gst-plugins-bad 1.6.0 - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: format wasn't negotiated before get function
sv: formatet förhandlades inte fram innan hämtfunktionen

en: OpenCV failed to load template image
sv: OpenCV misslyckades med att läsa in mallbild

en: Could not read title information for DVD.
sv: Kunde inte läsa titelinformation för dvd.

en: Failed to open DVD device '%s'.
sv: Misslyckades med att öppna dvd-enheten "%s".

en: Failed to set PGC based seeking.
sv: Misslyckades med att ställa in PGC-baserad spolning.

en: Could not read DVD. This may be because the DVD is encrypted and a DVD decryption library is not installed.
sv: Kunde ej läsa dvd. Detta kan vara på grund av att dvd:n är krypterad och ett DVD avkrypteringsbibliotek inte är installerat.

en: Could not read DVD.
sv: Kunde inte läsa dvd.

en: This file contains no playable streams.
sv: Den här filen innehåller inga spelbara strömmar.

en: Could not open sndfile stream for reading.
sv: Kunde inte öppna sndfile-ström för läsning.

en: Could not establish connection to sndio
sv: Kunde ej etablera uppkoppling till sndio

en: Failed to query sndio capabilities
sv: Misslyckades att fråga om sndio-förmågor

en: Could not configure sndio
sv: Kunde inte konfigurera sndio

en: Could not start sndio
sv: Kunde ej starta sndio

en: Internal data flow error.
sv: Internt fel i dataflöde.

en: Generated file has a larger preroll time than its streams duration
sv: Den genererade filen har en längre förrullningstid än dess strömlängd

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
sv: Saknar element "%s" - kontrollera din GStreamer-installation.

en: File location is set to NULL, please set it to a valid filename
sv: Filposition är satt till NULL, vänligen sätt den till ett giltigt filnamn

en: Digitalzoom element couldn't be created
sv: Elementet Digitalzoom kunde inte skapas

en: Subpicture format was not configured before data flow
sv: Delbildsformat var inte konfigurerat före dataflöde

en: Failed to get fragment URL.
sv: Misslyckades att hämta fragment-URL

en: Internal data stream error.
sv: Internt fel i dataström.

en: Couldn't download fragments
sv: Kunde ej ladda ner fragment

en: No file name specified for writing.
sv: Inget filnamn angavs för skrivning.

en: Given file name "%s" can't be converted to local file name encoding.
sv: Angivet filnamn "%s" kan ej konverteras till lokal filnamnskodning.

en: Could not open file "%s" for writing.
sv: Kunde inte öppna filen "%s" för skrivning.

en: Device "%s" does not exist.
sv: Enheten "%s" finns inte.

en: Could not open frontend device "%s".
sv: Kunde inte öppna framändsenheten "%s".

en: Could not get settings from frontend device "%s".
sv: Kunde inte få inställningar från framändsenheten "%s".

en: Cannot enumerate delivery systems from frontend device "%s".
sv: Kan ej lista leveranssystem från framändsenheten "%s".

en: Could not open file "%s" for reading.
sv: Kunde inte öppna filen "%s" för läsning.

en: Couldn't find DVB channel configuration file
sv: Kunde ej hitta konfigurationsfil för DVB-kanal

en: Couldn't load DVB channel configuration file: %s
sv: Kunde ej ladda konfigurationsfil för DVB-kanal: %s

en: DVB channel configuration file doesn't contain any channels
sv: Konfigurationsfil för DVB-kanal innehåller inga kanaler

en: Couldn't find details for DVB channel %s
sv: Kunde ej hitta detaljer för DVB-kanal %s
