GNU diffutils 3.2 - en to gl translation catalogue (112 entries)

en: program error
gl: erro do programa

en: stack overflow
gl: desbordamento da pila

en: Unknown system error
gl: Produciuse un erro descoñecido do sistema

en: regular empty file
gl: ficheiro regular baleiro

en: regular file
gl: ficheiro regular

en: directory
gl: directorio

en: block special file
gl: ficheiro especial de bloques

en: character special file
gl: ficheiro especial de caracteres

en: symbolic link
gl: ligazón simbólica

en: message queue
gl: cola de mensaxes

en: semaphore
gl: semáforo

en: shared memory object
gl: obxecto de memoria compartida

en: typed memory object
gl: obxecto de memoria con tipo

en: weird file
gl: ficheiro estraño

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «--%s» non permite un argumento

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «%c%s» non permite un argumento

en: %s: option '--%s' requires an argument
gl: %s: a opción «--%s» require un argumento

en: %s: unrecognized option '--%s'
gl: %s: non se recoñece a opción «--%s»

en: %s: unrecognized option '%c%s'
gl: %s: non se recoñece a opción «%c%s»

en: %s: invalid option -- '%c'
gl: %s: opción incorrecta -- «%c»

en: %s: option requires an argument -- '%c'
gl: %s: a opción require un argumento -- «%c»

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción «-W %s» é ambigua

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción «-W %s» non permite un argumento

en: %s: option '-W %s' requires an argument
gl: %s: a opción «-W %s» require un argumento

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
gl: «

en: '
gl: »

en: Success
gl: Correcto

en: No match
gl: Non hai coincidencias

en: Invalid regular expression
gl: Expresión regular incorrecta

en: Invalid collation character
gl: Carácter de ordenamento incorrecto

en: Invalid character class name
gl: Nome da clase de caracteres incorrecto

en: Trailing backslash
gl: Barra invertida ao final

en: Invalid back reference
gl: Referencia cara a atrás incorrecta

en: Unmatched [ or [^
gl: [ ou [^ non emparellado

en: Unmatched ( or \(
gl: ( ou \( non emparellado

en: Unmatched \{
gl: \{ non emparellado

en: Invalid content of \{\}
gl: O contido entre \{\} non é correcto

en: Invalid range end
gl: Final do rango incorrecto

en: Memory exhausted
gl: Memoria esgotada

en: Invalid preceding regular expression
gl: Expresión regular precedente incorrecta

en: Premature end of regular expression
gl: Final prematura da expresión regular

en: Regular expression too big
gl: Expresión regular demasiado grande

en: Unmatched ) or \)
gl: ) ou \) non emparellado

en: No previous regular expression
gl: Non hai unha expresión regular anterior

en: memory exhausted
gl: esgotouse a memoria

en: stdin
gl: entrada estándar

en: stdout
gl: saída estándar

en: stderr
gl: saída estándar de erro

en: unknown stream
gl: fluxo descoñecido

en: failed to reopen %s with mode %s
gl: produciuse un erro ao volver abrir %s en modo %s

en: Packaged by %s (%s)
gl: Empaquetado por %s (%s)

en: Packaged by %s
gl: Empaquetado por %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
gl: ©

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
gl: 
    Licenza GPLv3+: GNU GPL versión 3 ou posterior <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Isto é software libre: vostede é libre para modificalo e redistribuílo.
    NON HAI GARANTÍA, ata o punto permitido pola lei.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
gl: Escrito por %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
gl: Escrito por %s e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s
    e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s
    %s e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s
    %s, %s e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s
    %s, %s, %s, e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s
    %s, %s, %s, %s,
    e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
gl: Escrito por %s, %s, %s
    %s, %s, %s, %s,
    %s e %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
gl: Escrito por %s, %s, %s
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s e outros.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Report bugs to: %s
gl: 
    Envíe os informes de erros a: %s

en: Report %s bugs to: %s
gl: Envíe %s informes de erros a: %s

en: %s home page: <%s>
gl: %s páxina web: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
gl: %s páxina web: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
gl: Axuda xeral ao usar software GNU: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: Files %s and %s differ
gl: Os ficheiros %s e %s son diferentes

en: Binary files %s and %s differ
gl: Os ficheiros binarios %s e %s son diferentes

en: No newline at end of file
gl: Non hai un salto de liña na fin da liña

en: options -l and -s are incompatible
gl: as opcións -l e -s son incompatíbeis

en: write failed
gl: fallou a escritura

en: standard output
gl: saída estándar

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 [FILE2 [SKIP1 [SKIP2]]]
gl: Uso: %s [OPCIÓN]... FICH1 [FICH2 [N1 [N2]]]

en: Compare two files byte by byte.
gl: Comparar dous ficheiros byte a byte.

en: SKIP values may be followed by the following multiplicative suffixes:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, and so on for T, P, E, Z, Y.
gl: Os valores N poden estar seguidos polos seguintes sufixos multiplicativos:
    kB 1000, K 1024, MB 1.000.000, M 1.048.576,
    GB 1.000.000.000, G 1.073.741.824, e así para T, P, E, Z e Y.

en: Exit status is 0 if inputs are the same, 1 if different, 2 if trouble.
gl: O estado de saída é 0 se as entradas son iguais, 1 se son diferentes, 2 en caso de problema.

en: %s %s differ: byte %s, line %s
gl: %s %s son diferentes: byte %s, liña %s

en: %s %s differ: byte %s, line %s is %3o %s %3o %s
gl: %s %s son diferentes: byte %s, liña %s é %3o %s %3o %s

en: cmp: EOF on %s
gl: cmp: Fin de ficheiro en %s

en: pagination not supported on this host
gl: a paxinación non está admitida nesta máquina

en: too many file label options
gl: demasiadas opcións de etiquetas de ficheiro

en: conflicting width options
gl: opcións de largura conflitivas

en: conflicting tabsize options
gl: opcións de tamaño de tabulación conflitivas

en: --from-file and --to-file both specified
gl: Especificáronse --from-file e --to-file ao mesmo tempo

en: Usage: %s [OPTION]... FILES
gl: Uso: %s [OPCIÓN]... FICHEIROS

en: conflicting output style options
gl: opcións de estilo da saída conflitivas

en: Only in %s: %s
gl: Só en %s: %s

en: -D option not supported with directories
gl: A opción -D non está admitida con directorios

en: Common subdirectories: %s and %s
gl: Subdirectorios comúns: %s e %s

en: File %s is a %s while file %s is a %s
gl: O ficheiro %s é un %s mentres que o ficheiro %s é un %s

en: Files %s and %s are identical
gl: Os ficheiros %s e %s son idénticos

en: incompatible options
gl: opcións incompatíbeis

en: read failed
gl: fallou a lectura

en: Usage: %s [OPTION]... MYFILE OLDFILE YOURFILE
gl: Uso: %s [OPCIÓN]... MEU-FICH ANTIGO-FICH TEU-FICH

en: Compare three files line by line.
gl: Comparar tres ficheiros liña a liña.

en: Exit status is 0 if successful, 1 if conflicts, 2 if trouble.
gl: O estado de saída é 0 se é correcto, 1 se hai conflitos, 2 en caso de problema.

en: internal error: screwup in format of diff blocks
gl: erro interno: fallo no formato dos bloques diff

en: %s: diff failed:
gl: %s: diff fallou:

en: internal error: invalid diff type in process_diff
gl: erro interno: tipo de diff non válido en process_diff

en: invalid diff format; invalid change separator
gl: formato de diff non válido; separador de cambios non válido

en: invalid diff format; incomplete last line
gl: formato de diff non válido: última liña incompleta

en: invalid diff format; incorrect leading line chars
gl: formato de diff non válido: caracteres a principio de liña incorrectos

en: internal error: invalid diff type passed to output
gl: erro interno_ tipo de diff non válido pasado á saída

en: input file shrank
gl: o ficheiro de entrada minguou

en: %s: recursive directory loop
gl: %s: bucle de directorio recursivo

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
gl: Uso: %s [OPCIÓN]... FICH1 FICH2

en: cannot interactively merge standard input
gl: non se pode mesturar a entrada estándar interactivamente

en: both files to be compared are directories
gl: ámbolos dous ficheiros a ser comparados son directorios

en: ed:	Edit then use both versions, each decorated with a header.
    eb:	Edit then use both versions.
    el or e1:	Edit then use the left version.
    er or e2:	Edit then use the right version.
    e:	Discard both versions then edit a new one.
    l or 1:	Use the left version.
    r or 2:	Use the right version.
    s:	Silently include common lines.
    v:	Verbosely include common lines.
    q:	Quit.
gl: ed:	Edita e usa ambas versións, cada unha decorada cunha cabeceira.
    eb:	Edita e usa ambas versións.
    el ou e1:	Edita e usa a versión esquerda.
    er ou e2:	Edita e usa a versión dereita.
    e:	Edita unha nova versión.
    l ou 1:	Usa a versión esquerda.
    r ou 2:	Usa a versión dereita.
    s:       Inclúe liñas comúns silenciosamente.
    v:       Inclúe liñas comúns de xeito detallado.
    q:       Saír.
