grep-2.23.7 - en to sr translation catalogue (115 entries)

en: invalid argument %s for %s
sr: неисправан аргумент „%s“ за „%s“

en: ambiguous argument %s for %s
sr: нејасан аргумент „%s“ за „%s“

en: Valid arguments are:
sr: Исправни аргументи су:

en: write error
sr: грешка писања

en: unbalanced [
sr: неуравнотежена [

en: invalid character class
sr: неисправна класа знака

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
sr: синтакса класе знака је [[:размак:]], а не [:размак:]

en: unfinished \ escape
sr: недовршена \ излазим

en: invalid content of \{\}
sr: неисправан садржај \{\}

en: regular expression too big
sr: регуларни израз је превелик

en: unbalanced (
sr: неуравнотежена (

en: no syntax specified
sr: синтакса није наведена

en: unbalanced )
sr: неуравнотежена )

en: Unknown system error
sr: Непозната системска грешка

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
sr: %s: опција „%s“ је нејасна; могућности:

en: %s: option '%s' is ambiguous
sr: %s: опција „%s“ је нејасна

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „--%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „%c%s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '--%s' requires an argument
sr: %s: опција „--%s“ захтева аргумент

en: %s: unrecognized option '--%s'
sr: %s: непрепознатљива опција „--%s“

en: %s: unrecognized option '%c%s'
sr: %s: непрепознатљива опција „%c%s“

en: %s: invalid option -- '%c'
sr: %s: неисправна опција —— „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
sr: %s: опција захтева аргумент —— „%c“

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
sr: %s: опција „-W %s“ је двосмислена

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
sr: %s: опција „-W %s“ не дозвољава аргумент

en: %s: option '-W %s' requires an argument
sr: %s: опција „-W %s“ захтева аргумент

en: memory exhausted
sr: меморија је потрошена

en: unable to record current working directory
sr: не могу да снимим тренутни радни директоријум

en: failed to return to initial working directory
sr: не могу да се вратим у почетни радни директоријум

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
sr: „

en: '
sr: “

en: Success
sr: Успешно

en: No match
sr: Нема подударања

en: Invalid regular expression
sr: Неисправан регуларан израз

en: Invalid collation character
sr: Неисправан знак поретка

en: Invalid character class name
sr: Неисправан назив класе знака

en: Trailing backslash
sr: Водећа контра коса црта

en: Invalid back reference
sr: Неисправна повратна референца

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
sr: Не одговара [, [^, [:, [., или [=

en: Unmatched ( or \(
sr: Не одговара ( или \(

en: Unmatched \{
sr: Не одговара \{

en: Invalid content of \{\}
sr: Неисправан садржај \{\}

en: Invalid range end
sr: Неисправан крај опсега

en: Memory exhausted
sr: Меморија је потрошена

en: Invalid preceding regular expression
sr: Неисправан регуларан израз који претходи

en: Premature end of regular expression
sr: Прерани крај регуларног израза

en: Regular expression too big
sr: Регуларни израз је превелик

en: Unmatched ) or \)
sr: Не одговара ) или \)

en: No previous regular expression
sr: Нема претходног регуларног израза

en: Packaged by %s (%s)
sr: Запаковао је %s (%s)

en: Packaged by %s
sr: Запаковао је %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
sr: ©

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sr: 
    Лиценца ОЈЛв3+: Гнуова ОЈЛ 3. издање или новије <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Ово је слободан софтвер: слободни сте да га мењате и расподељујете.
    Не постоји НИКАКВА ГАРАНЦИЈА, у оквирима дозвољеним законом.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
sr: Написао је %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
sr: Написали су %s и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, и %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
sr: Написали су %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, и други.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Report bugs to: %s
sr: 
    Грешке пријавите на: %s

en: Report %s bugs to: %s
sr: Грешке %s пријавите на: %s

en: %s home page: <%s>
sr: %s матична страница: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
sr: %s матична страница: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
sr: Општа помоћ за Гнуов софтвер: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: invalid %s%s argument '%s'
sr: неисправан %s%s аргумент „%s“

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
sr: неисправан суфикс у %s%s аргументу „%s“

en: %s%s argument '%s' too large
sr: %s%s аргумент „%s“ је превелик

note: This is a proper name. See the gettext manual, section Names.
en: Mike Haertel
sr: Мајк Хартел

en: others, see <http://git.sv.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>
sr: остали, погледајте <http://git.sv.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>

en: invalid context length argument
sr: неисправан аргумент дужине контекста

en: input is too large to count
sr: улаз је превелик за пребројавање

en: lseek failed
sr: „lseek“ није успело

en: Binary file %s matches
sr: Бинарна датотека %s одговара

en: warning: %s: %s
sr: упозорење: %s: %s

en: recursive directory loop
sr: дубинско вртење кроз директоријуме

en: input file %s is also the output
sr: улазна датотека %s је такође излаз

en: (standard input)
sr: (стандардни улаз)

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
sr: Употреба: %s [ОПЦИЈА]... ШАБЛОН [ДАТОТЕКА]...

en: Try '%s --help' for more information.
sr: Пробајте „%s --help“ за више података.

en: Search for PATTERN in each FILE or standard input.
sr: Тражи наведени ШАБЛОН у свакој датотеци или стандардном улазу.

en: PATTERN is, by default, a basic regular expression (BRE).
sr: ШАБЛОН је, по основи, основни регуларан израз (BRE).

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    
    Regexp selection and interpretation:
sr: Пример: %s -i „здраво свете“ изборник.h главно.c
    
    Избор регуларних израза и обрада:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERN is an extended regular expression (ERE)
      -F, --fixed-strings       PATTERN is a set of newline-separated strings
      -G, --basic-regexp        PATTERN is a basic regular expression (BRE)
      -P, --perl-regexp         PATTERN is a Perl regular expression
sr:   -E, --extended-regexp           ШАБЛОН је проширени регуларан израз
      -F, --fixed-strings             ШАБЛОН је скуп ниски у новим редовима
      -G, --basic-regexp              ШАБЛОН је основни регуларан израз
      -P, --perl-regexp               ШАБЛОН је Перлов регуларан израз

en:   -e, --regexp=PATTERN      use PATTERN for matching
      -f, --file=FILE           obtain PATTERN from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions
      -w, --word-regexp         force PATTERN to match only whole words
      -x, --line-regexp         force PATTERN to match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
sr:   -e, --regexp=ШАБЛОН             користи ШАБЛОН за подударање
      -f, --file=ДАТОТЕКА             преузима ШАБЛОН из ДАТОТЕКЕ
      -i, --ignore-case               занемарује разлике у величини слова
      -w, --word-regexp               присиљава ШАБЛОН да одговара једино целим речима
      -x, --line-regexp               присиљава ШАБЛОН да одговара једино целим редовима
      -z, --null-data                 ред података се завршава 0-бајтом, не новим редом

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             display version information and exit
          --help                display this help text and exit
sr: 
    Разно:
      -s, --no-messages               искључује поруке о грешкама
      -v, --invert-match              бира не-одговарајуће редове
      -V, --version                   исписује податке о издању и излази
          --help                      приказује ову помоћ и излази

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM matches
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print the file name for each match
      -h, --no-filename         suppress the file name prefix on output
          --label=LABEL         use LABEL as the standard input file name prefix
sr: 
    Излазне контроле:
      -m, --max-count=БРОЈ            зауставља након БРОЈА поклапања
      -b, --byte-offset               исписује померај бајта уз редове излаза
      -n, --line-number               исписује број реда уз редове излаза
          --line-buffered             претаче излаз на сваком реду
      -H, --with-filename             исписује назив датотеке за свако поклапање
      -h, --no-filename               потискује додавање префикса називу датотеке на излазу
          --label=НАТПИС              користи НАТПИС као префикс назива датотеке стандардног улаза

en:   -o, --only-matching       show only the part of a line matching PATTERN
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE;
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
sr:   -o, --only-matching             приказује само део реда који одговара ШАБЛОНУ
      -q, --quiet, --silent           потискује све нормалне излазе
          --binary-files=ВРСТА        сматра да су извршне датотеке ВРСТЕ;
                                      ВРСТА може бити „binary“, „text“, или „without-match“
      -a, --text                      исто као и „--binary-files=text“

en:   -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories;
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets;
                                ACTION is 'read' or 'skip'
      -r, --recursive           like --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  likewise, but follow all symlinks
sr:   -I                              исто као и „--binary-files=without-match“
      -d, --directories=РАДЊА         како да рукује директоријумима;
                                      РАДЊА може бити „read“, „recurse“, или „skip“
      -D, --devices=РАДЊА             како да рукује уређајима, ФИФО-има и прикључницама;
                                      РАДЊА може бити „read“ или „skip“
      -r, --recursive                 исто као и „--directories=recurse“
      -R, --dereference-recursive     слично, али прати све симболичке везе

en:       --include=FILE_PATTERN  search only files that match FILE_PATTERN
          --exclude=FILE_PATTERN  skip files and directories matching FILE_PATTERN
          --exclude-from=FILE   skip files matching any file pattern from FILE
          --exclude-dir=PATTERN  directories that match PATTERN will be skipped.
sr:       --include=ДАТОТЕКА_ШАБЛОН   тражи само датотеке које се поклапају са ДАТОТЕКА_ШАБЛОН
          --exclude=ДАТОТЕКА_ШАБЛОН   прескаче датотеке и директоријуме који се поклапају са ДАТОТЕКА_ШАБЛОН
          --exclude-from=ДАТОТЕКА     прескаче датотеке које се поклапају са било којим шаблоном датотеке из ДАТОТЕКЕ
          --exclude-dir=ШАБЛОН        директоријуми који се поклапају са ШАБЛОНОМ биће прескочени.

en:   -L, --files-without-match  print only names of FILEs containing no match
      -l, --files-with-matches  print only names of FILEs containing matches
      -c, --count               print only a count of matching lines per FILE
      -T, --initial-tab         make tabs line up (if needed)
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
sr:   -L, --files-without-match       исписује само називе ДАТОТЕКА које не садрже поклапања
      -l, --files-with-matches        исписује само називе ДАТОТЕКА које садрже поклапања
      -c, --count                     исписује само број поклопљених редова по ДАТОТЕЦИ
      -T, --initial-tab               помера табове ред горе (ако је потребно)
      -Z, --null                      исписује 0-ти бајт након назива ДАТОТЕКЕ

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
sr: 
    Контроле контекста:
      -B, --before-context=БРОЈ       исписује БРОЈ редова водећег контекста
      -A, --after-context=БРОЈ        исписује БРОЈ редова пратећег контекста
      -C, --context=БРОЈ              исписује БРОЈ редова излазног контекста

en:   -NUM                      same as --context=NUM
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to highlight the matching strings;
                                WHEN is 'always', 'never', or 'auto'
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS/Windows)
      -u, --unix-byte-offsets   report offsets as if CRs were not there
                                (MSDOS/Windows)
sr:   -БРОЈ                           исто као „--context=БРОЈ“
          --color[=КАДА],
          --colour[=КАДА]             користи обележиваче за истицање поклапајућих ниски
                                      КАДА може бити „always“, „never“ или „auto“.
      -U, --binary                    не исеца ЦР знакове на крају реда (МСДОС/Виндоуз)
      -u, --unix-byte-offsets         пријављује помераје као да ЦР-ови нису били ту (МСДОС/Виндоуз)

en: 'egrep' means 'grep -E'.  'fgrep' means 'grep -F'.
    Direct invocation as either 'egrep' or 'fgrep' is deprecated.
sr: „egrep“ значи „grep -E“.  „fgrep“ значи „grep -F“.
    Директно призивање као „egrep“ или „fgrep“ није одобрено.

en: When FILE is -, read standard input.  With no FILE, read . if a command-line
    -r is given, - otherwise.  If fewer than two FILEs are given, assume -h.
    Exit status is 0 if any line is selected, 1 otherwise;
    if any error occurs and -q is not given, the exit status is 2.
sr: Када је ДАТОТЕКА „-“, чита стандардни улаз. Без ДАТОТЕКЕ, чита . ако је задато „-r“,
    у супротном „-“. Ако је наведено мање од две ДАТОТЕКЕ, подразумева се „-h“.
    Излазно стање је 0 ако је изабран неки ред, у супротном 1;
    ако је дошло до неке грешке а „-q“ није дато, онда је излазно стање 2.

en: conflicting matchers specified
sr: наведени су трагачи у сукобу

en: invalid matcher %s
sr: неисправан трагач %s

en: warning: GREP_OPTIONS is deprecated; please use an alias or script
sr: упозорење: „GREP_OPTIONS“ је застарело; користите алијас или скрипту

en: unknown devices method
sr: непознат метод уређаја

en: invalid max count
sr: неисправан највећи број

en: unknown binary-files type
sr: непозната врста бинарних датотека

en: failed to allocate memory for the PCRE JIT stack
sr: нисам успео да доделим меморију за ПЦРЕ ЏИТ спремник

en: support for the -P option is not compiled into this --disable-perl-regexp binary
sr: подршка за „-P“ опцију није преведена у овој „--disable-perl-regexp“ извршној

en: -P supports only unibyte and UTF-8 locales
sr: „-P“ подржава само једнобајтне и УТФ-8 језике

en: the -P option only supports a single pattern
sr: опција „-P“ подржава само самосталне шаблоне

en: unescaped ^ or $ not supported with -Pz
sr: непреспојено ^ или $ није подржано са „-Pz“

en: internal error (should never happen)
sr: унутрашња грешка (не треба никада да се деси)

en: internal error
sr: унутрашња грешка

en: exceeded PCRE's line length limit
sr: прекорачено је ограничење дужине реда ПЦРЕ-а

en: exhausted PCRE JIT stack
sr: потрошени ПЦРЕ ЈИТ спремник

en: exceeded PCRE's backtracking limit
sr: прекорачено је ПЦРЕ-ово ограничење тражења уназад

en: internal PCRE error: %d
sr: унутрашња грешка ПЦРЕ-а: %d
