gst-plugins-ugly 1.2.1 - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Could not read from CD.
id: Tak dapat membaca dari CD.

en: Could not open CD device for reading.
id: Tak dapat membuka divais CD untuk dibaca.

en: Disc is not an Audio CD.
id: Cakram bukan CD Audio.

en: Could not open DVD
id: Tak dapat membuka DVD

en: Could not open DVD title %d
id: Tak dapat membuka judul DVD %d

en: Failed to go to chapter %d of DVD title %d
id: Gagal pergi ke bab %d dari judul DVD %d

en: Could not open DVD title %d. Interactive titles are not supported by this element
id: Tak dapat membuka judul DVD %d. Judul interaktif tidak didukung oleh elemen ini

en: Could not read DVD. This may be because the DVD is encrypted and a DVD decryption library is not installed.
id: Tak dapat membaca DVD. Hal ini karena DVD terenkripsi dan pustaka dekripsi DVD tidak diinstal.

en: Could not read DVD.
id: Tak dapat membaca DVD.

en: Failed to configure LAME mp3 audio encoder. Check your encoding parameters.
id: Gagal mengatur penyandi audio mp3 LAME. Cek parameter penyandian anda.

en: The requested bitrate %d kbit/s for property '%s' is not allowed. The bitrate was changed to %d kbit/s.
id: Bitrasi %d kbit/s yang diminta untuk properti '%s' tidak diizinkan. Bitrasi diubah ke %d kbit/s.

en: Failed to configure TwoLAME encoder. Check your encoding parameters.
id: Gagal mengatur penyandi TwoLAME. Cek parameter penyandian anda.

en: This stream contains no data.
id: Arus ini tidak berisi data.

en: Internal data stream error.
id: Galat arus data internal.
