grep 2.23.7 - en to cs translation catalogue (114 entries)

en: invalid argument %s for %s
cs: neplatný argument %s u %s

en: ambiguous argument %s for %s
cs: nejednoznačný argument %s u %s

en: Valid arguments are:
cs: Platné argumenty jsou:

en: write error
cs: chyba při zápisu

en: unbalanced [
cs: nevyvážená [

en: invalid character class
cs: neplatný třída znaků

en: character class syntax is [[:space:]], not [:space:]
cs: zápis třídy znaků je [[:space:]], ne [:space:]

en: unfinished \ escape
cs: neukončená escape sekvence \

en: invalid content of \{\}
cs: neplatný obsah \{\}

en: regular expression too big
cs: regulární výraz je příliš velký

en: unbalanced (
cs: nevyvážená (

en: no syntax specified
cs: syntaxe není určena

en: unbalanced )
cs: nevyvážená )

en: Unknown system error
cs: Neznámá systémová chyba

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
cs: %s: přepínač „%s“ není jednoznačný: možnosti:

en: %s: option '%s' is ambiguous
cs: %s: přepínač „%s“ není jednoznačný

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „--%s“ musí být zadán bez argumentu

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „%c%s“ musí být zadán bez argumentu

en: %s: option '--%s' requires an argument
cs: %s: přepínač „--%s“ vyžaduje argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
cs: %s: neznámý přepínač „--%s“

en: %s: unrecognized option '%c%s'
cs: %s: neznámý přepínač „%c%s“

en: %s: invalid option -- '%c'
cs: %s: neznámý přepínač – „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
cs: %s: přepínač vyžaduje argument – „%c“

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
cs: %s: přepínač „-W %s“ není jednoznačný

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „-W %s“ musí být zadán bez argumentu

en: %s: option '-W %s' requires an argument
cs: %s: přepínač „-W %s“ vyžaduje argument

en: memory exhausted
cs: paměť vyčerpána

en: unable to record current working directory
cs: nelze zaznamenat aktuální pracovní adresář

en: failed to return to initial working directory
cs: návrat do prvotního pracovního adresáře se nezdařil

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
cs: „

en: '
cs: “

en: Success
cs: Úspěch

en: No match
cs: Žádná shoda

en: Invalid regular expression
cs: Neplatný regulární výraz

en: Invalid collation character
cs: Neplatný řadicí znak

en: Invalid character class name
cs: Neplatný název třídy znaků

en: Trailing backslash
cs: Závěrečné koncové lomítko

en: Invalid back reference
cs: Neplatný zpětný odkaz

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
cs: Nepárový [, [^, [:, [. nebo [=

en: Unmatched ( or \(
cs: Nepárový ( nebo \(

en: Unmatched \{
cs: Nepárový \{

en: Invalid content of \{\}
cs: Neplatný obsah \{\}

en: Invalid range end
cs: Neplatný konec rozsahu

en: Memory exhausted
cs: Paměť vyčerpána

en: Invalid preceding regular expression
cs: Neplatný předchozí regulární výraz

en: Premature end of regular expression
cs: Předčasný konec regulárního výrazu

en: Regular expression too big
cs: Regulární výraz je příliš velký

en: Unmatched ) or \)
cs: Nepárový ) nebo \)

en: No previous regular expression
cs: Žádný předchozí regulární výraz

en: Packaged by %s (%s)
cs: Zabaleno kým: %s (%s)

en: Packaged by %s
cs: Zabaleno kým: %s

note: TRANSLATORS: Translate "(C)" to the copyright symbol (C-in-a-circle), if this symbol is available in the user's locale.  Otherwise, do not translate "(C)"; leave it as-is.
en: (C)
cs: ©

en: 
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
cs: 
    Licence GPLv3+: GNU GPL verze 3 nebo novější <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Toto je volné programové vybavení: máte právo jej měnit a dále šířit.
    Není zde ŽÁDNÁ ZÁRUKA, jak jen zákon dovoluje.

note: TRANSLATORS: %s denotes an author name.
en: Written by %s.
cs: Napsal(a) %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s and %s.
cs: Napsali(y) %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name.
en: Written by %s, %s, and %s.
cs: Napsali(y) %s, %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
cs: Napsali(y) %s, %s, %s
    a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
cs: Napsali(y) %s, %s, %s,
    %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
cs: Napsali(y) %s, %s, %s,
    %s, %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
cs: Napsali(y) %s, %s, %s,
    %s, %s, %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
cs: Napsali(y) %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
cs: Napsali(y) %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s a %s.

note: TRANSLATORS: Each %s denotes an author name. You can use line breaks, estimating that each author name occupies ca. 16 screen columns and that a screen line has ca. 80 columns.
en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
cs: Napsali(y) %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s a další.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: 
    Report bugs to: %s
cs: 
    Chyby v programu oznamujte (anglicky) na adresu: <%s>
    Připomínky k překladu na adresu: <translation-team-cs@lists.sourceforge.net>

en: Report %s bugs to: %s
cs: Chyby distributora %s oznamujte (anglicky) na adresu: <%s>

en: %s home page: <%s>
cs: Domovská stránka programu %s: <%s>

en: %s home page: <http://www.gnu.org/software/%s/>
cs: Domovská stránka programu %s: <http://www.gnu.org/software/%s/>

en: General help using GNU software: <http://www.gnu.org/gethelp/>
cs: Obecná pomoc s používáním GNU softwaru: <http://www.gnu.org/gethelp/>

en: invalid %s%s argument '%s'
cs: neplatný argument „%3$s“ u %1$s%2$s

en: invalid suffix in %s%s argument '%s'
cs: neplatná přípona argumentu „%3$s“ u %1$s%2$s

en: %s%s argument '%s' too large
cs: argument „%3$s“ u %1$s%2$s je příliš dlouhý

en: others, see <http://git.sv.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>
cs: další, vizte <http://git.sv.gnu.org/cgit/grep.git/tree/AUTHORS>

en: invalid context length argument
cs: neplatný argument délky kontextu

en: input is too large to count
cs: počet vstupních řádků nelze spočítat (je jich hodně)

en: lseek failed
cs: posun v souboru (lseek) se nezdařil

en: Binary file %s matches
cs: Binární soubor %s odpovídá

en: warning: %s: %s
cs: varování: %s: %s

en: recursive directory loop
cs: smyčka pro rekurzivní průchod

en: input file %s is also the output
cs: vstupní soubor %s je rovněž výstupem

en: (standard input)
cs: (standardní vstup)

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN [FILE]...
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]… VZOREK [SOUBOR]…

en: Try '%s --help' for more information.
cs: Více informací získáte příkazem „%s --help“.

en: Search for PATTERN in each FILE or standard input.
cs: Hledá řádky, jejichž některé části vyhovují VZORKU. Řádky jsou čteny postupně
    ze všech zadaných SOUBORů nebo ze standardního vstupu.

en: PATTERN is, by default, a basic regular expression (BRE).
cs: VZOREK představuje základní regulární výraz (BRE), pokud není řečeno jinak.

en: Example: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    
    Regexp selection and interpretation:
cs: Příklad: %s -i 'hello world' menu.h main.c
    
    Výběr a interpretace regulárního výrazu:

en:   -E, --extended-regexp     PATTERN is an extended regular expression (ERE)
      -F, --fixed-strings       PATTERN is a set of newline-separated strings
      -G, --basic-regexp        PATTERN is a basic regular expression (BRE)
      -P, --perl-regexp         PATTERN is a Perl regular expression
cs:   -E, --extended-regexp     VZOREK je rozšířený regulární výraz (ERE)
      -F, --fixed-strings       VZOREK je množina řetězců, každý na jednom řádku
      -G, --basic-regexp        VZOREK je základní regulární výraz (BRE)
      -P, --perl-regexp         VZOREK je regulární výraz z jazyka Perl

en:   -e, --regexp=PATTERN      use PATTERN for matching
      -f, --file=FILE           obtain PATTERN from FILE
      -i, --ignore-case         ignore case distinctions
      -w, --word-regexp         force PATTERN to match only whole words
      -x, --line-regexp         force PATTERN to match only whole lines
      -z, --null-data           a data line ends in 0 byte, not newline
cs:   -e, --regexp=VZOREK       použije VZOREK jako regulární výraz
      -f, --file=SOUBOR         načte VZOREK ze SOUBORu
      -i, --ignore-case         ignoruje rozdíl mezi velikostí písmen
      -w, --word-regexp         VZOREK bude aplikován pouze na celá slova
      -x, --line-regexp         VZOREK bude aplikován pouze na celé řádky
      -z, --null-data           řádek končí nulovým bajtem místo znaku nového řádku

en: 
    Miscellaneous:
      -s, --no-messages         suppress error messages
      -v, --invert-match        select non-matching lines
      -V, --version             display version information and exit
          --help                display this help text and exit
cs: 
    Různé:
      -s, --no-messages         potlačí chybové zprávy
      -v, --invert-match        vybere neodpovídající řádky
      -V, --version             vypíše označení verze a skončí
          --help                vypíše tuto nápovědu a skončí

en: 
    Output control:
      -m, --max-count=NUM       stop after NUM matches
      -b, --byte-offset         print the byte offset with output lines
      -n, --line-number         print line number with output lines
          --line-buffered       flush output on every line
      -H, --with-filename       print the file name for each match
      -h, --no-filename         suppress the file name prefix on output
          --label=LABEL         use LABEL as the standard input file name prefix
cs: 
    Řízení výstupu:
      -m, --max-count=POČET     skončí, pokud najde POČET výrazů
      -b, --byte-offset         s každým výstupním řádkem vypíše jeho pozici
                                v souboru
      -n, --line-number         s každým výstupním řádkem vypíše jeho číslo řádku
          --line-buffered       vyprázdní výstup po každém řádku
      -H, --with-filename       u každé shody vypíše jméno souboru
      -h, --no-filename         potlačí předřazování jména souboru na výstupu
          --label=NÁZEV         použije NÁZEV jako označení standardního
                                vstupu na výstupu

en:   -o, --only-matching       show only the part of a line matching PATTERN
      -q, --quiet, --silent     suppress all normal output
          --binary-files=TYPE   assume that binary files are TYPE;
                                TYPE is 'binary', 'text', or 'without-match'
      -a, --text                equivalent to --binary-files=text
cs:   -o, --only-matching       zobrazí pouze tu část řádku odpovídající VZORKU
      -q, --quiet, --silent     potlačí obvyklý výstup
          --binary-files=TYP    definuje typ binárních souborů
                                TYP může být: „binary“ (binární), „text“ (textový)
                                nebo „without-match“ (bez vyhovění vzorku)
      -a, --text                jako --binary-files=text

en:   -I                        equivalent to --binary-files=without-match
      -d, --directories=ACTION  how to handle directories;
                                ACTION is 'read', 'recurse', or 'skip'
      -D, --devices=ACTION      how to handle devices, FIFOs and sockets;
                                ACTION is 'read' or 'skip'
      -r, --recursive           like --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive  likewise, but follow all symlinks
cs:   -I                        jako --binary-files=without-match
      -d, --directories=AKCE    jak zpracovávat adresáře. AKCE může být:
                                „read“ (číst), „recurse“ (rekurze),
                                „skip“ (přeskočit)
      -D, --devices=AKCE        jak zpracovávat zařízení, FIFO (roury) a sockety,
                                AKCE může být: „read“ (číst) nebo „skip“ (přeskočit)
      -r, --recursive           jako --directories=recurse
      -R, --dereference-recursive
                                obdobně, jen následuje všechny symbolické odkazy

en:       --include=FILE_PATTERN  search only files that match FILE_PATTERN
          --exclude=FILE_PATTERN  skip files and directories matching FILE_PATTERN
          --exclude-from=FILE   skip files matching any file pattern from FILE
          --exclude-dir=PATTERN  directories that match PATTERN will be skipped.
cs:       --include=VZOREK      soubory, které vyhovují vzorku, budou zpracovány
          --exclude=VZOREK      soubory, které vyhovují vzorku, budou přeskočeny
          --exclude-from=SOUBOR soubory, které vyhovují vzorkům ze SOUBORU, budou
                                přeskočeny
          --exclude-dir=VZOREK  adresáře, které vyhovují vzorku, budou přeskočeny

en:   -L, --files-without-match  print only names of FILEs containing no match
      -l, --files-with-matches  print only names of FILEs containing matches
      -c, --count               print only a count of matching lines per FILE
      -T, --initial-tab         make tabs line up (if needed)
      -Z, --null                print 0 byte after FILE name
cs:   -L, --files-without-match vypíše pouze jména souborů, ve kterých nebyl
                                VZOREK nalezen
      -l, --files-with-matches  vypíše pouze jména souborů, ve kterých byl VZOREK
                                nalezen
      -c, --count               vypíše pouze počet vyhovujících řádků na SOUBOR
      -T, --initial-tab         zarovnání začátků řádků tabulátory (je-li třeba)
      -Z, --null                vypíše nulový bajt za jménem SOUBORU

en: 
    Context control:
      -B, --before-context=NUM  print NUM lines of leading context
      -A, --after-context=NUM   print NUM lines of trailing context
      -C, --context=NUM         print NUM lines of output context
cs: 
    Řízení kontextu:
      -B, --before-context=POČET vypíše POČET řádků před shodou
      -A, --after-context=POČET  vypíše POČET řádků za shodou
      -C, --context=POČET        vypíše POČET řádků kontextu (před i za shodou)

en:   -NUM                      same as --context=NUM
          --color[=WHEN],
          --colour[=WHEN]       use markers to highlight the matching strings;
                                WHEN is 'always', 'never', or 'auto'
      -U, --binary              do not strip CR characters at EOL (MSDOS/Windows)
      -u, --unix-byte-offsets   report offsets as if CRs were not there
                                (MSDOS/Windows)
cs:   -POČET                     stejné jako --context=POČET
          --color[=KDY],
          --colour[=KDY]         použije barev k rozlišení vyhovujících řetězců,
                                 KDY může být „always“ (vždy), „never“ (nikdy)
                                 nebo „auto“ (automaticky)
      -U, --binary               neodstraňuje znak CR na konci řádku (MSDOS/Windows)
      -u, --unix-byte-offsets    vypisuje pozici, jako by CR nebyly v souboru
                                 (MSDOS/Windows)

en: 'egrep' means 'grep -E'.  'fgrep' means 'grep -F'.
    Direct invocation as either 'egrep' or 'fgrep' is deprecated.
cs: „egrep“ znamená „grep -E“. „fgrep“ znamená „grep -F“.
    Přímé spouštění příkazem „egrep“ nebo „fgrep“ je zastaralé.

en: When FILE is -, read standard input.  With no FILE, read . if a command-line
    -r is given, - otherwise.  If fewer than two FILEs are given, assume -h.
    Exit status is 0 if any line is selected, 1 otherwise;
    if any error occurs and -q is not given, the exit status is 2.
cs: Je-li SOUBOR -, je čten standardní vstup. Ne-li SOUBOR zadán, je čten „.“,
    je-li přítomen přepínač -r, jinak je čten standardní vstup. Jestliže jsou
    zadány méně než dva SOUBORy, pak je implicitní parametr -h.
    Návratový kód je 0 při nalezení vyhovujícího řádku, 1 nevyhovoval-li žádný
    řádek. Vyskytne-li se chyba a není-li zadán argument -q, bude vrácen kód 2.

en: conflicting matchers specified
cs: zadány kolidující vzorky

en: invalid matcher %s
cs: neplatný syntaxe vzorku %s

en: warning: GREP_OPTIONS is deprecated; please use an alias or script
cs: pozor: proměnná GREP_OPTIONS je zastaralá, prosím, použijte alias nebo skript

en: unknown devices method
cs: neznámá metoda obsluhy zařízení

en: invalid max count
cs: neplatný maximální počet

en: unknown binary-files type
cs: neznámý typ binárního souboru

en: failed to allocate memory for the PCRE JIT stack
cs: alokace paměti pro JIT zásobník PCRE selhala

en: support for the -P option is not compiled into this --disable-perl-regexp binary
cs: Volba -P není podporována. Tento program byl přeložen s --disable-perl-regexp.

en: -P supports only unibyte and UTF-8 locales
cs: -P podporuje pouze jednobajtová a UTF-8 národní prostředí

en: the -P option only supports a single pattern
cs: přepínač -P lze být použít pouze s jedním vzorkem

en: unescaped ^ or $ not supported with -Pz
cs: s přepínači -Pz nejsou podporovány neescapované znaky ^ a $

en: internal error (should never happen)
cs: vnitřní chyba (to by se nikdy nemělo stát)

en: internal error
cs: vnitřní chyba

en: exceeded PCRE's line length limit
cs: překročeno omezení PCRE na délku řádku

en: exhausted PCRE JIT stack
cs: JIT zásobník knihovny PCRE vyčerpán

en: exceeded PCRE's backtracking limit
cs: překročeno omezení PCRE na hloubku zanoření

en: internal PCRE error: %d
cs: vnitřní chyba PCRE: %d
