gst-plugins-base 1.7.90 - en to sk translation catalogue (184 entries)

en: Could not open device for playback in mono mode.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zariadenie pre prehrávanie v režime mono.

en: Could not open device for playback in stereo mode.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zariadenie pre prehrávanie v režime stereo.

en: Could not open device for playback in %d-channel mode.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zariadenie pre prehrávanie v %d-kanálovom režime.

en: Could not open audio device for playback. Device is being used by another application.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zvukové zariadenie pre prehrávanie. Zariadenie už používa iná aplikácia.

en: Could not open audio device for playback.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zvukové zariadenie pre prehrávanie.

en: Error outputting to audio device. The device has been disconnected.
sk: Chýba výstupu na zvukové zariadenie. Toto zariadenie bolo odpojené.

en: Could not open device for recording in mono mode.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zariadenie pre nahrávanie v režime mono.

en: Could not open device for recording in stereo mode.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zariadenie pre nahrávanie v režime stereo.

en: Could not open device for recording in %d-channel mode
sk: Nepodarilo sa otvoriť zariadenie pre nahrávanie v %d-kanálovom režime.

en: Could not open audio device for recording. Device is being used by another application.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zvukové zariadenie pre nahrávanie. Zariadenie už používa iná aplikácia.

en: Could not open audio device for recording.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zvukové zariadenie pre nahrávanie.

en: Error recording from audio device. The device has been disconnected.
sk: Chýba záznamu zo zvukového zariadenia. Toto zariadenie bolo odpojené.

en: Could not open CD device for reading.
sk: Nepodarilo sa otvoriť zariadenie CD na čítanie.

en: Could not seek CD.
sk: Nepodarilo sa nastaviť pozíciu na CD.

en: Could not read CD.
sk: Nepodarilo sa čítať CD.

en: Internal data stream error.
sk: Vnútorná chyba prúdu údajov.

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
sk: Chýa prvok '%s' - skontrolujte svoju inštaláciu GStreamer.

en: Could not determine type of stream
sk: Nepodarilo sa zistiť typ prúdu údajov

en: This appears to be a text file
sk: Tento súbor je asi textový

en: Could not create "uridecodebin" element.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť prvok "uridecodebin".

en: Both autovideosink and %s elements are missing.
sk: Chýbajú prvky autovideosink aj %s.

en: The autovideosink element is missing.
sk: Chýba prvok autovideosink.

en: Configured videosink %s is not working.
sk: Nastavený videosink %s nefunguje.

en: Both autovideosink and %s elements are not working.
sk: Nefungujú prvky autovideosink a %s.

en: The autovideosink element is not working.
sk: Nefunguje prvok autovideosink.

en: Custom text sink element is not usable.
sk: Používateľský textový prvok sink nie je použiteľný.

en: No volume control found
sk: Žiadny ovládač hlasitosti sa nenašiel

en: Both autoaudiosink and %s elements are missing.
sk: Chýbajú prvky autoaudiosink aj %s.

en: The autoaudiosink element is missing.
sk: Chýba prvok autoaudiosink.

en: Configured audiosink %s is not working.
sk: Nastavený audiosink %s nefunguje.

en: Both autoaudiosink and %s elements are not working.
sk: Nefungujú prvky autoaudiosink aj %s.

en: The autoaudiosink element is not working.
sk: Nefunguje prvok autoaudiosink.

en: Can't play a text file without video or visualizations.
sk: Nemôžem prehrať textový súbor bez videa alebo vizualizácií.

en: No decoder available for type '%s'.
sk: Pre typ '%s' nie je k dispozícii dekodér.

en: No URI specified to play from.
sk: Nebolo špecifikované žiadne URI, z ktorého by sa dalo prehrávať.

en: Invalid URI "%s".
sk: Chybné URI "%s".

en: This stream type cannot be played yet.
sk: Tento typ prúdu údajov sa teraz nedá prehrávať.

en: No URI handler implemented for "%s".
sk: Pre "%s" nie je implementovaná obsluha.

en: Source element is invalid.
sk: Zdrojový prvok je chybný.

en: Error while sending data to "%s:%d".
sk: Chyba pri posielaní údajov do "%s:%d".

en: Can't record audio fast enough
sk: Zvuk sa nedá nahrávať dostatočne rýchlo

en: This CD has no audio tracks
sk: Toto CD nemá zvukové stopy

en: ID3 tag
sk: ID3 značka

en: APE tag
sk: APE značka

en: ICY internet radio
sk: Internetové rádio ICY

en: Apple Lossless Audio (ALAC)
sk: Bezstratový zvuk Apple (ALAC)

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC)
sk: Slobodný bezstratový zvukový kodek (FLAC)

en: Lossless True Audio (TTA)
sk: Bezstratový verný zvuk (TTA)

en: Windows Media Speech
sk: Windows Media Reč

en: CYUV Lossless
sk: Bezstratové CYUV

en: Lossless MSZH
sk: Bezstratové MSZH

en: Run-length encoding
sk: Kódovanie počas prehrávania

en: Timed Text
sk: Časovaný text

en: Subtitle
sk: Titulky

en: MPL2 subtitle format
sk: Formát titulkov MPL2

en: DKS subtitle format
sk: Formát titulkov DKS

en: QTtext subtitle format
sk: Formát titulkov QTtext

en: Sami subtitle format
sk: Formát titulkov sami

en: TMPlayer subtitle format
sk: Formát titulkov TMPlayer

en: Kate subtitle format
sk: Formát titulkov Kate

en: Uncompressed video
sk: Nekomprimované video

en: Uncompressed gray
sk: Nekomprimovaný šedotónový obrázok

en: Uncompressed packed YUV %s
sk: Nekomprimovaný pakovaný YUV %s

en: Uncompressed semi-planar YUV %s
sk: Nekomprimovaný semi-planár YUV %s

en: Uncompressed planar YUV %s
sk: Nekomprimovaný planár YUV %s

en: Uncompressed palettized %d-bit %s
sk: Nekomprimovaný paletizovaný %d-bit %s

en: Uncompressed %d-bit %s
sk: Nekomprimovaný %d-bit %s

en: DivX MPEG-4 Version %d
sk: DivX MPEG-4 Verzie %d

en: Uncompressed audio
sk: Nekomprimovaný zvuk

en: Raw %d-bit %s audio
sk: Surový %d-bit %s zvuk

en: Audio CD source
sk: Zdroj zvukové CD

en: DVD source
sk: Zdroj DVD

en: Real Time Streaming Protocol (RTSP) source
sk: Zdroj Real Time Streaming Protocol (RTSP)

en: Microsoft Media Server (MMS) protocol source
sk: Zdroj protokolu Microsoft Media Server (MMS)

en: %s protocol source
sk: zdroj protokolu %s

en: %s decoder
sk: %s dekodér

en: %s encoder
sk: %s enkodér

en: GStreamer element %s
sk: Prvok GStreamera %s

en: Unknown source element
sk: Neznámy zdrojový prvok

en: Unknown sink element
sk: Neznámy prvok sink

en: Unknown element
sk: Neznámy prvok

en: Unknown decoder element
sk: Neznámy prvok dekodéra

en: Unknown encoder element
sk: Neznámy prvok enkodéra

en: Plugin or element of unknown type
sk: Neznámy typ zásuvného modulu alebo prvku

en: Failed to read tag: not enough data
sk: Načítanie značky zlyhalo: málo údajov

en: track ID
sk: ID stopy

en: MusicBrainz track ID
sk: ID stopy MusicBrainz

en: artist ID
sk: ID umelca

en: MusicBrainz artist ID
sk: ID umelca MusicBrainz

en: album ID
sk: ID albumu

en: MusicBrainz album ID
sk: ID albumu MusicBrainz

en: album artist ID
sk: ID umelca albumu

en: MusicBrainz album artist ID
sk: ID umelca albumu MusicBrainz

en: track TRM ID
sk: ID TRM stopy

en: MusicBrainz TRM ID
sk: ID TRM MusicBrainz

en: capturing shutter speed
sk: rýchlosť uzávierky

en: Shutter speed used when capturing an image, in seconds
sk: Rýchlosť uzávierky použitá pri zachytávaní obrázku, v sekundách

en: capturing focal ratio
sk: pomer F

en: Focal ratio (f-number) used when capturing the image
sk: Pomer (číslo F) použitý pri zachytávaní obrázku

en: capturing focal length
sk: ohnisková vzdialenosť

en: Focal length of the lens used capturing the image, in mm
sk: Ohnisková vzdialenosť objektívu pri zachytávaní obrázku, v mm

en: capturing digital zoom ratio
sk: pomer digitálneho priblíženia

en: Digital zoom ratio used when capturing an image
sk: Pomer digitálneho priblíženia použitý pri zachytávaní obrázku

en: capturing iso speed
sk: rýchlosť ISO

en: The ISO speed used when capturing an image
sk: Rýchlosť ISO použitá pri zachytávaní obrázku

en: capturing exposure program
sk: program expozície

en: The exposure program used when capturing an image
sk: Program expozície použitý pri zachytávaní obrázku

en: capturing exposure mode
sk: režim expozície

en: The exposure mode used when capturing an image
sk: Režim expozície použitý pri zachytávaní obrázku

en: capturing exposure compensation
sk: kompenzácia expozície

en: The exposure compensation used when capturing an image
sk: Režim kompenzácie expozície použitý pri zachytávaní obrázku

en: capturing scene capture type
sk: scénický režim

en: The scene capture mode used when capturing an image
sk: Scénický režim použitý pri zachytávaní obrázku

en: capturing gain adjustment
sk: nastavenie zisku

en: The overall gain adjustment applied on an image
sk: Celkové nastavenie zisku aplikovaného na obrázok

en: capturing white balance
sk: vyváženie bielej

en: The white balance mode set when capturing an image
sk: Režim vyváženia bielej nastavený pri zachytávaní obrázku

en: capturing contrast
sk: kontrast

en: The direction of contrast processing applied when capturing an image
sk: Smerovanie spracovania kontrastu použitého pri zachytávaní obrázku

en: capturing saturation
sk: sýtosť

en: The direction of saturation processing applied when capturing an image
sk: Smerovanie spracovania sýtosti použitého pri zachytávaní obrázku

en: capturing sharpness
sk: ostrosť

en: The direction of sharpness processing applied when capturing an image
sk: Smerovanie spracovania ostrosti použitého pri zachytávaní obrázku

en: capturing flash fired
sk: blesk

en: If the flash fired while capturing an image
sk: Bol alebo nebol použitý blesk pri zachytávaní obrázku

en: capturing flash mode
sk: režim blesku

en: The selected flash mode while capturing an image
sk: Vybraný režim blesku pri zachytávaní obrázku

en: capturing metering mode
sk: meranie blesku

en: The metering mode used while determining exposure for capturing an image
sk: Režim merania blesku pri zisťovaní expozície pre zachytenie obrázku

en: capturing source
sk: zdroj

en: The source or type of device used for the capture
sk: Zdroj alebo typ zariadenia použitý na zachytenie

en: image horizontal ppi
sk: vodorovné ppi obrázku

en: Media (image/video) intended horizontal pixel density in ppi
sk: Cieľová vodorovná hustota pixlov média (obrázku/videa) v ppi

en: image vertical ppi
sk: zvislé ppi obrázku

en: Media (image/video) intended vertical pixel density in ppi
sk: Cieľová zvislá hustota pixlov média (obrázku/videa) v ppi

en: ID3v2 frame
sk: ID3v2 rámec

en: unparsed id3v2 tag frame
sk: nespracovaný id3v2 značkovací rámec

en: musical-key
sk: hudobný-kľúč

en: Initial key in which the sound starts
sk: Úvodný kľúč v ktorom zvuk začína

en: Print version information and exit
sk: Zobraziť informáciu o verzii a skončiť

en: Don't exit after showing the initial device list, but wait for devices to added/removed.
sk: Neskončiť po zobrazení úvodného zoznamu zariadení, ale čakať na ich pridanie/odstránenie.

en: Volume: %.0f%%
sk: Hlasitosť: %.0f%%

en: Buffering...
sk: Napĺňam vyrovnávaciu pamäť...

en: Clock lost, selecting a new one
sk: Čas sa stratil, vyberá sa nový

en: Reached end of play list.
sk: Dosiahli sme koniec prehrávacieho zoznamu.

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Now playing %s
sk: Hrá sa %s

en: About to finish, preparing next title: %s
sk: Pomaly končí, pripravuje sa ďalší titul: %s

en: Playback rate: %.2f
sk: Rýchlosť prehrávania: %.2f

en: Could not change playback rate to %.2f
sk: Nepodarilo sa zmeniť rýchlosť prehrávania na %.2f

en: space
sk: medzerník

en: pause/unpause
sk: pozastaviť/pustiť

en: q or ESC
sk: q alebo ESC

en: quit
sk: ukončiť

en: > or n
sk: > alebo n

en: play next
sk: prehrať ďalší

en: < or b
sk: < alebo b

en: play previous
sk: prehrať predchádzajúce

en: seek forward
sk: posunúť späť

en: seek backward
sk: posunúť vpred

en: volume up
sk: zhlasniť

en: volume down
sk: stíšiť

en: increase playback rate
sk: zvýšiť rýchlosť prehrávania

en: decrease playback rate
sk: znížiť rýchlosť prehrávania

en: change playback direction
sk: zmeniť smer prehrávania

en: enable/disable trick modes
sk: zapnúť/vypnúť trikové režimy

en: change audio track
sk: zmeniť zvukovú stopu

en: change video track
sk: zmeniť video stopu

en: change subtitle track
sk: zmeniť stopu s titulkami

en: seek to beginning
sk: preskočiť na začiatok

en: show keyboard shortcuts
sk: zobraziť klávesové skratky

en: Interactive mode - keyboard controls:
sk: Interaktívny režim - klávesové ovládanie:

en: Output status information and property notifications
sk: Zobraziť na výstupe informácie o stave a upozornenia o vlastníctve

en: Video sink to use (default is autovideosink)
sk: Ktorý videosink použiť (predvolený je autovideosink)

en: Audio sink to use (default is autoaudiosink)
sk: Ktorý audiosink použiť (predvolený je autoaudiosink)

en: Enable gapless playback
sk: Povoliť plynulé prehrávanie

en: Shuffle playlist
sk: Premiešať prehrávací zoznam

en: Disable interactive control via the keyboard
sk: Zakázať interaktívne ovládanie pomocou klávesnice

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Playlist file containing input media files
sk: Súbor s prehrávacím zoznamom obsahujúcim vstupné mediálne súbory

en: Do not print any output (apart from errors)
sk: Nevypisovať žiadny výstup (okrem chýb)

en: Usage: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...
sk: Použitie: %s FILE1|URI1 [FILE2|URI2] [FILE3|URI3] ...

en: You must provide at least one filename or URI to play.
sk: Ak chcete prehrávať, musíte zadať aspoň jeden názov súboru alebo URI.

en: Press 'k' to see a list of keyboard shortcuts.
sk: Stlačením 'k' zobrazíte zoznam klávesových skratiek.
