sed 4.2.1 - en to tr translation catalogue (78 entries)

en: Success
tr: Başarılı

en: No match
tr: Eşleşme bulunamadı

en: Invalid regular expression
tr: Hatalı düzenli ifade

en: Invalid collation character
tr: Hatalı birleştirme karakteri

en: Invalid character class name
tr: Hatalı karakter sınıf ismi

en: Trailing backslash
tr: Sonda fazla gerikesme var

en: Invalid back reference
tr: Hatalı geri referans

en: Unmatched ( or \(
tr: Eşleşmeyen ( veya \(

en: Unmatched \{
tr: Eşleşmeyen \{

en: Invalid content of \{\}
tr: \{\} içeriği hatalı

en: Invalid range end
tr: Geçersiz kapsam sonu

en: Memory exhausted
tr: Bellek tükendi

en: Invalid preceding regular expression
tr: Bir önceki düzenli ifade hatalı

en: Premature end of regular expression
tr: Düzenli ifade erken sonlandı

en: Regular expression too big
tr: Düzenli ifade fazla büyük

en: Unmatched ) or \)
tr: Eşleşmeyen ) or \)

en: No previous regular expression
tr: Daha önce düzenli ifade yok

en: multiple `!'s
tr: birden fazla '!'

en: unexpected `,'
tr: beklenmeyen ','

en: invalid usage of +N or ~N as first address
tr: ilk adres olarak +N veya ~N kullanılamaz

en: unmatched `{'
tr: eşleşmeyen '{'

en: unexpected `}'
tr: beklenmeyen '}'

en: extra characters after command
tr: komuttan sonra fazla karakterler var

en: expected \ after `a', `c' or `i'
tr: `a', `c' veya `i' sonrası \ beklendi

en: `}' doesn't want any addresses
tr: '}' için adres istenmez

en: : doesn't want any addresses
tr: : için hiç adres istenmez

en: comments don't accept any addresses
tr: açıklamalarda adres kabul edilmez

en: missing command
tr: komut eksik

en: command only uses one address
tr: komutta yalnızca tek adres kullanılır

en: unterminated address regex
tr: sonlandırılmamış adres düzenli ifadesi

en: unterminated `s' command
tr: sonlandırılmamış 's' komutu

en: unterminated `y' command
tr: sonlandırılmamış 'y' komutu

en: unknown option to `s'
tr: `s' komutuna bilinmeyen seçenek verilmiş

en: multiple `p' options to `s' command
tr: `s' komutuna birden fazla `p' seçeneği verilmiş

en: multiple `g' options to `s' command
tr: `s' komutuna birden fazla `g' seçeneği verilmiş

en: multiple number options to `s' command
tr: `s' komutuna birden fazla sayı seçeneği verilmiş

en: number option to `s' command may not be zero
tr: `s' komutuna verilen sayı seçeneği sıfır olamaz

en: strings for `y' command are different lengths
tr: `y' komutu için dizgeler değişik uzunluklarda

en: delimiter character is not a single-byte character
tr: ayraç karakteri tek baytlık değil

en: expected newer version of sed
tr: sed'in daha yeni bir sürümü beklendi

en: invalid usage of line address 0
tr: satır adresi 0'ın hatalı kullanımı

en: unknown command: `%c'
tr: bilinmeyen komut: `%c'

en: %s: file %s line %lu: %s
tr: %s: dosya %s satır %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
tr: %s: -e ifade #%lu, harf %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
tr: `%s'e atlamak için etiket bulunamıyor

en: %s: can't read %s: %s
tr: %s: %s okunamıyor: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
tr: %s düzenlenemedi: bu bir terminal

en: couldn't edit %s: not a regular file
tr: %s düzenlenemedi: normal dosya değil

en: %s: warning: failed to set default file creation context to %s: %s
tr: %s: uyarı: %s için öntanımlı dosya oluşturma bağlamı ayarlama başarısız: %s

en: %s: warning: failed to get security context of %s: %s
tr: %s: uyarı: %s için güvenlik bağlamı alma başarısız: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
tr: geçici dosya %s açılamadı: %s

en: error in subprocess
tr: altsüreçte hata

en: option `e' not supported
tr:  e' seçeneği desteklenmiyor

en: `e' command not supported
tr: `e' komutu desteklenmiyor

en: no input files
tr: girdi dosyası yok

en: no previous regular expression
tr: daha önce bir düzenli ifade yok

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
tr: `s' komutunun RHS'sinde geçersiz \%d referansı

en: GNU sed home page: <http://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>.
tr: GNU sed ana sayfası: <http://www.gnu.org/software/sed/>.
    GNU yazılımı kullanımı hakkında genel yardım: <http://www.gnu.org/gethelp/>.

en:   -R, --regexp-perl
                     use Perl 5's regular expressions syntax in the script.
tr:   -R, --regexp-perl
                     betikte Perl 5'in düzenli ifade sözdizimini kullanır.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
tr: Kullanım: %s [SEÇENEK]... {betik-eğer-başka-betik-yoksa} [girdi-dosyası]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
tr:   -n, --quiet, --silent
                     kalıp uzayının otomatik yazdırılmasını kaldırır

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
tr:   -e script, --expression=betik
                     betiği, koşturulacak komutlara ekler

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
tr:   -f betik-dosyası, --file=betik-dosyası
                     betik-dosyası'nın içeriğini, koşturulacak komutlara ekler

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
tr:   --follow-symlinks
                     symlink'leri yerinde işlerken takip et

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
tr:   -b, --binary
                     dosyaları ikili kipte aç (CR+LF'ler özel olarak işlenmez)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
tr:   -l N, --line-length=N
                     `l' komutu için istenen satır sarma uzunluğunu belirtir

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
tr:   --posix
                     bütün GNU eklentilerini devre dışı bırakır.

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
tr:   -u, --unbuffered
                     girdi dosyalarından asgari miktarda veri yükler ve
                     çıktı yastıklarını daha sık boşaltır

en:       --help     display this help and exit
tr:       --help     bu yardımı gösterir ve çıkar

en:       --version  output version information and exit
tr:       --version  sürüm bilgisinin gösterir ve çıkar

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
tr: 
    Eğer -e, --expression, -f veya --file seçenekeleri verilmemiş ise,
    ilk seçenek olmayan argüman, işlenecek betik dosyası kabul edilir.
    Bütün diğer argümanlar girdi dosyası adıdır; eğer girdi dosyası adı
    verilmemiş ise, standart girdi okunur.

en: cannot remove %s: %s
tr: %s kaldırılamıyor: %s

en: couldn't open file %s: %s
tr: %s dosyası açılamadı: %s

en: couldn't attach to %s: %s
tr: %s içine ekleme yapılamadı: %s

en: read error on %s: %s
tr: %s'de okuma hatası: %s

en: couldn't follow symlink %s: %s
tr: %s symlink takip edilemedi: %s

en: cannot stat %s: %s
tr: %s durumu alınamadı: %s

en: cannot rename %s: %s
tr: %s yeniden adlandırılamadı: %s
