gst-plugins-ugly-1.0.3 - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Could not read from CD.
da: Kunne ikke åbne cd.

en: Could not open CD device for reading.
da: Kunne ikke åbne cd-enhed.

en: Disc is not an Audio CD.
da: Disk er ikke en lyd-cd.

en: Could not open DVD
da: Kunne ikke åbne dvd

en: Could not open DVD title %d
da: Kunne ikke åbne dvd-titel %d

en: Failed to go to chapter %d of DVD title %d
da: Kunne ikke gå til kapitel %d i dvd-titel %d

en: Could not open DVD title %d. Interactive titles are not supported by this element
da: Kunne ikke åbne dvd-titel %d. Interaktive titler er ikke understøttet i dette element

en: Could not read DVD. This may be because the DVD is encrypted and a DVD decryption library is not installed.
da: Kunne ikke læse dvd. Dette kan være fordi dvd'en er krypteret og et dvd-dekrypteringsbibliotek ikke er installeret.

en: Could not read DVD.
da: Kunne ikke læse dvd.

en: Failed to configure LAME mp3 audio encoder. Check your encoding parameters.
da: Kunne ikke konfigurere LAME mp3-lydindkoderen. Kontroller dine indkoderparametre.

en: The requested bitrate %d kbit/s for property '%s' is not allowed. The bitrate was changed to %d kbit/s.
da: Den krævede bithastighed %d kbit/s for egenskab %s er ikke tilladt. Bithastigheden blev ændret til %d kbit/s.

en: Failed to configure TwoLAME encoder. Check your encoding parameters.
da: Kunne ikke konfigurere TwoLAME-indkoderen. Kontroller dine indkoderparametre.

en: This stream contains no data.
da: Denne strøm indeholder ingen data.

en: Internal data stream error.
da: Intern datastrømfejl.
