siis kirjuta  põhjendus siia

en: If you reply to this message, keeping the Subject: header intact, Mailman will
    discard the held message.  Do this if the message is spam.  If you reply to
    this message and include an Approved: header with the list password in it, the
    message will be approved for posting to the list.  The Approved: header can
    also appear in the first line of the body of the reply.
et: Kui sellele kirjale vastamisel Subject: päist mitte muuta, siis Mailman
    kustutab selle peatatud kirja. Tee seda, kui tegemist on spämmiga. Kui 
    vastamisel lisada Approved: päis listi parooliga, siis lubatakse kiri listi.
    Approved: päis võib olla ka vastuse esimesel real.

en: If you supply a password, you must confirm it.
et: Kui sisestate parooli, peate seda ka kinnituseks sisestama 2 korda.

en: If your mailing list's default language uses a non-ASCII
                 character set and the prefix contains non-ASCII characters, the
                 prefix will always be encoded according to the relevant
                 standards.  However, if your prefix contains only ASCII
                 characters, you may want to set this option to <em>Never</em> to
                 disable prefix encoding.  This can make the subject headers
                 slightly more readable for users with mail readers that don't
                 properly handle non-ASCII encodings.
    
                 <p>Note however, that if your mailing list receives both encoded
                 and unencoded subject headers, you might want to choose <em>As
                 needed</em>.  Using this setting, Mailman will not encode ASCII
                 prefixes when the rest of the header contains only ASCII
                 characters, but if the original header contains non-ASCII
                 characters, it will encode the prefix.  This avoids an ambiguity
                 in the standards which could cause some mail readers to display
                 extra, or missing spaces between the prefix and the original
                 header.
et: Kui listi vaikimisi keel kasutab mitte-ASCII kooditabelit ja prefiks sisaldab
    samuti mitte-ASCII tähti, siis kodeeritakse prefiks vastavalt standardile.
    Kui aga prefiks sisaldab ainult ASCII tähti, siis tuleks siit valida <em>Ei</em>
    prefiksi kodeerimise keelamiseks. See peaks tegema kirjade päised natuke
    rohkem loetavamaks kasutajate jaoks, kelle meilikliendid ei saa mitte-ASCII
    kooditabelitega hakkama.
    
    <p>Kui listi saadetakse mõlemaid nii kodeeritud kui ka kodeerimata teemaga
    kirju, siis tuleks valida <em>Vajadusel</em>. Sellisel juhul Mailman ei kodeeri
    ASCII prefiksit kui ülejäänud päis sisaldab ainult ASCII tähti ja kodeerib prefiksi
    siis kui päises on mitte-ASCII tähti. See väldib probleemi standardis mis võib
    mõnedel meililugejatel põhjustada liigsete tühikute näitamist või nende puudumist
    prefiksi ja teema vahel.

en: Ignore  :  %(addr)30s
et: eirati  : %(addr)30s

en: Ignoring bad pended data: %(key)s: %(val)s
et: Vigaseid andmeid eiratakse: %(key)s: %(val)s

en: Ignoring changes to deleted member: %(user)s
et: kustutatud liikmele %(user)s rakendatud muudatusi eirati

en: Ignoring held msg w/bad id: %(f)s
et: Peatatud vigase id'ga %(f)s kirja eiratakse

en: Ignoring non-held message: %(f)s
et: Mitte-peatatud kirja %(f)s eiratakse.

en: Ignoring non-text/plain MIME parts
et: non-text/plain MIME osiseid eiratakse

en: Illegal Email Address: %(safeuser)s
et: Viga aadressis: %(safeuser)s

en: Illegal email address provided
et: Vigane meiliaadress

en: Illegal list name: %(s)s
et: Viga listi nimes: %(s)s

en: Illegal option: %(opt)s
et: Vigane seadistus: %(opt)s

en: Importing %(module)s...
et: %(module)s import...

en: In order to change your membership option, you must
        first log in by giving your %(extra)smembership password in the section
        below.  If you don't remember your membership password, you can have it
        emailed to you by clicking on the button below.  If you just want to
        unsubscribe from this list, click on the <em>Unsubscribe</em> button and a
        confirmation message will be sent to you.
    
        <p><strong><em>Important:</em></strong> From this point on, you must have
        cookies enabled in your browser, otherwise none of your changes will take
        effect.
et: Oma tellimuse profiili muutmiseks pead kõigepealt sisestama 
    %(extra)s parooli all olevasse tekstikasti. Kui sa ei mäleta oma parooli, siis
    telli endale meeldetuletus klikkides vastavat nuppu. Kui soovid
    selelst listist lahkuda, siis kliki <em>lõpeta tellimus</em> ja 
    vasta seejärel sulle saadetud kinnituskirjadele.
    
    <p><strong><em>NB</em></strong>Jätkamiseks pead oma
    brauseril lubama sellest saidist küpsiseid vastu võtta. Vastasel korral
    muudatusi ei salvestata.

en: Increment the digest volume number and reset the digest number to one.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    
    Options:
    
        --help/-h
            Print this message and exit.
    
    The lists named on the command line are bumped.  If no list names are given,
    all lists are bumped.
et: Suurendada kokkuvõtte köite numbrit ja alustada kokkuvõttete nummerdamist
    algusest.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [valikud] [list...]
    
    Valikud:
    
        --help/-h
            Väljastab selle teate ja lõpetab programmi töö.
    
    Suurendatakse käsureal nimetatud listide kokkuvõtete köidete numbreid.
    Kui ühtegi listi ette ei antud, siis tehakse seda kõigi listidga.

en: Initial %(listname)s password:
et: %(listname)s listi esialgne parool:

en: Initial list of supported languages.  <p>Note that if you do not
            select at least one initial language, the list will use the server
            default language of %(deflang)s
et: Esialgne kasutatavate keelte nimekiri  <p>Kui ühtegi keelt ei vali
    , siis võetakse kasutusele serveri poolt kasutatav
    %(deflang)s keel

en: Initial list owner address:
et: Halduri aadress:

en: Initial list password:
et: Parool:

en: Initial list passwords do not match
et: Paroolid ei ole ühesugused

en: Inject a message from a file into Mailman's incoming queue.
    
    Usage: inject [options] [filename]
    
    Options:
    
        -h / --help
            Print this text and exit.
    
        -l listname
        --listname=listname
            The name of the list to inject this message to.  Required.
    
        -q queuename
        --queue=queuename
            The name of the queue to inject the message to.  The queuename must be
            one of the directories inside the qfiles directory.  If omitted, the
            incoming queue is used.
    
    filename is the name of the plaintext message file to inject.  If omitted,
    standard input is used.
et: Lisab kirja failist Mailmani sissetulevate kirjate järjekorda.
    
    Kasutamine: inject [valikud] [fail]
    
    Valikud:
    
        -h / --help
            Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.
    
        -l list
        --listname=list
            Listi nimi mille järjekorda kiri lisatakse. Peab olema määratud.
    
        -q järjekord     --queue=järjekord
    Järjekorra nimi millesse kiri lisada. Nimeks peab olema üks qfiles kataloogis
    asuvatest alamkataloogidest. Kui nimi ära jätta siis kasutatakse "incoming"
    järjekorda.
    
    Fail määrab ära vabatekstis kirja järjekorda paigutamiseks. Kui see ära jätta,
    siis kasutatakse standardsisendit.

en: Interrupted...
et: Katkestatud...

en: Invalid :  %(addr)30s
et: Vigased : %(addr)30s

en: Invalid confirmation string.  It is
                possible that you are attempting to confirm a request for an
                address that has already been unsubscribed.
et: Vigane kinnituskood. Selle üks võimalikke põhjuseid on katse 
               kinnitada tellimust, mis on juba lõpetatud.

en: Invalid options to CGI script
et: CGI skript sai vigased argumendid

en: Invalid options to CGI script.
et: CGI skriptile anti vigased argumendid.

en: Invalid value for property: %(k)s
et: Vigane väärtus: %(k)s

en: Invalid value for variable: %(property)s
et: Vigane väärtus muutujale: %(property)s

en: Invite
et: Saata kutsed

en: Is archive file source for public or private archival?
et: Kas arhiiv on privaatne või avalik?

en: Is qrunner even running?
et: Kas qrunner käib üldse?

en: Is the list moderator's approval required for unsubscription
                 requests?  (<em>No</em> is recommended)
et: Kas tellimuse lõpetamiseks on vaja moderaatori nõusolekut?
        (<em>Ei</em> on soovitav)

en: Italian
et: Itaalia

en: Jan
et: Jaanuar

en: January
et: Jaanuar

en: Japanese
et: Jaapani

en: Jul
et: Juuli

en: July
et: Juuli

en: Jun
et: Juuni

en: June
et: Juuni

en: Korean
et: Korea

en: Language&nbsp;options
et: Keeled

en: Languages supported by this list.
et: Teised keeled

en: Last autoresponse notification for today
et: Viimane automaatvastus tänaseks

en: Leave the initial password (and confirmation) fields
                    blank if you want Mailman to autogenerate the list
                    passwords.
et: Kui parooli (ja parooli kinnitamise) tekstikastid tühjaks jätta, siis genereerib Mailman paroolid ise.

en: Legacy anti-spam filters
et: Spämmifiltrid

en: List Characteristics
et: Listi seadistused

en: List Helpbot: %(requestaddr)s
et: Listi abiinfo: %(requestaddr)s

en: List Identity
et: Listi info

en: List Owners:  %(owneraddr)s
et: Listi omanikud: %(owneraddr)s

en: List admin only
et: Ainult listi omanik

en: List all the owners of a mailing list.
    
    Usage: %(program)s [options] listname ...
    
    Where:
    
        --all-vhost=vhost
        -v=vhost
            List the owners of all the mailing lists for the given virtual host.
    
        --all
        -a
            List the owners of all the mailing lists on this system.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
    `listname' is the name of the mailing list to print the owners of.  You can
    have more than one named list on the command line.
et: Listi omanike nimekiri
    
    Kasutamine: %(program)s [argumendid] list...
    
    Kus:
    
        --all-vhost=vhost
        -v=vhost
            Väljastab kõigi selle virtuaalhosti listide omanike nimekirja.
    
        --all
        -a
            Väljastab kõigi selle listserveri listide omanike nimekirja.
    
        --help
        -h
            Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.
    
    `list' on listi nimi, mille omanike nimekiri väljastada. Korraga võib sisestada
    ka mitme listi nimed.

en: List already exists: %(listname)s
et: Sellise nimega list on juba olemas: %(listname)s

en: List already exists: %(safelistname)s
et: Sellise nimega list on juba olemas: %(safelistname)s

en: List creator's (authentication) password:
et: Listi looja (autoriseerimis) parool:

en: List members
et: Listi liikmed

en: List moderators (and list administrators) are sent daily
                 reminders of requests pending approval, like subscriptions to a
                 moderated list, or postings that are being held for one reason or
                 another.  Setting this option causes notices to be sent
                 immediately on the arrival of new requests as well.
et: Listi toimetajatele (ja omanikele) saadetakse iga päev meeldetuletusi ootel olevatest modereerimisnõuetest -  task

en: List my other subscriptions
et: Näita mulle mu teisi tellimusi

en: List name is required
et: Listi nimi puudub

en: List name is required.
et: Listi nimi on puudu.

en: List name must not include "@": %(safelistname)s
et: Listi nimes ei tohi olla "@"-i: %(safelistname)s

en: List name:    %(listname)s
et: Listi nimi: %(listname)s

en: List of addresses which are banned from membership in this
                 mailing list.
et: Aadressid, millele on selle listi tellimine keelatud.

en: List of non-member addresses whose postings should be
                 automatically accepted.
et: Liikmete nimekirjast puuduvad aadressid, millelt saadetud
    kirjad lubatakse listi.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically discarded.
et: Liikmete nimekirjast puuduvad aadressid, millelt saadetud kirjad
    kustutatakse automaatselt.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically rejected.
et: Liikmete nimekirjast puuduvad aadressid, millelt saadetud kirjade
    listi saatmisest keeldutakse.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 immediately held for moderation.
et: Liikmete nimekirjast puuduvad aadressid, millelt saadetud
    kirjad peetakse modereerimiseks kinni

en: List password:
et: Listi parool:

en: List subscriptions for %(safeuser)s on %(hostname)s
et: %(safeuser)s listide tellimused serveris %(hostname)s

en: List the owners of a mailing list, or all mailing lists.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    Options:
    
        -w / --with-listnames
            Group the owners by list names and include the list names in the
            output.  Otherwise, the owners will be sorted and uniquified based on
            the email address.
    
        -m / --moderators
            Include the list moderators in the output.
    
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
        listname
            Print the owners of the specified lists.  More than one can appear
            after the options.  If there are no listnames provided, the owners of
            all the lists will be displayed.
et: Väljasta listi või kõigi listide omanike nimekiri.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [võtmed] [list ...]
    Võtmed:
    
        -w / --with-listnames
            Grupeerida haldajad listide kaupa ja lisa nimekirja ka nende täisnimed.
            vastasel korral väljastakse aadressid sorteerituna e-posti aadressi järgi.
    
        -m / --moderators
            Nimekirja kaastakse moderaatorid.
    
        -h / --help         Väljastab selle teate ja lõpetab programmi töö.
    
        list
            Näitab ainult valitud listide omanikke. Korraga võib küsida infot
            enam kui ühe listi kohta. Kui ühegi listi nime pole määratud, siis kuvatakse 
            kõigi listide omanikud.

en: List topic keywords
et: Kategooria võtmesõnad

en: List traffic archival policies.
et: Listi kirjade arhvieerimine.

en: List-specific text prepended to new-subscriber welcome
                 message
et: Tekst, mis lisatakse uuele liikmele saadetavale tervitusele.

en: List: %(listname)s, 	Owners: %(owners)s
et: List: %(listname)s, 	omanikud: %(owners)s

en: Lithuanian
et: Leedu

en: Loading list %(listname)s
et: Listi %(listname)s laadimine

en: Log in
et: Logi sisse

en: Log out
et: Logi välja

en: Logout
et: Logi välja

en: Mail delivery
et: Tellimuse staatus

en: Mail&lt;-&gt;News&nbsp;gateways
et: Uudisegrupi lüüs

en: Mail-to-News and News-to-Mail gateway services.
et: List-uudisgruppi ja uudisgrupp-listi lüüside seadistused

en: Mailing list creation request for list %(listname)s
et: Listi %(listname)s loomise taotlus

en: Mailing list creation results
et: List on loodud.

en: Mailing list deletion results
et: Listi kustutamise raport

en: Mailing list removal request for list %(listname)s
et: Listi %(listname)s kustutamise taotlus

en: Mailman %(varname)s List Option Help
et: Mailmani listi seadistuse %(varname)s abiinfo

en: Mailman Administrative Database Error
et: Mailmani administratiivtaotluste andmebaasi viga

en: Mailman prefixes <tt>Subject:</tt> headers with
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">text you can
                 customize</a> and normally, this prefix shows up in messages
                 gatewayed to Usenet.  You can set this option to <em>No</em> to
                 disable the prefix on gated messages.  Of course, if you turn off
                 normal <tt>Subject:</tt> prefixes, they won't be prefixed for
                 gated messages either.
et: Mailman lisab <tt>Subject:</tt> päistele <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">teksti, mida saab muuta</a>
    ja tavaliselt jääb see külge ka Usenetti saadetavatele kirjadele. Kui see seadistus
    välja lülitada, siis võetakse Usenetti saadetavatel kirjadel see prefiks maha.
    Kui prefiksi lisamist üldse ei kasutata siis ei tee ka see seadistus mitte midagi.

en: Mailman privacy alert
et: Mailman privaatsushäire

en: Mailman won't accept the given email address as a valid address.
    (E.g. it must have an @ in it.)
et: Mailman ei aktsepteeri sellist aadressi.
    (Näiteks puudub selles @)

en: Make your changes in the following section, then submit them
            using the <em>Submit Your Changes</em> button below.
et: Muudatused jõustuvad peale <em>Salvesta</em> nupu vajutamist.

en: Many (in fact, most) spams do not explicitly name their
                 myriad destinations in the explicit destination addresses - in
                 fact often the To: field has a totally bogus address for
                 obfuscation.  The constraint applies only to the stuff in the
                 address before the '@' sign, but still catches all such spams.
    
                 <p>The cost is that the list will not accept unhindered any
                 postings relayed from other addresses, unless
    
                 <ol>
                     <li>The relaying address has the same name, or
    
                     <li>The relaying address name is included on the options that
                     specifies acceptable aliases for the list.
    
                 </ol>
et: Suurem osal (tegelikult enamusel) spämmil pole korrektset sihtaadressi, enamasti sisaldab To: päis lihtsalt mingit jama. See piirang kehtib ainult
    aadressi '@' märgi ees olevale osale aga peaks siiski peatama kõik seda
    tüüpi späm-kirjad.
    
    <p>Miinus on see, et listi saatmiseks ei saa kasutada forward aadresse, v.a.
    juhtudel kui
    <ol>
    <li>Forward aadressil on sama nimi @ märgi ees 
    <li>Forward aaressi nimi on kirjas selle listi aktsepteeritud aliaste nimekirjas.
    </ol>

en: Mar
et: Märts

en: March
et: Märts

en: Mass Removals
et: Aadresside eemaldamine

en: Mass Subscriptions
et: Aadresside lisamine

en: Mass catch up
et: Sünkroniseeri

en: Mass catchup completed
et: Sünkroniseerimine on lõppenud

en: Mass&nbsp;Removal
et: Aadresside eemaldamine

en: Mass&nbsp;Subscription
et: Aadresside lisamine

en: Maximum length in kilobytes (KB) of a message body.  Use 0
                 for no limit.
et: Kirja maksimaalne lubatud pikkus (KB). 0 tähendab limiidi puudumist

en: May
et: Mai

en: Member filters
et: Liikmete filtrid

en: Member name successfully changed.
et: Liikme nimi on vahetatud.

en: Membership List
et: Liikmete nimekiri

en: Membership exposure
et: Liikmete nimekiri

en: Membership re-enabled.
et: Tellimus on taastatud.

en: Membership&nbsp;List
et: Liikmete&nbsp;nimekiri

en: Membership&nbsp;Management...
et: Liikmed

en: Message Excerpt:
et: Väljavõte;

en: Message Headers:
et: Päised:

en: Message body is too big: %(size)d bytes with a limit of
    %(limit)d KB
et: Kiri on liiga suur: %(size)d baiti, lubatud on %(limit)d KB

en: Message has a suspicious header
et: Kirja päised on kahtlased

en: Message has implicit destination
et: Kirjal puudub sihtaadress

en: Message may contain administrivia
et: Kiri sisaldab administratiivkorraldusi.

en: Message rejected by filter rule match
et: Filter pidas kirja kinni

en: Moderated
et: Modereeritav

en: Moderator
et: Toimetaja

en: Moderator passwords did not match
et: Toimetaja paroolid erinesid üksteisest

en: Mon
et: E

en: Monthly
et: kord kuus

en: More information: %(listurl)s
et: Lähem info: %(listurl)s

en: Move rule down
et: Liiguta reeglit alla

en: Move rule up
et: Liiguta reeglit üles

en: Must have a listname and a filename
et: Listi ja faili nimi peavad määratud olema

en: Must posts have list named in destination (to, cc) field
                 (or be among the acceptable alias names, specified below)?
et: Kas listi saadetud kirjadel peab listi aadress (või mõni allpool
    toodud aliastest) olema To või CC ridadel?

en: Name of list:
et: Listi nimi:

en: Name:
et: Nimi:

en: Natural language (internationalization) options.
et: Keelte seadistused

en: Never
et: Ei

en: New %(listname)s password: %(notifypassword)s
et: Uus %(listname)s parool: %(notifypassword)s

en: New %(pwdesc)s password:
et: Uus %(pwdesc)s parool:

en: New password for member %(member)40s: %(randompw)s
et: Liikme %(member)40s: uus parool on %(randompw)s

en: New subscription request to list %(realname)s from %(addr)s
et: Uus listi %(realname)s tellimuse soov aadressilt %(addr)s

en: New unsubscription request from %(realname)s by %(addr)s
et: Uus listi %(realname)s tellimuse lõpetamise soov aadressilt %(addr)s

en: News server settings
et: NNTP serveri seadistused

en: No
et: Ei

en: No address given
et: Aadress puudub

en: No argument to -f given
et: -f on ilma argumendita

en: No child with pid: %(pid)s
et: Sellise PIDiga protsessi pole: %(pid)s

en: No command given.
et: Sa ei andnud ühtegi käsku.

en: No commands were found in this message.
    To obtain instructions, send a message containing just the word "help".
et: Sellest kirjast ei leitud ühtegi käsku.
    Abiinfo saamiseks saada kiri, mille sisuks on üksainus sõna "help"

en: No filename given.
et: Faili nimi puudub.

en: No list name supplied.
et: Listi nimi on puudu

en: No list named:
et: Sellise nimega listi pole:

en: No listname given
et: Listi nimi on puudu

en: No lists to search
et: Ühtegi listi pole otsinguks valitud

en: No matching mailing lists found
et: Ühtegi otsingutingimusele vastavat listi ei leitud.

en: No one can subscribe to the digest of this list!
et: Selle listi kokkuvõtteid ei saa tellida!

en: No problems found
et: Kõik paistab korras olevat.

en: No reason given
et: Põhjus puudub

en: No runner name given.
et: järjekorra töötleja nimi puudub.

en: No subject
et: teemat pole

en: No such list "%(listname)s"
    %(e)s
et: Listi "%(listname)s" pole
    %(e)s

en: No such list (or list already deleted): %(listname)s
et: Selle nimega listi pole: %(listname)s

en: No such list <em>%(safelistname)s</em>
et: Sellist listi pole: <em>%(safelistname)s</em>

en: No such list: %(listname)s
et: Selle nimega listi pole: %(listname)s

en: No such list: %(listname)s.  Removing its residual archives.
et: Selle nimega listi pole: %(listname)s. Arhiivide kustutamine.

en: No such member: %(addr)s
et: Sellise aadressiga liiget pole: %(addr)s

en: No such member: %(safeuser)s.
et: Sellist liiget pole: %(safeuser)s.

en: No updates are necessary.
et: Midagi pole vaja uuendada.

en: No valid address found to subscribe
et: Ei leidnud ühtegi korrektset aadressi tellimuse vormistamiseks

en: No valid variable name found.
et: See termin on mulle tundmatu.

en: Non-digest (regular) members:
et: Üksikkirjade tellijad:

en: Non-digest&nbsp;options
et: Üksikkirjad

en: Non-member filters
et: Mitte-liikmete seadistused

en: Non-members are not allowed to post messages to this list.
et: Sellesse listi saavad postitada ainult listi liikmed.

en: Non-standard property restored: %(k)s
et: Mittestandardne omadus on taastatud: %(k)s

en: None
et: Vaba liitumine

en: None - no verification steps (<em>Not
                               Recommended </em>)<br>
                               Confirm (*) - email confirmation step required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               Approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br>
    
                               This prevents mischievous (or malicious) people
                               from creating subscriptions for others without
                               their consent.
et: Vaba liitumine - nagu öeldud, täiesti vaba liitumine (<em>Pole
                               soovitav </em>)<br>
                               liikme kinnitus (*) - liige peab oma soovi meili teel kinnitama
    <br>
                               omaniku nõusolek - listi omanik peab tellimuse kinnitama
    <br>                           liikme kinnitus ja omaniku nõusolek- mõlemad eelnevad tingimused
                               
                               <p>(*) kui keegi soovib listi tellida, siis vastab Mailman
                               talle kinnituskoodi sisaldava kirjaga, millele peab vastama
                               tellimuse jõustumiseks.<br>
    
                               See ei lase pahalastel tellida listi aadressidele, mis pole
                               nende omad.

en: Normally, Mailman sends the regular delivery messages to
                     the mail server in batches.  This is much more efficent
                     because it reduces the amount of traffic between Mailman and
                     the mail server.
    
                     <p>However, some lists can benefit from a more personalized
                     approach.  In this case, Mailman crafts a new message for
                     each member on the regular delivery list.  Turning this
                     feature on may degrade the performance of your site, so you
                     need to carefully consider whether the trade-off is worth it,
                     or whether there are other ways to accomplish what you want.
                     You should also carefully monitor your system load to make
                     sure it is acceptable.
    
                     <p>Select <em>No</em> to disable personalization and send
                     messages to the members in batches.  Select <em>Yes</em> to
                     personalize deliveries and allow additional substitution
                     variables in message headers and footers (see below).  In
                     addition, by selecting <em>Full Personalization</em>, the
                     <code>To</code> header of posted messages will be modified to
                     include the member's address instead of the list's posting
                     address.
    
                     <p>When personalization is enabled, a few more expansion
                     variables can be included in the <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">message header</a> and
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">message footer</a>.
    
                     <p>These additional substitution variables will be available
                     for your headers and footers, when this feature is enabled:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
                             coerced to lower case.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
                             that the user is subscribed with.
                         <li><b>user_password</b> - The user's password.
                         <li><b>user_name</b> - The user's full name.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
                             page.
                     </ul>
et: Tavalised edastab Mailman kirju meiliserverile mitmekaupa korraga, 
    et info edastamine oleks efektiivsem.
    
    <p>Mõnede listide puhul on aga tarvis kasutada personaliseerimist,
    sellisel juhul koostab Mailman iga liikme jaoks eraldi kirja. Personaliseerimise
    kasutamine võib listserveri jõudlust drastiliselt vähendada seega tuleks
    enne selle kasutuselevõttu kõik head ja vead hoolikalt läbi kaaluda. Tasuks
    ka otsida alternatiivseid variante soovitud tulemuse saavutamiseks. Serveri
    koormuse jälgimine veendumaks et Mailman liigselt ressurssi ei kuluta ei tee
    samuti paha.
    
    <p>Vali <em>Ei</em> kui personaliseermist pole tarvis ja kirju võib saata
    mitme kaupa korraga. Vali <em>Jah</em> kirjade personaliseermiseks ja
    muutujate kasutamiseks kirjade päistes ja jalustes (lähemalt allpool). Kui valida
    <em>Täielik personaliseerimine</em>, siis asendatakse listi kirjadel
    <code>To</code> päises listi aadress listi liikme aadressiga
    
    <p>Kui kasutada personaliseerimist siis on  <a href="?VARHELP=nondigest/msg_header">kirjade päistes</a> ja <a href="VARHELP=nondigest/msg_footer">jalustes</a> võimalik kasutada
    spetsiaalseid muutujaid:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - liikme aadress, väikeste tähtedega.
    <li><b>user_delivered_to</b> - liikme aadress kujul mille ta sisestas liitumisel
    <li><b>user_password</b> - tellija parool.
    <li><b>user_optionsurl</b> - link tellija profiilile.
    </ul>

en: Norwegian
et: Norra

en: Not a valid email address: %(toaddr)s
et: Vigane meiliaadress: %(toaddr)s

en: Not authenticated
et: Autoriseerimata

en: Not removing archives.  Reinvoke with -a to remove them.
et: Arhiivid jäid alles. Nende kustutamiseks kasuta võtit -a

en: Not subscribed
et: ei liidetud

en: Note: Since this is a list of mailing lists, administrative
    notices like the password reminder will be sent to
    your membership administrative address, %(addr)s.
et: NB: see list koosneb teistest listidest ja seetõttu
    saadetakse kõik administratiivteated sinu listide
    omanikuaadressile %(addr)s.

en: Note: your list delivery is currently disabled%(reason)s.
et: NB: tellimus on peatatud, põhjus: %(reason)s

en: Nothing to do.
et: Ei oska midagi teha.

en: Notice: %(discarded)d old request(s) automatically expired.
et: Info: %(discarded)d aegunud taotlust kustutati automaatselt.

en: Notifications
et: Teavitused

en: Nov
et: November

en: Number of days between auto-responses to either the mailing
                 list or -request/-owner address from the same poster.  Set to
                 zero (or negative) for no grace period (i.e. auto-respond to
                 every message).
et: Intervall päevades automaatsete vastuste vahel listi või
    listi -request/-owner aadressile samalt aadressilt tulnud
    kirjadele. 0 (või negatiivne arv) tähendab, et vastatakse
    igale kirjale.

en: Oct
et: Oktoober

en: October
et: Oktoober

en: Off
et: ei

en: Okay, the list moderator will still have the
        opportunity to approve or reject this message.
et: Teeme nii, aga lõplik otsus kirja listi lubamise kohta jääb ikkagi listi toimetajale.

en: On
et: jah

en: Once a month, your password will be emailed to you as a reminder.
et: Kord kuus meilitakse sulle sinu parool.

en: One of -i or -o is required
et: Üks kahest: -i või -o peab olema antud.

en: One of these actions is taken when the message matches one of
                 the content filtering rules, meaning, the top-level
                 content type matches one of the <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>, or the top-level content type does
                 <strong>not</strong> match one of the
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>, or if after filtering the subparts of the
                 message, the message ends up empty.
    
                 <p>Note this action is not taken if after filtering the message
                 still contains content.  In that case the message is always
                 forwarded on to the list membership.
    
                 <p>When messages are discarded, a log entry is written
                 containing the Message-ID of the discarded message.  When
                 messages are rejected or forwarded to the list owner, a reason
                 for the rejection is included in the bounce message to the
                 original author.  When messages are preserved, they are saved in
                 a special queue directory on disk for the site administrator to
                 view (and possibly rescue) but otherwise discarded.  This last
                 option is only available if enabled by the site
                 administrator.
et: Filtritesse kinni jäänud kirja edasine saatus - s.t. sisu tüüp on kirjas <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a> seadistuses või sisu tüüp ei ole
    kirjas  <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> seadistuses või kui kirjast ei
    jää peale filtrite läbimist midagi järgi
    
    <p>Valitud tegevust ei rakendata kui peale filtrit läbimist on kirjas
    veel sisu alles, sellisel juhul edadatakse kiri alati listi.
    
    <p>Kui kiri kustutatakse, siis pannakse logisse kirja kustutatud kirja
    Message-ID. Kui kirja edastamisest keeldutakse või see listi omanikule
    edastakse, siis saab kirja saatja selle kohta selgitava teate. Kui kiri konserveeritakse,
    siis salvetatakse nad spetsiaalsesse kataloogi serveris listserveri administraatori
    jaoks ning kustutatakse listi kirjade järjekorrast. Viimast valikut on võimalik
    kasutada ainult siis kui listserveri administraator on seda lubanud.

en: Only one -f switch allowed
et: Lubatud on ainult üks -f argument

en: Only one of -i or -o is allowed
et: Lubatud on ainult -i või -o. Mõlemat korraga ei saa.

en: Open list, moderated group
et: Avatud list, modereeritav grupp

en: Original Message
et: Esialgne kiri

en: Other Administrative Activities
et: Administratiivtegevused

en: Overview of all %(hostname)s mailing lists
et: Listid serveris %(hostname)s

en: PID unreadable in: %(pidfile)s
et: PID on loetamatu: %(pidfile)s

en: Password // URL
et: Parool // URL

en: Password change failed.
et: Parooli vahetus ebaõnnestus.

en: Password changed.
et: Parool on vahetatud.

en: Password reminder
et: Parooli meeldetuletus

en: Password successfully changed.
et: Parool on edukalt vahetatud.

en: Password:
et: Parool:

en: Password:
et: Parool:

en: Passwords
et: Paroolid

en: Passwords did not match!
et: Paroolid ei olnud ühesugused!

en: Passwords do not match; no changes made.
et: Paroolid erinesid; muudatusi ei salvestatud.

en: Passwords may not be blank
et: Paroolid ei tohi olla tühjad

en: Pattern (as regexp):
et: Mall (regulaaravaldis):

en: Pending subscriptions:
et: Ootel liitumissoovid:

en: Perform all necessary upgrades.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -f/--force
            Force running the upgrade procedures.  Normally, if the version number
            of the installed Mailman matches the current version number (or a
            `downgrade' is detected), nothing will be done.
    
        -h/--help
            Print this text and exit.
    
    Use this script to help you update to the latest release of Mailman from
    some previous version.  It knows about versions back to 1.0b4 (?).
et: Kõigi vajalike uuenduste tegemine.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [valikud]
    
    Valikud:
        -f/--force
            Käivita uuendused jõuga. Üldjuhul kui installeeritud Mailmani versioon
            on sama mis kasutaval versioonil (või avastatakse `downgrade', siis
            ei tehta midagi.
    
        -h/--help
            Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö:
    
    Kasuta seda skripti värske Mailmani versiooni kasutusele võtmiseks. Skript
    tunneb kõiki versioone alates numbrist 1.0b4 (?).

en: Permanently ban from this list
et: Blokeerida see aadress alatiseks listist

en: Permanently remove mailing list <em>%(realname)s</em>
et: Kustutada  <em>%(realname)s</em> list

en: Pickling archive state into
et: Arhiivi staatuse salvestamine

en: Please do *not* post administrative requests to the mailing
    list.  If you wish to subscribe, visit %(listurl)s or send a message with the
    word `help' in it to the request address, %(request)s, for further
    instructions.
et: Palun ära saada listiserveri käske listi aadressile.
    Kui soovid listi tellida, siis saad seda teha veebilehel
    %(listurl)s
    või saates kirja sisuga "help" aadressile
    %(request)s

en: Please enter the confirmation string
        (i.e. <em>cookie</em>) that you received in your email message, in the box
        below.  Then hit the <em>Submit</em> button to proceed to the next
        confirmation step.
et: Sisesta kinnituskood
        (s.t. <em>kood</em>) mille meiliga said, allpool olevasse tekstikasti
    ja kliki <em>Saada</em> nuppu.

en: Please specify either -p or -m.
et: Vali kas -p või -m

en: Please trim the recipient list; it is too long.
et: Palun lühenda adressaatide nimekirja: see on liiga pikk.

en: Policies concerning immediately delivered list traffic.
et: Üksikkirjade seadistused

en: Polish
et: Poola

en: Poll the NNTP servers for messages to be gatewayed to mailing lists.
    
    Usage: gate_news [options]
    
    Where options are
    
        --help
        -h
            Print this text and exit.
et: Küsida NNTP serverilt uusi kirju listidsse edatamiseks.
    
    Kasutamine: gate_news [valikud]
    
    Kus valikud on
    
        --help
        -h
            Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.

en: Portuguese
et: Portugali

en: Portuguese (Brazil)
et: Portugali (Brasiilia)

en: Post by non-member to a members-only list
et: Postitus aadressilt, mis pole listi liikmete nimekirjas

en: Post to moderated list
et: Postitus modereeritud listi

en: Posted message canceled
et: Saadetud kiri tühistati

en: Poster
et: Saatjale

en: Posting Held for Approval
et: Kiri on läbivaatuseks kinni peetud

en: Posting of your message titled "%(subject)s"
et: Kiri teemal "%(subject)s"

en: Posting to a moderated newsgroup
et: Postitus modereeritud uudisegruppi

en: Posting to a restricted list by sender requires approval
et: Suletud listi postitamiseks on vaja toimetaja nõusolekut

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 discarded.  That is, the message will be thrown away with no
                 further processing or notification.  The sender will not receive
                 a notification or a bounce, however the list moderators can
                 optionally <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >receive copies of auto-discarded messages.</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
et: Nendelt aadressidelt saadetud kirjad kustutakse automaatselt
    ilma saatjat teavitamata. Listi toimetajad võivad soovi korral
    lasta endale saata <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards">koopiad nendest kirjadest</a>.
    
    <p>Kirjuta iga aadress eraldi reale; alusta rida ^ märgiga, kui tegemist
    on regulaaravaldisega.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 rejected.  In other words, their messages will be bounced back to
                 the sender with a notification of automatic rejection.  This
                 option is not appropriate for known spam senders; their messages
                 should be
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatically discarded</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
et: Nendelt aadressidelt saadetud kirjade listi saatmisest
    keeldutakse ja saatjat teavitatakse keeldumisest. See ei ole
    hea spämmerite blokeerimiseks, nende kirjad tuleks
    <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
    >automaatselt kustutada</a>
    
    <p>Kirjuta iga aadress eraldi reale; alusta rida ^ märgiga, kui tegemist
    on regulaaravaldisega.

en: Postings from any of these non-members will be immediately
                 and automatically held for moderation by the list moderators.
                 The sender will receive a notification message which will allow
                 them to cancel their held message.  Add member addresses one per
                 line; start the line with a ^ character to designate a regular
                 expression match.
et: Nendelt aadressidelt saadetud kirjad peetakse kinni läbivaatuseks
    listi toimetaja poolt. Saatjat teavitatakse sellest ja võimaldatakse
    tal oma postitus tühistada. Kirjuta iga aadress eraldi reale; alusta rida
    ^ märgiga, kui tegemist on regulaaravaldisega.

en: Postings to:  %(postaddr)s
et: Postitusaadress: %(postaddr)s

en: Preferred language:
et: Eelistatud keel:

en: Prefix <tt>Subject:</tt> headers on postings gated to news?
et: Lisada uudisegruppi saadetud kirjadele <tt>Subject</tt> päis?

en: Prefix for subject line of list postings.
et: Listi kirjade teemale lisatav prefiks.

en: Preserve
et: Konserveeri

en: Preserve message for site administrator
et: Konserveeri listserveri halduri jaoks

en: Preserve messages for the site administrator
et: Konserveeri listserveri haldaja jaoks.

en: Print the Mailman version.
et: Mailmani versiooni näitamine.

en: Privacy options...
et: Privaatsus

en: Private Archive Error
et: Privaatarhiivi viga

en: Private Archive Error - %(msg)s
et: Privaatarhiivi viga - %(msg)s

en: Private archive file not found
et: Privaatarhiivi faili ei leitud

en: Problems found:
et: Leiti järgmised probleemid:

en: Process disabled members, recommended once per day.
    
    This script cruises through every mailing list looking for members whose
    delivery is disabled.  If they have been disabled due to bounces, they will
    receive another notification, or they may be removed if they've received the
    maximum number of notifications.
    
    Use the --byadmin, --byuser, and --unknown flags to also send notifications to
    members whose accounts have been disabled for those reasons.  Use --all to
    send the notification to all disabled members.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -h / --help
            Print this message and exit.
    
        -o / --byadmin
            Also send notifications to any member disabled by the list
            owner/administrator.
    
        -m / --byuser
            Also send notifications to any member disabled by themselves.
    
        -u / --unknown
            Also send notifications to any member disabled for unknown reasons
            (usually a legacy disabled address).
    
        -b / --notbybounce
            Don't send notifications to members disabled because of bounces (the
            default is to notify bounce disabled members).
    
        -a / --all
            Send notifications to all disabled members.
    
        -f / --force
            Send notifications to disabled members even if they're not due a new
            notification yet.
    
        -l listname
        --listname=listname
            Process only the given list, otherwise do all lists.
et: Peatatud tellimusega liikmete töötlemine, soovitav käivitada kord päevas.
    
    See programm otsib kõigist listidest liikmeid kelle tellimus on peatatud. Kui
    peatamise põhjuseks olid tagastused, siis saadetakse neile teavitus või
    kui teavituste maksimaalne arv on juba täis siis eemaldatakse nad listist.
    
    Kasuta --byadmin, --byuser ja --unknown valikuid teavituste saatmiseks liikmetele
    kelle tellimus on peatatud nendel põhjustel. --all saadab teavituse kõigile peatatud
    tellimusega liikmetele.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [valikud]
    
    Valikud:
        -h / --help
            Väljastab selle teate ja lõpetab programmi töö.
    
        -o / --byadmin
            Saadab teavitused liikmetele kelle tellimuse peatas listi omanik.
    
        -m / --byuser
            Saadab teavitused liikmetele kes oma tellimuse ise peatasid.
    
        -u / --unknown
            Saada teavitused ka neile liikmetele, kelle tellimus on peatatud teadmata
            põhjusel (võib juhtuda siis kui tellimus peatati mõnes vanemas versioonis).
    
        -b/ --notbybounce
            Keelab teavituste saatmise liikmetele, kelle tellimus on peatatud tagastuste
            tõttu (vaikimisi saadetakse ainult neile).
    
        -a / --all
            Teavita kõik peatatud tellimusega liikmeid.
    
        -f / --force
            Saada teavitused ka siis kui uue teavituse saatmise aeg pole veel käes.
    
        -l list
        --listname=list
            Töötle ainult määratud listi, selle puudumisel käiakse läbi kõik listid.

en: Public mailing lists at %(hostname)s:
et: Avalikud listid serveris %(hostname)s:

en: Quarterly
et: kord kvartalis

en: RFC 2369 defines a set of List-* headers that are
                     normally added to every message sent to the list membership.
                     These greatly aid end-users who are using standards compliant
                     mail readers.  They should normally always be enabled.
    
                     <p>However, not all mail readers are standards compliant yet,
                     and if you have a large number of members who are using
                     non-compliant mail readers, they may be annoyed at these
                     headers.  You should first try to educate your members as to
                     why these headers exist, and how to hide them in their mail
                     clients.  As a last resort you can disable these headers, but
                     this is not recommended (and in fact, your ability to disable
                     these headers may eventually go away).
et: RFC 2369 defineerib mõned List-* päised, mis lisatakse
    kõigile listi liikmetele saadetud kirjadele. Meiliklient võib
    neid päiseid kasuda listiga seonduvate operatsioonide
    lihtsustamiseks.
    
    Samas paljud meilikliendid seda standardit veel ei järgi ning
    mõnd meilerit kasutades võib nende päiste olemasolu suisa
    häiriv olla. Sellisel juhul peaksid kõigepealt püüdma oma listi
    liikmeid harida, neile selgitada need päiste eksisteerimise põhjust
    ja võimalusi nende petimiseks. Viimase võimalusena on võimalik 
    päiste lisamine välja lülitada, aga see ei ole üldse soovitav
    (ja mõnes tulevas versioonis see seadistus ilmselt kaob)

en: Re-enable mailing list membership
et: Taasta listi tellimus

en: Re-enable membership
et: Taasta tellimus

en: Re-generate the Pipermail gzip'd archive flat files.
    
    This script should be run nightly from cron.  When run from the command line,
    the following usage is understood:
    
    Usage: %(program)s [-v] [-h] [listnames]
    
    Where:
        --verbose
        -v
            print each file as it's being gzip'd
    
        --help
        -h
            print this message and exit
    
        listnames
            Optionally, only compress the .txt files for the named lists.  Without 
            this, all archivable lists are processed.
et: Pipermaili gzip pakitud arhiivide regenereermine.
    
    Seda skripti tuleks käivitada regulaarselt cron-i abil. Käsurealt
    käivitamisel saab kasutada järgnevaid valikuid:
    
    Kasutamine: %(program)s [-v] [-h] [listid]
    
    Kus:
    
        --verbose
        -v
            Väljastada iga pakitava faili nimi
    
        --help
        -h         Väljastab selle teate ja lõpetab programmi töö.
    
        listid
            Valikuliselt pakkida ainult nende listide arhiivide .txt failid. Ilma selleta         pakitakse kõik arhiividega listid.

en: Re-opening all log files
et: Kõik logifailid avati uuesti.

en: Re-run as %(MAILMAN_USER)s (or root) with -f flag to fix
et: Käivita see programm %(MAILMAN_USER)s (või root) õigustes ja -f võtmega

en: Reason for refusal
et: Keeldumise põhjus

en: Reason:
et: Põhjus:

en: Rebuild a list's archive.
    
    Use this command to rebuild the archives for a mailing list.  You may want to
    do this if you edit some messages in an archive, or remove some messages from
    an archive.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] <listname> [<mbox>]
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
        -q / --quiet
            Make the archiver output less verbose.
    
        --wipe
            First wipe out the original archive before regenerating.  You usually
            want to specify this argument unless you're generating the archive in
            chunks.
    
        -s N
        --start=N
            Start indexing at article N, where article 0 is the first in the mbox.
            Defaults to 0.
    
        -e M
        --end=M
            End indexing at article M.  This script is not very efficient with
            respect to memory management, and for large archives, it may not be
            possible to index the mbox entirely.  For that reason, you can specify
            the start and end article numbers.
    
    Where <mbox> is the path to a list's complete mbox archive.  Usually this will
    be some path in the archives/private directory.  For example:
    
    %% bin/arch mylist archives/private/mylist.mbox/mylist.mbox
    
    <mbox> is optional.  If it is missing, it is calculated.
et: Listi arhiivi taastekitamine.
    
    Selle programmi abil saab listi arhiive uuesti ehitada. Seda tuleks teha
    peale arhiivis olevate kirjade muutmist või kustutamist.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [valikud] <listi nimi> [<mbox>]
    
    Valikud on:
        -h / --help
            Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.
    
        -q / --quiet
            Paneb arhiveerija vähem teateid väljastama.
    
        --wipe
            Kustutada vana arhiiv enne uue ehitamist. Kasuta seda seadistust
            kui sa ei genereeri arhiivi osadna.
    
        -s M
        --start=M
            Alusta ehitamist kirjast numbriga M, kus 0 on esimene kiri mbox failis.
            Vaikeväärtus 0.
    
        -e M
        --end=M
            Lõpeta indekseerimin kirjaga number M. See skript ei ole just väga
            efektiivne mälu kasutamise suhtes ja väga suurte arhiivide puhul ei
            mbox faili indekseerimine ühes etapis õnnestuda. Sellisel juhul saab
            määrata alguse ja lõpu kirjade numbrid.
    
    <mbox> on listi täieliku arhiivi faili nimi, tavaliselt asub see archives/private
    kataloogis. Näide:
    
    %% bin/arch minulist archives/private/minulist.mbox/minulist.mbox
    
    <mbox> -i ei pea ette andma. Kui see on puudu siis leitakse sobiv fail
    automaagiliselt.

en: Receive digests?
et: Tellin ainult kokkuvõtted

en: Received:
et: Saabus:

en: Recipient filters
et: Sihtaadresside filtrid

en: Recipient&nbsp;filters
et: Saaja&nbsp;filtrid

en: Reduce disk space usage for Pipermail archives.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] file ...
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
    Only use this to 'fix' archive -article database files that have been written
    with Mailman 2.1.3 or earlier and have html_body attributes in them.  These
    attributes can cause huge amounts of memory bloat and impact performance for
    high activity lists, particularly those where large text postings are made to
    them.
    
    Example:
    
    %% ls -1 archives/private/*/database/*-article | xargs %(PROGRAM)s
    
    You should run `bin/check_perms -f' after running this script.
    
    You will probably want to delete the -article.bak files created by this script
    when you are satisfied with the results.
    
    This script is provided for convenience purposes only.  It isn't supported.
et: Pipermaili arhiivide kettakasutuse vähendamine.
    
    Seda skripti tohib kasutada ainult siis kui installeeritud on fixarchiver-2.1.3-0.1.patch
    mis selle failiga kaasas on. Kui seda patchi pole installeeritud ja sa skripti käivitad
    siis on su ülejäänud päev tõenäoliselt ruineeritud.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [valikud] fail...
    
    Valikud on:
    
        -h / -help
            Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.
    
    Kasuta seda skripti ainult Mailman 2.1.3 või varasemate genereeritud ja html_body
    atribuute sisaldavate arhiivide parandamiseks. Need atribuudid võtavad üsna palju
    mälu ja mõjutavad suure liiklusega liste, eriti slliseid kuhu postitatakse pikki
    tekstisõnumeid. Käivita see oma $PREFIX kataloogist nii:
    
    %%  ls -1 archives/private/*/database/*-article | xargs %(PROGRAM)s
    
    (pööra tähelepanu kvootimisele)
    
    Peale selle skripti kasutamist tuleks käivitada `bin/check_perms -f' .
    Kui tulemusega rahule jääd siis võib kustutada ka article.bak failid mida see
    skript tekitas.

en: Regenerate Mailman specific aliases from scratch.
    
    The actual output depends on the value of the `MTA' variable in your mm_cfg.py
    file.
    
    Usage: genaliases [options]
    Options:
    
        -q/--quiet
            Some MTA output can include more verbose help text.  Use this to tone
            down the verbosity.
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
et: Regenereeri Mailmani aliased uuesti.
    
    Väljundi vorming sõltub MTA muutuja väärtusest mm_cfg.py failis.
    
    Kasutamine: genaliases [võtmed]
    Võtmed:
    
        -q/--quiet
            Mõnede MTA'de vorming võib sisaldada lisakommentaare. Selle võtme kasutamisel jäetakse need välja
    
        -h/--help
            väljastab selle teate ja lõpetab programmi töö.

en: Regexp:
et: Regulaaravaldis:

en: Regular
et: Üksikkirjad

en: Reject
et: Ei luba

en: Rejects
et: Keeldub

en: Reloading pickled archive state
et: Arhiivi salvestatud staatuse laadimine

en: Remind
et: Tuleta meelde

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 content type.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
et: Kustutada nimekirjast puuduva tüübiga manused. Kui see nimekiri tühjaks jätta, siis seda kontroll ei tehta.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 filename extension.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
et: Kui manuse failinime laiend puudub sellest nimekirjast, siis see manus kustutatakse. Tühja nimekirja korral seda kontrolli ei tehta

en: Remove message attachments that have a matching content
                 type.
et: Kustutada nimekirjas oleva tüübiga manused

en: Remove message attachments that have a matching filename
                 extension.
et: Kustutada nimekirjas oleva laiendiga manused

en: Remove the components of a mailing list with impunity - beware!
    
    This removes (almost) all traces of a mailing list.  By default, the lists
    archives are not removed, which is very handy for retiring old lists.
    
    Usage:
        rmlist [-a] [-h] listname
    
    Where:
        --archives
        -a
            Remove the list's archives too, or if the list has already been
            deleted, remove any residual archives.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
et: Listi jõhker eemaldamine - ettevaatust!
    
    See programm eemaldab (peaaegu) kõik jäljed listist. Vaikimisi jäävad
    puutumata listi arhiivid, nii saab neid hiljem endiselt vaadata, kuigi listi ennast enam olemas pole.
    
    Kasutamine:
    
        rmlist [-a] [-h] list
    
    Kus:
        --archives
        -a
            Hävitada ka arhiivid või juhul kui list ise on juba kustutatud siis hävitada
            ainult järgi jäänud arhiivid.
    
        --help
        -h
           Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.

en: Removed: %(s)s
et: Eemaldatud: %(s)s

en: Removing %(msg)s
et: %(msg)s kustutamine

en: Request to mailing list %(realname)s rejected
et: Taotlus listile %(realname)s lükati tagasi

en: Requested topic is not valid: %(topicname)s
et: Soovitud teema on vigane: %(topicname)s

en: Require approval
et: Omaniku nõusolekut

en: Reset a list's web_page_url attribute to the default setting.
    
    This script is intended to be run as a bin/withlist script, i.e.
    
    % bin/withlist -l -r fix_url listname [options]
    
    Options:
        -u urlhost
        --urlhost=urlhost
            Look up urlhost in the virtual host table and set the web_page_url and
            host_name attributes of the list to the values found.  This
            essentially moves the list from one virtual domain to another.
    
            Without this option, the default web_page_url and host_name values are
            used.
    
        -v / --verbose
            Print what the script is doing.
    
    If run standalone, it prints this help text and exits.
et: Taastab listi web_page_url atribuudi esialgse väärtuse.
    
    See skript on mõeldud kasutamiseks bin/withlist seest, näiteks
    
    % bin/withlist -l -r fix_url list [valikud]
    
    Valikud:
        -u urlhost
        --urlhost=urlhost
            Otsib url-i virtuaalhostide tabelist ja paneb web_page_url väärtuseks
            leitud väärtuse. Sisuliselt tähendab see listi liigutamist ühest virtuaalhostist
            teise.
    
            Kui see valik ära jätta siis kasutatakse web_page_url ja host_name vaikimisi
            väärtusi.
    
        -v / --verbose 
            Annab ülevaate selle kohta mida skript parajasti teeb
    
    Käivitamisel ilma argumentideta väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.

en: Reset the passwords for members of a mailing list.
    
    This script resets all the passwords of a mailing list's members.  It can also
    be used to reset the lists of all members of all mailing lists, but it is your
    responsibility to let the users know that their passwords have been changed.
    
    This script is intended to be run as a bin/withlist script, i.e.
    
    % bin/withlist -l -r reset_pw listname [options]
    
    Options:
        -v / --verbose
            Print what the script is doing.
et: Tühistab kõigi listi liikmete paroolid. Seda skripti
    saab kasutada ka kõigi listide kõigi liikmete paroolide tühistamiseks, kuid liikmete teavitamine uuest paroolist on juba sinu mure.
    
    See skript töötab koos bin/withlist programmiga.
    
    % bin/withlist -l -r reset_pw list [valikud]
    
    Kus:
        -v / --verbose
            Annab tagasisidet skripti poolt tehtavate muudatuste kohta.

en: Resetting %(n)s BYBOUNCEs disabled addrs with no bounce info
et: %(n)s tagastuste tõttu peatatud tellimust taastatakse

en: Restarting Mailman's master qrunner
et: Mailmani qrunneri restartimine

en: Return the generated output.
et: Tagasta genereeritud väljund.

en: Return to the
et: Tagasi

en: Romanian
et: Rumeenia

en: Run this program as root or as the %(name)s user, or use -u.
et: Seda programmi peab käivitama root või %(name)s kasutaja alt. Võib ka kasutada -u võtit.

en: Running %(module)s.%(callable)s()...
et: %(module)s.%(callable)s() töötlemine...

en: Russian
et: Vene

en: Sat
et: L

en: Saving list
et: Salvestan listi

en: Scrub attachments of regular delivery message?
et: Eemaldada üksikkirjalt manused?

en: Search regular expression required
et: Otsinguks on vajalik regulaaravaldis

en: Search...
et: Otsi...

en: Second
et: Teine

en: Select page to edit:
et: Vali muudetav leht:

en: Send "list created" email to list owner?
et: Saata värskele haldurile "list on loodud" teade?

en: Send goodbye message to members when they are unsubscribed?
et: Saata tellimuse lõpetajatele hüvastijätukiri?

en: Send mail to poster when their posting is held for approval?
et: Teavitada postitajat, kui nende saadetud kiri ülevaatuseks kinni peetakse?

en: Send monthly password reminders?
et: Kuu alguses saadetakse paroolide meeldetuletused?

en: Send notifications of new subscriptions to the list owner?
et: Teavita listi omanikku uutest liikmetest?

en: Send notifications to the list owner?
et: Teavitada listi omanikku aadresside eemaldamisest

en: Send password reminders for all lists to all users.
    
    This program scans all mailing lists and collects users and their passwords,
    grouped by the list's host_name if mm_cfg.VIRTUAL_HOST_OVERVIEW is true.  Then
    one email message is sent to each unique user (per-virtual host) containing
    the list passwords and options url for the user.  The password reminder comes
    from the mm_cfg.MAILMAN_SITE_LIST, which must exist.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options]
    
    Options:
        -l listname
        --listname=listname
            Send password reminders for the named list only.  If omitted,
            reminders are sent for all lists.  Multiple -l/--listname options are
            allowed.
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
et: Paroolide meeldetuletuse saatmine kõigi listide kõigile liikmetele.
    
    See programm skaneerib kõigi listide kõiki kasutajaid ja kogub info
    kokku grupeerituna hosti nimede kaupa, kui mm_cfg.VIRTUAL_HOST_OVERVIEW
    on sisse lülitatud. Seejärel saadetakse igale unikaalsele kasutajale
    (unikaalne virtuaalhosti piires) kiri, mis sisaldab listide paroole ja tellimuse
    profiili linki selle kasutaja jaoks. Meeldetuletus saadetakse aadressilt
    mm_cfg.MAILMAN_SITE_LIST, mis peab olemas olema.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [valikud]
    
    Vaikud:
        -l list
        --listname=list
            Saada meeldetuletused ainult nimetatud listile. Kui see ära jätta, siis
            saadetakse meeldetuletused kõigile listidele. Korraga tohib kasutada mitut
            -l/--listname valikut.
    
        -h/--help
            Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.

en: Send password reminders to, eg, "-owner" address instead of
                 directly to user.
et: Saada paroolide meeldetuletused "-owner" aadressile, mitte
    tellimuse aadressile.

en: Send unsubscription acknowledgement to the user?
et: Saada lahkujatele kinnitus tellimuse lõpetamise kohta?

en: Send welcome message to newly subscribed members?
et: Saata uutele liikmetele tervitus?

en: Send welcome messages to new subscribees?
et: Saata uutele liikmetele tervitus?

en: Sender discarded message via web.
et: Saatja tühistas kirja veebi kaudu.

en: Sender is explicitly forbidden
et: Saatja on mustas nimekirjas

en: Sender&nbsp;filters
et: Saatja&nbsp;filtrid

en: Sep
et: September

en: Serbian
et: Serbia

en: Server Local Time
et: Serveri kellaaeg

en: Set
et: Salvesta

en: Set the site password, prompting from the terminal.
    
    The site password can be used in most if not all places that the list
    administrator's password can be used, which in turn can be used in most places
    that a list users password can be used.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [password]
    
    Options:
    
        -c/--listcreator
            Set the list creator password instead of the site password.  The list
            creator is authorized to create and remove lists, but does not have
            the total power of the site administrator.
    
        -h/--help
            Print this help message and exit.
    
    If password is not given on the command line, it will be prompted for.
et: Uue listserveri parooli kehtestamine, parooli küsitakse terminalist.
    
    Listserveri parooli saab kasutada igal pool kus küsitakse listi omaniku
    parooli, mida omakorda saab kasutada igal pool kus küsitakse listi
    liikme parooli.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [valikud] [parool]
    
    Valikud:
    
        -c/--listcreator
            Kehtestab uue listide looja parooli. Listide looja saab tekitada uusi
            ja kustutada olemasolevaid liste kuid tal pole kõiki listserveri omaniku
            õigusi.
    
        -h/--help
            Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.
    
    Kui parooli ei anta ette käsurealt, siis küsitakse seda eraldi.

en: Set this to yes when this list is intended to cascade only
                 to other mailing lists.  When set, meta notices like
                 confirmations and password reminders will be directed to an
                 address derived from the member's address - it will have the
                 value of "umbrella_member_suffix" appended to the member's
                 account name.
et: Vali siit "jah", kui see list koosneb teistest listidest.
    Selle seadistuse kasutamine põhjustab kõikvõimalike
    teavituste, kinnituste ja paroolide meeldetuletuste
    saatmise tellimuse aadressist kasutajanime osale "umbrella_member_suffix"
    lisamise teel saadud aadressidele.

en: Setting host_name to: %(mailhost)s
et: host_name uus väärtus: %(mailhost)s

en: Setting this option causes member email addresses to be
                 transformed when they are presented on list web pages (both in
                 text and as links), so they're not trivially recognizable as
                 email addresses.  The intention is to prevent the addresses
                 from being snarfed up by automated web scanners for use by
                 spammers.
et: Selle seadistuse kasutamisel moonutatakse meiliaadresse
    veebis näitamisel (seda nii linkides kui tekstis), nii et nad ei oleks
    otseselt ära tuntavad meiliaadressidena. See peaks takistama
    spämmerite aadressikogujatel tööd.

en: Setting this option instructs Mailman to start a new volume
                 with the next digest sent out.
et: Selle seade kehtestamisel alustab Mailman järgmise välja saadetava kokkuvõttega uut köidet.

en: Setting web_page_url to: %(web_page_url)s
et: web_page_url uus väärtus: %(web_page_url)s

en: Should Mailman convert <tt>text/html</tt> parts to plain
                 text?  This conversion happens after MIME attachments have been
                 stripped.
et: Teisendada HTML tekstiks? Seda tehakse peale kaasatud failide eemaldamist.

en: Should Mailman filter the content of list traffic according
                 to the settings below?
et: Kasutada allpool defineeritud filtreid?

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member to be unsubscribed?
et: Kas Mailman peaks listi omanikku teavitama, kui mõni tellimus
    lõpetatakse tagastatud kirjade pärast?

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member's subscription to be disabled?
et: Kas Mailman peaks teavitama listi omanikku tellimuste peatamisest
    tagastuste tõttu?

en: Should Mailman perform a <em>catchup</em> on the newsgroup?
et: Kas Mailman peaks listi <em>uudisegrupiga</em> sünkroniseerima?

en: Should Mailman perform automatic bounce processing?
et: Kas Mailman peaks tagastusi automaatselt töötlema?

en: Should Mailman personalize each non-digest delivery?
                     This is often useful for announce-only lists, but <a
                     href="?VARHELP=nondigest/personalize">read the details</a>
                     section for a discussion of important performance
                     issues.
et: Kas Mailman peaks üksikkirju personaliseerima?
    See võib olla kasulik infolistide puhul, aga enne kasutamist
    <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">loe lisainfot</a> saamaks ülevaadet sellega kaasnevast jõudluse vähenemisest.

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -owner address?
et: Kas Mailman peaks saatma automaatse vastuse listi -owner aadressile
    saadetud kirjadele?

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -request address?  If you choose yes, decide whether you want
                 Mailman to discard the original email, or forward it on to the
                 system as a normal mail command.
et: Kas Mailman peaks saatma automaatse vastuse kirjadele, mis saadetakse
         -request aadressile? Kui valid "jah", siis pead ka  otsustama, kas
          kiri visatake minema või üritatakse sellest täitmiseks käske leida.

en: Should Mailman send an auto-response to mailing list
                 posters?
et: Kas Mailman peaks saatma automaatse vastuse
    listi postitajatele?

en: Should Mailman send the next digest right now, if it is not
                 empty?
et: Kas Mailman peaks järgmise kokkuvõtte saatma kohe?

en: Should Mailman send you, the list owner, any bounce messages
                 that failed to be detected by the bounce processor?  <em>Yes</em>
                 is recommended.
et: Kas Mailman peaks automaatsest tagastuste töötlejast läbi pääsenud
    tagastused edastama listi omanikule? <em>Jah</em> on soovitav
    valik.

en: Should Mailman start a new digest volume?
et: Alustada uut kokkuvõtete köidet?

en: Should a digest be dispatched daily when the size threshold isn't reached?
et: Saata kokkuvõte välja päeva lõpus, isegi siis kui see pole määratud mahtu saavutanud?

en: Should administrator get notices of subscribes and
                 unsubscribes?
et: Teavitada omanikke uutest liikmetest ja tellimuste lõpetamistest?

en: Should any existing <tt>Reply-To:</tt> header found in the
                 original message be stripped?  If so, this will be done
                 regardless of whether an explict <tt>Reply-To:</tt> header is
                 added by Mailman or not.
et: Eemaldada listi saadetud kirjadest <tt>Reply-To:</tt> päis? Kui jah, siis tehakse seda sõltumata sellest, kas Mailman ise
    on seadistatud kirjadele <tt>Reply-To</tt> päiseid lisama.

en: Should messages from non-members, which are automatically
                 discarded, be forwarded to the list moderator?
et: Saata kustutatud kirjadest koopiad listi toimetajale?

en: Should messages from this mailing list include the
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (i.e. <tt>List-*</tt>) headers?  <em>Yes</em> is highly
                     recommended.
et: Lisada selle listi kirjadele 
    <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
    -ga ette nähtud (<tt>List-*</tt>) päised?  <em>Jah</em> on soovitav
    valik.

en: Should new members be quarantined before they
        are allowed to post unmoderated to this list?  Answer <em>Yes</em> to hold
        new member postings for moderator approval by default.
et: Kas uued liikmed tuleks karantiini panna enne kui neil lubatakse
    ilma modereerimata listi postitada? Kui vastata <em>Jah</em>,
    siis peetakse kõigi uute liikmete kirjad modereerimiseks kinni.

en: Should new posts to the mailing list be sent to the
                 newsgroup?
et: Edastada listi saadetud kirjad ka uudisegruppi?

en: Should new posts to the newsgroup be sent to the mailing
                 list?
et: Edastada uudisegruppi postitatud kirjad listi?

en: Should postings include the <tt>List-Post:</tt> header?
et: Lisada kirjadele <tt>List-Post</tt> päis?

en: Should the list moderators get immediate notice of new
                 requests, as well as daily notices about collected ones?
et: Teavitada toimetajaid uutest nõuetest kohe kui neid tekib

en: Should the topic filter be enabled or disabled?
et: Kas kategoriseerija on kasutusel?

en: Show member addresses so they're not directly recognizable
                 as email addresses?
et: Töödelda aadresse nii, et nad ei oleks ära tuntavad meiliaadressidena?

en: Show the contents of one or more Mailman queue files.
    
    Usage: show_qfiles [options] qfile ...
    
    Options:
    
        -q / --quiet
            Don't print `helpful' message delimiters.
    
        -h / --help
            Print this text and exit.
    
    Example: show_qfiles qfiles/shunt/*.pck
et: Mailmani järjekordi moodustavate failide sisu näitamine.
    
    Kasutamine: show_qfiles [valikud] qfail...
    
    Valikud:
    
        -q / -quiet
            Keelab 'sõbralike' eraldajate väljastamise.
    
        -h / --help
            Väljastab selle teksti ja lõpetab programmi töö.
    
    Näide: show_qfiles qfiles/shunt/*.pck

en: Shutting down Mailman's master qrunner
et: Mailmani qrunneri peatamine

en: Site list is missing: %(sitelistname)s
et: Saidi list puudub: %(sitelistname)s

en: Size:
et: Suurus:

en: Skipped content of type %(partctype)s
et: Kirja osa tüübiga %(partctype)s eirati

en: Slovenian
et: Sloveenia

en: Some unknown error occurred while creating the list.
                    Please contact the site administrator for assistance.
et: Listi loomisel tekkis viga, mille põhjusest ma aru ei saa.
                Palun võtke ühendust listserveri omanikuga.

en: Spam Filter Regexp:
et: Spämmifiltri regulaaravaldis

en: Spam Filter Rule %(i)d
et: Spämmifiltri ruul %(i)d

en: Spam&nbsp;filters
et: Spammifiltrid

en: Spanish (Spain)
et: Hispaania

en: Stale pid file removed.
et: Aegunud PID fail kustutati.

en: Starting Mailman's master qrunner.
et: Mailmani qrunneri.käivitamine.

en: States table for the finite-states-machine parser:
                0  idle
                1  filename-or-comment
                2  msgid
                3  msgstr
                4  end
et: finite-state-machine parseri olekutabel:
                0  idle
                1  failinimi või kommentaar
                2  msgid
                3  msgstr
                4  lõpp

en: Subject:
et: Teema:

en: Submit
et: Saada

en: Submit All Data
et: Salvesta kõik valikud

en: Submit Changes
et: Salvesta

en: Submit My Changes
et: Salvesta

en: Submit Your Changes
et: Salvesta

en: Subscribe
et: Lisada kohe

en: Subscribe results page
et: Tellimuse ülevaate leht

en: Subscribe these users now or invite them?
et: Lisada aadressid kohe liikmete nimekirja või saata kõigepealt kutsed?

en: Subscribe to list %(listname)s
et: Telli  %(listname)s list

en: Subscribed: %(member)s
et: Liidetud: %(member)s

en: Subscribing
et: Tellimine

en: Subscription Requests
et: Liitumisssoovid

en: Subscription request
et: Tellimissoov

en: Subscription request confirmed
et: Tellimus kinnitati

en: Subscription request succeeded.
et: Tellimissoov aktsepteeriti.

en: Subscription&nbsp;rules
et: Tellimisreeglid

en: Successfully Removed:
et: Edukalt eemaldatud:

en: Successfully Unsubscribed:
et: Tellimus lõpetati:

en: Successfully invited:
et: Kutsed saadeti:

en: Successfully subscribed:
et: Lisati aadressid:

en: Suffix for use when this list is an umbrella for other
                 lists, according to setting of previous "umbrella_list"
                 setting.
et: Kasutajanimele lisatav sufiks, kui tegemist
    on "umbrella_list" seadistuse abil tekitatud liitlistiga.

en: Sun
et: P

en: Swedish
et: Rootsi

en: Synchronize a mailing list's membership with a flat file.
    
    This script is useful if you have a Mailman mailing list and a sendmail
    :include: style list of addresses (also as is used in Majordomo).  For every
    address in the file that does not appear in the mailing list, the address is
    added.  For every address in the mailing list that does not appear in the
    file, the address is removed.  Other options control what happens when an
    address is added or removed.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] -f file listname
    
    Where `options' are:
    
        --no-change
        -n
            Don't actually make the changes.  Instead, print out what would be
            done to the list.
    
        --welcome-msg[=<yes|no>]
        -w[=<yes|no>]
            Sets whether or not to send the newly added members a welcome
            message, overriding whatever the list's `send_welcome_msg' setting
            is.  With -w=yes or -w, the welcome message is sent.  With -w=no, no
            message is sent.
    
        --goodbye-msg[=<yes|no>]
        -g[=<yes|no>]
            Sets whether or not to send the goodbye message to removed members,
            overriding whatever the list's `send_goodbye_msg' setting is.  With
            -g=yes or -g, the goodbye message is sent.  With -g=no, no message is
            sent.
    
        --digest[=<yes|no>]
        -d[=<yes|no>]
            Selects whether to make newly added members receive messages in
            digests.  With -d=yes or -d, they become digest members.  With -d=no
            (or if no -d option given) they are added as regular members.
    
        --notifyadmin[=<yes|no>]
        -a[=<yes|no>]
            Specifies whether the admin should be notified for each subscription
            or unsubscription.  If you're adding a lot of addresses, you
            definitely want to turn this off!  With -a=yes or -a, the admin is
            notified.  With -a=no, the admin is not notified.  With no -a option,
            the default for the list is used.
    
        --file <filename | ->
        -f <filename | ->
            This option is required.  It specifies the flat file to synchronize
            against.  Email addresses must appear one per line.  If filename is
            `-' then stdin is used.
    
        --help
        -h
            Print this message.
    
        listname
            Required.  This specifies the list to synchronize.
et: Listi liikmete nimekirja sünkroniseerimin tekstifailiga.
    
    See skript on kasulik juhul kui sul on Mailmani listi ja sendmaili :include:
    stiilis aadresside nimekiri (kasutusel ka näiteks Majordomos). Iga aadress
    mis on failis kirjas kuid mis puudub listi liikmete nimekirjast tehakse liikmeks.
    Iga aadress mis on liikmete nimekirjas aga puudub tekstifailist eemaldatakse
    liikmete nimekirjast. Ülejäänud valikud määravad selle mis juhtub kui aadress
    lisatakse või eemaldatakse.
    
    Kasutamine: %(PROGRAM)s [valikud] -f fail list
    
    Valikud on:
    
        --no-change
        -n
            Ära tee midagi, ainult näita muudatusi mis listiga tehtaks.
    
        --welcome-msg[=yes|no>]
        -w[=<yes|no>]
            Määrab kas uutele liikmetele saadetakse tervitusteade või mitte. See
            on kõrgema prioriteediga kui listi `send_welcome_msg'  seadistus
            -w=yes või -w saadab tervituse, -w=no ei saada tervitust.
    
        --goodbye-msg[=<yes|no>]
        -g[=<yes|no>]
            Määrab kas eemaldatavatele liikmetele saadetakse hüvastijätuteade või mitte.
            See on kõrgema prioriteediga kui listi `send_goodbye_msg' seadistus.
            -g=yes või -g saadab hüvastijätu, -g=no ei saada hüvastijättu
    
        --digest[=<yes|no>]
        -d[=<yes|no>]
            Määrab kas lisatavad liikmed hakkavad saama kokkuvõtteid.
            -d=yes või -d põhjustab kokkuvõtete saatmise, -d või valiku puudumine
            põhjustab üksikkirjade saatmise.
    
        --notifyadmin[=<yes|no>]
        -a[=<yes|no>]
            Teavitada listi omanikku kõigist liitujatest ja lahkujatest. Kui oled lisamas
            pikka aadressinimekirja siis on väga soovitav see teavitus maha võtta.
            -a=yes või -a saadab teavituse, -a=no ei saada teavitust. Valiku puudumisel
            kasutatakse vastavat listi seadistust.
    
        --file <fail| ->
        -f <fail | ->
            See on kohustuslik valik ja määrab ära faili millega sünkroniseeritakse
            Igal real peab olema üks aadress. Kui failinimeks on `-', siis kasutatakse
            standardsisendit.
    
        --help
        -h
            Väljastab selle teate.
    
        list
            Peab olema määratud ja täpsustab listi nime mida sünkroniseerida.

en: System error, bad content: %(content)s
et: Viga programmis, vigased andmed: %(content)s

en: Tend to pending moderator requests
et: Ootel modereerimisnõueded

en: Text appended to the bottom of every immediately-delivery
                 message.
et: Iga kirja lõppu lisatav tekst.

en: Text attached (as a final message) to the bottom of digests.
et: Kokkuvõte lõppu lisatav tekst.

en: Text attached (as an initial message, before the table of contents) to the top of digests.
et: Kokkuvõtte algusse (enne sisukorda) lisatav tekst.

en: Text prepended to the top of every immediately-delivery
                 message.
et: Iga kirja algusse lisatav tekst.

en: Text sent to people leaving the list.  If empty, no special
                 text will be added to the unsubscribe message.
et: Tekst, mis lisatakse tellimuse lõpetamisest teatavale kirjale.

en: Text to include in any
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >rejection notice</a> to
                 be sent to moderated members who post to this list.
et:              <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                >Kui kirja listi saatmisest keeldutakse</a>,  siis saadetakse             kirja autorile järgnev tekst.

en: Text to include in any rejection notice to be sent to
                 non-members who post to this list. This notice can include
                 the list's owner address by %%(listowner)s and replaces the
                 internally crafted default message.
et: Tekst, mis saadetakse neile mitte-liikmetele, kes üritavad listi postitada. %%(listowner)s selles tekstis asendatakse listi haldaja meiliaadressiga. Kui siia midagi kirjutada, siis asendab see vastava Mailmani poolt genereeritud teate teksti.

en: Text%(sz)s
et: Tekst%(sz)s

en: The "host_name" is the preferred name for email to
                 mailman-related addresses on this host, and generally should be
                 the mail host's exchanger address, if any.  This setting can be
                 useful for selecting among alternative names of a host that has
                 multiple addresses.
et: "host_name" on hosti nimi, mida kasutatakse  kõikvõimalike
    selle listiga seotud aadresside juures. Seda võib kasutada mitme aadressiga
    serverite puhul.

en: The <em>list administrators</em> are the people who have ultimate control over
    all parameters of this mailing list.  They are able to change any list
    configuration variable available through these administration web pages.
    
    <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions; they are not
    able to change any list configuration variable, but they are allowed to tend
    to pending administration requests, including approving or rejecting held
    subscription requests, and disposing of held postings.  Of course, the
    <em>list administrators</em> can also tend to pending requests.
    
    <p>In order to split the list ownership duties into administrators and
    moderators, you must set a separate moderator password in the fields below,
    and also provide the email addresses of the list moderators in the
    <a href="%(adminurl)s/general">general options section</a>.
et: <em>Listi omanikel</em> on täielik kontroll listi ja selle seadistuste üle. Nad saavad seadistusi muuta nende veebilehtede kaudu.
    
    <p><em>Listi toimetajatel</em> on vähem õigusi; nad ei saa listi seadistusi
    muuta, kuid neil on õigused administratiivtaotluste läbivaatamiseks ja
    otsuste langetamiseks, näiteks kinnipeetud tellimissoovide aktsepteerimiseks või nendest
    keeldumiseks ning kinnipeetud kirjade järjekorrast eemaldamiseks. Iseenesestmõisteavaltt saavad
    neid toiminguid teostada ka <em>listi omanikud</em>.
    
    <p>Listi haldamisega seotud ülesannete jaotamiseks listi omanike ja toimetajate vahel
    sisestage allpool asuvatesse tekstiväljadesse toimetaja parool ning
    sisestage toimetajate meiliaadressid
    <a href="%(adminurl)s/general">listi üldseadistuste lehel</a>.

en: The <tt>List-Post:</tt> header is one of the headers
                 recommended by
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 However for some <em>announce-only</em> mailing lists, only a
                 very select group of people are allowed to post to the list; the
                 general membership is usually not allowed to post.  For lists of
                 this nature, the <tt>List-Post:</tt> header is misleading.
                 Select <em>No</em> to disable the inclusion of this header. (This
                 does not affect the inclusion of the other <tt>List-*:</tt>
                 headers.)
et: <tt>List-Post:</tt> on üks <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
    defineeritud päistest. Samas on mõnedes <em>teated</em> listides
    postitamisõigus piiratud, ainult vähesed väljavalitud saavad postitada.
    Seda tüüpi listides tekitab <tt>List-Post:</tt> päis ainult segadust.
    <em>Ei</em> valimine keelab selle päise lisamise (See ei mõjuta teiste
    <tt>List-*:</tt> päiste lisamist.)

en: The Mailman Replybot
et: Mailmani automaatvastaja

en: The Week Of Monday %(day)i %(month)s %(year)i
et: Nädal, mis algab esmaspäeval %(day)i %(month)s %(year)i

en: The `join' command is synonymous with `subscribe'.
et: Korraldus `join' on `subscribe' sünonüüm.

en: The `leave' command is synonymous with `unsubscribe'.
et: Korraldus `leave' on `unsubscribe' sünonüüm.

en: The `remove' command is synonymous with `unsubscribe'.
et: Korraldus `remove' on `unsubscribe' sünonüüm.

en: The address requesting to be changed has
                        been subsequently unsubscribed.  This request has been
                        cancelled.
et: Soovisite tellimuse aadressi muuta, kuid esialgne aadress
    on juba liikmete nimekirjast kustutatud. Aadressivahetuse
    soov on seetõttu tühistatud.

en: The address requesting unsubscription is not
                    a member of the mailing list.  Perhaps you have already been
                    unsubscribed, e.g. by the list administrator?
et: Aadress, mida eemaldada soovitakse, ei ole enam selle listi
    liikmete nimekirjas. Võib-olla on listi omanik selle aadressi juba kustutanud?

en: The attached message has been automatically discarded.
et: Lisatud kiri kustutati automaatselt.

en: The attached message matched the %(listname)s mailing list's content filtering
    rules and was prevented from being forwarded on to the list membership.  You
    are receiving the only remaining copy of the discarded message.
et: Manusena lisatud kiri ei läbinud %(listname)s sisufiltreid
    ja seda ei saadetud edasi listi liikmetele.
    Sa oled ainus, kes sellest kirjast koopia saab.

en: The attached message was received as a bounce, but either the bounce format
    was not recognized, or no member addresses could be extracted from it.  This
    mailing list has been configured to send all unrecognized bounce messages to
    the list administrator(s).
    
    For more information see:
    %(adminurl)s
et: Lisatud kiri sisaldab tagastust, millest ei suudetud leida liikme
    aadressi või siis on tagastus senitundmastus formaadis.
    See list on seadistatud teavitama listi omanikku kõigist töötlemata
    tagastustest.
    
    Täpsem info:
    %(adminurl)s

en: The capitalization of this name can be changed to make it
                 presentable in polite company as a proper noun, or to make an
                 acronym part all upper case, etc.  However, the name will be
                 advertised as the email address (e.g., in subscribe confirmation
                 notices), so it should <em>not</em> be otherwise altered.  (Email
                 addresses are not case sensitive, but they are sensitive to
                 almost everything else :-)
et: Listi nime suurtähestust võib muuta kui listi nimi on akronüüm või siis
    lihtsalt selleks et nimi oleks ilusam. Seda nime kasutatakse ka igal pool
    kus selle listi meiliaadressi kuvamisel (näiteks subscribe käskudes),
    niisiis <em>ei tohi</em> siin teha teisi muudatusi (meiliaadressid on
    tõstutundetud kuid on tundlikud peaagu kõigi teiste asjade suhtes :)

en: The current archive
et: Aktiivne arhiiv

en: The email address you supplied is banned from this
            mailing list.  If you think this restriction is erroneous, please
            contact the list owners at %(listowner)s.
et: Sisestatud meiliaadress on selle listi mustas nimekirjas. Kui sul on põhjust arvata, et see on eksitus, siis palun võta ühendust listi omanikuga aadressil %(listowner)s.

en: The email address you supplied is banned from this mailing list.
    If you think this restriction is erroneous, please contact the list
    owners at %(listowner)s.
et: See meiliaadress on listi mustas nimekirjas. Kui teil on põhjust arvata, et
    see on eksitus, siis võtke palun ühendust listi omanikuga aadressil 
    %(listowner)s.

en: The email address you supplied is not valid.  (E.g. it must contain an
    `@'.)
et: Sisestatud e-posti aadress ol vigane.  (Näiteks ei sisaldanud
    `@'-i.)

en: The following illegal substitution variables were
                    found in the <code>%(property)s</code> string:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Your list may not operate properly until you correct this
                    problem.
et: Seadistusest <code>%(property)s</code> leiti vigaseid
    muutujaid:
    <code>%(bad)s</code>
    <p>Listi töö võib olla häiritud kuni probleemi kõrvaldamiseni.

en: The header filter rule pattern
                    '%(safepattern)s' is not a legal regular expression.  This
                    rule will be ignored.
et: %(safepattern)s pole korrektne regulaaravaldis. Seda
    reeglit eiratakse.

en: The held message with the Subject:
                header <em>%(subject)s</em> could not be found.  The most likely
                reason for this is that the list moderator has already approved or
                rejected the message.  You were not able to cancel it in
                time.
et: Kinni peetud kirja teemal <em>%(subject)s</em>
    ei leitud. Tõenäoliselt listi toimetaja juba tegeles sellega
    Sa ei saa selle saatmist enam katkestada.

en: The held message you were referred to has
            already been handled by the list administrator.
et: Listi omanik juba tegeles selle kirjaga

en: The hostname of the machine your news server is running on.
et: NNTP serveri hosti.

en: The list administrator email addresses.  Multiple
                 administrator addresses, each on separate line is okay.
et: Omaniku meiliaadress. Kui aadresse on mitu siis kirjuta need eraldi ridadele.

en: The list administrator has disabled digest delivery for
                this list, so your delivery option has not been set.  However your
                other options have been set successfully.
et: Listi omanik on kokkuvõtete koostamise keelanud ja seetõttu
    ei saa sa neid tellida. Kõik teised valikud aga salvestati.

en: The list administrator has disabled non-digest delivery
                for this list, so your delivery option has not been set.  However
                your other options have been set successfully.
et: Listi administraator on üksikkirjade saatmise keelanud ja seetõttu
    ei saa sa neid tellida. Kõik teised sinu tehtud valikud aga salvestati.

en: The list moderator email addresses.  Multiple
                 moderator addresses, each on separate line is okay.
et: Toimetaja meiliaadress. Kui aadresse on mitu siis kirjuta need eraldi ridadele.

en: The list password cannot be empty
et: Listil peab olema parool

en: The list password cannot be empty<!-- ignore -->
et: Listi parool ei tohi olla tühi<!-- ignore -->

en: The mailing list `%(listname)s' has been created via the through-the-web
    interface.  In order to complete the activation of this mailing list, the
    proper /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries for the /etc/aliases file:
et: List %(listname)s loodi veebiliidese abil. Listi aktiveerimiseks tuleb
    uuendada /etc/aliases (või selle analoogi) faili. Tõenäoliselt on vajalik
    ka `newaliases' nimelise programmi käivitamine.
    
    Need read tuleb paigutada /etc/aliases faili:

en: The mailing list `%(listname)s' has been removed via the through-the-web
    interface.  In order to complete the de-activation of this mailing list, the
    appropriate /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries in the /etc/aliases file that should be removed:
et: List %(listname)s kustutati veebiliidese kaudu. Listi lõplikuks deaktiveerimiseks
    tuleb muuta /etc/aliases (või sellele analoogse) faili sisu. Tõenäoliselt tuleks käivitada
    ka `newaliases' nimeline programm
    
    /etc/aliases failist tuleb eemaldada järgnevad read:

en: The master qrunner lock could not be acquired because it appears as if another
    master qrunner is already running.
et: Master qrunner ei saanud eksklusiivset lukku, tundub et üks teine
    master qrunner juba käib.

en: The master qrunner lock could not be acquired, because it appears as if some
    process on some other host may have acquired it.  We can't test for stale
    locks across host boundaries, so you'll have to do this manually.  Or, if you
    know the lock is stale, re-run mailmanctl with the -s flag.
    
    Lock file: %(LOCKFILE)s
    Lock host: %(status)s
    
    Exiting.
et: Põhilist järjekorratöötleja ei saanud lukustamisega hakkama, sest tundub
    et mingi protsess või mingi teine host on seda juba teinud. Kahjuks ei ole
    seda võimalik usaldusväärselt testida, seega tuleb kontroll läbi viia käsitsi.
    Kui oled kindel, et lukk on surnud, siis käivita mailmanctl -s võtmega.
    
    Lukufail: %(LOCKFILE)s
    Luku host: %(status)s
    
    Programm lõpetab.

en: The master qrunner lock could not be acquired.  It appears as though there is
    a stale master qrunner lock.  Try re-running mailmanctl with the -s flag.
et: Master qrunner ei saanud eksklusiivset lukku. Tundub et protsess on oma
    töö katkestanud ilma lukku avamata. Proovi kasutada mailmanctl käsku -s võtmega.

en: The maximum member bounce score before the member's
                 subscription is disabled.  This value can be a floating point
                 number.
et: Tagastuste lävi; selle ületamisel tellimus peatatakse. Võib olla reaalarv.

en: The message headers matched a filter rule
et: Kirja päised vastasid defineeritud filtrile

en: The message's content type was explicitly disallowed
et: Seda tüüpi kirju siia listi ei lubata

en: The message's content type was not explicitly allowed
et: Kirja sisu tüüp ei olnud lubatud tüüpide nimekirjas

en: The message's file extension was explicitly disallowed
et: Sellise laiendiga faile siia listi ei lubata

en: The message's file extension was not explicitly allowed
et: Manusefaili laiend ei olnud lubatud laiendite nimekirjas

en: The moderation policy of the newsgroup.
et: Uudisegrupi modereeritavus

en: The name of the Usenet group to gateway to and/or from.
et: Listiga seotud uudisegrupi nimi.

en: The new address is already a member: %(newaddr)s
et: %(newaddr)s on juba selle listi tellja.

en: The new address you requested %(newaddr)s is already a member of the
    %(listname)s mailing list, however you have also requested a global change of
    address.  Upon confirmation, any other mailing list containing the address
    %(safeuser)s will be changed.
et: Uus aadress %(newaddr)s on juba %(listname)s
    listi liige, kuid et sa soovisid vahetada oma aadressi
    igal pool, siis peale sinu kinnitust, vahetatakse aadress
    ära kõigis listides mille liige %(safeuser)s preagu on.

en: The next digest will be sent as volume
                %(volume)s, number %(number)s
et: Järgmise kokkuvõtte seerianumber on %(volume)s/%(number)s

en: The number of days after which a member's bounce information
                 is discarded, if no new bounces have been received in the
                 interim.  This value must be an integer.
et: Tagastuste kehtivus päevades. Kui selle aja jooksul uusi tagastusi
    ei tule, siis kustutakse info kõigi eelnevate tagastuste kohta. Peab olema
    täisarv.

en: The number of days between sending the <em>Your Membership
                 Is Disabled</em> warnings.  This value must be an integer.
et: Intervall päevades <em>Sinu tellimus on peatatud</em> teadete
    saatmise vahel. Peab olema täisarv.

en: The public name of this list (make case-changes only).
et: Listi nimi (muuta tohib ainult suuri tähti väikesteks ja vastupidi)

en: The results of your email command are provided below.
    Attached is your original message.
et: Meili teel antud korralduste tulemused on allpool.
    Lisatud on esialgne kiri.

en: The results of your email commands
et: Meilikorralduste tulemused

en: The site administrator at %(hostname)s has changed the password for your
    mailing list %(listname)s.  It is now
    
        %(notifypassword)s
    
    Please be sure to use this for all future list administration.  You may want
    to log in now to your list and change the password to something more to your
    liking.  Visit your list admin page at
    
        %(adminurl)s
et: Listserveri %(hostname)s administraator muutis
    %(listname)s listi parooli. Uus parool on
    
        %(notifypassword)s
    
    Nüüdsest peale saab listi haldamiseks kasutada ainult seda parooli
    Parooli saab muuta listi haldamise veebilehelt, mille aadress on
    
        %(adminurl)s

en: The subscribers list
et: liikmete nimekirja

en: The text will be treated as html <em>except</em> that
                 newlines will be translated to &lt;br&gt; - so you can use links,
                 preformatted text, etc, but don't put in carriage returns except
                 where you mean to separate paragraphs.  And review your changes -
                 bad html (like some unterminated HTML constructs) can prevent
                 display of the entire listinfo page.
et: Sisestatud teksti käsitletakse html-ina, <em>v.a.</em>
    reavahetused, mis teisendatakse &lt;br&gt;'deks; niisiis
    saab siin kasutada linke, eelformaaditud teksti, jne aga ära
    aga reavahetusi sisesta ainult siis kui soovid lõike eraldada.
    Kontrolli sisestatud tekst üle, sest vigane HTML (lõpetamata tagid)
    võivad takistada kogu listi infolehe kasutamist.

en: The topic filter categorizes each incoming email message
                 according to <a
                href="http://docs.python.org/library/re.html">regular
                 expression filters</a> you specify below.  If the message's
                 <code>Subject:</code> or <code>Keywords:</code> header contains a
                 match against a topic filter, the message is logically placed
                 into a topic <em>bucket</em>.  Each user can then choose to only
                 receive messages from the mailing list for a particular topic
                 bucket (or buckets).  Any message not categorized in a topic
                 bucket registered with the user is not delivered to the list.
    
                 <p>Note that this feature only works with regular delivery, not
                 digest delivery.
    
                 <p>The body of the message can also be optionally scanned for
                 <code>Subject:</code> and <code>Keywords:</code> headers, as
                 specified by the <a
           href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a>
                 configuration variable.
et: Teemafilter kategoriseerib sissetulevaid kirju vastavalt <a href="http://docs.python.org/library/re.html">regulaaravaldistele</a>. Kui sissetuleva kirja <code>Subject:</code> või <code>Keywords:</code> päis vastab mõnele reeglile siis paigutatakse see vastavasse <em>registrisse</em>. Liikmell on võimalik valida talle huvi pakkuvat registrit (või registreid). Kirju, mis ühelegi reeglile ei vasta listi ei saadeta.
    
    <p>See seadistus töötab ainult üksikkirjade ja mitte kokkuvõtetega.
    
    <p><code>Teema:</code> ja <code>Keywords:</code> koode võidakse otsida
    ka kirja sisust sõltuvalt <a href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a> seadistuse sisust.

en: The topic matcher will scan this many lines of the message
                 body looking for topic keyword matches.  Body scanning stops when
                 either this many lines have been looked at, or a non-header-like
                 body line is encountered.  By setting this value to zero, no body
                 lines will be scanned (i.e. only the <code>Keywords:</code> and
                 <code>Subject:</code> headers will be scanned).  By setting this
                 value to a negative number, then all body lines will be scanned
                 until a non-header-like line is encountered.
et: Kategoriseerija töötleb nii palju ridu kirja algusest otsides teemadele
    vastavaid võtmesõnu. Töötlemine lõpeb kui sellest numbriga võrdne
    arv ridu on läbi vaadatud või satutakse rea peale mis pole päis.
    Kui kirjutada siia 0, siis kirja sisu ei töödelda (s.t. vaadatakse ainult
    <code>Keywords:</code> ja <code>Subject:</code> päiseid.
    Kui kirjutada siia negatiivne arv, siis skännitakse kogu kirja sisu kuni
    satub ette esimene rida mis pole päis.

en: The topic pattern '%(safepattern)s' is not a
                    legal regular expression.  It will be discarded.
et: Kategooria reegel %(safepattern)s ei ole korrektne
    regulaaravaldis. Reegel kustutatakse.

en: The variable `m' is the %(listname)s MailList instance
et: Muutuja  `m' on %(listname)s MailList instants

en: There are no pending requests.
et: Taotlusi pole.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the <a href="?VARHELP=general/moderator">email
                 addresses of the list moderators</a>.  Note that the field you
                 are changing here specifies the list administrators.
et: Iga listi haldamisega on seotud kaks rolli. <em>Listi omanikel</em>
    on täielik kontroll kõige listiga seonduva üle. Nad saavad muuta 
    kõiki listi seadistusi nende veebilehtede kaudu.
    
    <p><em>Listi toimetajate</em> õigused on piiratumad;
    nad ei saa listi seadistusi muuta, kuid nad saavad tegeleda
    administratiivtaotlustega, muu hulgas tellimuste aktsepteerimise või
    tühistamise ja peatatud kirjade kustutamisega. Loomulikult saavad
    seda kõike teha ka <em>listi omanikud</em>
    
    <p>Kui soovid listi haldamisse kaasata toimetajaid, siis pead
    kõigepealt kehtestama <a href="passwords">toimetaja parooli</a>
    ja sisestama <a href="?VARHELP=general/moderator">toimetajate
    meiliaadressid</a>. Pane tähele, et see väli siin sisaldab listi
    omanike andmeid.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the email addresses of the list moderators in
                 this section.  Note that the field you are changing here
                 specifies the list moderators.
et: Iga listi haldamisega on seotud kaks rolli. <em>Listi omanikel</em>
    on täielik kontroll kõige listiga seonduva üle. Nad saavad muuta 
    kõiki listi seadistusi nende veebilehtede kaudu.
    
    <p><em>Listi toimetajate</em> õigused on piiratumad;
    nad ei saa listi seadistusi muuta, kuid nad saavad tegeleda
    administratiivtaotlustega, muu hulgas tellimuste aktsepteerimise või
    tühistamise ja peatatud kirjade kustutamisega. Loomulikult saavad
    seda kõike teha ka <em>listi omanikud</em>
    
    <p>Kui soovid listi haldamisse kaasata toimetajaid, siis pead
    kõigepealt kehtestama <a href="passwords">toimetaja parooli</a>
    ja sisestama <a href="?VARHELP=general/moderator">toimetajate
    meiliaadressid</a>. Pane tähele, et see väli siin sisaldab listi
    toimetajate andmeid.

en: There was no digest to send.
et: Kokkuvõtet polnud võimalik saata.

en: There were some problems deleting the mailing list
            <b>%(listname)s</b>.  Contact your site administrator at %(sitelist)s
            for details.
et: Listi <b>%(listname)s</b> kustutamine ei õnnestunud.
    Võta ühendust serveri administraatoriga aadressil %(sitelist)s

en: These are all the natural languages supported by this list.
                 Note that the
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">default
                 language</a> must be included.
et: Kõik keeled, mida selle listi juures kasutada on võimalik. Oluline on,
    et <a href="?VARHELP=language/preferred_language">vaikimisi kasutatav
    </a> keel oleks valitud.

en: These policies control the automatic bounce processing system
                in Mailman.  Here's an overview of how it works.
    
                <p>When a bounce is received, Mailman tries to extract two pieces
                of information from the message: the address of the member the
                message was intended for, and the severity of the problem causing
                the bounce.  The severity can be either <em>hard</em> or
                <em>soft</em> meaning either a fatal error occurred, or a
                transient error occurred.  When in doubt, a hard severity is used.
    
                <p>If no member address can be extracted from the bounce, then the
                bounce is usually discarded.  Otherwise, each member is assigned a
                <em>bounce score</em> and every time we encounter a bounce from
                this member we increment the score.  Hard bounces increment by 1
                while soft bounces increment by 0.5.  We only increment the bounce
                score once per day, so even if we receive ten hard bounces from a
                member per day, their score will increase by only 1 for that day.
    
                <p>When a member's bounce score is greater than the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">bounce score
                threshold</a>, the subscription is disabled.  Once disabled, the
                member will not receive any postings from the list until their
                membership is explicitly re-enabled (either by the list
                administrator or the user).  However, they will receive occasional
                reminders that their membership has been disabled, and these
                reminders will include information about how to re-enable their
                membership.
    
                <p>You can control both the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">number
                of reminders</a> the member will receive and the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
                >frequency</a> with which these reminders are sent.
    
                <p>There is one other important configuration variable; after a
                certain period of time -- during which no bounces from the member
                are received -- the bounce information is
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">considered
                stale</a> and discarded.  Thus by adjusting this value, and the
                score threshold, you can control how quickly bouncing members are
                disabled.  You should tune both of these to the frequency and
                traffic volume of your list.
et: Nende valikute abil saab seadistada Mailmani automaatset tagastuste
    töötlemist. Põhimõtteliselt töötab see niimoodi.
    
    <p>Kui Mailmani saab tagastuse, siis üritab ta sellest leida
    saaja aadressi ja tagastuse põhjust. Tagastuse põhjus
    võib olla <em>kriitiline viga</em> või <em>ajutine häire</em>.
    Kui tagastuse tüüpi välja selgitada ei õnnestu, siis eeldatakse,
    et tegemist on kriitilise veaga
    
    <p>Kui tagastusest ei leita ühegi liikme aadressi, siis see tagastus
    kustutatakse. Kui aadress leitakse, siis kasvab vastava liikme
    <em>tagastuste skoor</em> . Kriitilise
    vea puhul lisatakse skoorile 1, ajutise häire puhul 0.5. Skoor kasvab
    maksimaalselt ühe korra päevas, s.t. isegi juhul, kui ühelt aadressilt
    tuleb päeva jooksul 10 tagastust kriitilise veateateaga, siis skoor
    kasvab ikkagi ainult 1 punkti võrra.
    
    <p>Kui tagastuste skoor ületab <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">tagastuste läve</a>, 
    siis tellimus katkestatakse ja sellele aadressile ei saadeta rohkem
    listi kirju enne, kui liige või listi omanik on tellimuse taastanud. Küll
    aga saadetakse neile liikmeteletele meeldetuletusi selle kohta, et nende
    tellimus on peatatud. Muu hulgas on neis kirjades ka juhend 
    tellimuse taastamiseks.
    
    <p><a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">Meeldetuletuste arvu</a> ja <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval">saatmise intervalli</a> saab muuta.
    
    <p>Veel üks oluline seadistus on <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">tagastuste kehtivus</a>.
    Kui selle perioodi jooksul uusi tagastusi ei tule, siis kustub ka kogu info eelnevalt
    laekunud tagastuste kohta. See ja tagastuste läve seadistuse väärtus määrab
    tellimuse peatamise kiiruse. Neid väärtusi tuleks muuta vastavalt listi aktiivsuse
    astmele.

en: Third
et: Kolmas

en: This description is used when the mailing list is listed with
                    other mailing lists, or in headers, and so forth.  It should
                    be as succinct as you can get it, while still identifying what
                    the list is.
et: Seda kirjeldust kasutatakse listide nimekirja näitamisel,
    kirjade päistes ja mujal ja see võiks võimalikult lühike
    aga siiski piisavalt pikk listi temaatika tutvustamiseks.

en: This is %(also)sa hidden list, which means that the
                list of members is available only to the list administrator.
et: See on %(also)s peidetud list; ainult listi omanik
         saab listi liikmete nimekirja vaadata.

en: This is %(also)sa private list, which means that the
                list of members is not available to non-members.
et: See on %(also)s privaatne list; ainult listi liikmed
    saavad liikmete nimekirja vaadata.

en: This is %(also)sa public list, which means that the
                list of members list is available to everyone.
et: See on %(also)sa avalik list; kõik soovijad saavad
       liikmete nimekirja vaadata.

en: This is a closed list, which means your subscription
                will be held for approval.  You will be notified of the list
                moderator's decision by email.
et: See on suletud list; sinu tellimuse soov edastati listi toimetajatele
    läbivaatuseks. Tema otsusest saad teada meili teel.

en: This is the address set in the <tt>Reply-To:</tt> header
                 when the <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 option is set to <em>Explicit address</em>.
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 Reply-To Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, specify the explicit <tt>Reply-To:</tt> address here.  You
                 must also specify <tt>Explicit address</tt> in the
                 <tt>reply_goes_to_list</tt>
                 variable.
    
                 <p>Note that if the original message contains a
                 <tt>Reply-To:</tt> header, it will not be changed.
et: See aadress lisatakse kirjale <tt>Reply-To:</tt> päisena, kui
    <a href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
    seadistusest on valitud <em>aadressile</em>.
    
    <p><tt>Reply-To:</tt> päise puutumatuse kasuks on mitmeid argumente.
    Näiteks see, et nii saavad postitajad ise määrata aadressi kuhu vastu saata,
    ka teeb <tt>Reply-To:</tt> päise modifitseerimine privaatse
    vastuse saatmise oluliselt raskemaks. <a href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html"> `Reply-To' modifitseerimine on kahjulik</a> annab teemast üldise ülevaate.
    <a href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html"> Reply-To modifitseerimine on kasulik</a> nime kandev kirjatükk toob välja.
    mõned head vastuargumendid.
    
    <p>Mõned listid on piiratud postitamisõigusega, võimalike
    diskussioonide jaoks eksisteerib paralleelne list. Tüüpiliseks näiteks oleksid
    `patches' või `checkin' listid, kuhu postitab ainult versioonihaldustarkvara,
    diskussioon muudatuste teemal aga toimub arendajate listis. Sellises olukorras
    tuleks siia sisestada vastav <tt>Reply-To:</tt> aadress. Samuti tuleb
    seadistusest <tt>reply_goes_to_list</tt> valida <tt>Aadressile</t>.
    
    <p>Kui listi saadetud kirjas on <tt>Reply-To</tt> päis juba olemas, siis
    jäetakse see puutumata.

en: This is the default natural language for this mailing list.
                 If <a href="?VARHELP=language/available_languages">more than one
                 language</a> is supported then users will be able to select their
                 own preferences for when they interact with the list.  All other
                 interactions will be conducted in the default language.  This
                 applies to both web-based and email-based messages, but not to
                 email posted by list members.
et: Selle listi vaikimisi keel. Kui on valitud<a href="?VARHELP=language/available_languages"> rohkem kui üks keel</a>, siis saavad kasutajad listiga majandades kasutatavat
    keelt valida. Kõik ülejäänud tegevuste juures kasutatakse vaikimisi keelt. See seadistus
    mõjub nii veebiliidesele kui ka meili teel saadetud korraldustele, aga mitte
    listi saadetud kirjadele.

en: This list
et: Listi

en: This list does not support digest delivery.
et: See list ei toeta kokkuvõtete saatmist.

en: This list has no members.
et: Sellel listil pole liikmeid.

en: This list is restricted; your message was not approved.
et: See on suletud list, kirja ei lubatud listi.

en: This list only supports digest delivery.
et: See list toetab ainult kokkuvõtete saatmist.

en: This list only supports digest subscriptions!
et: See list toetab ainult kokkuvõtete tellimist!

en: This option controls what Mailman does to the
                 <tt>Reply-To:</tt> header in messages flowing through this
                 mailing list.  When set to <em>Poster</em>, no <tt>Reply-To:</tt>
                 header is added by Mailman, although if one is present in the
                 original message, it is not stripped.  Setting this value to
                 either <em>This list</em> or <em>Explicit address</em> causes
                 Mailman to insert a specific <tt>Reply-To:</tt> header in all
                 messages, overriding the header in the original message if
                 necessary (<em>Explicit address</em> inserts the value of <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>).
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 Reply-To Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, select <tt>Explicit address</tt> and set the
                 <tt>Reply-To:</tt> address below to point to the parallel
                 list.
et: See seadistus otsustab listi kirjade <tt>Reply-To</tt>
    päise saatuse. Kui valida <em>Saatjale</em>, siis
    Mailman <tt>Reply-To:</tt> päist ei lisa, esialgses kirjas
    olnud päist ei muudeta. Kui valida <em>Listi</em> või
    <em>Aadressile</em>, siis lisatakse uus päis ja see kirjutab esialgses
    kirjas olnud aadressi üle. (<em>Aadressile</em> paneb aadressiks
    <a href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>
    seadistuse väärtuse).
    
    <p><tt>Reply-To:</tt> päise puutumatuse kasuks on mitmeid argumente.
    Näiteks see, et nii saavad postitajad ise määrata aadressi kuhu vastu saata,
    ka teeb <tt>Reply-To:</tt> päise modifitseerimine privaatse
    vastuse saatmise oluliselt raskemaks. <a href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html"> `Reply-To' modifitseerimine on kahjulik</a> annab teemast üldise ülevaate.
    <a href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html"> Reply-To modifitseerimine on kasulik</a> nime kandev kirjatükk toob välja.
    mõned head vastuargumendid.
    
    <p>Mõned listid on piiratud postitamisõigusega, võimalike
    diskussioonide jaoks eksisteerib paralleelne list. Tüüpiliseks näiteks on
    `patches' või `checkin' listid, kuhu postitab ainult versioonihaldustarkvara,
    diskussioon muudatuste teemal aga toimub arendajate listis. Sellises olukorras
    tuleks valida <tt>Aadressile</tt> ja sisestada <tt>Reply-To:</tt> aadress
    vastavasse lahtrisse.

en: This page allows you as the list owner, to permanently
        remove this mailing list from the system.  <strong>This action is not
        undoable</strong> so you should undertake it only if you are absolutely
        sure this mailing list has served its purpose and is no longer necessary.
    
        <p>Note that no warning will be sent to your list members and after this
        action, any subsequent messages sent to the mailing list, or any of its
        administrative addreses will bounce.
    
        <p>You also have the option of removing the archives for this mailing list
        at this time.  It is almost always recommended that you do
        <strong>not</strong> remove the archives, since they serve as the
        historical record of your mailing list.
    
        <p>For your safety, you will be asked to reconfirm the list password.
et: Selle lehe kaudu saab listi omanik listi lõplikult serverist kustutada. 
    <strong>Kustutamist ei saa tühistada</strong>, tee seda ainult
    siis kui oled veendunud et see list on oma ülesande täitnud ja ei ole
    enam vajalik.
    
    <p>Listi liikmeid sellest ei teavitata ja peale kustutamist põrkavad
    kõik listi või selle administratiivaadressidele saadetud kirjad tagasi.
    
    <p>Soovi korral võid kustutada ka listi arhiivid, samas on üldiselt 
    vägagi soovitav seda <strong>mitte</strong> teha, sest neil
    on oma ajalooline väärtus.
    
    <p>Eksituste välitmiseks küsitakse listi parooli veel kord

en: This section allows you to configure subscription and
                membership exposure policy.  You can also control whether this
                list is public or not.  See also the
                <a href="%(admin)s/archive">Archival Options</a> section for
                separate archive-related privacy settings.
et: Siin saab muuta listiga liitumise ja liikmete nimekirja seadistusi
    Samuti on siit võimalik teha listi suletuks või avatuks. Vaata ka <a href="%(admin)s/archive">Arhiiviseadeid</a> listi kirjade
    arhiivile ligipääsupiirangute kehtestamiseks.

en: This section allows you to configure various anti-spam
                filters posting filters, which can help reduce the amount of spam
                your list members end up receiving.
et: Siin saad seadistada spämmifiltreid, mille abil on saab
    vähendada spämmi hulka, mis listi liikmeteni jõuab.

en: This section allows you to configure various filters based on
                the recipient of the message.
et: Siin saab kehtestada filtreid kirjade sihtaadressi põhjal.

en: This text will be prepended to subject lines of messages
                 posted to the list, to distinguish mailing list messages in
                 mailbox summaries.  Brevity is premium here, it's ok to shorten
                 long mailing list names to something more concise, as long as it
                 still identifies the mailing list.
                 You can also add a sequential number by %%d substitution
                 directive. eg.; [listname %%d] -> [listname 123]
                                (listname %%05d) -> (listname 00123)
et: See tekst paigutatakse listi kirjade teemarea algusse
    et eristada listi kirju teistest. Kokkuhoid on siinkohal voorus,
    listile pandud pikka nime võib lühendada, peaasi et see
    võimaldaks seda listi ikkagi üheselt identifitseerida. Saab kasutada ka kirja järjekorranumbrit, selleks on kood %%d.
    [list %%d] -> [list 123]
    [list %%05d] -> [list 00123]

en: This value may be either the name of your news server, or
                 optionally of the format name:port, where port is a port number.
    
                 The news server is not part of Mailman proper.  You have to
                 already have access to an NNTP server, and that NNTP server must
                 recognize the machine this mailing list runs on as a machine
                 capable of reading and posting news.
et: NNTP serveri aadress, millele võib kooloniga eraldatult lisada
    ka pordi numbri
    
    NNTP server ei ole Mailmani osa. Sul peab olema ligipääs mõnele
    NNTP serverile ja see server peab lubama postitamist ja postituste
    lugemist serverile, mis seda listi teenindab.

en: This value, if any, will be added to the front of the
                 new-subscriber welcome message.  The rest of the welcome message
                 already describes the important addresses and URLs for the
                 mailing list, so you don't need to include any of that kind of
                 stuff here.  This should just contain mission-specific kinds of
                 things, like etiquette policies or team orientation, or that kind
                 of thing.
    
                 <p>Note that this text will be wrapped, according to the
                 following rules:
                 <ul><li>Each paragraph is filled so that no line is longer than
                         70 characters.
                     <li>Any line that begins with whitespace is not filled.
                     <li>A blank line separates paragraphs.
                 </ul>
et: Siia kirjutatud tekst lisatakse uuele liikmele saadetava tervituse algusse. Tervituse tekstis on juba kirjeldatud olulised meiliaadressid ja URLid, nii et siia ei pea seda infot siia kirjutama. Siin võib tutvustada näiteks listi reegleid või muud taolist. <p>Oluline on teada, et siia kirjutatud tekst vormindatakse ümber vastavalt järgmistele reeglitele:
    <ul><li>Tekst lõigu sees paigutatakse ümber nii, et read oleksid võimalikult ühtlaselt täidetud, aga mitte pikemad kui 70 märki.<li>Tühiku(te) või tabulaatoritega algavaid read jäetakse selliseks nagu nad on. <li>Tühi rida eraldab lõike. </ul>

en: Thu
et: N

en: To finish creating your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by adding the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
et: Selleks, et uus list tööle hakkaks, tuleb /etc/aliases (või analoogse otstarbega) faili lisada järgmised read ja seejärel käivitada 'newaliases' nimeline programmi:

en: To unsubscribe from %(realname)s, get a password reminder,
            or change your subscription options %(either)senter your subscription
            email address:
            <p><center>
et: %(realname)s tellimuse lõpetamiseks, parooli meelde tuletamiseks
    või tellimuse profiili muutmiseks sisesta oma tellimuse aadress %(either)s
    
    <p><center>

en: To visit the administrators configuration page for an
            unadvertised list, open a URL similar to this one, but with a '/' and
            the %(extra)slist name appended.  If you have the proper authority,
            you can also <a href="%(creatorurl)s">create a new mailing list</a>.
    
            <p>General list information can be found at
et: Privaatse listi seadistamislehe vaatamiseks 
            lisage URLi lõppu '/' ja %(extra)s listi nimi. Kui sul on piisavalt õigusi,
            siis on sul siitkaudu <a href="%(creatorurl)s">võimalik ka uus list luua</a>.
    
    	<p>Üldinfot leiab

en: Today's Topics (%(msgcount)d messages)
et: Tänased teemad (%(msgcount)d kirja)

en: Today's Topics:
et: Tänased teemad:

en: Too many recipients to the message
et: Kirjal on liiga palju adressaate.

en: Topic %(i)d
et: Teema %(i)d

en: Topic filter details
et: Teemafiltri info

en: Topic keywords, one per line, to match against each message.
et: Kategooria võtmesõnad, iga sõna eraldi real, mida kirjast otsitakse.

en: Topic name:
et: Teema nimetus:

en: Topic specifications require both a name and
                    a pattern.  Incomplete topics will be ignored.
et: Kategooria koosneb nimest ja reeglist. Poolikuid kategooriaid eiratakse.

en: Topics
et: Kategooriad

en: Tue
et: T

en: Turkish
et: Türgi

en: Turn this off only if you plan on subscribing people manually
                 and don't want them to know that you did so.  This option is most
                 useful for transparently migrating lists from some other mailing
                 list manager to Mailman.
et: Lülita see välja ainult siis, kui soovid uusi liikmeid ise lisada ja ei taha, et neid sellest teavitataks. See valik on kasulik peamiselt listide teistest listserveritest Mailmani migreermisel.

en: Turn this on if you want password reminders to be sent once
                 per month to your members.  Note that members may disable their
                 own individual password reminders.
et: Lülita see sisse, kui tahad, et listi liikmetele saadetaks kord kuus parooli meeldetuletus. Liikmed saavad sellest teavitusest ka ise loobuda.

en: U
et: K

en: Ukrainian
et: Ukraina

en: Umbrella list settings
et: Liitlisti seaded

en: Uncaught bounce notification
et: Töötlemata tagastus

en: Unix-From line changed: %(lineno)d
et: Unixi From rida muutus: %(lineno)d

en: Unknown language: %(lang)s
et: Tundmatu keel: %(lang)s

en: Unknown list: %(listname)s
et: Tundmatu list: %(listname)s

en: Unknown virtual host: %(safehostname)s
et: Tundmatu virtuaalhost: %(safehostname)s

en: Unlock a locked list, but do not implicitly Save() it.
    
        This does not get run if the interpreter exits because of a signal, or if
        os._exit() is called.  It will get called if an exception occurs though.
et: Teeb listi lukust lahti aga ei kutsu välja Save() meetodit.
    
        Seda ei käivitata kui interpretaator lõpetab töö signaali tõttu
        või kutsutakse os._exit() meetodit, aga see käivitatakse siis kui
        tekib exception.

en: Unlocking (but not saving) list: %(listname)s
et: Listilt %(listname)s võeti lukk maha (aga midagi ei salvestatud)

en: Unsubscribe
et: Lahku listist

en: Unsubscribe or edit options
et: Lõpeta tellimus või muuda seadeid

en: Unsubscription Requests
et: Lahkumissoovid

en: Unsubscription request
et: Tellimuse lõpetamise soov

en: Unsubscription request confirmed
et: Tellimuse lõpetamine on kinnitatud

en: Unsubscription request succeeded.
et: Tellimus on lõpetatud.

en: Unsubscription results
et: Tellimuse lõpetamine

en: Updating HTML for article %(seq)s
et: Kirja %(seq)s HTMLi uuendamine

en: Updating Mailman 2.0 pending_subscriptions.db database
et: Uuendan Mailman 2.0 pending_subscriptions.db andmebaasi

en: Updating Mailman 2.1.4 pending.pck database
et: Uuendan Mailman 2.1.4 pending.pck andmebaasi

en: Updating Usenet watermarks
et: Uuendan Useneti vesimärke

en: Updating index files for archive [%(archive)s]
et: Arhiivi [%(archive)s] indeksfailide uuendamine

en: Updating mailing list: %(listname)s
et: Listi %(listname)s uuendamine.

en: Updating the held requests database.
et: Peatatud kirjade andmebaasi uuendamine

en: Upgrading from version %(hexlversion)s to %(hextversion)s
et: Versiooniuuendus: vana versioon %(hexlversion)s, uus versioon %(hextversion)s

en: Usage:
et: Kasutamine:

en: Use this option to prohibit posts according to specific
                 header values.  The target value is a regular-expression for
                 matching against the specified header.  The match is done
                 disregarding letter case.  Lines beginning with '#' are ignored
                 as comments.
    
                 <p>For example:<pre>to: .*@public.com </pre> says to hold all
                 postings with a <em>To:</em> mail header containing '@public.com'
                 anywhere among the addresses.
    
                 <p>Note that leading whitespace is trimmed from the regexp.  This
                 can be circumvented in a number of ways, e.g. by escaping or
                 bracketing it.
et: Seda seadistust saab kasutada kirjade blokeermiseks mingi päises leiduva
    tunnuse alusel. Tunnused kirjutatakse regulaaravaldistena kusjuures suurtel
    ja väikestel tähtedel vahet ei tehta. # rea alguses tähistab kommentaari.
    
    <p>Näide: <pre>to: @public.com </pre> peatab kõik kirjad, mille
    <em>To:</em> päisest leiti string '@public.com'.
    
    <p>Regulaaravaldise alguses asuvaid tühemikke eiratakse. Sellest saab
    vajadusel üle tühemikke sulgudega ümbritsedes.

en: Use this option to remove each message attachment that
                 matches one of these content types.  Each line should contain a
                 string naming a MIME <tt>type/subtype</tt>,
                 e.g. <tt>image/gif</tt>.  Leave off the subtype to remove all
                 parts with a matching major content type, e.g. <tt>image</tt>.
    
                 <p>Blank lines are ignored.
    
                 <p>See also <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> for a content type whitelist.
et: Kasuta seda seadistust, et eemaldada manused tüübi alusel. Igal real peaks olema üks MIME tüüp kujul <tt>tüüp/alamtüüp</tt> näiteks <tt>image/gif</tt>. Alamtüübi võib ka ära jätta ja siis eemaldatakse kõik selletüübilised manused, näiteks <tt>image</tt>. <p>Tühje ridu eiratakse.
    <p>Vaata ka <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">lubatud tüüpide nimekirja abiinfot</a>.

en: Use this option to remove each message attachment that does
                 not have a matching content type.  Requirements and formats are
                 exactly like <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Note:</b> if you add entries to this list but don't add
                 <tt>multipart</tt> to this list, any messages with attachments
                 will be rejected by the pass filter.
et: Selle seadistuse abil saad kustutada manuseid, mille tüüp ei ole lubatud tüüpide nimestikus. Vorming on sama, mis <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">keelatud tüüpide nimekirjal</a>. <p><b>Märkus</b>: kui jätad sellest nimestikust välja <tt>multipart</tt> tüübi, siis filtreeritakse välja kõik manustega kirjad.

en: User `%(addr)s' removed from list: %(listname)s.
et: Aadress `%(addr)s' eemaldati listi  %(listname)s liikmete nimekirjast.

en: User address/name
et: Kasutaja aadress/nimi

en: User specific options page
et: Liikme seadistuste leht

en: Using Mailman version:
et: Mailman versioon:

en: Value
et: Väärtus

en: View or edit the list configuration information.
et: Listi seadistamine

en: View this page in
et: Vali keel

en: Visit Subscriber List
et: Näita liikmete nimekirja

en: Visit Subscriber list
et: Näita liikmete nimekirja

en: Visit the list's admin page
et: Listi haldamine

en: Visit the list's info page
et: Listi infoleht

en: WARNING: Ignoring duplicate pending ID: %(id)s.
et: HOIATUS: duplikaat ID-sid %(id)s eiratakse.

en: WARNING: could not acquire lock for list: %(listname)s
et: HOIATUS: listi %(listname)s lukustamine ebaõnnestus.

en: WARNING: directory does not exist: %(d)s
et: NB: kataloogi %(d)s pole olemas

en: Warning!  Not a directory: %(dirpath)s
et: Vigane järjekorra kataloog: %(dirpath)s

en: Warning!  You may encounter permission problems.
et: Hoiatus! Sul võib tekkida probleeme loabittidega.

en: Warning:
et: Hoiatus:

en: Warning: couldn't remove %(src)s -- %(rest)s
et: Hoiatus: %(src)s--%(rest)s kustutamine ebaõnnestus.

en: We're sorry, but you have already been unsubscribed
            from this mailing list.  To re-subscribe, please visit the
            <a href="%(listinfourl)s">list information page</a>.
et: Sorry, aga sinu listi tellimus on juba lõpetatud. Uue
        tellimuse saate teha <a href="%(listinfourl)s">list infolehe</a> kaudu.

en: Wed
et: K

en: Weekly
et: iga nädal

en: Welcome email text file
et: Tervitustekst

en: Welcome to the "%(realname)s" mailing list%(digmode)s
et: Tere tulemast listi "%(realname)s" %(digmode)s

en: Welcome!
et: Tere tulemast!

en: What steps are required for subscription?<br>
et: Listi tellimiseks on tarvis<br>

en: When "umbrella_list" is set to indicate that this list has
                 other mailing lists as members, then administrative notices like
                 confirmations and password reminders need to not be sent to the
                 member list addresses, but rather to the owner of those member
                 lists.  In that case, the value of this setting is appended to
                 the member's account name for such notices.  `-owner' is the
                 typical choice.  This setting has no effect when "umbrella_list"
                 is "No".
et: Kui "umbrella_list" seadistuse abil on tekitatud teistest
    listidest koosnev liitlist, siis ei saadeta administratiivteavitusi,
    kinnitusi ja paroolide meeldetuletusi otse
    liikmete aadressidele, vaid nendest selle seadistuse liitmise
    teel tuletatud aadressidele. `-owner' on tavaline valik. Sellel
    seadistusel pole mingit mõju, kui "umbrella_list" seadistus
    on välja lülitatud.

en: When <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personalization</a> is enabled
    for this list, additional substitution variables are allowed in your headers
    and footers:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
            coerced to lower case.
        <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
            that the user is subscribed with.
        <li><b>user_password</b> - The user's password.
        <li><b>user_name</b> - The user's full name.
        <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
            page.
    </ul>
et: Kui list kasutatab <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personaliseerimist</a>, siis saab kirjade päistes ja jalustes kasutada järgnevaid
    lisamuutujaid:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - liikme aadress väiketähtedega
    <li><b>user_delivered_to</b> liikme aadress, nii nagu see sisestati
    <li><b>user_password</b> liikme parool
    <li><b>user_name</b> liikme nimi
    <li><b>user_optionsurl</b> link liikme profiili lehele
    </ul>

en: When a message is posted to the list, a series of
                moderation steps are taken to decide whether a moderator must
                first approve the message or not.  This section contains the
                controls for moderation of both member and non-member postings.
    
                <p>Member postings are held for moderation if their
                <b>moderation flag</b> is turned on.  You can control whether
                member postings are moderated by default or not.
    
                <p>Non-member postings can be automatically
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >accepted</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held for
                moderation</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >rejected</a> (bounced), or
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >discarded</a>,
                either individually or as a group.  Any
                posting from a non-member who is not explicitly accepted,
                rejected, or discarded, will have their posting filtered by the
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">general
                non-member rules</a>.
    
                <p>In the text boxes below, add one address per line; start the
                line with a ^ character to designate a <a href=
                "http://docs.python.org/library/re.html"
                >Python regular expression</a>.  When entering backslashes, do so
                as if you were using Python raw strings (i.e. you generally just
                use a single backslash).
    
                <p>Note that non-regexp matches are always done first.
et: Iga listi saabunud kiri läbib kõigepealt mõned kontrollid et teha kindlaks
    kas kirja listi lubamiseks on tarvis moderaatori nõusolekut või mitte.
    Selles sektsioonis defineeritakse valikud nii liikmete kui ka võõraste
    saadetud kirjade jaoks.
    
    <p>Liikme kiri läheb modereerimisele kui tema <b>modereerimislipp</b>
    on püsti. Seda kas liikmete postitused on vaikimisi modereeritavad või mitte
    saab samuti kontrollida.
    
    <p>Võõraste saadetud kirjad võidakse automaatselt <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers">listi lubada</a>,
    <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">modereerimiseks kinni pidada</a>, <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers">tühistada</a> (tagastada) või <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers">kustutada</a>
    kas siis individuaaselt või grupina. Iga kirja võõralt aadressilt mida ei
    aksepteerita, tühistata või kustutata automaatselt kontrollitakse vastavalt <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">võõrastele kehtestatud reeglitele</a>
    
    <p>Sisesta tekstikastidesse aadressid, üks igale reale; ^ märk rea alguses
    tähistab <a href="http://docs.python.org/library/re.html">Pythoni regulaaravaldist</a>. Kurakaldkriipse sisesta nii nagu Pythoni stringe (s.t. kasuta ainult ühte kurakaldkriipsu).
    
    <p>Tavalisi stringe kontrollitakse kõigepealt ja alles seejärel võetakse ette regulaaravaldised.

en: When a new digest volume is started, the volume number is
                 incremented and the issue number is reset to 1.
et: Uue kokkuvõtete köite alustamisel suureneb köite number ühe võrra ja kokkuvõtete nummerdamine algab uuesti 1-st.

en: When a new member is subscribed to this list, their initial
                 set of options is taken from this variable's setting.
et: Kõigi uute tellimuste esialgsed seadistused võetaks siit.

en: When a post from a non-member is received, the message's
                 sender is matched against the list of explicitly
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >accepted</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >rejected</a> (bounced), and
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >discarded</a> addresses.  If no match is found, then this action
                 is taken.
et: Kui listi saadetakse kiri liikmete nimekirjast puuduvalt aadressilt, siis
    võrreldakse seda aadressi 
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >luba listi</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">pea kinni</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >keeldu </a> (põrgata tagasi), ja
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >kustuta</a> nimekirjadega. Kui aadressi nendest nimekirjadest
    ei leitud, siis tehakse kirjaga siit valitud tegevus.

en: When members want to leave a list, they will make an
                 unsubscription request, either via the web or via email.
                 Normally it is best for you to allow open unsubscriptions so that
                 users can easily remove themselves from mailing lists (they get
                 really upset if they can't get off lists!).
    
                 <p>For some lists though, you may want to impose moderator
                 approval before an unsubscription request is processed.  Examples
                 of such lists include a corporate mailing list that all employees
                 are required to be members of.
et: Kui liige soovib tellimust lõpetada, siis saab ta seda teha
    veebiliidese kaudu või meili teel. Üldjuhul on soovitav listist
    lahkumisele piiranguid mitte seada, et see kasutajatele
    võimalikult valutu oleks.
    
    <p>Mõnede listide puhul võib osutuda vajalikuks nõuda
    tellimuse lõpetamiseks moderaatori nõusolekut. Heaks näiteks
    on korporatiivsed listid, milles peavad osalema kõik töötajad.

en: When receiving digests, which format is default?
et: Millist kokkuvõtete vormingut kasutada?

en: When set, the list of subscribers is protected by member or
                 admin password authentication.
et: Kui see on sisse lülitatud,siis on liikmete nimekirja vaatamiseks vaja
    liikme või omaniku parooli.

en: When this option is enabled, all list traffic is emergency
                 moderated, i.e. held for moderation.  Turn this option on when
                 your list is experiencing a flamewar and you want a cooling off
                 period.
et: Kui see seadistus sisse lülitada, siis peetakse kõik listi
    saadetud kirjad modereermiseks kinni. See sobib
    soovimatu flamewar'i lõpetamiseks

en: When you are done making changes...
et: Kui olete redigeerimise lõpetanud...

en: When you scrub attachments, they are stored in the archive
                 area and links are made in the message so that the member can
                 access them via a web browser. If you want the attachments to
                 totally disappear, you can use content filtering options.
et: Eemaldatud manuseid säilitatakse listi arhiivis ja kirjas asendatakse manus lingiga ka sellele; nõnda saab adressaat faili oma veebibrauseris vaadata. Kui soovid manustest üldse loobuda, siis selleks on sisufiltri seadistused.

en: When you tell Mailman to perform a catchup on the newsgroup,
                 this means that you want to start gating messages to the mailing
                 list with the next new message found.  All earlier messages on
                 the newsgroup will be ignored.  This is as if you were reading
                 the newsgroup yourself, and you marked all current messages as
                 <em>read</em>.  By catching up, your mailing list members will
                 not see any of the earlier messages.
et: Sünkroniseerimine uudisegrupiga tähendab et listi hakatakse edastama
    postitusi mis on saadetud peale sünkroniseerimis hetke. Kõiki varasemaid
    postitusi eiratakse. See on samaväärne sellega nagu sa loeksid
    ise uudisegruppi ja märgiksid kõik postitused <em>loetuks</em>.
    Sünkroniseerides ei jõua varasemad postitused listi liikmeteni.

en: Where are replies to list messages directed?
                 <tt>Poster</tt> is <em>strongly</em> recommended for most mailing
                 lists.
et: Kuhu suunata vastused listikirjadele?
             <tt>Saatjale</tt> on soovitav valik enamike listide jaoks.

en: Which delivery mode is the default for new users?
et: Millist kirjade kättetoimetamisviisi kasutatakse vaikimisi uute liikmete jaoks?

en: While Mailman's bounce detector is fairly robust, it's
                 impossible to detect every bounce format in the world.  You
                 should keep this variable set to <em>Yes</em> for two reasons: 1)
                 If this really is a permanent bounce from one of your members,
                 you should probably manually remove them from your list, and 2)
                 you might want to send the message on to the Mailman developers
                 so that this new format can be added to its known set.
    
                 <p>If you really can't be bothered, then set this variable to
                 <em>No</em> and all non-detected bounces will be discarded
                 without further processing.
    
                 <p><b>Note:</b> This setting will also affect all messages sent
                 to your list's -admin address.  This address is deprecated and
                 should never be used, but some people may still send mail to this
                 address.  If this happens, and this variable is set to
                 <em>No</em> those messages too will get discarded.  You may want
                 to set up an
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">autoresponse
                 message</a> for email to the -owner and -admin address.
et: Kuigi Mailmani tagastuste töötleja on küllaltki intelligentne, ei suuda
    see siiski töödelda kõiki maailmas kasutusel olevaid tagastuste vorminguid. Siin
    peaks valima <em>Jah</em> kahel põhjusel: 1) kui tegemist on tõesti kriitilise veaga kirjade kätte toimetamisel,
    siis peaksid sa vastava aadressi ise listist eemaldama 2) tundmatus formaadis tagastused võiks edastada
    Mailmani arendajatele, et nad võiksid selle formaadi toe
    järgmisele versioonile lisada
    
    <p>Kui sul on tõesti täiesti ükskõik, siis vali <em>Ei</em> ja 
    edaspidi kustutatakse kõik töötlemata tagastused.
    
    <p><b>NB</b> See seadistus mõjub ka listi -admin aadressidele
    saadetud kirjadele. See aadressivorming on iganenud ja seda ei peaks
    enam kasutama, aga mõned inimesed kasutavad seda sellest hoolimata
    Kui keegi saadab sellele aadressile kirja ja siit on valitud <em>Ei</em>, siis
    need kirjad lähevad samuti kustutamisele. <a href="VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">siit saab</a> seadistada automaatvastust -owner ja -admin aadressidele saadetud kirjadele.

en: Who can view subscription list?
et: Kes saavad liikmete nimekirja näha?

en: Yearly
et: kord aastas

en: Yes
et: Jah

en: Yes, w/discard
et: Jah, kustuta originaal

en: Yes, w/forward
et: Jah, edasta originaal

en: You are already a member of this mailing list!
et: See list on sul juba tellitud.

en: You are already subscribed!
et: Teil on see list juba tellitud!

en: You are already subscribed.
et: Sa oled selle listi juba tellinud.

en: You are already using that email address
et: Sa ju kasutad juba seda aadressi

en: You are forbidden from posting messages to this list.
et: Sa oled selle listi mustas nimekirjas (postitamine keelatud).

en: You are not a member of the %(listname)s mailing list
et: Sa ei ole listi %(listname)s liige

en: You are not allowed to retrieve the list membership.
et: Sul ei ole õigusi selle listi liikmete nimekirja vaatamiseks.

en: You are not authorized to create new mailing lists
et: Sul pole õigusi uute listide loomiseks.

en: You are not authorized to delete this mailing list
et: Teil puuduvad õigused selle listi kustutamiseks

en: You are not currently a member.  Have you already unsubscribed or changed
    your email address?
et: Sa ei ole hetkel selle listi liige. Võib-olla lõpetasid juba oma tellimuse 
    või muutsid tellimuse aadressi?

en: You can access your personal options via the following url:
et: Tellimuse profiili saab muuta järgneva lingi kaudu:

en: You can create a new mailing list by entering the
        relevant information into the form below.  The name of the mailing list
        will be used as the primary address for posting messages to the list, so
        it should be lowercased.  You will not be able to change this once the
        list is created.
    
        <p>You also need to enter the email address of the initial list owner.
        Once the list is created, the list owner will be given notification, along
        with the initial list password.  The list owner will then be able to
        modify the password and add or remove additional list owners.
    
        <p>If you want Mailman to automatically generate the initial list admin
        password, click on `Yes' in the autogenerate field below, and leave the
        initial list password fields empty.
    
        <p>You must have the proper authorization to create new mailing lists.
        Each site should have a <em>list creator's</em> password, which you can
        enter in the field at the bottom.  Note that the site administrator's
        password can also be used for authentication.
et: Sul on võimalik tekitada uus list täites allpool toodud vormi
    Listi nimi võetakse kasutusele listi peamise aadressina, niisiis
    peaks see olema kirjutatud väikeste tähtedega. Seda nime ei saa
    peale listi loomist enam muuta
    
    <p>Pead sisestama ka listi esialgse haldaja aadressi.
    Peale listi edukat loomist saadetakse sellele aadressile vastav teade; selles teates on kirjas ka listi esialgne parool.
    Listi omanik saab seejärel parooli muuta ja lisada (või eemaldada)
    teisi listi haldureid ja toimetajaid
    
    <p>Kui soovid lasta Mailmanil parooli automaatselt genereerida,
    siis märgista vastav checkbox ja jäta paroolide väljad tühjaks.
    
    <p>Listi loomiseks on vaja vastavaid privileege. Igal saidil on
    <em>listide looja</em> parool, mis tuleb sisestada vastavasse lahtrisse
    Sobib ka listserveri administraatori parool

en: You cannot add a Reply-To: to an explicit
                address if that address is blank.  Resetting these values.
et: Ei saa lisada Reply-To päist tühjale aadressile.
    Muudatus tühistatakse.

en: You cannot enable gatewaying unless both the
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">news server field</a> and
                    the <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">linked
                    newsgroup</a> fields are filled in.
et: Lüüsi ei saa kasutada enne, kui <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">serveri nimi</a> ja <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">uudisegrupi nimi</a> väljad on täidetud.

en: You did not give the correct old password, so your password has not been
    changed.  Use the no argument version of the password command to retrieve your
    current password, then try again.
et: Vana parool oli vale ja seetõttu uut parooli ei kehtestatud. 'password'
    käsk ilma argumentideta tagastab kehtiva parooli, mida saab seejärel
    kasutada uue parooli kehtestamiseks.

en: You did not give the correct password
et: Vale parool

en: You forgot to enter the list name
et: Listil peab olema nimi

en: You forgot to specify the list owner
et: Listil peab olema haldur

en: You gave the wrong password
et: Vale parool

en: You have been successfully subscribed to the %(realname)s mailing list.
et: Sa oled nüüd listi %(realname)s liige.

en: You have been successfully unsubscribed from the
                mailing list %(fqdn_listname)s.  If you were receiving digest
                deliveries you may get one more digest.  If you have any questions
                about your unsubscription, please contact the list owners at
                %(owneraddr)s.
et: Sinu tellimus listile %(fqdn_listname)s on lõpetatud. Kui tellisid
    kokkuvõtteid, siis on võimalik et saad veel ühe viimase kokkuvõtte.
    Küsimustega pöördu listi omaniku poole aadressil
    %(owneraddr)s

en: You have been unsubscribed from the %(realname)s mailing list
et: %(realname)s listi tellimus on lõppenud.

en: You have canceled the re-enabling of your membership.  If
        we continue to receive bounces from your address, it could be deleted from
        this mailing list.
et: Loobusid oma tellimuse taastamisest. Kui sulle saadetud kirjad
    ka edaspidi tagasi tulevad, siis võidakse see aadress listi liikmete
    nimekirjast kustutada.

en: You have canceled your change of address request.
et: Sa tühistasid oma aadressivahetuse nõude.

en: You have canceled your subscription request.
et: Tühistasid oma tellimuse.

en: You have canceled your unsubscription request.
et: Sa tühistasid oma tellimuse lõpetamise nõude.

en: You have digest members, but digests are turned
                    off. Those people will not receive mail.
                    Affected member(s) %(dm)r.
et: Mõned selle listi liikmed soovivad kokkuvõtteid kuid kokkuvõtete
             saatmine on keelatud ja seetõttu listi kirjad nende liikmeteni ei jõua. %(dm)r

en: You have regular list members but non-digestified mail is
                    turned off.  They will receive non-digestified mail until you
                    fix this problem. Affected member(s) %(rm)r.
et: Mõned selle listi liikmed soovivad üksikkirju kuid üksikkirjade
                  saatmine on keelatud ja seetõttu listi kirjad nende liikmeteni ei jõua.%(rm)r

en: You have successfully created the mailing list
        <b>%(listname)s</b> and notification has been sent to the list owner
        <b>%(owner)s</b>.  You can now:
et: Uus list nimega <b>%(listname)s</b> on loodud ja
          listi omanikku <b>%(owner)s</b> teavitati sellest.
           Edasised võimalikud tegevused:

en: You have successfully deleted the mailing list
        <b>%(listname)s</b>.
et: <b>%(listname)s</b> list on kustutatud.

en: You have successfully set your options.
et: Sinu seadistused on salvestatud.

en: You have turned off delivery of both digest and
                    non-digest messages.  This is an incompatible state of
                    affairs.  You must turn on either digest delivery or
                    non-digest delivery or your mailing list will basically be
                    unusable.
et: Nii kokkuvõtete kui ka üksikkirjade saatmine on välja lülitatud
     ja seetõttu on see list praktiliselt kasutu. Kui soovite listi siiski
    kasutada siis lülitage vähemalt üks neist valikutest sisse.

en: You invited %(address)s to your list, but in a
    deliberate malicious attempt, they tried to confirm the invitation to a
    different list.  We just thought you'd like to know.  No further action by you
    is required.
et: Sa kutsusid %(address)s oma listi, kuid ta ürias selle kutse
    abil trügida ühe teise listi liikmeks. See on automaatselt genereeritud
    teade. Sa ei pea sellele kuidagi reageerima.

en: You may get one last digest.
et: Võimalik, et saate veel ühe viimase kokkuvõtte.

en: You may not subscribe a list to itself!
et: Listi enda aadressi ei tohi liikmete nimekirja panna!

en: You must confirm your unsubscription request by turning
                    on the checkbox below the <em>Unsubscribe</em> button.  You
                    have not been unsubscribed!
et: Kinnita oma tellimuse lõpetamise soovi märgistades checkboxi
    <em>Lõpeta tellimus</em> nupu all. Tellimus ei ole veel
    lõpetatud!

en: You must fix the preceding invalid addresses first.
et: Paranda kõigepealt eelnevad vigased aadressid.

en: You must specify a list name.  Here is the %(link)s
et: Peate valima listi nime. Siin on %(link)s

en: You must specify a list.
et: Peate valima listi.

en: You must supply a valid email address.
et: Pead sisestama korrektse e-posti aadressi.

en: You were not invited to this mailing list.  The invitation has been discarded,
    and both list administrators have been alerted.
et: Sind pole siia listi kutsutud. Kutse kustutati ja listi omanikku
    teavitati sinu tegevusest.

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.
et: Sa pead oma tellimust meili teel kinnitama; see väldib
    seda, et keegi teine listi sinu nimele tellib.

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.  Once
                confirmation is received, your request will be held for approval
                by the list moderator.  You will be notified of the moderator's
                decision by email.
et: Seejärel peate oma tellimuse soovi meili teel kinnitama et vältida
    seda et keegi teine teie aadressile listi tellib. Kui olete sellele kinnitusele
    vastanud siis edastakse tellimuse soov listi moderaatorile läbivaatuseks
    ja otsustamiseks. Moderaatori otsusest saate teada meili teel.

en: You're being a sneaky list owner!
et: Kanavaras!

en: Your <code>%(property)s</code> string appeared to
                        have some correctable problems in its new value.
                        The fixed value will be used instead.  Please
                        double check that this is what you intended.
et: Sisestatud <code>%(property)s</code> stringi uues väärtuses
    olid mõned parandatavad vead. Sisestatud väärtuse asemel kasutatakse
    parandatud väärtust. Palun vaata muutused üle veendumaks et tulemus
    on see mida ootad.

en: Your confirmation is required in order to cancel the
        posting of your message to the mailing list <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Sender:</b> %(sender)s
            <li><b>Subject:</b> %(subject)s
            <li><b>Reason:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Cancel posting</em> button to discard the posting.
    
        <p>Or hit the <em>Continue awaiting approval</em> button to continue to
        allow the list moderator to approve or reject the message.
et: Et loobuda selle kirja postitamisest listi <em>%(listname)s</em> on tarvis sinu kinnitust
    
    <ul><li><b>Saatja:</b> %(sender)s
    <li><b>Teema:</b> %(subject)s
    <li><b>Põhjus:</b> %(reason)s
    </ul>
    
    Kliki <em>kustuta kiri</em> kui soovid seda teha
    
    <p>Või kliki<em>Jätka ootamist</em> kui soovid otsustamise kirja
    edasise saatuse üle listi toimetajale jätta.

en: Your confirmation is required in order to complete the
        change of address request for the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Old email address:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        and you have requested to %(globallys)s change your email address to
    
        <ul><li><b>New email address:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Change address</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this change of address
        request.
et: <em>%(listname)s</em>. tellimuse aadressi vahetamiseks
    on vaja sinu kinnitust.Praegu on sinu tellimuse aadress
     
        <ul><li><b>Nimi:</b> %(fullname)s
            <li><b>Aadress:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        ja sa soovid muuta oma %(globallys)s tellimuse aadressi
    
        <ul><li><b>Uus aadress:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Kliki <em>Vaheta aadressi</em> nuppu aadressi vahetamise
    kinnitamiseks
    
        <p>Või kliki<em>Tühista</em> kui vahepeal ümber mõtlesid.

en: Your confirmation is required in order to complete the
        subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.  Your
        subscription settings are shown below; make any necessary changes and hit
        <em>Subscribe</em> to complete the confirmation process.  Once you've
        confirmed your subscription request, you will be shown your account
        options page which you can use to further customize your membership
        options.
    
        <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription is
        confirmed.  You can change it by visiting your personal options page.
    
        <p>Or hit <em>Cancel my subscription request</em> if you no longer want to
        subscribe to this list.
et: Enne, kui sinu <em>%(listname)s</em> listi tellimus jõustub, pead
     oma tellimusti kinnitama. Tellimuse andmed on näha allpool,
     vajadusel saad neid veel muuta. Kui andmed on õiged, kliki
     <em>Telli</em>. Peale tellimuse kinnitamist näidatakse sulle
    sinu personaalset seadistuste lehte, mille kaudu saad oma tellimuse
    omadusi muuta.
    
        <p>NB: Sinu parool saadetakse sulle meiliga kohe peale tellimuse kinnitamist. Parooli saad muuta oma personaalsete seadistuste lehe kaudu.
    
        <p>Kliki <em>Katkesta</em> nupule tellimuse tühistamiseks.

en: Your confirmation is required in order to complete the
        unsubscription request from the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Email address:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Unsubscribe</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this unsubscription
        request.
et: Listist <em>%(listname)s</em> lahkumiseks on vaja sinu kinnitust.
    Sinu tellimuse andmed on:
    
    <ul><li><b>Nimi:</b>%(fullname)s
    <li><b>Aadress:</b>%(addr)s
    </ul>
    
    Kliki <em>Lahku listist</em> tellimuse lõpetamiseks.
    
    <p>Või kliki<em>Tühista</em> kui ümber mõtlesid.

en: Your confirmation is required in order to continue with
            the subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.
            Your subscription settings are shown below; make any necessary changes
            and hit <em>Subscribe to list ...</em> to complete the confirmation
            process.  Once you've confirmed your subscription request, the
            moderator must approve or reject your membership request.  You will
            receive notice of their decision.
    
            <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription
            is confirmed.  You can change it by visiting your personal options
            page.
    
            <p>Or, if you've changed your mind and do not want to subscribe to
            this mailing list, you can hit <em>Cancel my subscription
            request</em>.
et: Listi <em>%(listname)s</em> tellimiseks on tarvis
    sinu kinnitust. Sinu tellimuse seadistused on toodud allpool; muuda
    neid, kui peaks vaja olema ja see järel kliki <em>Telli list..</em>
    nuppu, et tellimus kinnitada. Seejärel edastakse sinu soov
    listi toimetajale lõpliku otsuse tegemiseks. Tema otsusest
    saate teata meili teel.
    
    <p>NB: Sinu parool meilitakse sulle niipea, kui sinu tellimuse
    soov on aktsepteeritud. Sa saad seda muuta oma tellimuse
    profiili lehe kaudu.
    
    <p>Kui sa mõtlesid vahepeal ümber ja ei soovi enam seda
    listi tellida, siis kliki <em>Mõtlesin ümber, ei telli</em> nuppu.

en: Your confirmation is required to join the %(listname)s mailing list
et: %(listname)s listi tellimiseks on tarvis sinu kinnitust

en: Your confirmation is required to leave the %(listname)s mailing list
et:  %(listname)s listist lahkumiseks on tarvis sinu kinnitust

en: Your current option settings:
et: Kehtiv profiil:

en: Your decision
et: Otsus

en: Your email address:
et: Sinu meiliaadress:

en: Your membership in the %(realname)s mailing list is
        currently disabled due to excessive bounces.  Your confirmation is
        required in order to re-enable delivery to your address.  We have the
        following information on file:
    
        <ul><li><b>Member address:</b> %(member)s
            <li><b>Member name:</b> %(username)s
            <li><b>Last bounce received on:</b> %(date)s
            <li><b>Approximate number of days before you are permanently removed
                   from this list:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Re-enable membership</em> button to resume receiving postings
        from the mailing list.  Or hit the <em>Cancel</em> button to defer
        re-enabling your membership.
et: Sinu %(realname)s listi tellimus on hetkel peatatud, sest sulle
    saadetud kirjad põrkavad tagasi. Tellimuse taastamiseks on tarvis
    sinu kinnitust. Sinu tellimuse profiil on:
    
    <ul><li><b>Aadress:</b>%(member)s
    <li><b>Nimi:</b> %(username)s
    <li><b>Viimane tagastus</b> %(date)s
    <li><b>Päevi tellimuse lõpetamiseni:</b> %(daysleft)s
    </ul>
    
    Kliki <em>Taasta tellimus</em> nuppu, et jätkata kirjade kätte
    toimetamist või kliki <em>Tühista</em>, kui soovid otsustamist
    edasi lükata.

en: Your message had a suspicious header.
et: Kirjal on kahtlane päis.

en: Your message to %(listname)s awaits moderator approval
et: Kiri listi %(listname)s ootab toimetaja otsust.

en: Your message was deemed inappropriate by the moderator.
et: Toimetaja otsustas, et see kiri ei sobi sellesse listi.

en: Your message was rejected
et: Sinu kirja ei lubatud listi

en: Your message was too big; please trim it to less than
    %(kb)d KB in size.
et: Kiri oli liiga suur; palun lühendage seda nii, et see oleks väiksem
    kui %(kb)d KB.

en: Your new %(listname)s list password
et: Uus %(listname)s parool.

en: Your new mailing list: %(listname)s
et: Sinu uus list: %(listname)s

en: Your password is: %(password)s
et: Parool on: %(password)s

en: Your passwords did not match.
et: Paroolid ei olnud ühesugused.

en: Your real name:
et: Sinu nimi:

en: Your request has been forwarded to the list moderator for approval.
et: Sinu soov edastati listi toimetajale tutvumiseks.

en: Your subscription is not allowed because
    the email address you gave is insecure.
et: Teie tellimus tühistati, sest aadress ei vasta
    reeglitele.

en: Your subscription is not allowed because the email address you gave is
    insecure.
et: Sinu tellimus tühistati, sest sinu poolt sisestatud aadress ei vasta reeglitele.

en: Your subscription request has been forwarded to the list administrator
    at %(listowner)s for review.
et: Teie soov listi tellida edastati läbivaatuseks listi omanikule
    aadressil %(listowner)s.

en: Your subscription request has been received, and will soon be acted upon.
    Depending on the configuration of this mailing list, your subscription request
    may have to be first confirmed by you via email, or approved by the list
    moderator.  If confirmation is required, you will soon get a confirmation
    email which contains further instructions.
et: Sinu tellimuse soov on vastu võetud ja vaadatakse peagi läbi.
    Sõltuvalt selle listi seadistustest võib tellimiseks olla vajalik
    sinu kinnitus meili teel või listi toimetaja nõusolek.
    Kui vaja on kinnitust, siis saad peagi edasisi juhendeid sisaldava
    kirja.

en: Your subscription request was deferred because %(x)s.  Your request has been
    forwarded to the list moderator.  You will receive email informing you of the
    moderator's decision when they get to your request.
et: Liitumissoovi töötlemine on peatatud. Põhjus: %(x)s. Soov edastati
    listi toimetajale läbivaatuseks, tema otsusest saad teada meili teel.

en: Your unsubscription request has been forwarded to the list administrator for
    approval.
et: Sinu tellimuse lõpetamise soov edastati listi omanikule läbivaatuseks.

en: Your unsubscription request has been received and
                forwarded on to the list moderators for approval.  You will
                receive notification once the list moderators have made their
                decision.
et: Sinu tellimuse lõpetamise soov edastati listi toimetajale
    läbivaatuseks. Niipea kui ta on oma otsuse teinud,teatatakse
    sellest sulle.

en: Your urgent message to the %(realname)s mailing list was not authorized for
    delivery.  The original message as received by Mailman is attached.
et: Sinu kirja ei lubatud listi %(realname)s
    Kirja originaal on lisatud manusena.

en: [Message discarded by content filter]
et: [Sisufilter kustutas kirja]

en: [No bounce details are available]
et: [Puudub lähem info tagastuse kohta]

en: [No explanation given]
et: [Põhjendus puudub]

en: [No reason given]
et: [Põhjus puudub]

en: [disabled by periodic sweep and cull, no message available]
et: [tellimus peatatud tagastuste skoori ületamise tõttu]

en: [no description available]
et: [kirjeldus puudub]

en: a single held message.
et: peatatud kiri.

en: ack
et: kinnitus

en: ack option set
et: ack seadistus kehtestatud

en: administrative list overview
et: listi administratiivlehele.

en: all held messages.
et: kõik peatatud kirjad.

en: all of %(esender)s's held messages.
et: kõik %(esender)s peatatud kirjad.

en: also
et: ka

en: article db files must be %(octperms)s: %(path)s
et: artiklifaili ligipääsuõigused peavad olema: %(octperms)s: %(path)s

en: article file %(filename)s is missing!
et: artiklifail %(filename)s on puudu!

en: attribute "%(k)s" changed
et: atribuuti "%(k)s" muudeti

en: attribute "%(k)s" ignored
et: atribuuti "%(k)s" eirati

en: author
et: autor

en: by the admin
et: omaniku poolt

en: by the list administrator
et: listi administraatori poolt

en: by you
et: sinu poolt

en: by yourself
et: sinu poolt

en: check a translated template against the original one
           search also <MM-*> tags if html is not zero
et: võrdle tõlgitud templeite originaaliga
          otsi ka <MM-*> tage, kui tegemist on HTML'iga

en: check a translation comparing with the original string
et: kontrollib tõlget võrreldes seda originaalstringiga

en: check for differences between checked in and checked out
et: võrdle oma koodi repositooriumis olevaga

en: checking cgi-bin permissions
et: kontrollin cgi-bin ligipääsuõigusi

en: checking mode for %(prefix)s
et:  %(prefix)s ligipääsuõiguste kontroll

en: checking ownership of %(dbfile)s
et: kontrollin %(dbfile)s ligipääsuõigusi

en: checking permissions on %(file)s
et: %(file)s ligipääsuõiguste kontroll

en: checking permissions on %(pwfile)s
et: kontrollin %(pwfile)s ligipääsuõigused

en: checking permissions on list data
et: kontrollin listi andmete loabitte

en: checking perms on %(private)s
et: %(private)s ligipääsuõiguste kontroll

en: checking set-gid for %(wrapper)s
et: kontrollin %(wrapper)s set-gid'i

en: couldn't remove old file %(pyc)s -- %(rest)s
et: %(pyc)s--%(rest)s kustutamine ebaõnnestus.

en: date
et: kuupäev

en: day
et: päev

en: days
et: päeva

en: delivery disabled by user
et: tellimuse peatasid sina

en: delivery enabled
et: aktiivne tellimus

en: delivery off
et: tellimus peatatud

en: delivery on
et: tellimus aktiivne

en: digest
et: kokkuvõte

en: digest footer
et: kokkuvõtte jalus

en: digest header
et: kokkuvõtte päis

en: digest option set
et: digest seadistus kehtestatud

en: directory must be at least 02775: %(d)s
et: kataloogi ligipääsuõigused peavad olema vähemalt 02775: %(d)s

en: directory permissions must be %(octperms)s: %(path)s
et: kataloogi ligipääsuõigused peavad olema: %(octperms)s: %(path)s

en: disabled
et: peatatud

en: done
et: tehtud

en: due to bounces
et: tagastatud kirjade tõttu

en: due to excessive bounces
et: tagastatud kirjade tõttu

en: duplicates option set
et: duplicates seadistus kehtestatud

en: email address and
et: meiliaadress ja

en: figuring article archives
et: sõnumi lisamine arhiivi

en: file permissions must be at least 660: %(path)s
et: Faili loabitid peavad olema vähemalt 660: %(path)s

en: fixing all the perms on your old html archives to work with b6
    If your archives are big, this could take a minute or two...
et: fikseerin vanade HTML arhiivide õigusi, nii et need töötaksid
    b6 versiooniga. Kui arhiivid on mahukad, siis võib selleks
    kuluda kuni paar minutit...

en: for unknown reasons
et: põhjus teadmata

en: found in:
et: leiti listis:

en: from %(start)s to %(end)s
et: %(start)s - %(end)s

en: general list overview
et: listi üldinfo lehele

en: getting rid of old source files
et: kustutan vanad source failid

en: globally
et: kõigi listide

en: hide
et: peida

en: hide option set
et: hide seadistus kehtestatud

en: language
et: keel

en: legal values are:
et: lubatud väärtused on:

en: list creator
et: listi looja

en: list info
et: listi info

en: list of available mailing lists.
et: listide nimekiri.

en: listname is required
et: listi nimi on puudu

en: matching mailing lists found:
et: tingimusele vastasid listid:

en: mbox file must be at least 0660:
et: mbox faili ligipääsuõigused peavad olema vähemalt 0660:

en: member address<br>member name
et: meiliaadress<br>nimi

en: members
et: liikmed

en: message is unparsable: %(filebase)s
et: kiri ei allu parserile: %(filebase)s

en: myposts option set
et: myposts seadistus kehtestatud

en: no date
et: kuupäev puudub

en: no lists == nothing to do, exiting
et: liste pole == midagi pole vaja teha, lõpetan.

en: no subject
et: teema puudub

en: nodupes
et: väldi koopiat

en: nomail<br>[reason]
et: peatatud<br>[põhjus]

en: not available
et: pole teada

en: not metoo
et: v.a. autor

en: off
et: ei

en: on
et: jah

en: options
et: seadistused

en: parse a .po file extracting msgids and msgstrs
et: eralda .po failist msgid'd ja msgstr'd

en: password
et: parool

en: plain
et: lihttekst

en: private
et: privaatne

en: private archives
et: privaatsed arhiivid

en: processing mailing list:
et: listi töötlemine:

en: public
et: avalik

en: public archives
et: avalikud arhiivid

en: reminder option set
et: reminder seadistus kehtestatud

en: removing %(src)s
et: %(src)s kustutamine

en: removing directory %(src)s and everything underneath
et: kataloogi %(src)s ja selle sisu kustutamine

en: return to the %(categoryname)s options page.
et: tagasi %(categoryname)s kategooria seadistuste juurde minna.

en: scan a string from the original file
et: skaneeri stringi originaalfailist

en: scan a translated string
et: skaneeri tõlgitud stringi

en: scan the po file comparing msgids with msgstrs
et: skaneeri po faili võrreldes msgid'd ja msgstr'e

en: site
et: sait

en: size not available
et: suurus pole teada

en: source perms must be %(octperms)s: %(path)s
et: lähtefaili ligipääsuõigused peavad olema: %(octperms)s: %(path)s

en: stale lock file
et: vigane lukufail

en: stop is synonymous with the end command.
et: stop on end korralduse sünonüüm.

en: subject
et: teema

en: subscriptions to %(name)s require administrator approval
et: Listi %(name)s tellimiseks on vaja listi omaniku nõusolekut.

en: subscriptions to %(realname)s require moderator approval
et: Listi %(realname)s tellimiseks on vaja toimetaja nõusolekut.

en: the list admin overview page
et: selle lingi kaudu

en: the list administrator
et: listi omaniku

en: the mailing list overview page
et: listi infoleht

en: thread
et: lõim

en: unknown sender
et: saatja puudub

en: unsub
et: kustuta

en: unsubscriptions require moderator approval
et: tellimuse lõpetamiseks on vaja omaniku nõusolekut.

en: updating old qfiles
et: vanade qfile'de uuendamine

en: view all messages from %(esender)s
et: kõiki %(esender)s kirjad
