Midnight Commander - en to cs translation catalogue (986 entries)

en: Warning: cannot load codepages list
cs: Varování: není možné nahrát seznam znakových sad

en: Cannot translate from %s to %s
cs: Nelze převést z %s na %s

en: Event system already initialized
cs: Systém událostí je již inicializován

en: Failed to initialize event system
cs: Systém událostí nelze inicializovat

en: Event system not initialized
cs: Systém událostí není inicializován

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
cs: Zkontrolujte vstupní data! Některé parametry mají hodnotu NULL!

en: Unable to create group '%s' for events!
cs: Nelze vytvořit skupinu '%s' pro události!

en: Unable to create event '%s'!
cs: Nelze vytvořit událost '%s'!

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
cs: Soubor „%s“ je již editován.
    Uživatel: %s
    Číslo procesu: %d

en: File locked
cs: Soubor zamčen

en: &Grab lock
cs: &Převzít zámek

en: &Ignore lock
cs: &Ignorovat zámek

en: Cannot create %s directory
cs: Není možné vytvořit adresář %s

en: FATAL: not a directory:
cs: FATAL: není sloužkou

en: Your old settings were migrated from %s
    to Freedesktop recommended dirs.
    To get more info, please visit
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html
cs: Vaše stará nastavení byla migrována z %s
    do doporučených adresářů Freedesktop.
    Pro více informací prosím navštivte
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html

en: Search string not found
cs: Hledaný text nenalezen

en: Not implemented yet
cs: Zatím neimplementované

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
cs: Počet tokenů k nahrazení neodpovídá počtu nalezených tokenů

en: Invalid token number %d
cs: Chybné číslo tokenu %d

en: Regular expression error
cs: Chyba regulárního výrazu

en: Re&gular expression
cs: &Regulární výraz

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
cs: Nepodařilo se nahrát schéma vzhledu „%s“.
    Bylo nahráno výchozí téma vzhledu

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
cs: Nepodařilo se zpracovat schéma vzhledu „%s“.
    Bylo nahráno výchozí téma vzhledu

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
cs: Nelze použít vzhled '%s' s podporou 256 barev
    na terminálu bez této podpory.
    Byl zvolen standartní vzhled

en: Function key 1
cs: Funkční klávesa 1

en: Function key 2
cs: Funkční klávesa 2

en: Function key 3
cs: Funkční klávesa 3

en: Function key 4
cs: Funkční klávesa 4

en: Function key 5
cs: Funkční klávesa 5

en: Function key 6
cs: Funkční klávesa 6

en: Function key 7
cs: Funkční klávesa 7

en: Function key 8
cs: Funkční klávesa 8

en: Function key 9
cs: Funkční klávesa 9

en: Function key 10
cs: Funkční klávesa 10

en: Function key 11
cs: Funkční klávesa 11

en: Function key 12
cs: Funkční klávesa 12

en: Function key 13
cs: Funkční klávesa 13

en: Function key 14
cs: Funkční klávesa 14

en: Function key 15
cs: Funkční klávesa 15

en: Function key 16
cs: Funkční klávesa 16

en: Function key 17
cs: Funkční klávesa 17

en: Function key 18
cs: Funkční klávesa 18

en: Function key 19
cs: Funkční klávesa 19

en: Function key 20
cs: Funkční klávesa 20

en: Completion/M-tab
cs: Doplňování/M-tab

en: Up arrow
cs: Šipka nahoru

en: Down arrow
cs: Šipka dolu

en: Left arrow
cs: Šipka vlevo

en: Right arrow
cs: Šipka vpravo

en: Insert
cs: Vložit

en: Delete
cs: Smazat

en: Home
cs: Domů

en: End key
cs: Klávesa End

en: * on keypad
cs: * na num. klávesnici

en: - on keypad
cs: - na num. klávesnici

en: + on keypad
cs: + na num. klávesnici

en: Left arrow keypad
cs: Šipka vlevo na numerické klávesnici

en: Right arrow keypad
cs: Šipka vpravo na numerické klávesnici

en: Up arrow keypad
cs: Šipka nahoru na numerické klávesnici

en: Down arrow keypad
cs: Šipka dolů na numerické klávesnici

en: Home on keypad
cs: Klávesa Home na numerické klávesnici

en: End on keypad
cs: End na numerické klávesnici

en: Page Down keypad
cs: Page Down na numerické klávesnici

en: Page Up keypad
cs: Page Up na numerické klávesnici

en: Insert on keypad
cs: Insert na numerické klávesnici

en: Delete on keypad
cs: Delete na numerické klávesnici

en: Enter on keypad
cs: Enter na numerické klávesnici

en: Function key 21
cs: Funkční klávesa 21

en: Function key 22
cs: Funkční klávesa 22

en: Function key 23
cs: Funkční klávesa 23

en: Function key 24
cs: Funkční klávesa 24

en: A1 key
cs: Klávesa A1

en: C1 key
cs: Klávesa C1

en: Asterisk
cs: Hvězdička

en: Minus
cs: Mínus

en: Dot
cs: Tečka

en: Less than
cs: Menší než

en: Great than
cs: Větší než

en: Equal
cs: Rovný

en: Comma
cs: Čárka

en: Apostrophe
cs: Apostrof

en: Colon
cs: Dvojtečka

en: Semicolon
cs: Středník

en: Exclamation mark
cs: Vykřičník

en: Question mark
cs: Otazník

en: Dollar sign
cs: Znak dolaru

en: Quotation mark
cs: Uvozovky

en: Percent sign
cs: Znak procenta

en: Caret
cs: Stříška

en: Tilda
cs: Vlnovka

en: Prime
cs: Stupeň

en: Underline
cs: Podtržení

en: Understrike
cs: Podtržení

en: Pipe
cs: Roura

en: Left parenthesis
cs: Levá závorka

en: Right parenthesis
cs: Pravá závorka

en: Left bracket
cs: Levá hranatá závorka

en: Right bracket
cs: Pravá hranatá závorka

en: Left brace
cs: Levá složená závorka

en: Right brace
cs: Pravá složená závorka

en: Tab key
cs: Tabulátor

en: Space key
cs: Mezerník

en: Slash key
cs: Lomítko

en: Backslash key
cs: Zpětné lomítko

en: Number sign #
cs: Křížek

note: TRANSLATORS: Please translate as in "at sign" (@).
en: At sign
cs: Zavináč

en: The TERM environment variable is unset!
cs: Proměnná prostředí TERM není nastavena!

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
cs: Velikost obrazovky %d×%d není podporovaná.
    Prověřte nastavení proměnné prostředí TERM.

en: Cannot create pipe descriptor
cs: Nelze vytvořit pipe deskriptor

en: Warning
cs: Varování

en: Pipe failed
cs: pipe() selhalo

en: Dup failed
cs: dup() selhalo

en: Error dup'ing old error pipe
cs: Chyba při duplikaci staré chybové roury

en: Directory cache expired for %s
cs: Adresářová keš %s vypršela

en: Starting linear transfer...
cs: Začíná lineární přenos...

en: Getting file
cs: Získává se soubor

en: Changes to file lost
cs: Změny souboru byly ztraceny

en: %s is not a directory
cs: %s není adresář

en: Directory %s is not owned by you
cs: Nejste vlastníkem adresáře %s

en: Cannot set correct permissions for directory %s
cs: Nelze nastavit správná práva pro adresář %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
cs: Nelze vytvořit dočasný adresář %s: %s

en: Temporary files will be created in %s
cs: Dočasné soubory se budou vytvářet v %s

en: Temporary files will not be created
cs: Dočasné soubory se nebudou vytvářet

en: Press any key to continue...
cs: Stiskněte libovolnou klávesu pro pokračování...

en: Cannot parse:
cs: Nelze analyzovat:

en: More parsing errors will be ignored.
cs: Další chyby analýzy budou ignorovány.

en: Internal error:
cs: Interní chyba:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Screens
cs: Obrazovky

en: History
cs: Historie

note: TRANSLATORS: no need to translate 'DialogTitle', it's just a context prefix
en: DialogTitle|History cleanup
cs: DialogTitle|Smazání historie

en: Do you want clean this history?
cs: Chcete smazat tuto historii?

en: &Yes
cs: &Ano

en: &No
cs: &Ne

en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: Background process:
cs: Procesy na pozadí:

en: Error
cs: Chyba

en: &Abort
cs: &Zrušit

en: Displays the current version
cs: Zobrazí číslo aktuální verze

en: Print data directory
cs: Vytiskne adresář dat

en: Print extended info about used data directories
cs: Zobrazit rozšířené info o použitých adresářích

en: Print configure options
cs: Zobrazit konfigurační možnosti

en: Print last working directory to specified file
cs: Zapíše poslední pracovní adresář do zadaného souboru

en: Enables subshell support (default)
cs: Povolí podporu podshellu (standardní volba)

en: Disables subshell support
cs: Vypne podporu podshellu

en: Log ftp dialog to specified file
cs: Zapíše dialog ftp do zadaného souboru

en: Set debug level
cs: Nastavit úroveň ladění

en: Launches the file viewer on a file
cs: Odstartuje jako prohlížeč souboru

en: Edit files
cs: Upravit soubory

en: Forces xterm features
cs: Vnutí použití možností Xtermu

en: Disable X11 support
cs: Vypne podporu X11

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
cs: Pokusí se použít staré zvýraznění myši

en: Disable mouse support in text version
cs: V textové verzi vypne podporu myši

en: Tries to use termcap instead of terminfo
cs: Zkusí použít databázi termcap, nikoli terminfo

en: To run on slow terminals
cs: Pro spuštění na pomalém terminálu

en: Use stickchars to draw
cs: Pro vykreslení použít ascii znaky

en: Resets soft keys on HP terminals
cs: Vynulovat programové klávesy na HP terminálech

en: Load definitions of key bindings from specified file
cs: Nahrát definice klávesových zkratek ze zadaného souboru

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
cs: Nenačítat definice klávesových zkratek ze souboru, použít standartní

en: Requests to run in black and white
cs: Spustí se černobíle

en: Request to run in color mode
cs: Spustí se v barevném režimu

en: Specifies a color configuration
cs: Určí konfiguraci barev

en: Show mc with specified skin
cs: Zobrazit mc se zadaným tématem vzhledu

en: Color options
cs: Možnosti barev

en: +number
cs: +číslo

en: [this_dir] [other_panel_dir]
cs: [aktuální_adresář] [druhý_adresář_panelu]

en: Set initial line number for the internal editor
cs: Nastavit počáteční číslo řádku pro interní editor

en: Main options
cs: Hlavní nastavení

en: Terminal options
cs: Nastavení terminálu

en: Arguments parse error!
cs: Chyba parsovaní argumentů!

en: No arguments given to the viewer.
cs: Prohlížeči nebyly zadány žádné parametry

en: Background protocol error
cs: Chyba protokolu na pozadí

en: Reading failed
cs: Čtení selhalo

en: Background process error
cs: Chyba procesu na pozadí

en: Unknown error in child
cs: Neznámá chyba v potomku procesu

en: Child died unexpectedly
cs: Potomek procesu neočekávaně umřel

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
cs: Proces na pozadí po nás chce více parametrů
    než dokážeme zvládnout.

en: &Dismiss
cs: &Odmítnout

en: Enter search string:
cs: Zadejte hledaný text:

en: Cas&e sensitive
cs: Všímat si velikos&ti písmen

en: &Backwards
cs: Po&zpátku

en: &Whole words
cs: Pouze &celá slova

en: &All charsets
cs: Všechny z&nakové sady

en: Search
cs: Hledat

en: Search is disabled
cs: Hledání je zakázáno

en: Cannot create temporary diff file
    %s
cs: Nelze vytvořit dočasný rozdílový soubor
    %s

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
cs: Nelze vytvořit záložní soubor
    %s%s
    %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
cs: Nelze vytvořit dočasný spojený soubor
    %s

en: &Fastest (Assume large files)
cs: &Rychlý (Předpokládá velké soubory)

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
cs: &Minimální (Pokusí se nalézt nejmenší sadu změn)

en: Diff algorithm
cs: Algoritmus diffu

en: Diff extra options
cs: Další nastavení diffu

en: &Ignore case
cs: &Ignorovat velikost písmen

en: Ignore tab &expansion
cs: Ignorovat změny v odsazení tabulátorem

en: Ignore &space change
cs: Ignorovat změny v počtu mezer

en: Ignore all &whitespace
cs: Ignorovat všechny mezery

en: Strip &trailing carriage return
cs: Odstranit ukončovací znak CR na vstupu

en: Diff Options
cs: Možnosti diffu

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit is disabled
cs: Úpravy jsou zakázány

en: Goto line (left)
cs: Jdi na řádek (vlevo)

en: Goto line (right)
cs: Jdi na řádek (vpravo)

en: Enter line:
cs: Zadejte číslo řádku:

en: ButtonBar|Help
cs: TlačítkováLišta|Pomoc

en: ButtonBar|Save
cs: TlačítkováLišta|Uložit

en: ButtonBar|Edit
cs: TlačítkováLišta|Uprav

en: ButtonBar|Merge
cs: TlačítkováLišta|Spojit

en: ButtonBar|Search
cs: TlačítkováLišta|Hledat

en: ButtonBar|Options
cs: TlačítkováLišta|Nastav

en: ButtonBar|Quit
cs: TlačítkováLišta|Konec

en: Quit
cs: Konec

en: File(s) was modified. Save with exit?
cs: Soubor(y) byl upraven. Uložit a odejít?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
cs: Právě probíhá vypnutí Midnight Commanderu.
    Uložit upravený soubor(y)?

en: "%s" is a directory
cs: "%s" je adresářem

en: Cannot stat "%s"
    %s
cs: Na „%s“ nelze provést stat
    %s

en: Two files are needed to compare
cs: K porovnání jsou potřeba dva soubory

en: Choose syntax highlighting
cs: Vyber zvýraznění syntaxe

en: < Reload Current Syntax >
cs: < Nahraj aktuální syntaxi >

en: Loading: %3d%%
cs: Nahrát: %3d%%

en: Loading...
cs: Nahrává se...

en: Cannot open %s for reading
cs: Nepodařilo se otevřít %s pro čtení

en: Load file
cs: Nahrát soubor

en: Error reading %s
cs: Chyba při čtení %s

en: Cannot get size/permissions for %s
cs: Nelze zjistit velikost/práva k souboru %s

en: "%s" is not a regular file
cs: „%s“ není normální soubor

en: Error reading from pipe: %s
cs: Chyba při čtení z roury: %s

en: Cannot open pipe for reading: %s
cs: Nelze otevřít rouru pro čtení: %s

en: Searching %s
cs: Hledá se %s

en: File has hard-links. Detach before saving?
cs: Soubor má pevné odkazy. Odpojit před uložením?

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
cs: Soubor byl mezitím změněný. Opravdu uložit?

en: Error writing to pipe: %s
cs: Chyba při zápisu do roury: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
cs: Nelze otevřít rouru pro zápis: %s

en: Cannot open file for writing: %s
cs: Nelze otevřít rouru pro zápis: %s

en: C&ontinue
cs: P&okračovat

en: &Do not change
cs: &Neměnit

en: &Unix format (LF)
cs: Formát &Unix (LF)

en: &Windows/DOS format (CR LF)
cs: Formát &Windows/DOS (CR LF)

en: &Macintosh format (CR)
cs: Formát &Macintosh (CR)

en: Enter file name:
cs: Zadejte jméno souboru:

en: Change line breaks to:
cs: Změnit konce řádků na:

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Block is large, you may not be able to undo this action
cs: Blok je příliš velký, návrat o krok zpět nebude fungovat

en: &Quick save
cs: &Rychlé ukládání

en: &Safe save
cs: &Bezpečné ukládání

en: &Do backups with following extension:
cs: &Vytvářet zálohy s příponou:

en: Check &POSIX new line
cs: Kontrolovat nový řádek &POSIX

en: Edit Save Mode
cs: Upravit ukládací režim

en: Save as
cs: Uložit jako

en: A file already exists with this name
cs: Soubor tohoto jména již existuje

en: &Overwrite
cs: &Přepsat

en: Cannot save file
cs: Chyba při zápisu do souboru

en: Delete macro
cs: Smazat makro

en: Press macro hotkey:
cs: Stiskněte hotkey makra:

en: Macro not deleted
cs: Makro nebylo smazáno

en: Save macro
cs: Uložit makro

en: Press the macro's new hotkey:
cs: Stiskněte novou hotkey pro makro:

en: Repeat last commands
cs: Opakovat poslední příkazy

en: Repeat times:
cs: Opakovat kolikrát:

en: Confirm save file: "%s"
cs: Potvrďte uložení souboru: „%s“

en: Save file
cs: Uložit soubor

en: &Save
cs: &Uložit

en: Load
cs: Načíst

en: Syntax file edit
cs: Úpravy souboru se syntaxí

en: Which syntax file you want to edit?
cs: Který soubor se syntaxí chcete upravit?

en: &User
cs: &Uživatel

en: Menu edit
cs: Úpravy menu

en: Which menu file do you want to edit?
cs: Který soubor menu chcete upravit?

en: &Local
cs: &Lokální

en: Replace
cs: Nahradit

en: %ld replacements made
cs: Provedeno %ld nahrazení

en: [NoName]
cs: [beze jména]

en: Close file
cs: Zavřít soubor

en: This function is not implemented
cs: Tato funkce není implementována

en: Copy to clipboard
cs: Zkopírovat do schránky

en: Unable to save to file
cs: Nelze uložit soubor

en: Cut to clipboard
cs: Vyjmout do schránky

en: Goto line
cs: Jdi na řádek

en: Save block
cs: Uložit blok

en: Insert file
cs: Vložit soubor

en: Cannot insert file
cs: Chyba při vkládání souboru

en: Sort block
cs: Setřídit blok

en: You must first highlight a block of text
cs: Nejdříve je třeba označit blok textu

en: Run sort
cs: Spustit třídění

en: Enter sort options (see manpage) separated by whitespace:
cs: Vložte parametry pro třídění (viz man sort) oddělené mezerami:

en: Sort
cs: Setřídit

en: Cannot execute sort command
cs: Chyba při spouštění příkazu sort

en: Sort returned non-zero: %s
cs: Sort vrátil nenulovou hodnotu: %s

en: Paste output of external command
cs: Vložte výstup externího příkazu

en: Enter shell command(s):
cs: Zadejte shellový(é) příkaz(y):

en: External command
cs: Externí příkaz

en: Cannot execute command
cs: Nemohu spustit příkaz

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
cs: mail -s <předmět> -c <kopie> <komu>

en: To
cs: Komu

en: Subject
cs: Předmět

en: Copies to
cs: Kopie do

en: Mail
cs: E-mail

en: Insert literal
cs: Vložit znak

en: Press any key:
cs: Stiskněte libovolnou klávesu:

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes
cs: Tento text byl změněn, ale změny nebyly uloženy.
    Pokračováním se změny ztratí

en: In se&lection
cs: &Ve výběru

en: &Find all
cs: &Najít všechny

en: Enter replacement string:
cs: Zadejte náhradní text:

en: Replace with:
cs: Nahradit textem:

en: &Replace
cs: &Nahradit

en: A&ll
cs: &Všechny

en: &Skip
cs: &Přeskočit

en: Confirm replace
cs: Potvrdit náhradu

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
cs: Tento text byl změněn, ale změny nebyly uloženy.
    Pokračováním se změny ztratí.

en: &Open file...
cs: &Otevřít soubor...

en: &New
cs: &Nový

en: Save &as...
cs: Uložit &jako...

en: &Insert file...
cs: &Vložit soubor...

en: Cop&y to file...
cs: Zkopírovat do &souboru...

en: &User menu...
cs: Uživatelské &menu...

en: A&bout...
cs: &O aplikaci...

en: &Quit
cs: &Konec

en: &Undo
cs: &Zpět

en: &Toggle ins/overw
cs: Přepnout &vkládání/přepis

en: To&ggle mark
cs: &Přepnout označení

en: &Mark columns
cs: &Označit sloupce

en: Mark &all
cs: Ozn&ačit vše

en: Unmar&k
cs: Zr&ušit označení

en: Cop&y
cs: &Kopírovat

en: Mo&ve
cs: &Přesun

en: &Delete
cs: &Smazat

en: Co&py to clipfile
cs: &Zkopírovat do ústřižku

en: &Cut to clipfile
cs: &Vyjmout do ústřižku

en: Pa&ste from clipfile
cs: V&ložit z ústřižku

en: &Beginning
cs: &Začátek

en: &End
cs: &Konec

en: &Search...
cs: &Hledat...

en: Search &again
cs: Hledat &znovu

en: &Replace...
cs: &Nahradit...

en: &Toggle bookmark
cs: Přepnout zá&ložku

en: &Next bookmark
cs: &Další záložka

en: &Prev bookmark
cs: &Předchozí záložka

en: &Go to line...
cs: &Jdi na řádek...

en: &Toggle line state
cs: Přepnout &zobrazení řádků

en: Go to matching &bracket
cs: Přejít na pá&rovou závorku

en: Toggle s&yntax highlighting
cs: Přepnout zvýraznění syntaxe

en: &Find declaration
cs: Najít deklaraci

en: Back from &declaration
cs: Zpět z deklarace

en: For&ward to declaration
cs: Přejít k deklaraci

en: Encod&ing...
cs: &Kódování...

en: &Refresh screen
cs: &Obnovit obrazovku

en: Delete macr&o...
cs: &Smazat makro...

en: &Mail...
cs: &Pošta...

en: Insert &literal...
cs: Vložit &znak...

en: Insert &date/time
cs: Vložit &datum/čas

en: &Format paragraph
cs: Pře&formátovat odstavec

en: &Sort...
cs: &Pořadí...

en: &Paste output of...
cs: Vložit &výstup...

en: &External formatter
cs: E&xterní formátovač

en: &Move
cs: &Přesun

en: &General...
cs: &Obecné...

en: Save &mode...
cs: &Režim ukládání...

en: Learn &keys...
cs: Učení &kláves...

en: Syntax &highlighting...
cs: Zvýraznění synta&xe...

en: S&yntax file
cs: Soubor se s&yntaxí

en: &Menu file
cs: Soubor s &menu

en: &Save setup
cs: Uložit na&stavení

en: &File
cs: &Soubor

en: &Edit
cs: &Upravit

en: &Search
cs: &Hledat

en: &Command
cs: &Příkaz

en: For&mat
cs: For&mát

en: &Options
cs: &Nastavení

en: Wrap mode
cs: Režim zalamování

en: &Fake half tabs
cs: &Falešné poloviční tabulátory

en: &Backspace through tabs
cs: &Backspace přes tabulátory

en: Fill tabs with &spaces
cs: Měnit tabulátory na &mezery

en: Tab spacing:
cs: Velikost tabulátoru:

en: Other options
cs: Další nastavení

en: &Return does autoindent
cs: &Return automaticky odsadí

en: Confir&m before saving
cs: &Potvrdit před uložením

en: Save file &position
cs: &Uložit pozici v souboru

en: Synta&x highlighting
cs: Zvýraznění synta&xe

en: Pers&istent selection
cs: &Trvalý výběr

en: Word wrap line length:
cs: Šířka řádku pro zlom:

en: Editor options
cs: Nastavení editoru

en: About
cs: O programu

en: Edit:
cs: Upravit:

en: ButtonBar|Mark
cs: TlačítkováLišta|Označ

en: ButtonBar|Replac
cs: TlačítkováLišta|Nahraď

en: ButtonBar|Copy
cs: TlačítkováLišta|Kopie

en: ButtonBar|Move
cs: TlačítkováLišta|Přesun

en: ButtonBar|Delete
cs: TlačítkováLišta|Smazat

en: ButtonBar|PullDn
cs: TlačítkováLišta|H.Menu

en: Czech
cs: Čeština

en: Welsh
cs: Velština

en: Danish
cs: Dánština

en: German
cs: Němčina

en: Greek
cs: Řečtina

en: English
cs: Angličtina

en: British English
cs: Britská angličtina

en: Canadian English
cs: Kanadská angličtina

en: American English
cs: Americká angličtina

en: Spanish
cs: Španělština

en: Faroese
cs: Faerština

en: French
cs: Francouzština

en: Italian
cs: Italština

en: Dutch
cs: Dánština

en: Norwegian
cs: Norština

en: Polish
cs: Polština

en: Portuguese
cs: Portugalština

en: Romanian
cs: Ruminština

en: Russian
cs: Ruština

en: Slovak
cs: Slovenština

en: Swedish
cs: Švédština

en: Ukrainian
cs: Ukrainština

en: &Add word
cs: &Přidat slovo

en: Language
cs: Jazyk

en: Misspelled
cs: Chybně napsáno

en: Check word
cs: Kontrola slova

en: Suggest
cs: Navrhnout

en: Select language
cs: Výběr jazyka

en: Load syntax file
cs: Načíst soubor se syntaxí

en: Cannot open file %s
    %s
cs: Nelze otevřít soubor %s
    %s

en: Error in file %s on line %d
cs: Chyba v souboru %s na řádce %d

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
cs: Midnight Commander nemůže změnit adresář na ten,
    který mu oznámil podshell.  Je to pravděpodobně proto,
    že byl tento adresář smazán nebo také proto, že jste se
    do tohoto adresáře přepnuli pomocí příkazu „su“.

en: Cannot fetch a local copy of %s
cs: Nelze vyrobit lokální kopii souboru %s

en: The shell is already running a command
cs: Shell už provádí příkaz

en: Set &all
cs: Nastavit &vše

en: S&kip
cs: &Přeskočit

en: &Set
cs: &Nastavit

en: owner
cs: vlastník

en: group
cs:  skupina

en: other
cs:  ostatní

en: Flag
cs: Práva

en: Chown advanced command
cs: Rozšířená změna vlastníka

en: Cannot chmod "%s"
    %s
cs: Nelze změnit práva souboru „%s“
    %s

en: Cannot chown "%s"
    %s
cs: Nelze změnit vlastníka souboru „%s“
    %s

en: Skins
cs: Vzhledy

en: Other 8 bit
cs: Ostatní 8 bitů

en: Running
cs: Běží

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: &Never
cs: &Nikdy

en: On dum&b terminals
cs: Na neinteligentních term&inálech

en: Alwa&ys
cs: Vžd&y

en: File operations
cs: Operace se soubory

en: &Verbose operation
cs: „Upovídaně&jší“ operace

en: Compute tota&ls
cs: Počíta&t součty

en: Classic pro&gressbar
cs: Klasický progressbar

en: Mkdi&r autoname
cs: Mkdir autonázev

en: &Preallocate space
cs: &Předem přidělit prostor

en: Esc key mode
cs: Mód Escape klávesy

en: S&ingle press
cs: Jediný stisk

en: Pause after run
cs: Čekat po ukončení

en: Use internal edi&t
cs: Použít interní e&ditor

en: Use internal vie&w
cs: Použít interní prohlíž&eč

en: Auto m&enus
cs: Automatické &menu

en: &Drop down menus
cs: Rolovat menu dolů

en: Co&mplete: show all
cs: Doplňování: ukázat vše

en: Rotating d&ash
cs: Rotující &/

en: Cd follows lin&ks
cs: &cd následuje odkazy

en: Sa&fe delete
cs: &Bezpečné mazání

en: A&uto save setup
cs: &Automatické ukládání parametrů

en: Configure options
cs: Změna nastavení

en: Skin:
cs: Vzhled:

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Case &insensitive
cs: Nevšímat si velikos&ti písmen

en: Use panel sort mo&de
cs: Použít režim třídění panelu

en: Use SI si&ze units
cs: Používat &SI jednotky velikosti

en: Mi&x all files
cs: Míchat &všechny soubory

en: Show &backup files
cs: Zobrazovat zá&ložní soubory

en: Show &hidden files
cs: Ukázat s&kryté soubory

en: &Fast dir reload
cs: &Rychlé načítání adresářů

en: Ma&rk moves down
cs: Označení &posune dolů

en: Re&verse files only
cs: &Pozpátku pouze soubory

en: A&uto save panels setup
cs: &Automatické ukládání nastavení panelů

en: Navigation
cs: Navigace

en: L&ynx-like motion
cs: Pohyb jako v lyn&xu

en: Pa&ge scrolling
cs: Posun stránky

en: &Mouse page scrolling
cs: Posun stránky myší

en: File highlight
cs: Zvýraznění

en: File &types
cs: &Typy souborů

en: &Permissions
cs: Práva

en: Quick search
cs: Rychlé hledání

en: Panel options
cs: Nastavení panelu

en: Information
cs: Informace

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
cs: Použitím rychlého načítání adresářů nebude někdy obsah
    adresáře přesně odpovídat obsahu panelu. V tom případě
    použijte ruční načtení obsahu adresáře (manual reload).
    Podrobnosti se dozvíte v manuálové stránce.

en: &Full file list
cs: &Plný seznam souborů

en: &Long file list
cs: &Dlouhý seznam souborů

en: &User defined:
cs: &Vlastní formát:

en: columns
cs: sloupce

en: User &mini status
cs: Vlastní &mini status

en: Listing mode
cs: Typ seznamu

en: Executable &first
cs: Sp&ustitelné první

en: &Reverse
cs: Po&zpátku

en: Sort order
cs: Pořadí

note: TRANSLATORS: no need to translate 'Confirmation', it's just a context prefix
en: Confirmation|&Delete
cs: Confirmation|S&mazání

en: Confirmation|O&verwrite
cs: Confirmation|&Přepis

en: Confirmation|&Execute
cs: Confirmation|&Spuštění

en: Confirmation|E&xit
cs: Confirmation|&Ukončení

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
cs: Confirmation|Smazání hotlistu &adresářů

en: Confirmation|&History cleanup
cs: Confirmation|Smazání &historie

en: Confirmation
cs: Potvrzování

en: F&ull 8 bits input
cs: Vstup &plných 8 bitů

en: Display bits
cs: Zobrazení bitů

en: Input / display codepage:
cs: Vstupní/zobrazovací codepage:

en: Directory tree
cs: Strom adresářů

en: &Use ~/.netrc
cs: &Používat ~/.netrc

en: Use &passive mode
cs: Používat pasivní &režim

en: Use passive mode over pro&xy
cs: Používat pasivní režim přes pro&xy

en: Virtual File System Setting
cs: Nastavení virtuálního systému souborů

en: Quick cd
cs: Rychlá změna adresáře

en: Existing filename (filename symlink will point to):
cs: Existující název souboru (na který bude symlink ukazovat):

en: Symbolic link filename:
cs: Jméno symbolického odkazu:

en: Symbolic link
cs: Symbolický odkaz

en: &Stop
cs: Z&astavit

en: &Resume
cs: &Pokračovat

en: &Kill
cs: &Ukončit

en: Password for \\%s\%s
cs: Heslo pro \\%s\%s

en: Domain:
cs: Doména:

en: Username:
cs: Jméno uživatele:

en: SMB authentication
cs: SMB autentizace

en: &read by owner
cs: &číst vlastník

en: &write by owner
cs: &zapisovat vlastník

en: Name:
cs: Název:

en: Owner name:
cs: Jméno vlastníka:

en: Group name:
cs: Jméno skupiny:

en: &Marked all
cs: &Nastavit vše na označených souborech

en: S&et marked
cs: &Nastavit označené

en: C&lear marked
cs: &Smazat označené

en: Chmod command
cs: Příkaz chmod

en: Permission
cs: Práva

en: File
cs: Soubor

en: Set &groups
cs: Nastav &skupiny

en: Set &users
cs: Nastav &uživatele

en: Name
cs: Jméno

en: Owner name
cs: Jméno vlastníka

en: Group name
cs: Jméno skupiny

en: Size
cs: Délka

en: Chown command
cs: Příkaz chown

en: User name
cs: Jméno uživatele

en: <Unknown user>
cs: <Neznámý uživatel>

en: <Unknown group>
cs: <Neznámá skupina>

en: Enter machine name (F1 for details):
cs: Jméno počítače (nápověda F1):

en: Files tagged, want to cd?
cs: Soubory označeny, chcete změnit adresář?

en: Cannot change directory
cs: Není možné změnit adresář

en: Filter
cs: Filtr

en: Set expression for filtering filenames
cs: Zadejte masku pro filtrování názvů souborů

en: Link %s to:
cs: Odkaz %s do:

en: Link
cs: Odkaz

en: link: %s
cs: odkaz: %s

en: symlink: %s
cs: symbolický odkaz: %s

en: Cannot chdir to "%s"
cs: Pracovní adresář nelze změnit na „%s“

en: View file
cs: Prohlížet soubor

en: Filename:
cs: Jméno souboru:

en: Filtered view
cs: Filtrovaný pohled

en: Filter command and arguments:
cs: Příkaz filtru a jeho argumenty:

en: Edit file
cs: Upravit soubor

en: Create a new Directory
cs: Vytvořit nový adresář

en: Enter directory name:
cs: Zadejte jméno adresáře:

en: Extension file edit
cs: Upravit akce k příponám

en: Which extension file you want to edit?
cs: Který soubor s příponami chcete upravit?

en: &System Wide
cs: &Systémový

en: Highlighting groups file edit
cs: Úprava souboru zvýrazňovacích skupin

en: Which highlighting file you want to edit?
cs: Který zvýrazňovací soubor chcete upravit?

en: Compare directories
cs: Porovnat adresáře

en: Select compare method:
cs: Vyberte metodu porovnání:

en: &Quick
cs: &Rychlá

en: &Size only
cs: &Pouze velikost

en: &Thorough
cs: &Důkladná

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
cs: Pokud chcete použít tento příkaz,
    oba panely musí zobrazovat seznam souborů

en: Not an xterm or Linux console;
    the panels cannot be toggled.
cs: Toto není xterm nebo linuxová konzola;
    panely nelze přepnout.

en: Edit symlink
cs: Upravit symbolický odkaz

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
cs: upravte symlink, nelze odstranit %s: %s

en: edit symlink: %s
cs: upravte symbolický odkaz: %s

en: FTP to machine
cs: FTP spojení na počítač

en: Shell link to machine
cs: Shellové spojení na počítač

en: SMB link to machine
cs: SMB spojení na počítač

en: Undelete files on an ext2 file system
cs: Obnovit soubory na diskových oblastech typu ext2

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
cs: Zadejte zařízení (bez /dev/), na kterém chcete
    obnovit soubory: (nápověda F1)

en: Directory scanning
cs: Prohledávání adresáře

en: Setup
cs: Nastavení

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
cs: Pokud nepracujete s lokálními soubory, nelze spouštět žádné příkazy

en: Cannot chdir to "%s"
    %s
cs: Adresář nelze změnit na „%s“
    %s

en: Cannot read directory contents
cs: Nelze číst obsah adresáře

en: Parameter
cs: Parametr

en: Cannot create temporary command file
    %s
cs: Nelze vytvořit dočasný příkazový soubor
    %s

en:  %s%s file error
cs:  %s%s chyba souboru

en: The format of the %smc.ext file has changed with version 3.0. It seems that the installation failed. Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
cs: Formát souboru %smc.ext byl modifikován verzí 3.0. Zdá se, že instalace selhala. Prosím, nahrajte si novou aktuální kopii balíčku Midnight Commander.

en: DialogTitle|Copy
cs: DialogTitle|Kopírovat

en: DialogTitle|Move
cs: DialogTitle|Přesunout

en: DialogTitle|Delete
cs: DialogTitle|Smazat

en: FileOperation|Copy
cs: FileOperation|Kopírovat

en: FileOperation|Move
cs: FileOperation|Přesunout

en: FileOperation|Delete
cs: FileOperation|Smazat

en: file
cs: soubor

en: files
cs: souborů

en: directory
cs: adresář

en: directories
cs: adresářů

en: files/directories
cs: souborů/adresářů

note: TRANSLATORS: keep leading space here to split words in Copy/Move dialog
en:  with source mask:
cs:  vyhovující masce:

en: Cannot make the hardlink
cs: Nelze vytvořit přímý odkaz

en: Cannot read source link "%s"
    %s
cs: Nelze přečíst zdrojový odkaz „%s“
    %s

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
cs: Nelze vytvořit cílový symlink „%s“
    %s

en: &Retry
cs: &Zkusit znovu

en: Non&e
cs: Žá&dné

en: Cannot stat file "%s"
    %s
cs: Na souboru „%s“ nelze provést stat
    %s

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
cs: „%s“
    a
    „%s“
    jsou stejný soubor

en: Cannot overwrite directory "%s"
cs: Nelze přepsat adresář „%s“

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
cs: Nelze přesunout soubor „%s“ na „%s“
    %s

en: Cannot remove file "%s"
    %s
cs: Nelze smazat soubor „%s“
    %s

en: Cannot delete file "%s"
    %s
cs: Nelze smazat soubor „%s“
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
cs: Nelze smazat adresář „%s“
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
cs: Nelze přepsat adresář „%s“
    %s

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
cs: Na zdrojovém souboru „%s“ nelze provést stat
    %s

en: Cannot create special file "%s"
    %s
cs: Nelze vytvořit speciální soubor „%s“
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
cs: Nelze provést změnu vlastníka cílového souboru „%s“
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
cs: Nelze změnit práva cílového souboru „%s“
    %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
cs: Nelze otevřít zdrojový soubor „%s“
    %s

en: Reget failed, about to overwrite file
cs: Reget selhal, soubor bude přepsán

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
cs: Nelze provést fstat zdrojového souboru „%s“
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
cs: Nelze vytvořit cílový soubor „%s“
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
cs: Nelze provést fstat cílového souboru „%s“
    %s

en: Cannot write target file "%s"
    %s
cs: Nelze psát do cílového souboru „%s“
    %s

en: (stalled)
cs: (zamrzlo)

en: Cannot close source file "%s"
    %s
cs: Nelze zavřít zdrojový soubor „%s“
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
cs: Nelze zavřít cílový soubor „%s“
    %s

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
cs: Získaný soubor není kompletní. Přesto uložit?

en: &Keep
cs: &Ponechat

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
cs: Na zdrojovém adresáři „%s“ nelze provést stat
    %s

en: Source "%s" is not a directory
    %s
cs: Zdrojový adresář „%s“ není adresářem
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
cs: Nelze kopírovat cyklický symbolický odkaz
    „%s“

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
cs: Cíl „%s“ musí být adresářem
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
cs: Nelze vytvořit cílový adresář „%s“
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
cs: Nelze změnit práva cílového adresáře „%s“
    %s

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
cs: „%s“
    a
    „%s“
    jsou stejné adresáře

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
cs: Nelze přepsat soubor „%s“
    %s

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
cs: Nelze přesunout adresář „%s“ na „%s“
    %s

en: Cannot operate on ".."!
cs: Nelze pracovat s „..“!

en: Sorry, I could not put the job in background
cs: Bohužel, úlohu nelze přesunout na pozadí

en: Con&tinue
cs: &Pokračovat

en: ETA %s
cs: ČAS %s

en: Target file already exists!
cs: Cílový soubor už existuje!

en: Overwrite this target?
cs: Přepsat tento soubor?

en: A&ppend
cs: &Připojit

en: &Reget
cs: Naváza&t

en: Overwrite all targets?
cs: Přepsat všechny soubory?

en: &Update
cs: Akt&ualizace

en: If &size differs
cs: Jestliže se velikost &liší

en: File exists
cs: Soubor existuje

en: Background process: File exists
cs: Proces na pozadí: Soubor existuje

en: Source
cs: Zdroj

en: Target
cs: Cíl

en: &Using shell patterns
cs: &Význam vzorů jako v shellu

en: to:
cs: na:

en: Follow &links
cs: Nás&ledovat odkazy

en: Preserve &attributes
cs: Zachovat &atributy

en: Di&ve into subdir if exists
cs: &Ponořit se do existujících adresářů

en: &Background
cs: &Na pozadí

en: &Again
cs: &Znovu

en: Pane&lize
cs: Pane&lizace

en: &View - F3
cs: &Vidět - F3

en: &Edit - F4
cs: &Uprav - F4

en: Malformed regular expression
cs: Chybně zadaný regulární výraz

en: File name:
cs: Jméno souboru:

en: &Find recursively
cs: Najít re&kurzivně

en: S&kip hidden
cs: Přeskočit skr&yté

en: Content:
cs: Obsah:

en: Sea&rch for content
cs: Hledat obsah

en: Case sens&itive
cs: Všímat si velikos&ti písmen

en: A&ll charsets
cs: Všechny znakové sady

en: Fir&st hit
cs: &První výskyt

en: &Tree
cs: &Strom

en: Find File
cs: Najít soubor

en: Start at:
cs: Začít v:

en: Grepping in %s
cs: Hledám v %s

en: Finished
cs: Hotovo

en: Searching
cs: Hledání

en: Change &to
cs: Z&měnit na

en: &Refresh
cs: &Obnovit

en: &Add current
cs: Přidat &tento

en: &Up
cs: Nahor&u

en: New &group
cs: Nová s&kupina

en: New &entry
cs: &Nová položka

en: &Insert
cs: &Vložit

en: &Remove
cs: &Smazat

en: Subgroup - press ENTER to see list
cs: Podskupina - pro seznam stiskněte ENTER

en: Active VFS directories
cs: Aktivní adresáře VFS

en: Directory hotlist
cs: Rychlý přístup k adresářům

en: Top level group
cs: Hlavní skupina

en: Directory path
cs: Cesta k adresáři

en: Moving %s
cs: Přesunuje se %s

en: Directory label
cs: Popis adresáře

en: &Append
cs: &Přidat

en: New hotlist entry
cs: Nová položka pro rychlý přístup

en: Directory label:
cs: Popis adresáře:

en: Directory path:
cs: Cesta k adresáři:

en: New hotlist group
cs: Nová skupina pro rychlý přístup

en: Name of new group:
cs: Jméno nové skupiny:

en: Hotlist Load
cs: Čtení seznamu pro rychlý přístup

en: Label for "%s":
cs: Popis pro „%s“:

en: Add to hotlist
cs: Přidání pro rychlý přístup

en: File: %s
cs: Soubor: %s

en: No node information
cs: O uzlu nejsou informace

en: No space information
cs: Nelze získat informace o prostoru

en: non-local vfs
cs: vzdálený vfs

en: Filesystem: %s
cs: Systém souborů: %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
cs: Typ zařízení: větší %lu, menší %lu

en: &Equal split
cs: Rozdělení na &poloviny

en: Command &prompt
cs: Příkazová řá&dka

en: &Keybar visible
cs: &Klávesy viditelné

en: H&intbar visible
cs: Tip&y viditelné

en: &XTerm window title
cs: Nadpis okna &xtermu

en: Panel split
cs: Rozdělení panelů

en: Console output
cs: Výstup z konzole

en: &Vertical
cs: &Vertikální

en: &Horizontal
cs: &Horizontální

en: Output lines:
cs: Řádky výstupu:

en: Layout
cs: Rozložení

en: File listin&g
cs: Seznam souborů

en: &Quick view
cs: &Rychlé zobrazení

en: &Listing mode...
cs: Režim &výpisu...

en: &Sort order...
cs: &Pořadí...

en: &Filter...
cs: &Filtr...

en: &Encoding...
cs: &Kódování

en: FT&P link...
cs: F&TP spojení...

en: S&hell link...
cs: S&hellové spojení...

en: SM&B link...
cs: SM&B spojení...

en: &Rescan
cs: &Obnovit

en: &View
cs: &Prohlížet

en: Vie&w file...
cs: Pro&hlížet soubor...

en: &Filtered view
cs: &Filtrovaný pohled

en: &Copy
cs: &Kopírovat

en: C&hmod
cs: &Změna práv

en: &Link
cs: O&dkaz

en: &Symlink
cs: Symbolický &odkaz

en: Relative symlin&k
cs: Relativní symlink

en: Edit s&ymlink
cs: Upravit s&ymbolický odkaz

en: Ch&own
cs: Změna &vlastníka

en: &Advanced chown
cs: &Rozšířená změna práv/vlastníka

en: &Rename/Move
cs: Přej&menovat/přesunout

en: &Mkdir
cs: &Nový adresář

en: &Quick cd
cs: Ry&chlá změna adresáře

en: Select &group
cs: Vy&brat skupinu

en: U&nselect group
cs: Zr&ušit výběr skupiny

en: E&xit
cs: Ukonč&it

en: &User menu
cs: &Uživatelské menu

en: &Directory tree
cs: Strom a&dresářů

en: &Find file
cs: &Najít soubor

en: S&wap panels
cs: Proh&odit panely

en: Switch &panels on/off
cs: &Panely ano/ne

en: &Compare directories
cs: Porovnat &adresáře

en: E&xternal panelize
cs: E&xterní panelizace

en: Show directory s&izes
cs: Ukázat velikost&i adresářů

en: Command &history
cs: &Historie příkazů

en: Di&rectory hotlist
cs: &Rychlý přístup k adresářům

en: &Active VFS list
cs: Seznam a&ktivních VFS

en: &Background jobs
cs: Úlohy na po&zadí

en: Screen lis&t
cs: Seznam obrazovek

en: &Undelete files (ext2fs only)
cs: &Obnovit smazané soubory (jen ext2fs)

en: &Listing format edit
cs: Upravit formát &výpisu

en: Edit &extension file
cs: Upravit akc&e k příponám

en: Edit &menu file
cs: Upravit uživatelské &menu

en: Edit hi&ghlighting group file
cs: Úprava souboru z&výrazňovacích skupin

en: &Configuration...
cs: Kon&figurace...

en: &Layout...
cs: &Rozložení...

en: &Panel options...
cs: Nastavení panelu...

en: C&onfirmation...
cs: P&otvrzování...

en: &Appearance...
cs: &Vzhled...

en: &Display bits...
cs: &Zobrazení bitů...

en: &Virtual FS...
cs: &Virtuální FS...

en: Panels:
cs: Panely:

en: The Midnight Commander
cs: Midnight Commander

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
cs: Opravdu ukončit Midnight Commander?

en: &Above
cs: &Nahoře

en: &Left
cs: &Levý

en: &Below
cs: &Níže

en: &Right
cs: P&ravý

en: ButtonBar|View
cs: TlačítkováLišta|Zobraz

en: ButtonBar|RenMov
cs: TlačítkováLišta|Přesun

en: ButtonBar|Mkdir
cs: TlačítkováLišta|NovAdr

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'unsorted' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|u
cs: sort|s

en: &Unsorted
cs: &Netříděno

en: &Name
cs: &Jméno

en: &Version
cs: &Verze

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'size' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|s
cs: sort|d

en: &Size
cs: &Délka

en: Block Size
cs: Velikost bloků

en: &Modify time
cs: &Modifikace

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Access time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|a
cs: sort|p

en: &Access time
cs: Čas pří&stupu

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Change time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|h
cs: sort|z

en: C&hange time
cs: Čas změn&y

en: Perm
cs: Práva

en: Nl
cs: Od

en: &Inode
cs: &I-uzel

en: Owner
cs: Vlastník

en: Group
cs: Skupina

en: [dev]
cs: [zař.]

en: UP--DIR
cs: VYŠ-ADR

en: SUB-DIR
cs: PODADR

en: <readlink failed>
cs: <čtení odkazu selhalo>

en: %s in %d file | %s in %d files
cs[0]: %s v %d souboru
cs[1]: %s ve %d souborech
cs[2]: %s v %d souborech

en: Unknown tag on display format:
cs: Neznámá popiska ve formátu zobrazení:

en: &Files only
cs: &Pouze soubory

en: &Case sensitive
cs: Rozliš. velikos&t

en: Select
cs: Výběr

en: Unselect
cs: Zrušit výběr

en: Do you really want to execute?
cs: Opravdu spustit?

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
cs: Chybný formát zadaný uživatelem, bude použit standardní.

en: &Add new
cs: &Přidat nový

en: External panelize
cs: Externí panelizace

en: Other command
cs: Jiný příkaz

en: Command
cs: Příkaz

en: Add to external panelize
cs: Přidat do externí panelizace

en: Enter command label:
cs: Zadejte označení příkazu:

en: Cannot invoke command.
cs: Nelze spustit příkaz.

en: Pipe close failed
cs: Nelze zavřít rouru

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
cs: Pokud nepracujete s lokálním adresářem, není možné provést externí panelizaci

en: Find rejects after patching
cs: Najít odmítnuté části záplat (*.rej) po záplatování

en: Find *.orig after patching
cs: Najít všechny soubory *.orig po záplatování

en: Find SUID and SGID programs
cs: Najít programy SUID a SGID

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
cs: Nelze otevřít soubor %s pro zápis:
    %s

en: Copy "%s" directory to:
cs: Zkopírovat adresář „%s“ do:

en: Move "%s" directory to:
cs: Přesunout adresář „%s“ do:

en: Cannot stat the destination
    %s
cs: Na cíli nelze provést stat
    %s

en: Delete %s?
cs: Smazat %s?

en: ButtonBar|Static
cs: TlačítkováLišta|Static

en: ButtonBar|Dynamc
cs: TlačítkováLišta|Dynamc

en: ButtonBar|Rescan
cs: TlačítkováLišta|Obnov

en: ButtonBar|Forget
cs: TlačítkováLišta|Zapomn

en: ButtonBar|Rmdir
cs: TlačítkováLišta|OdsAdr

en: Cannot write to the %s file:
    %s
cs: Nelze zapisovat do souboru %s:
    %s

en: Debug
cs: Ladit

en: ERROR:
cs: CHYBA:

en: Error calling program
cs: Chyba při volání programu

en: Warning -- ignoring file
cs: Varování -- soubor ignorován

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
cs: Soubor %s není vlastněn uživatelem root nebo vámi, případně do něj mohou
    všichni zapisovat. Jeho použití by snižovalo Vaši bezpečnost

en: Format error on file Extensions File
cs: Chyba formátu v souboru přípon

en: The %%var macro has no default
cs: Makro %%var nemá implicitní hodnotu

en: The %%var macro has no variable
cs: Makro %%var nemá proměnnou

en: No suitable entries found in %s
cs: V %s nejsou odpovídající položky

en: User menu
cs: Uživatelské menu

en: Help file format error
cs: Chybný formát souboru s nápovědou

en: Internal bug: Double start of link area
cs: Interní závada: Dvojité spuštění pole odkazů

en: Cannot find node %s in help file
cs: V souboru s nápovědou nelze najít sekci %s

en: Help
cs: Nápověda

en: ButtonBar|Prev
cs: ButtonBar|Předch

en: Learn keys
cs: Učit klávesy

en: Teach me a key
cs: Naučte mne klávesu

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
cs: Prosím, stiskněte %s
    a vyčkejte, dokud tato zpráva nezmizí.
    
    Potom stiskněte klávesu znovu až se objeví OK
    za tímto tlačítkem.
    
    Chcete-li operaci přerušit, stiskněte jednou klávesu Esc
    a opět vyčkejte.

en: Cannot accept this key
cs: Tuto klávesu nelze akceptovat

en: You have entered "%s"
cs: Zadali jste „%s“

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
cs: Vypadá to, že všechny klávesy již fungují.
    To je skvělé.

en: &Discard
cs: &Zrušit

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
cs: Skvělé! Máte kompletní databázi terminálu.
    Všechny vaše klávesy budou funkční.

en: Choose codepage
cs: Zvolte znakovou sadu

en: -  < No translation >
cs: -  < Bez převodu >

en: %b %e  %Y
cs: %e.%b  %Y

en: %b %e %H:%M
cs: %e.%b %H:%M

en: Cannot save file %s:
    %s
cs: Nemohu uložit soubor %s:
    %s

en: GNU Midnight Commander is already
    running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
cs: GNU Midnight Commander je již
    spuštěn na tomto terminálu.
    Podpora podshellu bude zakázána.

en: Cannot open named pipe %s
cs: Nelze otevřít pojmenovanou rouru %s

en: The shell is still active. Quit anyway?
cs: Shell je stále aktivní, přesto ukončit?

en: Warning: Cannot change to %s.
cs: Varování: Adresář nelze změnit na %s.

en: Using the S-Lang library with terminfo database
cs: Používá se knihovna S-Lang s databází terminfo

en: Using the ncurses library
cs: Používá se knihovna ncurses

en: Using the ncursesw library
cs: Používá se knihovna ncursesw

en: With builtin Editor
cs: S vestavěným editorem

en: With optional subshell support
cs: S volitelnou podporou podshellu

en: With subshell support as default
cs: Se standardní podporou podshellu

en: With support for background operations
cs: S podporou operací na pozadí

en: With mouse support on xterm and Linux console
cs: S podporou myši v konzolích Xterm a Linux

en: With mouse support on xterm
cs: S podporou myši v konzoli Xterm

en: With support for X11 events
cs: S podporou X11 událostí

en: With internationalization support
cs: S podporou internacionalizace

en: With multiple codepages support
cs: S podporou více kódových stránek

en: Built with GLib %d.%d.%d
cs: Sestaveno s GLib %d.%d.%d

en: Virtual File Systems:
cs: Virtuální souborové systémy:

en: Data types:
cs: Typy dat:

en: User data
cs: Uživatelská data

en: Cannot open cpio archive
    %s
cs: Nelze otevřít cpio archiv
    %s

en: Premature end of cpio archive
    %s
cs: Neočekávaný konec cpio archivu
    %s

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
cs: Nekonzistentní pevné odkazy
    z %s
    v cpio archivu
    %s

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
cs: %s obsahuje duplicitní položky! Přeskakují se!

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
cs: Poškozená hlavička cpio v souboru
    %s

en: Unexpected end of file
    %s
cs: Soubor neočekávaně končí
    %s

en: Cannot open %s archive
    %s
cs: Nelze otevřít %s archiv
    %s

en: Inconsistent extfs archive
cs: Poškozený extfs archiv

en: Warning: cannot open %s directory
cs: Varování: není možné otevřít adresář %s

en: fish: Disconnecting from %s
cs: fish: Odpojení od %s

en: fish: Waiting for initial line...
cs: fish: Čekání na počáteční linku...

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
cs: Bohužel, nyní nelze provést heslem autentizované spojení.

en: fish: Password is required for %s
cs: fish: Heslo je vyžadováno pro %s

en: fish: Sending password...
cs: fish: Posílá se heslo...

en: fish: Sending initial line...
cs: fish: Počáteční řádka odeslána...

en: fish: Handshaking version...
cs: fish: Domlouvání verze...

en: fish: Getting host info...
cs: fish: Získávání informací o hostiteli...

en: fish: Reading directory %s...
cs: fish: Načítaní adresáře %s...

en: %s: done.
cs: %s: zpracován.

en: %s: failure
cs: %s: selhání

en: fish: store %s: sending command...
cs: fish: ukládám %s: posílám příkaz...

en: fish: Local read failed, sending zeros
cs: fish: Selhalo čtení lokálního souboru, posílám nuly

en: fish: storing file
cs: fish: ukládám soubor

en: Aborting transfer...
cs: Přerušení přenosu...

en: Error reported after abort.
cs: Po přerušení byla oznámena chyba.

en: Aborted transfer would be successful.
cs: Přerušení přenosu proběhlo v pořádku.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
cs: ftpfs: Odpojení od %s

en: FTP: Password required for %s
cs: FTP: Heslo je vyžadováno pro %s

en: ftpfs: sending login name
cs: ftpfs: jméno odesláno

en: ftpfs: sending user password
cs: ftpfs: heslo pro anonymní ftp odesláno

en: FTP: Account required for user %s
cs: FTP: Účet je vyžadován pro uživatele %s

en: Account:
cs: Účet:

en: ftpfs: sending user account
cs: ftpfs: posílám uživatelský účet

en: ftpfs: logged in
cs: ftpfs: přihlášen

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
cs: ftpfs: Přihlášení uživatele %s selhalo

en: ftpfs: Invalid host name.
cs: ftpfs: Chybné jméno počítače.

en: ftpfs: making connection to %s
cs: ftpfs: probíhá připojování k %s

en: ftpfs: connection interrupted by user
cs: ftpfs: připojování přerušeno uživatelem

en: ftpfs: connection to server failed: %s
cs: ftpfs: připojování k serveru selhalo: %s

en: ftpfs: invalid address family
cs: ftpfs: chybná rodina adres

en: ftpfs: could not create socket: %s
cs: ftpfs: nelze vytvořit soket: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
cs: ftpfs: nelze nastavit pasivní režim

en: ftpfs: aborting transfer.
cs: ftpfs: přerušení přenosu.

en: ftpfs: abort error: %s
cs: ftpfs: chyba při přerušení: %s

en: ftpfs: abort failed
cs: ftpfs: přerušení selhalo

en: ftpfs: CWD failed.
cs: ftpfs: příkaz CWD selhal.

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
cs: ftpfs: nelze najít cíle symlinků

en: Resolving symlink...
cs: Vyhledávání cílů symlinků...

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
cs: ftpfs: Čte se FTP adresář %s... %s%s

en: (strict rfc959)
cs: (striktní rfc959)

en: (chdir first)
cs: (nejdříve chdir)

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
cs: ftpfs: selhání; není jiná možnost

en: ftpfs: storing file
cs: ftpfs: ukládám soubor

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
cs: Soubor ~/.netrc nemá správná přístupová práva
    Odstraňte heslo nebo změňte práva

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
cs: Varování: Neplatný řádek v %s:
    %s

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
cs: Varování: Neplatný příznak %c v %s:
    %s

en: reconnect to %s failed
cs: obnova připojení k %s selhala

en: Authentication failed
cs: Autentizace selhala

en: Error %s creating directory %s
cs: Odchylka %s vytváří adresář %s

en: Error %s removing directory %s
cs: Odchylka %s ruší adresář %s

en: %s opening remote file %s
cs: %s otevírá vzdálený soubor %s

en: %s removing remote file %s
cs: %s odstraňuje vzdálený soubor %s

en: %s renaming files
cs: %s přejmenovává soubory

en: Cannot open tar archive
    %s
cs: Nelze otevřít archiv .tar
    %s

en: Inconsistent tar archive
cs: Nekonzistentní archiv .tar

en: Unexpected EOF on archive file
cs: Archivní soubor neočekávaně končí

en: %s
    doesn't look like a tar archive.
cs: %s
    nevypadá jako archiv .tar.

en: undelfs: error
cs: undelfs: chyba

en: not enough memory
cs: není dostatek paměti

en: while allocating block buffer
cs: během alokace bloku bufferu

en: while starting inode scan %d
cs: během spouštění kontroly i-uzlů %d

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
cs: undelfs: čte se informace o smazaných souborech %d i-uzlů

en: while calling ext2_block_iterate %d
cs: během volání ext2_block_iterate %d

en: no more memory while reallocating array
cs: není již další paměť na přealokování pole

en: while doing inode scan %d
cs: během kontroly i-uzlů %d

en: Cannot open file %s
cs: Nelze otevřít soubor %s

en: undelfs: reading inode bitmap...
cs: undelfs: čte se bitová mapa i-uzlů...

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
cs: Nelze načíst bitovou mapu i-uzlů z:
    %s

en: undelfs: reading block bitmap...
cs: undelfs: čte se bitová mapa bloků...

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
cs: Nelze načíst bitovou mapu bloků z:
    %s

en: vfs_info is not fs!
cs: vfs_info není soub. systém!

en: You have to chdir to extract files first
cs: Před získáním souborů je nutné nejdříve změnit adresář

en: while iterating over blocks
cs: během iterace přes bloky

en: Cannot open file "%s"
cs: Nelze otevřít soubor „%s“

en: Ext2lib error
cs: Chyba ext2lib

en: Invalid value
cs: Neplatná hodnota

en: File was modified. Save with exit?
cs: Soubor byl změněn, uložit při odchodu?

en: &Cancel quit
cs: &Zrušit odchod

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
cs: Midnight Commander se ukončuje.
    Uložit upravený soubor?

en: Pe&rcents
cs: Procenta

en: &Decimal offset
cs: Pozice (dekadicky)

en: He&xadecimal offset
cs: Pozice (hexadecimálně)

en: Goto
cs: Přejít

en: ButtonBar|Ascii
cs: TlačítkováLišta|Ascii

en: ButtonBar|HxSrch
cs: TlačítkováLišta|HxHled

en: ButtonBar|UnWrap
cs: TlačítkováLišta|Nezal.

en: ButtonBar|Wrap
cs: TlačítkováLišta|Zalam.

en: ButtonBar|Hex
cs: TlačítkováLišta|Hex

en: ButtonBar|Goto
cs: TlačítkováLišta|JdiNa

en: ButtonBar|Raw
cs: TlačítkováLišta|Hrubě

en: ButtonBar|Parse
cs: TlačítkováLišta|Rozeb.

en: ButtonBar|Unform
cs: TlačítkováLišta|Odform

en: ButtonBar|Format
cs: TlačítkováLišta|Formát

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
cs: Chyba v průběhu zavírání souboru:
    %s
    Data mohou být zapsána nebo ne.

en: Cannot save file:
    %s
cs: Nemohu uložit soubor:
    %s

en: View:
cs: Prohlížet:

en: Cannot open "%s"
    %s
cs: Nelze otevřít „%s“
    %s

en: Cannot view: not a regular file
cs: Nelze prohlížet: není to normální soubor

en: Search done
cs: Hledání dokončeno

en: Continue from beginning?
cs: Pokračovat od začátku?
