atftp - en to gl translation catalogue (26 entries)

note: Type: boolean Description
en: Should the server be started by inetd?
gl: ¿Debería iniciarse o servidor mediante inetd?

note: Type: boolean Description
en: atftpd can be started by the inetd superserver or as a daemon and handle incoming connections by itself. The latter is only recommend for very high usage server.
gl: Pódese iniciar atftpd no superservidor inetd ou pódese iniciar coma un servizo para que xestione as conexións entrantes el só. Só se recomenda isto se se emprega moito o servidor.

note: Type: string Description
en: Server timeout:
gl: Tempo de espera do servidor:

note: Type: string Description
en: How many seconds the main thread waits before exiting.
gl: Cantos segundos agarda o fío principal antes de saír.

note: Type: string Description
en: Retry timeout:
gl: Tempo de espera para volver tentar:

note: Type: string Description
en: How many seconds to wait for a reply before retransmitting a packet.
gl: Cantos segundos hai que agardar por unha resposta antes de retransmitir un paquete.

note: Type: string Description
en: Maximum number of threads:
gl: Número máximo de fíos:

note: Type: string Description
en: Maximum number of concurrent threads that can be running.
gl: Número máximo de fíos simultaneos que pode haber en execución.

note: Type: select Description
en: Verbosity level:
gl: Nivel de información:

note: Type: select Description
en: Level of logging. 7 logs everything including debug logs. 1 will log only the system critical logs. 5 (LOG_NOTICE) is the default value.
gl: Nivel do rexistro. 7 rexistra todo, incluídos os rexistros de depuración. 1 ha rexistrar só os sucesos críticos. 5 (LOG_NOTICE) é o valor por defecto.

note: Type: boolean Description
en: Enable 'timeout' support?
gl: ¿Activar o soporte de "timeout"?

note: Type: boolean Description
en: Enable 'tsize' support?
gl: ¿Activar o soporte de "tsize"?

note: Type: boolean Description
en: Enable 'block size' support?
gl: ¿Activar o soporte de "block size"?

note: Type: boolean Description
en: Enable multicast support?
gl: ¿Activar o soporte de multicast?

note: Type: string Description
en: TTL for multicast packets:
gl: TTL dos paquetes multicast:

note: Type: string Description
en: Port to listen for tftp request:
gl: Porto no que esperar peticións tftp:

note: Type: string Description
en: Port range for multicast file transfer:
gl: Rango de portos para a transferencia de ficheiros multicast:

note: Type: string Description
en: Multicast transfer will use any available port in a given set. For example, "2000-2003, 3000" allow atftpd to use port 2000 to 2003 and 3000.
gl: As transferencias multicast han empregar calquera porto dispoñible dun conxunto determinado. Por exemplo, "2000-2003, 3000" permite a atftpd empregar os portos 2000 a 2003 e o porto 3000.

note: Type: string Description
en: Address range for multicast transfer:
gl: Rango de enderezos para as transferencias multicast:

note: Type: string Description
en: Multicast transfer will use any available addresses from a given set of addresses. Syntax is "a.b.c.d-d,a.b.c.d,..."
gl: As transferencias multicast han empregar calquera enderezo dun conxunto dado de enderezos. A sintaxe é "a.b.c.d-d,a.b.c.d,..."

note: Type: boolean Description
en: Log to file instead of syslog?
gl: ¿Rexistrar nun ficheiro no canto de en syslog?

note: Type: boolean Description
en: If your server does intensive tftp file serving, it is a good idea to  accept here. That will avoid cluttering your syslog with tftpd logs.
gl: Se o seu servidor serve moitos ficheiros, é unha boa idea aceptar esta opción. Isto ha impedir que se encha o syslog con rexistros de tftpd.

note: Type: string Description
en: Log file:
gl: Ficheiro de rexistro:

note: Type: string Description
en: A file where atftpd will write its logs. This file will be made writable for the user 'nobody' and group 'nogroup'.
gl: O ficheiro no que atftpd ha gravar os rexistros. Este ficheiro ha ter permisos de escritura para o usuario "nobody" e o grupo "nogroup".

note: Type: string Description
en: Base directory:
gl: Directorio base:

note: Type: string Description
en: The directory tree from where atftpd can serve files. That directory must be world readable.
gl: A árbore de directorios desde a que atftpd pode servir ficheiros. Ese directorio ten que ter permisos de lectura para todo o mundo.
