wget-1.18.109 - en to nb translation catalogue (608 entries)

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
nb: 
        Fila er allerede lastet ned i sin helhet.

en: 
    %*s[ skipping %sK ]
nb: 
    %*s[ hopper over %sK ]

en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
nb: 
    Opprinnelig skrevet av Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
nb: 
    REST mislyktes. Begynner på nytt.

en: 
    Redirecting output to %s.
nb: 
    Videresender utdata til %s.

en:        --accept-regex=REGEX        regex matching accepted URLs
nb:        --accept-regex=REG.UTTR.   uttrykk for nettadresser som skal godtas

en:        --ask-password              prompt for passwords
nb:        --ask-password              be om passord

en:        --auth-no-challenge         send Basic HTTP authentication information
                                         without first waiting for the server's
                                         challenge
nb:        --auth-no-challenge         send elementær HTTP-autentiseringsinfo
                                           uten å vente på etterspørsel fra
                                           tjeneren.

en:        --backups=N                 before writing file X, rotate up to N backup files
nb:        --backups=N                 rullér på N antall sikkerhetskopier før fil X lagres

en:        --bind-address=ADDRESS      bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host
nb:        --bind-address=ADRESSE      tildel lokal vert valgt ADRESSE (vertsnavn eller IP)

en:        --bind-dns-address=ADDRESS  bind DNS resolver to ADDRESS (hostname or IP) on local host
nb:        --bind-dns-address=ADRESSE  knytt DNS-oppslagsverktøy til valgt ADRESSE (vertsnavn eller IP) på lokal vert

en:        --body-data=STRING          send STRING as data. --method MUST be set
nb:        --body-data=STRENG          send valgt STRENG som data (NB: «--method» MÅ være valgt)

en:        --body-file=FILE            send contents of FILE. --method MUST be set
nb:        --body-file=FIL            send innhold i valgt FIL (NB: «--method» MÅ være valgt)

en:        --ca-certificate=FILE       file with the bundle of CAs
nb:        --ca-certificate=FIL       fil med liste over CA-er (sertifikatutstedere)

en:        --ca-directory=DIR          directory where hash list of CAs is stored
nb:        --ca-directory=MAPPE       hvilken MAPPE nøkkellista over CA-er ligger i

en:        --certificate-type=TYPE     client certificate type, PEM or DER
nb:        --certificate-type=TYPE     klientens sertifikatTYPE («PEM» eller «DER»)

en:        --certificate=FILE          client certificate file
nb:        --certificate=FIL           klientens sertifikatFIL

en:        --config=FILE               specify config file to use
nb:        --config=FIL                velg oppsettsfil som skal brukes

en:        --connect-timeout=SECS      set the connect timeout to SECS
nb:        --connect-timeout=SEK       bruk valgt antall SEKunder som tidsavbrudd for tilkobling

en:        --content-disposition       honor the Content-Disposition header when
                                         choosing local file names (EXPERIMENTAL)
nb:        --content-disposition       ta hensyn til «Content-Disposition»-linja ved
                                         valg av filnavn (USTABILT)

en:        --content-on-error          output the received content on server errors
nb:        --content-on-error          skriv ut mottatt innhold i feilmeldinger fra tjener

en:        --convert-file-only         convert the file part of the URLs only (usually known as the basename)
nb:        --convert-file-only         bare konverter fil-del av adresser (vanligvis kjent som basenavn eller «basename»)

en:        --crl-file=FILE             file with bundle of CRLs
nb:        --crl-file=FIL              fil med liste over CRL-er

en:        --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components
nb:        --cut-dirs=ANTALL           ignorer valgt ANTALL eksterne mappekomponenter

en:        --default-page=NAME         change the default page name (normally
                                         this is 'index.html'.)
nb:        --default-page=NAVN         Endre standard sidenavn (vanligvis «index.html»)

en:        --delete-after              delete files locally after downloading them
nb:        --delete-after              slett filer lokalt nå de er ferdig lastet ned

en:        --dns-servers=ADDRESSES     list of DNS servers to query (comma separated)
nb:        --dns-servers=ADRESSER      liste over DNS-tjenere som skal spørres (adskilt med komma)

en:        --dns-timeout=SECS          set the DNS lookup timeout to SECS
nb:        --dns-timeout=SEK           bruk valgt antall SEKunder som DNS-tidsavbrudd

en:        --egd-file=FILE             file naming the EGD socket with random data
nb:        --egd-file=FIL              fil med vilkårlighetsdata for navngivning av EGD-sokkel

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains
nb:        --exclude-domains=LISTE     kommaseparert liste over domener som skal avvises

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents
nb:        --follow-ftp                følg FTP-lenker i HTML-dokumenter

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags
nb:        --follow-tags=LISTE         kommaseparert liste over HTML-tagger som skal følges

en:        --ftp-password=PASS         set ftp password to PASS
nb:        --ftp-password=PASS         bruk valgt PASSord som ftp-passord

en:        --ftp-stmlf                 use Stream_LF format for all binary FTP files
nb:        --ftp-stmlf                 bruk formatet Stream_LF på alle binære FTP-filer

en:        --ftp-user=USER             set ftp user to USER
nb:        --ftp-user=BRUKER           bruk valgt BRUKER som ftp-bruker

en:        --ftps-clear-data-connection    cipher the control channel only; all the data will be in plaintext
nb:        --ftps-clear-data-connection    bare krypter kontroll-kanalen (alle data sendes i form av ren tekst)

en:        --ftps-fallback-to-ftp          fall back to FTP if FTPS is not supported in the target server
nb:        --ftps-fallback-to-ftp          bruk FTP hvis FTPS ikke støttes av tjeneren

en:        --ftps-implicit                 use implicit FTPS (default port is 990)
nb:        --ftps-implicit                 bruk implisitt FTPS (standardport er 990)

en:        --ftps-resume-ssl               resume the SSL/TLS session started in the control connection when
                                             opening a data connection
nb:        --ftps-resume-ssl               gjenoppta SSL-/TLS-økt fra kontrolltilkobling ved åpning av
                                             datatilkobling

en:        --header=STRING             insert STRING among the headers
nb:        --header=STRENG             sett inn STRENG blant hodelinjene

en:        --hsts-file                 path of HSTS database (will override default)
nb:        --hsts-file                 sti til HSTS-database (overstyrer standardsti)

en:        --http-password=PASS        set http password to PASS
nb:        --http-password=PASS        bruk valgt PASSord som http-passord

en:        --http-user=USER            set http user to USER
nb:        --http-user=BRUKER          bruk valgt BRUKER som http-bruker

en:        --https-only                only follow secure HTTPS links
nb:        --https-only                bare følg HTTPS-lenker

en:        --ignore-case               ignore case when matching files/directories
nb:        --ignore-case               ikke skill mellom store og små bokstaver ved sammenlikning av filer og mapper

en:        --ignore-length             ignore 'Content-Length' header field
nb:        --ignore-length         ignorer «Content-Length»-linja

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags
nb:        --ignore-tags=LISTE         kommaseparert liste over HTML-tagger som skal ignoreres

en:        --input-metalink=FILE       download files covered in local Metalink FILE
nb:        --input-metalink=FIL        last ned filer som står oppført i lokal Metalink-FIL

en:        --keep-badhash              keep files with checksum mismatch (append .badhash)
nb:        --keep-badhash              behold filer som ikke samsvarer med kontrollsum (legg til «.badhash»)

en:        --keep-session-cookies      load and save session (non-permanent) cookies
nb:        --keep-session-cookies      last inn og lagre (ikke-permanente) infokapsler for økter

en:        --limit-rate=RATE           limit download rate to RATE
nb:        --limit-rate=FART           begrens nedlasting til valgt FART

en:        --load-cookies=FILE         load cookies from FILE before session
nb:        --load-cookies=FIL          last inn infokapsler fra valgt FIL før en økt startes

en:        --local-encoding=ENC        use ENC as the local encoding for IRIs
nb:        --local-encoding=KOD      bruk valgt lokal KODing av IRI-er

en:        --max-redirect              maximum redirections allowed per page
nb:        --max-redirect          maksimalt antall videresendinger per side

en:        --metalink-index=NUMBER     Metalink application/metalink4+xml metaurl ordinal NUMBER
nb:        --metalink-index=TALL       Metalenke application/metalink4+xml meta-adresse ordinær TALL

en:        --metalink-over-http        use Metalink metadata from HTTP response headers
nb:        --metalink-over-http        bruk Metalink-metadata fra HTTP-svarhoder

en:        --method=HTTPMethod         use method "HTTPMethod" in the request
nb:        --method=HTTP-metode        bruk metoden «HTTP-metode» i HTTP-hodet

en:        --no-cache                  disallow server-cached data
nb:        --no-cache                  ikke tillat mellomlagring av data på tjener

en:        --no-check-certificate      don't validate the server's certificate
nb:        --no-check-certificate      ikke kontroller tjenerens sertifikat

en:        --no-config                 do not read any config file
nb:        --no-config                 ikke les oppsettsfil(er)

en:        --no-cookies                don't use cookies
nb:        --no-cookies                ikke bruk informasjonskapsler

en:        --no-dns-cache              disable caching DNS lookups
nb:        --no-dns-cache              slå av hurtiglagring av DNS-oppslag

en:        --no-glob                   turn off FTP file name globbing
nb:        --no-glob                   skru av bruk av jokertegn i FTP-filnavn

en:        --no-hsts                   disable HSTS
nb:        --no-hsts                   slå av HSTS

en:        --no-http-keep-alive        disable HTTP keep-alive (persistent connections)
nb:        --no-http-keep-alive        slå av «HTTP keep-alive» (bevaring av forbindelser)

en:        --no-if-modified-since      don't use conditional if-modified-since get
                                         requests in timestamping mode
nb:        --no-if-modified-since      ikke bruk betinget «if-modified-since»
                                         forespørsler i tidsstempel-modus

en:        --no-iri                    turn off IRI support
nb:        --no-iri                  slå av IRI-støtte

en:        --no-passive-ftp            disable the "passive" transfer mode
nb:        --no-passive-ftp            slå av «passiv» overføringsmodus

en:        --no-proxy                  explicitly turn off proxy
nb:        --no-proxy                  la aktivt være å bruke mellomtjener

en:        --no-remove-listing         don't remove '.listing' files
nb:        --no-remove-listing         ikke fjern «.listing»-filer

en:        --no-use-server-timestamps  don't set the local file's timestamp by
                                         the one on the server
nb:        --no-use-server-timestamps  ikke gi lokale filer samme tidsstempel
                                         som tjenerens filer

en:        --no-warc-compression       do not compress WARC files with GZIP
nb:        --no-warc-compression       ikke komprimer WARC-filer med GZIP

en:        --no-warc-digests           do not calculate SHA1 digests
nb:        --no-warc-digests           ikke beregn SHA1-kontrollsummer

en:        --no-warc-keep-log          do not store the log file in a WARC record
nb:        --no-warc-keep-log          ikke lagre loggfil i en WARC-oppføring

en:        --no-xattr                  turn off storage of metadata in extended file attributes
nb:        --no-xattr                  slå av lagring av metadata i utvidede filattributter

en:        --password=PASS             set both ftp and http password to PASS
nb:        --password=PASS             bruk valgt PASSord som både ftp- og http-passord

en:        --pinnedpubkey=FILE/HASHES  Public key (PEM/DER) file, or any number
                                       of base64 encoded sha256 hashes preceded by
                                       'sha256//' and separated by ';', to verify
                                       peer against
nb:        --pinnedpubkey=FIL/KONTR.SUM  Offentlig (PEM-/DER-) nøkkelfil, eller
                                       «sha256//» etterfulgt av én eller flere base64-kodede
                                        sha256-kontrollsummer adskilt med «;»,
                                        til bekreftelse av motpart

en:        --post-data=STRING          use the POST method; send STRING as the data
nb:        --post-data=STRENG          bruk POST-metoden og send valgt STRENG

en:        --post-file=FILE            use the POST method; send contents of FILE
nb:        --post-file=FIL             bruk POST-metoden og send innholdet i valgt FIL

en:        --prefer-family=FAMILY      connect first to addresses of specified family,
                                         one of IPv6, IPv4, or none
nb:        --prefer-family=FAMILIE   prøv først å koble til adreser innenfor valgt familie
                                     (enten «IPv6», «IPv4», eller «none»)

en:        --preferred-location        preferred location for Metalink resources
nb:        --preferred-location        foretrukket plassering av Metalink-ressurser

en:        --preserve-permissions      preserve remote file permissions
nb:        --preserve-permissions      behold tjenerens oppsett av filtillatelser

en:        --private-key-type=TYPE     private key type, PEM or DER
nb:        --private-key-type=TYPE     type privatnøkkel («PEM» eller «DER»)

en:        --private-key=FILE          private key file
nb:        --private-key=FIL           privatnøkkel-FIL

en:        --progress=TYPE             select progress gauge type
nb:        --progress=TYPE             velg en TYPE framdriftsviser

en:        --protocol-directories      use protocol name in directories
nb:        --protocol-directories      bruk protokollnavn på mapper

en:        --proxy-password=PASS       set PASS as proxy password
nb:        --proxy-password=PASS       bruk valgt PASSord som mellomtjener-passord

en:        --proxy-user=USER           set USER as proxy username
nb:        --proxy-user=BRUKER         bruk valgt BRUKER som mellomtjener-brukernavn

en:        --random-file=FILE          file with random data for seeding the SSL PRNG
nb:        --random-file=FIL           fil med vilkårlighetsdata for SSL PRNG

en:        --random-wait               wait from 0.5*WAIT...1.5*WAIT secs between retrievals
nb:        --random-wait               vent fra 0.5*WAIT … 1.5*WAIT sekunder mellom nedlastinger

en:        --read-timeout=SECS         set the read timeout to SECS
nb:        --read-timeout=SEK          bruk valgt antall SEKunder som tidsavbrudd for lesing

en:        --referer=URL               include 'Referer: URL' header in HTTP request
nb:        --referer=ADR               ta med «Referer: ADR» i HTTP-forespørsel

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix)
nb:        --regex-type=TYPE           uttrykkstype (posix)

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix|pcre)
nb:        --regex-type=TYPE           uttrykkstype (posix|pcre)

en:        --reject-regex=REGEX        regex matching rejected URLs
nb:        --reject-regex=REG.UTTR.    uttrykk for nettadresser som skal avvises

en:        --rejected-log=FILE         log reasons for URL rejection to FILE
nb:        --rejected-log=FIL          loggfør URL-avvisninger i valgt FIL

en:        --remote-encoding=ENC       use ENC as the default remote encoding
nb:        --remote-encoding=KOD       bruk valgt KODing som standard ekstern koding

en:        --report-speed=TYPE         output bandwidth as TYPE.  TYPE can be bits
nb:        --report-speed=TYPE         vis båndbredde som valgt TYPE bit

en:        --restrict-file-names=OS    restrict chars in file names to ones OS allows
nb:        --restrict-file-names=OS    bare la filnavn inneholde tegn som operativsystemet tillater

en:        --retr-symlinks             when recursing, get linked-to files (not dir)
nb:        --retr-symlinks             hent lenkemål (unntatt mapper) ved arbeid i mappehierarkier

en:        --retry-connrefused         retry even if connection is refused
nb:        --retry-connrefused         prøv på nytt selv om tilkobling nektes

en:        --save-cookies=FILE         save cookies to FILE after session
nb:        --save-cookies=FIL          lagre infokapsler i valgt FIL når økta er ferdig

en:        --save-headers              save the HTTP headers to file
nb:        --save-headers          lagre HTTP-hodelinjer i en fil

en:        --show-progress             display the progress bar in any verbosity mode
nb:        --show-progress             vis framdriftsviser uansett grad av detaljer som skrives ut

en:        --spider                    don't download anything
nb:        --spider                    ikke last ned noe

en:        --start-pos=OFFSET          start downloading from zero-based position OFFSET
nb:        --start-pos=POS         start nedlasting fra valgt POSisjon, talt fra null

en:        --strict-comments           turn on strict (SGML) handling of HTML comments
nb:        --strict-comments           slå på streng håndtering av HTML-kommentarer (SGML)

en:        --trust-server-names        use the name specified by the redirection
                                         URL's last component
nb:        --trust-server-names        bruk navn fra siste del av videresendingsadressen

en:        --unlink                    remove file before clobber
nb:        --unlink                    fjern fil før ting blir rotete

en:        --use-askpass=COMMAND       specify credential handler for requesting 
                                         username and password.  If no COMMAND is 
                                         specified the WGET_ASKPASS or the SSH_ASKPASS 
                                         environment variable is used.
nb:        --use-askpass=KOMMANDO       velg akkreditiv-behandler som skal be om
                                         brukernavn og passord. Hvis ingen KOMMANDO er
                                         valgt, brukes miljøvariabel WGET_ASKPASS eller
                                         SSH_ASKPASS.

en:        --user=USER                 set both ftp and http user to USER
nb:        --user=BRUKER             bruk valgt BRUKER som både ftp- og http-bruker

en:        --waitretry=SECONDS         wait 1..SECONDS between retries of a retrieval
nb:        --waitretry=SEKUNDER        vent 1…SEKunder mellom gjentatte forsøk på nedlasting

en:        --warc-cdx                  write CDX index files
nb:        --warc-cdx                  skriv CDX-indeksfiler

en:        --warc-dedup=FILENAME       do not store records listed in this CDX file
nb:        --warc-dedup=FILNAVN        ikke lagre oppføringer som er oppført i denne CDX-fila

en:        --warc-file=FILENAME        save request/response data to a .warc.gz file
nb:        --warc-file=FILNAVN         lagre foresp.-/svardata i en «.warc.gz»-fil

en:        --warc-header=STRING        insert STRING into the warcinfo record
nb:        --warc-header=STRENG        sett inn valgt STRENG i warcinfo-oppføringa

en:        --warc-max-size=NUMBER      set maximum size of WARC files to NUMBER
nb:        --warc-max-size=TALL        bruk valgt TALL som maksimal størrelse på WARC-filer

en:        --warc-tempdir=DIRECTORY    location for temporary files created by the
                                         WARC writer
nb:        --warc-tempdir=MAPPE         plassering av midlertidige WARC-filer

en:        --wdebug                    print Watt-32 debug output
nb:        --wdebug                    skriv ut Watt-32-feilsøkingsinformasjon

en:     %s (env)
nb:     %s (miljø)

en:     %s (user)
nb:     %s (bruker)

en:     %s: certificate common name %s doesn't match requested host name %s.
nb:     %s: sertifikatnavnet %s samsvarer ikke med forespurt vertsnavn %s.

en:     %s: certificate common name is invalid (contains a NUL character).
        This may be an indication that the host is not who it claims to be
        (that is, it is not the real %s).
nb:     %s: sertifikatnavnet er ugyldig (inneholder NUL-tegn).
        Dette kan bety at verten ikke er den den utgir seg for å være
        (tjeneren er altså ikke den egentlige %s).

en:     in
nb:     på

en:   -4,  --inet4-only                connect only to IPv4 addresses
nb:   -4,  --inet4-only                bare koble til IPv4-adresser

en:   -6,  --inet6-only                connect only to IPv6 addresses
nb:   -6,  --inet6-only                bare koble til IPv6-adresser

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions
nb:   -A,  --accept=LISTE              kommaseparert liste over filetternavn som skal godtas

en:   -B,  --base=URL                  resolves HTML input-file links (-i -F)
                                         relative to URL
nb:   -B,  --base=ADR                  slår opp lenker i HTML-inndatafil («-i -F»)
                                         relativt til valgt nettADResse

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains
nb:   -D,  --domains=LISTE             kommaseparert liste over domener som skal godtas

en:   -E,  --adjust-extension          save HTML/CSS documents with proper extensions
nb:   -E,  --adjust-extension          lagre HTML-/CSS-dokumenter med korrekt filetternavn

en:   -F,  --force-html                treat input file as HTML
nb:   -F,  --force-html                behandle inndatafil som HTML

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive
nb:   -H,  --span-hosts                følg hierarkiske stier som leder til tredjepartsvert

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories
nb:   -I,  --include-directories=LISTE liste over mapper som skal godtas

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X.orig
nb:   -K,  --backup-converted          sikkerhetskopier fil X som X_orig før den konverteres

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X_orig
nb:   -K,  --backup-converted          sikkerhetskopier fil X som X_orig før den konverteres

en:   -L,  --relative                  follow relative links only
nb:   -L,  --relative                  bare følg relative lenker

en:   -N,  --timestamping              don't re-retrieve files unless newer than
                                         local
nb:   -N,  --timestamping              ikke hent filer på nytt med mindre de er
                                         nyere enn de lokale

en:   -O,  --output-document=FILE      write documents to FILE
nb:   -O,  --output-document=FIL      lagre dokumenter i valgt FIL

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/..
nb:   -P,  --directory-prefix=PREFIKS  lagre filer i PREFIKS/…

en:   -Q,  --quota=NUMBER              set retrieval quota to NUMBER
nb:   -Q,  --quota=ANTALL              bruk valgt ANTALL nedlastinger som kvote

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions
nb:   -R,  --reject=LISTE              kommaseparert liste over filetternavn som skal avvises

en:   -S,  --server-response           print server response
nb:   -S,  --server-response           skriv ut svarmelding fra tjener

en:   -T,  --timeout=SECONDS           set all timeout values to SECONDS
nb:   -T,  --timeout=SEKUNDER          bruk valgt antall SEKUNDER som generelt tidsavbrudd

en:   -U,  --user-agent=AGENT          identify as AGENT instead of Wget/VERSION
nb:   -U,  --user-agent=AGENT          oppgi valgt AGENTnavn, i stedet for «Wget/VERSJON»

en:   -V,  --version                   display the version of Wget and exit
nb:   -V,  --version           vis versjonsinformasjon og avslutt.

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories
nb:   -X,  --exclude-directories=LISTE liste over mapper som skal utelukkes

en:   -a,  --append-output=FILE        append messages to FILE
nb:   -a,  --append-output=FIL         legg til meldinger i valgt FIL

en:   -b,  --background                go to background after startup
nb:   -b,  --background                kjør i bakgrunnen etter oppstart

en:   -c,  --continue                  resume getting a partially-downloaded file
nb:   -c,  --continue                  fortsett nedlasting av en delvis nedlastet fil

en:   -d,  --debug                     print lots of debugging information
nb:   -d,  --debug                     skriv ut en haug av feilsøkingsinformasjon

en:   -e,  --execute=COMMAND           execute a `.wgetrc'-style command
nb:   -e,  --execute=KOMMANDO          kjør en kommando i «.wgetrc»-stil

en:   -h,  --help                      print this help
nb:   -h,  --help                      vis denne hjelpeteksten

en:   -i,  --input-file=FILE           download URLs found in local or external FILE
nb:   -i,  --input-file=FIL            last ned nettadresser som finnes i valgt FIL

en:   -k,  --convert-links             make links in downloaded HTML or CSS point to
                                         local files
nb:   -k,  --convert-links             gjør om lenker i nedlastede HTML- og/eller CSS-filer,
                                         slik at de peker på lokale filer

en:   -l,  --level=NUMBER              maximum recursion depth (inf or 0 for infinite)
nb:   -l,  --level=TALL              maksimal hierarkidybde (bruk «inf» eller 0 for ubegrenset)

en:   -m,  --mirror                    shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing
nb:   -m,  --mirror                    tilsvarer «-N -r -l inf --no-remove-listing»

en:   -nH, --no-host-directories       don't create host directories
nb:   -nH, --no-host-directories       ikke lag vertsmapper

en:   -nc, --no-clobber                skip downloads that would download to
                                         existing files (overwriting them)
nb:   -nc, --no-clobber                hopp over nedlastinger som ville ha
                                         overskrevet eksisterende filer

en:   -nd, --no-directories            don't create directories
nb:   -nd, --no-directories            ikke lag nye mapper

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory
nb:   -np, --no-parent                 ikke gå opp til foreldermappa

en:   -nv, --no-verbose                turn off verboseness, without being quiet
nb:   -nv, --no-verbose                ikke skriv ut detaljer, men ikke vær helt stille

en:   -o,  --output-file=FILE          log messages to FILE
nb:   -o,  --output-file=FIL           loggfør meldinger i valgt FIL

en:   -p,  --page-requisites           get all images, etc. needed to display HTML page
nb:   -p,  --page-requisites           hent alle bilder osv. som behøves for å vise aktuelle HTML-sider

en:   -q,  --quiet                     quiet (no output)
nb:   -q,  --quiet                     stillemodus (ingen utdata)

en:   -r,  --recursive                 specify recursive download
nb:   -r,  --recursive                 last ned underliggende filer og/eller mapper

en:   -t,  --tries=NUMBER              set number of retries to NUMBER (0 unlimits)
nb:   -t,  --tries=ANT              velg ANTall nye forsøk (0 betyr ubegrenset)

en:   -v,  --verbose                   be verbose (this is the default)
nb:   -v,  --verbose                   skriv ut detaljert info (dette er standard)

en:   -w,  --wait=SECONDS              wait SECONDS between retrievals
nb:   -w,  --wait=SEK                  ta en pause i valgt antall SEKunder før neste fil hentes

en:   -x,  --force-directories         force creation of directories
nb:   -x,  --force-directories         tving opprettelse av mapper

en:   Issued certificate has expired.
nb:   Mottatt sertifikat er utgått.

en:   Issued certificate not yet valid.
nb:   Mottatt sertifikat er ikke gyldig ennå.

en:   Self-signed certificate encountered.
nb:   Mottok selvgenerert sertifikat.

en:   Unable to locally verify the issuer's authority.
nb:   Klarte ikke å bekrefte utgiverens autoritet lokalt.

en:  (%s bytes)
nb:  (%s byte)

en:  (unauthoritative)
nb:  (ikke-autorativ)

en:  [following]
nb:  [følgende]

en: %d redirections exceeded.
nb: %d videresendinger overskredet.

en: %s (%s) - %s saved [%s/%s]
nb: %s (%s) - %s lagret [%s/%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s]
nb: %s (%s) - %s lagret [%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
nb: %s (%s) - Tilkobling lukket ved byte %s.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
nb: %s (%s) - datatilkobling: %s;

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
nb: %s (%s) - Lesefeil ved byte %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
nb: %s (%s) - Lesefeil ved byte %s/%s (%s).

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s/%s]
nb: %s (%s) - skrevet til standard utkanal %s[%s/%s]

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s]
nb: %s (%s) - skrevet til standard utkanal %s[%s]

en: %s ERROR %d: %s.
nb: %s PROGRAMFEIL %d: %s.

en: %s URL: %s %2d %s
nb: %s nettadresse: %s %2d %s

en: %s has sprung into existence.
nb: %s har begynt å eksistere.

en: %s request sent, awaiting response...
nb: %s-forespørsel sendt. Venter på svar …

en: %s subprocess
nb: underprosess av %s

en: %s subprocess failed
nb: underprosess av %s mislyktes

en: %s subprocess got fatal signal %d
nb: underprosess av %s fikk kritisk feilsignal %d

en: %s: %s must only be used once
nb: %s: %s kan bare brukes én gang

en: %s: %s, closing control connection.
nb: %s: %s. Lukker kontrolltilkobling.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
nb: %s: %s: Klarte ikke å tildele %ld byte. Minnet er fullt.

en: %s: %s: Failed to allocate enough memory; memory exhausted.
nb: %s: %s: Klarte ikke å tildele nok minne. Minnet er fullt.

en: %s: %s: Invalid %s; use `on', `off' or `quiet'.
nb: %s: %s: Ugyldig %s. Bruk «on» (på), «off» (av) eller «quiet» (stille).

en: %s: %s: Invalid WARC header %s.
nb: %s: %s: %s er en ugyldig WARC-linje.

en: %s: %s: Invalid boolean %s; use `on' or `off'.
nb: %s: %s: %s er en ugyldig boolsk verdi. Bruk «on» (på) eller «off» (av).

en: %s: %s: Invalid byte value %s
nb: %s: %s: %s er en ugyldig byte-verdi

en: %s: %s: Invalid header %s.
nb: %s: %s: %s er en ugyldig linje.

en: %s: %s: Invalid number %s.
nb: %s: %s: %s er et ugyldig tall.

en: %s: %s: Invalid progress type %s.
nb: %s: %s: %s er en ugyldig framdriftstype.

en: %s: %s: Invalid restriction %s,
        use [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].
nb: %s: %s: %s er en ugyldig restriksjon.
        Bruk [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].

en: %s: %s: Invalid time period %s
nb: %s: %s: %s er en ugyldig tidsperiode

en: %s: %s: Invalid value %s.
nb: %s: %s: %s er en ugyldig verdi.

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
nb: %s: %s:%d: «%s» er et ukjent symbol

en: %s: %s:%d: warning: %s token appears before any machine name
nb: %s: %s:%d: advarsel: symbolet %s dukker opp før maskinnavn

en: %s: %s; disabling logging.
nb: %s: %s. Slår av loggføring.

en: %s: Cannot read %s (%s).
nb: %s: Klarte ikke å lese %s (%s).

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
nb: %s: Klarte ikke å gjøre oppslag på ufullstendig lenke %s.

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
nb: %s: Fant ingen brukbar sokkeldriver.

en: %s: Error in %s at line %d.
nb: %s: Feil i %s på linje %d.

en: %s: Invalid --execute command %s
nb: %s: %s er en ugyldig «--execute»-kommando

en: %s: Invalid URL %s: %s
nb: %s: %s er en ugyldig nettadresse. %s

en: %s: No certificate presented by %s.
nb: %s: %s la ikke frem et sertifikat.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
nb: %s: Syntaksfeil i %s på linje %d.

en: %s: The certificate of %s has been revoked.
nb: %s: Sertifikatet på %s er tilbakekalt.

en: %s: The certificate of %s has expired.
nb: %s: Sertifikatet på %s er utgått.

en: %s: The certificate of %s hasn't got a known issuer.
nb: %s: Sertifikatet på %s kommer ikke fra en kjent utgiver.

en: %s: The certificate of %s is not trusted.
nb: %s: Sertifikatet på %s regnes ikke som pålitelig.

en: %s: The certificate of %s is not yet activated.
nb: %s: Sertifikatet på %s er ikke aktivt ennå.

en: %s: The certificate of %s was signed using an insecure algorithm.
nb: %s: Sertifikatet på %s er signert med en usikker algoritme.

en: %s: The certificate signer of %s was not a CA.
nb: %s: Attestanten for sertifikatet %s er ikke en CA (sertifiseringsmyndighet).

en: %s: Unknown command %s in %s at line %d.
nb: %s: %s er en ukjent kommando i %s på linje %d.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to %s.
nb: %s: Advarsel: Både systemet og wgetrc peker på %s.

en: %s: aprintf: text buffer is too big (%d bytes), aborting.
nb: %s: aprintf: mellomlager for tekst er for stort (%d byte). Avbryter.

en: %s: cannot stat %s: %s
nb: %s: klarte ikke å lage statistikk av %s: %s

en: %s: cannot verify %s's certificate, issued by %s:
nb: %s: sertifikat for %s (utgitt av %s) kunne ikke bekreftes.

en: %s: corrupt time-stamp.
nb: %s: ødelagt tidsstempel.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
nb: %s: «-n%c» er et ugyldig valg

en: %s: invalid option -- '%c'
nb: %s: «%c» er et ugyldig valg

en: %s: missing URL
nb: %s: nettadresse mangler

en: %s: no certificate subject alternative name matches
    	requested host name %s.
nb: %s: ingen alternative navn på sertifikatsubjektet
    	samsvarer med vertsnavn %s.

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
nb: %s: valget «%c%s» tillater ikke bruk av argumenter

en: %s: option '%s' is ambiguous
nb: %s: valget «%s» er flertydig

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
nb: %s: valget «%s» er flertydig, og kan bety følgende:

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
nb: %s: valget «--%s» tillater ikke bruk av argumenter

en: %s: option '--%s' requires an argument
nb: %s: valget «--%s» krever et argument

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
nb: %s: valget «-W %s» tillater ikke bruk av argumenter

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
nb: %s: valget «-W %s» er flertydig

en: %s: option '-W %s' requires an argument
nb: %s: valget «-W %s» krever et argument

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nb: %s: «%c» krever et argument

en: %s: unable to resolve bind address %s; disabling bind.
nb: %s: klarte ikke å slå opp tildelt adresse %s. Slår av tildeling.

en: %s: unable to resolve host address %s
nb: %s: klarte ikke å slå opp vertsnavn %s

en: %s: unknown/unsupported file type.
nb: %s: filtypen er ukjent eller støttes ikke.

en: %s: unrecognized option '%c%s'
nb: %s: «%c%s» er et ukjent valg

en: %s: unrecognized option '--%s'
nb: %s: «--%s» er et ukjent valg

en: '
nb: »

en: (no description)
nb: (ingen beskrivelse)

en: (try:%2d)
nb: (prøv:%2d)

en: , %s (%s) remaining
nb: , %s (%s) gjenstår

en: , %s remaining
nb: , %s gjenstår

en: --convert-links or --convert-file-only can be used together only if outputting to a regular file.
nb: valgene «--convert-links» og «--convert-file-only» kan bare brukes samtidig hvis utdata er en vanlig fil.

en: -O not supported for metalink download. Ignoring.
nb: valget «-O» støttes ikke ved bruk av metalink, og blir ignorert.

en: -k or -r can be used together with -O only if outputting to a regular file.
nb: Valgene «-k» og «-r» kan bare brukes samtidig med «-O» hvis utdata er en vanlig fil.

en: ==> CWD not needed.
nb: ==> CWD er unødvendig.

en: ==> CWD not required.
nb: ==> CWD kreves ikke.

en: Address family for hostname not supported
nb: Adressefamilie for vertsnavn støttes ikke

en: All requests done
nb: Alle forespørsler er utført

en: Already have correct symlink %s -> %s
nb: Korrekt symbolsk lenke %s -> %s finnes allerede

en: Argument buffer too small
nb: Argument-mellomlageret er for lite

en: Authentication selected: %s
nb: Autentisering valgt: %s

en: BODY data file %s missing: %s
nb: BODY-datafila %s mangler: %s

en: Bad port number
nb: Ugyldig portnummer

en: Bad value for ai_flags
nb: ai_flags har ugyldig verdi

en: Bind error (%s).
nb: Blindfeil (%s).

en: Both --no-clobber and --convert-file-only were specified, only --convert-file-only will be used.
nb: Du har valgt både «--no-clobber» og «--convert-file-only». Kun sistnevnt blir brukt.

en: Both --no-clobber and --convert-links were specified, only --convert-links will be used.
nb: Du har valgt både «--no-clobber» og «--convert-links». Det er bare «--convert-links» som blir brukt.

en: CDX file does not list checksums. (Missing column 'k'.)
nb: CDX-fil inneholder ikke kontrollsummer (kolonne «k» mangler).

en: CDX file does not list original urls. (Missing column 'a'.)
nb: CDX-fil inneholder ikke originale nettadresser (kolonne «a» mangler).

en: CDX file does not list record ids. (Missing column 'u'.)
nb: CDX-fil- inneholder ikke ID-er for oppføringer (kolonne «u» mangler).

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
nb: Du kan ikke velge både stille- og detaljert modus samtidig.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
nb: Du kan ikke velge både tidsstempling og ryddighold av gamle filer samtidig.

en: Cannot back up %s as %s: %s
nb: Klarte ikke å sikkerhetskopiere %s som %s. %s

en: Cannot convert links in %s: %s
nb: Klarte ikke å konvertere lenker i %s. %s

en: Cannot convert timestamp to http format. Falling back to time 0 as last modification time.
nb: Klarte ikke å konvertere tidsstempel til http-format. Bruker «time 0» som tidspunkt for endring.

en: Cannot create pipe
nb: Klarte ikke å lage datarør

en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
nb: Klarte ikke å hente klokkefrekvensen for REALTIME. %s

en: Cannot initiate PASV transfer.
nb: Klarte ikke å starte PASV-overføring.

en: Cannot open %s: %s
nb: Klarte ikke å åpne %s. %s

en: Cannot open cookies file %s: %s
nb: Klarte ikke å åpne informasjonskapsel-fila %s. %s

en: Cannot parse PASV response.
nb: Klarte ikke å tolke PASV-respons.

en: Cannot specify both --ask-password and --password.
nb: Du kan ikke bruke både «--ask-password» og «--password» samtidig.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
nb: Du kan ikke velge både «--inet4-only» og «--inet6-only» samtidig.

en: Cannot specify both -k or --convert-file-only and -O if multiple URLs are given, or in combination
    with -p or -r. See the manual for details.
nb: Du kan ikke kombinere «-k» og «--convert-file-only» med «-O» hvis flere adresser og/eller
    «-p» eller «-r» er valgt. Se bruksanvisning for mer info.

en: Cannot unlink %s (%s).
nb: Klarte ikke å fjerne lenke til %s (%s).

en: Cannot write to %s (%s).
nb: Klarte ikke å skrive til %s (%s).

en: Cannot write to WARC file.
nb: Klarte ikke å skrive til WARC-fil.

en: Cannot write to temporary WARC file.
nb: Klarte ikke å skrive til midlertidig WARC-fil.

en: Certificate must be X.509
nb: Sertifikatet må være av typen X.509

en: Checksum matches.
nb: Kontrollsum stemmer.

en: Checksum mismatch for file %s.
nb: Kontrollsum for fila %s stemmer ikke.

en: Compile:
nb: Kompilering:

en: Computing checksum for %s
nb: Beregner kontrollsum for %s

en: Computing size for %s
nb: Beregner størrelse på %s

en: Connecting to %s:%d...
nb: Kobler til %s:%d …

en: Connecting to %s|%s|:%d...
nb: Kobler til %s|%s|:%d …

en: Connecting to [%s]:%d...
nb: Kobler til [%s]:%d …

en: Continuing in background, pid %d.
nb: Fortsetter i bakgrunnen med PID %d.

en: Continuing in background, pid %lu.
nb: Fortsetter i bakgrunnen med PID %lu.

en: Continuing in background.
nb: Fortsetter i bakgrunnen.

en: Control connection closed.
nb: Kontrolltilkobling er lukket.

en: Conversion from %s to %s isn't supported
nb: Konvertering fra %s til %s støttes ikke

en: Converted links in %d files in %s seconds.
nb: Konverterte lenker i %d filer på %s sekund(er).

en: Converting links in %s...
nb: Konverterer lenker i %s …

en: Cookie coming from %s attempted to set domain to
nb: En informasjonskapsel fra %s prøvde å sette domene til

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
nb: Opphavsrett (C) %s Free Software Foundation, Inc.

en: Could not create temporary file. Skipping signature download.
nb: Klarte ikke å lage midlertidig fil. Hopper over nedlasting av signatur.

en: Could not download all resources from %s.
nb: Klarte ikke å laste ned alle ressurser fra %s.

en: Could not find Metalink data in HTTP response. Downloading file using HTTP GET.
nb: Fant ingen Metalink-data i HTTP-svar. Bruker HTTP GET til å laste ned.

en: Could not find acceptable digest for Metalink resources.
    Ignoring them.
nb: Fant ingen akseptabel behandlingsmetode for Metalink-ressurser.
    De blir derfor ignorert.

en: Could not get downloaded file's size.
nb: Klarte ikke å hente størrelse på nedlastet fil.

en: Could not initialize SSL. It will be disabled.
nb: Klarte ikke å starte SSL. SSL blir derfor slått av.

en: Could not open CDX file for output.
nb: Klarte ikke å åpne CDX-fil for skriving av utdata.

en: Could not open WARC file.
nb: Klarte ikke å åpne WARC-fil.

en: Could not open downloaded file for signature verification.
nb: Klarte ikke å åpne nedlastet fil for signatur-bekreftelse.

en: Could not open downloaded file.
nb: Klarte ikke å åpne nedlastet fil.

en: Could not open temporary WARC file.
nb: Klarte ikke å åpne midlertidig WARC-fil.

en: Could not open temporary WARC log file.
nb: Klarte ikke å åpne midlertidig WARC-loggfil.

en: Could not open temporary WARC manifest file.
nb: Klarte ikke å åpne midlertidig WARC-manifestfil.

en: Could not read CDX file %s for deduplication.
nb: Klarte ikke å lese CDX-fila %s for å se etter duplikater.

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
nb: Klarte ikke å bruke tilfeldighetsdata med PRNG. Du bør vurdere å bruke valget «--random-file».

en: Creating symlink %s -> %s
nb: Lager symbolsk lenke %s -> %s

en: Data matches signature, but signature is not trusted.
nb: Data stemmer med signatur, med signaturen er ubekreftet.

en: Data transfer aborted.
nb: Dataoverføring avbrutt.

en: Debugging support not compiled in. Ignoring --debug flag.
nb: Feilsøkingsstøtte er ikke innebygd. Valget «--debug» ignoreres.

en: Digests are disabled; WARC deduplication will not find duplicate records.
nb: Kontrollsummering er slått av. WARCs anti-duplikatverktøy er ute av stand til å finne duplikater.

en: Directories:
nb: Mapper:

en: Directory
nb: Mappe

en: Disabling SSL due to encountered errors.
nb: Slår av SSL på grunn av oppståtte programfeil.

en: Download quota of %s EXCEEDED!
nb: Nedlastingsgrense på %s OVERSKREDET!

en: Download:
nb: Last ned:

en: ERROR
nb: FEIL

en: ERROR: Cannot open directory %s.
nb: Feil: Klarte ikke å åpne mappa %s.

en: ERROR: Failed to load CRL file '%s': (%d)
nb: FEIL: Klarte ikke å laste inn CRL-fil «%s»: (%d)

en: ERROR: Failed to open cert %s: (%d).
nb: FEIL: Klarte ikke å åpne sertifikatet s%s: (%d).

en: ERROR: GnuTLS requires the key and the cert to be of the same type.
nb: FEIL: GnuTLS krever at nøkler og sertifikater skal være av samme type.

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
nb: PROGRAMFEIL: Videresending (%d) uten plassering.

en: Encoding %s isn't valid
nb: Kodinga %s er ugyldig

en: Error closing %s: %s
nb: Feil ved lukking av %s: %s

en: Error in handling the address list.
nb: Feil ved behandling av adresseliste.

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
nb: Feil i mellomtjeneradressen %s. Denne må være HTTP.

en: Error in server greeting.
nb: Feil i hilsemelding fra tjener.

en: Error in server response, closing control connection.
nb: Feil i tjenerresponsen. Lukker kontrolltilkobling.

en: Error initializing X509 certificate: %s
nb: Feil ved innlasting av X509-sertifikat: %s

en: Error initializing spawn file actions for use-askpass: %d
nb: Feil under oppstart av filhandlinger for use-askpass: %d

en: Error matching %s against %s: %s
nb: Feil ved utlikning av %s mot %s: %s

en: Error opening GZIP stream to WARC file.
nb: Feil ved åpning av GZIP-strøm til WARC-fil.

en: Error opening WARC file %s.
nb: Feil ved åpning av WARC-fil %s.

en: Error parsing certificate: %s
nb: Feil ved lesing av sertifikat: %s

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
nb: Feil ved tolkning av nettadressen %s: %s.

en: Error reading response from command "%s %s": %s
nb: Feil under lesing av kommandosvar «%s %s»: %s

en: Error setting spawn file actions for use-askpass: %d
nb: Feil under oppsett av filhandlinger for use-askpass: %d

en: Error while matching %s: %d
nb: Feil ved bruk av %s: %d

en: Error writing to %s: %s
nb: Feil ved skriving til %s: %s

en: Error writing warcinfo record to WARC file.
nb: Feil ved skriving av warcinfo-oppføring til WARC-file.

en: Exiting due to error in %s
nb: Avslutter på grunn av problemer med %s

en: FINISHED --%s--
    Total wall clock time: %s
    Downloaded: %d files, %s in %s (%s)
nb: FERDIG --%s--
    Totalt medgått tid: %s
    Lastet ned: %d filer, %s på %s (%s)

en: FTP options:
nb: FTP-valg:

en: FTPS options:
nb: FTPS-valg:

en: Failed reading proxy response: %s
nb: Lesing av respons fra mellomtjener mislyktes: %s

en: Failed to convert to lower: %d: %s
nb: Klarte ikke å konvertere til små bokstaver: %d: %s

en: Failed to download %s. Skipping metaurl.
nb: Klarte ikke å laste ned %s. Hopper over metaadresse.

en: Failed to download %s. Skipping resource.
nb: Klarte ikke å laste ned %s. Hopper over ressurs.

en: Failed to init c-ares channel
nb: Klarte ikke å starte «c-ares»-kanal

en: Failed to init libcares
nb: Klarte ikke å starte libcares

en: Failed to parse IP address '%s'
nb: Klarte ikke å tolke IP-adresse «%s»

en: Failed to set DNS server(s) '%s' (%d)
nb: Klarte ikke å endre DNS-tjener(e) «%s» (%d)

en: Failed to set permissions for %s.
nb: Klarte ikke å endre tillatelser til %s.

en: Failed to unlink symlink %s: %s
nb: Klarte ikke å fjerne lenke fra den symbolsk lenka %s. %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
nb: Feil ved skriving av HTTP-forespørsel: %s.

en: File
nb: Fil

en: File %s already there; not retrieving.
nb: Fila %s ligger allerede der, og blir ikke hentet på nytt.

en: File %s already there; not retrieving.
nb: Fila %s ligger allerede der, og blir ikke lastet ned på nytt.

en: File %s exists.
nb: Fila %s finnes.

en: File %s not modified on server. Omitting download.
nb: Fila %s er ikke endret på tjener. Lar være å laste ned.

en: File %s retrieved but checksum does not match.
nb: Fila %s ble hentet, men kontrollsummen stemmer ikke.

en: File %s retrieved but signature does not match.
nb: Fila %s ble hentet, men signaturen stemmer ikke.

en: File %s retrieved but size does not match.
nb: Fila %s ble hentet, men størrelsen stemmer ikke.

en: File `%s' already there; not retrieving.
nb: Fila «%s» ligger der allerede, og blir ikke lastet ned igjen.

en: File has already been retrieved.
nb: Fila er allerede hentet.

en: File size not declared. Skipping check.
nb: Filstørrelse ikke klarert. Hopper over sjekk.

en: Found exact match in CDX file. Saving revisit record to WARC.
nb: Fant identisk oppføring i CDX-fil. Lagrer oppføring for tilbakesporing i WARC.

en: GNU Wget %s built on %s.
nb: GNU Wget %s bygget %s.

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
nb: GNU Wget %s, et ikke-interaktivt nedlastingsverktøy.

en: Giving up.
nb: Gir opp.

en: GnuTLS: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
nb: GnuTLS: verdi %d er ikke implementert for valget «secure-protocol»

en: HSTS options:
nb: HSTS-valg:

en: HTTP options:
nb: HTTP-valg:

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
nb: HTTPS(SSL-/TLS-)-valg :

en: HTTPS support not compiled in
nb: HTTPS-støtte er ikke innebygget i denne versjonen

en: IPv6 addresses not supported
nb: IPv6-adresser støttes ikke

en: Incomplete or invalid multibyte sequence encountered
nb: Fant ufullstendig eller ugyldig multibyte-sekvens

en: Index of /%s on %s:%d
nb: Indeks av /%s på %s:%d

en: Interrupted by a signal
nb: Brutt av et signal

en: Invalid IPv6 numeric address
nb: Ugyldig IPv6-adresse

en: Invalid PORT.
nb: Ugyldig PORT.

en: Invalid back reference
nb: Ugyldig tilbakereferanse

en: Invalid character class name
nb: Ugyldig tegnklassenavn

en: Invalid collation character
nb: Ugyldig sorteringstegn

en: Invalid content of \{\}
nb: Ugyldig innhold i «\{\}»

en: Invalid dot style specification %s; leaving unchanged.
nb: %s er en ugyldig punktstil-spesifikasjon. Lar den stå uendret.

en: Invalid host name
nb: Ugyldig vertsnavn

en: Invalid name of the symlink, skipping.
nb: Ugyldig navn på symbolsk lenke. Hopper over.

en: Invalid preceding regular expression
nb: Ugyldig foregående regulært uttrykk

en: Invalid pri value. Assuming %d.
nb: Ugyldig pri-verdi. Bruker %d.

en: Invalid range end
nb: Ugyldig ende på rekkevidde

en: Invalid regular expression
nb: Ugyldig regulært uttrykk

en: Invalid regular expression %s, %s
nb: %s er et ugyldig regulært uttrykk. %s

en: Invalid signature. Rejecting resource.
nb: Ugyldig signatur. Avviser ressurs.

en: Invalid user name
nb: Ugyldig brukernavn

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
nb: Linja «Last-modified» er ugyldig. Tidsstempler ignoreres.

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
nb: Linja «Last-modified» mangler. Tidsstempler er slått av.

en: Length:
nb: Lengde:

en: Length: %s
nb: Lengde: %s

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
nb: Lisens GPLv3+: GNU GPL versjon 3 eller senere
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Dette er fri programvare. Du står fritt til å endre og/eller dele den videre.
    Det stilles INGEN GARANTI, i den grad aktuelt lovverk tillater det.

en: Link
nb: Lenke

en: Link:
nb: Lenke:

en: Loaded %d record from CDX.
    
     | Loaded %d records from CDX.
nb[0]: Lastet inn %d oppføring fra CDX.
nb[1]: Lastet inn %d oppføringer fra CDX.

en: Loaded CA certificate '%s'
nb: Lastet inn CA-sertifikat «%s»

en: Loaded CRL file '%s'
nb: Latet inn CRL-fil «%s»

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
nb: Laster inn «robots.txt». Ignorer feilmeldinger.

en: Locale:
nb: Region:

en: Location: %s%s
nb: Plassering: %s%s

en: Logged in!
nb: Du er nå logget inn.

en: Logging and input file:
nb: Loggføring og inndatafil:

en: Logging in as %s ...
nb: Logger inn som %s …

en: Logically impossible section reached in getftp()
nb: Logisk ugyldig seksjon er nådd i getftp()

en: Login incorrect.
nb: Feil brukernavn/passord.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>
nb: Send feilrapporter og forslag til <bug-wget@gnu.org>

en: Malformed status line
nb: Feilutformet statuslinje

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
nb: Argumenter som er obligatoriske for lange valg, er også obligatoriske for korte valg.

en: Memory allocation failure
nb: Feil ved minnetildeling

en: Memory allocation problem
nb: Minnetidelingsfeil

en: Memory exhausted
nb: Minnet er oppbrukt

en: Metalink headers found. Switching to Metalink mode.
nb: Fant Metalink-hoder. Går i Metalink-modus.

en: Metaurls processing returned with error.
nb: Metaadresse-behandling svarte med feilmelding.

en: Name or service not known
nb: Navnet eller tjenesten er ukjent

en: No URLs found in %s.
nb: Fant ingen nettadresser i %s.

en: No address associated with hostname
nb: Ingen adresse forbindes med vertsnavnet

en: No certificate found
nb: Fant ingen sertifikat

en: No checksums found.
nb: Fant ingen kontrollsummer.

en: No data received.
nb: Ingen data mottatt.

en: No error
nb: Ingen feilmelding

en: No headers, assuming HTTP/0.9
nb: Ingen linjer. Antar at HTTP/0.9 er gjeldende

en: No match
nb: Ingen treff

en: No matches on pattern %s.
nb: Ingen treff på mønsteret %s.

en: No previous regular expression
nb: Intet tidligere regulært uttrykk

en: No such directory %s.
nb: Mappa %s finnes ikke.

en: No such file %s.
nb: Fila %s finnes ikke.

en: No such file %s.
nb: Fila %s finnes ikke.

en: No such file or directory %s.
nb: Fila eller mappa %s finnes ikke.

en: Non-recoverable failure in name resolution
nb: Ikke-gjenopprettbar feil i navnoppbygging

en: Not descending to %s as it is excluded/not-included.
nb: Tar ikke med innholdet i %s, fordi den er valgt utelukket.

en: Not sure
nb: Usikkert

en: OpenSSL: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
nb: OpenSSL: verdi %d er ikke implementert for valget «secure-protocol»

en: Opening WARC file %s.
nb: Åpner WARC-fil %s.

en: Output will be written to %s.
nb: Utdata blir skrevet til %s.

en: Parameter string not correctly encoded
nb: Parameter-strengen er ikke kodet korrekt

en: Parsing system wgetrc file (env SYSTEM_WGETRC) failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
nb: Tolkning av systemets wgetrc-fil (miljøvar. «SYSTEM_WGETRC») mislyktes. Kontroller
    «%s»,
    eller velg en annen fil med «--config».

en: Parsing system wgetrc file failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
nb: Tolkning av systemets wgetrc-fil mislyktes. Kontroller
    «%s»,
    eller velg en annen fil med «--config».

en: Password for '%s%s@%s':
nb: Passord «%s%s@%s»:

en: Password for user %s:
nb: Passord for %s:

en: Password:
nb: Passord:

en: Planned metalink file: %s
nb: Planlagt metalenke-fil: %s

en: Please report this issue to bug-wget@gnu.org
nb: Du bør rapportere dette problemet til bug-wget@gnu.org

en: Please send bug reports and questions to <bug-wget@gnu.org>.
nb: Send feilrapporter og spørsmål til<bug-wget@gnu.org>.

en: Premature end of regular expression
nb: For tidlig slutt på regulært uttrykk

en: Processing metaurl %s...
nb: Behandler metaadresse %s …

en: Processing request in progress
nb: Behandler forespørsel

en: Proxy tunneling failed: %s
nb: Tunnelsending via mellomtjener mislyktes: %s

en: Read error (%s) in headers.
nb: Lesefeil (%s) i hodelinjer.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
nb: Hierarkidybde %d overskredet maksimumsdybden %d.

en: Recursive accept/reject:
nb: Godkjenning/avvisning i hierarkier:

en: Recursive download:
nb: Nedlasting av underliggende hierarki:

en: Regular expression too big
nb: Regulært uttrykk er for stort

en: Rejecting %s.
nb: Avviser %s.

en: Rejecting metalink file. Unsafe name.
nb: Avviser metalenke-fil. Utrygt navn.

en: Rejecting metaurl file %s. Unsafe name.
nb: Avviser metaadresse-fil %s. Utrygt navn.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
nb: Ekstern fil finnes ikke. Død lenke!

en: Remote file exists and could contain further links,
    but recursion is disabled -- not retrieving.
nb: Ekstern fil finnes, og kan inneholde flere lenker,
    men jobbing i undermapper er slått av. Laster ikke ned.

en: Remote file exists and could contain links to other resources -- retrieving.
nb: Ekstern fil finnes, og kan inneholde lenker til andre ressurser. Laster ned.

en: Remote file exists but does not contain any link -- not retrieving.
nb: Ekstern fil finnes, men inneholder ingen lenke. Laster ikke ned.

en: Remote file exists.
nb: Ekstern fil finnes.

en: Remote file is newer than local file %s -- retrieving.
nb: Ekstern fil er nyere enn den lokale fila %s, og blir lastet ned.

en: Remote file is newer, retrieving.
nb: Ekstern versjon av fila er nyest, og blir lastet ned.

en: Remote file no newer than local file %s -- not retrieving.
nb: Ekstern fil er ikke nyere enn den lokale fila %s, og blir derfor lastet ned.

en: Removed %s.
nb: Fjernet %s.

en: Removing %s since it should be rejected.
nb: Fjerner %s, fordi den skal avvises.

en: Removing %s.
nb: Fjerner %s.

en: Renaming %s to %s.
nb: Endrer navn på %s til %s.

en: Request canceled
nb: Forespørselen ble avbrutt

en: Request not canceled
nb: Forespørselen er ikke avbrutt

en: Required attribute missing from Header received.
nb: Obligatorisk attributt mangler på mottatt linje.

en: Resolving %s...
nb: Slår opp vertsnavn %s …

en: Resource type %s not supported, ignoring...
nb: Ressurstype %s støttes ikke, og blir ignorert …

en: Retrying.
nb: Prøver på nytt.

en: Reusing existing connection to %s:%d.
nb: Bruker etablert tilkobling til %s:%d på nytt.

en: Reusing existing connection to [%s]:%d.
nb: Bruker etablert tilkobling til [%s]:%d på nytt.

en: Saving to: %s
nb: Lagrer til: %s

en: Scheme missing
nb: Skjema mangler

en: Secured metalink file: %s
nb: Sikret metalenke-fil: %s

en: Server did not accept the 'PBSZ 0' command.
nb: Tjeneren godtok ikke kommandoen «PBSZ 0».

en: Server did not accept the 'PROT %c' command.
nb: Tjeneren godtok ikke kommandoen «PROT %c».

en: Server error, can't determine system type.
nb: Tjenerfeil. Klarte ikke å finne systemtype.

en: Server file no newer than local file %s -- not retrieving.
nb: Tjenerens fil er ikke nyere enn den lokale fila %s, og blir derfor ikke lastet ned.

en: Server ignored If-Modified-Since header for file %s.
    You might want to add --no-if-modified-since option.
nb: Tjeneren ignorerte hodet «If-Modified-Since» for fila %s.
    Du bør vurdere å bruke valget «--no-if-modified-since».

en: Servname not supported for ai_socktype
nb: Tjenernavnet støttes ikke for ai_socktype

en: Signature validation succeeded.
nb: Signaturbekreftelse vellykket.

en: Size matches.
nb: Størrelse stemmer.

en: Size mismatch for file %s.
nb: Størrelsen på %s stemmer ikke.

en: Skipping directory %s.
nb: Hopper over mappa %s.

en: Specifying both --start-pos and --continue is not recommended; --continue will be disabled.
nb: Bruk av «--start-pos» og «--continue» samtidig anbefales ikke. «--continue» blir derofr slått av.

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
nb: Edderkoppmodus er slått på. Kontroller om ekstern fil finnes.

en: Startup:
nb: Oppstart:

en: Success
nb: Vellykket

en: Symlinks not supported, skipping symlink %s.
nb: Symbolske lenker støttes ikke. Hopper over %s.

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
nb: Syntaksfeil i Set-Cookie: %s ved posisjon %d.

en: System error
nb: Systemfeil

en: Temporary failure in name resolution
nb: Midlertidig feil i navnoppbygging

en: The certificate has expired
nb: Sertifikatet er utgått

en: The certificate has not yet been activated
nb: Sertifikatet er ikke aktivt ennå

en: The certificate's owner does not match hostname %s
nb: Sertifikatets eier samsvarer ikke med vertsnavnet %s

en: The public key does not match pinned public key!
nb: Offentlig nøkkel samsvarer ikke med tilknyttet offentlig nøkkel.

en: The server refuses login.
nb: Tjeneren nekter innlogging.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
nb: Filene er av ulik størrelse (lokal: %s). Laster ned.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
nb: Filene har ulik størrelse (%s lokalt), og den eksterne kopien lastes ned.

en: This version does not have support for IRIs
nb: Denne versjonen støtter ikke IRI-er

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
nb: Bruk «--no-check-certificate» for å koble til %s uten sikkerhet.

en: Too many fds open.  Cannot use select on a fd >= %d
nb: For mange åpne fds-er. Du kan ikke bruke «select» på fd som er  større enn %d

en: Trailing backslash
nb: Etterfølgende omvendt skråstrek

en: Try `%s --help' for more options.
nb: Prøv «%s --help» for flere valg.

en: Unable to delete %s: %s
nb: Klarte ikke å slette %s. %s

en: Unable to establish SSL connection.
nb: Klarte ikke å sette opp SSL-tilkobling.

en: Unable to get cookie for %s
nb: Klarte ikke å hente informasjonskapsel for %s

en: Unable to parse metalink file %s.
nb: Klarte ikke å lese metalink-fila %s.

en: Unable to parse metaurl file %s.
nb: Klarte ikke å tolke metaadresse-fil %s.

en: Unable to read signature content from temporary file. Skipping.
nb: Klarte ikke å lese signaturinnhold i midlertidig fil. Hopper over.

en: Unhandled errno %d
nb: Uhåndtert feilnummer %d

en: Unknown authentication scheme.
nb: Ukjent autentiseringsmetode.

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unknown host
nb: Ukjent vert

en: Unknown system error
nb: Ukjent systemfeil

en: Unknown type `%c', closing control connection.
nb: «%c» er en ukjent type. Lukker kontrolltilkobling.

en: Unmatched ( or \(
nb: Ingen treff på «(» eller «\(»

en: Unmatched ) or \)
nb: Ingen treff på «)» eller «\)»

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
nb: Ingen treff på  «[», «[^», «[:», «[.» eller «[=»

en: Unmatched \{
nb: Ingen treff på «\{»

en: Unsupported algorithm '%s'.
nb: Algoritmen «%s» støttes ikke.

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
nb: Visningstypen støttes ikke. Prøver Unix-visningstolk.

en: Unsupported quality of protection '%s'.
nb: Beskyttelseskvalitet «%s» støttes ikke.

en: Unsupported scheme %s
nb: Skjemaet %s støttes ikke

en: Unterminated IPv6 numeric address
nb: Ufullstendig IPv6-adresse

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
nb: Bruk: %s NETRC [VERTSNAVN]

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
nb: Bruk: %s [VALG] … [NETTADRESSE] …

en: Username for '%s%s':
nb: Brukernavn for «%s%s»:

en: Username/Password Authentication Failed.
nb: Autentisering med brukernavn og passord mislyktes.

en: Using %s as listing tmp file.
nb: Bruker %s som midlertidig listefil.

en: WARC options:
nb: WARC-valg:

en: WARC output does not work with --continue or --start-pos, they will be disabled.
nb: WARC-utdata fungerer ikke i kombinasjon med «--continue». Begge deler blir derfor slått av.

en: WARC output does not work with --no-clobber, --no-clobber will be disabled.
nb: WARC-utdata fungerer ikke i kombinasjon med «--no-clobber». «--no-clobber» blir derfor slått av.

en: WARC output does not work with --spider.
nb: WARC-utdata fungerer ikke i kombinasjon med «--spider».

en: WARC output does not work with timestamping, timestamping will be disabled.
nb: WARC-utdata fungerer ikke i kombinasjon med tidsstempling. Tidsstempling blir derfor slått av.

en: WARNING
nb: ADVARSEL

en: WARNING: combining -O with -r or -p will mean that all downloaded content
    will be placed in the single file you specified.
nb: ADVARSEL: kombinasjonen «-O» og enten «-r» eller «-p» betyr at alt nedlastet innhold
    legges i den ene fila du valgte.

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O. See the manual
    for details.
nb: ADVARSEL: tidsstempling fungerer ikke i kombinasjon med «-O».
    Les bruksanvisninga for ytterligere info.

en: WARNING: using a weak random seed.
nb: ADVARSEL: du bruker en svak kilde for vilkårlighetsdata.

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
nb: Advarsel: jokertegn støttes ikke i HTTP.

en: When downloading signature:
    %s: %s.
nb: Ved nedlasting av signatur:
    %s: %s.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
nb: Mapper blir ikke lastet ned, fordi hierarkidybden er %d (maksgrense er %d).

en: Write failed, closing control connection.
nb: Skriving mislyktes. Lukker kontrolltilkobling.

en: Wrote HTML-ized index to %s [%s].
nb: Lagret indeks i HTML-format til %s [%s].

en: Wrote HTML-ized index to %s.
nb: Lagret indeks i HTML-format til %s.

en: You cannot specify both --body-data and --body-file.
nb: Du kan ikke bruke både «--body-data» og «--body-file».

en: You cannot specify both --post-data and --post-file.
nb: Du kan ikke bruke både «--post-data» og «--post-file» samtidig.

en: You cannot use --post-data or --post-file along with --method. --method expects data through --body-data and --body-file options
nb: «--post-data» og «--post-file» kan ikke brukes i kombinasjon med «--method». Sistnevnte forventer data via valgene «--body-data» og «--body-file»

en: You must specify a method through --method=HTTPMethod to use with --body-data or --body-file.
nb: Valgene «--body-data» eller «--body-file» krever at du velger «--method=HTTP-METODE» .

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.1
nb: Installert OpenSSL-versjon er for gammel til å støtte TLSv1.1

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.2
nb: Installert OpenSSL-versjon er for gammel til å støtte TLSv1.2

en: _open_osfhandle failed
nb: _open_osfhandle mislyktes

en: `
nb: «

en: ai_family not supported
nb: ai_family støttes ikke

en: ai_socktype not supported
nb: ai_socktype støttes ikke

en: cannot create pipe
nb: klarte ikke å lage datarør

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
nb: klarte ikke å gjenopprette fd %d. dup2 mislyktes

en: connected.
nb: tilkoblet.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
nb: klarte ikke å koble til %s, port %d. %s

en: done.
nb: ferdig.

en: done.
nb: ferdig.

en: done.
nb: ferdig.

en: failed: %s.
nb: mislyktes: %s.

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
nb: mislyktes: Ingen IPv4-/IPv6-adresser for vertsnavnet.

en: failed: timed out.
nb: mislyktes: tidsavbrudd.

en: fake_fork() failed
nb: fake_fork() mislyktes

en: fake_fork_child() failed
nb: fake_fork_child() mislyktes

en: gmtime failed. This is probably a bug.
nb: gmtime mislyktes. Dette er sannsynligvis en programfeil.

en: idn_encode failed (%d): %s
nb: idn_encode mislyktes (%d). %s

en: ignored
nb: ignorert

en: ioctl() failed.  The socket could not be set as blocking.
nb: ioctl() mislyktes. Klarte ikke å sette opp sokkelen som blokkering.

en: locale_to_utf8: locale is unset
nb: locale_to_utf8: region er ikke valgt

en: memory exhausted
nb: minnet er oppbrukt

en: nothing to do.
nb: intet å gjøre.

en: setsockopt SO_RCVBUF failed: %s
nb: setsockopt SO_RCVBUF mislyktes: %s

en: setsockopt SO_REUSEADDR failed: %s
nb: setsockopt SO_REUSEADDR mislyktes: %s

en: time unknown
nb: ukjent tidspunkt

en: unspecified
nb: ikke angitt

en: use-askpass requires a string or either environment variable WGET_ASKPASS or SSH_ASKPASS to be set.
nb: use-askpass krever at miljøvariabel WGET_ASKPASS eller SSH_ASKPASS har en verdi.
