GNU sed 4.2.2.177 - en to eo translation catalogue (137 entries)

en: write error
eo: skrib-eraro

en: preserving permissions for %s
eo: ni tenas la permesojn por %s

en: unbalanced [
eo: ne spegulita [

en: invalid character class
eo: nevalida signoklaso

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
eo: sintakso de signoklaso estas [[:spaco:]], ne [:spaco:]

en: unfinished \ escape
eo: nefinigita kodŝanĝa \

en: invalid content of \{\}
eo: nevalida enhavo de \{\}

en: regular expression too big
eo: regula esprimo tro granda

en: unbalanced (
eo: ne spegulita (

en: no syntax specified
eo: neniu sintakso estis indikata

en: unbalanced )
eo: ne spegulita )

en: Unknown system error
eo: Nekonata sistem-eraro

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
eo: %s: modifilo '%s' estas plursenca; eblecoj:

en: %s: option '%s' is ambiguous
eo: %s: modifilo '%s' estas plursenca

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
eo: %s: modifilo '--%s' ne permesas argumenton

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
eo: %s: modifilo '%c%s' ne permesas argumenton

en: %s: option '--%s' requires an argument
eo: %s: modifilo '--%s' postulas argumenton

en: %s: unrecognized option '--%s'
eo: %s: nerekonata modifilo '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
eo: %s: nerekonata modifilo '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
eo: %s: malvalida modifilo -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
eo: %s: modifilo postulas argumenton -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
eo: %s: modifilo '-W %s' estas plursenca

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
eo: %s: modifilo '-W %s' ne permesas argumenton

en: %s: option '-W %s' requires an argument
eo: %s: modifilo '-W %s' postulas argumenton

en: memory exhausted
eo: mankas memoro

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
eo: ‘

en: '
eo: ’

en: Success
eo: Sukceso

en: No match
eo: Maltrafo

en: Invalid regular expression
eo: Nevalida regula esprimo

en: Invalid collation character
eo: Nevalida kunfanda signo

en: Invalid character class name
eo: Nevalida nomo de signoklaso

en: Trailing backslash
eo: Malsuprenstreko ĉe fino

en: Invalid back reference
eo: Nevalida retroreferenco

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
eo: Neparigita [, [^, [:, [., aŭ [=

en: Unmatched ( or \(
eo: Neparigita ( aŭ \(

en: Unmatched \{
eo: Neparigita \{

en: Invalid content of \{\}
eo: Nevalida enhavo de \{\}

en: Invalid range end
eo: Nevalida fino de gamo

en: Memory exhausted
eo: Mankas memoro

en: Invalid preceding regular expression
eo: Nevalida antaŭa regula esprimo

en: Premature end of regular expression
eo: Neatendita fino de regula esprimo

en: Regular expression too big
eo: Regula esprimo tro granda

en: Unmatched ) or \)
eo: Neparigita ) aŭ \)

en: No previous regular expression
eo: Mankas antaŭa regula esprimo

en: setting permissions for %s
eo: ni difinas permesojn por %s

en: Packaged by %s (%s)
eo: Pakigita de %s (%s)

en: Packaged by %s
eo: Pakigita de %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
eo: ©

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
eo: 
    Permeso GPLv3+: GNU GPL versio 3 aŭ posta <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Tio ĉi estas libera programaro: vi estas libera por ŝanĝi kaj redisdoni ĝin.
    Ekzistas NENIU GARANTIO, laŭ plej amplekse permesate de la leĝoj.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
eo: Verkita de %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
eo: Verkita de %s kaj %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
eo: Verkita de %s, %s, kaj %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    kaj %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    %s, kaj %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    %s, %s, kaj %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, kaj %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    kaj %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, kaj %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
eo: Verkita de %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, kaj aliaj.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Report bugs to: %s
eo: 
    Raportu program-misojn al: %s
    Raportu traduk-misojn al: <translation-team-eo@lists.sourceforge.net>

en: Report %s bugs to: %s
eo: Raportu program-misojn de %s al: %s

en: %s home page: <%s>
eo: %s hejm-paĝo: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
eo: %s hejm-paĝo: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
eo: Ĝenerala helpo por uzi programaron GNU: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: multiple `!'s
eo: pluraj '!'oj

en: unexpected `,'
eo: neatendita ','

en: invalid usage of +N or ~N as first address
eo: nevalida uzo de +N aŭ ~N kiel unua adreso

en: unmatched `{'
eo: neparigita '{'

en: unexpected `}'
eo: neatendita '}'

en: extra characters after command
eo: kromaj signoj post komando

en: expected \ after `a', `c' or `i'
eo: atendita \ post 'a', 'c' aŭ 'i'

en: `}' doesn't want any addresses
eo: '}' ne deziras adresojn

en: : doesn't want any addresses
eo: : ne deziras adresojn

en: comments don't accept any addresses
eo: komentoj ne akceptas adresojn

en: missing command
eo: mankas komando

en: command only uses one address
eo: komando uzas nur unu adreson

en: unterminated address regex
eo: nefinita adresa regesp

en: unterminated `s' command
eo: nefinita komando 's'

en: unterminated `y' command
eo: nefinita komando 'y'

en: unknown option to `s'
eo: nekonata opcio por 's'

en: multiple `p' options to `s' command
eo: pluraj 'p'-opcioj por komando 's'

en: multiple `g' options to `s' command
eo: pluraj 'g'-opcioj por komando 's'

en: multiple number options to `s' command
eo: pluraj nombro-opcioj por komando 's'

en: number option to `s' command may not be zero
eo: nombro-opcio por komando 's' ne povas esti nul

en: strings for `y' command are different lengths
eo: ĉenoj por komando 'y' havas malsamajn longojn

en: delimiter character is not a single-byte character
eo: apartiga signo ne estas unubitoka signo

en: expected newer version of sed
eo: atendis pli novan version de sed

en: invalid usage of line address 0
eo: nevalida uzo de liniadreso 0

en: unknown command: `%c'
eo: nekonata komando: '%c'

en: incomplete command
eo: malkompleta komando

en: ":" lacks a label
eo: ":" malhavas etikedon

en: recursive escaping after \c not allowed
eo: rikura kodŝanĝo post \c ne estas permesata

en: %s: file %s line %lu: %s
eo: %s: dosiero %s linio %lu: %s

en: %s: -e expression #%lu, char %lu: %s
eo: %s: -e esprimo #%lu, signo %lu: %s

en: can't find label for jump to `%s'
eo: ne povas trovi etikedon por salto al '%s'

en: case conversion produced an invalid character
eo: uskleco-konverto produktis malvalidan signon

en: %s: can't read %s: %s
eo: %s: ne povas legi %s: %s

en: couldn't edit %s: is a terminal
eo: ne povis redakti %s: estas terminalo

en: couldn't edit %s: not a regular file
eo: ne povis redakti %s: ne estas normala dosiero

en: %s: warning: failed to set default file creation context to %s: %s
eo: %s: averto: malsukcesis difini aprioran dosier-krean kuntekston al %s: %s

en: %s: warning: failed to get security context of %s: %s
eo: %s: averto: malsukcesis preni sekurecan kuntekston de %s: %s

en: couldn't open temporary file %s: %s
eo: ne povis malfermi dumtempan dosieron %s: %s

en: error in subprocess
eo: eraro en subprocezo

en: option `e' not supported
eo: opcio 'e' ne realigita

en: `e' command not supported
eo: komando 'e' ne realigita

en: no input files
eo: mankas enig-dosieroj

en: no previous regular expression
eo: mankas antaŭa regula esprimo

en: invalid reference \%d on `s' command's RHS
eo: nevalida referenco \%d ĉe dekstra flanko de komando 's'

en: GNU sed home page: <http://www.gnu.org/software/sed/>.
    General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>.
eo: Hejmpaĝo de GNU sed: <http://www.gnu.org/software/sed/>.
    Ĝenerala helpo por uzi programaron GNU: <http://www.gnu.org/gethelp/>.

en: E-mail bug reports to: <%s>.
eo: Raportu program-erarojn al <%s>.

en:   -R, --regexp-perl
                     use Perl 5's regular expressions syntax in the script.
eo:   -R, --regexp-perl
                     uzi sintakso de Perl 5 por regulaj esprimoj en programo.

en: Usage: %s [OPTION]... {script-only-if-no-other-script} [input-file]...
eo: Uzado: %s [OPCIO]... {programo-nur-se-neniu-alia-programo} [enig-dosiero]...

en:   -n, --quiet, --silent
                     suppress automatic printing of pattern space
eo:   -n, --quiet, --silent
                     subpremi aŭtomatan presadon de ŝablono-spaco

en:   -e script, --expression=script
                     add the script to the commands to be executed
eo:   -e programo, --expression=programo
                     aldoni la programon al la plenumotaj komandoj

en:   -f script-file, --file=script-file
                     add the contents of script-file to the commands to be executed
eo:   -f programdosiero, --file=programdosiero
                     aldoni la enhavon de programdosiero al la plenumotaj komandoj

en:   --follow-symlinks
                     follow symlinks when processing in place
eo:   --follow-symlinks
                     sekvi simbolajn ligojn, traktante dosierojn surloke

en:   -i[SUFFIX], --in-place[=SUFFIX]
                     edit files in place (makes backup if SUFFIX supplied)
eo:   -i[SUFIKSO], --in-place[=SUFIKSO]
                     redakti dosierojn surloke (savkopii se estas SUFIKSO)

en:   -b, --binary
                     open files in binary mode (CR+LFs are not processed specially)
eo:   -b, --binary
                     malfermi dosierojn en binara reĝimo (linifinoj ne traktiĝas speciale)

en:   -l N, --line-length=N
                     specify the desired line-wrap length for the `l' command
eo:   -l N, --line-length=N
                     specifi la deziratan linilongon por la komando 'l'

en:   --posix
                     disable all GNU extensions.
eo:   --posix
                     malŝalti ĉiujn GNU-ajn aldonaĵojn.

en:   -E, -r, --regexp-extended
                     use extended regular expressions in the script
                     (for portability use POSIX -E).
eo:  -E, -r, --regexp-extended
                     uzi etenditajn regulajn esprimojn en la skripto.
                     (por porteblo uzu POSIX -E).

en:   -s, --separate
                     consider files as separate rather than as a single,
                     continuous long stream.
eo:   -s, --separate
                     konsideri dosierojn kiel apartajn anstataŭ ol unuopa,
                     kontinua longa fluo.

en:       --sandbox
                     operate in sandbox mode.
eo:       --sandbox
                     operacii laŭ reĝimo de provejo.

en:   -u, --unbuffered
                     load minimal amounts of data from the input files and flush
                     the output buffers more often
eo:   -u, --unbuffered
                     legi minimumajn kvantojn de datenoj el la enig-dosieroj kaj
                     malplenigi la eligobufrojn pli ofte

en:   -z, --null-data
                     separate lines by NUL characters
eo:   -z, --null-data
                     apartigi liniojn per signoj NUL

en:       --help     display this help and exit
eo:       --help     montri ĉi tiun helpon kaj eliri

en:       --version  output version information and exit
eo:       --version  montri version kaj eliri

en: 
    If no -e, --expression, -f, or --file option is given, then the first
    non-option argument is taken as the sed script to interpret.  All
    remaining arguments are names of input files; if no input files are
    specified, then the standard input is read.
eo: 
    Se neniu opcio -e, --expression, -f aŭ --file estas donita, tiam la unua
    ne-opcia argumento estas prenata kiel la sed-programeto interpretota. Ĉiuj
    restantaj argumentoj estas nomoj de enig-dosieroj; se neniu enigdosiero
    estas specifita, tiam la normala enigo estas legata.

en: cannot remove %s: %s
eo: ne povas forigi %s: %s

en: couldn't open file %s: %s
eo: ne povis malfermi dosieron %s: %s

en: couldn't attach to %s: %s
eo: ne povis alligiĝi al %s: %s

en: couldn't write %llu item to %s: %s | couldn't write %llu items to %s: %s
eo[0]: ne povis skribi %llu eron al %s: %s
eo[1]: ne povis skribi %llu erojn al %s: %s

en: read error on %s: %s
eo: legeraro ĉe %s: %s

en: couldn't follow symlink %s: %s
eo: ne povis sekvi simbolan ligon %s: %s

en: cannot stat %s: %s
eo: ne povas stat-i %s: %s

en: cannot rename %s: %s
eo: ne povas renomi %s: %s
