gphoto2 2.5.9 - en to hu translation catalogue (333 entries)

en: 	"%s"
hu: 	„%s”

en: 	"%s" (EXPERIMENTAL)
hu: 	„%s” (KÍSÉRLETI)

en: 	"%s" (TESTING)
hu: 	„%s” (TESZTELÉS)

en: 
    Aborting...
hu: 
    Megszakítás…

en: 
    Cancelling...
hu: 
    Kilépés…

en:                                  : Audio
hu:                                  : Hang

en:                                  : Capture not supported by the driver
hu:                                  : A meghajtó nem támogatja a rögzítést

en:                                  : Image
hu:                                  : Kép

en:                                  : Preview
hu:                                  : Előnézet

en:                                  : Trigger Capture
hu:                                  : Aktiváló rögzítés

en:                                  : Video
hu:                                  : Videó

en:   Downloaded:  %s
hu:   Letöltve:    %s

en:   Downloaded: %s
hu:   Letöltve:   %s

en:   Height:      %i pixel(s)
hu:   Magasság:    %i képpont

en:   Mime type:   '%s'
hu:   MIME-típus:  „%s”

en:   Mime type:  '%s'
hu:   MIME-típus: „%s”

en:   None available.
hu:   Nincs elérhető.

en:   Permissions:
hu:   Jogosultságok:

en:   Size:        %lu byte(s)
hu:   Méret:       %lu bájt

en:   Size:       %lu byte(s)
hu:   Méret:      %lu bájt

en:   Time:        %s
hu:   Idő:         %s

en:   Width:       %i pixel(s)
hu:   Szélesség:   %i képpont

en: %s
    Decreasing ranges are not allowed. You specified a range from %i to %i.
hu: %s
    Csökkenő tartományok nincsenek megengedve. %i és %i között adott meg tartományt.

en: %s
    Image ID %i too high.
hu: %s
    A kép azonosítója túl nagy (%i).

en: %s
    Image IDs must be a number greater than zero.
hu: %s
    A képek azonosítójának nullánál nagyobb számnak kell lennie.

en: %s
    Ranges must be separated by ','.
hu: %s
    A tartományokat vesszővel kell elválasztani („,”).

en: %s
    Ranges need to start with a number.
hu: %s
    A tartományoknak számmal kell kezdődniük.

en: %s
    Unexpected character '%c'.
hu: %s
    Nem várt karakter: „%c”.

en: %s has been compiled with the following options:
hu: A(z) %s a következő kapcsolókkal lett lefordítva:

en: %s not found in configuration tree.
hu: A(z) %s nem található a beállítási fában.

en: (expert only) Override USB IDs
hu: (csak szakértőknek) USB azonosítók felülbírálása

en: * Arguments in brackets [] are optional
hu: * A szögletes zárójelben [] lévő paraméterek nem kötelezőek

en: *** Error (%i: '%s') ***
hu: *** Hiba (%i: „%s”) ***

en: *** Error (%i: '%s') ***
hu: *** Hiba (%i: „%s”) ***

en: *** Error ***
hu: *** Hiba ***

en: *** Error: No camera found. ***
hu: *** Hiba: nem található kamera. ***

en: </B/24>Continue
hu: </B/24>Folytatás

en: </B16>Cancel
hu: </B16>Mégse

en: <C></5>Error
hu: <C></5>Hiba

en: ALWAYS INCLUDE THE FOLLOWING LINES WHEN SENDING DEBUG MESSAGES TO THE MAILING LIST:
hu: A KÖVETKEZŐ SOROKAT MINDIG ADJA MEG, HA HIBAKERESÉSI ÜZENETEKET KÜLD A LEVELEZŐLISTÁRA:

en: Abilities for camera             : %s
hu: A kamera képességei              : %s

en: Aborted.
hu: Megszakítva.

en: About the camera driver manual
hu: A kamerameghajtó kézikönyv névjegye

en: About the camera driver:
hu: A kamerameghajtó névjegye:

en: Audio data:
hu: Hanganyag:

en: Available commands:
hu: Elérhető parancsok:

en: Awakened by SIGUSR1...
hu: A SIGUSR1 felébresztette…

en: Back
hu: Vissza

en: Bad file number. You specified %i, but there are only %i files available in '%s' or its subfolders. Please obtain a valid file number from a file listing first.
hu: Hibás a fájlok száma. Ennyit adott meg: %i, de csak %i fájl érhető el a(z) „%s” mappában vagy az almappáiban. A helyes értéket a fájlok listázásából szerezheti meg.

en: Bad file number. You specified %i, but there are only %i files available in '%s'. Please obtain a valid file number from a file listing first.
hu: Hibás a fájlok száma. Ennyit adott meg: %i, de csak %i fájl érhető el a(z) „%s” mappában. A helyes értéket a fájlok listázásából szerezheti meg.

en: Bad file number. You specified %i, but there is only 1 file available in '%s'.
hu: Hibás a fájlok száma. Ennyit adott meg: %i, de csak 1 fájl érhető el ebben: „%s”.

en: Buggy libcanon.so?
hu: Hibás libcanon.so?

en: Bulb mode enabled (exposure time: %ds).
hu: Izzó mód engedélyezve (exponálási idő: %ds).

en: COUNT
hu: SZÁM

en: COUNT or SECONDS
hu: SZÁM vagy MÁSODPERC

en: COUNT, SECONDS, MILLISECONDS or MATCHSTRING
hu: DARAB, MÁSODPERCEK, EZREDMÁSODPERCEK vagy ILLESZTÉSSZÖVEG

en: Camera and software configuration
hu: Kamera és szoftverbeállítás

en: Camera layout (DCIM)
hu: Kamera elrendezés (DCIM)

en: Camera manual:
hu: Kamera kézikönyv:

en: Camera summary:
hu: Kamera összefoglaló:

en: Capture a movie
hu: Film rögzítése

en: Capture a preview image
hu: Előnézeti kép rögzítése

en: Capture a quick preview
hu: Gyors előnézet rögzítése

en: Capture a single image
hu: Egyetlen kép rögzítése

en: Capture a single image and download it
hu: Egyetlen kép rögzítése és letöltése

en: Capture an audio clip
hu: Hangklip rögzítése

en: Capture an image
hu: Kép rögzítése

en: Capture an image and download it
hu: Egy kép rögzítése és letöltése

en: Capture an image from or on the camera
hu: Egy kép rögzítése a kameráról vagy a kamerán

en: Capture choices                  :
hu: Rögzítési lehetőségek            :

en: Capture failed (auto-focus problem?)...
hu: A rögzítés nem sikerült (automatikus fókusz probléma?)…

en: Capturing %d preview frames as movie to '%s'.
hu: %d előnézeti képkocka rögzítése filmként a(z) „%s” helyre.

en: Capturing frame #%d...
hu: A #%d képkocka rögzítése…

en: Capturing frame #%d/%d...
hu: A #%d/%d képkocka rögzítése…

en: Capturing preview frames as movie to '%s' for %d seconds.
hu: Előnézeti képkockák rögzítése filmként a(z) „%s” helyre %d másodpercig.

en: Capturing preview frames as movie to '%s'. Press Ctrl-C to abort.
hu: Előnézeti képkockák rögzítése filmként a(z) „%s” helyre. A megszakításhoz nyomja meg a Ctrl+C billentyűket.

en: Change to a directory on the camera
hu: Váltás a kamerán lévő könyvtárra

en: Change to a directory on the local drive
hu: Váltás a helyi meghajtón lévő könyvtárra

en: Choice %s not found within list of choices.
hu: A(z) %s választás nem található a választások listájában.

en: Command '%s' not found. Use 'help' to get a list of available commands.
hu: A(z) „%s” parancs nem található. Használja a „help” parancsot az elérhető parancsok listájához.

en: Common options
hu: Közös beállítások

en: Configuration support            : %s
hu: Beállítási támogatás             : %s

en: Configure
hu: Beállítás

en: Could not capture image.
hu: Nem sikerült rögzíteni a képet.

en: Could not capture.
hu: Nem sikerült rögzíteni.

en: Could not change to local directory '%s'.
hu: Nem sikerült váltani a helyi „%s” könyvtárra.

en: Could not delete image.
hu: Nem sikerült törölni a képet.

en: Could not end capture (bulb mode).
hu: Nem sikerült befejezni a rögzítést (izzó mód).

en: Could not find home directory.
hu: Nem található a saját könyvtár.

en: Could not get capabilities?
hu: Nem sikerült lekérni a képességeket?

en: Could not get image.
hu: Nem sikerült lekérni a képet.

en: Could not open 'movie.mjpg'.
hu: Nem sikerült megnyitni: „movie.mjpg”.

en: Could not parse EXIF data.
hu: Nem sikerült feldolgozni az EXIF adatokat.

en: Could not set bulb capture, result %d.
hu: Nem sikerült beállítani az izzó rögzítést, %d eredmény.

en: Could not set configuration:
hu: Nem sikerült beállítani a konfigurációt:

en: Could not set folder.
hu: Nem sikerült beállítani a mappát.

en: Could not trigger capture.
hu: Nem sikerült aktiválni a rögzítést.

en: Could not trigger image capture.
hu: Nem sikerült aktiválni a képrögzítést.

en: Create Directory
hu: Könyvtár létrehozása

en: Create a directory
hu: Könyvtár létrehozása

en: Ctrl-C pressed ... Exiting.
hu: Ctrl-C megnyomva… Kilépés.

en: DIRNAME
hu: KÖNYVTÁRNÉV

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete all files in folder (--no-recurse by default)
hu: Az összes fájl törlése a mappából (alapértelmezetten --no-recurse)

en: Delete all files on camera       : %s
hu: Minden fájl törlése a kamerán    : %s

en: Delete files given in range
hu: Az adott tartományban lévő fájlok törlése

en: Delete selected files on camera  : %s
hu: Kijelölt fájlok törlése a kamerán: %s

en: Deleting file %s%s%s on the camera
hu: A(z) %s%s%s fájl törlése a kameráról

en: Description:
hu: Leírás:

en: Devices found: %i
hu: Talált eszközök: %i

en: Display number of files
hu: Fájlok számának megjelenítése

en: Display the camera/driver abilities in the libgphoto2 database
hu: Kamera/meghajtó képességeinek megjelenítése a libgphoto2 adatbázisban

en: Display version and exit
hu: Verzió megjelenítése és kilépés

en: Displays command usage
hu: Megjeleníti a parancs használatát

en: Download a file
hu: Fájl letöltése

en: Download a thumbnail
hu: Bélyegkép letöltése

en: Download raw data
hu: Nyers adatok letöltése

en: Downloading, uploading and manipulating files
hu: Letöltés, feltöltés és fájlok manipulálása

en: Dump full configuration tree
hu: Teljes beállítási fa kiírása

en: ERROR:
hu: HIBA:

en: EXIF data contains a thumbnail (%i bytes).
hu: Az EXIF adat egy bélyegképet tartalmaz (%i bájt).

en: EXIF tags:
hu: EXIF címkék:

en: Enter new filename:
hu: Új fájlnév megadása:

en: Event FOLDER_ADDED %s/%s during wait, ignoring.
hu: FOLDER_ADDED %s/%s esemény a várakozás közben, mellőzés.

en: Event UNKNOWN %s during wait, ignoring.
hu: UNKNOWN %s esemény a várakozás közben, mellőzés.

en: Exit
hu: Kilépés

en: Exit the gPhoto shell
hu: Kilépés a gPhoto parancsértelmezőből

en: FILENAME
hu: FÁJLNÉV

en: FILENAME_PATTERN
hu: FÁJLNÉV_MINTA

en: FOLDER
hu: MAPPA

en: Failed to retrieve value of text widget %s.
hu: Nem sikerült lekérni a(z) %s szöveg felületi elem értékét.

en: Failed to retrieve values of date/time widget %s.
hu: Nem sikerült lekérni a(z) %s dátum/idő felületi elem értékeit.

en: Failed to retrieve values of radio widget %s.
hu: Nem sikerült lekérni a(z) %s rádió felületi elem értékeit.

en: Failed to retrieve values of range widget %s.
hu: Nem sikerült lekérni a(z) %s tartomány felületi elem értékeit.

en: Failed to retrieve values of toggle widget %s.
hu: Nem sikerült lekérni a(z) %s váltó felületi elem értékeit.

en: Failed to set new configuration value %s for configuration entry %s.
hu: Nem sikerült az új %s konfigurációs érték beállítása a(z) %s konfigurációs bejegyzéshez.

en: Failed to set new time of date/time widget %s to %s.
hu: Nem sikerült beállítani a(z) %s dátum/idő felületi elem új idejét erre: %s.

en: Failed to set the value of range widget %s to %f.
hu: Nem sikerült beállítani a(z) %s tartomány felületi elem értékét erre: %f.

en: Failed to set the value of text widget %s to %s.
hu: Nem sikerült beállítani a(z) %s szöveg felületi elem értékét erre: %s.

en: Failed to set values %s of toggle widget %s.
hu: Nem sikerült beállítani a(z) %s váltó felületi elem %s értékeit.

en: File %s exists. Overwrite? [y|n]
hu: A(z) %s fájl létezik. Felülírja? [y|n]

en: File preview (thumbnail) support : %s
hu: Fájlelőnézet (bélyegkép) támogatás: %s

en: File upload support              : %s
hu: Fájlfeltöltés támogatás          : %s

en: File:
hu: Fájl:

en: Fixed RAM
hu: Rögzített RAM

en: Fixed ROM
hu: Rögzített ROM

en: For debugging messages, please use the --debug option.
    Debugging messages may help finding a solution to your problem.
    If you intend to send any error or debug messages to the gphoto
    developer mailing list <gphoto-devel@lists.sourceforge.net>, please run
    gphoto2 as follows:
hu: Hibakereső üzenetekhez használja a --debug kapcsolót.
    A hibakereső üzenetek segíthetnek megoldást találni a problémára.
    Ha szándékában áll hibajelentést küldeni a gphoto fejlesztők levelezési
    listájára <gphoto-devel@lists.sourceforge.net>, kérjük így futtassa a gphoto2 programot:

en: Generic Flat
hu: Általános lapos

en: Generic Hierarchical
hu: Általános hierarchikus

en: Get all audio data from folder
hu: Az összes hangadat lekérése a mappából

en: Get all files from folder
hu: Az összes fájl lekérése a mappából

en: Get all metadata from folder
hu: Az összes metaadat lekérése a mappából

en: Get all raw data from folder
hu: Az összes nyers adat lekérése a mappából

en: Get all thumbnails from folder
hu: Az összes bélyegkép lekérése a mappából

en: Get audio data given in range
hu: Az adott tartományban lévő hangadatok lekérése

en: Get configuration value
hu: Beállítási érték lekérése

en: Get configuration variable
hu: Beállítási változó lekérése

en: Get files given in range
hu: Az adott tartományban lévő fájlok lekérése

en: Get information on software and host system (not from the camera)
hu: Információk lekérése a szoftverről és a gazda rendszerről (nem a kameráról)

en: Get metadata given in range
hu: Az adott tartományban lévő metaadatok lekérése

en: Get raw data given in range
hu: Az adott tartományban lévő nyers adatok lekérése

en: Get thumbnails given in range
hu: Az adott tartományban lévő bélyegképek lekérése

en: Getting storage information not supported for this camera.
hu: A tároló információk lekérése nem támogatott ehhez a kamerához.

en: Help on "%s":
hu: Segítség ehhez: „%s”:

en: Hook script to call after downloads, captures, etc.
hu: Horog parancsfájl a letöltések, rögzítések, stb. utáni meghíváshoz.

en: Information on file '%s' (folder '%s'):
hu: Információ a(z) „%s” fájlról („%s” könyvtárban):

en: Invalid command.
hu: Érvénytelen parancs.

en: Invalid format '%s' (error at position %i).
hu: Érvénytelen formátum „%s” (hiba a pozíciónál: %i).

en: Invalid path.
hu: Érvénytelen útvonal.

en: Keep RAW images on camera after capturing
hu: RAW képek megtartása a kamerán a rögzítés után

en: Keep images on camera after capturing
hu: Képek megtartása a kamerán a rögzítés után

en: Keeping file %s%s%s on the camera
hu: A(z) %s%s%s fájl megtartása a kamerán

en: List auto-detected cameras
hu: Automatikusan felismert kamerák listázása

en: List configuration tree
hu: Beállítási fa listázása

en: List configuration variables
hu: Beállítási változók listázása

en: List files in folder
hu: Fájlok listázása a mappában

en: List folders in folder
hu: Mappák listázása a mappában

en: List supported camera models
hu: Támogatott kameramodellek listázása

en: List supported port devices
hu: Támogatott port eszközök listázása

en: List the contents of the current directory
hu: Az aktuális könyvtár tartalmának listázása

en: Local directory now '%s'.
hu: A helyi könyvtár most „%s”.

en: MODEL
hu: MODELL

en: Miscellaneous options (unsorted)
hu: Egyéb beállítások (rendezetlen)

en: Model
hu: Modell

en: Movie capture error... Exiting.
hu: Filmrögzítési hiba… Kilépés.

en: Movie capture error... Unhandled MIME type '%s'.
hu: Filmrögzítési hiba… Kezeletlen „%s” MIME-típus.

en: Movie capture finished (%d frames)
hu: A filmrögzítés befejeződött (%d képkocka)

en: Name of file to write debug info to
hu: A fájl neve, amelybe a hibakeresési információk lesznek írva

en: New file is in location %s%s%s on the camera
hu: Az új fájl helye a kamerán: %s%s%s

en: No
hu: Nem

en: No recursion (default for deletion)
hu: Nincs rekurzió (törléskor alapértelmezett)

en: Not enough memory.
hu: Nincs elég memória.

en: Number of files in folder '%s': %i
hu: A(z) „%s” mappában lévő fájlok száma: %i

en: Number of supported cameras: %i
hu: Támogatott kamerák száma: %i

en: OS/2 port by Bart van Leeuwen
hu: OS/2-re átírta Bart van Leeuwen

en: Operation cancelled
hu: Művelet megszakítva

en: Operation cancelled.
hu: Művelet megszakítva.

en: Overriding USB vendor/product id 0x%x/0x%x with 0x%x/0x%x
hu: A 0x%x/0x%x USB gyártó/termék azonosító felülbírálása ezzel: 0x%x/0x%x

en: Overwrite files without asking
hu: Fájlok felülírása kérdezés nélkül

en: Path                             Description
    --------------------------------------------------------------
hu: Útvonal                          Leírás
    --------------------------------------------------------------

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Please make sure there is sufficient quoting around the arguments.
hu: Győződjön meg arról, hogy elegendő idézőjel van az argumentumok körül.

en: Ports must look like 'serial:/dev/ttyS0' or 'usb:', but '%s' is missing a colon so I am going to guess what you mean.
hu: A portoknak így kell kinézniük: „serial:/dev/ttyS0” vagy „usb:”, de a(z) „%s” nem tartalmaz kettőspontot, ezért megpróbálom kitalálni, hogy lenne helyes.

en: Press any key to continue.
hu: Nyomjon meg egy billentyűt a folytatáshoz.

en: Print complete help message on program usage
hu: A teljes súgóüzenet kinyomtatása a program használatáról

en: Print filesize before data
hu: Fájlméret kiírása az adatok előtt

en: Print short message on program usage
hu: Rövid üzenet kinyomtatása a program használatáról

en: Process new files only
hu: Csak az új fájlok feldolgozása

en: Property %s is read only.
hu: A(z) %s tulajdonság csak olvasható.

en: Quiet output (default=verbose)
hu: Csendes kimenet (alapértelmezett = bőbeszédű)

en: RANGE
hu: TARTOMÁNY

en: Read-Only
hu: Csak olvasható

en: Read-Write
hu: Írható-olvasható

en: Read-only with delete
hu: Csak olvasható törléssel

en: Recursion (default for download)
hu: Rekurzió (letöltéskor alapértelmezett)

en: Remote directory now '%s'.
hu: A távoli könyvtár most „%s”.

en: Removable RAM
hu: Cserélhető RAM

en: Removable ROM
hu: Cserélhető ROM

en: Remove Directory
hu: Könyvtár eltávolítása

en: Remove a directory
hu: Könyvtár eltávolítása

en: Remove images from camera after capturing
hu: Képek eltávolítása a kameráról a rögzítés után

en: Reset capture interval on signal (default=no)
hu: Rögzítési időköz visszaállítása a szignálon (alapértelmezett = nem)

en: Reset device port
hu: Eszköz port visszaállítása

en: SECONDS
hu: MÁSODPERC

en: SPEED
hu: SEBESSÉG

en: Saving file as %s
hu: Fájl mentése mint %s

en: Send file to stdout
hu: Fájl küldése a szabványos kimenetre

en: Serial port support              : %s
hu: Soros port támogatás             : %s

en: Set bulb exposure time in seconds
hu: Izzó exponálási idő beállítása másodpercben

en: Set capture interval in seconds
hu: Rögzítési időköz beállítása másodpercben

en: Set configuration value
hu: Beállítási érték beállítása

en: Set configuration value index in choices
hu: A választásokban lévő beállítási érték index beállítása

en: Set configuration value or index in choices
hu: Beállítási érték vagy a választásokban lévő index beállítása

en: Set configuration variable
hu: Beállítási változó beállítása

en: Set configuration variable index
hu: Beállítási változó index beállítása

en: Set debug level [error|debug|data|all]
hu: Hibakeresési szint beállítása [error|debug|data|all]

en: Set number of frames to capture (default=infinite)
hu: A rögzítendő képkockák számának beállítása (alapértelmezett = végtelen)

en: Show EXIF information of JPEG images
hu: JPEG képek EXIF-információinak megjelenítése

en: Show a quick preview as Ascii Art
hu: Gyors előnézet megjelenítése Ascii grafikaként

en: Show camera driver manual
hu: Kamerameghajtó kézikönyv megjelenítése

en: Show camera summary
hu: Kameraösszegzés megjelenítése

en: Show image information, like width, height, and capture time
hu: Képinformációk megjelenítése, mint például szélesség, magasság és a rögzítés ideje

en: Show storage information
hu: Tároló-információk megjelenítése

en: Skip existing file %s
hu: A létező %s fájl kihagyása

en: Skip existing files
hu: Létező fájlok kihagyása

en: Specify a filename or filename pattern
hu: Egy fájlnév vagy fájlnév minta megadása

en: Specify camera folder (default="/")
hu: Kameramappa megadása (alapértelmezett = „/”)

en: Specify camera model
hu: Kameramodell megadása

en: Specify device port
hu: Eszköz port megadása

en: Specify new filename? [y|n]
hu: Megad új fájlnevet? [y|n]

en: Specify serial transfer speed
hu: Soros átviteli sebesség megadása

en: Specify the camera to use
hu: A használandó kamera megadása

en: Standing by waiting for SIGUSR1 to capture.
hu: Készen állunk a SIGUSR1 értékére várakozva a rögzítéshez.

en: Supported cameras:
hu: Támogatott kamerák:

en: Tag
hu: Címke

en: The %s widget has no indexed list of choices. Use --set-config-value instead.
hu: A(z) %s felületi elemnek nincs indexelt választások listája. Használja a --set-config-value parancsot helyette.

en: The %s widget is not configurable.
hu: A(z) %s felületi elem nem állítható be.

en: The command '%s' requires an argument.
hu: A(z) „%s” parancs argumentumot igényel.

en: The filename provided by the camera ('%s') does not contain a suffix!
hu: A kamera által megadott fájlnév („%s”) nem tartalmaz utótagot!

en: The passed value %f is not within the expected range %f - %f.
hu: Az átadott %f érték nem az elvárt %f - %f tartományon belül van.

en: The passed value %s is neither a valid time nor an integer.
hu: Az átadott %s érték nem érvényes idő vagy nem egész.

en: The passed value %s is not a floating point value.
hu: Az átadott %s érték nem lebegőpontos érték.

en: The passed value %s is not a valid toggle value.
hu: Az átadott %s érték nem érvényes váltó érték.

en: The port you specified ('%s') can not be found. Please specify one of the ports found by 'gphoto2 --list-ports' and make sure the spelling is correct (i.e. with prefix 'serial:' or 'usb:').
hu: A megadott port („%s”) nem található. Olyan portot adjon meg, amit a „gphoto2 --list-ports” parancs megtalált, és győződjön meg arról, hogy jól írta-e be (azaz „serial:” vagy „usb:” előtaggal).

en: There are no files in folder '%s'.
hu: Nincsenek fájlok a(z) „%s” mappában.

en: There is %d file in folder '%s'.
     | There are %d files in folder '%s'.
hu[0]: %d fájl van a(z) „%s” mappában.
hu[1]: %d fájl van a(z) „%s” mappában.

en: There is %d folder in folder '%s'.
     | There are %d folders in folder '%s'.
hu[0]: %d mappa van a(z) „%s” mappában.
hu[1]: %d mappa van a(z) „%s” mappában.

en: There is no file in folder '%s'.
hu: Nincs fájl a(z) „%s” mappában.

en: Thumbnail:
hu: Bélyegkép:

en: Time-lapse mode enabled (interval: %ds).
hu: Az idő múlás mód engedélyezve (időköz: %ds).

en: Time:
hu: Idő:

en: To get help on a particular command, type in 'help command-name'.
hu: Egy bizonyos paranccsal kapcsolatos súgóhoz gépelje be: „help parancs-neve”.

en: Transfer speeds supported        :
hu: Támogatott átviteli sebességek   :

en: Trigger capture of an image
hu: Egy kép rögzítésének aktiválója

en: Turn on debugging
hu: Hibakeresés bekapcsolása

en: USB support                      : %s
hu: USB támogatás                    : %s

en: USBIDs
hu: USBAZONOSÍTÓK

en: Undefined
hu: Nem meghatározott

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown event type %d during bulb wait, ignoring.
hu: Ismeretlen %d eseménytípus az izzó várakozás közben, mellőzés.

en: Upload a file
hu: Fájl feltöltése

en: Upload a file to camera
hu: Egy fájl feltöltése a kamerára

en: Upload metadata for file
hu: Metaadatok feltöltése a fájlhoz

en: Usage:
hu: Használat:

en: Use 'now' as the current time when setting.
hu: Beállításkor használja a „now” értéket aktuális időként.

en: Use the following syntax a:b=c:d to treat any USB device detected as a:b as c:d instead. a b c d should be hexadecimal numbers beginning with '0x'.
hu: Használja az a:b=c:d szintaxist bármely USB-eszköz kezeléséhez, amely a:b-ként lett felismerve c:d helyett. Az a, b, c, d értékeknek „0x” kezdetű hexadecimális számoknak kell lenniük.

en: Value
hu: Érték

en: Value:
hu: Érték:

en: Wait for an event
hu: Várakozás egy eseményre

en: Wait for event(s) from camera
hu: Várakozás a kamerából érkező eseményekre

en: Wait for event(s) from the camera and download new images
hu: Várakozás a kamerából érkező eseményekre, és új képek letöltése

en: Wait for events and images to be captured and download it
hu: Várakozás eseményekre és a képek rögzítésére, majd letöltés

en: Wait for images to be captured and download it
hu: Várakozás a képek rögzítésére és letöltés

en: Wait for shutter release on the camera and download
hu: Várakozás a zár kiengedésére a kamerán és letöltés

en: Waiting for %d events from camera. Press Ctrl-C to abort.
hu: Várakozás a kamerából érkező %d eseményre. A megszakításhoz nyomja meg a Ctrl+C billentyűket.

en: Waiting for %d frames from the camera. Press Ctrl-C to abort.
hu: Várakozás a kamerából érkező %d képkockára. A megszakításhoz nyomja meg a Ctrl+C billentyűket.

en: Waiting for %d milliseconds for events from camera. Press Ctrl-C to abort.
hu: Várakozás %d ezredmásodpercig a kamerából érkező eseményekre. A megszakításhoz nyomja meg a Ctrl+C billentyűket.

en: Waiting for %d seconds for events from camera. Press Ctrl-C to abort.
hu: Várakozás %d másodpercig a kamerából érkező eseményekre. A megszakításhoz nyomja meg a Ctrl+C billentyűket.

en: Waiting for %s event from camera. Press Ctrl-C to abort.
hu: Várakozás a kamerából érkező %s eseményre. A megszakításhoz nyomja meg a Ctrl+C billentyűket.

en: Waiting for events from camera. Press Ctrl-C to abort.
hu: Várakozás a kamerából érkező eseményekre. A megszakításhoz nyomja meg a Ctrl+C billentyűket.

en: Waiting for next capture slot %ld seconds...
hu: Várakozás a következő rögzítési résre %ld másodpercig…

en: Yes
hu: Igen

en: You can only specify speeds for serial ports.
hu: Csak a soros portok sebessége adható meg.

en: You cannot use %%n zero padding without a precision value!
hu: Nem használható a(z) „%%n” nulla kitöltés egy pontossági érték nélkül!

en: Zero padding numbers in file names is only possible with %%n.
hu: A fájlnevekben lévő nulla kitöltő számok csak ezzel lehetséges: %%n.

en: [command]
hu: [parancs]

en: [directory/]
hu: [könyvtár/]

en: [directory/]filename
hu: [könyvtár/]fájlnév

en: count or seconds
hu: szám vagy másodperc

en: delete
hu: törlés

en: directory
hu: könyvtár

en: event found, stopping wait!
hu: esemény található, várakozás leállítása!

en: false
hu: hamis

en: gPhoto shell
hu: gPhoto parancsértelmező

en: gphoto2 %s
    
    Copyright (c) 2000-%d Lutz Mueller and others
    %s
    gphoto2 comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law. You may
    redistribute copies of gphoto2 under the terms of the GNU General Public
    License. For more information about these matters, see the files named COPYING.
    
    This version of gphoto2 is using the following software versions and options:
hu: gphoto2 %s
    
    Copyright (C) 2000-%d Lutz Mueller és mások
    %s
    A gphoto2 programra nem vonatkozik SEMMILYEN GARANCIA, kivéve, ha a
    törvény másképp nem rendelkezik. A gphoto2 példányokat tovább lehet
    adni a GNU General Public License rendelkezései alapján. További 
    információkért olvassa el a COPYING nevű fájlokat.
    
    A gphoto2 ezen verziója a következő programverziókat és kapcsolókat használja:

en: gphoto2 has been compiled without EXIF support.
hu: A gphoto2 EXIF támogatás nélkül lett lefordítva.

en: gphoto2 has been compiled without support for CDK.
hu: A gphoto2 CDK támogatás nélkül lett lefordítva.

en: name
hu: név

en: name=value
hu: név=érték

en: name=valueindex
hu: név=értékindex

en: no
hu: nem

en: none
hu: nincs

en: not sleeping (%ld seconds behind schedule)
hu: nem alszik (%ld másodperccel az ütemezés mögött)

en: now
hu: most

en: off
hu: ki

en: on
hu: be

en: read
hu: olvasás

en: read/delete
hu: olvasás/törlés

en: set-config needs a second argument.
hu: A set-config egy második argumentumot igényel.

en: set-config-index needs a second argument.
hu: A set-config-index egy második argumentumot igényel.

en: set-config-value needs a second argument.
hu: A set-config-value egy második argumentumot igényel.

en: true
hu: igaz

en: yes
hu: igen
