gst-plugins-bad-1.6.0 - en to da translation catalogue (34 entries)

en: format wasn't negotiated before get function
da: format blev ikke forhandlet før hent funktion

en: OpenCV failed to load template image
da: OpenCV mislykkedes i at indlæse skabelonaftryk

en: Could not read title information for DVD.
da: Kunne ikke læse titelinformation for dvd.

en: Failed to open DVD device '%s'.
da: Kunne ikke åbne dvd-enhed »%s«.

en: Failed to set PGC based seeking.
da: Kunne ikke indstille PGC-baseret søgning.

en: Could not read DVD. This may be because the DVD is encrypted and a DVD decryption library is not installed.
da: Kunne ikke læse dvd. Dette kan være fordi dvd'en er krypteret og et dvd-dekrypteringsbibliotek ikke er installeret.

en: Could not read DVD.
da: Kunne ikke læse dvd.

en: This file contains no playable streams.
da: Denne fil indeholder ingen spilbare strømme.

en: Could not open sndfile stream for reading.
da: Kunne ikke åbne sndfile-strøm for læsning.

en: Could not establish connection to sndio
da: Kunne ikke etablere forbindelse til sndio

en: Failed to query sndio capabilities
da: Kunne ikke forespørge sndio-funktioner

en: Could not configure sndio
da: Kunne ikke konfigurere

en: Could not start sndio
da: Kunne ikke starte sndio

en: Internal data flow error.
da: Intern datastrømfejl.

en: Generated file has a larger preroll time than its streams duration
da: Oprettet fil har en længere preroll-tid end strømmens varighed

en: Missing element '%s' - check your GStreamer installation.
da: Manglende element »%s« - kontroller din GStreamer-installation.

en: File location is set to NULL, please set it to a valid filename
da: Filplacering er sat til NULL, sæt den venligst til et gyldigt filnavn

en: Digitalzoom element couldn't be created
da: Digitalzoom-element kunne ikke oprettes

en: Subpicture format was not configured before data flow
da: Format for underbillede blev ikke konfigureret før datastrøm

en: Failed to get fragment URL.
da: Kunne ikke indhente fragmentadresse.

en: Internal data stream error.
da: Intern datastrømfejl.

en: Couldn't download fragments
da: Kunne ikke hente fragmenter

en: No file name specified for writing.
da: Intet filnavn er angivet til skrivning.

en: Given file name "%s" can't be converted to local file name encoding.
da: Det angivne filnavn »%s« kan ikke konverteres til en lokal filnavnskodning.

en: Could not open file "%s" for writing.
da: Kunne ikke åbne filen »%s« til skrivning.

en: Device "%s" does not exist.
da: Enheden »%s« eksisterer ikke.

en: Could not open frontend device "%s".
da: Kunne ikke åbne forende-enheden »%s«.

en: Could not get settings from frontend device "%s".
da: Kunne ikke hente indstillinger fra forende-enheden »%s«.

en: Cannot enumerate delivery systems from frontend device "%s".
da: Kunne opregne leveringssystemer fra forende-enheden »%s«.

en: Could not open file "%s" for reading.
da: Kunne ikke åbne filen »%s« for læsning.

en: Couldn't find DVB channel configuration file
da: Kunne ikke finde DVB-kanalens konfigurationsfil

en: Couldn't load DVB channel configuration file: %s
da: Kunne ikke indlæse DVB-kanalens konfigurationsfil: %s

en: DVB channel configuration file doesn't contain any channels
da: DVB-kanalens konfigurationsfil indeholder ikke nogen kanaler

en: Couldn't find details for DVB channel %s
da: Kunne ikke finde detaljer for DVB-kanalen %s
