diffutils 2.8.7 - en to ga translation catalogue (84 entries)

en: program error
ga: earráid chláir

en: stack overflow
ga: cruach thar maoil

en: Unknown system error
ga: Earráid chórais anaithnid

en: regular empty file
ga: gnáthchomhad folamh

en: regular file
ga: gnáthchomhad

en: directory
ga: comhadlann

en: block special file
ga: comhad speisialta den chineál `bloc'

en: character special file
ga: comhad speisialta den chineál `carachtar'

en: symbolic link
ga: nasc siombalach

en: socket
ga: soicéad

en: message queue
ga: ciú teachtaireachta

en: semaphore
ga: séamafór

en: shared memory object
ga: comhad comhchuimhne

en: typed memory object
ga: comhad cuimhne le cineál

en: weird file
ga: comhad aisteach

en: Success
ga: Bua!

en: No match
ga: Níl a leithéid ann

en: Invalid regular expression
ga: Slonn ionadaíochta neamhbhailí

en: Invalid collation character
ga: Carachtar cóimheasa neamhbhailí

en: Invalid character class name
ga: Aicme charachtair neamhbhailí

en: Trailing backslash
ga: Cúlslais ag deireadh

en: Invalid back reference
ga: Cúltagairt neamhbhailí

en: Unmatched [ or [^
ga: [ nó [^ corr

en: Unmatched ( or \(
ga: ( nó \( corr

en: Unmatched \{
ga: \{ corr

en: Invalid content of \{\}
ga: Ábhar neamhbhailí idir \{\}

en: Invalid range end
ga: Deireadh raoin neamhbhailí

en: Memory exhausted
ga: Cuimhne ídithe

en: Invalid preceding regular expression
ga: Is neamhbhailí an slonn ionadaíochta roimhe seo

en: Premature end of regular expression
ga: Deireadh le slonn ionadaíochta gan choinne

en: Regular expression too big
ga: Slonn ionadaíochta rómhór

en: Unmatched ) or \)
ga: ) nó \) corr

en: No previous regular expression
ga: Níl aon slonn ionadaíochta roimhe seo

en: memory exhausted
ga: cuimhne ídithe

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
ga: Le %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
ga: Le %s agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
ga: Le %s, %s, agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
ga: Le %s, %s, %s,
    agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ga: Le %s, %s, %s,
    %s, agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
ga: Le %s, %s, %s,
    %s, %s, agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
ga: Le %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
ga: Le %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
ga: Le %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, agus %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
ga: Le %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, agus daoine eile nach iad.

en: Files %s and %s differ
ga: Tá difríocht idir na comhaid %s agus %s

en: No newline at end of file
ga: Gan líne nua ag an chomhadchríoch

en: options -l and -s are incompatible
ga: Níl na roghanna -l agus -s comhoiriúnach

en: write failed
ga: teipeadh ag scríobh

en: standard output
ga: aschur caighdeánach

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 [FILE2 [SKIP1 [SKIP2]]]
ga: Úsáid: %s [ROGHA]... COMHAD1 [COMHAD2 [SCIPEÁIL1 [SCIPEÁIL2]]]

en: Compare two files byte by byte.
ga: Cuir dhá chomhad i gcomparáid, beart le beart.

en: SKIP values may be followed by the following multiplicative suffixes:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, and so on for T, P, E, Z, Y.
ga: Is féidir na hiarmhíreanna a leanas a chur i ndiaidh SCIP:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576,
    GB 1,000,000,000, G 1,073,741,824, srl. do T, P, E, Z, Y.

en: Exit status is 0 if inputs are the same, 1 if different, 2 if trouble.
ga: Stádas scortha: 0 más ionann iad, 1 más difriúil, 2 má tá fadhb ann.

en: %s %s differ: byte %s, line %s
ga: %s %s difriúil: beart %s, líne %s

en: %s %s differ: byte %s, line %s is %3o %s %3o %s
ga: %s %s difriúil: beart %s, líne %s = %3o %s %3o %s

en: cmp: EOF on %s
ga: cmp: EOF ar %s

en: pagination not supported on this host
ga: Ní thacaítear leis an uimhriú leathanach ar an óstríomhaire seo

en: too many file label options
ga: an iomarca argóintí do lipéid chomhaid

en: conflicting width options
ga: roghanna leithid contrártha

en: conflicting tabsize options
ga: Roghanna tábmhéid contrártha

en: --from-file and --to-file both specified
ga: tugadh --from-file agus --to-file lena chéile

en: Usage: %s [OPTION]... FILES
ga: Úsáid: %s [ROGHA]... COMHAID

en: conflicting output style options
ga: roghanna contrártha le haghaidh na stíle aschuir

en: Only in %s: %s
ga: I %s amháin: %s

en: -D option not supported with directories
ga: Níl an rogha -D ar fáil do chomhadlanna

en: Common subdirectories: %s and %s
ga: Fochomhadlanna i gcoitianta: %s agus %s

en: File %s is a %s while file %s is a %s
ga: Tá comhad %s ina %s ach tá comhad %s ina %s

en: Files %s and %s are identical
ga: Is comhionann iad na comhaid %s agus %s

en: incompatible options
ga: roghanna neamh-chomhoiriúnacha

en: read failed
ga: theip ar léamh

en: Usage: %s [OPTION]... MYFILE OLDFILE YOURFILE
ga: Úsáid: %s [ROGHA]... MOCHOMHAD SEANCHOMHAD DOCHOMHAD

en: Compare three files line by line.
ga: Cuir trí chomhad i gcomparáid, líne ar líne.

en: Exit status is 0 if successful, 1 if conflicts, 2 if trouble.
ga: Stádas scortha = 0 (rathúil), 1 (coinbhleachtaí), 2 (trioblóid).

en: internal error: screwup in format of diff blocks
ga: earráid inmheánach: formáid de na bloic diff trína chéile

en: %s: diff failed:
ga: %s: theip ar diff:

en: internal error: invalid diff type in process_diff
ga: earráid inmheánach: cineál neamhbhailí diff san fheidhm process_diff

en: invalid diff format; invalid change separator
ga: formáid diff neamhbhailí; teorantóir neamhbhailí idir athruithe

en: invalid diff format; incomplete last line
ga: formáid neamhbhailí diff; líne deiridh neamhiomlán

en: invalid diff format; incorrect leading line chars
ga: formáid neamhbhailí diff; carachtair mhíchearta ag tosach na líne

en: internal error: invalid diff type passed to output
ga: earráid inmheánach: seachadadh cineál neamhbhailí diff go dtí an aschur

en: input file shrank
ga: crapadh an t-inchomhad

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
ga: Úsáid: %s [ROGHA]... COMHAD1 COMHAD2

en: cannot interactively merge standard input
ga: ní féidir an t-ionchur caighdeánach a chumasc go hidirghníomhach

en: both files to be compared are directories
ga: is comhadlanna iad na comhaid le cur i gcomparáid
