gphoto2 2.4.2 - en to cs translation catalogue (260 entries)

en: Number of files in folder '%s': %i
cs: Počet souborů v adresáři '%s': %i

en: There is %d folder in folder '%s'.
     | There are %d folders in folder '%s'.
cs[0]: V adresáři '%2$s' je %1$d adresář.
cs[1]: V adresáři '%2$s' jsou %1$d adresáře.
cs[2]: V adresáři '%2$s' je %1$d adresářů.

en: There is no file in folder '%s'.
cs: V adresáři '%s' není žádný soubor.

en: There is %d file in folder '%s'.
     | There are %d files in folder '%s'.
cs[0]: V adresáři '%2$s' je %1$d soubor.
cs[1]: V adresáři '%2$s' jsou %1$d soubory.
cs[2]: V adresáři '%2$s' je %1$d souborů.

en: Information on file '%s' (folder '%s'):
cs: Informace o souboru '%s' (adresář '%s'):

en: File:
cs: Soubor:

en:   None available.
cs:   Žádný není k dispozici.

en:   Mime type:   '%s'
cs:   Typ mime:    '%s'

en:   Width:       %i pixel(s)
cs:   Šířka:       %i pixelů

en:   Height:      %i pixel(s)
cs:   Výška:       %i pixelů

en:   Downloaded:  %s
cs:   Staženo:     %s

en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

en:   Permissions:
cs:   Oprávnění:

en: read/delete
cs: čtení/odstranění

en: read
cs: čtení

en: delete
cs: odstranění

en: none
cs: žádné

en:   Time:        %s
cs:   Čas:         %s

en: Thumbnail:
cs: Miniatura:

en: Audio data:
cs: Zvuková data:

en:   Mime type:  '%s'
cs:   Typ mime:   '%s'

en:   Downloaded: %s
cs:   Staženo:    %s

en: Could not parse EXIF data.
cs: Nemohu zpracovat data EXIF.

en: EXIF tags:
cs: Značky EXIF:

en: Tag
cs: Značka

en: Value
cs: Hodnota

en: EXIF data contains a thumbnail (%i bytes).
cs: Data EXIF obsahují miniaturu (%i bajtů).

en: gphoto2 has been compiled without EXIF support.
cs: gphoto2 bylo přeloženo bez podpory EXIF.

en: Number of supported cameras: %i
cs: Počet podporovaných fotoaparátů: %i

en: Supported cameras:
cs: Podporované fotoaparáty:

en: 	"%s" (TESTING)
cs: 	"%s" (TESTOVÁNÍ)

en: 	"%s" (EXPERIMENTAL)
cs: 	"%s" (EXPERIMENTÁLNÍ)

en: Devices found: %i
cs: Nalezená zařízení: %i

en: Path                             Description
    --------------------------------------------------------------
cs: Cesta                            Popis
    --------------------------------------------------------------

en: Abilities for camera             : %s
cs: Schopnosti fotoaparátu           : %s

en: Serial port support              : %s
cs: Podpora sériového portu          : %s

en: USB support                      : %s
cs: Podpora USB                      : %s

en: Transfer speeds supported        :
cs: Podporované rychlosti přenosu    :

en: Capture choices                  :
cs: Možnosti zachycení               :

en:                                  : Image
cs:                                  : Obrázek

en:                                  : Audio
cs:                                  : Video

en:                                  : Preview
cs:                                  : Náhled

en:                                  : Capture not supported by the driver
cs:                                  : Zachytávání nepodporováno ovladačem

en: Configuration support            : %s
cs: Podpora konfigurace              : %s

en: Delete selected files on camera  : %s
cs: Odstranit vybrané soubory z fotoaparátu: %s

en: Delete all files on camera       : %s
cs: Odstranit všechny soubory z fotoaparátu: %s

en: File preview (thumbnail) support : %s
cs: Podpora náhledů souborů          : %s

en: File upload support              : %s
cs: Podpora ukládání souborů         : %s

en: Ports must look like 'serial:/dev/ttyS0' or 'usb:', but '%s' is missing a colon so I am going to guess what you mean.
cs: Porty musí vypadat jako 'serial:/dev/ttyS0' nebo 'usb;', ale v '%s' chybí dvojtečka, takže budu hádat, co tím myslíte.

en: The port you specified ('%s') can not be found. Please specify one of the ports found by 'gphoto2 --list-ports' and make sure the spelling is correct (i.e. with prefix 'serial:' or 'usb:').
cs: Port, který jste určili, ('%s'), nelze najít. Zadejte prosím jeden z portů nalezených 'gphoto2 --list-ports' a ujistěte se, že zápis je správný (např. s předponou 'serial:' nebo 'usb:').

en: About the camera driver:
cs: O ovladači fotoaparátu:

en: Camera summary:
cs: Shrnutí fotoaparátu:

en: Camera manual:
cs: Manuál fotoaparátu:

en: You can only specify speeds for serial ports.
cs: Můžete určovat rychlosti jen pro sériové porty.

en: OS/2 port by Bart van Leeuwen
cs: OS/2 port napsal Bart van Leeuwen

en: gphoto2 %s
    
    Copyright (c) 2000-%d Lutz Mueller and others
    %s
    gphoto2 comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law. You may
    redistribute copies of gphoto2 under the terms of the GNU General Public
    License. For more information about these matters, see the files named COPYING.
    
    This version of gphoto2 is using the following software versions and options:
cs: gphoto2 %s
    
    Copyright © 2000-%d Lutz Mueller a další
    %s
    gphoto2 je dodáváno BEZ ZÁRUKY, v rozsahu povoleném zákonem. Můžete
    šířit kopie gphoto2 za podmínek GNU General Public License. Pro více
    informací o těchto věcech viz soubor COPYING.
    
    Tato verze gphoto2 používá následující verze a nastavení softwaru:

en: Waiting for events from camera. Press Ctrl-C to abort.
cs: Čekám na události od fotoaparátu.  Přerušte stisknutím Ctrl-C.

en: Could not set folder.
cs: Nemohu nastavit adresář:

en: Could not get image.
cs: Nemohu získat obrázek.

en: Buggy libcanon.so?
cs: Chyba v libcanon.so?

en: Could not delete image.
cs: Nemohu odstranit obrázek.

en: Getting storage information not supported for this camera.
cs: Získávání informací o úložištinení pro tento fotoaparát podporováno.

en: Read-Write
cs: Čtení a zápis

en: Read-Only
cs: Jen čtení

en: Read-only with delete
cs: Jen čtení a odstraňování

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Fixed ROM
cs: Pevná ROM

en: Removable ROM
cs: Výměnná ROM

en: Fixed RAM
cs: Pevná RAM

en: Removable RAM
cs: Výměnná RAM

en: Undefined
cs: Nedefinováno

en: Generic Flat
cs: Obecné ploché

en: Generic Hierarchical
cs: Obecné hierarchické

en: Camera layout (DCIM)
cs: Rozložení kamery (DCIM)

en: Overriding USB vendor/product id 0x%x/0x%x with 0x%x/0x%x
cs: Nahrazuji USB id dodavatale/produktu 0x%x/0x%x s 0x%x/0x%x

en: ALWAYS INCLUDE THE FOLLOWING LINES WHEN SENDING DEBUG MESSAGES TO THE MAILING LIST:
cs: PŘI POSÍLÁNÍ LADICÍCH ZPRÁV DO KONFERENCE VŽDY PŘILOŽTE NÁSLEDUJÍCÍ ŘÁDKY:

en: %s has been compiled with the following options:
cs: %s bylo přeloženo s následujícími přepínači:

en: %s not found in configuration tree.
cs: %s nenalezeno ve stromu konfigurace.

en: Failed to retrieve value of text widget %s.
cs: Nemohu získat hodnotu textového widgetu %s.

en: Failed to retrieve values of range widget %s.
cs: Nemohu získat hodnotu widgetu rozsahu %s.

en: Failed to retrieve values of toggle widget %s.
cs: Nemohu získat hodnotu přepínacího widgetu %s.

en: Failed to retrieve values of date/time widget %s.
cs: Nemohu získat hodnotu widgetu data/času %s.

en: Failed to retrieve values of radio widget %s.
cs: Nemohu získat hodnotu rádiového widgetu %s.

en: Failed to set the value of text widget %s to %s.
cs: Nemohu nastavit hodnotu textového widgetu %s na %s.

en: The passed value %s is not a floating point value.
cs: Zadaná hodnota %s není hodnota s pohyblivou řádovou čárkou.

en: The passed value %f is not within the expected range %f - %f.
cs: Zadaná hodnota %f není v očekávaném rozsahu %f – %f.

en: Failed to set the value of range widget %s to %f.
cs: Nemohu nastavit hodnotu widgetu rozsahu %s na %f.

en: off
cs: vypnuto

en: false
cs: ne

en: on
cs: zapnuto

en: true
cs: ano

en: The passed value %s is not a valid toggle value.
cs: Zadaná hodnota %s nená platná hodnota přepínače.

en: Failed to set values %s of toggle widget %s.
cs: Nemohu nastavit hodnoty %s přepínacího widgetu %s.

en: The passed value %s is neither a valid time nor an integer.
cs: Zadaná hodnota %s není platný čas ani celé číslo.

en: Failed to set new time of date/time widget %s to %s.
cs: Nemohu nastavyt nový čas widgetu data/času %s na %s.

en: Choice %s not found within list of choices.
cs: Možnost %s nebyla nalezena v seznamu.

en: The %s widget is not configurable.
cs: Widget %s nelze nastavovat.

en: Failed to set new configuration value %s for configuration entry %s.
cs: Nemohu nastavit novou hodnotu nastavení %s položky nastavení %s.

en: Bad file number. You specified %i, but there are only %i files available in '%s' or its subfolders. Please obtain a valid file number from a file listing first.
cs: Špatné číslo souboru. Zadali jste %1$i, ale v '%3$s' a jeho podadresářích je k dispozici jen '%2$i' souborů. Nejdříve prosím získejte ze seznamu souborů platné číslo souboru.

en: There are no files in folder '%s'.
cs: V adresáři '%s' nejsou žádné soubory.

en: Bad file number. You specified %i, but there is only 1 file available in '%s'.
cs: Špatné číslo souboru. Zadali jste %i, ale v '%s' je k dispozici jen jeden soubor.

en: Bad file number. You specified %i, but there are only %i files available in '%s'. Please obtain a valid file number from a file listing first.
cs: Špatné číslo souboru. Zadali jste %1$i, ale v '%3$s' je k dispozici jen %2$i souborů. Nejdříve prosím získejte ze seznamu souborů platné číslo souboru.

en: *** Error ***
cs: *** Chyba ***

en: Press any key to continue.
cs: Pokračujte stisknutím libovolné klávesy.

en: Not enough memory.
cs: Nedostatek paměti.

en: Operation cancelled
cs: Operace přerušena

en: </B/24>Continue
cs: </B/24>Pokračovat

en: </B16>Cancel
cs: </B16>Zrušit

en: <C></5>Error
cs: <C></5>Chyba

en: Could not set configuration:
cs: Nemohu nastavit konfiguraci:

en: Exit
cs: Konec

en: Back
cs: Zpět

en: Time:
cs: Čas:

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Zero padding numbers in file names is only possible with %%n.
cs: Doplňování čísel nulami v názvech souborů je možné jen s %%n.

en: You cannot use %%n zero padding without a precision value!
cs: Nemůžete použít doplňování čísel nulami %%n bez hodnoty přesnosti!

en: The filename provided by the camera ('%s') does not contain a suffix!
cs: Název souboru dotaný fotoaparátem ('%s') neobsahuje příponu!

en: Invalid format '%s' (error at position %i).
cs: Neplatný formát '%s' (chyba na pozici %i).

en: File %s exists. Overwrite? [y|n]
cs: Soubor %s existuje. Přepsat? [y|n]

en: Specify new filename? [y|n]
cs: Zadat nový název souboru? [y|n]

en: Enter new filename:
cs: Zadejte nový název souboru:

en: Saving file as %s
cs: Ukládám souboru jako %s

en: New file is in location %s%s%s on the camera
cs: Nový soubor je na fotoaparátu v umístění %s%s%s

en: Deleting file %s%s%s on the camera
cs: Odstraňuji soubor %s%s%s z fotoaparátu

en: Time-lapse mode enabled (interval: %ds).
cs: Režim time-lapse povolen (interval: %ds).

en: Standing by waiting for SIGUSR1 to capture.
cs: Pripraven, čekám na SIGUSR1 před zachytáváním.

en: Capturing frame #%d...
cs: Zachytávám políčko č. %d...

en: Capturing frame #%d/%d...
cs: Zachytávám políčko č. %d/%d...

en: Capture failed (auto-focus problem?)...
cs: Zachytávání selhalo (problém automatického zaostřování?)...

en: Could not capture.
cs: Nemohu zachytávat.

en: Awakened by SIGUSR1...
cs: Probuzen pomocí SIGUSR1...

en: ERROR:
cs: CHYBA:

en: 
    Aborting...
cs: 
    Končím...

en: Aborted.
cs: Skončil jsem.

en: 
    Cancelling...
cs: 
    Přerušuji...

en: Use the following syntax a:b=c:d to treat any USB device detected as a:b as c:d instead. a b c d should be hexadecimal numbers beginning with '0x'.
cs: Použijte následující syntax a:b=c:d pro obsluhu libovolného zařízení detekovaného jako a:b místo toho jako c:d. a b c d by měly být šestnáctková čísla začínající '0x'.

en: gphoto2 has been compiled without support for CDK.
cs: gphoto2 bylo přeloženo bez podpory pro CDK.

en: Operation cancelled.
cs: Operace přerušena.

en: *** Error (%i: '%s') ***
cs: *** Chyba (%i: '%s') ***

en: For debugging messages, please use the --debug option.
    Debugging messages may help finding a solution to your problem.
    If you intend to send any error or debug messages to the gphoto
    developer mailing list <gphoto-devel@lists.sourceforge.net>, please run
    gphoto2 as follows:
cs: Pro ladicí zprávy prosím použijte přepínač --debug.
    Ladicí zprávy mohou pomoci nalézt řešení vašeho problému.
    Pokud hodláte poslat chybové nebo ladicí zprávy do
    konference vývojářů gphoto <gphoto-devel@lists.sourceforge.org>,
    spusťte prosím gphoto2 následovně:

en: Print complete help message on program usage
cs: Vypsat úplnou zprávu nápovědy o používání programu

en: Print short message on program usage
cs: Vypsat krátkou zprávu o používání programu

en: Turn on debugging
cs: Zapnout ladění

en: Name of file to write debug info to
cs: Název souboru, do kterého zapisovat ladicí informace

en: FILENAME
cs: NÁZEVSOUBORU

en: Quiet output (default=verbose)
cs: Tichý výstup (implicitní=podrobný)

en: Hook script to call after downloads, captures, etc.
cs: Skript, který volat po stahování, zachytávání atd.

en: Specify serial transfer speed
cs: Určení rychlosti sériového přenosu

en: SPEED
cs: RYCHLOST

en: Specify camera model
cs: Určení modelu fotoaparátu

en: (expert only) Override USB IDs
cs: (jen pro experty) Přebít USB ID

en: USBIDs
cs: USBID

en: Display version and exit
cs: Zobrazit verzi a skončit

en: List supported camera models
cs: Vypsat podporované modly fotoaparátů

en: List supported port devices
cs: Vypsat podporovaná zařízení portu

en: Configure
cs: Nastavit

en: List configuration tree
cs: Vypsat strom konfigurace

en: Get configuration value
cs: Získat hodnotu konfigurace

en: Set configuration value
cs: Nastavit hodnotu konfigurace

en: Capture a quick preview
cs: Zachytit rychlý náhled

en: SECONDS
cs: SEKUND

en: Set number of frames to capture (default=infinite)
cs: Nastavit počet políček, která zachytávat (implicitní=nekonečno)

en: COUNT
cs: POČET

en: Set capture interval in seconds
cs: Nastavit interval zachytávání

en: Reset capture interval on signal (default=no)
cs: Vynulovat interval zachytávání při signálu (implicitní=ne)

en: Capture an image
cs: Zachytit obrázek

en: Capture an image and download it
cs: Zachytit obrázek a stánout jej

en: Capture a movie
cs: Zachytit film

en: Capture an audio clip
cs: Zachytit zvukový klip

en: Wait for shutter release on the camera and download
cs: Čekat na uvolnění závěrky fotoaparátu a stáhnout

en: List folders in folder
cs: Vypsat adresáře v adresáři

en: List files in folder
cs: Vypsat soubory v adresáři

en: Create a directory
cs: Vytvořit adresář

en: DIRNAME
cs: NÁZEVADRESÁŘE

en: Remove a directory
cs: Odstranit adresář

en: Display number of files
cs: Zobrazit počet souborů

en: Get files given in range
cs: Získat soubory dané v rozsahu

en: RANGE
cs: ROZSAH

en: Get all files from folder
cs: Získat všechny soubory z adresáře

en: Get thumbnails given in range
cs: Získat miniatury dané v rozsahu

en: Get all thumbnails from folder
cs: Získat všechny náhledy z adresáře

en: Get metadata given in range
cs: Získat metadata daná v rozsahu

en: Get all metadata from folder
cs: Získat všechna metadata z adresáře

en: Upload metadata for file
cs: Uložit metadata souboru

en: Get raw data given in range
cs: Získat neupravená data daná v rozsahu

en: Get all raw data from folder
cs: Získat neupravená data z adresáře

en: Get audio data given in range
cs: Získat zvuková data daná v rozsahu

en: Get all audio data from folder
cs: Získat všechna zvuková data z adresáře

en: Delete files given in range
cs: Odstranit soubory dané v rozsahu

en: Upload a file to camera
cs: Uložit soubor do fotoaparátu

en: Specify a filename or filename pattern
cs: Určení názvu souboru nebo vzoru názvů souborů

en: FILENAME_PATTERN
cs: VZOR_NÁZVŮ_SOUBORŮ

en: Specify camera folder (default="/")
cs: Určení adresáře fotoaparátu (implicitní="/")

en: FOLDER
cs: ADRESÁŘ

en: Recursion (default for download)
cs: Rekurze (implicitní pro stahování)

en: No recursion (default for deletion)
cs: Žádná rekurze (implicitní pro odstraňování)

en: Process new files only
cs: Zpracovávat jen nové soubory

en: Overwrite files without asking
cs: Přepisovat soubory bez ptaní

en: Send file to stdout
cs: Poslat soubor na stdout

en: Print filesize before data
cs: Vytisknout před daty velikost souboru

en: List auto-detected cameras
cs: Vypsat automaticky detekované fotoaparáty

en: Show camera driver manual
cs: Zobrazit manuál ovladače fotoaparátu

en: About the camera driver manual
cs: O manuálu ovladače fotoaparátu

en: Show storage information
cs: Zobrazit informace o úložišti

en: gPhoto shell
cs: shell gPhoto

en: Common options
cs: Časté přepínače

en: Miscellaneous options (unsorted)
cs: Různé přepínače (netříděné)

en: Get information on software and host system (not from the camera)
cs: Získat informaci o software a hostitelském systému (ne z fotoaparátu)

en: Specify the camera to use
cs: Určení fotoaparátu, který používat

en: Camera and software configuration
cs: Nastavení fotoaparátu a software

en: Capture an image from or on the camera
cs: Zachytit obrázek z nebo ve fotoaparátu

en: Downloading, uploading and manipulating files
cs: Stahování, ukládání a práce se soubory

en: %s
    Image IDs must be a number greater than zero.
cs: %s
    ID obrázků musí být číslo větší než nula.

en: %s
    Image ID %i too high.
cs: %s
    ID obrázku %i příliš velké.

en: %s
    Ranges must be separated by ','.
cs: %s
    Rozsahy musí být odděleny pomocí ','.

en: %s
    Ranges need to start with a number.
cs: %s
    Rozsahy musí začínat číslem.

en: %s
    Unexpected character '%c'.
cs: %s
    Neočekávaný znak '%c'.

en: %s
    Decreasing ranges are not allowed. You specified a range from %i to %i.
cs: %s
    Sestupné rozsahy nejsou povoleny. Zadali jste rozsah od %i do %i.

en: *** Error (%i: '%s') ***
cs: *** Chyba (%i: '%s') ***

en: Change to a directory on the camera
cs: Přejít do adresáře ve fotoaparátu

en: directory
cs: adresář

en: Change to a directory on the local drive
cs: Přejít do adresáře na místním disku

en: Exit the gPhoto shell
cs: Ukončit shell gPhoto

en: Download a file
cs: Stáhnout soubor

en: [directory/]filename
cs: [adresář/]názevsouboru

en: Upload a file
cs: Uložit soubor

en: Download a thumbnail
cs: Stáhnout náhled

en: Download raw data
cs: Stáhnout neupravená data

en: Delete
cs: Odstranit

en: Create Directory
cs: Vytvořit adresář

en: Remove Directory
cs: Odstranit adresář

en: Displays command usage
cs: Zobrazí použití příkazů

en: [command]
cs: [příkaz]

en: List the contents of the current directory
cs: Vypsat obsah aktuálního adresáře

en: [directory/]
cs: [adresář/]

en: List configuration variables
cs: Vypsat proměnné konfigurace

en: Get configuration variable
cs: Získat proměnnou konfigurace

en: name
cs: název

en: Set configuration variable
cs: Nastavit proměnnou konfigurace

en: name=value
cs: název=hodnota

en: Capture a single image
cs: Zachytit jeden obrázek

en: Capture a single image and download it
cs: Zachytit jeden obrázek a stáhnout jej

en: Invalid command.
cs: Neplatný příkaz.

en: The command '%s' requires an argument.
cs: Příkaz '%s' vyžaduje argument.

en: Invalid path.
cs: Neplatná cesta.

en: Could not find home directory.
cs: Nemohu nalézt domovský adresář.

en: Could not change to local directory '%s'.
cs: Nemohu přejít do místního adresáře '%s'.

en: Local directory now '%s'.
cs: Místní adresář je nyní '%s'.

en: Remote directory now '%s'.
cs: Vzdálený adresář je nyní '%s'.

en: set-config needs a second argument.
cs: set-config potřebuje druhý prametr.

en: Command '%s' not found. Use 'help' to get a list of available commands.
cs: Příkaz '%s' nenalezen. Použijte 'help' pro získání seznamu dostupných příkazů.

en: Help on "%s":
cs: Nápověda pro "%s":

en: Usage:
cs: Použití:

en: Description:
cs: Popis:

en: * Arguments in brackets [] are optional
cs: * Argumenty v hranatých závorkách [] jsou nepovinné

en: Available commands:
cs: Dostupné příkazy:

en: To get help on a particular command, type in 'help command-name'.
cs: Pro získání nápovědy o konkrétním příkazu napište 'help název-příkazu'.
