cryptsetup-1.7.4 - en to nl translation catalogue (390 entries)

en: Cannot initialize device-mapper, running as non-root user.
nl: Kan apparaatstoewijzer niet initialiseren, uitvoering als non-root gebruiker.

en: Cannot initialize device-mapper. Is dm_mod kernel module loaded?
nl: Kan apparaatstoewijzer niet initialiseren. Is kernelmodule dm_mod geladen?

en: DM-UUID for device %s was truncated.
nl: DM-UUID voor apparaat %s werd afgekapt.

en: Requested dm-crypt performance options are not supported.
nl: Aangevraagde prestatie-opties voor dm-crypt worden niet ondersteund.

en: Requested dm-verity data corruption handling options are not supported.
nl: Aangevraagde opties voor behandeling van datacorruptie van dm-verity worden niet ondersteund.

en: System is out of entropy while generating volume key.
    Please move mouse or type some text in another window to gather some random events.
nl: Systeem heeft niet genoeg willekeurige gegevens om de sleutel tot het opslagmedium verder te genereren.
    Beweeg de muis of typ wat tekst in een nieuw venster om enkele willekeurige evenementen te verzamelen.

en: Generating key (%d%% done).
nl: Sleutel wordt gegenereerd (%d%% afgewerkt).

en: Running in FIPS mode.
nl: Uitvoering in FIPS-modus.

en: Fatal error during RNG initialisation.
nl: Fatale fout bij initialisatie van RNG.

en: Unknown RNG quality requested.
nl: Onbekende RNG-kwaliteit aangevraagd.

en: Error %d reading from RNG: %s
nl: Fout %d bij lezen uit RNG: %s

en: Cannot initialize crypto RNG backend.
nl: Kan RNG versleutelings-backend niet initialiseren.

en: Cannot initialize crypto backend.
nl: Kan versleutelings-backend niet initialiseren.

en: Hash algorithm %s not supported.
nl: Aangevraagd hash-algoritme %s wordt niet ondersteund.

en: Key processing error (using hash %s).
nl: Sleutelbehandelingsfout (met hash %s in gebruik).

en: Cannot determine device type. Incompatible activation of device?
nl: Apparaatstype kan niet bepaald worden. Incompatibele apparaatsactivering?

en: This operation is supported only for LUKS device.
nl: Deze operatie wordt enkel ondersteund voor LUKS-apparaten.

en: All key slots full.
nl: Alle sleutelplaatsen zijn vol.

en: Key slot %d is invalid, please select between 0 and %d.
nl: Sleutelplaats %d is ongeldig, selecteer een plaats tussen 0 en %d.

en: Key slot %d is full, please select another one.
nl: Sleutelplaats %d is vol, selecteer een andere.

en: Enter passphrase for %s:
nl: Voer wachtwoord in voor %s:

en: Header detected but device %s is too small.
nl: Koptekst gevonden maar apparaat %s is te klein.

en: This operation is not supported for this device type.
nl: Deze operatie wordt niet ondersteund voor dit apparaatstype.

en: Device %s is not active.
nl: Apparaat %s is niet actief.

en: Underlying device for crypt device %s disappeared.
nl: Onderliggend apparaat van versleutelingsapparaat %s is verdwenen.

en: Invalid plain crypt parameters.
nl: Ongeldige normale versleutelingsparameters.

en: Invalid key size.
nl: Ongeldige sleutelgrootte.

en: UUID is not supported for this crypt type.
nl: UUID wordt niet ondersteund voor dit encryptietype.

en: Can't format LUKS without device.
nl: Kan LUKS niet formatteren zonder apparaat.

en: Cannot format device %s which is still in use.
nl: Kan apparaat %s niet formatteren; het is nog steeds actief.

en: Cannot format device %s, permission denied.
nl: Kan apparaat %s niet formatteren: toestemming geweigerd.

en: Cannot wipe header on device %s.
nl: Kan koptekst op apparaat %s niet wissen.

en: Can't format LOOPAES without device.
nl: Kan LOOPAES niet formatteren zonder apparaat.

en: Can't format VERITY without device.
nl: Kan VERITY niet formatteren zonder apparaat.

en: Unsupported VERITY hash type %d.
nl: Niet-ondersteund VERITY-hashtype %d.

en: Unsupported VERITY block size.
nl: Niet-ondersteunde VERITY-blokgrootte.

en: Unsupported VERITY hash offset.
nl: Niet-ondersteunde VERITY-hashgegevenspositie.

en: Data area overlaps with hash area.
nl: Overlapping tussen datagedeelte en hashgedeelte.

en: Unknown crypt device type %s requested.
nl: Onbekend versleutelingsapparaattype %s aangevraagd.

en: Cannot resize loop device.
nl: Kan grootte van loopback-apparaat niet aanpassen.

en: Do you really want to change UUID of device?
nl: Bent u zeker dat u het UUID van het apparaat wilt wijzigen?

en: Volume %s is not active.
nl: Opslagmedium %s is niet actief.

en: Volume %s is already suspended.
nl: Opslagmedium %s is reeds geschorst.

en: Suspend is not supported for device %s.
nl: Opschorten wordt niet ondersteund voor apparaat %s.

en: Error during suspending device %s.
nl: Fout bij het opschorten van apparaat %s.

en: Volume %s is not suspended.
nl: Opslagmedium %s is niet geschorst.

en: Resume is not supported for device %s.
nl: Hervatting wordt niet ondersteund voor apparaat %s.

en: Error during resuming device %s.
nl: Fout bij het hervatten van apparaat %s.

en: Enter passphrase:
nl: Voer wachtwoord in:

en: Cannot add key slot, all slots disabled and no volume key provided.
nl: Kan geen sleutelplaats toevoegen, alle plaatsen zijn uitgeschakeld en er is geen sleutel tot het opslagmedium voorzien.

en: Enter any passphrase:
nl: Voer enig wachtwoord in:

en: Enter new passphrase for key slot:
nl: Voer een nieuw wachtwoord in voor de sleutelplaats:

en: Key slot %d changed.
nl: Sleutelplaats %d werd gewijzigd.

en: Replaced with key slot %d.
nl: Vervangen door sleutelplaats %d.

en: Failed to swap new key slot.
nl: Kan nieuwe sleutelplaats niet verwisselen.

en: Volume key does not match the volume.
nl: Sleutel tot opslagmedium komt niet overeen met het opslagmedium.

en: Key slot %d is invalid.
nl: Sleutelplaats %d is ongeldig.

en: Key slot %d is not used.
nl: Sleutelplaats %d is niet in gebruik.

en: Device %s already exists.
nl: Apparaat %s bestaat reeds.

en: Incorrect volume key specified for plain device.
nl: Incorrecte sleutel tot het opslagmedium voor normaal apparaat verschaft.

en: Incorrect root hash specified for verity device.
nl: Incorrecte root-hash voor het VERITY-apparaat opgegeven.

en: Device type is not properly initialised.
nl: Apparaatstype is niet behoorlijk geïnitialiseerd.

en: Device %s is still in use.
nl: Apparaat %s is nog in gebruik.

en: Invalid device %s.
nl: Ongeldig apparaat %s.

en: Function not available in FIPS mode.
nl: Functie niet beschikbaar in FIPS-modus.

en: Volume key buffer too small.
nl: Sleutelbuffer van het opslagmedium is te klein.

en: Cannot retrieve volume key for plain device.
nl: Kan sleutel tot het opslagmedium voor normaal apparaat niet ophalen.

en: This operation is not supported for %s crypt device.
nl: Deze operatie wordt niet ondersteund voor versleutelapparaat %s.

en: Dump operation is not supported for this device type.
nl: Dump-operatie wordt niet ondersteund voor dit apparaatstype.

en: Cannot get process priority.
nl: Kan geen procesprioriteit verkrijgen.

en: Cannot unlock memory.
nl: Kan geheugen niet ontgrendelen.

en: Out of memory while reading passphrase.
nl: Geen geheugen meer beschikbaar bij lezen van wachtwoord.

en: Error reading passphrase from terminal.
nl: Fout bij het lezen van het wachtwoord uit de terminal.

en: Verify passphrase:
nl: Voer wachtwoord nogmaals in:

en: Passphrases do not match.
nl: Wachtwoorden komen niet overeen.

en: Cannot use offset with terminal input.
nl: Kan de gegevenspositie niet via terminalinvoer gebruiken.

en: Failed to open key file.
nl: Openen van sleutelbestand is mislukt.

en: Failed to stat key file.
nl: Kan status van sleutelbestand niet opvragen.

en: Cannot seek to requested keyfile offset.
nl: Kan niet zoeken tot aan het aangevraagde sleutelbestand.

en: Error reading passphrase.
nl: Fout bij lezen van wachtwoord.

en: Maximum keyfile size exceeded.
nl: Maximum sleutelbestandsgrootte overschreden.

en: Cannot read requested amount of data.
nl: Kan aangevraagde hoeveelheid data niet lezen.

en: Device %s doesn't exist or access denied.
nl: Apparaat %s bestaat niet of toegang is geweigerd.

en: Cannot use a loopback device, running as non-root user.
nl: Kan geen loopback-apparaat gebruiken, uitvoering als non-root gebruiker.

en: Attaching loopback device failed (loop device with autoclear flag is required).
nl: Vastmaken loopback-apparaat gefaald (loop-apparaat met autoclear-vlag is vereist).

en: Cannot use device %s which is in use (already mapped or mounted).
nl: Kan apparaat %s niet gebruiken; het is nog actief (reeds toegewezen of aangekoppeld).

en: Cannot get info about device %s.
nl: Kan geen informatie verkrijgen over apparaat %s.

en: Requested offset is beyond real size of device %s.
nl: De aangevraagde gegevenspositie valt buiten de werkelijke grootte van apparaat %s.

en: Device %s has zero size.
nl: Apparaat %s heeft grootte nul.

en: Device %s is too small.
nl: Apparaat %s is te klein.

en: Failed to setup dm-crypt key mapping for device %s.
    Check that kernel supports %s cipher (check syslog for more info).
nl: Kan dm-crypt sleuteltoewijzing niet instellen voor apparaat %s.
    Kijk na of de kernel versleutelalgoritme %s ondersteunt (bekijk syslog voor meer informatie).

en: Key size in XTS mode must be 256 or 512 bits.
nl: In XTS-modus moet de sleutelgrootte 256 of 512 bits zijn.

en: Cannot write to device %s, permission denied.
nl: Kan apparaat %s niet beschrijven: toestemming geweigerd.

en: Failed to open temporary keystore device.
nl: Openen van het tijdelijke sleutelopslagapparaat is mislukt.

en: Failed to access temporary keystore device.
nl: Kan geen toegang verkrijgen tot tijdelijk sleutelopslagapparaat.

en: IO error while encrypting keyslot.
nl: Invoer/uitvoerfout tijdens het versleutelen van de sleutelplaats.

en: IO error while decrypting keyslot.
nl: Invoer/uitvoerfout tijdens het ontsleutelen van de sleutelplaats.

en: Device %s is too small. (LUKS requires at least %<PRIu64> bytes.)
nl: Apparaat %s is te klein. (LUKS vereist minstens %<PRIu64> bytes.)

en: Device %s is not a valid LUKS device.
nl: Apparaat %s is geen geldig LUKS-apparaat.

en: Requested header backup file %s already exists.
nl: Aangevraagd reservekopiebestand %s van koptekst bestaat reeds.

en: Cannot create header backup file %s.
nl: Kan reservekopiebestand %s van koptekst niet aanmaken.

en: Cannot write header backup file %s.
nl: Kan reservekopiebestand %s van koptekst niet schrijven.

en: Backup file doesn't contain valid LUKS header.
nl: Reservekopiebestand bevat geen geldige LUKS-koptekst.

en: Cannot open header backup file %s.
nl: Kan reservekopiebestand %s van koptekst niet openen.

en: Cannot read header backup file %s.
nl: Kan reservekopiebestand %s van koptekst niet lezen.

en: Data offset or key size differs on device and backup, restore failed.
nl: Verschillende gegevenspositie of sleutelgrootte in apparaat en reservekopie; herstelling is mislukt.

en: Device %s %s%s
nl: Apparaat %s %s%s

en: does not contain LUKS header. Replacing header can destroy data on that device.
nl: bevat geen LUKS-koptekst. Het vervangen van de koptekst kan gegevens op het apparaat vernietigen.

en: already contains LUKS header. Replacing header will destroy existing keyslots.
nl: bevat reeds een LUKS-koptekst. Het vervangen van de koptekst zal bestaande sleutelplaatsen vernietigen.

en: 
    WARNING: real device header has different UUID than backup!
nl: 
    WAARSCHUWING: originele apparaatkoptekst heeft een ander UUID dan de reservekopie!

en: Cannot open device %s.
nl: Kan apparaat %s niet openen.

en: Non standard key size, manual repair required.
nl: Niet-standaard sleutelgrootte, handmatige herstelling is vereist.

en: Non standard keyslots alignment, manual repair required.
nl: Niet-standaard sleutelplaatsuitlijning, handmatige herstelling is vereist.

en: Repairing keyslots.
nl: Sleutelplaatsen worden hersteld.

en: Repair failed.
nl: Herstelling is mislukt.

en: Keyslot %i: offset repaired (%u -> %u).
nl: Sleutelplaats %i: gegevenspositie hersteld (%u -> %u).

en: Keyslot %i: stripes repaired (%u -> %u).
nl: Sleutelplaats %i: fragmenten hersteld (%u -> %u).

en: Keyslot %i: bogus partition signature.
nl: Sleutelplaats %i: valse partitiehandtekening.

en: Keyslot %i: salt wiped.
nl: Sleutelplaats %i: salt uitgewist.

en: Writing LUKS header to disk.
nl: LUKS-koptekst wordt naar schijf geschreven.

en: Unsupported LUKS version %d.
nl: Niet-ondersteunde LUKS-versie %d.

en: Requested LUKS hash %s is not supported.
nl: Aangevraagde LUKS-hash %s wordt niet ondersteund.

en: LUKS keyslot %u is invalid.
nl: LUKS-sleutelplaats %u is ongeldig.

en: No known problems detected for LUKS header.
nl: Geen gekende problemen gevonden bij LUKS-koptekst.

en: Error during update of LUKS header on device %s.
nl: Fout bij het bijwerken van LUKS-koptekst op apparaat %s.

en: Error re-reading LUKS header after update on device %s.
nl: Fout bij het herlezen van LUKS-koptekst na bijwerken van apparaat %s.

en: Data offset for detached LUKS header must be either 0 or higher than header size (%d sectors).
nl: De datagegevenspositie voor een aparte LUKS-koptekst moet of 0 zijn, of hoger liggen dan de koptekstgrootte (%d sectoren).

en: Wrong LUKS UUID format provided.
nl: Verkeerd LUKS UUID-formaat verschaft.

en: Cannot create LUKS header: reading random salt failed.
nl: Kan LUKS-koptekst niet aanmaken: lezen van random salt is mislukt.

en: Not compatible PBKDF2 options (using hash algorithm %s).
nl: Niet-compatibele PBKDF2-opties (met hash-algoritme %s in gebruik).

en: Cannot create LUKS header: header digest failed (using hash %s).
nl: Kan LUKS-koptekst niet aanmaken: koptekst-extract is mislukt (met %s-hash).

en: Key slot %d active, purge first.
nl: Sleutelplaats %d is actief; ruim eerst op.

en: Key slot %d material includes too few stripes. Header manipulation?
nl: Inhoud van sleutelplaats %d bevat te weinig fragmenten. Koptekstmanipulatie?

en: Key slot %d unlocked.
nl: Sleutelplaats %d is ontgrendeld.

en: No key available with this passphrase.
nl: Geen sleutel beschikbaar met dit wachtwoord.

en: Key slot %d is invalid, please select keyslot between 0 and %d.
nl: Sleutelplaats %d is ongeldig, selecteer een sleutelplaats tussen 0 en %d.

en: Cannot wipe device %s.
nl: Kan apparaat %s niet wissen.

en: Detected not yet supported GPG encrypted keyfile.
nl: Nog niet ondersteund GPG-versleuteld sleutelbestand gevonden.

en: Please use gpg --decrypt <KEYFILE> | cryptsetup --keyfile=- ...
nl: Gebruik gpg --decrypt <KEYFILE> | cryptsetup --keyfile=- ...

en: Incompatible loop-AES keyfile detected.
nl: Onverenigbaar loop-AES-sleutelbestand gevonden.

en: Kernel doesn't support loop-AES compatible mapping.
nl: Toewijzingen compatibel met loop-AES worden niet ondersteund door de kernel.

en: Error reading keyfile %s.
nl: Fout bij het lezen van sleutelbestand %s.

en: Maximum TCRYPT passphrase length (%d) exceeded.
nl: Maximum TCRYPT-wachtwoorlengte (%d) overschreden.

en: PBKDF2 hash algorithm %s not available, skipping.
nl: PBKDF2 hash-algoritme %s is niet beschikbaar, wordt overgeslaan.

en: Required kernel crypto interface not available.
nl: Benodigde kernel cryptografie-interface is niet beschikbaar.

en: Ensure you have algif_skcipher kernel module loaded.
nl: Kijk na of kernelmodule algif_skcipher geladen is.

en: Activation is not supported for %d sector size.
nl: Activatie wordt niet ondersteund voor %d sectorgrootte.

en: Kernel doesn't support activation for this TCRYPT legacy mode.
nl: Activatie voor deze TCRYPT-legacymodus wordt niet ondersteund door de kernel.

en: Activating TCRYPT system encryption for partition %s.
nl: TCRYPT-systeemversleuteling voor partitie %s wordt geactiveerd.

en: Kernel doesn't support TCRYPT compatible mapping.
nl: Toewijzingen compatibel met TCRYPT worden niet ondersteund door de kernel.

en: This function is not supported without TCRYPT header load.
nl: Deze functie wordt niet ondersteund zonder TCRYPT-koptekst.

en: Verity device %s doesn't use on-disk header.
nl: VERITY-apparaat %s gebruikt geen on-disk koptekst.

en: Device %s is not a valid VERITY device.
nl: Apparaat %s is geen geldig VERITY-apparaat.

en: Unsupported VERITY version %d.
nl: Niet-ondersteunde VERITY-versie %d.

en: VERITY header corrupted.
nl: VERITY-koptekst beschadigd.

en: Wrong VERITY UUID format provided on device %s.
nl: Verkeerd VERITY UUID-formaat verschaft op apparaat %s.

en: Error during update of verity header on device %s.
nl: Fout bij het bijwerken van VERITY-koptekst op apparaat %s.

en: Kernel doesn't support dm-verity mapping.
nl: dm-verity toewijzingen niet ondersteund door kernel.

en: Verity device detected corruption after activation.
nl: VERITY-apparaat ontdekte beschadiging na activatie.

en: Spare area is not zeroed at position %<PRIu64>.
nl: Reservegebied is niet ingesteld op positie %<PRIu64>.

en: Device offset overflow.
nl: Overloop van apparaatsgegevenspositie.

en: Verification failed at position %<PRIu64>.
nl: Controle gefaald op positie %<PRIu64>.

en: Invalid size parameters for verity device.
nl: Ongeldige grootteparameters voor VERITY-apparaat.

en: Too many tree levels for verity volume.
nl: Te veel niveau's in de boomstructuur voor een VERITY-volume.

en: Verification of data area failed.
nl: Controle van gegevensgebied gefaald.

en: Verification of root hash failed.
nl: Controle van root-hash gefaald.

en: Input/output error while creating hash area.
nl: Invoer/uitvoerfout bij het aanmaken van hash-gebied.

en: Creation of hash area failed.
nl: Creatie hash-gebied gefaald.

en: WARNING: Kernel cannot activate device if data block size exceeds page size (%u).
nl: WAARSCHUWING: Kernel kan apparaat niet activeren als de gegevensblokgrootte groter is dan de paginagrootte (%u).

en: Can't do passphrase verification on non-tty inputs.
nl: Kan geen wachtwoordverificatie uitvoeren op invoer van buiten de terminal.

en: No known cipher specification pattern detected.
nl: Geen bekend specificatiepatroon voor het sleutelalgoritme gevonden.

en: WARNING: The --hash parameter is being ignored in plain mode with keyfile specified.
nl: WAARSCHUWING: In normale modus met opgegeven sleutelbestand wordt de --hash-parameter genegeerd.

en: WARNING: The --keyfile-size option is being ignored, the read size is the same as the encryption key size.
nl: WAARSCHUWING: De optie --keyfile-size wordt genegeerd, de leesgrootte is gelijk aan de encryptiesleutelgrootte.

en: Option --key-file is required.
nl: Optie --key-file is vereist.

en: No device header detected with this passphrase.
nl: Geen apparaatkoptekst beschikbaar met dit wachtwoord.

en: Header dump with volume key is sensitive information
    which allows access to encrypted partition without passphrase.
    This dump should be always stored encrypted on safe place.
nl: Dump van koptekst met sleutel tot het opslagmedium bevat gevoelige informatie
    die zonder wachtwoord toegang verschaft tot versleutelde partities.
    De dump zou steeds versleuteld en op een veilige plaats bewaard moeten worden.

en: Result of benchmark is not reliable.
nl: Benchmarkresultaat is niet betrouwbaar.

en: # Tests are approximate using memory only (no storage IO).
nl: # Tests zijn bij benadering met enkel geheugen in gebruik (geen opslag-IO).

en: Cipher %s is not available.
nl: Versleutelalgoritme %s is niet beschikbaar.

en: Cannot read keyfile %s.
nl: Kan sleutelbestand %s niet lezen.

en: Cannot read %d bytes from keyfile %s.
nl: Kan %d bytes uit sleutelbestand %s niet lezen.

en: Really try to repair LUKS device header?
nl: Bent u zeker de LUKS-apparaatkoptekst te willen herstellen?

en: This will overwrite data on %s irrevocably.
nl: Dit zal data op %s onherroepelijk overschrijven.

en: memory allocation error in action_luksFormat
nl: geheugentoewijzingsfout in action_luksFormat

en: Cannot use %s as on-disk header.
nl: Kan %s niet als on-diskkoptekst gebruiken.

en: Reduced data offset is allowed only for detached LUKS header.
nl: Een verlaagde datagegevenspositie wordt enkel toegestaan voor een vrijstaande LUKS-koptekst.

en: Key slot %d selected for deletion.
nl: Sleutelplaats %d geselecteerd voor verwijdering.

en: Key %d not active. Can't wipe.
nl: Sleutel %d is niet actief. Kan niet wissen.

en: This is the last keyslot. Device will become unusable after purging this key.
nl: Dit is de laatste sleutelplaats. Apparaat zal onbruikbaar worden na het verwijderen van deze sleutel.

en: Enter any remaining passphrase:
nl: Voer enig overblijvend wachtwoord in:

en: Enter passphrase to be deleted:
nl: Voer het te verwijderen wachtwoord in:

en: Enter any existing passphrase:
nl: Voer een bestaand wachtwoord in:

en: Enter passphrase to be changed:
nl: Voer het te wijzigen wachtwoord in:

en: Enter new passphrase:
nl: Voer nieuw wachtwoord in:

en: Only one device argument for isLuks operation is supported.
nl: Voor de isLuks-operatie wordt slechts één apparaatsargument ondersteund.

en: Option --header-backup-file is required.
nl: Optie --header-backup-file is vereist.

en: Unrecognized metadata device type %s.
nl: Niet-herkende metadata bij apparaatstype %s.

en: Command requires device and mapped name as arguments.
nl: Opdracht vereist apparaat en toewijzingsnaam als argumenten.

en: This operation will erase all keyslots on device %s.
    Device will become unusable after this operation.
nl: Deze operatie zal alle sleutelplaatsen op apparaat %s wissen.
    Na deze operatie wordt het apparaat onbruikbaar.

en: <device> [--type <type>] [<name>]
nl: <apparaat> [--type <type>] [<naam>]

en: open device as mapping <name>
nl: apparaat als toewijzing <naam> openen

en: <name>
nl: <naam>

en: close device (remove mapping)
nl: apparaat sluiten (toewijzingen verwijderen)

en: resize active device
nl: actief apparaat vergroten of verkleinen

en: show device status
nl: apparaatstatus tonen

en: [--cipher <cipher>]
nl: [--cipher <versleutelalgoritme>]

en: benchmark cipher
nl: versleutelalgoritme benchmarken

en: <device>
nl: <apparaat>

en: try to repair on-disk metadata
nl: on-disk metadata proberen te herstellen

en: erase all keyslots (remove encryption key)
nl: alle sleutelplaatsen wissen (encryptiesleutel verwijderen)

en: <device> [<new key file>]
nl: <apparaat> [<nieuw sleutelbestand>]

en: formats a LUKS device
nl: een LUKS-apparaat formatteren

en: add key to LUKS device
nl: sleutel aan LUKS-apparaat toevoegen

en: <device> [<key file>]
nl: <apparaat> [<sleutelbestand>]

en: removes supplied key or key file from LUKS device
nl: verschafte sleutel of sleutelbestand van LUKS-apparaat verwijderen

en: changes supplied key or key file of LUKS device
nl: wijzigt verschafte sleutel of sleutelbestand van LUKS-apparaat

en: <device> <key slot>
nl: <apparaat> <sleutelplaats>

en: wipes key with number <key slot> from LUKS device
nl: sleutel met nummer <sleutelplaats> van LUKS-apparaat verwijderen

en: print UUID of LUKS device
nl: UUID van LUKS-apparaat tonen

en: tests <device> for LUKS partition header
nl: <apparaat> op een LUKS-partitiekoptekst testen

en: dump LUKS partition information
nl: LUKS-partitie-informatie dumpen

en: dump TCRYPT device information
nl: TCRYPT-apparaatsinformatie dumpen

en: Suspend LUKS device and wipe key (all IOs are frozen).
nl: LUKS-apparaat schorsen en sleutel wissen (alle in-/uitvoer wordt bevroren).

en: Resume suspended LUKS device.
nl: Geschorst LUKS-apparaat hervatten.

en: Backup LUKS device header and keyslots
nl: Reservekopie van LUKS-apparaatkoptekst en -sleutelplaatsen maken

en: Restore LUKS device header and keyslots
nl: LUKS-apparaatkoptekst en -sleutelplaatsen herstellen

en: 
    <action> is one of:
nl: 
    <actie> is één van:

en: 
    You can also use old <action> syntax aliases:
    	open: create (plainOpen), luksOpen, loopaesOpen, tcryptOpen
    	close: remove (plainClose), luksClose, loopaesClose, tcryptClose
nl: 
    U kan ook oude <actie>-syntax aliasen gebruiken:
    	open: (plainOpen), luksOpen, loopaesOpen, tcryptOpen aanmaken
    	close: (plainClose), luksClose, loopaesClose, tryptClose verwijderen

en: 
    <name> is the device to create under %s
    <device> is the encrypted device
    <key slot> is the LUKS key slot number to modify
    <key file> optional key file for the new key for luksAddKey action
nl: 
    <naam> is het onder %s aan te maken apparaat
    <apparaat> is het versleutelde apparaat
    <sleutelplaats> is het nummer van de te wijzigen LUKS-sleutelplaats
    <sleutelbestand> optioneel sleutelbestand voor de nieuwe sleutel voor de luksAddKey-actie

en: 
    Default compiled-in key and passphrase parameters:
    	Maximum keyfile size: %dkB, Maximum interactive passphrase length %d (characters)
    Default PBKDF2 iteration time for LUKS: %d (ms)
nl: 
    Standaard meegecompileerde sleutel- en wachtwoordparameters:
    	Maximum sleutelplaatsgrootte: %dkB, maximum lengte interactief wachtwoord %d (karakters)
    Standaard PBKDF2-herhalingstijd voor LUKS: %d (ms)

en: 
    Default compiled-in device cipher parameters:
    	loop-AES: %s, Key %d bits
    	plain: %s, Key: %d bits, Password hashing: %s
    	LUKS1: %s, Key: %d bits, LUKS header hashing: %s, RNG: %s
nl: 
    Standaard meegecompileerde parameters van het apparaatsversleutelingsalgoritme:
    	loop-AES: %s, Sleutel: %d bits
    	plain: %s, Sleutel: %d bits, Wachtwoordhashing: %s
    	LUKS1: %s, Sleutel: %d bits, LUKS-kopteksthashing: %s, RNG: %s

en: %s: requires %s as arguments
nl: %s: vereist %s als argumenten

en: Show this help message
nl: Deze hulptekst tonen

en: Display brief usage
nl: Korte gebruikssamenvatting tonen

en: Help options:
nl: Hulpopties:

en: Print package version
nl: Pakketversie tonen

en: Shows more detailed error messages
nl: Gedetailleerdere foutboodschappen tonen

en: Show debug messages
nl: Debug-boodschappen tonen

en: The cipher used to encrypt the disk (see /proc/crypto)
nl: Het gebruikte versleutelalgoritme om de schijf te versleutelen (zie /proc/crypto)

en: The hash used to create the encryption key from the passphrase
nl: De gebruikte hash om de encryptiesleutel uit het wachtwoord aan te maken

en: Verifies the passphrase by asking for it twice
nl: Het wachtwoord controleren door het twee keer te vragen

en: Read the key from a file.
nl: De sleutel uit een bestand lezen.

en: Read the volume (master) key from file.
nl: De (hoofd)sleutel tot het opslagmedium uit een bestand lezen.

en: Dump volume (master) key instead of keyslots info.
nl: Dump (hoofd)sleutel tot het opslagmedium in plaats van de sleutelplaatsinformatie.

en: The size of the encryption key
nl: De grootte van de encryptiesleutel

en: Limits the read from keyfile
nl: Beperkt de lezing uit sleutelbestand

en: Number of bytes to skip in keyfile
nl: Aantal bytes over te slaan in sleutelbestand

en: Limits the read from newly added keyfile
nl: Beperkt de lezing uit een nieuw toegevoegd sleutelbestand

en: Number of bytes to skip in newly added keyfile
nl: Aantal bytes over te slaan in nieuwste toegevoegde sleutelbestand

en: Slot number for new key (default is first free)
nl: Plaatsnummer voor nieuwe sleutel (standaard is de eerste open plaats)

en: The size of the device
nl: De grootte van het apparaat

en: SECTORS
nl: SECTOREN

en: The start offset in the backend device
nl: De startplaats in het backend-apparaat

en: How many sectors of the encrypted data to skip at the beginning
nl: Hoeveel sectoren van de versleutelde gegevens aan het begin over te slaan

en: Create a readonly mapping
nl: Een alleen-lezen toewijzing aanmaken

en: PBKDF2 iteration time for LUKS (in ms)
nl: PBKDF2 herhalingstijd voor LUKS (in ms)

en: msecs
nl: milliseconden

en: Do not ask for confirmation
nl: Niet om bevestiging vragen

en: Timeout for interactive passphrase prompt (in seconds)
nl: Timeout voor interactieve wachtwoordprompt (in seconden)

en: secs
nl: seconden

en: How often the input of the passphrase can be retried
nl: Hoe vaak de invoering van het wachtwoord opnieuw geprobeerd kan worden

en: Align payload at <n> sector boundaries - for luksFormat
nl: Payload uitlijnen op meervouden van <n> sectoren – voor luksFormat

en: File with LUKS header and keyslots backup.
nl: Bestand met reservekopie van LUKS-koptekst en -sleutelplaatsen.

en: Use /dev/random for generating volume key.
nl: Gebruik /dev/random om de sleutel tot het opslagmedium te genereren.

en: Use /dev/urandom for generating volume key.
nl: Gebruik /dev/urandom om de sleutel tot het opslagmedium te genereren.

en: Share device with another non-overlapping crypt segment.
nl: Apparaat met een ander, niet-overlappend cryptsegment delen.

en: UUID for device to use.
nl: UUID van het te gebruiken apparaat.

en: Allow discards (aka TRIM) requests for device.
nl: Discardaanvragen (alias TRIM) op dit apparaat toelaten.

en: Device or file with separated LUKS header.
nl: Apparaat of bestand met verschillende LUKS-koptekst.

en: Do not activate device, just check passphrase.
nl: Apparaat niet activeren, enkel wachtwoord controleren.

en: Use hidden header (hidden TCRYPT device).
nl: Verborgen koptekst gebruiken (verborgen TCRYPT-apparaat).

en: Device is system TCRYPT drive (with bootloader).
nl: Apparaat is TCRYPT-systeemschijf (met bootloader).

en: Use backup (secondary) TCRYPT header.
nl: Reserve (secundaire) TCRYPT-koptekst gebruiken.

en: Scan also for VeraCrypt compatible device.
nl: Eveneens naar VeraCrypt-compatibel apparaat scannen.

en: Type of device metadata: luks, plain, loopaes, tcrypt.
nl: Soorten apparaat-metadata: luks, plain, loopaes, tcrypt.

en: Disable password quality check (if enabled).
nl: Wachtwoordkwaliteitscontrole uitschakelen (indien ingeschakeld).

en: Use dm-crypt same_cpu_crypt performance compatibility option.
nl: dm-crypt same_cpu_crypt prestatie-compatibiliteitsoptie gebruiken.

en: Use dm-crypt submit_from_crypt_cpus performance compatibility option.
nl: dm-crypt submit_from_crypt_cpus prestatie-compatibiliteitsoptie gebruiken.

en: [OPTION...] <action> <action-specific>
nl: [OPTIE…] <actie> <actie-specifiek>

en: Argument <action> missing.
nl: Argument <actie> ontbreekt.

en: Unknown action.
nl: Onbekende actie.

en: Option --shared is allowed only for open of plain device.
nl: Optie --shared wordt enkel toegestaan voor open-opdracht op plain-apparaat.

en: Option --allow-discards is allowed only for open operation.
nl: Optie --allow-discards wordt enkel toegestaan voor de open-operatie.

en: Option --key-size is allowed only for luksFormat, open and benchmark.
    To limit read from keyfile use --keyfile-size=(bytes).
nl: Optie --key-size is enkel toegestaan bij luksFormat, open en benchmark.
    Om de lezing uit een sleutelbestand te beperken, gebruik --keyfile-size=(bytes).

en: Option --test-passphrase is allowed only for open of LUKS and TCRYPT devices.
nl: Optie --test-passphrase is enkel toegestaan bij open van LUKS- en TCRYPT-apparaten.

en: Key size must be a multiple of 8 bits
nl: Sleutelgrootte moet een meervoud zijn van 8 bits

en: Key slot is invalid.
nl: Sleutelplaats is ongeldig.

en: Option --key-file takes precedence over specified key file argument.
nl: Optie --key-file krijgt voorrang over het gespecificeerde sleutelbestandsargument.

en: Negative number for option not permitted.
nl: Een negatief getal wordt niet toegestaan voor deze optie.

en: Only one --key-file argument is allowed.
nl: Slechts een enkel gebruik van het --key-file argument is toegestaan.

en: Only one of --use-[u]random options is allowed.
nl: Slechts een enkel gebruik van de opties --use-[u]random is toegestaan.

en: Option --use-[u]random is allowed only for luksFormat.
nl: OPtie --use-[u]random is enkel toegestaan bij luksFormat.

en: Option --uuid is allowed only for luksFormat and luksUUID.
nl: Optie --uuid is enkel toegestaan bij luksFormat en luksUUID.

en: Option --align-payload is allowed only for luksFormat.
nl: Optie --align-payload is enkel toegestaan voor luksFormat.

en: Option --skip is supported only for open of plain and loopaes devices.
nl: Optie --skip wordt enkel ondersteund voor open-opdracht op plain- en loopaes-apparaten.

en: Option --offset is supported only for open of plain and loopaes devices.
nl: Optie --offset wordt enkel ondersteund voor open-opdracht op plain- en loopaes-apparaten.

en: Option --tcrypt-hidden, --tcrypt-system or --tcrypt-backup is supported only for TCRYPT device.
nl: Optie --tcrypt-hidden, --tcrypt-system of --tcrypt-backup wordt enkel ondersteund voor TCRYPT-apparaten.

en: Option --tcrypt-hidden cannot be combined with --allow-discards.
nl: Optie --tcrypt-hidden kan niet met --allow-discards gecombineerd worden.

en: Option --veracrypt is supported only for TCRYPT device type.
nl: Optie --veracrypt wordt enkel ondersteund voor TCRYPT-apparaatstype.

en: Invalid salt string specified.
nl: Ongeldige salt-tekenreeks opgegeven.

en: Cannot create hash image %s for writing.
nl: Kan hashafbeeling %s niet aanmaken voor beschrijving.

en: Invalid root hash string specified.
nl: Ongeldige root-hash tekenreeks opgegeven.

en: <data_device> <hash_device>
nl: <gegevensapparaat> <hash-apparaat>

en: format device
nl: apparaat formateren

en: <data_device> <hash_device> <root_hash>
nl: <gegevensapparaat> <hash-apparaat> <root-hash>

en: verify device
nl: apparaat controleren

en: <name> <data_device> <hash_device> <root_hash>
nl: <naam> <gegevensapparaat> <hash-apparaat> <root-hash>

en: create active device
nl: actief apparaat aanmaken

en: remove (deactivate) device
nl: apparaat verwijderen (deactiveren)

en: show active device status
nl: status van actief apparaat tonen

en: <hash_device>
nl: <hash-apparaat>

en: show on-disk information
nl: on-disk informatie tonen

en: 
    <name> is the device to create under %s
    <data_device> is the data device
    <hash_device> is the device containing verification data
    <root_hash> hash of the root node on <hash_device>
nl: 
    <naam> is de naam van het onder %s te creëren apparaat
    <gegevensapparaat> is het de naam van het gegevensapparaat
    <hash-apparaat> is de naam van het apparaat dat de verificatiegegevens bevat
    <root-hash> is de hash van de rootnode op <hash-apparaat>

en: 
    Default compiled-in dm-verity parameters:
    	Hash: %s, Data block (bytes): %u, Hash block (bytes): %u, Salt size: %u, Hash format: %u
nl: 
    Standaard meegecompileerde dm-verity parameters:
    	Hash: %s, Datablok (bytes): %u, Hashblock (bytes): %u, Saltgrootte: %u, Hashformaat: %u

en: Do not use verity superblock
nl: VERITY-superblok niet gebruiken

en: Format type (1 - normal, 0 - original Chrome OS)
nl: Formaatstype (1 - normaal, 0 - origineel Chrome OS)

en: number
nl: nummer

en: Block size on the data device
nl: Blokgrootte op het gegevensapparaat

en: Block size on the hash device
nl: Blokgrootte op het hash-apparaat

en: The number of blocks in the data file
nl: Aantal blokken in het gegevensbestand

en: blocks
nl: blokken

en: Starting offset on the hash device
nl: De startplaats op het hash-apparaat

en: Hash algorithm
nl: Hash-algoritme

en: string
nl: tekenreeks

en: hex string
nl: hex-tekenreeks

en: Restart kernel if corruption is detected
nl: Kernel herstarten bij ontdekking van corruptie

en: Ignore corruption, log it only
nl: Datacorruptie negeren, enkel loggen

en: Do not verify zeroed blocks
nl: Op nul ingestelde blokken niet controleren

en: Option --ignore-corruption, --restart-on-corruption or --ignore-zero-blocks is allowed only for create operation.
nl: Opties --ignore-corruption, --restart-on-corruption of --ignore-zero-blocks kunnen enkel bij een create-operatie gebruikt worden.

en: Option --ignore-corruption and --restart-on-corruption cannot be used together.
nl: Opties --ignore-corruption en --restart-on-corruption kunnen niet samen gebruikt worden.

en: Cannot exclusively open %s, device in use.
nl: Kan %s niet exclusief openen, apparaat wordt gebruikt.

en: Allocation of aligned memory failed.
nl: Reservering van uitgelijnd geheugen gefaald.

en: Cannot read device %s.
nl: Kan apparaat niet lezen: %s.

en: Marking LUKS device %s unusable.
nl: LUKS-apparaat %s wordt als onbruikbaar gemarkeerd.

en: Cannot write device %s.
nl: Kan apparaat %s niet beschrijven.

en: Cannot write reencryption log file.
nl: Kan herencryptie-logbestand niet schrijven.

en: Cannot read reencryption log file.
nl: Kan herencryptie-logbestand niet lezen.

en: Log file %s exists, resuming reencryption.
nl: Logbestand %s bestaat reeds, herencryptie wordt herstart.

en: Activating temporary device using old LUKS header.
nl: Activatie van tijdelijke apparaat met oude LUKS-koptekst.

en: Activating temporary device using new LUKS header.
nl: Activatie van tijdelijke apparaat met nieuwe LUKS-koptekst.

en: Activation of temporary devices failed.
nl: Activatie van tijdelijke apparaten gefaald.

en: New LUKS header for device %s created.
nl: Nieuwe LUKS-koptekst voor apparaat %s aangemaakt.

en: Activated keyslot %i.
nl: Sleutelplaats %d geactiveerd.

en: LUKS header backup of device %s created.
nl: Reservekopie van LUKS-koptekst op apparaat %s aangemaakt .

en: Creation of LUKS backup headers failed.
nl: Creatie van LUKS-reservekopteksten gefaald.

en: Cannot restore LUKS header on device %s.
nl: Kan koptekst op apparaat %s niet herstellen.

en: LUKS header on device %s restored.
nl: LUKS-koptekst op apparaat %s hersteld.

en: Progress: %5.1f%%, ETA %02llu:%02llu, %4llu MiB written, speed %5.1f MiB/s%s
nl: Vooruitgang: %5.1f%%, geschatte voltooiïngstijd %02llu:%02llu, %4llu MB geschreven, snelheid %5.1f MiB/s%s

en: Cannot seek to device offset.
nl: Onmogelijk te zoeken tot startplaats van apparaat.

en: Cannot open temporary LUKS device.
nl: Kan tijdelijk LUKS-apparaat niet openen.

en: Cannot get device size.
nl: Kan apparaatgrootte niet lezen.

en: Interrupted by a signal.
nl: Onderbroken door een signaal.

en: IO error during reencryption.
nl: Invoer/uitvoerfout tijdens herencryptie.

en: Provided UUID is invalid.
nl: Opgegeven UUID is ongeldig.

en: Key file can be used only with --key-slot or with exactly one key slot active.
nl: Sleutelbestand kan enkel gebruikt worden met optie --key-slot of met enkel één actieve sleutelplaats.

en: Enter passphrase for key slot %u:
nl: Voer wachtwoord voor sleutelplaats %u in:

en: Cannot open reencryption log file.
nl: Kan herencryptie-logbestand niet openen.

en: No decryption in progress, provided UUID can be used only to resume suspended decryption process.
nl: Er is geen ontsleutelingsproces aan de gang. Het opgegeven UUID kan enkel gebruikt worden om een geschorst ontsleutelingsproces opnieuw te starten.

en: Reencryption block size
nl: Blokgrootte herencryptie

en: MiB
nl: MB

en: Do not change key, no data area reencryption.
nl: Sleutel niet wijzigen; gegevensgebied wordt niet opnieuw versleuteld.

en: Use direct-io when accessing devices.
nl: direct-io gebruiken bij het lezen van apparaten.

en: Use fsync after each block.
nl: fsync na elk blok gebruiken.

en: Update log file after every block.
nl: Na elk blok het logbestand bijwerken.

en: Use only this slot (others will be disabled).
nl: Enkel deze plaats gebruiken (anderen worden uitgeschakeld).

en: Reduce data device size (move data offset). DANGEROUS!
nl: Grootte van gegevensapparaat wijzigen (gegevenspositie wijzigen). GEVAARLIJK!

en: Use only specified device size (ignore rest of device). DANGEROUS!
nl: Enkel ingegeven apparaatsgrootte gebruiken (rest van apparaat wordt genegeerd). GEVAARLIJK!

en: Create new header on not encrypted device.
nl: Nieuwe koptekst op niet-versleuteld apparaat invoeren.

en: Permanently decrypt device (remove encryption).
nl: Apparaat permanent ontsleutelen (encryptie verwijderen).

en: The uuid used to resume decryption.
nl: Het UUID om de ontsleuteling te hervatten.

en: [OPTION...] <device>
nl: [OPTIE...] <apparaat>

en: Reencryption will change: volume key%s%s%s%s.
nl: Herencryptie zal sleutel tot het opslagmedium %s%s%s%s wijzigen.

en: , set hash to
nl: , stel hash in op

en: , set cipher to
nl: , stel sleutelalgoritme in op

en: Argument required.
nl: Argument is vereist.

en: Only values between 1 MiB and 64 MiB allowed for reencryption block size.
nl: Enkel waarden tussen 1 MB en 64 MB zijn toegestaan als herencryptieblokgrootte.

en: Invalid device size specification.
nl: Ongeldig apparaatsgrootte ingegeven.

en: Maximum device reduce size is 64 MiB.
nl: Maximum apparaatsverkleiningsgrootte is 64 MB.

en: Reduce size must be multiple of 512 bytes sector.
nl: Verkleiningsgrootte moet een meervoud zijn van de 512 bytes-grote sector.

en: Option --new must be used together with --reduce-device-size.
nl: Optie --new moet samen met --reduce-device-size gebruikt worden.

en: Option --keep-key can be used only with --hash or --iter-time.
nl: Optie -- keep-key kan enkel samen met --hash of --iter-time gebruikt worden.

en: Option --new cannot be used together with --decrypt.
nl: Optie --new kan niet samen met --decrypt gebruikt worden.

en: Option --decrypt is incompatible with specified parameters.
nl: Optie --decrypt is niet verenigbaar met de verschafte parameters.

en: Option --uuid is allowed only together with --decrypt.
nl: Optie --uuid kan enkel samen met --decrypt gebruikt worden.

en: Error reading response from terminal.
nl: Fout bij het lezen van antwoord uit de terminal.

en: Command successful.
nl: Opdracht succesvol.

en: Command failed with code %i
nl: Opdracht is mislukt met code %i

en: Cannot check password quality: %s
nl: Kan wachtwoordkwaliteit niet nakijken: %s

en: Password quality check failed:
     %s
nl: Wachtwoordkwaliteitscontrole gefaald:
    %s

en: Password quality check failed: Bad passphrase (%s)
nl: Wachtwoordkwaliteitscontrole gefaald: Wachtwoord is van slechte kwaliteit (%s)
