gammu 1.22.93 - en to gl translation catalogue (20 entries)

en: Alarm
gl: Alarma

en: Start
gl: Comezo

en: Text
gl: Texto

en: Location
gl: Localización

en: Date
gl: Data

en: Priority
gl: Prioridade

en: None
gl: Ningunha

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Completed
gl: Completado

en: Name
gl: Nome

en: Calls
gl: Chamar

en: SMS and EMS
gl: SMS e EMS

en: Parameters before command configure gammu behaviour:
gl: Os parámetros antes do comando configuran o comportamento da aplicación gammu:

en: Commands can be specified with or without leading --.
gl: Os comandos ou instruccións especifícanse con ou sen poñer --.

en: Status
gl: Estado

en: Number
gl: Número

en: Delivery report
gl: Informe de entrega

en: State
gl: Estado

en: Sent
gl: Envío

note: l10n: Generic prefix for informational messages
en: Information
gl: Información
