grep 2.5g - en to af translation catalogue (14 entries)

en: Unknown system error
af: Onbekende stelselfout

en: memory exhausted
af: geheue uitgeput

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
af: '

en: Memory exhausted
af: Geheue uitgeput

en: invalid context length argument
af: ongeldige konteks-lengte-parameter

en: input is too large to count
af: toevoer is te veel om te tel

en: Binary file %s matches
af: Binêre lêer %s pas

en: recursive directory loop
af: rekursiewe lus van gidsinskrywings

en: (standard input)
af: (standaardtoevoer)

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
af: Gebruik so: %s [OPSIE]... PATROON [LÊER]...

en: conflicting matchers specified
af: teenstrydige passers is gespesifiseer

en: unknown devices method
af: onbekende metode vir toestelle

en: invalid max count
af: ongeldige maks-telling

en: unknown binary-files type
af: onbekende binêre-lêertipe
