libgpg-error 1.7 - en to eo translation catalogue (245 entries)

en: Unspecified source
eo: Neindikita fonto

en: GPG Agent
eo: GPG Agento

en: Any source
eo: Iu ajn fonto

en: User defined source 1
eo: Uzant-difinita fonto 1

en: User defined source 2
eo: Uzant-difinita fonto 2

en: User defined source 3
eo: Uzant-difinita fonto 3

en: User defined source 4
eo: Uzant-difinita fonto 4

en: Unknown source
eo: Nekonata fonto

en: Success
eo: Sukceso

en: General error
eo: Ĝenerala eraro

en: Unknown packet
eo: Nekonata paketo

en: Unknown version in packet
eo: Nekonata versio en paketo

en: Invalid public key algorithm
eo: Malvalida publika ŝlosila algoritmo

en: Invalid digest algorithm
eo: Malvalida resuma algoritmo

en: Bad public key
eo: Malĝusta publika ŝlosilo

en: Bad secret key
eo: Malĝusta sekreta ŝlosilo

en: Bad signature
eo: malĝusta subskribo

en: No public key
eo: Neniu publika ŝlosilo

en: Checksum error
eo: Eraro en kontrolsumo

en: Bad passphrase
eo: Malĝusta pasfrazo

en: Invalid cipher algorithm
eo: Malvalida ĉifra algoritmo

en: Keyring open
eo: Malfermo de ŝlosilringo

en: Invalid packet
eo: Malvalida paketo

en: Invalid armor
eo: Malvalida kiraso

en: No user ID
eo: Neniu ID de uzanto

en: No secret key
eo: Neniu sekreta ŝlosilo

en: Wrong secret key used
eo: Malĝusta sekreta ŝlosilo uzata

en: Bad session key
eo: Malĝusta seanca ŝlosilo

en: Unknown compression algorithm
eo: Nekonata densiga algoritmo

en: Number is not prime
eo: Numero ne estas primo

en: Invalid encoding method
eo: Malvalida enkodiga metodo

en: Invalid encryption scheme
eo: Malvalida ĉifriga skemo

en: Invalid signature scheme
eo: Malvalida subskriba skemo

en: Invalid attribute
eo: Malvalida atributo

en: No value
eo: Neniu valoro

en: Not found
eo: Ne trovita

en: Value not found
eo: Valoro ne estas trovita

en: Syntax error
eo: Sintaks-eraro

en: Bad MPI value
eo: Malĝusta valoro MPI

en: Invalid passphrase
eo: Malvalida pasfrazo

en: Invalid signature class
eo: Malvalida subskriba klaso

en: Resources exhausted
eo: Rimedoj estas plenuzitaj

en: Invalid keyring
eo: Malvalida ŝlosilringo

en: Trust DB error
eo: Eraro de fidinda DB

en: Bad certificate
eo: Malĝusta atestilo

en: Invalid user ID
eo: Malvalida ID de uzanto

en: Unexpected error
eo: Neatendita eraro

en: Time conflict
eo: Konflikto de tempo

en: Keyserver error
eo: Ŝlosilservila eraro

en: Wrong public key algorithm
eo: Malkorekta publika ŝlosila algoritmo

en: Tribute to D. A.
eo: Omaĝo al D. A.

en: Weak encryption key
eo: Malforta ĉifra ŝlosilo

en: Invalid key length
eo: Malvalida ŝlosila longo

en: Invalid argument
eo: Malvalida argumento

en: Syntax error in URI
eo: Sintaks-eraro en URI

en: Invalid URI
eo: Malvalida URI

en: Network error
eo: Ret-eraro

en: Unknown host
eo: Nekonata retnodo

en: Selftest failed
eo: Memtesto fiaskis

en: Data not encrypted
eo: Datumaro ne ĉifrita

en: Data not processed
eo: Datumaro ne procezita

en: Unusable public key
eo: Neuzebla publika ŝlosilo

en: Unusable secret key
eo: Neuzebla sekreta ŝlosilo

en: Invalid value
eo: Malvalida valoro

en: Bad certificate chain
eo: Malĝusta atestila ĉeno

en: Missing certificate
eo: Mankas atestilo

en: No data
eo: Neniu datumaro

en: Bug
eo: Program-miso

en: Not supported
eo: Ne subtenata

en: Invalid operation code
eo: Malvalida operacia kodo

en: Timeout
eo: Tempofino

en: Internal error
eo: Interna eraro

en: Invalid object
eo: Malvalida objekto

en: Provided object is too short
eo: Provizita objekto tro mallongas

en: Provided object is too large
eo: Provizita objekto tro larĝas

en: Missing item in object
eo: Mankas ero en objekto

en: Not implemented
eo: Ne realigita

en: Conflicting use
eo: Konflikta uzo

en: Invalid cipher mode
eo: Malvalida ĉifra reĝimo

en: Invalid flag
eo: Malvalida flago

en: Invalid handle
eo: Malvalida traktilo

en: Result truncated
eo: Rezulto estas tranĉita

en: Incomplete line
eo: Malkompleta linio

en: Invalid response
eo: Malvalida respondo

en: No agent running
eo: Neniu agento rulas

en: Invalid data
eo: Malvalida datumaro

en: Unspecific Assuan server fault
eo: Nespecifa paneo de servilo Assuan

en: General Assuan error
eo: Ĝenerala eraro de Assuan

en: Invalid session key
eo: Malvalida seanca ŝlosilo

en: Invalid S-expression
eo: Malvalida S-esprimo

en: Unsupported algorithm
eo: Nesubtenata algoritmo

en: No pinentry
eo: Neniu pinentry

en: pinentry error
eo: Eraro de pinentry

en: Bad PIN
eo: Malĝusta PIN

en: Invalid name
eo: Malvalida nomo

en: Bad data
eo: Malĝusta datumaro

en: Invalid parameter
eo: Malvalida parametro

en: Wrong card
eo: Malkorekta karto

en: No dirmngr
eo: Neniu dirmngr

en: dirmngr error
eo: eraro de dirmngr

en: Certificate revoked
eo: Atestilo estas senvalidita

en: No CRL known
eo: Neniu konata CRL

en: CRL too old
eo: CRL tro malnovas

en: Line too long
eo: Linio tro longas

en: Not trusted
eo: Ne fidinda

en: Operation cancelled
eo: Operacio estas nuligita

en: Bad CA certificate
eo: Malĝusta atestilo CA

en: Certificate expired
eo: Atestilo malvalidiĝis

en: Certificate too young
eo: Atestilo tro novas

en: Unsupported certificate
eo: Nesubtenata atestilo

en: Unknown S-expression
eo: Nekonata S-esprimo

en: Unsupported protection
eo: Nesubtenata protekto

en: Corrupted protection
eo: Rompita protekto

en: Ambiguous name
eo: Plursenca nomo

en: Card error
eo: Kart-eraro

en: Card reset required
eo: Kart-reekigo estas postulata

en: Card removed
eo: Karto estas demetita

en: Invalid card
eo: Malvalida karto

en: Card not present
eo: Karto ne ĉeestas

en: No PKCS15 application
eo: Neniu aplikaĵo PKCS15

en: Not confirmed
eo: Ne konfirmita

en: Configuration error
eo: Agord-eraro

en: No policy match
eo: Neniu kongruo de politiko

en: Invalid index
eo: Malvalida indekso

en: Invalid ID
eo: Malvalida ID

en: No SmartCard daemon
eo: Neniu demono SmartCard

en: SmartCard daemon error
eo: Eraro de la demono SmartCard

en: Unsupported protocol
eo: Nesubtenata protokolo

en: Bad PIN method
eo: Malĝusta PIN-metodo

en: Card not initialized
eo: Karto ne estas ekigita

en: Unsupported operation
eo: Nesubtenata operacio

en: Wrong key usage
eo: Malkorekta uzmaniero de ŝlosilo

en: Nothing found
eo: Nenio trovita

en: Wrong blob type
eo: Malkorekta tipo de blob

en: Missing value
eo: Mankas valoro

en: Hardware problem
eo: Problemo de aparataro

en: PIN blocked
eo: PIN estas blokita

en: Conditions of use not satisfied
eo: Uzkondiĉoj ne estas kontentigitaj

en: PINs are not synced
eo: PIN-oj ne estas sinkronigitaj

en: Invalid CRL
eo: Malvalida CRL

en: BER error
eo: Eraro de BER

en: Invalid BER
eo: Malvalida BER

en: Element not found
eo: Elemento ne estas trovita

en: Identifier not found
eo: Identiganto ne estas trovita

en: Invalid tag
eo: Malvalida marko

en: Invalid length
eo: Malvalida longo

en: Invalid key info
eo: Malvalida ŝlosil-informo

en: Unexpected tag
eo: Neatentida marko

en: Not DER encoded
eo: Neniu enkodita DER

en: No CMS object
eo: Neniu objekto CMS

en: Invalid CMS object
eo: Malvalida objekto CMS

en: Unknown CMS object
eo: Nekonata objekto CMS

en: Unsupported CMS object
eo: Nesubtenata objekto CMS

en: Unsupported encoding
eo: Nesubtenata enkodigo

en: Unsupported CMS version
eo: Nesubtenata versio CMS

en: Unknown algorithm
eo: Nekonata algoritmo

en: Invalid crypto engine
eo: Malvalida ĉifra maŝino

en: Public key not trusted
eo: Publika ŝlosilo ne estas fidinda

en: Decryption failed
eo: Malĉifro fiaskis

en: Key expired
eo: Ŝlosilo malvalidiĝis

en: Signature expired
eo: Subskribo malvalidiĝis

en: Encoding problem
eo: Ekodiga problemo

en: Invalid state
eo: Malvalida stato

en: Duplicated value
eo: Duobligita valoro

en: Missing action
eo: Mankas ago

en: ASN.1 module not found
eo: Modulo ASN.1 ne estas trovita

en: Invalid OID string
eo: Malvalida ĉeno OID

en: Invalid time
eo: Malvalida tempo

en: Invalid CRL object
eo: Malvalida objekto CRL

en: Unsupported CRL version
eo: Nesubtenata versio CRL

en: Invalid certificate object
eo: Malvalida atestila objekto

en: Unknown name
eo: Nekonata nomo

en: A locale function failed
eo: Lokaĵara funkcio fiaskis

en: Not locked
eo: Ne ŝlosita

en: Protocol violation
eo: Perforto de protokolo

en: Invalid MAC
eo: Malvalida MAC

en: Invalid request
eo: Malvalida peto

en: Unknown extension
eo: Nekonata aldono

en: Unknown critical extension
eo: Nekonata grava aldono

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Unknown option
eo: Nekonata modifilo

en: Unknown command
eo: Nekonata komando

en: Not operational
eo: Ne operaciebla

en: No passphrase given
eo: Neniu pasfrazo estis donata

en: No PIN given
eo: Neniu PIN estis donata

en: Operation not yet finished
eo: La operacio ankoraŭ ne finiĝis

en: Buffer too short
eo: Bufro tro mallongas

en: Invalid length specifier in S-expression
eo: Malvalida long-indikilo en S-esprimo

en: String too long in S-expression
eo: Ĉeno tro longa en S-esprimo

en: Unmatched parentheses in S-expression
eo: Senpara kurbkrampo en S-esprimo

en: S-expression not canonical
eo: S-esprimo ne estas kanona

en: Bad character in S-expression
eo: Malĝusta signo en S-esprimo

en: Bad quotation in S-expression
eo: Malĝusta citigo en S-esprimo

en: Zero prefix in S-expression
eo: Nul-prefikso en S-esprimo

en: Nested display hints in S-expression
eo: Nestitaj montraj konsiletoj en S-esprimo

en: Unmatched display hints
eo: Nekongruaj montraj konsiletoj

en: Unexpected reserved punctuation in S-expression
eo: Neatendita rezervita interpunkcio en S-esprimo

en: Bad hexadecimal character in S-expression
eo: Malĝusta deksesuma signo en S-esprimo

en: Odd hexadecimal numbers in S-expression
eo: Malparaj deksesumaj numeroj en S-esprimo

en: General IPC error
eo: Ĝenerala eraro de IPC

en: IPC accept call failed
eo: Akcepta voko de IPC fiaskis

en: IPC connect call failed
eo: Konekta voko de IPC fiaskis

en: Invalid IPC response
eo: Malvalida respondo de IPC

en: Invalid value passed to IPC
eo: Malvalida valoro estis pasata al IPC

en: Incomplete line passed to IPC
eo: Nekompleta linio estis pasata al IPC

en: Line passed to IPC too long
eo: Pasita linio al IPC tro longas

en: Nested IPC commands
eo: Nestitaj komandoj IPC

en: No data callback in IPC
eo: Neniu datumar funkcivoko en IPC

en: No inquire callback in IPC
eo: Neniu enketa funkcivoko en IPC

en: Not an IPC server
eo: Ne estas servilo IPC

en: Not an IPC client
eo: Ne estas kliento IPC

en: Problem starting IPC server
eo: Problemo dum ekigo de servilo IPC

en: IPC read error
eo: Leg-eraro de IPC

en: IPC write error
eo: Skrib-eraro de IPC

en: Too much data for IPC layer
eo: Tro multa datumaro por tavolo IPC

en: Unexpected IPC command
eo: Neatendita komando IPC

en: Unknown IPC command
eo: Nekonata komando IPC

en: IPC syntax error
eo: Sintaks-eraro de IPC

en: IPC call has been cancelled
eo: IPC-voko estas nuligita

en: No input source for IPC
eo: Neniu enig-fonto por IPC

en: No output source for IPC
eo: Neniu elig-fonto por IPC

en: IPC parameter error
eo: Parametra eraro de IPC

en: Unknown IPC inquire
eo: Nekonata enketo de IPC

en: User defined error code 1
eo: Uzant-difinita erarkodo 1

en: User defined error code 2
eo: Uzant-difinita erarkodo 2

en: User defined error code 3
eo: Uzant-difinita erarkodo 3

en: User defined error code 4
eo: Uzant-difinita erarkodo 4

en: User defined error code 5
eo: Uzant-difinita erarkodo 5

en: User defined error code 6
eo: Uzant-difinita erarkodo 6

en: User defined error code 7
eo: Uzant-difinita erarkodo 7

en: User defined error code 8
eo: Uzant-difinita erarkodo 8

en: User defined error code 9
eo: Uzant-difinita erarkodo 9

en: User defined error code 10
eo: Uzant-difinita erarkodo 10

en: User defined error code 11
eo: Uzant-difinita erarkodo 11

en: User defined error code 12
eo: Uzant-difinita erarkodo 12

en: User defined error code 13
eo: Uzant-difinita erarkodo 13

en: User defined error code 14
eo: Uzant-difinita erarkodo 14

en: User defined error code 15
eo: Uzant-difinita erarkodo 15

en: User defined error code 16
eo: Uzant-difinita erarkodo 16

en: System error w/o errno
eo: Sistem-eraro sen errno

en: Unknown system error
eo: Nekonata sistem-eraro

en: End of file
eo: Fino de dosiero

en: Unknown error code
eo: Nekonata erar-kodo

en: Usage: %s GPG-ERROR [...]
eo: Uzmaniero: %s GPG-ERARO [...]

en: %s: warning: could not recognize %s
eo: %s: averto: ne eblis rekoni %s
