grep 2.10 - en to gl translation catalogue (88 entries)

en: invalid argument %s for %s
gl: argumento %s non válido %s

en: ambiguous argument %s for %s
gl: argumento %s ambiguo para %s

en: Valid arguments are:
gl: Os argumentos válidos son:

en: write error
gl: erro de escritura

en: unbalanced [
gl: [ desemparellado

en: invalid character class
gl: clase de caracteres non válida

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
gl: a sintaxe da clase de caracteres é [[:space:]], non [:space:]

en: unfinished \ escape
gl: secuencia de escape \ sen rematar

en: unbalanced (
gl: ( desemparellado

en: no syntax specified
gl: no se especificou ningunha sintaxe

en: unbalanced )
gl: ) desemparellado

en: Unknown system error
gl: Erro do sistema descoñecido

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
gl: %s: a opción '%s' es ambigua; posibilidades:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción '--%s' non admite ningún argumento

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción '%c%s' non admite ningún argumento

en: %s: option '--%s' requires an argument
gl: %s: a opción '--%s' require un argumento

en: %s: unrecognized option '--%s'
gl: %s: opción non recoñecida '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
gl: %s: opción non recoñecida '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
gl: %s: opción non válida -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
gl: %s: a opción require un argumento -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción '-W %s' é ambigua

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción '-W %s' non admite ningún argumento

en: %s: option '-W %s' requires an argument
gl: %s: a opción '-W %s' require un argumento

en: memory exhausted
gl: memoria esgotada

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
gl: "

en: '
gl: "

en: Success
gl: Éxito

en: No match
gl: No hai ningunha coincidencia

en: Invalid regular expression
gl: Expresión regular non válida

en: Invalid collation character
gl: Carácter de unión non válido

en: Invalid character class name
gl: Nome de clase de caracteres non válido

en: Trailing backslash
gl: Barra invertida ao final

en: Invalid back reference
gl: Referencia cara atrás non válida

en: Unmatched ( or \(
gl: ( ou \( desemparellado

en: Unmatched \{
gl: \{ desemparellado

en: Invalid content of \{\}
gl: Contido non válido de \{\}

en: Invalid range end
gl: Final de rango non válido

en: Memory exhausted
gl: Memoria esgotada

en: Invalid preceding regular expression
gl: A expresión regular precedente non é válida

en: Premature end of regular expression
gl: Final prematuro da expresión regular

en: Regular expression too big
gl: A expresión regular é demasiado grande

en: Unmatched ) or \)
gl: ) o \) desemparellado

en: No previous regular expression
gl: No hai ningunha expresión regular anterior

en: Packaged by %s (%s)
gl: Empaquetado por %s (%s)

en: Packaged by %s
gl: Empaquetado por %s

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
gl: 
    Licencia GPLv3+: GPL de GNU versión 3 ou posterior
    <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Isto é software libre: vostede é libre de cambialo e redistribuilo.
    Non hai NINGUNHA GARANTÍA, até onde permite a ley.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
gl: Escrito por %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
gl: Escrito por %s e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
gl: Escrito por %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, e outros.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Report bugs to: %s
gl: 
    Comunicar erros no programa a: %s

en: Report %s bugs to: %s
gl: Comunicar erros sobre %s a: %s

en: %s home page: <%s>
gl: Páxina web de %s: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
gl: páxina web de %s: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
gl: Axuda xeral sobre o uso de software de GNU: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: others, see <http://git.sv.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>
gl: outros, véase <http://git.sv.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>

en: invalid context length argument
gl: argumento de lonxitude do contexto non vlido

en: input is too large to count
gl: a entrada  longa de mis para contala

en: lseek failed
gl: fallou a chamada ao sistema `lskeek'

en: Binary file %s matches
gl: Arquivo binario %s aparicins

en: warning: %s: %s
gl: atención: %s: %s

en: recursive directory loop
gl: ciclo de directorios recursivo

en: input file %s is also the output
gl: o fichero de entrada %s tamén é o de salida

en: (standard input)
gl: (entrada estándar)

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
gl: Emprego: %s [OPCIN]... PATRN [FICHEIRO]...

en: Search for PATTERN in each FILE or standard input.
gl: Busca PATRÓN en cada FICHERO ou na entrada estándar.

en: PATTERN is, by default, a basic regular expression (BRE).
gl: PATRÓN é, por omisión, unha expresión regular básica (BRE).

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    
    Regexp selection and interpretation:
gl: Exemplo: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    
    Selección e interpretación de Expreg:

en:   -e, --regexp=PATTERN      use PATTERN for matching
      -f, --file=FILE           obtain PATTERN from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions
      -w, --word-regexp         force PATTERN to match only whole words
      -x, --line-regexp         force PATTERN to match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
gl:   -e, --regexp=PATRÓN       utiliza PATRÓN como expresión regular
      -f, --file=FICHERO        obtén PATRÓN de FICHEIRO
      -i, --ignore-case         considera iguais maiúsculas e minúsculas
      -w, --word-regexp         obriga a que PATRÓN coincida só con
                                palabras completas
      -x, --line-regexp         obriga a que PATRÓN coincida só con
                                liñas completas
      -z, --null-data           unha liña de datos termina nun byte 0, non
                                nun carácter de nova liña

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM matches
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print the file name for each match
      -h, --no-filename         suppress the file name prefix on output
          --label=LABEL         use LABEL as the standard input file name prefix
gl: 
    Control do resultado:
      -m, --max-count=NÚM       detense despois de NÚM coincidencias
      -b, --byte-offset         mostra o desprazamento en bytes xunto
                                coas liñas de saída
      -n, --line-number         mostra o número de liña xunto coas
                                liñas de saída
          --line-buffered       descarga o resultado para cada liña
      -H, --with-filename       mostra o nome do ficheiro para cada
                                coincidencia
      -h, --no-filename         suprime os nomes dos ficheiros como prefixo
                                no resultado
          --label=ETIQUETA      utiliza ETIQUETA como nome de ficheiro prefixo
                                para a entrada estándar

en:       --include=FILE_PATTERN  search only files that match FILE_PATTERN
          --exclude=FILE_PATTERN  skip files and directories matching FILE_PATTERN
          --exclude-from=FILE   skip files matching any file pattern from FILE
          --exclude-dir=PATTERN  directories that match PATTERN will be skipped.
gl:       --include=PATRÓN        examina os ficheiros que coinciden con PATRÓN
          --exclude=PATRÓN        omítense os ficheiros que coinciden con PATRÓN
          --exclude-from=FICHEIRO omítense os ficheiros que coinciden cos patróns
                                  de FICHEIRO
          --exclude-dir=PATRÓN    omítense os directorios que coinciden con PATRÓN

en:   -L, --files-without-match  print only names of FILEs containing no match
      -l, --files-with-matches  print only names of FILEs containing matches
      -c, --count               print only a count of matching lines per FILE
      -T, --initial-tab         make tabs line up (if needed)
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
gl:   -L, --files-without-match mostra só os nomes de FICHEIROs
                                que no contienen ninguna coincidencia
      -l, --files-with-matches  mostra só os nomes de FICHEIROs
                                que conteñen algunha coincidencia
      -c, --count               mostra só o total de liñas que coinciden
                                por cada FICHEIRO
      -Z, --null                imprime un byte 0 despois do nome do FICHEIRO

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
gl: 
    Control do contexto:
      -B, --before-context=NÚM  mostra NÚM liñas de contexto anterior
      -A, --after-context=NÚM   mostra NÚM liñas de contexto posterior
      -C, --context=NÚM         mostra NÚM liñas de contexto

en: conflicting matchers specified
gl: especificronse patrns conflictivos

en: invalid matcher %s
gl: expresión non válida %s

en: unknown devices method
gl: método de dispositivos descoñecido

en: invalid max count
gl: contador máximo non válido

en: unknown binary-files type
gl: tipo binary-files descoñecido

en: support for the -P option is not compiled into this --disable-perl-regexp binary
gl: a compatibilidade para a opción -P non está compilada neste executábel --disable-perl-regexp

en: the -P option only supports a single pattern
gl: a opción -P só admite un patrón

en: internal error
gl: erro interno

en: exceeded PCRE's backtracking limit
gl: excedeuse o límite de volta atrás das PCREs
