grilo master - en to da translation catalogue (37 entries)

en: No mock definition found
da: Ingen modeldefinition fundet

en: Could not find mock content %s
da: Kunne ikke finde modelindhold %s

en: Could not access mock content: %s
da: Kunne ikke tilgå modelindhold: %s

en: Cannot connect to the server
da: Kan ikke forbinde til serveren

en: Cannot connect to the proxy server
da: Kan ikke forbinde tli proxyserveren

en: Invalid request URI or header: %s
da: Ugyldig forespørgsels-URI eller hoved: %s

en: Authentication required: %s
da: Godkendelse påkrævet: %s

en: The requested resource was not found: %s
da: Den forespurgte ressource blev ikke fundet: %s

en: The entry has been modified since it was downloaded: %s
da: Posten er blevet ændret siden den blev hentet: %s

en: Operation was cancelled
da: Operationen blev annulleret

en: Unhandled status: %s
da: Uhåndteret status: %s

en: Data not available
da: Data ikke tilgængelige

en: Invalid URL %s
da: Ugyldig URL %s

en: Semicolon-separated paths containing Grilo plugins
da: Semikolon-adskilte stier som indeholder Grilo-udvidelsesmoduler

en: Colon-separated paths containing Grilo plugins
da: Kolon-adskilte stier som indeholder Grilo-udvidelsesmoduler

en: Colon-separated list of Grilo plugins to use
da: Kolon-adskilt liste af Grilo-udvidelsesmoduler, der skal bruges

en: Grilo Options
da: Indstillinger for Grilo

en: Show Grilo Options
da: Vis indstillinger for Grilo

en: No searchable sources available
da: Ingen tilgængelige ressourcer, der kan søges i

en: Could not resolve media for URI '%s'
da: Kunne ikke evaluere medie for URI'en "%s"

en: Plugin '%s' is already loaded
da: Udvidelsesmodulet "%s" er allerede indlæst

en: Failed to initialize plugin from %s
da: Kunne ikke klargøre udvidelsesmodul fra %s

en: Metadata key '%s' already registered in different format
da: Metadata-nøglen "%s" er allerede registreret i andet format

en: Metadata key '%s' cannot be registered
da: Metadata-nøglen "%s" kan ikke registreres

en: Source with id '%s' was not found
da: Kilde med id "%s" blev ikke fundet

en: Failed to load plugin from %s
da: Kunne ikke indlæse udvidelsesmodul fra %s

en: Invalid plugin file %s
da: Ugyldig udvidelsesmodulfil %s

en: '%s' is not a valid plugin file
da: "%s" er ikke en gyldig udvidelsesmodulfil

en: Plugin '%s' already exists
da: Udvidelsesmodulet "%s" findes allerede

en: Invalid path %s
da: Ugyldig sti %s

en: All configured plugin paths are invalid
da: Alle konfigurerede udvidelsesmodulstier er ugyldige

en: Plugin '%s' not available
da: Udvidelsesmodulet "%s" er ikke tilgængeligt

en: Plugin not found: '%s'
da: Udvidelsesmodul ikke fundet: "%s"

en: Plugin configuration does not contain 'plugin-id' reference
da: Udvidelsesmodulkonfigurationen indeholder ikke nogen "plugin-id"-reference

en: Some keys could not be written
da: Visse nøgler kunne ikke skrives

en: None of the specified keys are writable
da: Der kan ikke skrives til nogen af de angivne nøgler

en: Media has no 'id', cannot remove
da: Mediet har ingen "id", kan ikke fjerne
