wget 1.18.109 - en to ga translation catalogue (607 entries)

en: Unknown system error
ga: Earráid chórais anaithnid

en: Address family for hostname not supported
ga: Ní thacaítear leis an bhfine seoltaí

en: Temporary failure in name resolution
ga: Teip shealadach ar réiteach na n-ainmneacha

en: Bad value for ai_flags
ga: Drochluach ai_flags

en: Non-recoverable failure in name resolution
ga: Teip ar réiteach na n-ainmneacha nárbh fhéidir teacht slán as

en: ai_family not supported
ga: Ní thacaítear le ai_family

en: Memory allocation failure
ga: Níorbh fhéidir cuimhne a leithdháileadh

en: No address associated with hostname
ga: Níl aon seoladh ceangailte leis an óstainm

en: Name or service not known
ga: Ainm nó seirbhís anaithnid

en: Servname not supported for ai_socktype
ga: Ní thacaítear le Servname le haghaidh ai_socktype

en: ai_socktype not supported
ga: Ní thacaítear le ai_socktype

en: System error
ga: Earráid chórais

en: Argument buffer too small
ga: Maolán argóintí róbheag

en: Processing request in progress
ga: Iarratas á phróiseáil

en: Request canceled
ga: Cealaíodh an t-iarratas

en: Request not canceled
ga: Níor cealaíodh an t-iarratas

en: All requests done
ga: Gach iarratas curtha i gcrích

en: Interrupted by a signal
ga: Briseadh comhartha isteach air

en: Parameter string not correctly encoded
ga: Ní raibh an teaghrán paraiméadar ionchódaithe mar is ceart

en: Unknown error
ga: Earráid anaithnid

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
ga: %s: Tá an rogha '%s' débhríoch; féidearthachtaí:

en: %s: option '%s' is ambiguous
ga: %s: Tá an rogha '%s' débhríoch

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha '--%s'

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha '%c%s'

en: %s: option '--%s' requires an argument
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha '--%s'

en: %s: unrecognized option '--%s'
ga: %s: rogha anaithnid '--%s'

en: %s: unrecognized option '%c%s'
ga: %s: rogha anaithnid '%c%s'

en: %s: invalid option -- '%c'
ga: %s: rogha neamhbhailí -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha -- '%c'

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
ga: %s: Tá an rogha '-W %s' débhríoch

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
ga: %s: ní cheadaítear argóint i ndiaidh na rogha '-W %s'

en: %s: option '-W %s' requires an argument
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh na rogha '-W %s'

en: Success
ga: D'éirigh leis

en: No match
ga: Gan torthaí

en: Invalid regular expression
ga: Slonn ionadaíochta neamhbhailí

en: Invalid collation character
ga: Carachtar sórtála neamhbhailí

en: Invalid character class name
ga: Ainm neamhbhailí ar aicme charachtair

en: Trailing backslash
ga: Cúlslais ag an deireadh

en: Invalid back reference
ga: Cúltagairt neamhbhailí

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
ga: [, [^, [:, [., nó [= corr

en: Unmatched ( or \(
ga: ( nó \( corr

en: Unmatched \{
ga: \{ corr

en: Invalid content of \{\}
ga: Ábhar neamhbhailí idir \{\}

en: Invalid range end
ga: Deireadh neamhbhailí ar raon

en: Memory exhausted
ga: Cuimhne ídithe

en: Invalid preceding regular expression
ga: Slonn ionadaíochta neamhbhailí roimhe seo

en: Premature end of regular expression
ga: Deireadh an tsloinn ionadaíochta gan súil leis

en: Regular expression too big
ga: Slonn ionadaíochta rómhór

en: Unmatched ) or \)
ga: ) nó \) corr

en: No previous regular expression
ga: Ní raibh slonn ionadaíochta ann roimhe seo

en: cannot create pipe
ga: ní féidir píopa a chruthú

en: %s subprocess failed
ga: theip ar fhophróiseas %s

en: _open_osfhandle failed
ga: theip ar _open_osfhandle

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
ga: ní féidir fd %d a athchóiriú: theip ar dup2

en: %s subprocess
ga: fophróiseas %s

en: %s subprocess got fatal signal %d
ga: Fuair fophróiseas %s comhartha marfach %d

en: memory exhausted
ga: cuimhne ídithe

en: %s: unable to resolve bind address %s; disabling bind.
ga: %s: ní féidir seoladh ceangail %s a réiteach; ceangal á dhíchumasú.

en: Connecting to %s|%s|:%d...
ga: Ag dul i dteagmháil le %s|%s|:%d...

en: Connecting to %s:%d...
ga: Ag dul i dteagmháil le %s:%d...

en: Connecting to [%s]:%d...
ga: Ag dul i dteagmháil le [%s]:%d...

en: setsockopt SO_RCVBUF failed: %s
ga: theip ar setsockopt SO_RCVBUF: %s

en: connected.
ga: ceangailte.

en: failed: %s.
ga: teipthe: %s.

en: %s: unable to resolve host address %s
ga: %s: ní féidir seoladh an óstríomhaire %s a réiteach

en: setsockopt SO_REUSEADDR failed: %s
ga: theip ar setsockopt SO_REUSEADDR: %s

en: Too many fds open.  Cannot use select on a fd >= %d
ga: An iomarca fd-anna oscailte. Ní féidir select a úsáid ar fd >= %d

en: Converted links in %d files in %s seconds.
ga: Tiontaíodh nascanna i %d comhad i %s soicind.

en: Converting links in %s...
ga: Nascanna i %s á dtiontú...

en: nothing to do.
ga: faic le déanamh.

en: Cannot convert links in %s: %s
ga: Ní féidir nascanna a thiontú i %s: %s

en: Unable to delete %s: %s
ga: Ní féidir %s a scriosadh: %s

en: Cannot back up %s as %s: %s
ga: Ní féidir cúltaca a dhéanamh ar %s mar %s: %s

en: Unable to get cookie for %s
ga: Ní féidir fianán a fháil le haghaidh %s

en: Syntax error in Set-Cookie: %s at position %d.
ga: Earráid chomhréire i Set-Cookie: %s ag %d.

en: Cookie coming from %s attempted to set domain to
ga: Rinne fianán ó %s iarracht ar an bhfearann a athrú go

en: Cannot open cookies file %s: %s
ga: Ní féidir comhad na bhfianán %s a oscailt: %s

en: Error writing to %s: %s
ga: Earráid le linn scríofa i gcomhad %s: %s

en: Error closing %s: %s
ga: Earráid agus %s á dhúnadh: %s

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
ga: Modh liostála gan tacaíocht, ag baint triail as parsálaí liostála Unix.

en: Index of /%s on %s:%d
ga: Innéacs de /%s ar %s:%d

en: time unknown
ga: am anaithnid

en: File
ga: Comhad

en: Directory
ga: Comhadlann

en: Link
ga: Nasc

en: Not sure
ga: Éiginnte

en:  (%s bytes)
ga:  (%s beart)

en: Length: %s
ga: Fad: %s

en: , %s (%s) remaining
ga: , %s (%s) fágtha

en: , %s remaining
ga: , %s fágtha

en:  (unauthoritative)
ga:  (neamhúdarásach)

en: Could not initialize SSL. It will be disabled.
ga: Níorbh fhéidir SSL a thúsú. Díchumasófar é.

en: Logging in as %s ...
ga: Logáil isteach mar %s ...

en: Error in server response, closing control connection.
ga: Earráid sa fhreagra ón fhreastalaí, ceangal rialaithe á dhúnadh.

en: Error in server greeting.
ga: Earráid i mbeannacht ón fhreastalaí.

en: Write failed, closing control connection.
ga: Theip ar scríobh, ceangal rialaithe á dhúnadh.

en: The server refuses login.
ga: Ní cheadaíonn an freastalaí do logáil isteach.

en: Login incorrect.
ga: Logáil mhícheart.

en: Logged in!
ga: Logáilte isteach!

en: Server did not accept the 'PBSZ 0' command.
ga: Níor ghlac an freastalaí leis an ordú 'PBSZ 0'.

en: Server did not accept the 'PROT %c' command.
ga: Níor ghlac an freastalaí leis an ordú 'PROT %c'.

en: Server error, can't determine system type.
ga: Earráid fhreastalaí, ní féidir an cineál córais a dhéanamh amach.

en: done.
ga: críochnaithe.

en: done.
ga: críochnaithe.

en: Unknown type `%c', closing control connection.
ga: Cineál anaithnid `%c', ceangal rialaithe á dhúnadh.

en: done.
ga: críochnaithe.

en: ==> CWD not needed.
ga: ==> Níl gá le CWD.

en: Logically impossible section reached in getftp()
ga: Sroicheadh rannán doshroichte in getftp()

en: No such directory %s.
ga: Níl comhadlann %s ann.

en: ==> CWD not required.
ga: ==> Níl CWD de dhíth.

en: File has already been retrieved.
ga: Fuarthas an comhad cheana.

en: Cannot initiate PASV transfer.
ga: Ní féidir tús a chur leis an aistriú PASV.

en: Cannot parse PASV response.
ga: Ní féidir an freagra PASV a pharsáil.

en: couldn't connect to %s port %d: %s
ga: níorbh fhéidir dul i dteagmháil le %s port %d: %s

en: Bind error (%s).
ga: Earráid cheangail (%s).

en: Invalid PORT.
ga: PORT neamhbhailí.

en: 
    REST failed, starting from scratch.
ga: 
    Theip ar REST, ag atosú ó thosach.

en: File %s exists.
ga: Tá comhad %s ann.

en: No such file %s.
ga: Níl comhad %s ann.

en: No such file %s.
ga: Níl comhad %s ann.

en: No such file or directory %s.
ga: Níl a leithéid de chomhad ná de chomhadlann ann: %s

en: %s has sprung into existence.
ga: Tá %s ann anois.

en: %s: %s, closing control connection.
ga: %s: %s, ceangal rialaithe á dhúnadh.

en: %s (%s) - Data connection: %s;
ga: %s (%s) - Ceangal sonraí: %s;

en: Control connection closed.
ga: Ceangal rialaithe dúnta.

en: Data transfer aborted.
ga: Tobscoireadh an t-aistriú sonraí.

en: File %s already there; not retrieving.
ga: Tá comhad %s ann cheana; ní aisghabhfar é.

en: (try:%2d)
ga: (iarracht:%2d)

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s]
ga: %s (%s) - scríofa ar stdout %s[%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s]
ga: %s (%s) - %s sábháilte [%s]

en: Removing %s.
ga: %s á bhaint.

en: Using %s as listing tmp file.
ga: %s á úsáid mar chomhad sealadach le haghaidh liostála.

en: Removed %s.
ga: Baineadh %s.

en: Recursion depth %d exceeded max. depth %d.
ga: Doimhneacht athchúrsála %d níos mó ná an t-uasmhéid %d.

en: Remote file no newer than local file %s -- not retrieving.
ga: Níl an comhad i gcéin níos nuaí ná an comhad áitiúil %s -- ní aisghabhfar é.

en: Remote file is newer than local file %s -- retrieving.
ga: Tá an comhad i gcéin níos nuaí ná an comhad áitiúil %s -- á aisghabháil.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
ga: Níl an méid céanna ar na comhaid (áitiúil %s) -- á aisghabh.

en: Invalid name of the symlink, skipping.
ga: Ainm neamhbhailí ar an nasc siombalach, ag dul thart.

en: Already have correct symlink %s -> %s
ga: Tá nasc ceart siombalach ann cheana %s -> %s

en: Creating symlink %s -> %s
ga: Nasc siombalach %s -> %s á chruthú

en: Symlinks not supported, skipping symlink %s.
ga: Ní thacaítear le nascanna siombalacha, ag dul thar %s.

en: Skipping directory %s.
ga: Ag dul thar comhadlann %s.

en: %s: unknown/unsupported file type.
ga: %s: comhad de chineál anaithnid/gan tacaíocht.

en: Failed to set permissions for %s.
ga: Níorbh fhéidir ceadanna le haghaidh %s a shocrú.

en: %s: corrupt time-stamp.
ga: %s: stampa ama truaillithe.

en: Will not retrieve dirs since depth is %d (max %d).
ga: Ní aisghabhfar comhadlanna toisc gurb é %d an doimhneacht (uasmhéid %d).

en: Not descending to %s as it is excluded/not-included.
ga: Ní rachfar isteach i %s toisc go bhfuil eisiata/as an áireamh.

en: Rejecting %s.
ga: %s á dhiúltú.

en: Error matching %s against %s: %s
ga: Earráid agus %s á chur i gcomhoiriúnacht do %s: %s

en: No matches on pattern %s.
ga: Níl aon rud comhoiriúnach leis an bpatrún %s.

en: Wrote HTML-ized index to %s [%s].
ga: Scríobhadh innéacs i bhformáid HTML i %s [%s].

en: Wrote HTML-ized index to %s.
ga: Scríobhadh innéacs i bhformáid HTML i %s.

en: ERROR: Cannot open directory %s.
ga: EARRÁID: Ní féidir comhadlann %s a oscailt.

en: ERROR: Failed to open cert %s: (%d).
ga: EARRÁID: Níorbh fhéidir teastas %s a oscailt: (%d).

en: Loaded CA certificate '%s'
ga: Teastas CA '%s' lódáilte

en: ERROR: Failed to load CRL file '%s': (%d)
ga: EARRÁID: Níorbh fhéidir comhad CRL '%s' a lódáil: (%d)

en: Loaded CRL file '%s'
ga: Lódáladh comhad CRL '%s'

en: ERROR: GnuTLS requires the key and the cert to be of the same type.
ga: EARRÁID: Éilíonn GnuTLS gur den chineál céanna iad an eochair agus an teastas.

en: Please report this issue to bug-wget@gnu.org
ga: Seol tuairisc faoin fhabht seo chuig bug-wget@gnu.org

en: GnuTLS: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
ga: GnuTLS: níl an luach %d ar fáil le 'secure-protocal'

en: ERROR
ga: EARRÁID

en: WARNING
ga: RABHADH

en: %s: No certificate presented by %s.
ga: %s: Níor thaispeáin %s teastas ar bith.

en: %s: The certificate of %s is not trusted.
ga: %s: Níl an teastas ag %s iontaofa.

en: %s: The certificate of %s hasn't got a known issuer.
ga: %s: Níl eisitheoir aitheanta ag teastas %s.

en: %s: The certificate of %s has been revoked.
ga: %s: Aisghaireadh an teastas ag %s.

en: %s: The certificate signer of %s was not a CA.
ga: %s: Ní CA é sínitheoir an teastais ag %s.

en: %s: The certificate of %s was signed using an insecure algorithm.
ga: %s: Síníodh teastas %s le halgartam neamhshlán.

en: %s: The certificate of %s is not yet activated.
ga: %s: Níl an teastas ag %s bailí fós.

en: %s: The certificate of %s has expired.
ga: %s: Chuaigh an teastas ag %s as feidhm.

en: Error initializing X509 certificate: %s
ga: Earráid agus teastas X509 á thúsú: %s

en: No certificate found
ga: Níor aimsíodh aon teastas

en: Error parsing certificate: %s
ga: Earráid agus an teastas á pharsáil: %s

en: The certificate has not yet been activated
ga: Níl an teastas bailí fós.

en: The certificate has expired
ga: Chuaigh an teastas as feidhm

en: The certificate's owner does not match hostname %s
ga: Ní ionann úinéir an teastais agus an t-óstainm %s

en: The public key does not match pinned public key!
ga: Ní ionann an eochair phoiblí agus an eochair a bhfuil PIN aici!

en: Certificate must be X.509
ga: Caithfear teastas X.509 a úsáid

en: Error in handling the address list.
ga: Earráid agus an liosta seoltaí á láimhseáil.

en: Unknown host
ga: Óstríomhaire anaithnid

en: Resolving %s...
ga: %s á réiteach...

en: failed: No IPv4/IPv6 addresses for host.
ga: teipthe: Gan seoladh IPv4/IPv6 don óstríomhaire.

en: failed: timed out.
ga: teipthe: thar am.

en: %s: Cannot resolve incomplete link %s.
ga: %s: Ní féidir nasc %s neamhiomlán a réiteach.

en: %s: Invalid URL %s: %s
ga: %s: URL neamhbhailí %s: %s

en: Failed writing HTTP request: %s.
ga: Theip ar scríobh iarratais HTTP: %s.

en: No headers, assuming HTTP/0.9
ga: Gan cheanntásca, glac le HTTP/0.9

en: File %s already there; not retrieving.
ga: Tá an comhad %s ann cheana; ní aisghabhfar é.

en: gmtime failed. This is probably a bug.
ga: theip ar gmtime. Is dócha gur fabht é seo.

en: Cannot convert timestamp to http format. Falling back to time 0 as last modification time.
ga: Ní féidir an stampa ama a thiontú go HTTP. Úsáidfear am athraithe = 0 mar chúltaca.

en: BODY data file %s missing: %s
ga: Comhad sonraí BODY %s ar iarraidh: %s

en: Reusing existing connection to [%s]:%d.
ga: Ag baint athúsáid as an gceangal le [%s]:%d.

en: Reusing existing connection to %s:%d.
ga: Ag baint athúsáid as an gceangal le %s:%d.

en: Failed reading proxy response: %s
ga: Theip ar léamh freagra ón seachfhreastalaí: %s

en: %s ERROR %d: %s.
ga: %s EARRÁID %d: %s.

en: Malformed status line
ga: Líne stádais míchumtha

en: Proxy tunneling failed: %s
ga: Theip ar thollánú seachfhreastalaí: %s

en: Unknown authentication scheme.
ga: Scéim anaithnid fhíordheimhnithe.

en: Authentication selected: %s
ga: Scéim fhíordheimhnithe: %s

en: Saving to: %s
ga: Á shábháil i: %s

en: When downloading signature:
    %s: %s.
ga: Agus síniú á íoslódáil:
    %s: %s.

en: Unable to read signature content from temporary file. Skipping.
ga: Ní féidir ábhar an tsínithe a léamh ó chomhad sealadach. Ag dul thart.

en: Could not create temporary file. Skipping signature download.
ga: Níorbh fhéidir comhad sealadach a chruthú. Ní íoslódálfar an síniú.

en: Invalid pri value. Assuming %d.
ga: Luach neamhbhailí pri. Glacfar le %d ina ionad.

en: Could not find acceptable digest for Metalink resources.
    Ignoring them.
ga: Níor aimsíodh achoimre inghlactha le haghaidh acmhainní Metalink.
    Déanfar neamhshuim orthu.

en: Disabling SSL due to encountered errors.
ga: SSL á dhíchumasú de bharr earráidí.

en: %s request sent, awaiting response...
ga: Iarratas %s seolta, ag fanacht le freagra...

en: No data received.
ga: Níor glacadh aon sonra.

en: Read error (%s) in headers.
ga: Earráid (%s) ag léamh na gceanntásc.

en: (no description)
ga: (gan cur síos)

en: Location: %s%s
ga: Suíomh: %s%s

en: unspecified
ga: gan sonrú

en:  [following]
ga:  [á leanúint]

en: File %s not modified on server. Omitting download.
ga: Níor athraigh comhad %s ar an bhfreastalaí. Ní íoslódálfar é.

en: Server ignored If-Modified-Since header for file %s.
    You might want to add --no-if-modified-since option.
ga: Rinne an freastalaí neamhaird den cheanntásc If-Modified-Since le haghaidh %s.
    Seans gur mhaith leat an rogha --no-if-modified-since a shonrú.

en: 
        The file is already fully retrieved; nothing to do.
ga: 
        Bhí an comhad aisghafa ina iomláine cheana; níl faic le déanamh.

en: Length:
ga: Fad:

en: ignored
ga: rinneadh neamhaird

en: Warning: wildcards not supported in HTTP.
ga: Rabhadh: níl saoróga ar fáil i HTTP.

en: Spider mode enabled. Check if remote file exists.
ga: Cumasaíodh an mód crúbadáin. Seiceáil an bhfuil an cianchomhad ann.

en: Cannot write to %s (%s).
ga: Ní féidir scríobh i gcomhad %s (%s).

en: Required attribute missing from Header received.
ga: Fuarthas aitreabúid riachtanach a bhí ar iarraidh ón Cheanntásc.

en: Username/Password Authentication Failed.
ga: Theip ar fhíordheimhniú Ainm Úsáideora/Focal Faire.

en: Cannot write to WARC file.
ga: Ní féidir scríobh sa chomhad WARC.

en: Cannot write to temporary WARC file.
ga: Ní féidir scríobh i gcomhad sealadach WARC.

en: Unable to establish SSL connection.
ga: Ní féidir ceangal SSL a dhéanamh.

en: Cannot unlink %s (%s).
ga: Ní féidir %s a dhínascadh (%s).

en: ERROR: Redirection (%d) without location.
ga: EARRÁID: Atreorú (%d) gan suíomh.

en: Could not find Metalink data in HTTP response. Downloading file using HTTP GET.
ga: Níor aimsíodh na sonraí Metalink sa fhreagra HTTP. Comhad á íoslódáil trí HTTP GET.

en: Metalink headers found. Switching to Metalink mode.
ga: Aimsíodh na ceanntásca Metalink. Bainfear úsáid as an mód Metalink.

en: Remote file does not exist -- broken link!!!
ga: Níl an cianchomhad ann -- nasc briste!!!

en: Last-modified header missing -- time-stamps turned off.
ga: Ceanntásc `Last-modified' ar iarraidh -- ní úsáidfear stampaí ama.

en: Last-modified header invalid -- time-stamp ignored.
ga: Ceanntásc neamhbhailí `Last-modified' -- tugadh neamhaird ar an stampa ama.

en: Server file no newer than local file %s -- not retrieving.
ga: Níl an comhad ar an bhfreastalaí níos nuaí ná an comhad áitiúil %s -- ní aisghabhfar é.

en: The sizes do not match (local %s) -- retrieving.
ga: Níl an méid céanna ar na comhaid (áitiúil %s) -- á aisghabh.

en: Remote file is newer, retrieving.
ga: Tá an cianchomhad níos nuaí, á aisghabháil.

en: Remote file exists and could contain links to other resources -- retrieving.
ga: Tá an cianchomhad ann agus is féidir go bhfuil naisc le hacmhainní eile ann -- á aisghabháil.

en: Remote file exists but does not contain any link -- not retrieving.
ga: Tá an cianchomhad ann ach níl aon nasc ann -- ní aisghabhfar é.

en: Remote file exists and could contain further links,
    but recursion is disabled -- not retrieving.
ga: Tá an cianchomhad ann agus seans go bhfuil nascanna breise ann,
    ach díchumasaíodh athchúrsáil -- ní aisghabhfar é.

en: Remote file exists.
ga: Tá an cianchomhad ann.

en: %s URL: %s %2d %s
ga: URL %s: %s %2d %s

en: %s (%s) - written to stdout %s[%s/%s]
ga: %s (%s) - scríofa ar stdout %s[%s/%s]

en: %s (%s) - %s saved [%s/%s]
ga: %s (%s) - %s sábháilte [%s/%s]

en: %s (%s) - Connection closed at byte %s.
ga: %s (%s) - Ceangal dúnta ag beart %s.

en: %s (%s) - Read error at byte %s (%s).
ga: %s (%s) - Earráid léimh ag beart %s (%s).

en: %s (%s) - Read error at byte %s/%s (%s).
ga: %s (%s) - Earráid léimh ag beart %s/%s (%s).

en: Unsupported quality of protection '%s'.
ga: Cáilíocht cosanta nach dtacaítear léi '%s'.

en: Unsupported algorithm '%s'.
ga: Algartam gan tacaíocht '%s'.

en: %s: Cannot read %s (%s).
ga: %s: Ní féidir %s a léamh (%s).

en: %s: Error in %s at line %d.
ga: %s: Earráid i %s, líne %d.

en: %s: Syntax error in %s at line %d.
ga: %s: Earráid chomhréire i %s ag líne %d.

en: %s: Unknown command %s in %s at line %d.
ga: %s: Ordú anaithnid %s i %s ag líne %d.

en: Parsing system wgetrc file (env SYSTEM_WGETRC) failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
ga: Níorbh fhéidir comhad wgetrc an chórais a pharsáil (cf athróg
    SYSTEM_WGETRC). Féach '%s', nó roghnaigh comhad eile le --config.

en: Parsing system wgetrc file failed.  Please check
    '%s',
    or specify a different file using --config.
ga: Níorbh fhéidir comhad wgetrc an chórais a pharsáil Féach '%s',
    nó roghnaigh comhad eile le --config.

en: %s: Warning: Both system and user wgetrc point to %s.
ga: %s: Rabhadh: Tá na comhaid wgetrc ag an úsáideoir agus ag an gcóras nasctha le %s.

en: %s: Invalid --execute command %s
ga: %s: Ordú neamhbhailí --execute %s

en: %s: %s: Invalid boolean %s; use `on' or `off'.
ga: %s: %s: Slonn neamhbhailí Boole %s; úsáid `on' nó `off'.

en: %s: %s: Invalid %s; use `on', `off' or `quiet'.
ga: %s: %s: %s neamhbhailí; úsáid `on', `off', nó `quiet'.

en: %s: %s: Invalid number %s.
ga: %s: %s: Uimhir neamhbhailí %s.

en: %s: %s must only be used once
ga: %s: Ní féidir %s a úsáid níos mó ná uair amháin

en: %s: %s: Invalid byte value %s
ga: %s: %s: Luach neamhbhailí birt %s

en: %s: %s: Invalid time period %s
ga: %s: %s: Tréimhse neamhbhailí %s

en: use-askpass requires a string or either environment variable WGET_ASKPASS or SSH_ASKPASS to be set.
ga: ní mór duit teaghrán a thabhairt do use-askpass, nó athróg timpeallachta WGET_ASKPASS nó SSH_ASKPASS a shocrú.

en: %s: %s: Invalid value %s.
ga: %s: %s: Luach neamhbhailí %s.

en: %s: %s: Invalid header %s.
ga: %s: %s: Ceanntásc neamhbhailí %s.

en: %s: %s: Invalid WARC header %s.
ga: %s: %s: Ceanntásc WARC neamhbhailí %s.

en: %s: %s: Invalid progress type %s.
ga: %s: %s: Cineál neamhbhailí dul chun cinn %s.

en: %s: %s: Invalid restriction %s,
        use [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].
ga: %s: %s: Teorannú neamhbhailí %s,
        úsáid [unix|vms|windows],[lowercase|uppercase],[nocontrol],[ascii].

en: Encoding %s isn't valid
ga: Níl an t-ionchódú %s bailí

en: Conversion from %s to %s isn't supported
ga: Ní thacaítear le tiontú ó %s go %s

en: Incomplete or invalid multibyte sequence encountered
ga: Chonacthas seicheamh ilbheart neamhiomlán nó neamhbhailí

en: Unhandled errno %d
ga: Earráid %d gan láimhseáil

en: locale_to_utf8: locale is unset
ga: locale_to_utf8: níl logchaighdeán sonraithe

en: idn_encode failed (%d): %s
ga: theip ar idn_encode (%d): %s

en: Failed to convert to lower: %d: %s
ga: Níorbh fhéidir tiontú go cás íochtair: %d: %s

en: 
    Redirecting output to %s.
ga: 
    Aschur á athsheoladh go %s.

en: %s: %s; disabling logging.
ga: %s: %s; logáil á díchumasú.

en: Usage: %s [OPTION]... [URL]...
ga: Úsáid: %s [ROGHA]... [URL]...

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
ga: Is riachtanach le rogha ghearr aon argóint atá riachtanach leis an rogha fhada.

en: Startup:
ga: Tosú:

en:   -V,  --version                   display the version of Wget and exit
ga:   -V,  --version           taispeáin an leagan de Wget agus scoir

en:   -h,  --help                      print this help
ga:   -h,  --help              taispeáin an chabhair seo

en:   -b,  --background                go to background after startup
ga:   -b,  --background        rith sa chúlra tar éis tosaithe

en:   -e,  --execute=COMMAND           execute a `.wgetrc'-style command
ga:   -e,  --execute=ORDÚ      rith ordú de nós `.wgetrc'

en: Logging and input file:
ga: Logáil agus an t-inchomhad:

en:   -o,  --output-file=FILE          log messages to FILE
ga:   -o,  --output-file=COMHAD  logáil teachtaireachtaí i gCOMHAD

en:   -a,  --append-output=FILE        append messages to FILE
ga:   -a,  --append-output=COMHAD iarcheangail teachtaireachtaí le COMHAD

en:   -d,  --debug                     print lots of debugging information
ga:   -d,  --debug               taispeáin go leor eolas dhífhabhtaithe

en:        --wdebug                    print Watt-32 debug output
ga:        --wdebug              taispeáin eolas dhífhabhtaithe Watt-32

en:   -q,  --quiet                     quiet (no output)
ga:   -q,  --quiet               tostach (gan aschur)

en:   -v,  --verbose                   be verbose (this is the default)
ga:   -v,  --verbose             foclach (seo é an réamhshocrú)

en:   -nv, --no-verbose                turn off verboseness, without being quiet
ga:   -nv, --no-verbose          idir foclach agus tostach

en:        --report-speed=TYPE         output bandwidth as TYPE.  TYPE can be bits
ga:        --report-speed=MODH   taispeáin bandaleithead mar MODH, mar shampla 'bots'

en:   -i,  --input-file=FILE           download URLs found in local or external FILE
ga:   -i,  --input-file=COMHAD   íoslódáil URLanna ón CHOMHAD áitiúil nó seachtrach

en:        --input-metalink=FILE       download files covered in local Metalink FILE
ga:        --input-metalink=COMHAD  íoslódáil comhaid clúdaithe sa CHOMHAD áitiúil Metalink

en:   -F,  --force-html                treat input file as HTML
ga:   -F,  --force-html          caith leis an inchomhad mar HTML

en:   -B,  --base=URL                  resolves HTML input-file links (-i -F)
                                         relative to URL
ga:   -B,  --base=URL                  réitigh nascanna HTML ó inchomhaid (-i -F)
                                         i gcoibhneas le URL

en:        --config=FILE               specify config file to use
ga:        --config=COMHAD             sonraigh comhad cumraíochta

en:        --no-config                 do not read any config file
ga:        --no-config           ná léigh aon chomhad cumraíochta

en:        --rejected-log=FILE         log reasons for URL rejection to FILE
ga:        --rejected-log=COMHAD       logchomhad i gcomhair URLanna diúltaithe

en: Download:
ga: Íoslódáil:

en:   -t,  --tries=NUMBER              set number of retries to NUMBER (0 unlimits)
ga:   -t,  --tries=UIMHIR            líon na n-atrialacha (0=gan teorainn)

en:        --retry-connrefused         retry even if connection is refused
ga:        --retry-connrefused       atriail fiú má tá an ceangal diúltaithe

en:   -O,  --output-document=FILE      write documents to FILE
ga:   -O,  --output-document=COMHAD  scríobh cáipéisí i gCOMHAD

en:   -nc, --no-clobber                skip downloads that would download to
                                         existing files (overwriting them)
ga:   -nc, --no-clobber              ná híoslódáil comhad a d'fhorscríobhfadh
                                              comhad atá ann cheana

en:   -c,  --continue                  resume getting a partially-downloaded file
ga:   -c,  --continue                atosaigh íoslódáil comhad

en:        --start-pos=OFFSET          start downloading from zero-based position OFFSET
ga:        --start-pos=UIMHIR          tosaigh ag íoslódáil ó fhritháireamh UIMHIR

en:        --progress=TYPE             select progress gauge type
ga:        --progress=CINEÁL         cineál rianaire dul chun cinn

en:        --show-progress             display the progress bar in any verbosity mode
ga:        --show-progress             taispeáin barra dul chun cinn, mód foclachais ar bith

en:   -N,  --timestamping              don't re-retrieve files unless newer than
                                         local
ga:   -N,  --timestamping            ná híoslódáil comhad mura bhfuil sé níos
                                       nuaí ná an leagan áitiúil

en:        --no-if-modified-since      don't use conditional if-modified-since get
                                         requests in timestamping mode
ga:        --no-if-modified-since    ná húsáid iarratais choinníollacha if-modified-since
                                         i mód na stampaí ama

en:        --no-use-server-timestamps  don't set the local file's timestamp by
                                         the one on the server
ga:        --no-use-server-timestamps  ná úsáid an stampa ama ar an bhfreastalaí
                                         chun an stampa ama áitiúil a shocrú

en:   -S,  --server-response           print server response
ga:   -S,  --server-response         taispeáin an freagra ón fhreastalaí

en:        --spider                    don't download anything
ga:        --spider                  ná híoslódáil rud ar bith

en:   -T,  --timeout=SECONDS           set all timeout values to SECONDS
ga:   -T,  --timeout=SOICINDÍ        socraigh gach tréimhse feithimh = SOICINDÍ

en:        --dns-servers=ADDRESSES     list of DNS servers to query (comma separated)
ga:        --dns-servers=SEOLTAÍ    liosta freastalaithe DNS le húsáid (camóga eatarthu)

en:        --bind-dns-address=ADDRESS  bind DNS resolver to ADDRESS (hostname or IP) on local host
ga:        --bind-dns-address=SEOLADH    ceangail réiteoir DNS le SEOLADH (óstainm/IP) ar an óstríomhaire áitiúil

en:        --dns-timeout=SECS          set the DNS lookup timeout to SECS
ga:        --dns-timeout=SOIC        seal fanachta DNS = SOIC

en:        --connect-timeout=SECS      set the connect timeout to SECS
ga:        --connect-timeout=SOIC    seal fanachta ceangailte = SOIC

en:        --read-timeout=SECS         set the read timeout to SECS
ga:        --read-timeout=SOIC       seal fanachta léimh = SOIC

en:   -w,  --wait=SECONDS              wait SECONDS between retrievals
ga:   -w,  --wait=SOICINDÍ           fan SOICINDÍ idir íoslódálacha

en:        --waitretry=SECONDS         wait 1..SECONDS between retries of a retrieval
ga:        --waitretry=SOICINDÍ      fan 1...SOICINDÍ idir atrialacha

en:        --random-wait               wait from 0.5*WAIT...1.5*WAIT secs between retrievals
ga:        --random-wait             fan ó 0.5*WAIT...1.5*WAIT soicind idir íoslódálacha

en:        --no-proxy                  explicitly turn off proxy
ga:        --no-proxy                ná húsáid seachfhreastalaí

en:   -Q,  --quota=NUMBER              set retrieval quota to NUMBER
ga:   -Q,  --quota=UIMHIR            socraigh cuóta íoslódála

en:        --bind-address=ADDRESS      bind to ADDRESS (hostname or IP) on local host
ga:        --bind-address=SEOLADH    ceangail le SEOLADH (óstainm/IP) ar an óstach áitiúil

en:        --limit-rate=RATE           limit download rate to RATE
ga:        --limit-rate=RÁTA         socraigh uasráta íoslódála

en:        --no-dns-cache              disable caching DNS lookups
ga:        --no-dns-cache            ná cuir cuardaigh DNS i dtaisce

en:        --restrict-file-names=OS    restrict chars in file names to ones OS allows
ga:        --restrict-file-names=OS  ná húsáid carachtair nach dtacaítear leo ar an OS

en:        --ignore-case               ignore case when matching files/directories
ga:        --ignore-case             ná bac le cás agus comhaid/comhadlanna á meaitseáil

en:   -4,  --inet4-only                connect only to IPv4 addresses
ga:   -4,  --inet4-only              ceangail le seoltaí IPv4 amháin

en:   -6,  --inet6-only                connect only to IPv6 addresses
ga:   -6,  --inet6-only              ceangail le seoltaí IPv6 amháin

en:        --prefer-family=FAMILY      connect first to addresses of specified family,
                                         one of IPv6, IPv4, or none
ga:        --prefer-family=CLANN     ceangail ar dtús le seoltaí ón CHLANN,
                                     IPv6, IPv4, nó "none".

en:        --user=USER                 set both ftp and http user to USER
ga:        --user=ÚSÁIDEOIR          socraigh an tÚSÁIDEOIR ftp agus http

en:        --password=PASS             set both ftp and http password to PASS
ga:        --password=FF             socraigh an focal faire ftp agus http

en:        --ask-password              prompt for passwords
ga:        --ask-password            faigh focail fhaire ón úsáideoir

en:        --use-askpass=COMMAND       specify credential handler for requesting 
                                         username and password.  If no COMMAND is 
                                         specified the WGET_ASKPASS or the SSH_ASKPASS 
                                         environment variable is used.
ga:        --use-askpass=ORDÚ    sonraigh láimhseálaí dintiúr nuair a iarrtar
                                      ainm úsáideora agus focal faire. Gan ORDÚ,
                                      úsáidtear athróga timpeallachta WGET_ASKPASS
                                      nó SSH_ASKPASS.

en:        --no-iri                    turn off IRI support
ga:        --no-iri            múch tacaíocht do IRI

en:        --local-encoding=ENC        use ENC as the local encoding for IRIs
ga:        --local-encoding=IONCHÓDÚ   sonraigh IONCHÓDÚ áitiúil i gcomhair IRIanna

en:        --remote-encoding=ENC       use ENC as the default remote encoding
ga:        --remote-encoding=IONCHÓDÚ  IONCHÓDÚ réamhshocraithe ar chomhaid i gcéin

en:        --unlink                    remove file before clobber
ga:        --unlink             scrios comhaid sula bhforscríobhfar iad

en:        --keep-badhash              keep files with checksum mismatch (append .badhash)
ga:        --keep-badhash              coinnigh comhaid fiú mura meaitseálann an tsuim sheiceála (agus cuir .badhash leis an ainm)

en:        --metalink-index=NUMBER     Metalink application/metalink4+xml metaurl ordinal NUMBER
ga:        --metalink-index=UIMHIR     Orduimhir Metalink application/metalink4+xml

en:        --metalink-over-http        use Metalink metadata from HTTP response headers
ga:        --metalink-over-http        úsáid meiteashonraí Metalink ó cheanntásca an fhreagra HTTP

en:        --preferred-location        preferred location for Metalink resources
ga:        --preferred-location        do rogha áite le haghaidh acmhainní Metalink

en:        --no-xattr                  turn off storage of metadata in extended file attributes
ga:        --no-xattr                  ná stóráil meiteashonraí in aitreabúidí breisithe

en: Directories:
ga: Comhadlanna:

en:   -nd, --no-directories            don't create directories
ga:   -nd, --no-directories           ná cruthaigh comhadlanna

en:   -x,  --force-directories         force creation of directories
ga:   -x,  --force-directories        cruthaigh comhadlanna i gcónaí

en:   -nH, --no-host-directories       don't create host directories
ga:   -nH, --no-host-directories      ná cruthaigh comhadlanna óstacha

en:        --protocol-directories      use protocol name in directories
ga:        --protocol-directories     úsáid ainm an phrótacail i gcomhadlanna

en:   -P,  --directory-prefix=PREFIX   save files to PREFIX/..
ga:   -P,  --directory-prefix=RÉIMÍR  sábháil comhaid i RÉIMÍR/..

en:        --cut-dirs=NUMBER           ignore NUMBER remote directory components
ga:        --cut-dirs=UIMHIR          déan neamhshuim ar UIMHIR comhpháirt den chomhadlann i gcéin

en: HTTP options:
ga: Roghanna HTTP:

en:        --http-user=USER            set http user to USER
ga:        --http-user=ÚSÁIDEOIR   socraigh an tÚSÁIDEOIR http

en:        --http-password=PASS        set http password to PASS
ga:        --http-password=FF        socraigh an focal faire http

en:        --no-cache                  disallow server-cached data
ga:        --no-cache              ná ceadaigh sonraí curtha i dtaisce ag an bhfreastalaí

en:        --default-page=NAME         change the default page name (normally
                                         this is 'index.html'.)
ga:        --default-page=AINM         athraigh an t-ainm leathanaigh réamhshocraithe
                                         ('index.html' de ghnáth.)

en:   -E,  --adjust-extension          save HTML/CSS documents with proper extensions
ga:   -E,  --adjust-extension        sábháil cáipéisí HTML/CSS le hiarmhíreanna cuí

en:        --ignore-length             ignore 'Content-Length' header field
ga:        --ignore-length         déan neamhaird den réimse 'Content-Length'

en:        --header=STRING             insert STRING among the headers
ga:        --header=TEAGHRÁN       cuir TEAGHRÁN sna ceanntásca

en:        --max-redirect              maximum redirections allowed per page
ga:        --max-redirect          uasmhéid atreoraithe do gach leathanach

en:        --proxy-user=USER           set USER as proxy username
ga:        --proxy-user=ÚSÁIDEOIR  socraigh ÚSÁIDEOIR an tseachfhreastalaí

en:        --proxy-password=PASS       set PASS as proxy password
ga:        --proxy-password=FF       socraigh focal faire don seachfhreastalaí

en:        --referer=URL               include 'Referer: URL' header in HTTP request
ga:        --referer=URL           cuir ceanntásc 'Referer: URL' san iarracht HTTP

en:        --save-headers              save the HTTP headers to file
ga:        --save-headers          sábháil na ceanntásca HTTP i gcomhad

en:   -U,  --user-agent=AGENT          identify as AGENT instead of Wget/VERSION
ga:   -U,  --user-agent=AINM       tú féin a chur in aithne mar AINM vs. Wget/LEAGAN

en:        --no-http-keep-alive        disable HTTP keep-alive (persistent connections)
ga:        --no-http-keep-alive    díchumasaigh keep-alive HTTP (ceangail sheasmhacha)

en:        --no-cookies                don't use cookies
ga:        --no-cookies            ná húsáid fianáin

en:        --load-cookies=FILE         load cookies from FILE before session
ga:        --load-cookies=COMHAD   lódáil fianáin ó CHOMHAD roimh an seisiún

en:        --save-cookies=FILE         save cookies to FILE after session
ga:        --save-cookies=COMHAD   sábháil fianáin i gCOMHAD tar éis an tseisiúin

en:        --keep-session-cookies      load and save session (non-permanent) cookies
ga:        --keep-session-cookies  lódáil agus sábháil fianáin (sealadacha) an tseisiúin

en:        --post-data=STRING          use the POST method; send STRING as the data
ga:        --post-data=TEAGHRÁN    úsáid an modh POST; seol TEAGHRÁN mar na sonraí

en:        --post-file=FILE            use the POST method; send contents of FILE
ga:        --post-file=COMHAD      úsáid an modh POST; seol na sonraí as COMHAD

en:        --method=HTTPMethod         use method "HTTPMethod" in the request
ga:        --method=HTTPMethod         úsáid modh "HTTPMethod" san iarratas

en:        --body-data=STRING          send STRING as data. --method MUST be set
ga:        --body-data=TEAGHRÁN    seol TEAGHRÁN mar na sonraí; ní mór --method a shonrú

en:        --body-file=FILE            send contents of FILE. --method MUST be set
ga:        --body-file=COMHAD      seol ábhar an CHOMHAID; ní mór --method a shonrú

en:        --content-disposition       honor the Content-Disposition header when
                                         choosing local file names (EXPERIMENTAL)
ga:        --content-disposition   géill do cheanntásc Content-Disposition agus
                                   ainmneacha áitiúla á roghnú (TURGNAMH)

en:        --content-on-error          output the received content on server errors
ga:        --content-on-error          taispeáin an t-aschur a fuarthas i gcás earráide

en:        --auth-no-challenge         send Basic HTTP authentication information
                                         without first waiting for the server's
                                         challenge
ga:        --auth-no-challenge     Seol bunfhaisnéis fhíordheimhnithe HTTP
                                   gan fanacht le dúshlán ón fhreastalaí

en: HTTPS (SSL/TLS) options:
ga: Roghanna HTTPS (SSL/TLS):

en:        --https-only                only follow secure HTTPS links
ga:        --https-only      ná lean ach nascanna HTTPS

en:        --no-check-certificate      don't validate the server's certificate
ga:        --no-check-certificate   ná bailíochtaigh teastas an fhreastalaí

en:        --certificate=FILE          client certificate file
ga:        --certificate=COMHAD     comhad teastais an chliaint

en:        --certificate-type=TYPE     client certificate type, PEM or DER
ga:        --certificate-type=CINL  cineál teastais an chliaint: PEM nó DER

en:        --private-key=FILE          private key file
ga:        --private-key=COMHAD     comhad don eochair phríobháideach

en:        --private-key-type=TYPE     private key type, PEM or DER
ga:        --private-key-type=CINL  cineál na heochrach príobháidí, PEM nó DER

en:        --ca-certificate=FILE       file with the bundle of CAs
ga:        --ca-certificate=COMHAD  comhad ina bhfuil an burla CAnna

en:        --ca-directory=DIR          directory where hash list of CAs is stored
ga:        --ca-directory=COMHADLN  comhadlann ina gcoinnítear an liosta haiseáilte de CAnna

en:        --crl-file=FILE             file with bundle of CRLs
ga:        --crl-file=COMHAD comhad ina bhfuil burla CRLanna

en:        --pinnedpubkey=FILE/HASHES  Public key (PEM/DER) file, or any number
                                       of base64 encoded sha256 hashes preceded by
                                       'sha256//' and separated by ';', to verify
                                       peer against
ga:        --pinnedpubkey=COMHAD/HAIS  Comhad ina bhfuil eochair phoiblí (PEM/DER),
                                       nó haiseanna sha256, base64-ionchódaithe, le
                                       'sha256//' rompu agus ';' eatarthu, chun an
                                       acmhainn i gcéin a dheimhniú

en:        --random-file=FILE          file with random data for seeding the SSL PRNG
ga:        --random-file=COMHAD     comhad ina bhfuil sonraí randamacha chun an SSL PRNG a shíolrú

en:        --egd-file=FILE             file naming the EGD socket with random data
ga:        --egd-file=COMHAD        comhad a ainmníonn an soicéad EGD le sonraí randamacha

en: HSTS options:
ga: Roghanna HSTS:

en:        --no-hsts                   disable HSTS
ga:        --no-hsts                   díchumasaigh HSTS

en:        --hsts-file                 path of HSTS database (will override default)
ga:        --hsts-file                 cosán go dtí an bunachar sonraí HSTS (sáraíonn seo an réamhshocrú)

en: FTP options:
ga: Roghanna FTP:

en:        --ftp-stmlf                 use Stream_LF format for all binary FTP files
ga:        --ftp-stmlf                 úsáid formáid Stream_LF le haghaidh gach comhaid dhénártha FTP

en:        --ftp-user=USER             set ftp user to USER
ga:        --ftp-user=ÚSÁIDEOIR    socraigh an tÚSÁIDEOIR ftp

en:        --ftp-password=PASS         set ftp password to PASS
ga:        --ftp-password=FF       socraigh an focal faire ftp

en:        --no-remove-listing         don't remove '.listing' files
ga:        --no-remove-listing     ná bain comhaid '.listing'

en:        --no-glob                   turn off FTP file name globbing
ga:        --no-glob               ná déan globáil le hainmneacha comhaid FTP

en:        --no-passive-ftp            disable the "passive" transfer mode
ga:        --no-passive-ftp        díchumasaigh an mód aistrithe "passive"

en:        --preserve-permissions      preserve remote file permissions
ga:        --preserve-permissions  caomhnaigh ceadanna an chomhaid i gcéin

en:        --retr-symlinks             when recursing, get linked-to files (not dir)
ga:        --retr-symlinks         faigh na comhaid a nasctar leo, agus á athchúrsáil

en: FTPS options:
ga: Roghanna FTPS:

en:        --ftps-implicit                 use implicit FTPS (default port is 990)
ga:        --ftps-implicit                 úsáid FTPS intuigthe (port réamhshocraithe 990)

en:        --ftps-resume-ssl               resume the SSL/TLS session started in the control connection when
                                             opening a data connection
ga:        --ftps-resume-ssl               atosaigh an seisiún SSL/TLS a tosaíodh sa cheangal rialaithe nuair
                                             a osclófar ceangal nua sonraí

en:        --ftps-clear-data-connection    cipher the control channel only; all the data will be in plaintext
ga:        --ftps-clear-data-connection    rúnscríobh an cainéal rialaithe amháin; beidh na sonraí go léir i nglantéacs

en:        --ftps-fallback-to-ftp          fall back to FTP if FTPS is not supported in the target server
ga:        --ftps-fallback-to-ftp          úsáid FTP mar thacachumas mura dtacaíonn an freastalaí le FTPS

en: WARC options:
ga: Roghanna WARC:

en:        --warc-file=FILENAME        save request/response data to a .warc.gz file
ga:        --warc-file=COMHAD        sábháil sonraí an iarratais/fhreagra i gcomhad .warc.gz

en:        --warc-header=STRING        insert STRING into the warcinfo record
ga:        --warc-header=TEAGHRÁN      cuir TEAGHRÁN sa taifead warcinfo

en:        --warc-max-size=NUMBER      set maximum size of WARC files to NUMBER
ga:        --warc-max-size=UIMHIR      socraigh uasmhéid na gcomhad WARC

en:        --warc-cdx                  write CDX index files
ga:        --warc-cdx                  scríobh comhad innéacsaithe CDX

en:        --warc-dedup=FILENAME       do not store records listed in this CDX file
ga:        --warc-dedup=COMHAD       ná stóráil taifid atá sa chomhad CDX seo

en:        --no-warc-compression       do not compress WARC files with GZIP
ga:        --no-warc-compression       ná comhbhrúigh comhaid WARC le GZIP

en:        --no-warc-digests           do not calculate SHA1 digests
ga:        --no-warc-digests           ná ríomh haiseanna SHA1

en:        --no-warc-keep-log          do not store the log file in a WARC record
ga:        --no-warc-keep-log          ná stóráil an logchomhad i dtaifead WARC

en:        --warc-tempdir=DIRECTORY    location for temporary files created by the
                                         WARC writer
ga:        --warc-tempdir=COMHADLANN   áit ina gcruthóidh an scríbhneoir WARC comhaid shealadacha

en: Recursive download:
ga: Íoslódáil athchúrsach:

en:   -r,  --recursive                 specify recursive download
ga:   -r,  --recursive          íoslódáil go hathchúrsach

en:   -l,  --level=NUMBER              maximum recursion depth (inf or 0 for infinite)
ga:   -l,  --level=UIMHIR       doimhneacht athchúrsála is mó (inf nó 0 = gan teorainn)

en:        --delete-after              delete files locally after downloading them
ga:        --delete-after       scrios comhaid go háitiúil i ndiaidh íoslódála

en:   -k,  --convert-links             make links in downloaded HTML or CSS point to
                                         local files
ga:   -k,  --convert-links      nasc le comhaid áitiúla i HTML/CSS íoslódáilte

en:        --convert-file-only         convert the file part of the URLs only (usually known as the basename)
ga:        --convert-file-only         ná tiontaigh ach an chuid den URL a shonraíonn an comhad féín (a dtugtar 'an bunainm' air)

en:        --backups=N                 before writing file X, rotate up to N backup files
ga:        --backups=N                 sula scríobhtar comhad, rothlaigh suas le N comhad cúltaca

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X_orig
ga:   -K,  --backup-converted   déan cúltaca mar X_orig sula dtiontaítear comhad X

en:   -K,  --backup-converted          before converting file X, back up as X.orig
ga:   -K,  --backup-converted   déan cúltaca mar X.orig sula dtiontaítear comhad X

en:   -m,  --mirror                    shortcut for -N -r -l inf --no-remove-listing
ga:   -m,  --mirror             ar comhbhrí le -N -r -l inf --no-remove-listing

en:   -p,  --page-requisites           get all images, etc. needed to display HTML page
ga:   -p,  --page-requisites    faigh gach íomhá, srl. ag teastáil chun leathanach HTML a thaispeáint

en:        --strict-comments           turn on strict (SGML) handling of HTML comments
ga:        --strict-comments    láimhseáil dhocht de nótaí tráchta HTML (.i. mar SGML)

en: Recursive accept/reject:
ga: Glacadh/diúltú athchúrsach:

en:   -A,  --accept=LIST               comma-separated list of accepted extensions
ga:   -A,  --accept=LIOSTA             iarmhíreanna inghlactha, scartha le camóga

en:   -R,  --reject=LIST               comma-separated list of rejected extensions
ga:   -R,  --reject=LIOSTA             iarmhíreanna diúltaithe, scartha le camóga

en:        --accept-regex=REGEX        regex matching accepted URLs
ga:        --accept-regex=SLONN        slonn ionadaíochta a mheaitseálann URLanna a nglacfar leo

en:        --reject-regex=REGEX        regex matching rejected URLs
ga:        --reject-regex=SLONN        slonn ionadaíochta a mheaitseálann URLanna nach nglacfar leo

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix|pcre)
ga:        --regex-type=CINEÁL         cineál an tsloinn ionadaíochta (posix|pcre)

en:        --regex-type=TYPE           regex type (posix)
ga:        --regex-type=CINEÁL         cineál an tsloinn ionadaíochta (posix)

en:   -D,  --domains=LIST              comma-separated list of accepted domains
ga:   -D,  --domains=LIOSTA            fearainn inghlactha, scartha le camóga

en:        --exclude-domains=LIST      comma-separated list of rejected domains
ga:        --exclude-domains=LIOSTA    fearainn diúltaithe, scartha le camóga

en:        --follow-ftp                follow FTP links from HTML documents
ga:        --follow-ftp                lean naisc FTP i gcáipéisí HTML

en:        --follow-tags=LIST          comma-separated list of followed HTML tags
ga:        --follow-tags=LIOSTA        clibeanna HTML le leanúint, scartha le camóga

en:        --ignore-tags=LIST          comma-separated list of ignored HTML tags
ga:        --ignore-tags=LIOSTA        clibeanna HTML nach mbactar leo, scartha le camóga

en:   -H,  --span-hosts                go to foreign hosts when recursive
ga:   -H,  --span-hosts                oscail óstaigh i gcéin más athchúrsach é

en:   -L,  --relative                  follow relative links only
ga:   -L,  --relative                  ná lean ach naisc choibhneasta

en:   -I,  --include-directories=LIST  list of allowed directories
ga:   -I,  --include-directories=LIOSTA comhadlanna ceadaithe

en:        --trust-server-names        use the name specified by the redirection
                                         URL's last component
ga:        --trust-server-names        úsáid an t-ainm sa chomhpháirt dheireanach
    den URL atreoraithe

en:   -X,  --exclude-directories=LIST  list of excluded directories
ga:   -X,  --exclude-directories=LIOSTA comhadlanna neamhcheadaithe

en:   -np, --no-parent                 don't ascend to the parent directory
ga:   -np, --no-parent                 ná téigh suas go comhadlanna níos airde.

en: Mail bug reports and suggestions to <bug-wget@gnu.org>
ga: Seol tuairiscí ar fhabhtanna agus moltaí chuig <bug-wget@gnu.org>

en: GNU Wget %s, a non-interactive network retriever.
ga: GNU Wget, leagan %s, íoslódálaí neamh-idirghníomhach.

en: Password for user %s:
ga: Focal faire le haghaidh %s:

en: Password:
ga: Focal faire:

en: Cannot create pipe
ga: Ní féidir píopa a chruthú

en: Error initializing spawn file actions for use-askpass: %d
ga: Earráid agus sceitheadh comhad á thúsú le haghaidh use-askpass: %d

en: Error setting spawn file actions for use-askpass: %d
ga: Earráid agus sceitheadh comhad á shocrú le haghaidh use-askpass: %d

en: Error reading response from command "%s %s": %s
ga: Earráid agus an freagra ó ordú "%s %s" á léamh: %s

en: Username for '%s%s':
ga: Ainm úsáideora le haghaidh '%s%s':

en: Password for '%s%s@%s':
ga: Focal faire le haghaidh '%s%s@%s':

en: Wgetrc:
ga: Wgetrc

en: Locale:
ga: Logchaighdeán:

en: Compile:
ga: Tiomsú:

en: Link:
ga: Nasc:

en: GNU Wget %s built on %s.
ga: GNU Wget %s tógtha ar %s.

en:     %s (user)
ga:     %s (úsáideoir)

en:     %s (system)
ga:     %s (córas)

note: TRANSLATORS: When available, an actual copyright character (circle-c) should be used in preference to "(C)".
en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
ga: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.

en: License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
ga: Ceadúnas GPLv3+: GNU GPL, leagan 3 nó níos nuaí
    <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Is saorbhogearra é seo: ceadaítear duit é a athrú agus a athdháileadh.
    Níl baránta AR BITH ann, an oiread atá ceadaithe de réir dlí.

note: TRANSLATORS: When available, please use the proper diacritics for names such as this one. See en_US.po for reference.
en: 
    Originally written by Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.
ga: 
    Scríofa ar dtús ag Hrvoje Niksic <hniksic@xemacs.org>.

en: Please send bug reports and questions to <bug-wget@gnu.org>.
ga: Seol tuairiscí ar fhabhtanna agus ceisteanna chuig <bug-wget@gnu.org>.

en: Memory allocation problem
ga: Fadhb agus cuimhne á leithdháileadh

en: Exiting due to error in %s
ga: Á scor mar gheall ar earráid i %s

en: Try `%s --help' for more options.
ga: Bain triail as `%s --help' chun tuilleadh roghanna a fheiceáil.

en: %s: illegal option -- `-n%c'
ga: %s: rogha neamhcheadaithe -- `-n%c'

en: Debugging support not compiled in. Ignoring --debug flag.
ga: Níor tiomsaíódh an clár seo le tacaíocht dífhabhtaithe. Déanfar neamhaird den bhratach --debug.

en: Both --no-clobber and --convert-links were specified, only --convert-links will be used.
ga: Sonraíodh --no-clobber agus --convert-links. Úsáidfear --convert-links amháin.

en: Both --no-clobber and --convert-file-only were specified, only --convert-file-only will be used.
ga: Sonraíodh --no-clobber agus --convert-file-only. Úsáidfear --convert-file-only amháin.

en: Can't be verbose and quiet at the same time.
ga: Ní féidir a bheith foclach agus tostach san am céanna.

en: Can't timestamp and not clobber old files at the same time.
ga: Ní féidir stampaí ama a dhéanamh gan forscríobh ar do chuid sheanchomhaid.

en: Cannot specify both --inet4-only and --inet6-only.
ga: Ní féidir --inet4-only agus --inet6-only a shonrú araon.

en: Cannot specify both -k or --convert-file-only and -O if multiple URLs are given, or in combination
    with -p or -r. See the manual for details.
ga: Ní féidir -k nó --convert-file-only a shonrú chomh maith le -O má tá níos mó ná URL amháin ann, nó
    in éineacht le -p nó -r. Féach ar an lámhleabhar chun tuilleadh eolais a fháil.

en: WARNING: combining -O with -r or -p will mean that all downloaded content
    will be placed in the single file you specified.
ga: RABHADH: Má shonraíonn tú -O in éineacht le -r nó -p, cuirfear an t-ábhar íoslódáilte go léir sa chomhad a roghnaigh tú.

en: WARNING: timestamping does nothing in combination with -O. See the manual
    for details.
ga: RABHADH: ní dhéanann stampáil ama faic in éineacht le -O. Féach ar an
    lámhleabhar chun tuilleadh eolais a fháil.

en: File `%s' already there; not retrieving.
ga: Tá an comhad `%s' ann cheana; ní aisghabhfar é.

en: WARC output does not work with --no-clobber, --no-clobber will be disabled.
ga: Ní fheidhmíonn aschur WARC leis an rogha --no-clobber; díchumasófar --no-clobber.

en: WARC output does not work with timestamping, timestamping will be disabled.
ga: Ní fheidhmíonn aschur WARC le stampaí ama; díchumasófar na stampaí ama.

en: WARC output does not work with --spider.
ga: Ní fheidhmíonn aschur WARC in éineacht le --spider.

en: WARC output does not work with --continue or --start-pos, they will be disabled.
ga: Ní fheidhmíonn aschur WARC in éineacht le --continue nó --start-pos; díchumasófar iad.

en: Digests are disabled; WARC deduplication will not find duplicate records.
ga: Díchumasaíodh achoimrí; ní bheidh WARC in ann taifeadtaí dúbailte a aimsiú.

en: Cannot specify both --ask-password and --password.
ga: Ní féidir --ask-password agus --password a thabhairt le chéile.

en: Specifying both --start-pos and --continue is not recommended; --continue will be disabled.
ga: Ní mholtar duit --start-pos agus --continue a úsáid le chéile; díchumasófar --continue.

en: %s: missing URL
ga: %s: URL ar iarraidh

en: You cannot specify both --post-data and --post-file.
ga: Ní féidir --post-data agus --post-file a thabhairt le chéile.

en: You cannot use --post-data or --post-file along with --method. --method expects data through --body-data and --body-file options
ga: Ní féidir --post-data nó --post-file a úsáid in éineacht le --method, rogha atá ag súil le sonraí trí na roghanna --body-data nó --body-file

en: You must specify a method through --method=HTTPMethod to use with --body-data or --body-file.
ga: Caithfidh tú modh a roghnú le --method=HTTPMethod a úsáidfar in éineacht le --body-data nó --body-file.

en: You cannot specify both --body-data and --body-file.
ga: Ní féidir --body-data agus --body-file a thabhairt le chéile.

en: This version does not have support for IRIs
ga: Ní thacaíonn an leagan seo le IRIanna

en: -k or -r can be used together with -O only if outputting to a regular file.
ga: Is féidir -k nó -r a úsáid in éineacht le -O ach amháin má tá tú ag scríobh i ngnáthchomhad.

en: --convert-links or --convert-file-only can be used together only if outputting to a regular file.
ga: Is féidir --convert-links nó --convert-file-only a úsáid le chéile ach amháin má tá tú ag scríobh i ngnáthchomhad.

en: Failed to init libcares
ga: Níorbh fhéidir libcares a thúsú

en: Failed to init c-ares channel
ga: Níorbh fhéidir cainéal c-ares a thúsú

en: Failed to parse IP address '%s'
ga: Níorbh fhéidir an seoladh IP '%s' a pharsáil

en: Failed to set DNS server(s) '%s' (%d)
ga: Níorbh fhéidir freastalaí nó freastalaithe DNS '%s' a shocrú (%d)

en: No URLs found in %s.
ga: Níor aimsíodh aon URL i %s.

en: Unable to parse metalink file %s.
ga: Níorbh fhéidir an comhad meiteanaisc %s a pharsáil.

en: Could not download all resources from %s.
ga: Níorbh fhéidir na hacmhainní go léir a íoslódáil ó %s.

en: FINISHED --%s--
    Total wall clock time: %s
    Downloaded: %d files, %s in %s (%s)
ga: CRÍOCHNAITHE --%s--
    Am iomlán (clog balla): %s
    Íoslódáilte: %d comhad, %s i %s (%s)

en: Download quota of %s EXCEEDED!
ga: Sáraíodh cuóta íoslódála %s!

en: -O not supported for metalink download. Ignoring.
ga: Ní thacaítear le -O agus íoslódáil Metalink. Déanfar neamhaird de.

en: Planned metalink file: %s
ga: Comhad meiteanaisc pleanáilte: %s

en: Secured metalink file: %s
ga: Comhad daingnithe Metalink: %s

en: Rejecting metalink file. Unsafe name.
ga: Comhad Metalink á dhiúltú. Ainm neamhshlán.

en: Processing metaurl %s...
ga: Metaurl %s á phróiseáil...

en: Rejecting metaurl file %s. Unsafe name.
ga: Comhad metaurl %s á dhiúltú. Ainm neamhshlán.

en: Failed to download %s. Skipping metaurl.
ga: Níorbh fhéidir %s a íoslódáil. Ní úsáidfear metaurl.

en: Unable to parse metaurl file %s.
ga: Ní féidir comhad metaurl %s a pharsáil.

en: Metaurls processing returned with error.
ga: Tharla earráid agus metaurl-anna á bpróiseáil.

en: Resource type %s not supported, ignoring...
ga: Ní thacaítear le cineál acmhainne %s; déanfar neamhaird de...

en: Could not open downloaded file.
ga: Níorbh fhéidir an comhad íoslódáilte a oscailt.

en: Computing size for %s
ga: Méid %s á áireamh

en: File size not declared. Skipping check.
ga: Níor fógraíodh méid an chomhaid. Ní dhéanfar an deimhniú.

en: Could not get downloaded file's size.
ga: Níorbh fhéidir méid an chomhaid íoslódáilte a fháil.

en: Size mismatch for file %s.
ga: Ní ionann na méideanna le haghaidh %s.

en: Size matches.
ga: Is ionann na méideanna.

en: Computing checksum for %s
ga: Suim sheiceála %s á háireamh

en: Checksum matches.
ga: Is ionann na suimeanna seiceála.

en: Checksum mismatch for file %s.
ga: Ní ionann na suimeanna seiceála le haghaidh %s.

en: Could not open downloaded file for signature verification.
ga: Níorbh fhéidir an comhad íoslódáilte a oscailt chun an síniú a dheimhniú.

en: Signature validation succeeded.
ga: D'éirigh le deimhniú an tsínithe.

en: Invalid signature. Rejecting resource.
ga: Síniú neamhbhailí. Acmhainn á diúltú.

en: Data matches signature, but signature is not trusted.
ga: Meaitseálann na sonraí an síniú, ach níl an síniú iontaofa.

en: No checksums found.
ga: Níor aimsíodh aon suimeanna seiceála.

en: Failed to download %s. Skipping resource.
ga: Níorbh fhéidir %s a íoslódáil. Déanfar neamhaird den acmhainn seo.

en: File %s retrieved but size does not match.
ga: Fuarthas comhad %s ach ní mheaitseálann an méid.

en: File %s retrieved but checksum does not match.
ga: Fuarthas comhad %s ach ní mheaitseálann an tsuim sheiceála.

en: File %s retrieved but signature does not match.
ga: Fuarthas comhad %s ach ní mheaitseálann an síniú.

en: Renaming %s to %s.
ga: Ainm á athrú ó %s go %s.

en: Continuing in background.
ga: Á leanúint sa chúlra.

en: Continuing in background, pid %lu.
ga: Á leanúint sa chúlra, pid %lu.

en: Output will be written to %s.
ga: Scríobhfar an t-aschur i %s.

en: fake_fork_child() failed
ga: Theip ar fake_fork_child()

en: fake_fork() failed
ga: Theip ar fake_fork()

en: %s: Couldn't find usable socket driver.
ga: %s: Níorbh fhéidir tiománaí inúsáidte soicéid a aimsiú.

en: ioctl() failed.  The socket could not be set as blocking.
ga: Theip ar ioctl(). Níorbh fhéidir an soicéad a shocrú mar bhlocáil.

en: %s: %s:%d: warning: %s token appears before any machine name
ga: %s: %s:%d: rabhadh: tagann an teaghrán %s roimh aon ainm meaisín

en: %s: %s:%d: unknown token "%s"
ga: %s: %s:%d: teaghrán anaithnid comharthach "%s"

en: Usage: %s NETRC [HOSTNAME]
ga: Úsáid: %s NETRC [ÓSTAINM]

en: %s: cannot stat %s: %s
ga: %s: ní féidir %s a stat: %s

en: WARNING: using a weak random seed.
ga: RABHADH: síol lag randamach in úsáid.

en: Could not seed PRNG; consider using --random-file.
ga: Níorbh fhéidir PRNG a shíolú; b'fhéidir --random-file a úsáid.

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.1
ga: Tá an leagan de OpenSSL atá agat róshean le tacú le TLSv1.1

en: Your OpenSSL version is too old to support TLSv1.2
ga: Tá an leagan de OpenSSL atá agat róshean le tacú le TLSv1.2

en: OpenSSL: unimplemented 'secure-protocol' option value %d
ga: OpenSSL: níl luach %d ar fáil le rogha 'secure-protocol'

en: %s: cannot verify %s's certificate, issued by %s:
ga: %s: ní féidir teastas %s a fhíorú, eisithe ag %s:

en:   Unable to locally verify the issuer's authority.
ga:   Ní féidir údarás an eisitheora a fhíorú go háitiúil.

en:   Self-signed certificate encountered.
ga:   Teastas féinsínithe.

en:   Issued certificate not yet valid.
ga:   Níl an teastas eisithe bailí fós.

en:   Issued certificate has expired.
ga:   Tá an teastas imithe as feidhm.

en: %s: no certificate subject alternative name matches
    	requested host name %s.
ga: %s: níl aon ainm malartach ar ábhar an teastais ann a mheaitseálann
    	an t-óstainm iarrtha %s.

en:     %s: certificate common name %s doesn't match requested host name %s.
ga:     %s: níl ainm coitianta an teastais %s comhoiriúnach leis an óstainm iarrtha %s.

en:     %s: certificate common name is invalid (contains a NUL character).
        This may be an indication that the host is not who it claims to be
        (that is, it is not the real %s).
ga:     %s: tá gnáthainm an teastais neamhbhailí (tá carachtar NUL ann).
        Seans ann go ciallaíonn seo nach é an t-óstríomhaire an fíor %s.

en: To connect to %s insecurely, use `--no-check-certificate'.
ga: Chun ceangal neamhshlán a dhéanamh le %s, úsáid `--no-check-certificate'.

en: 
    %*s[ skipping %sK ]
ga: 
    %*s[ ag dul thar %sK ]

en: Invalid dot style specification %s; leaving unchanged.
ga: Sonrú neamhbhailí ar stíl phonc %s; á fágáil gan athrú.

en:     in
ga:     i

en: Cannot get REALTIME clock frequency: %s
ga: Ní féidir minicíocht an chloig REALTIME a fháil: %s

en: Removing %s since it should be rejected.
ga: Ag baint %s toisc gur ceart é a dhiúltú.

en: Cannot open %s: %s
ga: Ní féidir %s a oscailt: %s

en: Loading robots.txt; please ignore errors.
ga: robots.txt á lódáil; déan neamhaird d'earráidí le do thoil.

en: Error parsing proxy URL %s: %s.
ga: Earráid agus URL an seachfhreastalaí %s á pharsáil: %s.

en: Error in proxy URL %s: Must be HTTP.
ga: Earráid i URL seachfhreastalaí %s: Ní foláir a bheith HTTP.

en: %d redirections exceeded.
ga: níos mó ná %d atreorú.

en: Giving up.
ga: Á éirí as.

en: Retrying.
ga: Á triail arís.

en: No error
ga: Ní raibh aon earráid

en: Unsupported scheme %s
ga: Scéim gan tacaíocht %s

en: Scheme missing
ga: Scéim ar iarraidh

en: Invalid host name
ga: Óstainm neamhbhailí

en: Bad port number
ga: Drochuimhir phoirt

en: Invalid user name
ga: Ainm neamhbhailí úsáideora

en: Unterminated IPv6 numeric address
ga: Seoladh uimhriúil IPv6 gan chríochnú

en: IPv6 addresses not supported
ga: Níl seoltaí IPv6 ar fáil

en: Invalid IPv6 numeric address
ga: Seoladh uimhriúil IPv6 neamhbhailí

en: HTTPS support not compiled in
ga: Níor tógadh an clár seo le tacaíocht HTTPS

en: %s: %s: Failed to allocate enough memory; memory exhausted.
ga: %s: %s: Níorbh fhéidir cuimhne a leithdháileadh; cuimhne ídithe.

en: %s: %s: Failed to allocate %ld bytes; memory exhausted.
ga: %s: %s: Níorbh fhéidir %ld beart a leithdháileadh; cuimhne ídithe.

en: %s: aprintf: text buffer is too big (%d bytes), aborting.
ga: %s: aprintf: maolán téacs rómhór (%d beart), á thobscor.

en: Continuing in background, pid %d.
ga: Á leanúint sa chúlra, pid %d.

en: Failed to unlink symlink %s: %s
ga: Níorbh fhéidir nasc siombalach %s a dhínascadh: %s

en: Invalid regular expression %s, %s
ga: Slonn ionadaíochta neamhbhailí %s, %s

en: Error while matching %s: %d
ga: Earráid agus %s á mheaitseáil: %d

en: Error opening GZIP stream to WARC file.
ga: Earráid agus sruth GZIP á oscailt go comhad WARC.

en: Error writing warcinfo record to WARC file.
ga: Earráid agus taifead warcinfo á scríobh i gcomhad WARC.

en: Opening WARC file %s.
ga: Comhad WARC %s á oscailt.

en: Error opening WARC file %s.
ga: Earráid agus comhad WARC %s á oscailt.

en: CDX file does not list original urls. (Missing column 'a'.)
ga: Níl na bunURLanna sa chomhad CDX. (Colún 'a' ar iarraidh.)

en: CDX file does not list checksums. (Missing column 'k'.)
ga: Níl na suimeanna seiceála sa chomhad CDX. (Colún 'k' ar iarraidh.)

en: CDX file does not list record ids. (Missing column 'u'.)
ga: Níl aitheantais na dtaifead sa chomhad CDX. (Colún 'u' ar iarraidh.)

en: Loaded %d record from CDX.
    
     | Loaded %d records from CDX.
ga[0]: Lódáladh %d taifead ó CDX.
ga[1]: Lódáladh %d thaifead ó CDX.
ga[2]: Lódáladh %d thaifead ó CDX.
ga[3]: Lódáladh %d dtaifead ó CDX.
ga[4]: Lódáladh %d taifead ó CDX.

en: Could not read CDX file %s for deduplication.
ga: Níorbh fhéidir comhad CDX %s a léamh chun taifid dúbailte a bhaint.

en: Could not open temporary WARC manifest file.
ga: Níorbh fhéidir comhad sealadach don lastliosta WARC a oscailt.

en: Could not open temporary WARC log file.
ga: Níorbh fhéidir logchomhad sealadach WARC a oscailt.

en: Could not open WARC file.
ga: Níorbh fhéidir comhad WARC a oscailt.

en: Could not open CDX file for output.
ga: Níorbh fhéidir comhad CDX a oscailt le scríobh ann.

en: Could not open temporary WARC file.
ga: Níorbh fhéidir comhad sealadach WARC a oscailt.

en: Found exact match in CDX file. Saving revisit record to WARC.
ga: Aimsíodh toradh beacht sa chomhad CDX. Taifead athchuairte á shábháil le WARC.
