gammu 1.28.91 - en to tr translation catalogue (943 entries)

en:    Increase %s
tr:    %s arttır

en:   Deleting %s
tr:   %s siliniyor

en:   File filesystem ID
tr:   Dosya, dosya sistemi Kimliği

en:   Only part handled!
tr:   Sadece bir kısım işlendi!

en:   Problem with adding playlist
tr:   Çalma listesine eklemede sorun

en:   Saving to %s
tr:   %s olana kaydediliyor

en:   entry ID %02X
tr:   giriş Kimliği %02X

en:  (%02i:%02i minutes left)
tr:  (%02i:%02i dakika kaldı)

en:  (%s in SMIL)
tr:  (SMIL içinde %s)

en:  (Call register: date and time)
tr:  (Arama kaydı: tarih ve saat)

en:  (Call register: with missed calls)
tr:  (Arama kaydı: cevapsız aramalar)

en:  (Caller group number in pbk entry)
tr:  (Pbk girişi içindeki arayan grubu numarası)

en:  (Caller group: is logo on ?)
tr:  (Arayan grubu: logo ?)

en:  (Caller group: logo)
tr:  (Arayan grubu: logo)

en:  (Car kit profile)
tr:  (Araç kiti profili)

en:  (Group ID (6230i or later))
tr:  (Grup Kimliği (6230i ya da sonrası))

en:  (Head set profile)
tr:  (Kulaklık profili)

en:  (Instant Messaging service list ID ?)
tr:  (Anlık Mesajlaşma hizmeti listesi Kimliği ?)

en:  (Phone number)
tr:  (Telefon numarası)

en:  (Picture ID assignment)
tr:  (Resim Kimliği ataması)

en:  (Ringtone ID from filesystem/internal)
tr:  (Dosya sisteminden/dahiliden Zil Sesi Kimliği)

en:  (Ringtone ID)
tr:  (Zil Sesi Kimliği)

en:  (SIP Address (Push to Talk address))
tr:  (SIP Adresi (Bas Konuş adresi))

en:  (SMS list assignment)
tr:  (SMS listesi ataması)

en:  (Speed dial on SIM)
tr:  (SIM üzerindeki hızlı arama)

en:  (Speed dial)
tr:  (Hızlı arama)

en:  (Text: URL address)
tr:  (Metin: URL adresi)

en:  (Text: email address)
tr:  (Metin: eposta adresi)

en:  (Text: name (always the only one))
tr:  (Metin: adı (her zaman sadece tek))

en:  (Text: note)
tr:  (Metin: not)

en:  (Text: postal address)
tr:  (Metin: posta adresi)

en:  (Text: user ID)
tr:  (Metin: kullanıcı Kimliği)

en:  (Voice tag assignment)
tr:  (Ses etiketi ataması)

en:  (active)
tr:  (aktif)

en:  (conversation list ID)
tr:  (konuşma listesi Kimliği)

en:  (default name)
tr:  (varsayılan adı)

en:  (presence list ID ?)
tr:  (varlık listesi Kimliği ?)

en:  (set for reply)
tr:  (yanıtı ayarla)

en:  (startup)
tr:  (başlangıç)

en:  created by %s
tr:  %s tarafından oluşturuldu

en:  format, ringtone "%s"
tr:  biçim, zil sesi "%s"

en:  in
tr:  içinde

en:  in %d. week of
tr:  %d. haftası;

en:  on each
tr:  her

en:  on each %d.
tr:  her %d.

en:  speed dial not assigned
tr:  hızlı arama atanmamış

en:  version %s
tr:  sürüm %s

en: "%s" (ID %i)
tr: "%s" (Kimlik %i)

en: %3d free
tr: %3d boş

en: %3d used
tr: %3d kullanılmış

en: %d day | %d days
tr[0]: %d gün
tr[1]: %d gün

en: %d hour | %d hours
tr[0]: %d saat
tr[1]: %d saat

en: %d minute | %d minutes
tr[0]: %d dakika
tr[1]: %d dakika

en: %d second | %d seconds
tr[0]: %d saniye
tr[1]: %d saniye

en: %d week | %d weeks
tr[0]: %d hafta
tr[1]: %d hafta

en: %d year | %d years
tr[0]: %d yıl
tr[1]: %d yıl

en: %d. day of
tr: %d. günü;

en: %d. day of year
tr: %d. günü; yıl

en: %i SMS parts in %i SMS sequences
tr: %i SMS kısmı, %i SMS sıralaması içinde

en: %i entries empty, %i entries filled
tr: %i giriş boş, %i giriş dolu

en: %i entries in backup file
tr: Yedekleme dosyasında %i giriş

en: %i entries types
tr: %i giriş yazılır

en: %i locations
tr: %i yer

en: %i percent
tr: yüzde %i

en: %i percent done.
tr: Yüzde %i bitti.

en: %i phone number types
tr: %i telefon numarası türü

en: %i templates
tr: %i şablon

en: %i unread
tr: %i okunmamış

en: %i used
tr: %i kullanılmış

en: %i. Access point %i
tr: %i. Erişim noktası %i

en: %ld bytes (free %ld bytes, used %ld bytes)
tr: %ld bayt (boş %ld bayt, kullanılan %ld bayt)

en: %lu Bytes in %li seconds, %lu Bytes/sec
tr: %lu Bayt %li saniye içinde, %lu Bayt/san

en: %s (yes/no) ?
tr: %s (evet/hayır)?

en: (file with ID %i)
tr: (Kimlik %i ile dosya)

en: (longer)
tr: (uzun)

en: , %i parts
tr: , %i kısım

en: , Inbox folder
tr: , Gelen kutusu klasörü

en: , Outbox folder
tr: , Giden kutusu klasörü

en: , SIM memory
tr: , SIM hafızası

en: , date separator is %c
tr: , tarih ayıracı %c

en: , message reference=%d
tr: , ileti referansı=%d

en: , part %i of %i
tr: , kısım %i / %i

en: , phone memory
tr: , telefon hafızası

en: , phone or SIM memory
tr: , telefon veya SIM hafızası

en: , type
tr: , türü

en: , used in card: %li bytes
tr: , kartta kullanılan: %li bayt

en: , width %i, height %i
tr: , genişlik %i, yükseklik %i

en: -c / --config <filename> ... name of configuration file
tr: -c / --config <dosyaadı> ... yapılandırma dosyasının adı

en: -d / --debug <level> ... debug level (nothing|text|textall|textalldate|binary|errors)
tr: -d / --debug <seviye> ... hata ayıklama seviyesi (nothing|text|textall|textalldate|binary|errors)

en: -f / --debug-file <filename> ... file for logging debug messages
tr: -f / --debug-file <dosyaadı> ... hata ayıklama mesajlarını günlüklemek için dosya

en: -s / --section <confign> ... section of config file to use, eg. 42
tr: -s / --section <confign> ... kullanmak için yapılandırma dosyasının bölümü, örn. 42

en: ....waiting for network answer
tr: ...şebeke yanıtı için bekleniyor

en: 12 hours
tr: 12 saatlik

en: 2 bytes
tr: 2 bayt

en: 24 hours
tr: 24 saatlik

en: 4 bytes
tr: 4 bayt

en: 8 bit SMS, cannot be displayed here
tr: 8 bit SMS, burada görüntülenemiyor

en: ALL
tr: TÜMÜ

en: Access point
tr: Erişim noktası

en: Action needed
tr: Eylem gerekli

en: Add SIM phonebook entries?
tr: SIM rehberi girişleri eklensin mi?

en: Add notes to phone?
tr: Telefona notlar eklensin mi?

en: Add phone ToDo?
tr: Telefon Yapılacakları eklensin mi?

en: Add phone WAP bookmarks?
tr: Telefon WAP yer imleri eklensin mi?

en: Add phone calendar notes?
tr: Telefon takvim notları eklensin mi?

en: Add phone phonebook entries?
tr: Telefon rehberi girişleri eklensin mi?

en: Adding "%s"
tr: "%s" ekleniyor

en: Address
tr: Adres

en: Address type
tr: Adres türü

en: Age
tr: Yaş

en: Alarm (%i) not set in phone
tr: Alarm (%i) telefonda ayarlı değil

en: Alarm in location %i:
tr: %i konumundaki alarm:

en: Analogue
tr: Analog

en: Another client replied
tr: Başka bir istemci yanıtladı

en: Application already exists. Deleting by Gammu.
tr: Uygulama zaten mevcut. Gammu tarafından siliniyor.

en: April
tr: Nisan

en: Ascending
tr: Artarak

en: August
tr: Ağustos

en: Authentication type
tr: Kimlik doğrulama türü

en: Auto
tr: Oto

en: Auto deleting disabled
tr: Otomatik silme etkisizleştirildi

en: Auto deleting notes after %i day(s)
tr: %i gün sonra notlar otomatik silinir

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Automatic answer
tr: Otomatik yanıt

en: Backing up and restoring
tr: Yedekleme ve geri yükleme

en: Backup SIM SMS profiles?
tr: SIM SMS profilleri yedeklensin mi?

en: Backup SIM phonebook?
tr: SIM rehberi yedeklensin mi?

en: Backup functionality not compiled in!
tr: Yedekleme işlevselliği derlenmiş değil!

en: Backup phone Chat settings?
tr: Telefon sohbet ayarları yedeklensin mi?

en: Backup phone FM radio stations?
tr: Telefon FM radyo istasyonları yedeklensin mi?

en: Backup phone GPRS access points?
tr: Telefon GPRS erişim noktaları yedeklensin mi?

en: Backup phone MMS settings?
tr: Telefon MMS ayarları yedeklensin mi?

en: Backup phone SyncML settings?
tr: Telefon SyncML ayarları yedeklensin mi?

en: Backup phone WAP bookmarks?
tr: Telefon WAP yer imleri yedeklensin mi?

en: Backup phone WAP settings?
tr: Telefon WAP ayarları yedeklensin mi?

en: Backup phone calendar notes?
tr: Telefon takvim notları yedeklensin mi?

en: Backup phone caller groups and logos?
tr: Telefon arayan grupları ve logoları yedeklensin mi?

en: Backup phone notes?
tr: Telefon notları yedeklensin mi?

en: Backup phone operator logo?
tr: Telefon operatör logosu yedeklensin mi?

en: Backup phone phonebook?
tr: Telefon rehberi yedeklensin mi?

en: Backup phone profiles?
tr: Telefon profilleri yedeklensin mi?

en: Backup phone startup logo/text?
tr: Telefon açılış logosu/metni yedeklensin mi?

en: Backup phone todos?
tr: Telefon yapılacakları yedeklensin mi?

en: Backup phone user ringtones?
tr: Telefon kullanıcı zil sesleri yedeklensin mi?

en: Backup sms from folder "%s"%s?
tr: "%s"%s klasöründen sms yedeklensin mi?

en: Bad day!
tr: Hatalı gün!

en: Bad month!
tr: Hatalı ay!

en: Bad option!
tr: Hatalı seçenek!

en: Batch file could not be opened: %s
tr: Toplu iş dosyası açılamadı: %s

en: Batch processed, terminating.
tr: Toplu iş işlendi, sonlandırılıyor.

en: Battery Current Fast:
tr: Batarya Şu Anki Hızlı:

en: Battery Current:
tr: Batarya Şu An:

en: Battery capacity
tr: Batarya kapasitesi

en: Battery level
tr: Batarya seviyesi

en: Battery size indicator:
tr: Batarya boyutu göstergesi:

en: Battery temperature
tr: Batarya sıcaklığı

en: Battery temperature:
tr: Batarya sıcaklığı:

en: Battery type
tr: Batarya tipi

en: Battery voltage
tr: Batarya voltajı

en: Battery voltage, divided:
tr: Batarya voltajı, bölünmüş:

en: Battery voltage, scaled:
tr: Batarya voltajı, ölçekli:

en: Bearer
tr: Taşıyıcı

en: Beep once
tr: Tek bip

en: Birthday (Anniversary)
tr: Doğum günü (Yıldönümü)

en: Bit error rate
tr: Bit hata oranı

en: Bitmap
tr: Bit eşlem

en: Bitmap ID
tr: Bit eşlem Kimliği

en: Bluez probing
tr: Bluez inceleme

en: Bookmark not found in file
tr: Dosyada yer imi bulunamadı

en: CB message received
tr: CB iletisi alındı

en: Calendar
tr: Takvim

en: Calendar database
tr: Takvim veritabanı

en: Calendar note not found in file
tr: Dosya içinde takvim notu bulunamadı

[ctx: Calendar note type]
en: Call
tr: Arama

en: Calendar notes
tr: Takvim notları

en: Call active
tr: Arama aktif

en: Call alert for
tr: Arama uyarısı için

en: Call info
tr: Arama bilgisi

en: Call length
tr: Arama uzunluğu

en: Call type
tr: Arama türü

en: Caller group
tr: Arayan grubu

en: Caller group logo
tr: Arayan grubu logosu

en: Caller group number too high, please increase buffer in sources!
tr: Arayan grup numarası çok yüksek, lütfen kaynaklardaki arabelleği arttırın!

en: Caller groups
tr: Arayan grupları

en: Caller logo
tr: Arayan logosu

en: Calls
tr: Aramalar

en: Can not open file %s
tr: %s dosyası açılamıyor

en: Can't do it with current phone protocol
tr: Şu anki telefon protokolü ile bunu yapamaz

en: Can't open file "%s"
tr: "%s" dosyası açılamıyor

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Category
tr: Kategori

en: Changed:
tr: Değişen:

en: Channel %i, text "%s"
tr: Kanal %i, metin "%s"

en: Charge current
tr: Şarj akımı

en: Charge state
tr: Şarj durumu

en: Charge voltage
tr: Şarj voltajı

en: Charger current:
tr: Şarj cihazı şu anki:

en: Charger voltage:
tr: Şarj cihazı voltajı:

en: Check <https://wammu.eu/gammu/> for updates.
tr: Güncellemeleri <https://wammu.eu/gammu/> kontrol et.

en: Checking %s
tr: %s kontrol ediliyor

en: Checking SIM SMS profiles
tr: SIM SMS profilleri kontrol ediliyor

en: Checking SIM phonebook
tr: SIM rehberi kontrol ediliyor

en: Checking phone Chat settings
tr: Telefon Sohbet ayarları kontrol ediliyor

en: Checking phone FM radio stations
tr: Telefon FM radyo istasyonları kontrol ediliyor

en: Checking phone GPRS access points
tr: Telefon GPRS erişim noktaları kontrol ediliyor

en: Checking phone MMS settings
tr: Telefon MMS ayarları kontrol ediliyor

en: Checking phone SyncML settings
tr: Telefon SyncML ayarları kontrol ediliyor

en: Checking phone WAP bookmarks
tr: Telefon WAP yer imleri kontrol ediliyor

en: Checking phone WAP settings
tr: Telefon WAP ayarları kontrol ediliyor

en: Checking phone calendar
tr: Telefon takvimi kontrol ediliyor

en: Checking phone caller logos
tr: Telefon arayan logoları kontrol ediliyor

en: Checking phone notes
tr: Telefon notları kontrol ediliyor

en: Checking phone operator logo
tr: Telefon operatör logosu kontrol ediliyor

en: Checking phone phonebook
tr: Telefon rehberi kontrol ediliyor

en: Checking phone profiles
tr: Telefon profilleri kontrol ediliyor

en: Checking phone startup text
tr: Telefon açılış metni kontrol ediliyor

en: Checking phone todos
tr: Telefon yapılacakları kontrol ediliyor

en: Checking phone user ringtones
tr: Telefon kullanıcı zil sesleri kontrol ediliyor

en: Checksum in backup file do not match (original: %s, new: %s). Continue?
tr: Yedekleme dosyasındaki sağlama eşleşmiyor (orijinali: %s, yenisi: %s). Devam edilsin mi?

en: City
tr: Şehir

en: Class
tr: Sınıf

en: Coding
tr: Kodlama

en: Commands can be specified with or without leading --.
tr: Komutlar, -- başta ya da başta olmadan belirlenebilir.

en: Company
tr: Şirket

en: Compiled in features:
tr: Derlenen özellikler:

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Completed time
tr: Tamamlanma zamanı

en: Concatenated (linked) message
tr: Birleşik (bağlantılı) ileti

en: Configuration could not be parsed!
tr: Yapılandırma ayrıştırılamadı!

en: Configuration file generated by gammu-detect.
tr: Yapılandırma dosyası gammu-algılama tarafından oluşturuldu.

en: Congestion
tr: Tıkanıklık

en: Connection "%s" on device "%s"
tr: "%s" bağlantısı, "%s" cihazında

en: Connection rejected by SME
tr: SME tarafından bağlantı reddedildi

en: Connection security
tr: Bağlantı güvenliği

en: Connection set name
tr: Bağlantı grubu adı

en: Connection type
tr: Bağlantı türü

en: Contact
tr: İletişim

en: Contact ID
tr: Kişi Kimliği

en: Content type
tr: İçerik türü

en: Continuous
tr: Sürekli

en: Copyright (C) 2003 - 2017 Michal Cihar <michal@cihar.com> and other authors.
tr: Telif Hakkı (C) 2003 - 2017 Michal Cihar <michal@cihar.com> ve diğer yazarlar.

en: Copyright (C) 2010 - 2017 Michal Cihar <michal@cihar.com> and other authors.
tr: Telif Hakkı (C) 2010 - 2017 Michal Cihar <michal@cihar.com> ve diğer yazarlar.

en: Corrupted message, skipping
tr: Bozuk ileti, atlanıyor

en: Country
tr: Ülke

en: Currently shown on the display
tr: Şu anda ekranda gösterilen

en: Custom text 1
tr: Özel metin 1

en: Custom text 2
tr: Özel metin 2

en: Custom text 3
tr: Özel metin 3

en: Custom text 4
tr: Özel metin 4

en: DD MM YY
tr: GG AA YY

en: DD MM YYYY
tr: GG AA YYYY

en: DD MMM YY
tr: GG AAA YY

en: Daily alarm
tr: Günlük alarm

en: Data (CSD)
tr: Veri (CSD)

en: Data PDU
tr: Veri PDU

en: Data call
tr: Veri araması

en: Data call speed
tr: Veri arama hızı

en: Data call type
tr: Veri arama türü

en: Date
tr: Tarih

en: Date and time
tr: Tarih ve saat

en: Date and time not set in phone
tr: Tarih ve saat telefonda ayarlı değil

en: Date format is
tr: Tarih biçimi

en: Date, time and alarms
tr: Tarih, saat ve alarmlar

en: Dealer note text is "%s"
tr: Aramayı yapan notu metni "%s"

en: December
tr: Aralık

en: Declared JAR file size is different than real. Fixed by Gammu.
tr: Bildirilen JAR dosyası boyutu gerçekten farklı. Gammu tarafından düzeltildi.

en: Default GSM alphabet (compression)
tr: Varsayılan GSM alfabesi (sıkıştırma)

en: Default GSM alphabet (no compression)
tr: Varsayılan GSM alfabesi (sıkıştırma yok)

en: Default number
tr: Varsayılan numara

en: Delete SIM phonebook?
tr: SIM rehberi silinsin mi?

en: Delete all phone FM radio stations?
tr: Tüm telefon FM radyo istasyonları silinsin mi?

en: Delete all phone user ringtones?
tr: Tüm telefon kullanıcı zil sesleri silinsin mi?

en: Delete dialled calls?
tr: Yapılan aramalar silinsin mi?

en: Delete each sms after backup?
tr: Her sms yedeklemeden sonra silinsin mi?

en: Delete missed calls?
tr: Cevapsız aramalar silinsin mi?

en: Delete phone WAP bookmarks?
tr: Telefon WAP yer imleri silinsin mi?

en: Delete phone calendar notes?
tr: Telefon takvim notları silinsin mi?

en: Delete phone notes?
tr: Telefon notları silinsin mi?

en: Delete phone phonebook?
tr: Telefon rehberi silinsin mi?

en: Delete phone todos?
tr: Telefon yapılacakları silinsin mi?

en: Delete received calls?
tr: Gelen aramalar silinsin mi?

en: Deleting
tr: Siliniyor

en: Deleting SMS from "%s" folder:
tr: "%s" klasöründen SMS siliniyor:

en: Deleting old FM stations:
tr: Silinen eski FM radyo istasyonları:

en: Deleting old bookmarks:
tr: Silinen eski yer imleri:

en: Deleting old notes:
tr: Silinen eski notlar:

en: Deleting old todos:
tr: Silinen eski yapılacaklar:

en: Deleting:
tr: Silinen:

en: Delivery report
tr: İletim raporu

en: Delivery status
tr: Teslimat durumu

en: Description
tr: Açıklama

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Device
tr: Cihaz

en: Device File:
tr: Cihaz Dosyası:

en: Dial-up number
tr: Çevirmeli bağlantı numarası

en: Disables email indicator
tr: Eposta göstergesini etkisizleştirir

en: Disables fax indicator
tr: Faks göstergesini etkisizleştirir

en: Disables scanning of Windows serial ports.
tr: Windows seri bağlantı noktalarını taramayı etkisizleştirir.

en: Disables scanning of udev.
tr: Udev taramasını etkisizleştirir.

en: Disables scanning using Bluez.
tr: Bluez kullanımı taramasını etkisizleştirir.

en: Disables voice indicator
tr: Ses göstergesini etkisizleştirir

en: Displaying not supported
tr: Görüntüleme desteklenmiyor

en: Divert type
tr: Yönlendirme türü

en: Do you want to play it?
tr: Oynamak istiyor musunuz?

en: Do you want to restore binary SMS?
tr: Binari SMS'i geri yüklemek istiyor musunuz?

en: Do you want to save this MMS file?
tr: Bu MMS dosyasını kaydetmek istiyor musunuz?

en: Do you want to save this attachment?
tr: Bu eki kaydetmek istiyor musunuz?

en: Do you want to set phone date/time? (NOTE: in some phones it's required to correctly restore calendar notes and other items)
tr: Telefon tarihi/saatini ayarlamak istiyor musunuz? (Not: bazı telefonlarda takvim notlarının ve diğer öğelerin doğru olarak geri yüklenmesi gerekir)

en: Done
tr: Bitti

en: Driver:
tr: Sürücü:

en: Due time
tr: Bitiş zamanı

en: Dumps decoding
tr: Arıza kodu çözme

en: EMS animation ID
tr: EMS canlandırma Kimliği

en: EMS sound ID
tr: EMS ses Kimliği

en: ERROR: unknown memory type ("%s")
tr: HATA: bilinmeyen bellek türü ("%s")

en: Email
tr: Eposta

en: Email address 2
tr: Eposta adresi 2

en: Empty
tr: Boş

en: Enables email indicator
tr: Eposta göstergesini etkinleştirir

en: Enables fax indicator
tr: Faks göstergesini etkinleştirir

en: Enables voice indicator
tr: Ses göstergesini etkinleştirir

en: Enabling info about USSD
tr: USSD hakkında bilgi etkinleştiriliyor

en: Enabling info about calls
tr: Aramalar hakkında bilgi etkinleştiriliyor

en: Enabling info about incoming CB
tr: Gelen CB hakkında bilgi etkinleştiriliyor

en: Enabling info about incoming SMS
tr: Gelen SMS hakkında bilgi etkinleştiriliyor

en: Enter %s code:
tr: %s kodunu girin:

en: Enter new PIN code:
tr: Yeni PIN kodunu girin:

en: Enter the message text and press %s:
tr: İleti metnini girin ve %s basın:

en: Entering monitor mode...
tr: Monitör kipine giriliyor...

en: Entry is empty
tr: Giriş boş

en: Entry was deleted
tr: Giriş silindi

en: Entry was empty
tr: Giriş boş

en: Error
tr: Hata

en: Error creating thread
tr: İşlem oluşturmada hata

en: Error in SME
tr: SME'de hata

en: Error reading batch! Terminating.
tr: Toplu iş dosyasını okuma hatası! Sonlandırılıyor.

en: Error while closing file!
tr: Dosya kapanırken hata oldu!

en: Error while opening file for writing!
tr: Yazmak için dosya açılırken hata oldu!

en: Error while saving to file %s!
tr: %s dosyasına yazarken hata!

en: Error while writing file!
tr: Dosyaya yazılırken hata oldu!

en: Every day
tr: Her gün

en: Executing batch "%s" - command %i: %s
tr: "%s" toplu işi yürütülüyor - komut %i: %s

en: FM radio
tr: FM radyo

en: Fail
tr: Başarısız

en: Failed to allocate memory, aborting!
tr: Bellek ayırma başarısız, iptal ediliyor!

en: Failed to read [gammu%d] section from configuration file (gammurc)!
tr: Yapılandırma dosyasından (gammurc) [gammu%d] bölümünü okuma başarısız!

en: Favorite messaging number
tr: Sık kullanılan mesajlaşma numarası

en: Fax
tr: Faks

en: Fax call
tr: Faks araması

en: Fax number
tr: Faks numarası

en: February
tr: Şubat

en: File "%s"
tr: Dosya "%s"

en: File checksum calculated by phone doesn't match with value calculated by Gammu. File is damaged or there is a error in Gammu.
tr: Gammu tarafından hesaplanan değer ile telefon tarafından hesaplanan dosya sağlaması eşleşmiyor. Dosya hasarlı ya da Gammu'da bir hata var.

en: File created by
tr: Dosyayı oluşturan

en: File;
tr: Dosya;

en: Filesystem
tr: Dosya sistemi

en: Firmware
tr: Donanım Yazılımı

en: First name
tr: Adınız

en: Folder
tr: Klasör

en: Folder %s
tr: Klasör %s

en: Folder not found. Probably function not supported!
tr: Klasör bulunamadı. Muhtemelen işlev desteklenmiyor!

en: For more details, call help on specific topic (gammu --help topic). Topics are:
tr: Daha fazla ayrıntı için belirli konuda yardım isteyin (gammu --help konu). Konular:

en: Formal name
tr: Resmi adınız

en: Format
tr: Biçim

en: Frequency
tr: Frekans

en: Friday
tr: Cuma

en: Functions that don't fit elsewhere
tr: Başka bir yere uymayan işlevler

en: Gammu commands, topic: %s
tr: Gammu komutları, konu: %s

en: Gammu information
tr: Gammu bilgisi

en: Gammu-detect version %s
tr: Gammu-algılanan sürüm %s

en: General number
tr: Genel numara

en: Getting "%s"
tr: "%s" alınıyor

en: Group name
tr: Grup adı

en: H
tr: G

en: Hardware
tr: Donanım

en: Headset interconnection:
tr: Kulaklık arabağlantısı:

en: High
tr: Yüksek

en: Home address
tr: Ev adresi

en: Home email
tr: Ev için eposta

en: Home fax number
tr: Ev faks numarası

en: Home mobile number
tr: Ev mobil numarası

en: Home number
tr: Ev numarası

en: Home website
tr: Ev web sitesi

en: Homepage
tr: Ana sayfa

en: Hook interconnection:
tr: Takılı arabağlantı:

en: ID %i
tr: Kimlik %i

en: ID %i,
tr: Kimlik %i,

en: ID of new file is "%s"
tr: Yeni dosyanın Kimliği "%s"

en: ID of new folder is "%s"
tr: Yeni klasörün Kimliği "%s"

en: IP address
tr: IP adresi

en: If you want break, press Ctrl+C...
tr: Yarıda kesmek istiyorsanız, Ctrl+C tuşlarına basın...

en: Inbox folder
tr: Gelen Kutusu klasörü

en: Incoming call alert
tr: Gelen arama uyarısı

en: Incompatible destination
tr: Uyumsuz hedef

en: Information
tr: Bilgi

en: Initial battery voltage:
tr: Baştaki batarya voltajı:

en: Invalid
tr: Geçersiz

en: Invalid SMSC location: %s
tr: Geçersiz SMSC yeri: %s

en: Invalid security code type
tr: Geçersiz güvenlik kodu türü

en: Is a folder. Please give only file names.
tr: Bu bir klasör. Lütfen sadece dosya adlarını verin.

en: It can be RTTL ringtone only used with this option
tr: Sadece bu seçenek ile kullanılan RTTL zil sesi olabilir

en: January
tr: Ocak

en: Job title
tr: Ünvanınız

en: July
tr: Temmuz

en: June
tr: Haziran

en: Keypad locked
tr: Tuş takımı kilitli

en: Keypad tones
tr: Tuş sesleri

en: Last modified
tr: Son değiştirilme

en: Last name
tr: Soyadınız

en: Last parameter wasn't text
tr: Son parametre metin değildi

en: Leaving monitor mode...
tr: Monitör kipinden çıkılıyor...

en: Level 1
tr: Seviye 1

en: Level 2
tr: Seviye 2

en: Level 3
tr: Seviye 3

en: Level 4
tr: Seviye 4

en: Level 5
tr: Seviye 5

en: License GPLv2: GNU GPL version 2 <https://spdx.org/licenses/GPL-2.0>.
tr: Lisans GPLv2: GNU GPL sürüm 2 <https://spdx.org/licenses/GPL-2.0>.

en: Light sensor:
tr: Işık sensörü:

en: Lights
tr: Işıklar

en: Lithium Ion
tr: Lityum İyon

en: Lithium Polymer
tr: Lityum Polimer

en: Location
tr: Konum

en: Location %d
tr: Konum %d

en: Location %i
tr: Konum %i

en: Location %i, folder "%s"
tr: Konum %i, "%s" klasörü

en: Login type
tr: Oturum açma türü

en: Logo and pictures
tr: Logo ve resimler

en: Low
tr: Düşük

en: MM DD YY
tr: AA GG YY

en: MM DD YYYY
tr: AA GG YYYY

en: MMS and MMS settings
tr: MMS ve MMS ayarları

en: MMS indicator
tr: MMS göstergesi

en: MMS settings not found in file
tr: Dosyada MMS ayarları bulunamadı

en: Manual
tr: Elle

en: Manufactured
tr: Üretim

en: Manufacturer
tr: Üretici

en: March
tr: Mart

en: Maximal location for caller logo can be 5
tr: Arayan logosu için en fazla yer 5 olabilir

en: Maximum time
tr: En fazla süre

en: May
tr: Mayıs

en: Medium
tr: Orta

en: Meeting
tr: Toplantı

en: Memo (Miscellaneous)
tr: Not (Çeşitli)

en: Memory %s, Location %i
tr: Hafıza %s, Yer %i

en: Memory (phonebooks and calls)
tr: Hafıza (rehber ve aramalar)

en: Memory has only %i free locations.Exiting
tr: Bellek sadece %i boş yere sahip. Çıkılıyor

en: Message alert tone
tr: Mesaj uyarı sesi

en: Message alert tone ID
tr: Mesaj uyarı sesi Kimliği

en: Message number
tr: İleti numarası

en: Message size
tr: İleti boyutu

en: Message type
tr: İleti türü

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Mobile number
tr: Mobil numarası

en: Monday
tr: Pazartesi

en: More parameters required (function requires %d to %d)
tr: Daha fazla parametre gerekli (işlev %d'den %d'e gerektiriyor)

en: More parameters required (function requires %d)
tr: Daha fazla parametre gerekli (işlev %d gerektiriyor)

en: More parameters required!
tr: Daha fazla parametre gerekli!

en: NO (always)
tr: NO (her zaman)

en: NONE
tr: YOK

en: Name
tr: Adı

en: Name in phone
tr: Telefondaki isim

en: Name prefix
tr: Ad öneki

en: Name suffix
tr: Ad soneki

en: Name:
tr: Adı:

en: Network
tr: Şebeke

en: Network level
tr: Şebeke seviyesi

en: Network state
tr: Şebeke durumu

en: Networks for %s:
tr: %s için ağlar:

en: Nick name
tr: Takma adınız

en: No
tr: Yok

en: No JAR URL info in JAD file!
tr: JAD dosyasında JAR URL bilgisi yok!

en: No JAR size info in JAD file. Added by Gammu.
tr: JAD dosyasında JAR boyutu bilgisi yok. Gammu tarafından eklendi.

en: No PIN code entered!
tr: Girilen PIN kodu yok!

en: No action needed
tr: Gereken eylem yok

en: No chars read, assuming it is okay!
tr: Okunan karakter yok, tamam olduğu varsayılıyor!

en: No configuration file found!
tr: Bulunan yapılandırma dosyası yok!

en: No configuration read, using builtin defaults!
tr: Okunan yapılandırma yok, yerleşik varsayılanlar kullanılıyor!

en: No internetworking available
tr: Mevcut internet çalışması yok

en: No name info in JAD file!
tr: JAD dosyasında isim bilgisi yok!

en: No network code
tr: Şebeke kodu yok

en: No operator logo in phone
tr: Telefonda operatör logosu yok

en: No response from SME
tr: SME'den yanıt yok

en: No signal
tr: Sinyal yok

en: No vendor info in JAD file!
tr: JAD dosyasında satıcı bilgisi yok!

en: Nokia GSM operator logo
tr: Nokia GSM operatör logosu

en: Nokia WAP bookmark
tr: Nokia WAP yer imi

en: Nokia WAP bookmark or WAP/MMS settings
tr: Nokia WAP yer imi veya WAP/MMS ayarları

en: Nokia binary
tr: Nokia binari

en: Nokia calendar note
tr: Nokia takvim notu

en: Nokia caller logo
tr: Nokia arayan logosu

en: Nokia operator logo
tr: Nokia operatör logosu

en: Nokia phonebook entry
tr: Nokia rehber girişi

en: Nokia profile
tr: Nokia profili

en: Nokia ringtone
tr: Nokia zil sesi

en: Nokia specific
tr: Nokia'ya özgü

en: None
tr: Yok

en: Not enough parameters!
tr: Yeterli parametre yok!

en: Not executed
tr: Çalıştırılmadı

en: Not obtainable
tr: Temin edilemez

en: Not supported
tr: Desteklenmiyor

en: Note not found in file
tr: Dosya içinde not bulunamadı

en: Note type
tr: Not türü

en: Notes
tr: Notlar

en: Nothing to enter.
tr: Giriş için hiçbir şey yok.

en: November
tr: Kasım

en: Number
tr: Numara

en: Number of bits
tr: Bit sayısı

en: Number of messages
tr: İleti sayısı

en: Number out of range: %s
tr: Sayı aralık dışında: %s

en: Number:
tr: Numara:

en: OFF
tr: KAPALI

en: OK
tr: TAMAM

en: ONLY
tr: SADECE

en: October
tr: Ekim

en: Off
tr: Kapalı

en: Office number
tr: Ofis numarası

en: Ohms
tr: Ohm

en: Old simlock
tr: Eski sim kilidi

en: On
tr: Açık

en: Only part of data saved, please increase %s.
tr: Sadece verinin bir kısmı kaydedildi, lütfen %s arttırın.

en: Only part of data saved, please increase the limit.
tr: Sadece verinin bir kısmı kaydedildi, lütfen sınırı arttırın.

en: Operator logo
tr: Operatör logosu

en: Operator logo for %s network
tr: %s şebekesi için operatör logosu

en: Original IMEI
tr: Orijinal IMEI

en: Other number
tr: Diğer numara

en: P
tr: K

en: Packet network
tr: Paket şebekesi

en: Packet network state
tr: Paket şebekesi durumu

en: Pager
tr: Çağrı Cihazı

en: Pager number
tr: Çağrı cihazı numarası

en: Parameter "%s" unknown
tr: Parametre "%s" bilinmiyor

en: Parameter is not a number: %s
tr: Parametre bir sayı değil: %s

en: Parameter missing!
tr: Parametre eksik!

en: Parameters before command configure gammu behaviour:
tr: Komuttan önceki parametreler gammu davranışını yapılandırır:

en: Parameters help
tr: Parametre yardımı

en: Part of folder
tr: Klasörün bir kısmı

en: Part of folder only
tr: Sadece klasörün bir kısmı

en: Passed
tr: Geçildi

en: Password
tr: Parola

en: Path:
tr: Yol:

en: Permanent error,
tr: Kalıcı hata,

en: Personal
tr: Kişisel

en: Phone
tr: Telefon

en: Phone SMS status
tr: Telefon SMS durumu

en: Phone current
tr: Telefon akımı

en: Phone information
tr: Telefon bilgileri

en: Phone memory
tr: Telefon hafızası

en: Phone on USB serial port %s %s
tr: USB bağlantı noktası %s %s üzerindeki telefon

en: Phone on serial port %s
tr: Seri bağlantı noktası %s üzerindeki telefon

en: Phone seems not to support radio
tr: Telefonun radyoyu desteklemediği görünüyor

en: Phone settings
tr: Telefon ayarları

en: Phone temperature
tr: Telefon sıcaklık

en: Phone tests
tr: Telefon denemeleri

en: Phone time is %s
tr: Telefonun saati %s

en: Phonebook database
tr: Telefon rehberi veritabanı

en: Phonebook entry not found in file
tr: Telefon rehberi girişi dosyada bulunamadı

en: Phones
tr: Telefonlar

en: Photo
tr: Fotoğraf

en: Picture
tr: Resim

en: Picture ID
tr: Resim Kimliği

en: Picture name
tr: Resim adı

en: Please check The Gammu Manual for more information.
tr: Daha fazla bilgi için lütfen Gammu Kullanım Kılavuzunu kontrol edin.

en: Please connect headset. Required as antenna
tr: Lütfen kulaklığı bağlayın. Anten olarak gerekir

en: Please enumerate locations from 1
tr: Lütfen konumları 1'den numaralandırın

en: Please find received files in Inbox and install them.
tr: Lütfen gelen kutusunda alınan dosyaları bulun ve onları yükleyin.

en: Please note that restoring data will cause existing data in phone to be deleted.
tr: Verinin geri yüklenmesinin telefondaki mevcut verinin silinmesine neden olacağını lütfen unutmayın.

en: Power amplifier temperature:
tr: Akım güçlendiricisi sıcaklığı:

en: Press Ctrl+C to break...
tr: Kesmek için Ctrl+C tuşuna basın...

en: Press any key to continue...
tr: Devam etmek için herhangi bir tuşa basın...

en: Priority
tr: Öncelik

en: Private
tr: Özel

en: Probably caller group is missing from your backup, add it and use --restore again.
tr: Muhtemelen arayan grubu yedeklemenizde eksik, ekleyin ve tekrar --restore kullanın.

en: Problem with deleting playlist
tr: Çalma listesini silmede sorun

en: Product code
tr: Ürün kodu

en: Profile
tr: Profil

en: Properties:
tr: Özellikleri:

en: Protocols
tr: Protokoller

en: Proxy
tr: Proksi

en: Push to talk ID
tr: Bas konuş Kimliği

en: Quality of service not available
tr: Kaliteli hizmet mevcut değil

en: Query:
tr: Sorgu:

en: R
tr: O

en: Read
tr: Okundu

en: Read only
tr: Salt okunur

en: Reading
tr: Okunuyor

en: Reading:
tr: Okunuyor:

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Reference number
tr: Referans numarası

en: Reminder (Date)
tr: Hatırlatıcı (Tarih)

en: Remote number | Remote numbers
tr[0]: Uzak numarası
tr[1]: Uzak numarası

en: Remote procedure error
tr: Uzak yordam hatası

en: Repeating
tr: Tekrarlanıyor

en: Reserved/Specific to SC: %x
tr: SC'ye Özgü/Ayrılmış: %x

en: Resistive keyboard 1/auxdet:
tr: Dirençli klavye 1/auxdet:

en: Resistive keyboard 1/headint2:
tr: Dirençli klavye 1/headint2:

en: Response:
tr: Yanıt:

en: Restore %03i sms to folder "%s"%s?
tr: %03i sms "%s"%s klasörüne geri yüklensin mi?

en: Restore SIM SMSC profiles?
tr: SIM SMSC profilleri geri yüklensin mi?

en: Restore SIM phonebook?
tr: SIM rehberi geri yüklensin mi?

en: Restore message?
tr: İletiyi geri yükle?

en: Restore notes from the past?
tr: Geçmişten notlar geri yüklensin mi?

en: Restore phone FM radio stations?
tr: Telefon FM radyo istasyonları geri yüklensin mi?

en: Restore phone GPRS Points?
tr: Telefon GPRS Noktaları geri yüklensin mi?

en: Restore phone MMS settings?
tr: Telefon MMS ayarları geri yüklensin mi?

en: Restore phone WAP bookmarks?
tr: Telefon WAP yer imleri geri yüklensin mi?

en: Restore phone WAP settings?
tr: Telefon WAP ayarları geri yüklensin mi?

en: Restore phone calendar notes?
tr: Telefon takvim notları geri yüklensin mi?

en: Restore phone caller groups and logos?
tr: Telefon arayan grupları ve logoları geri yüklensin mi?

en: Restore phone notes?
tr: Telefon notları geri yüklensin mi?

en: Restore phone operator logo?
tr: Telefon operatör logosu geri yüklensin mi?

en: Restore phone phonebook?
tr: Telefon rehberi geri yüklensin mi?

en: Restore phone profiles?
tr: Telefon profilleri geri yüklensin mi?

en: Restore phone startup logo/text?
tr: Telefon açılış logosu/metni geri yüklensin mi?

en: Restore phone todo?
tr: Telefon yapılacakları geri yüklensin mi?

en: Restore user ringtones?
tr: Kullanıcı zil sesleri geri yüklensin mi?

en: Ring once
tr: Bir kez çal

en: Ringing
tr: Çalıyor

en: Ringtone
tr: Zil sesi

en: Ringtone "%s"
tr: Zil sesi "%s"

en: Ringtone "%s" (tempo = %i Beats Per Minute)
tr: Zil sesi "%s" (tempo %i Dakika Başına Atış)

en: Ringtone ID
tr: Zil sesi Kimliği

en: Ringtone too long. %i percent part cut
tr: Zil sesi çok uzun. Yüzde %i kısmı kesildi

en: Ringtone volume
tr: Zil sesi seviyesi

en: Ringtones
tr: Zil sesleri

en: SIM SMS status
tr: SIM SMS durumu

en: SIM memory
tr: SIM hafızası

en: SM Deleted by SC Administration
tr: SC Yönetimi tarafından SM Silindi

en: SM Validity Period Expired
tr: SM Geçerlilik Süresi Doldu

en: SM deleted by originating SME
tr: SME kaynaklı olarak SM silindi

en: SM does not exist
tr: SM mevcut değil

en: SM forwarded by the SC to the SME but the SC is unable to confirm delivery
tr: SM, SC tarafından SME'ye yönlendirildi ancak SC teslimatı onaylayamaz

en: SM received by the SME
tr: SME tarafından SM alındı

en: SM replaced by the SC
tr: SC tarafından SM değiştirildi

en: SME busy
tr: SME meşgul

en: SMS and EMS
tr: SMS ve EMS

en: SMS counter overflow
tr: SMS sayacı aşması

en: SMS daemon is now in separate binary, please use gammu-smsd instead of gammu smsd!
tr: SMS daemon artık ayrı binari içindedir, lütfen gammu smsd yerine gammu-smsd kullanın!

en: SMS daemon is now in separate binary, please use gammu-smsd-inject instead of gammu sendsmsdsms!
tr: SMS daemon artık ayrı binari içindedir, lütfen gammu sendsmsdsms yerine gammu-smsd-inject kullanın!

en: SMS memory full
tr: SMS hafızası dolu

en: SMS message
tr: SMS iletisi

en: SMS message received
tr: SMS iletisi alındı

en: SMS replacing ID
tr: Kimliği değiştirilen SMS

en: SMS status report
tr: SMS durum raporu

en: SMSC number
tr: SMSC numarası

en: SMSC response
tr: SMSC yanıtı

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Saved
tr: Kaydedildi

en: Saved in folder number %d "%s", location %i
tr: Klasöre kaydedilen numarası %d "%s", yeri %i

en: Saved to file %s
tr: %s dosyasına kaydedildi

en: Saving SMS %i/%i
tr: SMS %i/%i kaydediliyor

en: Screen saver
tr: Ekran koruyucu

en: Screen saver number
tr: Ekran koruyucu numarası

en: Screen saver timeout
tr: Ekran koruyucu zaman aşımı

en: Search text too long, truncating to %d chars!
tr: Arama metni çok uzun, %d karaktere kısaltılıyor!

en: Searching for phone folder:
tr: Telefon klasörü aranıyor:

en: Second name
tr: İkinci adınız

en: Second proxy
tr: İkinci proksi

en: Secure
tr: Güvenli

en: Security code is %s
tr: Güvenlik kodu %s

en: Security code set to "12345"
tr: Güvenlik kodu "12345" olarak ayarlandı

en: Security status
tr: Güvenlik durumu

en: Sender
tr: Gönderen

en: Sending SMS %i/%i
tr: SMS %i/%i gönderiliyor

en: Sending sms from folder "%s", location %i
tr: "%s" klasöründen sms gönderiliyor, yeri %i

en: Sent
tr: Gönderildi

en: September
tr: Eylül

en: Sequential Number:
tr: Seri Numarası:

en: Server
tr: Sunucu

en: Server number
tr: Sunucu numarası

en: Service code
tr: Hizmet kodu

en: Service number
tr: Hizmet numarası

en: Service rejected
tr: Hizmet reddedildi

en: Service reply
tr: Hizmet yanıtı

en: Set %i
tr: %i ayarla

en: Setting done
tr: Ayarlama bitti

en: Setting time in phone to the same time as is set in computer.
tr: Bilgisayarda ayarlananla telefona ayarlanan aynı saat.

en: Shopping
tr: Alışveriş

en: Show debugging output for detecting devices.
tr: Algılanan cihazlar için hata ayıklama çıktısını göster.

en: Show version information and compiled in features.
tr: Sürüm bilgisini ve derlenmiş özellikleri göster.

en: Siemens OTA file
tr: Siemens OTA dosyası

en: Siemens file
tr: Siemens dosyası

en: Siemens specific
tr: Siemens'e özgü

en: Signal strength
tr: Sinyal gücü

en: Silent alarm
tr: Sessiz alarm

en: Simlock data
tr: Sim kilidi verisi

en: Smart Messaging
tr: Akıllı Mesajlaşma

en: Some MMS file features unknown for Gammu decoder
tr: Bazı MMS dosyası özellikleri Gammu çözücüsü için bilinmeyen

en: Some details were ignored (unknown or not implemented in decoding functions)
tr: Bazı ayrıntılar yoksayıldı (bilinmeyen veya çözülen işlevlerde uygulanmadı)

en: Something went wrong, unknown message operation!
tr: Bir şey yanlış gitti, bilinmeyen ileti işlemi!

en: Sorry, but configuration matrix for this model has not yet been added. See <https://wammu.eu/support/bugs/> for information how to report it.
tr: Üzgünüz, ancak bu model için yapılandırma matrisi henüz eklenmedi. Nasıl raporlandığı bilgisi için <https://wammu.eu/support/bugs/> adresine bakın.

en: Sorry. For now there is only support for GPRS or DATA bearers end
tr: Üzgünüz. Şu an için sadece GPRS veya VERİ taşıyıcıların sonu için destek var

en: Sorry. No GPRS bearer found in MMS settings
tr: Üzgünüz. MMS ayarları içinde bulunan GPRS taşıyıcısı yok

en: Special
tr: Özel

en: Standard
tr: Standart

en: Standard number
tr: Standart numara

en: Start
tr: Başlat

en: Start time
tr: Başlangıç zamanı

en: Startup logo
tr: Başlangıç logosu

en: State
tr: İl

en: Station name
tr: İstasyon adı

en: Status
tr: Durum

en: Stop
tr: Durdur

en: Street address
tr: Açık adresiniz

en: Subject
tr: Konu

en: Subsystem:
tr: Alt sistem:

en: Sunday
tr: Pazar

en: Swapping start and end location
tr: Başlangıç ve bitiş konumunu yer değiştir

en: Sync. calendar
tr: Takvimi eşitle

en: Sync. phonebook
tr: Telefon rehberini eşitle

en: Temporary
tr: Geçici

en: Temporary error,
tr: Geçici hata,

en: Terminated
tr: Sonlandırıldı

en: Text
tr: Metin

en: Text too long, truncating to %d chars!
tr: Metin çok uzun, %d karaktere kısaltılıyor!

en: The application has been successfully sent to the phone.
tr: Uygulama başarılı olarak telefona gönderildi.

en: There are %i SMS messages packed and the limit is %i. Exiting
tr: Paketlenmiş %i SMS iletisi var ve sınırı %i. Çıkılıyor

en: There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
tr: GARANTİSİ yoktur, yasaların izin verdiği ölçüde vardır.

en: There is newer stable Gammu version available! (%s instead of %s)
tr: Mevcut yeni sağlam Gammu sürümü var! (%s, %s yerine)

en: There is newer testing Gammu version available! (%s instead of %s)
tr: Mevcut daha yeni denenen Gammu sürümü var! (%s, %s yerine)

en: This is free software: you are free to change and redistribute it.
tr: Bu ücretsiz bir yazılımdır: bunu değiştirmek ve dağıtmak için özgürsünüz.

en: This ringtone in Nokia Composer in phone should look:
tr: Telefondaki Nokia Bestecisi içinde bu zil sesi şöyle görünmeli:

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Time format is
tr: Saat biçimi

en: Time of backup
tr: Yedekleme zamanı

en: Time: %02d:%02d
tr: Saat: %02d:%02d

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: To do lists
tr: Yapılacaklar listesi

en: To enter it please press:
tr: Girmek için lütfen şuna basın:

en: ToDo note not found in file
tr: Dosyada Yapılacaklar notu bulunamadı

en: Todo note not found in file
tr: Yapılacak notu dosyada bulunamadı

en: Todos
tr: Yapılacaklar

en: Tone alarm
tr: Sesli alarm

en: Too few parameters!
tr: Çok az parametre!

en: Too high folder number (max. %i)
tr: Çok yüksek klasör numarası (en fazla %i)

en: Too long SMS name ("%s"), ignored
tr: Çok uzun SMS adı ("%s"), yoksayıldı

en: Too many animation frames!
tr: Çok fazla canlandrımalı kare!

en: Too many parameters (function accepts %d to %d)
tr: Çok fazla parametre (işlev %d'den %d'e kabul ediyor)

en: Too many parameters (function accepts %d)
tr: Çok fazla parametre (işlev %d kabul ediyor)

en: Training/Athletism
tr: Eğitim/Atletizm

en: Training/Ball Games
tr: Eğitim/Top Oyunları

en: Training/Budo
tr: Eğitim/Budo

en: Training/Cycling
tr: Eğitim/Bisiklet

en: Training/Dance
tr: Eğitim/Dans

en: Training/Extreme Sports
tr: Eğitim/Olağanüstü Sporlar

en: Training/Football
tr: Eğitim/Futbol

en: Training/Golf
tr: Eğitim/Golf

en: Training/Gym
tr: Eğitim/Jimnastik

en: Training/Hockey
tr: Eğitim/Hokey

en: Training/Horse Races
tr: Eğitim/At Yarışları

en: Training/Races
tr: Eğitim/Yarışlar

en: Training/Rugby
tr: Eğitim/Ragbi

en: Training/Sailing
tr: Eğitim/Yelken

en: Training/Street Games
tr: Eğitim/Sokak Oyunları

en: Training/Swimming
tr: Eğitim/Yüzme

en: Training/Tennis
tr: Eğitim/Tenis

en: Training/Travels
tr: Eğitim/Seyahatler

en: Training/Winter Games
tr: Eğitim/Kış Oyunları

en: Travel
tr: Seyahat

en: Trying %i
tr: %i deneniyor

en: Tuesday
tr: Salı

en: Type:
tr: Türü:

en: USSD received
tr: USSD alındı

en: UnRead
tr: Okunmadı

en: UnSent
tr: Gönderilmedi

en: Unicode (compression)
tr: Evrensel kod (sıkıştırma)

en: Unicode (no compression)
tr: Evrensel kod (sıkıştırma yok)

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown (%x)
tr: Bilinmiyor (%x)

en: Unknown GSM network code ("%s")
tr: Bilinmeyen GSM şebeke kodu ("%s")

en: Unknown PDU type: 0x%x
tr: Bilinmeyen PDU türü: 0x%x

en: Unknown attribute (%s)
tr: Bilinmeyen öznitelik (%s)

en: Unknown backup format: "%s"
tr: Bilinmeyen yedekleme biçimi: "%s"

en: Unknown call type ("%s")
tr: Bilinmeyen arama türü ("%s")

en: Unknown country name: %s.
tr: Bilinmeyen ülke adı: %s.

en: Unknown divert action ("%s")
tr: Bilinmeyen yönlendirme eylemi ("%s")

en: Unknown divert type ("%s")
tr: Bilinmeyen yönlendirme türü ("%s")

en: Unknown help topic specified!
tr: Bilinmeyen yardım konusu belirtildi!

en: Unknown key/function name: "%c"
tr: Bilinmeyen anahtar/işlev adı: "%c"

en: Unknown memory type ("%s")
tr: Bilinmeyen bellek türü ("%s")

en: Unknown memory type: "%s"
tr: Bilinmeyen bellek türü: "%s"

en: Unknown number
tr: Bilinmeyen numara

en: Unknown parameter ("%c")
tr: Bilinmeyen parametre ("%c")

en: Unknown parameter ("%s")
tr: Bilinmeyen parametre ("%s")

en: Unknown parameter ("%s")
tr: Bilinmeyen parametre ("%s")

en: Unknown reason. Can't reset your security code
tr: Bilinmeyen neden. Güvenlik kodunuzu sıfırlayamaz

en: Unknown security status.
tr: Bilinmeyen güvenlik durumu.

en: Unknown validity string ("%s")
tr: Bilinmeyen geçerlilik dizgisi ("%s")

en: Unread SMS
tr: Okunmamış SMS

en: Updating specified parts of date and time in phone.
tr: Telefondaki tarih ve saatin belirtilen bir kısmı güncelleniyor.

en: Usage details
tr: Kullanım ayrıntıları

en: Usage: gammu [parameters] <command> [options]
tr: Kullanım: gammu [parametreler] <komut> [seçenekler]

en: Use -smscnumber option to give SMSC number
tr: SMSC numarası vermek için -smscnumber seçeneğini kullanın

en: Use Unicode subformat of backup file?
tr: Yedekleme dosyasının Evrensel kod alt biçimi kullanılsın mı?

en: Use addnew command if you just want to add some entries to your phone.
tr: Sadece bazı girişleri telefonunuza eklemek istiyorsanız addnew komutunu kullanın.

en: Used in phone: %li bytes
tr: Telefonda kullanılan: %li bayt

en: User
tr: Kullanıcı

en: User Data Header
tr: Kullanıcı Veri Başlığı

en: User ID
tr: Kullanıcı Kimliği

en: User UDH
tr: Kullanıcı UDH

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: VCXO temperature:
tr: VCXO sıcaklığı:

en: Vacation
tr: Tatil

en: Validity
tr: Geçerlilik

en: Version of installed libGammu.so (%s) is different to version of Gammu (%s)
tr: Yüklü libGammu.so (%s) sürümü, Gammu (%s) sürümünden farklı

en: Vibrate first
tr: Önce titreşim

en: Vibrating alert
tr: Titreşimli uyarı

en: Video number
tr: Görüntü numarası

en: Voice call
tr: Sesli arama

en: Void SMS
tr: Geçersiz SMS

en: WAP bookmark not found in file
tr: Dosyanın içinde WAP yer imi bulunamadı

en: WAP settings and bookmarks
tr: WAP ayarları ve yer imleri

en: WAP settings not found in file
tr: Dosyada WAP ayarları bulunamadı

en: Waiting for PIN.
tr: PIN için bekleniyor.

en: Waiting for PIN2.
tr: PIN2 için bekleniyor.

en: Waiting for PUK.
tr: PUK için bekleniyor.

en: Waiting for PUK2.
tr: PUK2 için bekleniyor.

en: Waiting for Security Code.
tr: Güvenlik Kodu için bekleniyor.

en: Waiting for network code.
tr: Şebeke kodu için bekleniyor.

en: Waiting for phone code.
tr: Telefon kodu için bekleniyor.

en: Warning
tr: Uyarı

en: Warning (games) tones
tr: Uyarı (oyunlar) sesleri

en: We already have one pending, ignoring this one!
tr: Zaten bir tane bekleyene sahibiz, bu yoksayılıyor!

en: Website
tr: Web sitesi

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Week starts on %s
tr: Hafta %s günü başlar

en: Welcome note text is "%s"
tr: Karşılama notu metni "%s"

en: What file type ("%s") ?
tr: Ne tür dosy ("%s") ?

en: What folder type ("%s") ?
tr: Ne klasör türü ("%s")?

en: What format of output file logo ("%s") ?
tr: Çıktı dosyasının logosu biçimi nedir ("%s") ?

en: What format of output ringtone file ("%s") ?
tr: Çıktı zil sesi dosyasının biçimi nedir ("%s") ?

en: What format of sms ("%s") ?
tr: Ne biçimde sms ("%s") ?

en: What lights should I enable ("%s") ?
tr: Hangi ışıkları etkinleştirmeliyim ("%s") ?

en: What should I do ("%s") ?
tr: Ne yapmalıyım ("%s") ?

en: What type of categories do you want to get ("%s") ?
tr: Ne tür kategorileri almak istiyorsunuz ("%s") ?

en: What type of category do you want to add ("%s") ?
tr: Ne tür kategori eklemek istiyorsunuz ("%s") ?

en: What type of logo do you want to get ("%s") ?
tr: Ne tür logo almak istiyorsunuz ("%s") ?

en: What type of logo do you want to set ("%s") ?
tr: Ne tür logo ayarlamak istiyorsunuz ("%s") ?

en: What type of power do you want ("%s") ?
tr: Ne tür bir güç istiyorsunuz ("%s")?

en: What type of reset do you want ("%s") ?
tr: Ne tür bir sıfırlama istiyorsunuz ("%s")?

en: What type of reset phone settings ("%s") ?
tr: Ne tür telefon ayarları sıfırlansın ("%s")?

en: Where are parameters?
tr: Parametreler nerede?

en: Where is backup filename and location and memory type?
tr: Yedek dosya adı ve yeri ve bellek türü nerede?

en: Where is backup filename and location?
tr: Yedek dosya adı ve yeri nerede?

en: Where is logo filename?
tr: Logo dosyası adı nerede?

en: Where is number of frames?
tr: Kare numaraları nerede?

en: Where is ringtone filename?
tr: Zil sesi dosyası adı nerede?

en: Whole PDU
tr: Bütün PDU

en: Windows serial port probing
tr: Windows seri bağlantı noktalarını inceleme

en: Work address
tr: İş adresi

en: Work email
tr: İş için eposta

en: Work fax number
tr: İş faks numarası

en: Work mobile number
tr: İş mobil numarası

en: Work number
tr: İş numarası

en: Work website
tr: İş web sitesi

en: Writing JAD file:
tr: Yazılan JAD dosyası:

en: Writing JAR file:
tr: Yazılan JAR dosyası:

en: Writing file %s:
tr: Yazılan %s dosyası:

en: Writing file:
tr: Yazılan dosya:

en: Writing:
tr: Yazılan:

en: Wrong message length ("%s")
tr: Yanlış ileti uzunluğu ("%s")

en: YES (always)
tr: EVET (her zaman)

en: YY MM DD
tr: YY AA GG

en: YYYY MM DD
tr: YYYY AA GG

en: Yes
tr: Evet

en: You have to give number between 1 and 7 ("%s")
tr: 1 ve 7 ("%s") arasında bir sayı vermek zorundasınız

en: You have to give number of EMS frames between 1 and 4 ("%s")
tr: 1 ve 4 ("%s") arasında EMS karesi sayısını vermek zorundasınız

en: You have to set network code!
tr: Şebeke kodunu ayarlamak zorundasınız!

en: You will have null names in entries. Upgrade firmware in phone to higher than 4.06
tr: Girişlerde boş adlara sahip olacaksınız. Telefondaki donanım yazılımını 4.06'dan daha yükseğe yükseltin

en: You will have null names in entries. Upgrade firmware in phone to higher than 6.00
tr: Girişlerde boş adlara sahip olacaksınız. Telefondaki donanım yazılımını 6.00'dan daha yükseğe yükseltin

en: Your phone model is not supported. Please report it to authors (see <https://wammu.eu/support/bugs/>). Thank you.
tr: Telefon modeliniz desteklenmiyor. Lütfen yazarlara bildirin (<https://wammu.eu/support/bugs/> adresine bakın). Teşekkür ederiz.

en: Zip code
tr: Posta kodu

en: [Gammu version %s]
tr: [Gammu sürümü %s]

en: active
tr: aktif

en: address "%s", port %i
tr: adres "%s", bağlantı noktası %i

en: all types of diverts
tr: tüm yönlendirme türleri

en: attached
tr: eklenmiş

en: battery connected and is being charged
tr: batarya bağlı ve şarj ediliyor

en: battery connected and is fully charged
tr: batarya bağlı ve dolu

en: battery connected, but not powered from battery
tr: batarya bağlı değil ama bataryadan güç alamaz

en: battery not connected
tr: batarya bağlı değil

en: byte
tr: bayt

en: call end from our side
tr: bizim taraftan arama sonlandırıldı

en: call end from remote side (code %i)
tr: uzak taraftan arama sonlandırıldı (kod %i)

en: call established. Waiting for answer
tr: arama kuruldu. Yanıt için bekleniyor

en: call held
tr: arama bekletildi

en: call resumed
tr: aramaya devam edildi

en: call started
tr: arama başladı

en: call switched
tr: arama değiştirildi

en: data
tr: veri

en: data & fax & voice
tr: veri ve faks ve ses

en: day
tr: gün

en: default
tr: varsayılan

en: detached
tr: ayrılmış

en: detected power failure
tr: güç kesintisi algılandı

en: device address %02x%02x%02x%02x%02x%02x
tr: cihaz adresi %02x%02x%02x%02x%02x%02x

en: disabled
tr: etkisizleştirildi

en: each month
tr: her ay

en: enabled
tr: etkinleştirildi

en: end of call (unknown side)
tr: arama sonu (bilinmeyen taraf)

en: error %i
tr: hata %i

en: fax
tr: faks

en: for %d time  | for %d times
tr[0]: %d defa için
tr[1]: %d defa için

en: forever
tr: sürekli

en: forever on each %i. day of %s
tr: sürekli her %i %s tarihinde

en: general
tr: genel

en: home
tr: ev

en: home network
tr: şebeke ağı

en: images: %ld, sounds: %ld, themes: %ld
tr: resim: %ld, ses: %ld, tema: %ld

en: incoming call from "%s"
tr: "%s" üzerinden gelen arama

en: length=%i notes, but you will enter only first 50 tones.
tr: uzunluk=%i not, ancak sadece ilk 50 tonu gireceksiniz.

en: mobile
tr: mobil

en: no
tr: hayır

en: not logged into network
tr: şebeke içine oturum açılmadı

en: option parsing failed: %s
tr: seçenek ayrıştırma başarısız oldu: %s

en: outgoing call to "%s"
tr: "%s" giden arama

en: pager
tr: çağrı cihazı

en: phone
tr: telefon

en: phone
tr: telefon

en: phone memory
tr: telefon hafızası

en: phone or SIM memory
tr: telefon ya da SIM hafızası

en: powered from battery
tr: bataryadan güç alır

en: raw result %10i
tr: ham sonuç %10i

en: registration to network denied
tr: şebekeye kayıt ettirme reddedildi

en: requesting network
tr: istekte bulunan şebeke

en: roaming network
tr: dolaşım şebekesi

en: saving %i SMS
tr: %i SMS kaydediliyor

en: since %s
tr: %s tarihinden beri

en: since %s till %s
tr: %s tarihinden %s tarihine kadar

en: standard input
tr: standart girdi

en: string
tr: dizgi

en: till %s
tr: %s tarihine kadar

en: udev probing
tr: udev inceleme

en: unit result %10i
tr: birim sunuç %10i

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: unknown %i
tr: bilinmeyen %i

en: unknown field type
tr: bilinmeyen alan türü

en: unknown type!
tr: bilinmeyen tür!

en: voice
tr: ses

en: when busy
tr: meşgul olduğunda

en: when not answered
tr: yanıt verilmediğinde

en: when phone off or no coverage
tr: telefon kapalı veya kapsama alanı dışında olduğunda

en: work
tr: iş

en: yes
tr: evet
