lftp 4.8.0 - en to cs translation catalogue (497 entries)

en: invalid argument %s for %s
cs: neplatný argument %s u %s

en: ambiguous argument %s for %s
cs: nejednoznačný argument %s u %s

en: Valid arguments are:
cs: Platné argumenty jsou:

en: Unknown system error
cs: Neznámá chyba systému

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
cs: %s: volba „%s%s“ není jednoznačná

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
cs: %s: volba „%s%s“ není jednoznačná; možnosti:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
cs: %s: nerozpoznaná volba „%s%s“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
cs: %s: volba „%s%s“ nedovoluje žádný argument

en: %s: option '%s%s' requires an argument
cs: %s: volba „%s%s“ vyžaduje argument

en: %s: invalid option -- '%c'
cs: %s: neplatná volba – „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
cs: %s: volba vyžaduje argument – „%c“

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
cs: „

en: '
cs: “

en: memory exhausted
cs: paměť vyčerpána

en: option requires an argument
cs: volba vyžaduje argument

en: invalid option
cs: neplatná volba

en: option `%s' requires an argument
cs: volba „%s“ vyžaduje argument

en: unrecognized option `%s'
cs: nerozpoznaná volba „%s“

en: [%u] Attached to terminal %s. %s
cs: [%u] Připojeno k terminálu %s. %s

en: [%u] Attached to terminal.
cs: [%u] Připojeno k terminálu.

en:  [cached]
cs:  [kešováno]

en: Failed to change mode of `%s' to %04o (%s).
cs: Nepodařilo se změnit mód „%s“ na %04o (%s).

en: Mode of `%s' changed to %04o (%s).
cs: Mód „%s“ změněn na %04o (%s).

en: Failed to change mode of `%s' because no old mode is available.
cs: Změna módu „%s“ selhala, protože původní mód není dostupný.

en: Warning: chdir(%s) failed: %s
cs: Pozor: selhalo chdir(%s): %s

en: Unknown command `%s'.
cs: Neznámý příkaz „%s“.

en: Ambiguous command `%s'.
cs: Nejednoznačný příkaz „%s“.

en: Module for command `%s' did not register the command.
cs: Modul pro příkaz „%s“ si nezaregistroval tento příkaz.

en: cd ok, cwd=%s
cs: cd uspělo, cwd=%s

en: %s: received redirection to `%s'
cs: %s: přijato přesměrování na „%s“

en: Too many redirections
cs: Příliš mnoho přesměrování

en: Interrupt
cs: Přerušení

en: Warning: discarding incomplete command
cs: Pozor: neúplný příkaz bude zahozen

en: 	Executing builtin `%s' [%s]
cs: 	Vykonává se vestavěný příkaz „%s“ [%s]

en: Queue is stopped.
cs: Fronta je pozastavena.

en: Now executing:
cs: Nyní se vykonává:

en: 	Waiting for job [%d] to terminate
cs: 	Čeká se na dokončení úlohy [%d]

en: 	Waiting for termination of jobs:
cs: 	Čeká se na dokončení úloh:

en: 	Running
cs: 	Běžící

en: 	Waiting for command
cs: 	Čeká se na příkaz

en: %s: command `%s' is not compiled in.
cs: %s: příkaz „%s“ není zakompilován.

en: Usage: %s cmd [args...]
cs: Použití: %s příkaz [argument…]

en: %s: cannot create local session
cs: %s: místní relaci nelze vytvořit

en: !<shell-command>
cs: !<příkaz_shellu>

en: Launch shell or shell command
cs: Spustí shell nebo shellový příkaz

en: (commands)
cs: (příkazy)

en: Group commands together to be executed as one command
    You can launch such a group in background
cs: Seskupí příkazy dohromady, aby byly vykonány jako jeden příkaz.
    Takto lze spustit skupinu příkazů na pozadí.

en: alias [<name> [<value>]]
cs: alias [<název> [<hodnota>]]

en: Define or undefine alias <name>. If <value> omitted,
    the alias is undefined, else is takes the value <value>.
    If no argument is given the current aliases are listed.
cs: Definuje nebo zruší definici aliasu <název>. Je-li <hodnota> vynechána,
    bude alias zrušen. Jinak nabude hodnoty <hodnota>.
    Nebudou-li uvedeny žádné argumenty, budou vypsán seznam současných aliasů.

en: anon - login anonymously (by default)
cs: anon – přihlašovat se anonymně (implicitní)

en: bookmark [SUBCMD]
cs: bookmark [PODPŘÍKAZ]

en: bookmark command controls bookmarks
    
    The following subcommands are recognized:
      add <name> [<loc>] - add current place or given location to bookmarks
                           and bind to given name
      del <name>         - remove bookmark with the name
      edit               - start editor on bookmarks file
      import <type>      - import foreign bookmarks
      list               - list bookmarks (default)
cs: Příkaz bookmark ovládá záložky.
    
    Následující podpříkazy jsou možné:
      add <název> [<umístění>] – přidá do záložek současné místo nebo zadané
                                 umístění a naváže jej na zadaný název
      del <název>              – odstaní záložku daného názvu
      edit                     – spustí editor nad souborem se záložkami
      import <druh>            – importuje cizí záložky
      list                     – vypíše záložky (implicitní)

en: cache [SUBCMD]
cs: cache [PODPŘÍKAZ]

en: cache command controls local memory cache
    
    The following subcommands are recognized:
      stat        - print cache status (default)
      on|off      - turn on/off caching
      flush       - flush cache
      size <lim>  - set memory limit
      expire <Nx> - set cache expiration time to N seconds (x=s)
                    minutes (x=m) hours (x=h) or days (x=d)
cs: Příkaz cache ovládá místní paměťovou cache.
    
    Následující podpříkazy jsou možné:
      stat        – zobrazí stav cache (implicitní)
      on|off      – zapne (on) / vypne (off) kešování
      flush       – vyprázdní cache
      size <lim>  – nastaví paměťový limit
      expire <Nx> – nastaví délku platnosti cache na N sekund (x=s),
                    minut (x=m), hodin (x=h) nebo dnů (x=d)

en: cat [-b] <files>
cs: cat [-b] <soubory>

en: cat - output remote files to stdout (can be redirected)
     -b  use binary mode (ascii is the default)
cs: cat – vypíše vzdálené soubory na standardní výstup (lze přesměrovat)
     -b  použije binární režim (implicitní je ASCII)

en: cd <rdir>
cs: cd <vzdálený_adresář>

en: Change current remote directory to <rdir>. The previous remote directory
    is stored as `-'. You can do `cd -' to change the directory back.
    The previous directory for each site is also stored on disk, so you can
    do `open site; cd -' even after lftp restart.
cs: Změní vzdálený pracovní adresář na <vzdálený_adresář>. Předchozí vzdálený
    adresář bude uložen jako „-“. Adresář adresář lze pomocí „cd -“. Předchozí
    adresář každého serveru je rovněž ukládán disk, takže je možné i po novém
    spuštění lftp udělat „open server; cd -“-

en: chmod [OPTS] mode file...
cs: chmod [VOLBY] mód soubor…

en: Change the mode of each FILE to MODE.
    
     -c, --changes        - like verbose but report only when a change is made
     -f, --quiet          - suppress most error messages
     -v, --verbose        - output a diagnostic for every file processed
     -R, --recursive      - change files and directories recursively
    
    MODE can be an octal number or symbolic mode (see chmod(1))
cs: Změní mód každého SOUBORU na MÓD.
    
     -c, --changes        – jako verbose, ale hlásí jen skutečné změny
     -f, --quiet          – potlačí většinu chybových hlášení
     -v, --verbose        – vypisuje ladicí zprávy u každého zpracovávaného souboru
     -R, --recursive      – mění soubory a adresáře rekurzivně
    
    MÓD může být osmičkové číslo nebo symbolický zápis (vizte chmod(1))

en: Close idle connections. By default only with current server.
     -a  close idle connections with all servers
cs: Uzavře zahálející spojení. Implicitně jen se současným serverem.
     -a  uzavře zahálející spojení ke všem serverům

en: [re]cls [opts] [path/][pattern]
cs: [re]cls [volby] [cesta/][vzor]

en: List remote files. You can redirect output of this command to file
    or via pipe to external command.
    
     -1                   - single-column output
     -a, --all            - show dot files
     -B, --basename       - show basename of files only
         --block-size=SIZ - use SIZ-byte blocks
     -d, --directory      - list directory entries instead of contents
     -F, --classify       - append indicator (one of /@) to entries
     -h, --human-readable - print sizes in human readable format (e.g., 1K)
         --si             - likewise, but use powers of 1000 not 1024
     -k, --kilobytes      - like --block-size=1024
     -l, --long           - use a long listing format
     -q, --quiet          - don't show status
     -s, --size           - print size of each file
         --filesize       - if printing size, only print size for files
     -i, --nocase         - case-insensitive pattern matching
     -I, --sortnocase     - sort names case-insensitively
     -D, --dirsfirst      - list directories first
         --sort=OPT       - "name", "size", "date"
     -S                   - sort by file size
     --user, --group, --perms, --date, --linkcount, --links
                          - show individual fields
     --time-style=STYLE   - use specified time format
    
    By default, cls output is cached, to see new listing use `recls' or
    `cache flush'.
    
    The variables cls-default and cls-completion-default can be used to
    specify defaults for cls listings and completion listings, respectively.
    For example, to make completion listings show file sizes, set
    cls-completion-default to "-s".
    
    Tips: Use --filesize with -D to pack the listing better.  If you don't
    always want to see file sizes, --filesize in cls-default will affect the
    -s flag on the commandline as well.  Add `-i' to cls-completion-default
    to make filename completion case-insensitive.
cs: Vypíše vzdálené soubory. Výstup tohoto příkazu lze přesměrovat do souboru
    nebo přes rouru do vnějšího příkazu.
    
     -1                   – jednosloupcový výstup
     -a, --all            - zobrazí soubory začínající tečkou
     -B, --basename       – ukáže jen názvy souborů bez cesty
         --block-size=VEL – použije bloky po VEL bajtech
     -d, --directory      – vypíše záznamy adresářů namísto jejich obsahu
     -F, --classify       – ke každému záznamu připojí značku (jednu z /@)
     -h, --human-readable – velikosti vypíše v lidem čitelnější podobě (např. 1K)
         --si             – podobně, ale použije mocniny 1000, ne 1024
     -k, --kilobytes      – stejné jako --block-size=1024
     -l, --long           – použije dlouhý formát výpisu
     -q, --quiet          – nezobrazí status
     -s, --size           – vypíše velikost každého souboru
         --filesize       – vypisuje-li velikost, tak jen u souborů
     -i, --nocase         – porovnávání se vzorem nerozlišuje velikost písmen
     -I, --sortnocase     – seřadí názvy bez ohledu na velikost písmen
     -D, --dirsfirst      – vypíše nejprve adresáře
         --sort=VOLBA     – řadí podle: „name“ (názvu), „size“ (velikosti),
                            „date“ (data)
     -S                   – řadí podle velikosti souboru
     --user, --group, --perms, --date, --linkcount, --links
                          – zobrazí dané položky (vlastníka, skupinu, práva,
                            datum, počet odkazů, odkazy)
     --time-style=FORMÁT  – použije daný formát času
    
    Implicitně je výstup cls kešován, pro čerstvý výpis použijte „recls“ nebo
    „cache flush“.
    
    Implicitní volby cls a volby při doplňování lze určit pomocí proměnných
    cls-default a cls-completion-default. Například, aby výpis doplňovaný podle
    vzoru ukazoval velikosti souborů, nastavte cls-completion-default na „-s“.
    
    Tipy: Výpis lze zhustit pomocí --filesize spolu s -D. Nechcete-li vždy vidět
    velikosti souborů, --filesize v cls-default ovlivní i příznak -s
    z příkazového řádku. Chcete-li učinit doplňování názvů souborů necitlivé na
    velikost písmen, přidejte do cls-completion-default „-i“.

en: debug [OPTS] [<level>|off]
cs: debug [VOLBY] [<úroveň>|off]

en: Set debug level to given value or turn debug off completely.
     -o <file>  redirect debug output to the file
     -c  show message context
     -p  show PID
     -t  show timestamps
cs: Nastaví úroveň ladění na zadanou hodnotu, nebo jej úplně vypne („off“).
     -o <soubor>  ladicí výstup přesměruje do souboru
     -c           zobrazí kontext zpráv
     -p           zobrazí PID
     -t           zobrazí časové značky

en: du [options] <dirs>
cs: du [volby] <adresáře>

en: Summarize disk usage.
     -a, --all             write counts for all files, not just directories
         --block-size=SIZ  use SIZ-byte blocks
     -b, --bytes           print size in bytes
     -c, --total           produce a grand total
     -d, --max-depth=N     print the total for a directory (or file, with --all)
                           only if it is N or fewer levels below the command
                           line argument;  --max-depth=0 is the same as
                           --summarize
     -F, --files           print number of files instead of sizes
     -h, --human-readable  print sizes in human readable format (e.g., 1K 234M 2G)
     -H, --si              likewise, but use powers of 1000 not 1024
     -k, --kilobytes       like --block-size=1024
     -m, --megabytes       like --block-size=1048576
     -S, --separate-dirs   do not include size of subdirectories
     -s, --summarize       display only a total for each argument
         --exclude=PAT     exclude files that match PAT
cs: Shrne využití disku.
     -a, --all             vypíše čísla pro všechny souboru, ne jen pro adresáře
         --block-size=VEL  použije bloky po VEL bajtech
     -b, --bytes           velikosti vypíše v bajtech
     -c, --total           vyrobí hlavní součet
     -d, --max-depth=N     vypíše součet pro adresář (nebo soubor s --all)
                           pouze tehdy, když se nachází v N. nebo nižší úrovni
                           než argument příkazové řádky;
                           --max-depth=0 má stejný význam jako --summarize
     -F, --files           vypíše počet souborů namísto velikostí
     -h, --human-readable  velikosti vypíše v čitelnějším tvaru (např. 1K 234M 2G)
     -H, --si              nápodobně, ale za základ použije 1000, nikoliv 1024
     -k, --kilobytes       stejné jako --block-size=1024
     -m, --megabytes       stejné jako --block-size=1048576
     -S, --separate-dirs   nezahrne velikost podadresářů
     -s, --summarize       zobrazí pouze celkový součet každého argumentu
         --exclude=CESTA   vynechá soubory, které odpovídají CESTĚ

en: edit [OPTS] <file>
cs: edit [VOLBY] <soubor>

en: Retrieve remote file to a temporary location, run a local editor on it
    and upload the file back if changed.
     -k  keep the temporary file
     -o <temp>  explicit temporary file location
cs: Vzdálený soubor uloží do dočasné místního souboru, pustí na něm editor
    a soubor nahraje zpět na server, pokud se změnil.
     -k            ponechá dočasný soubor
     -o <dočasný>  explicitní umístnění dočasného souboru

en: exit [<code>|bg]
cs: exit [<kód>|bg]

en: exit - exit from lftp or move to background if jobs are active
    
    If no jobs active, the code is passed to operating system as lftp
    termination status. If omitted, exit code of last command is used.
    `bg' forces moving to background if cmd:move-background is false.
cs: exit – ukončí lftp nebo jsou-li aktivní úlohy, přesune jej na pozadí
    
    Nejsou-li žádné úlohy aktivní, předá operačnímu systému kód jako návratový
    kód lftp. Je-li vynechán, použije se návratový kód naposledy použitého
    příkazu. „bg“ vynutí přesunutí na pozadí, je-li cmd:move-background nepravda.

en: Usage: find [OPTS] [directory]
    Print contents of specified directory or current directory recursively.
    Directories in the list are marked with trailing slash.
    You can redirect output of this command.
     -d, --maxdepth=LEVELS  Descend at most LEVELS of directories.
cs: Použití: find [VOLBY] [adresář]
    Vypíše rekurzivně obsah zadaného nebo pracovního adresáře.
    Adresáře budou ve výpisu označeny závěrečným lomítkem.
    Výstup tohoto příkazu lze přesměrovat.
     -d, --maxdepth=ÚROVNĚ  Sestoupí nejhlouběji do ÚROVNĚ adresářů.

en: get [OPTS] <rfile> [-o <lfile>]
cs: get [VOLBY] <vzdálený_soubor> [-o <místní_soubor>]

en: Retrieve remote file <rfile> and store it to local file <lfile>.
     -o <lfile> specifies local file name (default - basename of rfile)
     -c  continue, resume transfer
     -E  delete remote files after successful transfer
     -a  use ascii mode (binary is the default)
     -O <base> specifies base directory or URL where files should be placed
cs: Získá <vzdálený_soubor> a uloží jej do <místního_souboru>.
     -o <místní_soubor>
         určí název místního souboru (implicitně je odvozen ze vzdáleného_souboru)
     -c  pokračuje v nedokončeném stahování, obnoví přenos
     -E  po úspěšném přenosu vzdálené soubory smaže
     -a  použije režim ASCII (implicitní je binární)
     -O <základ>
         určí základní adresář nebo URL, kam se mají soubory umístit

en: glob [OPTS] <cmd> <args>
cs: glob [VOLBY] <příkaz> <argumenty>

en: Expand wildcards and run specified command.
    Options can be used to expand wildcards to list of files, directories,
    or both types. Type selection is not very reliable and depends on server.
    If entry type cannot be determined, it will be included in the list.
     -f  plain files (default)
     -d  directories
     -a  all types
     --exist      return zero exit code when the patterns expand to non-empty list
     --not-exist  return zero exit code when the patterns expand to an empty list
cs: Expanduje žolíkové znaky a spustí zadaný příkaz.
    Volby se mohou použít na expanzi žolíkových znaků na seznam souborů,
    adresářů, nebo obou druhů. Výběr druhu není příliš spolehlivý a závisí na
    serveru. Nebude-li možné druh záznamu určit, bude do seznamu zahrnut.
     -f           obyčejné soubory (výchozí)
     -d           adresáře
     -a           všechny druhy
     --exist      vrátí nulový kód, když se vzory expandují na neprázdný
                  seznam
     --not-exist  vrátí nulový kód, když se vzory expandují na prázdný seznam

en: help [<cmd>]
cs: help [<příkaz>]

en: Print help for command <cmd>, or list of available commands
cs: Vypíše nápovědu k <příkazu>, nebo vypíše všechny dostupné příkazy

en: List running jobs. -v means verbose, several -v can be specified.
    If <job_no> is specified, only list a job with that number.
cs: Vypíše seznam běžících úloh. -v znamená podrobně, lze zadat více -v.
    Je-li zadáno <číslo_úlohy>, vypíše pouze úlohu s tímto číslem.

en: kill all|<job_no>
cs: kill all|<číslo_úlohy>

en: Delete specified job with <job_no> or all jobs
cs: Smaže úlohu určenou <číslem–úlohy> nebo smaže všechny úlohy

en: lcd <ldir>
cs: lcd <místní_adresář>

en: Change current local directory to <ldir>. The previous local directory
    is stored as `-'. You can do `lcd -' to change the directory back.
cs: Změní místní pracovní adresář na <místní_adresář>. Předchozí místní adresář
    bude uložen jako „-“. Adresář lze vrátit příkazem „lcd -“.

en: lftp [OPTS] <site>
cs: lftp [VOLBY] <server>

en: `lftp' is the first command executed by lftp after rc files
     -f <file>           execute commands from the file and exit
     -c <cmd>            execute the commands and exit
     --norc              don't execute rc files from the home directory
     --help              print this help and exit
     --version           print lftp version and exit
    Other options are the same as in `open' command:
     -e <cmd>            execute the command just after selecting
     -u <user>[,<pass>]  use the user/password for authentication
     -p <port>           use the port for connection
     -s <slot>           assign the connection to this slot
     -d                  switch on debugging mode
     <site>              host name, URL or bookmark name
cs: „lftp“ je první příkaz vykonaný klientem lftp po rc souborech
     -f <soubor>              vykoná příkazy ze souboru a skončí
     -c <příkaz>              vykoná příkazy a skončí
     --norc                   nevykoná rc soubory z domovského adresáře
     --help                   vypíše tuto nápovědu a skončí
     --version                vypíše verzi lftp a skončí
    Další volby jsou stejné jako u příkazu „open“
     -e <příkaz>              vykoná příkaz bezprostředně po výběru
     -u <uživatel>[,<heslo>]  autentizuje se pomocí uživatel/heslo
     -p <port>                připojí se port
     -s <slot>                přiřadí spojení tomuto slotu
     <server>                 název stroje, URL nebo název záložky

en: ln [-s] <file1> <file2>
cs: ln [-s] <soubor1> <soubor2>

en: Link <file1> to <file2>
cs: Vytvoří odkaz ze <souboru1> na <soubor2>

en: ls [<args>]
cs: ls [<argumenty>]

en: List remote files. You can redirect output of this command to file
    or via pipe to external command.
    By default, ls output is cached, to see new listing use `rels' or
    `cache flush'.
    See also `help cls'.
cs: Vypíše seznam vzdálených souborů. Výstup tohoto příkazu lze přesměrovat do
    souboru nebo přes rouru do vnějšího příkazu.
    Implicitně je výstup kešován, čerstvý výpis lze získat pomocí „rels“ nebo
    „cache flush“.
    Vizte též „help cls“.

en: mget [OPTS] <files>
cs: mget [VOLBY] <soubory>

en: Gets selected files with expanded wildcards
     -c  continue, resume transfer
     -d  create directories the same as in file names and get the
         files into them instead of current directory
     -E  delete remote files after successful transfer
     -a  use ascii mode (binary is the default)
     -O <base> specifies base directory or URL where files should be placed
cs: Získá soubory vybrané expanzí žolíkových znaků
     -c  pokračuje v nedokončeném stahování, obnoví přenos
     -d  vytvoří adresáře stejné jako jsou v názvech souborů a soubory umístí do
         nich namísto do pracovního adresáře
     -E  po úspěšném přenosu smaže vzdálené soubory
     -a  použije režim ASCII (implicitní je binární)
     -O <základ>
         určí základní adresář nebo URL, kam se mají soubory umístit

en: mirror [OPTS] [remote [local]]
cs: mirror [VOLBY] [vzdálený [místní]]

en: mkdir [OPTS] <dirs>
cs: mkdir [VOLBY] <adresáře>

en: Make remote directories
     -p  make all levels of path
     -f  be quiet, suppress messages
cs: Vytvoří vzdálené adresáře
     -p  vytvoří všechny úrovně cesty
     -f  je zticha, potlačí hlášky

en: module name [args]
cs: module název [argumenty]

en: Load module (shared object). The module should contain function
       void module_init(int argc,const char *const *argv)
    If name contains a slash, then the module is searched in current
    directory, otherwise in directories specified by setting module:path.
cs: Nahraje modul (sdílený objekt). Modul by měl obsahovat funkci
       void module_init(int argc, const char *const *argv)
    Obsahuje-li název lomítko, bude modul hledán v pracovním adresáři. Jinak
    bude hledán v adresářích uvedených v nastavení module:path.

en: more <files>
cs: more <soubory>

en: Same as `cat <files> | more'. if PAGER is set, it is used as filter
cs: Stejné jako „cat <soubory> | more“
    Je-li nastavena proměnná PAGER, použije se jako filtr.

en: mput [OPTS] <files>
cs: mput [VOLBY] <soubory>

en: Upload files with wildcard expansion
     -c  continue, reput
     -d  create directories the same as in file names and put the
         files into them instead of current directory
     -E  delete local files after successful transfer (dangerous)
     -a  use ascii mode (binary is the default)
     -O <base> specifies base directory or URL where files should be placed
cs: Nahraje soubory vybrané podle expanze žolíkových znaků
     -c  pokračuje v nedokončeném nahrávání, reput
     -d  vytvoří adresáře stejné jako jsou v názvech souborů a soubory umístí do
         nich namísto do pracovního adresáře
     -E  po úspěšném přenosu smaže místní soubory
     -a  použije režim ASCII (implicitní je binární)
     -O <základ>
         určí základní adresář nebo URL, kam se mají soubory umístit

en: mrm <files>
cs: mrm <soubory>

en: Removes specified files with wildcard expansion
cs: Odstraní soubory vybrané podle expanze žolíkových znaků

en: mv <file1> <file2>
cs: mv <soubor1> <soubor2>

en: Rename <file1> to <file2>
cs: Přejmenuje <soubor1> na <soubor2>

en: mmv [OPTS] <files> <target-dir>
cs: mmv [VOLBY] <soubory> <cílový_adresář>

en: Move <files> to <target-directory> with wildcard expansion
     -O <dir>  specifies the target directory (alternative way)
cs: Přesune <soubory> vybrané podle expanze žolíkových znaků do
    <cílového_adresáře>
     -O <adresář>  určuje cílový adresář (jiný způsob)

en: [re]nlist [<args>]
cs: [re]nlist [<argumenty>]

en: List remote file names.
    By default, nlist output is cached, to see new listing use `renlist' or
    `cache flush'.
cs: Vypíše seznam jmen vzdálených souborů.
    Implicitně je výstup nlist kešován, čerstvý výpis lze získat příkazem
    „renlist“ nebo „cache flush“.

en: open [OPTS] <site>
cs: open [VOLBY] <server>

en: Select a server, URL or bookmark
     -e <cmd>            execute the command just after selecting
     -u <user>[,<pass>]  use the user/password for authentication
     -p <port>           use the port for connection
     -s <slot>           assign the connection to this slot
     -d                  switch on debugging mode
     <site>              host name, URL or bookmark name
cs: Vybere server, URL nebo záložku
     -e <příkaz>              vykoná příkaz bezprostředně po výběru
     -u <uživatel>[,<heslo>]  autentizuje se pomocí uživatel/heslo
     -p <port>                připojí se port
     -s <slot>                přiřadí spojení do tohoto slotu
     -d                       zapne režim ladění
     <server>                 název stroje, URL nebo název záložky

en: pget [OPTS] <rfile> [-o <lfile>]
cs: pget [VOLBY] <vzdálený_soubor> [-o <místní_soubor>]

en: Gets the specified file using several connections. This can speed up transfer,
    but loads the net heavily impacting other users. Use only if you really
    have to transfer the file ASAP.
    
    Options:
     -c  continue transfer. Requires <lfile>.lftp-pget-status file.
     -n <maxconn>  set maximum number of connections (default is is taken from
         pget:default-n setting)
     -O <base> specifies base directory where files should be placed
cs: Stáhne zadaný soubor skrze více spojení. Tímto lze přenos urychlit, ale
    zatíží síť a postihne její další uživatele. Použijte tento způsob, jen když
    skutečně potřebujete přenést soubor co nejrychleji.
    
    Volby:
     -c  pokračuje v přenosu. Vyžaduje soubor <místní_soubor>.lftp-pget-status.
     -n <max_spojení>
         nastaví maximální počet spojení (výchozí hodnota se vezme z nastavení
         pget:default-n)
     -O <základ>
         určí základní adresář, kam se mají soubory umístit

en: put [OPTS] <lfile> [-o <rfile>]
cs: put [VOLBY] <místní_soubor> [-o <vzdálený_soubor>]

en: Upload <lfile> with remote name <rfile>.
     -o <rfile> specifies remote file name (default - basename of lfile)
     -c  continue, reput
         it requires permission to overwrite remote files
     -E  delete local files after successful transfer (dangerous)
     -a  use ascii mode (binary is the default)
     -O <base> specifies base directory or URL where files should be placed
cs: Nahraje <místní_soubor> pod jménem <vzdálený_soubor>
     -o <vzdálený_soubor>
         určí název vzdáleného souboru (implicitně se odvodí z místního_souboru)
     -c  pokračuje v nedokončeném nahrávání, reput
         vyžaduje práva k přepisu vzdálených souborů
     -E  po úspěšném přenosu smaže místní soubory (nebezpečné)
     -a  použije režim ASCII (implicitní je binární)
     -O <základ>
         určí základní adresář nebo URL, kam se mají soubory umístit

en: Print current remote URL.
     -p  show password
cs: Vypíše současné vzdálené URL.
     -p  zobrazí heslo

en: queue [OPTS] [<cmd>]
cs: queue [VOLBY] [<příkaz>]

en: 
           queue [-n num] <command>
    
    Add the command to queue for current site. Each site has its own command
    queue. `-n' adds the command before the given item in the queue. It is
    possible to queue up a running job by using command `queue wait <jobno>'.
    
           queue --delete|-d [index or wildcard expression]
    
    Delete one or more items from the queue. If no argument is given, the last
    entry in the queue is deleted.
    
           queue --move|-m <index or wildcard expression> [index]
    
    Move the given items before the given queue index, or to the end if no
    destination is given.
    
    Options:
     -q                  Be quiet.
     -v                  Be verbose.
     -Q                  Output in a format that can be used to re-queue.
                         Useful with --delete.
cs: 
           queue [-n pořadí] <příkaz>
    
    Přidá příkaz do fronty současného serveru. Každý server má svoji vlastní
    frontu příkazů. „-n“ přidá příkaz před zadanou položku fronty. Do fronty lze
    zařadit běžící úlohu pomocí příkazu „queue wait <číslo_úlohy>“.
    
           queue --delete|-d [pořadí nebo žolíkový výraz]
    
    Smaže z fronty jednu nebo více položek. Bez argumentu smaže poslední položku
    fronty.
    
           queue --move|-m <pořadí nebo žolíkový výraz> [pozice]
    
    Přesune zadané položky před zadanou pozici ve frontě, nebo na konec fronty,
    není-li žádný cíl zadán.
    
    Volby:
     -q  Bude potichu.
     -v  Bude upovídaný.
     -Q  Výstup ve formátu, který lze použít jako vstup příkazu queue.
         Hodí se při --delete.

en: quote <cmd>
cs: quote <příkaz>

en: Send the command uninterpreted. Use with caution - it can lead to
    unknown remote state and thus will cause reconnect. You cannot
    be sure that any change of remote state because of quoted command
    is solid - it can be reset by reconnect at any time.
cs: Odešle neinterpretovaný příkaz. Buďte opatrní – může vést k neznámému
    vzdálenému stavu a tím způsobí sestavení nového spojení. Změnu vzdáleného
    stavu nelze nijak zaručit, protože doslovný příkaz je obecně nestrukturovaný,
    jeho účinek může být kdykoliv zrušen nově sestaveným spojením.

en: recls [<args>]
    Same as `cls', but don't look in cache
cs: recls [<argumenty>]
    Stejné jako „cls“, ale nenahlíží do cache

en: Usage: reget [OPTS] <rfile> [-o <lfile>]
    Same as `get -c'
cs: Použití: reget [VOLBY] <vzdálený_soubor> [-o <místní_soubor>]
    Stejné jako „get -c“

en: Usage: rels [<args>]
    Same as `ls', but don't look in cache
cs: Použití: rels [<argumenty>]
    Stejné jako „ls“, ale nenahlíží do cache

en: Usage: renlist [<args>]
    Same as `nlist', but don't look in cache
cs: Použití: renlist [<argumenty>]
    Stejné jako „nlist“, ale nenahlíží do cache

en: repeat [OPTS] [delay] [command]
cs: repeat [VOLBY] [zpoždění] [příkaz]

en: Usage: reput <lfile> [-o <rfile>]
    Same as `put -c'
cs: Použití: reput <místní_soubor> [-o <vzdálený_soubor>]
    Stejné jako „put -c“

en: rm [-r] [-f] <files>
cs: rm [-r] [-f] <soubory>

en: Remove remote files
     -r  recursive directory removal, be careful
     -f  work quietly
cs: Odstraní vzdálené soubory
     -r  rekurzivní odstranění adresářů, buďte opatrní
     -f  pracuje potichu

en: rmdir [-f] <dirs>
cs: rmdir [-f] <adresáře>

en: Remove remote directories
cs: Odstraní vzdálené adresáře

en: scache [<session_no>]
cs: scache [<číslo_relace>]

en: List cached sessions or switch to specified session number
cs: Vypíše seznam kešovaných relace nebo se přepne na zadané číslo relace

en: set [OPT] [<var> [<val>]]
cs: set [VOLBA] [<proměnná> [<hodnota>]]

en: Set variable to given value. If the value is omitted, unset the variable.
    Variable name has format ``name/closure'', where closure can specify
    exact application of the setting. See lftp(1) for details.
    If set is called with no variable then only altered settings are listed.
    It can be changed by options:
     -a  list all settings, including default values
     -d  list only default values, not necessary current ones
cs: Nastaví proměnnou na danou hodnotu. Je-li hodnota vynechána, proměnná bude
    zrušena. Název proměnné má tvar „název/uzávěr“, kde uzávěr může určovat
    přesný rozsah nastavení. Podrobnosti naleznete v lftp(1).
    Je-li set zavolán bez proměnných, budou vypsány pouze změněné nastavení.
    Příkaz lze pozměnit těmito volbami:
     -a  vypíše všechna nastavení včetně výchozích hodnot
     -d  vypíše pouze výchozí nastavení, ne však nutně právě platná

en: site <site-cmd>
cs: site <příkaz_serveru>

en: Execute site command <site_cmd> and output the result
    You can redirect its output
cs: Vykoná <příkaz_serveru> a vypíše výsledek
    Výstup lze přesměrovat.

en: Usage: slot [<label>]
    List assigned slots.
    If <label> is specified, switch to the slot named <label>.
cs: Použití: slot [<jmenovka>]
    Vypíše přiřazené sloty.
    Je-li zadána <jmenovka>, přepne do slotu pojmenovaného <jmenovka>.

en: source <file>
cs: source <soubor>

en: Execute commands recorded in file <file>
cs: Vykoná příkazy zaznamenané v <souboru>

en: torrent [OPTS] <file|URL>...
cs: torrent [VOLBY] <soubor|URL>…

en: user <user|URL> [<pass>]
cs: user <uživatel|URL> [<heslo>]

en: Use specified info for remote login. If you specify URL, the password
    will be cached for future usage.
cs: Pro vzdálené přihlášení použije zadané informace. Zadáte-li URL, heslo bude
    zapamatováno pro budoucí použití.

en: Shows lftp version
cs: Zobrazí verzi lftp

en: wait [<jobno>]
cs: wait [<číslo_úlohy>]

en: Wait for specified job to terminate. If jobno is omitted, wait
    for last backgrounded job.
cs: Čeká na dokončení zadané úlohy. Ne-li zadáno žádné číslo úlohy, počká na
    úlohu, která byla přesunuta na pozadí jako poslední.

en: zcat <files>
cs: zcat <soubory>

en: Same as cat, but filter each file through zcat
cs: Stejné jako cat, ale každý soubor prožene skrze zcat

en: zmore <files>
cs: zmore <soubory>

en: Same as more, but filter each file through zcat
cs: Stejné jako more, ale každý soubor prožene skrze zcat

en: Same as cat, but filter each file through bzcat
cs: Stejné jako cat, ale každý soubor prožene skrze bzcat

en: Same as more, but filter each file through bzcat
cs: Stejné jako more, ale každý soubor prožene skrze bzcat

en: Usage: %s local-dir
cs: Použití: %s: místní_adresář

en: lcd ok, local cwd=%s
cs: lcd uspělo, místní cwd=%s

en: Usage: cd remote-dir
cs: Použití cd vzdálený_adresář

en: %s: no old directory for this site
cs: %s: pro tento server neexistuje žádný starý adresář

en: Usage: %s [<exit_code>]
cs: Použití: %s [<návratový_kód>]

en: There are running jobs and `cmd:move-background' is not set.
    Use `exit bg' to force moving to background or `kill all' to terminate jobs.
cs: Jsou zde běžící úlohy a „cmd:move-background“ není nastaveno. Přepnutí
    na pozadí vynuťte pomocí „exit bg“ nebo ukončete úlohy pomocí „kill all“.

en: 
    lftp now tricks the shell to move it to background process group.
    lftp continues to run in the background despite the `Stopped' message.
    lftp will automatically terminate when all jobs are finished.
    Use `fg' shell command to return to lftp if it is still running.
cs: 
    lftp nyní přesvědčí shell, aby jej přesunul do skupiny procesů na pozadí.
    lftp bude pokračovat v běhu na pozadí, třebaže se objeví hláška „Stopped“
    (Pozastaven). Až budou všechny úlohy dokončeny, lftp se sám ukončí. Použijte
    příkaz shellu „fg“, potřebujete-li se vrátit do lftp (pokud neskončil).

en: Try `%s --help' for more information
cs: Podrobnosti získáte příkazem „%s --help“

en: %s: -c, -f, -v, -h conflict with other `open' options and arguments
cs: %s: -c, -f, -v, -h je v rozporu s dalšími volbami a argumenty pro „open“

en: Usage: %s [-e cmd] [-p port] [-u user[,pass]] <host|url>
cs: Použití: %s [-e příkaz] [-p port] [-u uživatel[,heslo]] <stroj|URL>

en:  - not supported protocol
cs:  – nepodporovaný protokol

en: Password:
cs: Heslo:

en: %s: GetPass() failed -- assume anonymous login
cs: %s: GetPass() selhalo – bude se předpokládat anonymní přihlášení

en: Try `help %s' for more information.
cs: Podrobnosti získáte příkazem „help %s“.

en: Usage: %s [OPTS] command args...
cs: Použití: %s [VOLBY] příkaz argumenty…

en: %s: -n: positive number expected.
cs: %s: -n: očekáváno kladné číslo.

en: Created a stopped queue.
cs: Vytvořena pozastavená fronta.

en: %s: No queue is active.
cs: %s: Žádná fronta není aktivní.

en: %s: -m: Number expected as second argument.
cs: %s: -m: Jako druhý argument očekáváno číslo.

en: Usage: %s <cmd>
cs: Použití: %s <příkaz>

en: invalid argument for `--sort'
cs: neplatný argument u „--sort“

en: invalid block size
cs: neplatná velikost bloku

en: Usage: %s [OPTS] files...
cs: Použití: %s [VOLBY] soubory…

en: %s: %s: Number expected.
cs: %s: %s: Očekáváno číslo.

en: %s: --continue conflicts with --remove-target.
cs: %s: --continue je v rozporu s --remove-target.

en: File name missed.
cs: Chybí název souboru.

en: Usage: %s %s[-f] files...
cs: Použití: %s %s[-f] soubor…

en: Usage: %s [-e] <file|command>
cs: Použití: %s [-e] <soubor|příkaz>

en: Usage: %s [-v] [-v] ...
cs: Použití: %s [-v] [-v]…

en: %s: %s - not a number
cs: %s: %s – není číslo

en: %s: %d - no such job
cs: %s: %d – žádná taková úloha

en: Usage: %s [-p]
cs: Použití: %s [-p]

en: debug level is %d, output goes to %s
cs: úroveň ladění je %d, výstup jde do %s

en: debug is off
cs: ladění je vypnuto

en: Usage: %s <user|URL> [<pass>]
cs: Použití: %s <uživatel|URL> [<heslo>]

en: %s: no current job
cs: %s: žádná aktuální úloha

en: Usage: %s <jobno> ... | all
cs: Použití: %s <číslo_úlohy>… | all

en: %s: %s. Use `set -a' to look at all variables.
cs: %s: %s. Přehled všech proměnných získáte pomocí „set -a“.

en: Usage: %s [<jobno>]
cs: Použití: %s [<číslo_úlohy>]

en: %s: some other job waits for job %d
cs: %s: nějaké úlohy čekají na úlohy %d

en: %s: wait loop detected
cs: %s: odhalena smyčka čekání

en: Usage: %s [OPTS] <files> <target-dir>
cs: Použití: %s [VOLBY] <soubory> <cílový_adresář>

en: Invalid command.
cs: Neplatný příkaz.

en: Ambiguous command.
cs: Nejednoznačný příkaz.

en: %s: Operand missed for size
cs: %s: U size chybí operand

en: %s: Operand missed for `expire'
cs: %s: U „expire“ chybí operand

en: %s: %s - no such cached session. Use `scache' to look at session list.
cs: %s %s – žádná taková kešovaná relace. Přehled relací získáte pomocí „scache“.

en: Sorry, no help for %s
cs: Je nám líto, ale pro %s neexistuje nápověda

en: %s is a built-in alias for %s
cs: %s je vestavěný alias pro %s

en: Usage: %s
cs: Použití: %s

en: %s is an alias to `%s'
cs: %s je alias na „%s“

en: No such command `%s'. Use `help' to see available commands.
cs: Příkaz „%s“ neexistuje. Přehled příkazů získáte pomocí „help“.

en: Ambiguous command `%s'. Use `help' to see available commands.
cs: Nejednoznačný příkaz „%s“. Přehled příkazů získáte pomocí „help“.

en: LFTP | Version %s | Copyright (c) 1996-%d Alexander V. Lukyanov
cs: LFTP | Verze %s | Copyright © 1996−%d Alexandr V. Lukjanov

en: LFTP is free software: you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with LFTP.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
cs: LFTP je svobodné programové vybavení: smíte jej šířit a/nebo měnit
    v souladu s podmínkami Obecné veřejné licence GNU (GPL), která byla vydána
    Free Software Foundation, a to licence ve verzi 3 nebo (dle vašeho uvážení)
    jakékoliv verze pozdější.
    
    Tento program je šířen v naději, že bude užitečný, avšak BEZ JAKÉKOLIV
    ZÁRUKY, a to dokonce bez odvozené záruky OBCHODOVATELNOSTI nebo VHODNOSTI
    PRO URČITÝ ÚČEL. Podrobnosti naleznete v Obecné veřejné licenci GNU (GPL).
    
    Kopii Obecné veřejné licence GNU (GPL) byste měli obdržet spolu s LFTP.
    Nestalo-li se tak, vizte <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Send bug reports and questions to the mailing list <%s>.
cs: Hlášení chyb a dotazy (anglicky) zasílejte do konference <%s>.
    Připomínky k překladu (česky) na <translation-team-cs@lists.sourceforge.net>.

en: Libraries used:
cs: Použité knihovny:

en: %s: bookmark name required
cs: %s: název záložky je vyžadován

en: %s: spaces in bookmark name are not allowed
cs: %s: mezery v názvech záložek nejsou povoleny

en: %s: no such bookmark `%s'
cs: %s: záložka „%s“ neexistuje

en: %s: import type required (netscape,ncftp)
cs: %s: při importu je druh (netscape, ncftp) nutný

en: Usage: %s [-d #] dir
cs: Použití: %s [-d číslo] adresář

en: %s: invalid block size `%s'
cs: %s: neplatná velikost bloku „%s“

en: Usage: %s [options] <dirs>
cs: Použití: %s [volby] <adresáře>

en: %s: warning: summarizing is the same as using --max-depth=0
cs: %s: pozor: --summarize je stejné jako --max-depth=0

en: %s: summarizing conflicts with --max-depth=%i
cs: %s: --summarize je v rozporu s --max-depth=%i

en: Usage: %s command args...
cs: Použití: %s příkaz argument…

en: Usage: %s module [args...]
cs: Použití: %s modul [argument…]

en: cannot get current directory
cs: pracovní adresář nelze získat

en: Usage: %s [OPTS] mode file...
cs: Použití: %s [VOLBY] mód soubor…

en: invalid mode string: %s
cs: neplatný řetězec módu: %s

en: Invalid range format. Format is min-max, e.g. 10-20.
cs: Neplatný formát rozsahu. Formát je MIN-MAX, např. 10-20.

en: Usage: %s [OPTS] file
cs: Použití: %s [VOLBY] soubor

en: `%s' at %lld %s%s%s%s
cs: „%s“ na %'lld %s%s%s%s

en: %lld $#ll#byte|bytes$ transferred in %ld $#l#second|seconds$
cs: %'lld $#ll#bajt přenesen|bajty přeneseny|bajtů přeneseno$ za %'ld $#l#sekundu|sekundy|sekund$

en: %lld $#ll#byte|bytes$ transferred
cs: %'lld $#ll#bajt přenesen|bajty přeneseny|bajtů přeneseno$

en: Transfer of %d of %d $file|files$ failed
cs: Přenos %'d z %'d $souboru|souborů|souborů$ selhal

en: Total %d $file|files$ transferred
cs: Celkem přeneseno: %'d $soubor|soubory|souborů$

en: Access failed:
cs: Přístup selhal:

en: File cannot be accessed
cs: K souboru nelze přistoupit

en: Not connected
cs: Nepřipojeno

en: Fatal error
cs: Nepřekonatelná chyba

en: Store failed - you have to reput
cs: Uložení selhalo – nahrání musíte zopakovat

en: Login failed
cs: Přihlášení selhalo

en: Operation not supported
cs: Operace není podporována

en: File moved
cs: Soubor přesunut

en: File moved to `
cs: Soubor přesunut do „

en: copy: destination file is already complete
cs: kopírování: cílový soubor je již úplný

en: copy: put is broken
cs: kopírování: nahrávání je rozbité

en: seek failed
cs: pohyb v souboru je rozbitý

en: no progress timeout
cs: žádný časový limit na dokončení

en: cannot seek on data source
cs: ve zdroji dat se nelze pohybovat

en: copy: put rolled back to %lld, seeking get accordingly
cs: kopírování: nahrávání se vrátilo na %'lld, stahování se přesune tamtéž

en: copy: all data received, but get rolled back
cs: kopírování: všechna data přijata, avšak obdrženo odvolání

en: copy: get rolled back to %lld, seeking put accordingly
cs: kopírování: stahování se vrátilo na %'lld, nahrávání se přesune tamtéž

en: file size decreased during transfer
cs: velikost souboru se během přenosu snížila

en: copy: received redirection to `%s'
cs: kopírování: obdrženo přesměrování na „%s“

en: file name missed in URL
cs: v URL chybí název souboru

en: Verify command failed without a message
cs: Příkaz verify (ověření) selhal bez vysvětlení

en: **** FXP: trying to reverse ftp:fxp-passive-source
cs: **** FXP: pokud obrátit ftp:fxp-passive-source

en: **** FXP: trying to reverse ftp:fxp-passive-sscn
cs: **** FXP: pokus obrátit ftp:fxp-passive-sscn

en: **** FXP: trying to reverse ftp:ssl-protect-fxp
cs: **** FXP: pokus obrátit ftp:ssl-protect-fxp

en: **** FXP: giving up, reverting to plain copy
cs: **** FXP: vzdávám to, návrat k obyčejnému kopírování

en: ftp:fxp-force is set but FXP is not available
cs: je nastaveno ftp:fxp-force, ale FXP není dostupné

en: Verifying...
cs: Ověřuje se…

en: non-option arguments found
cs: nalezen argument, který nepatří žádné volbě

en: pipe() failed:
cs: pipe() selhalo:

en: chdir(%s) failed: %s
cs: chdir(%s) selhalo: %s

en: execvp(%s) failed: %s
cs: execvp(%s) selhalo: %s

en: execl(/bin/sh) failed: %s
cs: execl(/bin/sh) selhalo: %s

en: file already exists and xfer:clobber is unset
cs: soubor již existuje a xfer:clobber není nastaveno

en: total
cs: celkem

en: Closing idle connection
cs: Nepoužívané spojení uzavřeno

en: Running connect program
cs: Běží připojovací program

en: Peer closed connection
cs: Druhá strana uzavřela spojení

en: extra server response
cs: nadbytečná odpověď serveru

en: Connecting...
cs: Navazuje se spojení…

en: Connected
cs: Spojeno

en: Waiting for response...
cs: Čeká se na odpověď…

en: Receiving data
cs: Přijímají se data

en: Sending data
cs: Odesílají se data

en: Done
cs: Hotovo

en: Getting file list (%lld) [%s]
cs: Přijímá se seznam souborů (%'lld) [%s])

en: Data connection peer has wrong port number
cs: Datové spojení protistrany má chybné číslo portu

en: Data connection peer has mismatching address
cs: Datové spojení protistrany má odlišnou adresu

en: Switching to NOREST mode
cs: Přepíná se do režimu NOREST

en: Server reply matched ftp:retry-530, retrying
cs: Odpověď serveru odpovídá ftp:retry-530, zkouší se znovu

en: Server reply matched ftp:retry-530-anonymous, retrying
cs: Odpověď serveru odpovídá ftp:retry-530-anonymous, zkouší se znovu

en: Account is required, set ftp:acct variable
cs: Účet je vyžadován, nastavte proměnnou ftp:acct

en: ftp:skey-force is set and server does not support OPIE nor S/KEY
cs: Je nastaveno ftp:skey-force, ale server nepodporuje ani OPIE, ani S/KEY

en: assuming failed host name lookup
cs: překlad názvu stroje shledán nezdařeným

en: cannot parse EPSV response
cs: odpověď EPSV nelze rozebrat

en: Closing control socket
cs: Řídicí socket bude uzavřen

en: MLSD is disabled by ftp:use-mlsd
cs: MLSD je dle ftp:use-mlsd zakázán

en: cannot create socket of address family %d
cs: socket z rodiny %d nelze vytvořit

en: Socket error (%s) - reconnecting
cs: Chyba socketu (%s) – obnovuje se spojení

en: MFF and SITE CHMOD are not supported by this site
cs: Tento server nepodporuje MFF a SITE CHMOD

en: MLST and MLSD are not supported by this site
cs: Tento server nepodporuje MLST a MLSD

en: SITE SYMLINK is not supported by the server
cs: Tento server nepodporuje SITE SYMLINK

en: unsupported network protocol
cs: nepodporovaný síťový protokol

en: Data socket error (%s) - reconnecting
cs: Chyba datového socketu (%s) – obnovuje se spojení

en: Accepted data connection from (%s) port %u
cs: Přijato datové spojení z (%s) portu %u

en: Connecting data socket to (%s) port %u
cs: Datový socket se připojuje na (%s) port %u

en: Connecting data socket to proxy %s (%s) port %u
cs: Datový socket se připojuje na proxy %s (%s) port %u

en: Switching passive mode off
cs: Pasivní režim bude vypnut

en: Data connection established
cs: Datové spojení navázáno

en: ftp:ssl-force is set and server does not support or allow SSL
cs: Je nastaveno ftp:ssl-force, ale server nepodporuje nebo nedovoluje SSL

en: Persist and retry
cs: Opakování po trvalé chybě

en: Closing data socket
cs: Datový socket bude uzavřen

en: Closing aborted data socket
cs: Přerušený datový socket bude uzavřen

en: saw file size in response
cs: v odpovědi zahlédnuta velikost souboru

en: Turning on sync-mode
cs: Zapíná se sync-mode (synchronní režim)

en: Switching passive mode on
cs: Zapíná se pasivní režim

en: FEAT negotiation...
cs: Vyjednávají se vlastnosti pomocí FEAT…

en: Sending commands...
cs: Odesílají se příkazy…

en: Delaying before retry
cs: Zpoždění před opakováním

en: Connection idle
cs: Spojení zahálí

en: Resolving host address...
cs: Překládá se adresa stroje…

en: TLS negotiation...
cs: Vyjednává se TLS…

en: Logging in...
cs: Probíhá přihlašování…

en: Making data connection...
cs: Vytváří se datové spojení…

en: Changing remote directory...
cs: Mění se vzdálený adresář…

en: Waiting for other copy peer...
cs: Čeká se na druhou kopírovací protistranu…

en: Waiting for transfer to complete
cs: Čeká se na dokončení přenosu

en: Waiting for TLS shutdown...
cs: Čeká se ukončení TLS…

en: Waiting for data connection...
cs: Čeká se na datové spojení…

en: Sending data/TLS
cs: Odesílají se data/TLS

en: Receiving data/TLS
cs: Přijímají se data/TLS

en: Closing HTTP connection
cs: Zavírá se HTTP spojení

en: POST method failed
cs: Metoda POST selhala

en: ftp over http cannot work without proxy, set hftp:proxy.
cs: FTP nad HTTP nemůže fungovat bez proxy, nastavte hftp:proxy.

en: Sending request...
cs: Požadavek se odesílá…

en: Hit EOF while fetching headers
cs: Při příjmu hlaviček se objevil konec souboru (EOF)

en: Could not parse HTTP status line
cs: Nebylo možné rozebrat stavový řádek HTTP

en: Object is not cached and http:cache-control has only-if-cached
cs: Objekt není v keši a http:cache-control má hodnotu only-if-cached

en: Receiving body...
cs: Přijímá se tělo…

en: Hit EOF
cs: Objevil se EOF (konec souboru)

en: Received not enough data, retrying
cs: Nebylo přijato dostatečné množství dat, zkusí se znovu

en: Received all
cs: Vše přijato

en: Received all (total)
cs: Vše přijato (celkem)

en: chunked format violated
cs: formát chunked porušen

en: Received last chunk
cs: Přijat poslední kus dat (chunk)

en: Fetching headers...
cs: Stahují se hlavičky…

en: [%d] Done (%s)
cs: [%d] Hotovo (%s)

en: [%u] Terminated by signal %d. %s
cs: [%u] Ukončeno signálem %d. %s

en: [%u] Started.  %s
cs: [%u] Zahájeno. %s

en: [%u] Detaching from the terminal to complete transfers...
cs: [%u] Odpojuje se od terminálů, aby se mohl dokončit přenos…

en: [%u] Exiting and detaching from the terminal.
cs: [%u] Končí se a odpojuje se od terminálu.

en: [%u] Detached from terminal. %s
cs: [%u] Odpojeno od terminálu. %s

en: [%u] Finished. %s
cs: [%u] Dokončeno. %s

en: [%u] Moving to background to complete transfers...
cs: [%u] Přesouvá se na pozadí, aby se mohl dokončit přenos…

en: history -w file|-r file|-c|-l [cnt]
cs: history -w soubor | -r soubor | -c | -l [počet]

en:  -w <file> Write history to file.
     -r <file> Read history from file; appends to current history.
     -c  Clear the history.
     -l  List the history (default).
    Optional argument cnt specifies the number of history lines to list,
    or "all" to list all entries.
cs:  -w <soubor>  Zapíše historii do souboru.
     -r <soubor>  Načte historii ze souboru a připojí ji k té současné.
     -c           Vyprázdní historii.
     -l           Vypíše historii (implicitní).
    Volitelný argument počet určuje počet řádků historie, které se mají vypsat.
    Další přípustná hodnota je „all“, která vypíše všechny záznamy.

en: Attach the terminal to specified backgrounded lftp process.
cs: Připojí terminál k určenému procesu lftp na pozadí.

en: No certificate presented by %s.
cs: %s nepředložil žádný certifikát.

en: Getting directory contents
cs: Zjišťování obsahu adresáře

en: Getting files information
cs: Zjišťování informací o souborech

en: %ld $#l#byte|bytes$ cached
cs: Nakešováno: %ld $#l#bajt|bajty|bajtů$

en: , no size limit
cs: , bez omezení velikosti

en: , maximum size %ld
cs: , maximální velikost %'ld

en: %s: %s: no files found
cs: %s: %s: žádné soubory nenalezeny

en: %sTotal: %d director$y|ies$, %d file$|s$, %d symlink$|s$
cs: %sCelkem: %d adresář$|adresáře|adresářů$, %d soubor$|soubory|souborů$, %d $symbolický odkaz|symbolické odkazy|symbolických odkazů$

en: %sNew: %d file$|s$, %d symlink$|s$
cs: %sNové: %d $soubor|soubory|souborů$, %d $symbolický odkaz|symbolické odkazy|symbolických odkazů$

en: %sModified: %d file$|s$, %d symlink$|s$
cs: %sZměněné: %d $soubor|soubory|souborů$, %d $symbolický odkaz|symbolické odkazy|symbolických odkazů$

en: %sRemoved: %d director$y|ies$, %d file$|s$, %d symlink$|s$
cs: %sOdstraněné: %d $adresář|adresáře|adresářů$, %d $soubor|soubory|souborů$, %d $symbolický odkaz|symbolické odkazy|symbolických odkazů$

en: %s%d error$|s$ detected
cs: %s%d $chyba nalezena|chyby nalezeny|chyb nalezeno$

en: Finished %s
cs: Dokončeno %s

en: Removing old file `%s'
cs: Odstraňuje se starý soubor „%s“

en: Overwriting old file `%s'
cs: Přepisuje se starý soubor „%s“

en: Skipping file `%s' (only-existing)
cs: Vynechává se soubor „%s“ (jen existující)

en: Transferring file `%s'
cs: Přenáší se soubor „%s“

en: Skipping directory `%s' (only-existing)
cs: Vynechává se adresář „%s“ (jen existující)

en: Removing old local file `%s'
cs: Odstraňuje se starý místní soubor „%s“

en: Scanning directory `%s'
cs: Prohlíží se adresář „%s“

en: Mirroring directory `%s'
cs: Zrcadlí se adresář „%s“

en: Making symbolic link `%s' to `%s'
cs: Vytváří se symbolický odkaz „%s“ na „%s“

en: Skipping symlink `%s' (only-existing)
cs: Vynechává se symbolický odkaz „%s“ (jen existující)

en: mirror: protocol `%s' is not suitable for mirror
cs: zrcadlení: protokol „%s“ se na zrcadlení nehodí

en: Making directory `%s'
cs: Vytváří se adresář „%s“

en: Old directory `%s' is not removed
cs: Starý adresář „%s“ není odstraněn

en: Old file `%s' is not removed
cs: Starý soubor „%s“ není odstraněn

en: Removing old directory `%s'
cs: Odstraňuje se starý adresář „%s“

en: Removing source directory `%s'
cs: Odstraňuje se zdrojový adresář „%s“

en: Removing source file `%s'
cs: Odstraňuje se zdrojový soubor „%s“

en: Retrying mirror...
cs: Znovu se zkouší zrcadlení…

en: %s must be one of: %s
cs: %s musí být jeden z: %s

en: %s: multiple --file or --directory options must have the same base directory
cs: %s: opakující se volby --file a --directory musí mít stejný základní adresář

en: %s: ambiguous source directory (`%s' or `%s'?)
cs: %s: nejednoznačný zdrojový adresář („%s“ nebo „%s“?)

en: %s: ambiguous target directory (`%s' or `%s'?)
cs: %s: nejednoznačný cílový adresář („%s“ nebo „%s“?)

en: %s: source directory is required (mirror:require-source is set)
cs: %s: je vyžadován zdrojový adresář (mirror:require-source je nastaveno)

en: 
    Mirror specified remote directory to local directory
    
     -R, --reverse          reverse mirror (put files)
    Lots of other options are documented in the man page lftp(1).
    
    When using -R, the first directory is local and the second is remote.
    If the second directory is omitted, basename of the first directory is used.
    If both directories are omitted, current local and remote directories are used.
    
    See the man page lftp(1) for a complete documentation.
cs: 
    Zrcadlí zadaní vzdálený adresář do místního adresáře.
    
     -R, --reverse          opačný směr (nahrává soubory)
    Mnoho dalších voleb je dokumentováno v manuálové stránce lftp(1).
    
    S volbou -R je první adresář místní a druhý vzdálený.
    Je-li druhý adresář vynechán, použije se poslední složka prvního adresáře.
    used.
    Jsou-li oba adresáře vynechány, použije se současný místní a vzdálený adresář.
    
    Úplnou dokumentaci naleznete v manuálové stránce lftp(1).

en: %s ok, `%s' created
cs: %s uspělo, „%s“ vytvořen

en: %s failed for %d of %d director$y|ies$
cs: %s selhalo u %d z %d $adresáře|adresářů|adresářů$

en: %s ok, %d director$y|ies$ created
cs: %s uspělo, %d $adresář vytvořen|adresáře vytvořeny|adresářů vytvořeno$

en: depend module `%s': %s
cs: závislý modul „%s“: %s

en: modules are not supported on this system
cs: na tomto systému nejsou moduly podporovány

en: rename successful
cs: přejmenování bylo úspěšné

en: Connecting to %s%s (%s) port %u
cs: Navazuje se spojení na %s%s (%s) port %u

en: Timeout - reconnecting
cs: Časový limit vypršel – obnovuje se spojení

en: Connection limit reached
cs: Dosaženo omezení spojení

en: Delaying before reconnect
cs: Před znovupřipojením se bude čekat

en: max-retries exceeded
cs: překročeno max-retries (maximálně pokusů)

en: %s (filter)
cs: %s (filtr)

en: parse: missing filter command
cs: rozebírání: chybí příkaz filtru

en: parse: missing redirection filename
cs: rozebírání: u přesměrování chybí název souboru

en: regular expression `%s': %s
cs: regulární výraz „%s“: %s

en: pget: falling back to plain get
cs: pget: návrat k obyčejnému get

en: the target file is remote
cs: cílový soubor je vzdálený

en: the source file size is unknown
cs: velikost zdrojového souboru není známa

en: pget: warning: space allocation for %s (%lld bytes) failed: %s
cs: pget: pozor: alokace místa pro %s (%'lld bajtů) selhala: %s

en: `%s', got %lld of %lld (%d%%) %s%s
cs: „%s“, obdrženo %'lld z %'lld (%d %%) %s%s

en: =1 =0|>1
cs: =1 >1<5 >4

en: %s: BUG - deadlock detected
cs: %s: CHYBA – objeveno uváznutí

en: pseudo-tty allocation failed:
cs: alokace pseudotty selhala:

en: Added job$|s$
cs: $Přidaná úloha|Přidané úlohy$Přidané úlohy

en: No queued jobs.
cs: Ve frontě nejsou žádné úlohy.

en: No queued job #%i.
cs: Ve frontě není úloha č. %i.

en: Deleted job$|s$
cs: $Smazaná úloha|Smazané úlohy$Smazané úlohy

en: No queued jobs match "%s".
cs: Žádná úloha ve frontě nevyhovuje „%s“.

en: Moved job$|s$
cs: $Přesunutá úloha|Přesunuté úlohy$Přesunuté úlohy

en: Commands queued:
cs: Příkazy zařazeny do fronty:

en: no such variable
cs: proměnná neexistuje

en: ambiguous variable name
cs: nejednoznačný název proměnné

en: invalid boolean value
cs: neplatná pravdivostní hodnota

en: invalid boolean/auto value
cs: neplatná pravdivostní/automatická hodnota

en: invalid number
cs: neplatné číslo

en: invalid floating point number
cs: neplatné desetinné číslo

en: invalid unsigned number
cs: neplatné bezznaménkové číslo

en: Invalid time unit letter, only [smhd] are allowed.
cs: Neplatná zkratka jednotky času, povoleny jsou jen [smhd]

en: Invalid time format. Format is <time><unit>, e.g. 2h30m.
cs: Neplatný formát času. Formát je <ČAS><JEDNOTKA>, např. 2h30m.

en: integer overflow
cs: přetečení celého čísla

en: Invalid IPv4 numeric address
cs: Neplatná IPv4 adresa

en: Invalid IPv6 numeric address
cs: Neplatná IPv6 adresa

en: this encoding is not supported
cs: toto kódování není podporováno

en: no closure defined for this setting
cs: toto nastavení nemá definován uzávěr

en: a closure is required for this setting
cs: toto nastavení vyžaduje uzávěr

en: host name resolve timeout
cs: při překladu názvu stroje vypršel časový limit

en: %d address$|es$ found
cs: %d $adresa nalezena|adresy nalezeny|adres nalezeno$

en: Link-local IPv6 address should have a scope
cs: Linková IPv6 adresa by měla mít identifikátor rozhraní (scope)

en: DNS resolution not trusted.
cs: Překlad DNS není důvěryhodný.

en: Host name lookup failure
cs: Překlad názvu stroje selhal

en: no such %s service
cs: služba %s neexistuje

en: No address found
cs: Žádná adresa nenalezena

en: Proxy protocol unsupported
cs: Protokol proxy není podporován

en: ftp:proxy password:
cs: heslo pro ftp:proxy:

en: %s must be one of:
cs: %s musí být jedno z:

en: must be one of:
cs: musí být jedno z:

en: , or empty
cs: , nebo prázdná hodnota

en: only PUT and POST values allowed
cs: povoleny jsou jen hodnoty PUT a POST

en: unknown address family `%s'
cs: neznámá adresa rodiny „%s“

en: %s ok, `%s' removed
cs: %s uspělo, „%s“ odstraněn

en: %s failed for %d of %d file$|s$
cs: %s selhalo u %'d z %'d $souboru|souborů|souborů$

en: %s ok, %d director$y|ies$ removed
cs: %s uspělo, %d $adresář odstraněn|adresáře odstraněny|adresářů odstraněno$

en: %s ok, %d file$|s$ removed
cs: %s uspělo, %d $soubor odstraněn|soubory odstraněny|souborů odstraněno$

en: invalid server response format
cs: neplatný tvar odpovědi serveru

en: Sleeping forever
cs: Bude se spát navždy

en: Sleep time left:
cs: Zbývající doba spánku:

en: 	Repeat count: %d
cs: 	Počet opakování: %d

en: %s: argument required.
cs: %s: vyžadován argument.

en: %s: date-time specification missed
cs: %s: chybí určení data/času

en: %s: date-time parse error
cs: %s: chyba při rozebírání data/času

en: Usage: sleep <time>[unit]
    Sleep for given amount of time. The time argument can be optionally
    followed by unit specifier: d - days, h - hours, m - minutes, s - seconds.
    By default time is assumed to be seconds.
cs: Použití: sleep <čas>[jednotka]
    Spí po dané množství čas. Argument času může být volitelně následován
    specifikací jednotky: d – dny, h – hodiny, m – minuty, s – sekundy.
    Implicitně se čas předpokládá v sekundách.

en: Repeat specified command with a delay between iterations.
    Default delay is one second, default command is empty.
     -c <count>  maximum number of iterations
     -d <delay>  delay between iterations
     --while-ok  stop when command exits with non-zero code
     --until-ok  stop when command exits with zero code
     --weak      stop when lftp moves to background.
cs: Opakuje zadaný příkaz se zpožděním mezi iteracemi.
    Implicitní zpoždění je jedna sekunda, implicitní příkaz je prázdný příkaz.
     -c <počet>     maximální počet opakování
     -d <zpoždění>  zpoždění mezi iteracemi
     --while-ok     zastavit, když příkaz skončí s nenulovým kódem
     --until-ok     zastavit, když příkaz skončí s nulovým kódem
     --weak         zastavit, když lftp přejde na pozadí

en: %.0fb/s
cs: %.0f B/s

en: %.1fK/s
cs: %.1f kB/s

en: %.2fM/s
cs: %.2f MB/s

en: eta:
cs: zbývá:

en: Password required
cs: Vyžadováno heslo

en: Login incorrect
cs: Nesprávné přihlášení

en: Disconnecting
cs: Ukončuje se spojení

en: execlp(%s) failed: %s
cs: execlp(%s) selhalo: %s

en: day
cs: den

en: hour
cs: hodina

en: minute
cs: minuta

en: second
cs: sekunda

en: announced via
cs: oznámeno přes

en: next announce in %s
cs: další oznámení za %s

en: %d file$|s$ found, now scanning %s
cs: %d $soubor nalezen |soubory nalezeny|souborů nalezeno$, nyní se prohledává %s

en: %d file$|s$ found
cs: %d $soubor nalezen|soubory nalezeny|souborů nalezeno$

en: Getting meta-data: %s
cs: Získávají se metadata: %s

en: Validation: %u/%u (%u%%) %s%s
cs: Ověřování platnosti: %u/%u (%u %%) %s%s

en: Waiting for meta-data...
cs: Čeká se na metadata…

en: Shutting down:
cs: Ukončuje se:

en: Connecting to peer %s port %u
cs: Navazuje se spojení s protistranou %s na portu %u

en: peer unexpectedly closed connection after %s
cs: protistrana nečekaně uzavřela spojení po %s

en: peer unexpectedly closed connection
cs: protistrana nečekaně uzavřela spojení

en: peer closed connection (before handshake)
cs: protistrana uzavřela spojení (před dojednáním spojení)

en: invalid peer response format
cs: neplatný tvar odpovědi protistrany

en: peer closed connection
cs: protistrana uzavřela spojení

en: Handshaking...
cs: Dojednává se spojení…

en: Cannot bind a socket for torrent:port-range
cs: Socket nelze navázat na torrent:port-range

en: Accepted connection from [%s]:%d
cs: Přijato spojení z [%s]:%d

en: peer sent unknown info_hash=%s in handshake
cs: protistrana poslala v rámci dojednání spojení neznámý info_hash=%s

en: peer handshake timeout
cs: protistrana nedojednala spojení včas

en: peer short handshake
cs: protistrana zkrátila dojednání spojení

en: peer closed just accepted connection
cs: protistrana uzavřela právě přijaté spojení

en: Seeding in background...
cs: Vysemeňování na pozadí…

en: %s: --share conflicts with --output-directory.
cs: %s: --share je v rozporu s --output-directory.

en: %s: --share conflicts with --only-new.
cs: %s: --share je v rozporu s --only-new.

en: %s: --share conflicts with --only-incomplete.
cs: %s: --share je v rozporu s --only-incomplete.

en: %s: Please specify a file or directory to share.
cs: %s: Prosím, zadejte soubor nebo adresář pro sdílení.

en: %s: Please specify meta-info file or URL.
cs: %s: Prosím, zadejte metadata souboru nebo URL.

en: Start BitTorrent job for the given torrent-files, which can be a local file,
    URL, magnet link or plain info_hash written in hex or base32. Local wildcards
    are expanded. Options:
     -O <base>      specifies base directory where files should be placed
     --force-valid  skip file validation
     --dht-bootstrap=<node>  bootstrap DHT by sending a query to the node
     --share        share specified file or directory
cs: Spustí bittorrentovou úlohu nad zadaným souborem torrent, což může být
    místní soubor, URL, magnet link nebo obyčejný info_hash zapsaný
    v šestnáctkové soustavě nebo v base32. Místní zástupné znaky se expandují.
    Volby jsou:
     -O <cesta>     určuje adresář, kam se mají umístit soubory
     --force-valid  přeskočí kontrolu souborů
     --dht-bootstrap=<uzel>  zahájí DHT zasláním dotazu uzlu
     --share        sdílí zadaný soubor nebo adresář

en: not started
cs: nezačalo

en: next request in %s
cs: další požadavek za %s

en: Received valid info about %d peer$|s$
cs: Platné údaje o %d $protistraně|protistranách|protistranách$ přijaty

en: Received valid info about %d IPv6 peer$|s$
cs: Platné údaje o %d IPv6 $protistraně|protistranách|protistranách$ přijaty
