gphoto2 - en to eu translation catalogue (175 entries)

en: 	"%s" (EXPERIMENTAL)
eu: 	"%s" (ESPERIMENTALA)

en: 	"%s" (TESTING)
eu: 	"%s" (PROBA)

en: 
    Aborting...
eu: 
    Abortatzen...

en: 
    Cancelling...
eu: 
    Bertan behera uzten...

en:                                  : Audio
eu:                                  : Audioa

en:                                  : Capture not supported by the driver
eu:                                  : Kontrolatzaileak ez du kaptura onartzen

en:                                  : Image
eu:                                  : Irudia

en:                                  : Preview
eu:                                  : Aurrebista

en:                                  : Video
eu:                                  : Bideoa

en:   Downloaded:  %s
eu:   Deskargatuta:  %s

en:   Downloaded: %s
eu:   Deskargatuta:  %s

en:   Height:      %i pixel(s)
eu:   Altuera:       %i pixel

en:   Mime type:   '%s'
eu:   MIME mota:   '%s'

en:   Mime type:  '%s'
eu:   MIME mota:   '%s'

en:   None available.
eu:   Bat ere ez erabilgarri.

en:   Permissions:
eu:   Baimenak:

en:   Time:        %s
eu:   Denbora:        %s

en:   Width:       %i pixel(s)
eu:   Zabalera:       %i pixel

en: %s
    Decreasing ranges are not allowed. You specified a range from %i to %i.
eu: %s
    Beheranzko bitarteak ez dira onartzen. %i eta %i arteko bitartea zehaztu duzu.

en: %s
    Image ID %i too high.
eu: %s
     %i irudi-IDa handiegia da.

en: %s
    Image IDs must be a number greater than zero.
eu: %s
    Irudi-IDek zero baino handiagoak izan behar dute.

en: %s
    Ranges must be separated by ','.
eu: %s
    Bitarteak',' ikurren bidez bereizi behar dira.

en: %s
    Ranges need to start with a number.
eu: %s
    Bitarteek zenbaki batekin hasi behar dute.

en: %s
    Unexpected character '%c'.
eu: %s
     '%c' ustekabeko karakterea.

en: %s has been compiled with the following options:
eu: %s honeko aukerekin konpilatu da:

en: (expert only) Override USB IDs
eu: (adituak soilik) Ez ikusi egin USBren IDei

en: * Arguments in brackets [] are optional
eu: * Kortxete [] arteko argumentuak hautazkoak dira

en: *** Error (%i: '%s') ***
eu: *** Errorea (%i: '%s') ***

en: *** Error (%i: '%s') ***
eu: *** Errorea (%i: '%s') ***

en: *** Error ***
eu: *** Errorea ***

en: </B/24>Continue
eu: </B/24>Jarraitu

en: </B16>Cancel
eu: </B16>Utzi

en: <C></5>Error
eu: <C></5>Errorea

en: ALWAYS INCLUDE THE FOLLOWING LINES WHEN SENDING DEBUG MESSAGES TO THE MAILING LIST:
eu: JARRI BETI LERRO HAUEK ARAZKETA-MEZUAK POSTA-ZERRENDARA BIDALTZEAN:

en: Abilities for camera             : %s
eu: Kameraren ahalmenak             : %s

en: Aborted.
eu: Abortatu da.

en: About the camera driver manual
eu: Kamera-kontrolatzailearen eskuliburuari buruz

en: About the camera driver:
eu: Kamera-kontrolatzaileari buruz:

en: Audio data:
eu: Audio-datuak:

en: Available commands:
eu: Erabilgarri dauden komandoak:

en: Back
eu: Atzera

en: Bad file number. You specified %i, but there are only %i files available in '%s' or its subfolders. Please obtain a valid file number from a file listing first.
eu: Fitxategi-zenbaki okerra. %i adierazi duzu, baina %i fitxategi bakarrik daude '%s'(e)n edo haren azpikarpetetan. Lehenbizi, lortu baliozko fitxategi-zenbaki bat fitxategi-zerrendatik.

en: Bad file number. You specified %i, but there is only 1 file available in '%s'.
eu: Fitxategi-zenbaki okerra. %i adierazi duzu, baina fitxategi bakarra dago erabilgarri '%s'(e)n.

en: Buggy libcanon.so?
eu: libcanon.so akatsduna?

en: Camera manual:
eu: Kameraren eskuliburua:

en: Camera summary:
eu: Kameraren laburpena:

en: Capture a movie
eu: Kapturatu film bat

en: Capture a quick preview
eu: Kapturatu aurrebista bat

en: Capture an audio clip
eu: Kapturatu audio-klip bat

en: Capture an image
eu: Kapturatu irudi bat

en: Capture choices                  :
eu: Kapturatze-aukerak                  :

en: Capture failed (auto-focus problem?)...
eu: Huts egin du kapturatzean (auto-enfokatze arazoa?)...

en: Capturing frame #%d...
eu: #%d fotograma kapturatzen...

en: Capturing frame #%d/%d...
eu: #%d/%d fotograma kapturatzen...

en: Change to a directory on the camera
eu: Aldatu kamerako direktorio batera

en: Change to a directory on the local drive
eu: Aldatu unitate lokaleko direktorio batera

en: Command '%s' not found. Use 'help' to get a list of available commands.
eu: '%s' komandoa ez da aurkitu. Erabili 'help' erabilgarri dauden komandoen zerrenda lortzeko.

en: Configuration support            : %s
eu: Konfiguratzeko euskarria            : %s

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Could not capture.
eu: Ezin izan da kapturatu.

en: Could not change to local directory '%s'.
eu: Ezin izan da '%s' direktorio lokala aldatu.

en: Could not find home directory.
eu: Ezin izan da aurkitu etxeko direktorioa.

en: Could not get image.
eu: Ezin izan da argazkia eskuratu.

en: Could not parse EXIF data.
eu: Ezin izan dira EXIF datuak analizatu.

en: Could not set configuration:
eu: Ezin izan da konfigurazioa ezarri:

en: Could not set folder.
eu: Ezin izan da karpeta ezarri.

en: Create a directory
eu: Sortu direktorio bat

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete files given in range
eu: Ezabatu bitarteko fitxategiak

en: Deleting file %s%s%s on the camera
eu: Kamerako %s%s%s fitxategia ezabatzen

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Devices found: %i
eu: Aurkitutako gailuak: %i

en: Display number of files
eu: Bistaratu fitxategi-kopurua

en: Display version and exit
eu: Bistaratu bertsioa eta irten

en: Displays command usage
eu: Bistaratu komandoen erabilera

en: Download a file
eu: Deskargatu fitxategi bat

en: Download a thumbnail
eu: Deskargatu koadro txiki bat

en: Download raw data
eu: Deskargatu formaturik gabeko datuak

en: ERROR:
eu: ERROREA:

en: EXIF data contains a thumbnail (%i bytes).
eu: EXIF datuek koadro txiki bat dute (%i byte).

en: EXIF tags:
eu: EXIF etiketak:

en: Enter new filename:
eu: Sartu fitxategi-izen berria:

en: Exit
eu: Irten

en: Exit the gPhoto shell
eu: Irten gPhoto shell-etik

en: File %s exists. Overwrite? [y|n]
eu: %s fitxategia badago. Gainidatzi? [y|n]

en: File preview (thumbnail) support : %s
eu: Fitxategiak (koadro txikiak) aurreikusteko euskarria : %s

en: File upload support              : %s
eu: Fitxategiak kargatzeko euskarria              : %s

en: File:
eu: Fitxategia:

en: For debugging messages, please use the --debug option.
    Debugging messages may help finding a solution to your problem.
    If you intend to send any error or debug messages to the gphoto
    developer mailing list <gphoto-devel@lists.sourceforge.net>, please run
    gphoto2 as follows:
eu: Arazketa-mezuetarako erabili --debug aukera.
    Arazketa-mezuek zure arazoari konponbidea bilatzen lagun diezazukete.
    Errore- edo arazketa-mezuren bat gphoto garatzaileen posta-zerrendara
    gphoto-devel@lists.sourceforge.net bidaltzeko asmoa baduzu, exekutatu
    honela gphoto2:

en: Get all audio data from folder
eu: Eskuratu karpetako audio-datu guztiak

en: Get all files from folder
eu: Eskuratu karpetako fitxategi guztiak

en: Get all raw data from folder
eu: Eskuratu karpetako formaturik gabeko datu guztiak

en: Get all thumbnails from folder
eu: Eskuratu karpetako koadro txiki guztiak

en: Get audio data given in range
eu: Eskuratu bitarteko audio-datuak

en: Get configuration value
eu: Lortu konfigurazio-balioa

en: Get files given in range
eu: Eskuratu bitarteko fitxategiak

en: Get raw data given in range
eu: Eskuratu bitarteko formaturik gabeko datuak

en: Get thumbnails given in range
eu: Eskuratu bitarteko koadro txikiak

en: Help on "%s":
eu: "%s"(r)i buruzko laguntza:

en: Information on file '%s' (folder '%s'):
eu: '%s' fitxategiari buruzko informazioa ('%s' karpeta):

en: Invalid command.
eu: Komando baliogabea.

en: Invalid format '%s' (error at position %i).
eu: '%s' formatu baliogabea (errorea %i kokalekuan).

en: Invalid path.
eu: Bide baliogabea.

en: List auto-detected cameras
eu: Erakutsi automatikoki detektatutako kameren zerrenda

en: List configuration tree
eu: Konfigurazio-zuhaitzaren zerrenda

en: List files in folder
eu: Erakutsi fitxategien zerrenda karpetan

en: List folders in folder
eu: Erakutsi karpeten zerrenda karpetan

en: List supported camera models
eu: Erakutsi onartutako kamera-modeloen zerrenda

en: List supported port devices
eu: Erakutsi onartutako ataka-gailuen zerrenda

en: List the contents of the current directory
eu: Egin uneko direktorioaren edukien zerrenda

en: Local directory now '%s'.
eu: Orain direktorio lokala '%s' da.

en: Model
eu: Modeloa

en: New file is in location %s%s%s on the camera
eu: Fitxategi berria %s%s%s kokapenean dago kameran

en: No
eu: Ez

en: No recursion (default for deletion)
eu: Errekurtsiorik ez (lehenetsia ezabatzeko)

en: Not enough memory.
eu: Ez dago behar adina memoria.

en: Number of files in folder '%s': %i
eu: '%s' karpetako fitxategi-kopurua: %i

en: Number of supported cameras: %i
eu: Onartzen diren kameren kopurua: %i

en: OS/2 port by Bart van Leeuwen
eu: OS/2 ataka Bart van Leeuwen-en eskutik

en: Operation cancelled
eu: Eragiketa bertan behera utzi da

en: Operation cancelled.
eu: Eragiketa bertan behera utzi da.

en: Overriding USB vendor/product id 0x%x/0x%x with 0x%x/0x%x
eu: Hornitzailaren/produktuaren USB 0x%x/0x%x IDa 0x%x/0x%x-kin gainidazten

en: Path                             Description
    --------------------------------------------------------------
eu: Bidea                             Azalpena
    --------------------------------------------------------------

en: Port
eu: Ataka

en: Ports must look like 'serial:/dev/ttyS0' or 'usb:', but '%s' is missing a colon so I am going to guess what you mean.
eu: Atakek 'serial:/dev/ttyS0' edo 'usb:' itxura izan behar dute, baina '%s'(e)k bi puntu falta ditu; beraz, zer esan nahi duen asmatzen saiatuko naiz.

en: Press any key to continue.
eu: Sakatu edozein tekla jarraitzeko.

en: Print filesize before data
eu: Inprimatu fitxategi-tamaina datuen aurretik

en: Quiet output (default=verbose)
eu: Irteera isila (lehenetsia=xehatua)

en: Recursion (default for download)
eu: Errekurtsioa (lehenetsia deskargatzeko)

en: Remote directory now '%s'.
eu: Orain urruneko direktorioa '%s' da.

en: Remove a directory
eu: Kendu direktorio bat

en: Saving file as %s
eu: Fitxategia honela gordetzen: %s

en: Send file to stdout
eu: Bidali fitxategia irteera estandarrera

en: Serial port support              : %s
eu: Serieko atakaren euskarria              : %s

en: Set capture interval in seconds
eu: Ezarri kapturatze tartea segundotan

en: Set number of frames to capture (default=infinite)
eu: Ezarri kapturatu beharreko fotograma-kopurua (lehenetsia=infinitua)

en: Show camera driver manual
eu: Erakutsi kamera-kontrolatzailearen eskuliburua

en: Specify camera folder (default="/")
eu: Zehaztu kameraren karpeta (lehenetsia="/")

en: Specify camera model
eu: Zehaztu kamera-modeloa

en: Specify new filename? [y|n]
eu: Fitxategi-izen berria zehaztu? [y|n]

en: Specify serial transfer speed
eu: Zehaztu serieko transferentzia-abiadura

en: Supported cameras:
eu: Onartzen diren kamerak:

en: Tag
eu: Etiketa

en: The command '%s' requires an argument.
eu: '%s' komandoak argumentu bat behar du.

en: The filename provided by the camera ('%s') does not contain a suffix!
eu: Kamerak ('%s') emandako fitxategi-izenak ez du atzizkirik!

en: The port you specified ('%s') can not be found. Please specify one of the ports found by 'gphoto2 --list-ports' and make sure the spelling is correct (i.e. with prefix 'serial:' or 'usb:').
eu: Ez da aurkitu zuk zehaztutako ataka ('%s'). Adierazi 'gphoto2 --list-ports'-ek aurkitutako ataketako bat eta ziurtatu ondo idatzita dagoela (hau da, 'serial:' edo 'usb:' aurrizkiekin).

en: There are no files in folder '%s'.
eu: Ez dago fitxategirik '%s' karpetan.

en: Thumbnail:
eu: Koadro txikia:

en: Time-lapse mode enabled (interval: %ds).
eu: Denbora-etena modua gaituta (tartea: %ds).

en: Time:
eu: Denbora:

en: To get help on a particular command, type in 'help command-name'.
eu: Komando jakin bati buruzko laguntza eskuratzeko, idatzi'help komando_izena'.

en: Transfer speeds supported        :
eu: Onartzen diren transferentzia-abiadurak        :

en: Turn on debugging
eu: Aktibatu arazketa

en: USB support                      : %s
eu: USB atakaren euskarria                      : %s

en: Upload a file to camera
eu: Kargatu fitxategi bat kameran

en: Usage:
eu: Erabilera:

en: Use the following syntax a:b=c:d to treat any USB device detected as a:b as c:d instead. a b c d should be hexadecimal numbers beginning with '0x'.
eu: Erabili a:b=c:d sintaxia a:b gisa detektatutako USB gailuak c:d gisa tratatzeko. a b c d elementuek hasieran '0x'duten zenbaki hamaseitarrak izan behar dute.

en: Value
eu: Balioa

en: Value:
eu: Balioa:

en: Yes
eu: Bai

en: You can only specify speeds for serial ports.
eu: Serieko ataketarako abiadurak baino ezin dituzu adierazi.

en: [command]
eu: [komandoa]

en: [directory/]
eu: [direktorioa/]

en: [directory/]filename
eu: [direktorioa/]fitxategi-izena

en: delete
eu: ezabatu

en: directory
eu: direktorioa

en: gPhoto shell
eu: gPhoto shell-a

en: gphoto2 has been compiled without EXIF support.
eu: gphoto2 EXIFen euskarririk gabe konpilatu da.

en: gphoto2 has been compiled without support for CDK.
eu: gphoto2 CDKren euskarririk gabe konpilatu da.

en: name
eu: izena

en: no
eu: ez

en: none
eu: bat ere ez

en: read
eu: irakurri

en: read/delete
eu: irakurri/ezabatu

en: yes
eu: bai
